wAAlwnkse en lAnqstPAAt.se couRAnt I I I Twee Waalwijkse vieren gouden echtparen bruiloft Expositie 1940-1945 dit weekend in Loon op Zand In Kaatsheuvel wordt nu reeds gewerkt aan derde Micro-show IN SPRANG-CAPELLE H. DE ZEEUW Sportieve zomermode VOOR MOEDER HENRI VERMEER N.V. Hot Hoefsven opent 15 mei de poorten Hartelijk gehuldigd door raadsleden en ambtenaren Voor Baby Tilburg Show waarschijnlijk in november Bestuur Hallen Een sieraad in goud Schenk voor moederdag een mooi perzisch tapijt NIEUWSTRAAT 172 Dankwoord Feest Vergadering Weekendshirts Loafer jasjes Astralon polopull's Bad- en strandkleding HOENDERVANGERS HERENMODE DEKZEILEN „American- stores" De Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week VRIJDAG 6 MEI 1966 87e JAARGANG No. 35 vAn het Zuiöen Abonnement p. week (0,26+ 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per rrm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" Gemeente-secretaris A. Zonneveld 25 jaar in overheidsdienst Het belangrijkste punt van de agenda van de raad van Sprang- Capelle, die vrijdagavond in open bare vergadering bijeen kwam en waartoe ook de dames van de le den der raad en de ambtenaren met hunne dames e.a waren uitge nodigd, was het 25-jarig jubileum in overheidsdienst van de gemeen tesecretaris, de heer A. Zonneveld. Ook mevrouw Zonneveld en de kin deren waren tegenwoordig. Burgemeester M. van Prooijen sprak de jubilaris toe en wees er op dat deze dag werd omlijst door een gulden rand: vanmorgen werd wethouder Vos gehuldigd, die hij de Orde van Oranje Nassau mocht opspelden, terwijl we nu herdenken dat de gemeente-secretaris de heer Zonneveld 25 jaar geleden zijn loopbaan in de gemeente-admini stratie begon. In het kort ging de burgemeester de loopbaan van de heer Zonneveld na, die in Ketel en Spaland begon en na de opheffing van deze gemeente in 1941 naar Schiedam vertrok tot 1945 om van deze plaats naar Berkel en Roderijs te gaan om daar als chef van de afd. financien, belastingen en per soneelszaken werkzaam te zijn, en na 18 jaar op 1 okt. 1963 als secre taris van Sprang-Capelle in dienst te treden. De heer Zonneveld was een uit stekend ambtenaar en de inlichtin gen die wij over hem kregen, zei burgemeester van Prooijen, waren zodanig, dat er geen twijfel be stond dat U de nieuwe gemeente secretaris zou worden. Ook op ker kelijk en maatschappelijk terrein had hij zich in Berkel en Roderijs zeer verdienstelijk gemaakt en in dat werk is uw persoonlijkheid ge vormd. Ambtenaren moeten er al tijd voor waken dat zij niet ver starren in hun werk. De burge meester zei de secretaris bijna zo goed te hebben leren kennen als zijn eigen vrouw en meent daarom te mogen zeggen dat de heer Zon neveld heeft gevormd voor de ge meenschap en dat de gemeente daar nu van mag profiteren. Hij vindt het prettig dat de secretaris ervaring heeft en zegt dat God zijn weg zo geleid heeft dat hij nu in onze gemeente als man op de ach tergrond een groot aandeel heeft in het bestuur der gemeente. De bur- grote colectie, lage prijzen. (hoek Trouwlaan) Tel. 24754 TILBURG gemeester schilderde toestanden van vroeger en nu. „Theorie aan de praktijk gepaard, bent U gevormd tot een man met gedragen kennis", zo zei de burgemeester. De heer Zonneveld heeft nu twee en een half jaar als voortreffelijk gemeen tesecretaris gewerkt en heeft onze gemeente zo gauw mogelijk leren kennen. We zijn zeer tot elkaar ge komen er is een vriendschap ont staan en kunnen we op elkaar re kenen en steunen en spr. dankt de heer Zonneveld hier voor. Ook is er steeds gewerkt in goede ver standhouding met wethouders en raad en ook in de verhouding met de ambtenaren". Hij bood de jubila ris de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan, terwijl hij mevrouw Zonneveld bloemen overhandigde en dankte haar voor de steun in deze jaren. De nestor van de raad, de heer de Raat feliciteerde de jubilaris na mens de raad, en sprak de hoop uit dat de secretaris nog vele jaren zijn beste krachten kon geven. Na mens de raad overhandigde hij hem een diplomatentas en een gramo- foonplatenkoffer en aan mevrouw bloemen. De heer Zonneveld zei dat 25 jaar in overheidsdienst lang leek, maar achteraf zegt men: waar is de tijd gebleven. De toespraken tot hem gericht zijn hem zeer ter harte ge gaan, waarvoor hij dankbaar is en in alle bescheidenheid wil de se cretaris die omkransing aanvaar den. Hij dankt in het bijzonder voor de wijze waarop men hem tegemoet is getreden. Men heeft hem hier op aangename wijze opgevangen en hij is hiervoor zeer erkentelijk. Bij zijn benoeming kan gezegd zijn: de uitval moet het goedmaken, wat wederzijds is, maar hij kan ten op zichte van de raad met het grootste genoegen aan zijn benoeming te rugdenken, want hij werkt met een uitstekend college en met de raad als een goede baas. Hij spreekt de hoop uit dat God hem nog vele ja ren zal schenken om in het belang van de gemeenschap te mogen wer ken. Namens de jubilaris nodigde de burgemeester vervolgens allen uit om naar de conferentiezaal te gaan, om het feit in een genoeglijk sa menzijn te vieren. Hier bleef het gezelschap nog enkele uren gezellig bijeen. Het woord werd hier nog gevoerd door de heer de Jong, na mens de ambtenaren die veel waar dering voor de secretaris toonden en hem prachtige cadeaux o.a. een projectiescherm overhandigden en bloemen aan mevrouw. De burge meester bood ook mevr. Vos-Spran- gers nog bloemen aan. De punten van de agenda lokten niet veel discussie uit. De wijziging van de Verordening op de begrafe nisrechten kregen geen bezwaar. Bij de vaststelling van verkeers maatregelen voor 't dorpshuis en 't zwembad vroeg de heer de Vries of het parkeren op het parkeerterrein verplicht was, waarop de burge meester zei dat vroeger met de Ge- ref. Kerkraad was overeengeko men dat tijdens kerkdiensten van het terrein kon worden gebruik ge maakt, wat met het oog op het ver keer ook wel gewenst was. De heer Kuijsten informeerde naar de juiste bedoeling, terwijl de heer de Vos vroeg of het parkeren voor het dorpshuis wel is toegestaan, waarop de voorzitter bevestigend antwoord de. Men zal dus in de toekomst ten noorden van het cultureel centrum naar het parkeerterrein moeten gaan en dit ten zuiden moeten ver laten. Bij het voorstel van b. en w. tot onderhandse aanbesteding van het aanleggen van wegen en rioleringen in het uitbreidingsplan Sprang ten zuiden van de Kerkstraat, infor meerde de heer de Raat of alle grond al in eigendom van de ge meente was, waarop de voorzittter POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk zei dat dit het geval was met uit zondering van de grond van de gebrs. Vos. De heer Kuysten infor meerde naar de uitgang voor de landbouwers, terwijl de heer Genuit vroeg of de verkoopprijs in dit plan reeds bekend was. De voorzitter zei dat dit het college bekend was maar dat Ged. Staten hierin nog moesten worden gekend, waarna het aan de raad kan worden voor gelegd. Op een vraag van de heer Kuysten of de uitgang voor de landbouwers een verharde weg zou worden, zei de burgemeester dat deze verhard wordt met puin en grint De heer Kuysten vroeg ook naar de mogelijkheid voor particu liere woningbouw. De voorzitter zei dat die aan de oostzijde mogelijk is voor middenistandswoningen en bungalows aan de buitenrand. Bouwgrond werd verkocht aan de heer J. P. Schoondermark te Waalwijk. Aan de Woningstichting Sprang-Capelle werden grond- en bouwvoorschotten verleend voor de bouw van 7 garages aan de Burg. Smitstraat. De heer de Raat vroeg of de garages reeds verhuurd zijn, want hij was bang dat men deze niet kwijt zal kunnen voor f 5.- per v/eek, maar de voorzitter stelde hem gerust. Nog werden 16 woning wetwoningen aan de Woningbouw- stichting overgedragen en tot slot werden een aantal begrotingswij zigingen goedgekeurd. r vai L van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 -x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) n iek s J De reeds aangekondigde tentoon stelling over de oorlogsjaren wordt door de heer Frans van Venrooij al hier zaterdag 7 en zondag 8 mei in het Cultureel Centrum gehouden. Hij zal dan materiaal exposeren dat ons de tijd van 1938 af in her innering brengt. Foto's over bezet ting, yerzet en bevrijding tonen naast documenten, pamfletten, ma- die zijn verzameld om 't nageslacht zijn verzameld om het nageslacht de bange tijden van toen niet te doen vergeten. Ook is een stand over de N.S.B. en concentratiekam pen ingericht. Een en ander is goed gedocumenteerd en een bezoek is beslist ten volle waard. Zaterdag is hij open van 14.tot 23.uur en zondag van 11.tot 19.uur. jk Binnen enkele dagen, om pre cies te zijn op 8 en 9 mei a.s. zul len in Waalwijk, twee echtparen de dag herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in hef huwelijk traden. Op zondag 8 mei is dit het echt paar W. Bayens-Buys wonende Ambrosiusweg 11a. Het echtpaar waarvan de bruide gom 84 en de bruid 73 jaar is (in december wordt zij 74) kan zich in een uitstekende gezondheid ver heugen. De bruidegom is te Baardwijk geboren en heeft daar ook vele jaien gewoond. In dit stadsdeel op de voet Vijf maanden na de derde MICRO SHOW, gehouden te Kaatheuvel in de laatste week van november 1965 kan reeds gemeld worden, dat ter .organisatie van de vierde Micro Show in november 1966 veel werk is verzet. Naar aanleiding van de onstuir mige groei van de show in 1965, werd door het bestuur voorzien, dat indien deze groei zo zou door gaan, er toch andere maatregelen dienden genomen te worden. Daarom werd op de laatste dag van de show 1965 een enquête ge houden onder de deelnemers. Naast een eenstemmig oordeel: volledige tevredenheid over de aard en de opzet van de show, was wel de be langrijkste reactie de teleurstelling n.a.v. het kleine gehalte aan Leder importeurs en/of looierijen. Dit heeft ertoe geleid, dat er in het begin van dit jaar aan 228 Ne- derlandsche Schoenfabrikanten een enquête - formulier is gezonden, waarop o.m. werd gevraagd, hoe de fabrikanten over de huidige gang van zaken dacht t.a.v. de be kende Ledershow aan huis van de Lederhandel. Van deze 228 aanschrijvingen kwamen 107 antwoorden, waarvan 99 reacties variërend van positief tot zeer positief, zich uitsprekend vóór aaneensluiting der Ledershow, 7 reacties negatief en 1 onthouding. Gelet op het feit, dat deze 107 antwoorden alle middelgrote en grote schoenfabrieken inhielden kunnen wij constateren, dat „de Schoenindustrie" met grote meer derheid zich voorstelt, dat de le derhandel de wens van haar af nemer niet negeert en zich gaat beraden op een equivalent van de Micro Show. Volmaakt ware het, dat zulk een leder-show in het groot zich, waar het de najaars-show betreft, zou aansluiten bij de Micro-show. De organisatie van de komende show vergt een uitgebreider be stuur met meer verdeeldheid,, waar het de vertegenwoordigers der reel- nemers betreft. Het besuur van de stichting Mi cro-Show is als volgt samenge steld: Voorzitter: Mr. v. Oldenbeek Waal wijk. Secretariaat: Verzocht is de Ka mer van Koophandel te Waalwijk Penningmeester: de heer P. van Gils. Kaatsheuvel Voorts zitting hebbende: de heren: Mr. A. van Oldenbeek en E. M. Weyers te Waalwijk (leder- groep) de heren: J. L. H. Zwaans, Dongen en C. Schoenmakers, Sprang-Ca pelle (machinegroep) de heren: J. Kantelberg en L. Ver vers, Kaatsheuvel (fournituren) Als datum (periode) voor de e.v. show is genoemd: de week van 14 tot 19 november 1966. Als onderkomen zal weer een be roep moeten worden gedaan op se- mipermanente hallen, met dit ver schil t.a.v. 1965, dat deze aange- houwd zullen worden aan een reeds bestaande permanente hal op het terrein van de Efteling te Kaats heuvel. Als totale oppervlakte wordt ge rekend met een meerdere deelna me, vooral van de Zijde van de Le derhandel. Daardoor verwacht men ca. 3 a 4.000 m2 nodig te hebben. Het bestuur hoopt in de tweede helft van mei aan alle toeleverings bedrijven voor de Schoen- en Le- derwarenindustrie een uitnodiging tot deelname te zenden, waarna de inschrijving opengesteld kan worden. Men vertrouwt hiermede vol doende aanlooptijd te hebben voor de adspirant deelnemers, om zich op de Micro Show 1966 voor te be reiden. Nu kan reeds al gezegd worden, dat voor het bijzonder slagen van 1965 er velen zijn, die de drempel vrees zullen overwinnen en Ihet aantal van 1965 overschrijden. ver zullen doen Maak een keuze uit onze uitgebreide collectie in: MUNTRANDEN STERREBEELDEN HORLOGES HANGERS RINGEN BROCHES ARMBANDEN PARELCOLLIERS Juwelier - Horloger Heuvelstraat 94, TILBURG had hij een goed beklante slagerij en legde zich daarbij toe op de veehandel. Enthousiast vertelt hij ons over vroeger: „We gingen", zegt hij, „40 jaar geleden met zo'n 10 of 12 slagers naar de veemarkt in Den Bosch en hoewel we met ons allen nog geen f 1.000 op zak hadden, brachten we toch elk een koe mee naar huis. Wel een groot verschil met de prijzen van vandaag". De bruid is Roosendaalse van geboorte, doch was ca. negen jaar in dienstbetrekking bij advocaat B. Timmermans te Waalwijk. Hier leerde zij haar man kennen, waar mede zij nu 50 jaar is getrouwd. Ze zijn wat in hun schik met het huisje (bovenhuisje) Ambrosius weg Ha, dat zij thans bewonen en waar zij een prachtig uitzicht heb ben op de omgeving en het druk ke verkeer. Wat de gouden feestdag van 8 mei betreft, om 10.30 uur zal in de kerk van de H. Bernadette, ter hunner intentie een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden op gedragen. Verder wordt het feest een hui selijke aangelegenheid, hoewel we niet betwijfelen of het zal het sym pathieke echtpaar op die dag niet aan belangstelling ontbreken. Onafgebroken 50 jaar zijn bei den trouwe lezers van „De Echo", ook onzerzijds dan ook gaarne on ze oprechte gelukwensen. Op 9 mei a.s. viert het echtpaar J. Heyhuurs-Hamers, wonende Gro testraat 124 hun gouden bruiloft. De bruidegom telt 79 en de bruid 75 jaar. Beiden hebben echter de uitdrukkelijke wens te kennis ge geven de dag alleen in hun huise lijke kring te vieren en van elk uiterlijk vertoon af te zien. Daar hun zoon overste is van de Eerw. Broeders der St. Petrus- school te Waalwijk, zal in de ka pel van de Eerw. Broeders ter hunner intentie een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden op gedragen. Velen echter zullen ongetwijfeld de gélegenheid niet laten voorbij gaan, om het bruidspaar en hun familie op die dag gelukwensen aan te bieden. Ook wij van „De Echo" sluiten ons hierbij gaarne aan, te meer, daar ook dit echtpaar onafgebroken 50 jaar trouwe lezers waren van ons blad. Momenteel heerst er grote be drijvigheid in en rondom het Waal wijkse Zwembad ,,'t Hoefsven". Om het komend seizoen over schoon water te beschikken was het op de eerste plaats noodzake lijk het zand te vernieuwen Daar om heeft men beide bassins leeg gepompt en uitgebaggerd tot een diepte van ongeveer 4 meter. Hierdoor ontstond de mogelijk heid om de wanden van beiden ba den met een chemisch middel te reinigen, terwijl een nieuwe laag verf, die erop zal worden aange bracht de kleur van het water zal veranderen. In het herenbad brengen vracht wagens onafgebroken schoon zand. De zandlaag wordt geegaliseerd. Een pomp brengt het grondwater over in het ven. Reeds in een der vorige raads vergaderingen verleende de Ge meente Waalwijk een crediet voor de reconstructie van het Zwembad en dit was hard nodig in verband met de toenemende verontreiniging van het water in beide diepe bas sins. Het reeds jaren lang op de bodem liggende zand, was een der oorzaken van deze verontreiniging.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5