wAAlwiikse en UnqstRAAtse couRAnt Jampe Schoolvoetbaltoernooi dit jaar 31 mei en 1 juni op WSC-terrein Waalwijkse werknemers vieren jubileum met feestavond „Echo"-tienerrubriek HEUSDEN WIL AANSLUITING BIJ STREEKGEWEST LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA N.V. PHILIPS BESTAAT 75 JAAR Damesmode Tilburg Vertegenwoordigers van Heusden waren afwezig De regeling Meer leden NSU-PRINZ Adviescommissie Dit jaar deelname van 13 elftallen Directeuren ver dacht van flessen trekkerij Mobiele kantoren van de ANWB weer op weg Hobbel-knobbel- tocht op zaterdag middag EVOLUON Feestavond Taptoe Les Compagnons de la Chanson naar Tilburg MAANDAG 16 MEI 1966 0,*^^ io ^DD 87e JAARGANG No. 38 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -f- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwjjk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Ontwerp gemeenschappelijke regeling stadsgewest Waalwijk vastgesteld (Van onze verslaggever) WAALWIJK Het ontwerp gemeenschappelijke regeling van het Stads gewest Waalwijk, is donderdagavond vastgesteld. In het gemeentehuis van Waalwijk kwam toen de stadsgewestelijke commissie bijeen pm deze ontwerpregeling, die door het dagelijks bestuur was opgesteld, te be spreken. De commissieleden bespraken de artikelen uitvoerig. Een groot aantal punten werd na gemeenschappelijk beraad gewijzigd. Lang stond men ook stil bij de mededeling van de voorzitter, burgemeester J. Teijs- sen van Waalwijk, dat de gemeenteraad van Heusden had besloten niet toe te treden tot het stadsgewest Waalwijk. De Heusdense raad had woensdag, één dag voor de stadsgewestelijke vergadering, in een infor mele vergadering besloten zich aan te sluiten bij het streekgewest voor het Land van Heusden en Altena. De meeste leden beklaagden de stap van de gemeente Heusden. De stukken van de vergadering van donder dag zullen echter toch naar de betrokken gemeente gezonden worden aangezien de beslissing om uit het stadsgewest Waalwijk te treden for meel zal hioeten worden genomen. Men heeft namelijk ook formeel be sloten de gewestelijke commissie in te stellen. Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz. j Met de mededeling van burge meester Teijssen dat Heusden walde uittreden, was ook de vraag beant woord waarop de stoelen, bestemd voor de vertegenwoordigers van deze gemeente, leeg bleven. Er was overigens nog een stoel onbezet. De heer Op de Weegh uit Waspik is namelijk uit de stadsgewestelijke commissie getreden. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de heer J. A. van Hoorn, die samen met de heer A. v. Herpt uit Drunen werd geïnstalleerd. De gemeente Drunen is boven de 10.000 inwoners geko men en had daardoor het recht om een derde lid aan te wijzen. Tot lid van het dagelijks bestuur werd in de vacature van de heer Op de Weegh burgemeester Welling van Waspik gekozen. Burgemeester v. Erp van Loon op Zand zei zich het standpunt van de gemeente Heusden te kunnen in denken. Hij vroeg het dagelijks be stuur contact op te nemen met het gemeentebestuur van Heusden, zo dat het een en ander nog eens na der kan worden toegelicht. Ook bur gemeester Stieger van Drunen kon zich bij de woorden van zijn collega aansluiten. „Bij de eerste opzet hoorde Heusden duidelijk hierbij. Daarom is dit zo'n jammerlijke zaak", aldus de heer Stieger, die 't zei te betreuren wanneer Heusden zich definitief terug zou trekken. Na deze discussie kwam het ont- werp-regeling aan de orde. Burge meester Teijssen deelde mee, dat wanneer het ontwerp, dat gewijzigd kon worden, vastgesteld was, de ge meenteraden het formeel kunnen aannemen. Dan pas wordt het ont werp ter goedkeuring aan G.S. voor gelegd. Aanvankelijk bleek er voor een „algemene beschouwing" wei nig belangstelling te bestaan. Bur gemeester v. Prooyen van Sprang- Capelle was van mening dat men niet teveel, maar ook weer niet te weinig moest regelen. De Sprangse burgervader vond, dat de deelne mende gemeentebesturen wat meer van zich moesten laten horen bij de voorbereiding van 't structuurplan. Waarop burgemeester Teijssen naar voren bracht, dat men voor een in tergemeentelijk structuurplan koos. Burgemeester v. Erp benadrukte dat zijn gemeente nog steeds moeite heeft met de gemeenschappelijke regeling. Het ene deel van de ge meente Loon op Zand is gericht op Tilburg en het andere deel (Kaats heuvel) of Waalwijk. Het zal echter moeilijk zijn om in twee gemeen schappelijke regelingen te partici peren, aldus de heer v. Erp, die zich verder afvroeg of dat ook juridisch wel mogelijk zou zijn. De heer Van Erp achtte overleg met het stads gewest Tilburg en ook met Den Bosch noodzakelijk. Hij was van mening dat men de zuidrand van 't Land van Heusden en Altena zo ruim mogelijk zou moeten zien. Te meer daar verschillende plaatsen in dit gebied op Waalwijk zijn georiën teerd. De voorzitter zei zich goed be wust te zijn van de moeilijkheden die zich in de gemeente Loon op Zand voordoen. De heer Teijssen benadrukte nogmaals, dat, als men te formeel zou handelen, men aan de behandeling niet zou behoeven te beginnen. De behandeling van 't ontwerpplan vergde heel wat tijd. Goed bestede tijd echter, want er werden heel wat wijzigingen aan gebracht. De heer v. Eijl was het niet eens met de samenstelling van de raad. Hij vroeg zich af of de leden van de gemeenteraad gekozen moeten wor den De heer v. Eijl wilde de mo gelijkheid open laten om ook niet- raadsleden in de gewestelijke raad te kiezen. Spreker vond het ook een scheve verhouding dat zeven bur- vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 gemeesters en slechts elf raadsleden in het bestuur zitting hebben. De heer v. d. Hoven zei het niet eens te zijn met de zienswijze van de heer v. Eijl. Burgemeester Van Prooyen was er persoonlijk niet op tegen dat het aantal leden uitge breid zou worden. Hij was wel van mening dat men het bij de raads leden moet houden. De heer v. d. Hoven merkte nog op, dat in de gewestelijke raad toch geen sprake van tegenspel zou zijn. Alle achttien streven immers het zelfde doel na. Aangezien de meningen verdeeld bleven, stelde de heer v. Eijl voor, gesteund door burgemeester v. Erp' om tot stemming over te gaan. De stemmen staakten echter. Om de ontwerpregeling niet op dit ene punt te laten hangen, werd besloten het voorstel als verworpen te be schouwen. De heer v. d. Hoven vond twee maal per jaar vergaderen beslist te weinig. Hij zag de commissie liever ieder kwartaal bijeen komen. leder- eens was het er over eens dat méér vergaderen geen kwaad kon, zodat werd besloten minstens vier maal per jaar bijeen te komen. De heer Welling vroeg of het de bedoeling was als het dagelijks bestuur een commissie yan advies benoemde, hierin ook niet-leden plaats konden nemen. Iedereen was van mening dat ad viseurs van „buiten" een aanwinst zou betekenen. Een andere niet on belangrijke wijziging was het be sluit om de Stadsgewestelijke raad m een intergemeentelijk structuur plan eerder te kennen dan de ra den. Nadat nog enkele punten waren gewijzigd, kon de voorzitter, burge meester Teijssen, de vergadering sluiten. De heer Teijssen was ver heugd dat 't ontwerp gemeenschap pelijke regeling was vastgesteld. De betrokken raden zullen zo spoedig mogelijk deze regeling krijgen voor gelegd, waarna men tot vaststelling- kan overgaan. Tot de stadsgewestelijke commis sie behoren de gemeenten Drunen, s-Gravenmoer, Heusden, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk en Waspik. Op dinsdag 31 mei en woensdag 1 juni a.s. zal wederom te Waalwijk het jaarlijks schoolvoetbaltournooi worden gehouden, waaraan de vol gende scholen zullen deelnemen: In Poule I 1. Petrus A., 2. Nassauschool, 3. Petrus B., 4. Christelijke school, Sprang, 5. Oranjeschool, 6. Aloysius- school, 7. Past. Kuypersschool. Poule II A. School met de Bijbel, Sprang; B. Clemensschool; C. Pastoor van Haarenschool; D. Hugo de Groot school; E. O.L.S., Sprang-Capelle; F. St. Josephschool. De nummering is geschiedt vol gens loting. De eerste dag wordt in twee poules gespeeld en wel een halve competitie. Op de tweede dag komen de elf tallen, die in beide poules dezelfde plaats innemen, tegen elkaar uit. Dus zo: winnaar van Poule I tegen winnaar van Poule II om de eerste en de tweede prijs etc. Nr 6 van Poule I tegen nr. 6 van Poule II; verliezer nr. 6 tegen nr 7 van Pou le II. De eerste dag is die club winnaar van de Poule die het meeste aantal punten heeft, enz. Bij gelijk aantal Twee directeuren van de failliet verklaarde N.V. Ultraport, de 44- jarige F. P. v. d. S. uit Dordrecht en de 33-jarige J. V. uit Rotterdam, zijn door de Amsterdamse recher che aangehouden, verdacht van fles sentrekkerij. Het tweetal zou „zakelijke rela ties" hebben onderhouden met drie eerder in Alkmaar opgesloten di recteuren van eveneens failliet ver klaarde NV's, die voor ruw geschat een miljoen gulden aan goederen in het buitenland hadden gekocht, maar nooit betaald. Ook de in Am sterdam opgesloten mannen zouden in enige Westeuropese landen goe deren hebben afgenomen en ver kocht, maar de leveranciers nooit hebben betaald. De A.N.W.B. is onlangs in het ge hele land weer begonnen met de tournees van zijn mobiele kantoren. De drie mobiele kantoren, die de Bond thans in gebruik heeft, dienen als aanvulling op de dienstverlening van de 24 vaste A.N.W.B.-kantoren. Hierdoor zal de 20% van de ruim 800.000 A.N.W.B.-leden, die nog niet op twintig kilometer afstand van 'n I vast kantoor wonen, door deze< rij- d?.nde. inlichtingenkantoren „vlak I bij huis" in de gelegenheid worden j gesteld om van de serviceverlening i van de Bond gebruik te maken In het vorig jaar hebben de rijdende kantoren aan de 22 steden ruim 130 bezoeken gebracht. De stormachtige ontwikkeling van het verkeer, toerisme en vrijetijds- besteding stelt hoge eisen aan het voorlichtingsapparaat van de A.N. W.B. Al in 1960 ging voor de eerste keer een mobiel kantoor op tour nee. Nu zijn drie mobiele kantoren ingeschakeld met als standplaatsen: Enschede (voor het noord-oosten van ons land), Den Haag (voor het westen en zuiden) en Arnhem (voor midden-Nederland), van waaruit de tournees worden gemaakt. Bij de mobiele kantoren kan men van 's morgens tien uur tot 's mid dags vier uur terecht om reisplan nen voor te bereiden, documenten aan te vragen en zich te laten voor lichten over de verschillende vakan tiemogelijkheden. Verder kan men kampkaarten aanvragen of laten verlengen en zich verschillende uit gaven op toeristisch en verkeersge bied aanschaffen. Kortom, bijna het gehele scala van de bondsdiensten kan aan deze rijdende kantoren worden verleend. WAALWIJK Gisteren, 15 mei, was het vijfenzeventig jaar geleden dat in Eindhoven de vennootschap Philips en Co., die in 1912 werd omgezet in N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, werd opgericht. Dit feit zal m september in alle Nederlandse Philipsbedrijven worden gevierd. Twee employes zullen vrijdagmiddag 23 september aan de direktie een carillon aanbieden. Vanaf dat moment tot en met zater dag 24 september zal Eindhoven het jubileum op waardige wijze vie ren en zal in de meeste gespreide bedrijven elders in het land het startsein worden gegeven voor de qua aard en uitwerking totaal ver schillende plaatselijke activiteiten. Eindhoven, vaak ook „Philipsstad" genoemd, zal twee dagen „stad van plezier" zijn. Aan de carillon-aan bieding waarvan een geluidsrepor tage te beluisteren zal zijn in alle Nederlandse Philipsbedrijven en dus ook in de Waalwijkse vesti ging gaat in de ochtend een krans- Iegging vooraf bij het reliëf van ir. Gerard Philips en het monument van dr. Anton Philips, alsmede een herdenking van de overleden me dewerkers bij het gevallenenmonu- ment op Strijp. Zaterdagmorgen 24 september a.s. vindt de officiële opening plaats van het „Evoluon". Tijdens deze gelegenheid zal ir. F. J. Philips een herdenkingsrede uitspreken. Zater dagmiddag wordt de permanente expositie in het „Evoluon" voor genodigden opengesteld. Het „Evo luon" dat 20 miljoen gulden kost, blijft een permanent tentoonstel lingsgebouw. In de „Lichtstad" zul len verder vermaakcentra's wor den gebouwd, zodat iedereen aan zijn trekken komt. Zaterdagmiddag zijn er sportmanifestaties, 's avonds geeft het Brabants Orkest een „wensenconcert" en gaat de Phi lips Musical in premiëre. In het Van Abbe Museum wordt de ten toonstelling „Kunstlicht-Kunst" ge houden. De dag word besloten met een vuurwerk. Er zijn ook nog plan nen om PSV tegen een sterk gast- elftal te laten spelen. In de 60 plaatsen in Nederland waar Philips vestigingen heeft zal het jubileum afzonderlijk worden gevierd. Men jjieeft getracht 'zo veel mogelijk aan de verlangens van de employes tegemoet te ko men. In Waalwijk heeft het feest comité een attractief programma opgesteld. Aangezien de 125 werk nemers van dit nog jonge bedrijf een gemiddelde leeftijd hebben van 18 jaar heeft men het programma aan de „lichte" kant gehouden. Vrijdagmiddag 23 september wordt er om vier uur naar de geluidsre portage, van de aanbieding van het carillon, geluisterd. Voor 's avonds heeft men een grote feestavond ge organiseerd. Een avond waarop, met muziek van The Shatricks, veel gedanst kan worden. Als wel kome afwisseling treedt het caba retduo „De Tobo's" op. Het comité heeft ook gen „etentje" niet ver geten. De werknemers van Philips Waalwijk mogen voor deze avond een introducé meenemen. Voor zaterdagmiddag 24 september heeft men een „hobbel-knobbel- tocht" voor bromfietsen en fietsen op het programma staan. Deze tocht voert de deelnemers door de fraaie omgeving van Waalwijk. Tot be sluit van de feestelijkheden is er in Waalwijk donderdagavond 29 september, in het bedrijf, een kien- avond. Om deze avond te doen sla- Hen heeft men de leerlingen van de Levensschool ingeschakeld. Ook de dames van de jongerencursus werken aan het jubileumprogram ma voor Waalwijk mee. De werknemers van Philips-Breda krijgen vrijdagavond 23 september eveneens een feestavond voorge schoteld. Het hoogtepunt van de viering in de Baroniestad is echter wel het optreden van de befaamde Philips Harmonie die vrijdagavond 30 september op de Markt in Breda een uitvoering van bijna twee uur zal geven. De N.V. Volt in Tilburg heeft ook een jubileumprogramma opgesteld. Bijzonderheden hiervan zijn echter nog niet bekend. De feestelijkheden zullen beperkt blijven tot Nederland, het enige land waar Philips in feite 75 jaar bestaat. Wel zullen 5 gewone werk nemers, uit elk der werelddelen één, als gasten het buitenland op de feesten vertegenwoordigen. punten wordt door elk der spelers van het elftal één strafschop geno men. Is de stand dan nog gelijk, dan beslist het doelgemiddelde. Eindigt op de tweede dag een wedstrld in gelijk spel, dan wordt onmiddellijk na de wedstrijd door elk der spelers van het elftal een strafschop genomen. Bij gelijke stand ook van deze, worden de strafschoppen overgenomen tot de beslissing is gevallen. De scheidsrechters delen de uit slag onmiddellijk na de wedstrijd mee aan de algemene leiding, als mede de punten voor sportiviteit. Alleen die jongens die als leerplich tige leerling van de school staan in geschreven, komen voor het mee spelen in een wedstrijd in aanmer king. Komt een elftal zonder leider, dan wordt de school van deelname uitgesloten. De scholen, niet voor zien van eenzelfde shirt, wordt aan geraden de spelers te voorzien van een band om de arm, liefst in een helle kleur (dus geen allegaartje van shirts). Protesten tegen de be slissingen van de scheidsrechter zijn niet mogelijk. De wedstrijden worden gespeeld op het WSC-terrein. Het wisselen van spelers tijdens de wedstrijd is niet toegestaan, be halve in geval van blessures. Het inschrijfgeld bedraagt 5.— per elftal, te voldoen op de eerste dag van het tournooi. Prijsuitrei king na afloop van de laatste wed strijd op de tweede dag. Eventuele corerspondentie kan men richten aan: Broeder Hendrik, Grotestraat 198 b, Waalwijk - telef. 04160 - 2823. Op maandag 16 mei a.s. zal in de Stadsschouwburg te Tilburg de wereldvermaarde Franse zanggroep „Les Compagnons de la Chanson" optreden. Dit ensemble maakt deze maand een tournee door Nederland en het optreden in Tilburg is een onder deel van deze tournee. De negen mannen, die nog steeds als „Les Compagnons de la Chanson" overal triomphen vieren, begonnen 24 jaar geleden in Frankrijk. Aanvankelijk traden zij in de provincies op, doch al zeer spoedig belandden zij in Pa rijs en hier begon hun grote succes. Zij maakten tournee's door de Ver enigde Staten, Engeland en door nagenoeg alle landen van het Euro pese vasteland. Reeds in 1962 maak te deze groep grote indruk door een show die zij brachten tijdens het Grand Gala du Disque Populaire in Nederland. WAALWIJK „BETWEEN" zal de titel zijn, die voortaan de tienerrubriek in De Echo van het Zuiden siert. Frans Toorians uit Loon op Zand kwam imet het idee naar voren om „Between" als kop voor de tienerrubriek te gebruiken. Waarom Frans „Between" inzond Hij verklaart het als volgt: „Between bevat de woorden be (zijn), twen (twintiger) te(e)n (tiener-tien). Between betekent tussen. Als kop voor een tienerrubriek zou het kunnen betekenen: tus senschakel, tussen tien en twintig jaar, tussen jeugd ten de oude ren. „Tussen" bevat dus: de periode tussen vroeger en nu; vroe ger en de toekomst. Van ,de ruim dertig inzendingen vonden wij deze titel de beste. Alle inzenders zijn wij echter dankbaar voor hun reactie. Wellicht zal de redaktie in de toekomst van hun inzendingen gebruik kunnen maken. Frans Toorians, Willibror- dusstraat 4 in Loon op Zand, kan contact opnemen met de re daktie. Hij ontvangt voor 25.00 aan leesboeken. Aan de lay-out man is opdracht gegeven een passend ontwerp te vervaardigen, waarin „between" goed tot zijn recht komt. Zo dra dit ontwerp klaar is, zal voortaan iedere week, in de editie van vrijdag, een tienerrubriek verschijnen. Een rubriek waarin gesenreven wordt over alles wat de jeugd in de Langstraat inte resseert.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1