Nederland nam afscheid van Mgr. W. Bekkers Veilingvereniging „DE LANGSTRAAT" vierde gouden feest met receptie Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! WAALWIJK St. Jansbasiliek was volledig bezet een nette jongedame Brandcommandant naar Frankrijk 30.000 MENSEN BEZOCHTEN ZONDAG HET GRAF PERSONEEL BOOD CADEAU AAN •- I CUNEN Mgr. Bluyssen Afscheid Sophia's jeugdhar- monie op concours wwmmz HALF ZWARE SHAG WÈtöMféWl N.V.'i;6RUNO"''^;" Éftl mm mm. - Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Burgemeester Stieger De heer Prins doktersdienst NED. HERV. KERK BAARDWIJK HEMELVAARTDAG Diverse sprekers (van onze verslaggever) SINT OEDENRODE Overeenkomstig de wens van Mgr. W. M. Bek kers, is het stoffelijk overschot van deze overleden Bossche Bisschop in zijn geboorteplaats ter aarde besteld. Aan de voet van de St. Oda- kapel, in de nabijheid van het graf van zijn vader, is hij te ruste ge legd. De uitvaart in de St. Jan en de begrafenis in Sint Oedenrode werd door duizenden bijgewoond. Een afscheid van een bisschop, die zich bij het Nederlandse volk bemind en geliefd had gemaakt. De Sint Jansbasiliek was tot in de uiterste hoeken bezet toen zaterdag morgen de kist met het stoffelijk overschot van Mgr. Bekkers de kerk werd ingedragen. Duizenden ston den op de Parade toen de kist uit het Bisschopshuis naar de kerk werd gebracht. Honderdduizenden volg den de plechtigheid op de televisie of luisterden naar de radio. Massaal heeft Nederland afscheid genomen van deze Bossche bisschop. In de St. Janskerk waren alle geledingen van het Nederlandse volk vertegen woordigd. Zeventien bisschoppen, waaron der de nuntius-internuntius Mgr. Beltrami, missiebisschoppen en bis schoppen uit België en Duitsland, abten, pastoors, dominees, profes soren en studenten, ministers, oud ministers, commissarissen der ko ningin, burgemeesters, statenleden, dokters, verpleegsters en vertegen woordigers van andere Nederlandse kerken woonden de plechtigheid in de St. Jan bij. De geheel op de per soon van Mgr. Bekkers gerichte li turgie van deze uitvaartdienst was ingebed in een eucharistieviering die kardinaal Alfrihk concelebreer de met Mgr. J. Bluijssen, Mgr. M. Oomens en Mgr. L. Rooyackers, Mgr. J. van Susante, Deken J. Brou wers van Den Bosch en kapelaan J. Schepers uit Budel. Mgr. Bluijssen sprak een indruk wekkende homilie. Hij zei o.m.: „Deze bisschop blijft met ons en onder ons voortleven". Kardinaal Alfrink sprak het absoutegebed. Het slotgebed werd gesproken door dominee N. wan den Akker, provin ciaal preases van de Nederlands Hervormde Kerk in Brabant en Limburg. Tegen half één werd het stoffelijk overschot van Mgr. Bek kers de kerk uitgedragen. 's-Bosch nam voorgoed afscheid van „zijn" bisschop. Een bisschop die zijn laat ste tocht door het Brabantse land wilde maken. Een tocht die bijna anderhalf uur duurde en die o.m. door Schijndel en St. Michielsgestel voerde. Ook in deze plaatsen nam de be volking afscheid van deze geliefde bisschop. Om kwart voor twee arri veerde de lange stoet van 35 wa gens in St. Oedenrode, het dorp dat hem zo lief was. De stoet werd op gewacht door de plaatselijke har monie Apollo. Tegen één uur arri veerden de wagens op 't kerkplein. In de prachtige St. Martinuskerk had een korte begrafenisdienst plaats, die werd bijgewoond door de familieleden de 86-jarige moe der van Mgr. Bekkers hield zich ook hier bijzonder flink alle bisschop pen en tal van wereldlijke autori teiten. Mgr. Bluijssen hield in deze kerk een toespraak. Na de dienst werd de kist met 't stoffelijk overschot van Mgr. Bek kers naar de groeve voor de Sint Oda-kapel gedragen. Kardinaal Al frink, de bisschoppen, de overige geestelijken en tal van wereldlijke autoriteiten namen hier samen met de familieleden afscheid van deze grote zoon van St. Oedenrode. Mgr. Bluijssen tekende de kist met 't kruis en wierp er aarde op. Na deze kor te plechtigheid namen allen met 'n hoofdbuiging afscheid van de bis schop. Vóór de groeve was slechts één eenvoudig bloemstuk aanwezig. De tientallen bloemstukken en kran sen o.m. van Koningin Juliana en Prins Bernhard - had men langs de wegen op het kerkhof gelegd. Nadat de genodigden het kerkhof hadden verlaten en de registers op de pastorie van St. Oedenrode had den getekend, konden de inwoners van Rooy een laatste groet aan „hun" bisschop brengen. Een groet die zondag door ruim dertigduizend mensen werd gebracht. De Jeugdharmonie van Sophia's Vereeni- ging bestaat nog maar zo kort en het is een eer zich nu reeds voor de tweede keer naar een concours te begeven. Nog pas vorig jaar wist zij zich in Kaatsheuvel een eerste prijs te behalen. Dit keer is het Werken dam, dat op tweede pinksterdag haar zal ontvangen, om 't daar een trapje hoger te proberen. Als verplicht werk wordt daar uitgevoerd Ciaconna Antiqua van Gerard Boedijn, ter wijl als keuzewerk in studie is genomen De Klassieke Ouverture van H. van Lijnscho ten. De bezetting van deze jeugdharmonie is sedert vorig jaar weer wat uitgebreid en men heeft nu de beschikking over 11 kla rinetten, hobo, fluit, picolo, waldhoorn, 3 corhoorns, 2 alten, 3 tuba's, 2 saxophoons, 5 trompetten, 5 cornetten, schuif trombone, bas en slagwerk. De repetities worden bij zonder ernstig bezocht en de heer Harry Musikens wijdt zich ten volle aan dit corps en zo het zich laat zien met heel veel suc ces. Zeker zullen deze jongens trachten weer een eerste prijs in de wacht te slepen, maar het is daarom zo iets bijzonders, omdat de jongens in de jeugdharmonie een hobby gevonden hebben, waar zij zich met hart en ziel voor inzetten. Dit laatste is de te genhanger van provo's en nozems, want zij hebben géén goede vrijetijds besteding, zij weten met hun tijd geen raad en glijden dan af. Onze jeugdige muzikanten weten deze beter te benutten nl. door culturele beoefening van de muziek. Dit is voor de jeugd van het dorp een grote betekenis en een waardevol goed. Natuurlijk speelt bij de Loonse jeugd een beetje chauvinisme wel een rol, als ook de plaatselijke rivali teit, doch het bestuur draagt er zorg voor, dat dit niet verder gaat dan een gezonde concurrentie. Hoe het ook zij, de jeugd van Sophia zij reeds veel succes toegewenst. Met sprekers, geschenken en bloemen vierde de Veilingvereniging De Langstraat zaterdag haar gouden feest. De ondertoon, welke bij al de sprekers van deze middag te beluisteren was, was deze, dat 't goed is even stil te staan bij dit feit en dit luisterrijk te vieren, als men bedenkt dat deze 50 jaar oude vereniging nog een bijzondere grote toekomst te wachten staat. De streekveiling de Langstraat zal in de komende tien jaren, wil zij als streekveiling haar taak naar behoren kunnen vervullen, haar omzet opnieuw minstens moeten verdubbelen. Ir. Slits, welke deze middag dit feit memoreerde, achtte tevens in het gebied van de veiling de voorwaarde er voor aanwezig. Reeds eerder had burgemeester Mr. Stieger gewezen op het noodzakelijk samen werken van Veilingvereniging, Gemeente, Rijksvoorlichting, Streek- verbetering en Land- en Tuinbouwonderwijs. De heer Prins van het Centraal Bureau had in zijn réde bijzonder de nadruk gelegd op de beweging, welke er gelukkig ook in de Langstraat aanwezig is. Hij noemde daarbij speciaal de initiatieven welke er zijn ten aanzien van gewassenkeuze, arbeidsverbetering, glasteelt en teeltversnelling. Dank zij het feit dat de meeste sprekers niet alleen met droge cij fers kwamen, maar al hun woorden op een echt feestelijke wijze brach ten, terwijl bloemen en geschenken langzaam de zaal vulden, werd het JSPEGIAL- een echt feestelijke bijeenkomst, 'n gouden vereniging waardig. Aan het slot kon voorzittej* Van Hooren uit Waspik dan ook niet an ders doen dan danken voor de goé de wensen aan het bestuur gericht. Ook dit bestuur kwam niet met lege handen, maar bood aan het ge meentebestuur van Drunen als dank voor de goede verstandhouding en samenwerking, een geschenk aan in de vorm van een beeld van de Til- burgse kunstenaar Ad Louwing. Het beeld is momenteel ten toon gesteld in het stadspark te Eindho ven en kreeg in de verschillende bladen bijzonder goede recenties. Dé beeltenis, voorstellende een Torea- door, kon ter plaatse niet worden aangeboden, en dit geschiedde dan ook door middel van het aanbieden van een foto. Als eerste in de rij werd het woord gevoerd door burgemeester mr. Stieger in zijn functie van pre sident-commissaris. Hij schetste in het kort het ontstaan van de vei ling in Drunen en de wijze waarop deze in 1916 is gestart. De plaats van vestiging was bij deze oprich ting reeds een omstreden punt. Het dagelijks bestuur werd in de be ginjaren gevormd door de burge meester uit Elshout, de pastoor uit Elshout en de heer v. d. Wiel, schoenmaker van beroep. Spreker noemde dit bijzonder tekend voor die tijd, want dit zou nu met de specialisatie niet meer mogelijk zijn. In de jaren van zijn bestaan noemde burgemeester Stieger drie belangrijke nl. 1937 en 1957 toen belangrijke uitbreidingen tot stand kwamen en 1964 toen een belang rijke statutenwijziging werd goed gekeurd op welke statuten de ver eniging haar verdere groei en uit bouw zal, gaan baseren. Juist doof deze statutenwijziging waardoor 'n grote sanering van de leden plaats vond, koos de vereniging een rich"- ting welke haar verdere toekomst bepaalde een toekomst die volgens 4.S i i m spr. zeker zal lopen naar een vei ling met een regionale verzorging. Door mr. Stieger werden ook nog gememoreerd, de heer C. Gijsman, die 23 jaar de vereniging als voor zitter heeft geleid alsmede de heren Pijnenborg en Boelen welke zeer vele jaren de dagelijkse directie voerden. Bijzondere aandacht vroeg de burgemeester ook voor de sa menwerking welke er moet bestaan tussen veilingvereniging, rijksvoor lichting, tuinbouwverenigingen, streekverbetering en ruilverkave ling, land- en tuinbouwonderwijs en gemeente. Alleen samenwerking kan vruchtdragend zijn voor de agrarische sector in onze streek. Burgemeester Stieger wees ook op de betekenis van de veiling voor de gemeente Drunen. Dank zij het aanwezig zijn van instellingen zo als de groente- en fruitveiling blijft in onze gemeente ook de agrarische sector belangrijk. Tot slot wees spr. er nog op dat de veilingvereniging pas kort geleden nl. in 1964 een verjongd bestuur kreeg. Een be stuur, dat zich opnieuw met élan heeft geworpen op de taak welke haar wacht. Met vreugde kon hij gewagen van de plannen welke dit bestuur heeft ten aanzien van uit breiding en nieuwbouw. Een veel succes, een veel geluk bij dit gouden jubilé en een ge schenk zodra het nieuwe gebouw in gebruik wordt genomen vormden het slot van deze openingsrede. De heer Prins van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen be gon met zijn gelukwensen aan te bieden gevolgd door een geldbe drag teneinde het feest te kunnen vieren. Zijn gelukwens richtte zich echter nog meer op het perspectief dat bij deze mijlpaal nog openligt. De tuinbouw in de Langstraat, aldus de heer Prins heeft het ken merk in zich welke een tuinbouw gebied moet hebben nl. beweging. Dit is te vinden in de gewassen- keuze, in de arbeidsverbetering, in de glasteelt en in de teeltversnel ling. In tegenstelling tot de land bouw moet er in de tuinbouw be weging zijn. Men dient op bijzonde re wijze voeling te houden met de markt en deze af te tasten en dit, aldus spr., is de taak van de veiling elke dag, elk uur. Door het feit dat de beweging welke er ook is in de tuinbouw van de Langstraat er een is van eigen kracht en uit eigen kracht had spreker voor de toe komst van dit tuinbouwgebied geen zorgen. De veilingvereniging dient in deze beweging met de voorlich ting en met het onderwijs een goe de begeleider te zijn. :-u Cm V*', Voor eenvoudige administratieve werkzaamheden vragen wij Stationsstraat 2-4, Waalwijk - Tel. 2809 b.g.g. 3229 HEMELV AARTDAG Arts: Dr. Hermans Apotheek: Pollmann WIT GELE/GROENE KRUIS HEMELVAARTDAG Zr. A. Fuikschot, Mr. v. Coothstr. 52 Waalwijk, tel. 3185 10.30 uur Ds. J. van 't Kruis N.H. KERK, WAALWIJK HEMELVAARTDAG 9.00 uur Ds. J. Breeuwsma PASTORIEëNDIENST HEMELVAARTDAG Pastorie: O. L. Vrouw Besoyen Burg. Verwielstraat 2 tel. 2790 WSC- VETERANEN OPENEN SEIZOEN MET INTERLAND-WEDSTRIJD De zeer actieve Veteranen van WSC zullen op zaterdag 21 mei a.s. hun voetbalseizoen 166 openen met een interlandwedstrijd tegen „Eintracht Frankfurt Veteranen" uit Duitsland. De wedstrijd zal op het WSC-ter- rein worden gespeeld en aanvangen om 16.00 uur. Ter gelegenheid van deze seizoens opening zal 's avonds om 20.30 uur in de geheel vernieuwde zaal van de „Gecroonde Leersse" een groot feestelijk bal worden aangeboden. Dit bal is voor iedereen toeganke lijk die lid is van WSC met dames en genodigden. Uiteraard zal ook de tegenpartij van 's middags met hunne dames aanwezig zijn. Naar we vernemen zal het bal worden opgeluisterd door het optreden van de 4 zingende zusjes uit Frankfort de „Geschwister Jacob". Velen zul len zich het optreden van deze charmante meisjes nog herinneren in de uitzending via T.V. van de quiz „Het Gulden Schot". De Duitse gastspelers komen reeds op 19 mei a.s. naar Waalwijk en blijven in onze stad tot zondag 22 mei. Zij zullen in hotels worden onder gebracht, waarvoor alles reeds is geregeld. In tussentijdse periode's gaan zij excursie-tochten maken door een gedeelte van Nederland. Het gezelschap uit Frankfurt zal op 19 mei (Hemelvaartdag) om 11 uur in Waalwijk arriveren en worden officieel verwelkomd in „De Korenbeurs" GEVONDEN EN VERLOREN GEVONDEN: blauwe step, vest, zak rijst, regenjas, driewieler, etui potloden, gans, portemonnaie, he renpolshorloge, armband, rijwiel- slot. VERLODEN: skelter, vulpen, drie wieler, kinderschoen, diverse por- temonnaies Het bestuur van de veilingvereniging De Langstraat. De voorzitter ontvangt het cadeau van het personeel Het woord werd ook nog gevoerd door de heer Biemans namens de Provinciale tuinbouwveilingen en de tuinbouwverenigingen van de NCB. De heer Biemans wees vooral op het belang van goede voorlich ting en onderwijs. Ir. Slits van de rijksvoorlichting' wenste het bestuur veel geluk en veel kracht voor de toekomst. Met cijfers wees hij aan welke groei de veiling de Langstraat nog moest doormaken om te komen tot streek veiling. Verder voerden nog het woord: de heer Korteweg namens dë stand organisaties, de heer de Jong van het UCB, de heer Thur namens de kopers, de heer Prinsen namens de commissionairs en de heer Verhoe ven namens de aanvoerders. Mej. v. Delft sprak namens het gezamen lijk personeel en bood een fraai schilderwerk aan. Men bleef nog lang gezellig bij een en op de receptie maakten ve len uit de streek hun opwachting. In de loop der jaren zijn door de Waalwijkse brandweer diverse vriendschappelijke contacten gelegd, niet alleen met Nederlandse brand weerkorpsen, doch tevens met korp sen uit België en Frankrijk. Die vriendschappelijke contacten had den tot gevolg, dat de Waalwijkse brandweercommandanten regelma tig werden uitgenodigd tot het bij wonen van te houden congressen in binnen- en buitenland. In 't verleden is hiervan door de heren J. Kobben en J. Pot, resp. commandant en ondercommandant van de Waalwijkse brandweer, en kele malen een dankbaar gebruik gemaakt. Tijdens één dezer congres sen kwamen de Waalwijkse brand weercommandanten in kennis met de President d l'Union du Nord - Chef de Bataillon - commandant De chef. Uit deze kennismaking groeide 'n warme vriendschap en het is mede aan die vriendschap te danken dat de heren J. Kobben en J. Pot dezer dagen de vererende uitnodiging ont vingen het congres van brandweer commandanten bij te wonen, dat op 14, 15 en 16 mei a.s. te Bourbourg in Frankrijk zal worden gehouden. Beide heren zijn als speciale gasten uitgenodigd, doch wegens vacantie van de heer J. Kobben, zal de heer J. Pot in Frankrijk alleen de hon neurs waarnemen voor het Waal wijkse brandweerkorps. Voor dit congres is een zeer ge varieerd programma samengesteld, w.o. het hijsen der vlaggen van de deelnemende landen, kranslegging bij het monument der gevallenen uit de tweede wereldoorlog, concer ten door een tweetal muziekkorp sen enz. enz. De tweede dag van het congres, 15 mei, zal met bals worden beslo ten. Op 16 mei maken de deelnemers een excursie naar de ijzergieterijen „Usinor" te Duinkerken, terwijl die dag ook de havenwerken Du Pont zullen worden bezocht. JEUGDTOTO RKC De inzet van de toto ten bate van de KIökkenheTg was 1247.50. te prijs geraden f 1274.51: Mevr. Dirige- nouts-Commeren, de Coubertinstraat 65, Waalwijk, ontvangt f 191.18. 2e prijs, geraden f 1274.59, invuller niet be kend, ontvangt f 127.45. 3e prijs, geraden f 1274.60, Trommelen, van Vessemstraat 6, Waalwijk, ontvangt f 63.73. Reclames uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur bij C. IJpelaar, Pieter Vreedestr. 69. „De Echo van het Zuiden" voor de mede- De totocommissie dankt alle deelnemers en werking. LENTE TOTO Inzet f 594.00. Deelnemers 629. Ie prijs: Thea v. d. Eerden, Mgr. Zwijsen- straat 11, Waalwijk mét 594.10. Zij ont vangt 89.10. 2e prijs: Fr. Hensen, Va leriaanstraat 23, Waalwijk 594.11 en Thea Bergmans, Fred. Hendrikpark 4, Kaats heuvel met 594.11. Zij ontvangen elk 29.70. 3e prijs: Wim Pulles, Canadesestr, 9, Waalwijk met 593.77. Hij ontvangt 29.70. Prijzen afhalen t.m. woensdag 18 mei bij Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16, Waal wijk. Volgende week laatste toto. LEZING VEDEHOVA Onder auspiciën van de Vereni ging van Hollandse Vakschoolstu denten, de VEDEHOVA, wordt er morgenavond, dinsdag 17 mei, om 20.00 uur in de zaal van Café-Res taurant Het Lido een lezing gehou den over het artikel Confram. Dit is een synthetisch vervaardigd pro- dukt van Du Pont de Nemours uit België. De sprekers op deze avond zijn: de heren L. P. Bossam (Tech nical Service Manager) en I. M. Cobham (Sales manager). Op deze avond zijn zowel leden als oud leden van harte welkom. M.A. SCHOOL INVITEERT BEJAAR DEN EN INVALIDEN Alle bejaarden en invaliden van Waal wijk en omgeving worden door de Mater Amabilisschool uitgenodigd op donderdag 26 mei een show bij te wonen. De show wórdt verzorgd door de meisjes van de M.A.S. en wordt uitgevoerd onder de naam: Voorwaarts MAS en houdt o.a. zang, dans en rytmische gym in. De avond wordt gegeven in zaal De Gecroonde Leers se, aanvang 8 uur, toegang gratis. Ln verband met de omvangrijke voorbe reidingen voor deze feestavond verzoeken de meisjqs van de M.A.S. alle bejaarden en invaliden die dé avond willen bijwonen zich op te geven bij de volgende adressen: Fa. Kleyn, Stationsstraat 16, tel. 2635, Fa. Beynen, Loeffstraat 54, tel. 2674, Fa. van ■Eeuwijk, Antoniusstraat 54, tel. 2017, mej. T. v. Helvodrt, Putstraat 14, tel. 2595, Ma ter Amabilisséhool, Taxandriaweg 8, tel. 3786. Ook de directrices van de bejaarden centra. en de secretaris van de Bond van BejaardoiJ.nepien igraag adressen op. De 'be jaarden en invaliden worden met de auto gehaald en thuisgebracht. ONGEVAL De 24-jarige G. v. E. kwam vorige week in de van Lovenlaan ten val doordat hij met de trottoirband in aanraking kwam. Dr. Hermans die de eerste hulp verleende consta teerde een zware hersenschudding en liet v. E. per ambulance naar het ziekenhuis overbrengen. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6