\vAAlw13kse en lAnqstRAAtse couRAnt Wordt Bobby Kennedy straks de opvolger van president Johnson? Iedere drie dagen afvaart voor 830 km lange tocht Rotterdam-Basel Rijncruises DE KENNEDY-LEGENDE OPEN OOG RIJN-CRUISE BIEDT TOERIST TALLOZE MOGELIJKHEDEN RUYS CO. Utrechtse studenten voor het gerecht Bob kijkt wei uit i 's Nachts wordt niet i reisagenten Inrichting Technische gegevens Jackie is nog volop in tiet nieuws De broers Roemenië wil Pact van Warschau openbreken gevaren j Veel comfort Boekt uw VIA Radio en t.v. VRIJDAG 20 MEI 1966 87e JAARGANG No. 39 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) t 1,20 p. kwrt. (3,25 -|- 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bü girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Eisenhower en Truman leven nog en af en toe laten ze nog wel eens iets van zich horen, maar ze tellen niet meer mee. Kennedy is dood, maar juist zijn vroegtijdige en gewelddadige dood hebben de herinnering aan de jonge president omgeven met een au reool, dat nog onverminderd glanst, een glans die afstraalt op alles wat Kennedy heet. Men zou bijna de indruk krijgen, dat John F. Kennedy bij zijn leven uitsluitend aanhangers en bewonderaars had. Niets was minder waar. Maar na zijn, dood verneemt men over hem nog alleen maar goede dingen, geheel overeenkomstig het spreekwoord „Van de doden niets dan goed". Ook zijn weduwe, Jackie, de „gla- mour-girl" van het Witte Huis, is nog volop in het nieuws. Het staat wel vast, dat Jackie oneindig veel minder presteerde dan bv. Eleanor Roosevelt, maar ze is knap en de weduwe van J. F. Kennedy. Met ar gusogen speurt iedereen naar hu welijkspretendenten en onlangs nog werd een (veel oudere) Spanjaard als zodanig genoemd, maar hij is de eerste niet en zal ook de laatste niet zijn. Overigens is de rouwtijd kenne lijk voorbij en heeft Jackie zich tij dens de feesten in het Spaanse Se- villa uitstekend vermaakt. Ze keek wel de andere kant uit toen de stier werd gedood, maar ze genoot er van, dat de stierenvechters haar hun hulde kwamen brengen en niet Princes Gracia van Monaco. Gracia, vóór ze prinses werd ge woon Grace Kelly, dochter van een rijke vader, die in de politiek ging, had het verder gebracht dan ieder ander meisje. Ze was met een re gerende vorst getrouwd, al was het dan van het Madurodam-vorsten- dommetje Monaco! Ze was Pinses! De Kennedy's, uit precies dezelfde klei gebakken, konden ook bogen op een prinses, Lee Radziwill, maar de Radziwills hadden alléén hun naam, verder niets. Toen werd het 21 voor de Ken nedy's, want John F. werd presi dent en Jackie in het Witte Huis was opeens veel belangrijker dan Prinses Gracia in Monaco. Logisch moest dat afgelopen zijn toen Jac kie alleen nog maar presidents weduwe was, maar in sprookjes is de logica zoek. Jackie bleef in het schijnwerperlicht. In Sevilla, tijdens de een week durende feesten, waren Rainier en Gracia de eigenlijke ere gasten, maar was alles aandacht voor Jackie, die in de zwarte Spaan se dracht op een wit paard door de straten reed en luid werd toege juicht. Tussen de beide dames was dan ook bitter weinig hartelijkheid ver loren. Ze zorgden er wel voor, dat ze met elkaar geen woord behoef den te wisselen en Gracia was een ijsberg gelijk. Veel belangrijker echter is de ak- tiviteit van de gebroeders Kennedy, De meervoudige strafkamer van de Utrechtse rechtbank zal op donderdag 2 en vrijdag 3 juni de Tres-zaak be handelen. Zeven leden van het stu dentengezelschap Tres Faciunt Colle gium zullen dan terechtstaan. Drie van hen, de studenten jhr. J. C. F. von M., jhr. W. M. de B. en ba ron M. L. L. E. de L. wordt mishan deling de dood ten gevolge hebbend, ten laste gelegd. Op dit delict staat een gevangenisstraf van ten hoogste zes jaar. Voor de andere verdachten ver meldt de tenlaste legging mishande ling zwaar lichamelijk letsel ten ge volge hebbend en/of het delict dat on der artikel 284 van het Wetboek van Strafrecht wordt genoemd: het „iemand door geweld dwingen iets te dulden". Zoals bekend verloor de student jhr. O. L. L. Rutgers van Rozenburg uit Zeist op de 10e april van het vo rig jaar het leven bij een inwijdings plechtigheid van het studentengezel schap Tres, waarbij de roetkap werd gebruikt. Een andere student die look tot het gezelschap zou worden toege laten werd bij die gelegenheid mis handeld. van wie Bobby algemeen wordt ge doodverfd als de man, die wel eens een gooi naar het presidentschap zou kunnen doen. Het is helemaal niets voor de Kennedy-clan zich neer te leggen bij de feiten, nl. de kogel, die een eind maakte aan de ambities van broer John en daarmede van de fa milie. Vader Kennedy leerde zijn jongen al vroeg, nooit genoegen te nemen met minder dan 100%. John had de familie de hoogst denkbare top doen bereiken. Hij zorgde vrij openlijk, dat die familie in de poli tiek vooruit kwam. Zodoende was Bobby al in de baan toen John uit viel; en het is vanzelfsprekend dat Bobby verder gaat. Als Democraat is hij partijgenoot van president Johnson en dat vergt van hem zeer veel wijsheid en tac tiek. Tussen de Kennedy's en de Johnsons is al net zo veel liefde verloren als tussen Jackie en Gra cia. Bobby mag dan al eens voor zichtig laten merken dat hij zijn hart vasthoudt voor de politiek die Johnson in Vietnam volgt, maar hij houdt zich op de vlakte, vooral om dat andere senatoren de vuile was wel opknappen. Hoe het Vietnamese avontuur zal aflopen, weet niemand, of Johnson er onbeschadigd uit te voorschijn komt evenmin. Zou Johnson straks geen nieuwe candidatuur meer aanvaarden, of zou de partij menen dat een nieuwe candidatuur van Johnson vrijwel zeker de nederlaag zou betekenen, dan zou er wellicht een kans zijn dat men Bobby op het paard zet. Heel handig wordt nu al telkens de vraag gesteld, of het in Vietnam zo'n vaart zou hebben gelopen als John F. Kennedy nog president was geweest. Die zag kans de Russen van Cuba te doen verdwijnen zon der dat één soldaat werd opgeroe pen. Nu zal men kunnen zeggen: Bob by is John nog niet. Maar dat is nu het merkwaardige bij die Kenne dy's, die niet voor niets als een „clan" worden aangeduid men acht hen allen uit hetzelfde hout vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 gesneden, en in feite zijn ze dat ook. Het zal Bobby geen moeite kos ten zijn kiezers er van te overtui gen dat hij de lijn van zijn broer voortzet, en op dezelfde wijze. En alles, óók de publiciteit rond Jackie, dient oih de Kennedy's in het schijnwerperlicht van de publie ke belangstelling te houden. Ze zijn er nog, weet iedereen. Ze zullen wat gaan doen, daar is ieder van overtuigd. Wat zullen ze gaan doen? Dat is de grote vraag. Bobby kijkt wel uit. Hij waagt niet, zo lang hij geen kans ziet om te winnen. Maar de Kennedy-legende blijft levend, op allerlei manieren, en te zijner tijd zullen de Kennedy's daar hun winst mee doen. Ze zijn in de voorstelling slechts geïnteresseerd als ze op de eerste rang kunnen zit ten. JONGELUI Er is in Waalwijk een groep jongens en meisjes bezig om een wan deltocht te organiseren voor de werkende jeugd. Deze tocht zal ge houden worden op zondag 26 juni en zal een beetje lijken op de grote Pax Christi tocht, die ieder jaar in de week na Pasen ook in Waalwijk trekt. Een gesprekstocht dus van één dag, waarin we onder leiding van een gespreksleider zullen praten over een interessani onderwerp. Een goed onderwerp weten we nog niet. Weten jullie niets? Tegen de middag vertrekken we; onderweg picknicken we af en toe langs de slootkant. En ergens gebruiken we een consumptie. In de namiddag een slotdiscussie. Daarna een gezellige avond, bij goed weer buiten met misschien een kampvuur, bij slecht weer bin nen met een bandje. De tocht is bedoeld voor jongens en meisjes van 17 tot 22 jaar. We zoeken nog een leuke naam voor deze tocht. Hebben jullie geen ideeën? Deze tocht wordt georganiseerd door de Mater Amabillisschool, Levensschool en Bedrijfsapostolaat. Inlichtingen kun je verkrijgen bij Mej. Hoffmans van de M.A.S., de heer Hardesmeets van de L.S. en aalmoezenier Van Berkel van het B.A. Je hoort er nog wel meer van. HANS DE WAAL, Julictnastraat 7a, tel. 2078 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM - De Rijn heeft altijd een bijzondere aantrekkings kracht gehad op de toeristen. Ieder jaar maken dan ook honderden vakantiegangers een boottocht op de Rijn. De Rijn-cruises en vooral de meerdaagse tochten komen steeds meer in de belangstelling. Enthousiast is mien vooral over de Rijnreizen van de „Köln-Diis- seldorfer". Sinds vorige week donderdag varen er van deze maat schappij vier cruiseschepen op het traject Rotterdam - Basel. Om de lezer een indruk te kunnen geven van deze rijnschepen bezochten wij het ms. Nederland in Rotterdam. Dit hypermodern ingericht schip werd twee jaar geleden ingebruik genomen, Het schip ontving in Bonn zijn naam van mevrouw Luns-van Heemstra, de echtgenote van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken. Wat de Gaulle doet in de NATO, daar is Roemenië ijverig mee bezig in het Russische militaire verbond, dat gemeenlijk het Pact van Warschau wordt genoemd: openbreken. In Boe karest en in Moskou wordt namelijk verteld, dat Roemenië zich niet meer wenst te schikken naar bepaalde clau sules van het verdrag, dat de strijd machten van de Oosteuropese satel lietten samensmelt met het rode leger. Na het bezoek van partijleider Brezj- nef aan de Roemeense partijleider Ceausescu in Boekarest heeft 't com munistische partijbestuur aan de par tijleiders van de Oosteuropese satel lieten een brief gestuurd, waarin de bezwaren van Roemenië tegen het Pact van Warschau worden opge somd. De Köln - Düsseldorfer Rheindampf- schifffahrt biedt elke derde dag een afvaart van Rotterdam én van Bazel. In vakkringen wordt deze verhoogde frequentie zeer op prijs gesteld, om- 1 dat gebleken is, dat de Rijn-cruises in deze vorm aan een behoefte voldoen. De 830 km. lange vaartocht neemt stroomafwaarts van Bazel naar Rot- j terdam 4 dagen en stroomopwaarts van Rotterdam naar Bazel 5 dagen in beslag. Vanaf begin september, wan neer de dagen korter worden, duurt de reis stroomopwaarts 6 dagen. De passagiersprijzen enkele reis zijn stroomop- resp. stroomafwaarts ge lijk, bij accommodatie in een 2-per- soonshut. 's Nachts wordt niet geva ren; het schip bereikt in de late na middag zijn ovemaChtingshaven, zo dat de passagiers aan land kunnen gaan. Zo men dit wenst kan men aan excursies deelnemen. De verzorging aan boord is uitste kend. Vanaf de „insohepingshap" tot aan het laatste diner wordt men op 'n prettige manier verwend. Vooral voor diegenen die eens van een rustige va kantie willen genieten is een Rijn cruise bijzonder geschikt. Het is mo gelijk de reis te onderbreken, zowel in een overnachtingshaven als op het eindpunt. Allerlei combinaties zijn mogelijk. Het Nederlandse reisbu reau Ruys en Co., Spoorlaan 126, Tilburg boekt deze Rijn-cruises. Ook voor alle inlichtingen omtrent de combinaties en mogelijkheden op de ze reizen kan men 'bij de Tilburgse vestiging van Ruys en Go. terecht. Het m.s. Nederland is zeer gerie felijk ingericht en kan voldoen aan de wensen van een veeleisend, internati onaal puibliek. Er zijn 102 buitenhut ten, elk voor 2 personen; zij zijn mo dern en ingenieus ingericht. Zij lig gen alle aan een met rood perlon-ta- pijt bedekte middengang. Alvorens de eigenlijke hut binnen te treden komt men in een voorgedeelte, welks wan den van een crèmekleurige kunststof zijn. Aan de ene kant van dit portaal bevindt zich in een nis de wastafel en 'n toiletkastje met spiegel. Onmid dellijk daarnaast is een 2-deurs hang en legkast en een kofferruimte. Daar tegenover, afgescheiden door een deur, bevinden zich de douche en de WC. De wanden van deze ruimte zijn geheel met lichtblauwe kunststof be kleed. De vloer bestaat uit mozaïek steentjes. De „Europa" van de fraaie luxe Rijnboten tijdens de tocht naar Bazel. TILBURG SPOORLAAN 126 TEL. (04250) 31070/71 De eigenlijke cabine is door een gele portière van het voorgedeelte ge scheiden. Ook hier werd 'n aantrek- ekelijke kleurencombinatie gevonden tussen de gebruikte edele houtsoorten en kunststoffen. Aan de ene kant van de cabine bevindt zich een pullman- bed, dat overdag opgeklapt wordt. Daartegenover staat een gemakkelijke couch, die 's avonds als tweede bed dient. Een zandkleurige vaste vloer bedekking, tafel en fauteuil bepalen mede de sfeer van de hut. Moderne wandlichten en verstelbare leeslamp jes verspreiden bij avond een prettig licht, terwijl de grote vensters over dag een vrije blik op de divier en het landschap geven. Op de in de wand gebouwde radio kunnen drie programma's worden ge kozen. TV-apparaten worden op ver zoek in de hut ter beschikking ge steld. Elke hut heeft telefoonaanslui ting zodat de passagiers elk gewenst telefoongesprek, ook internationaal kunnen voeren. Ook bij de inrichting van de salons etc. werd de nadruk gelegd op een sfeervolle, gematigd moderne inrich ting. De wanden werden bekleed met edele houtsoorten en varkensleer. Daarbij valt op de in wortelnoten hout gevatte wand-decoratie in de brede gang naar de eetsalon. Deze stelt in matgoud de loop van de Rijn voor tussen Rotterdam en Bazel, als speciaal accent is daarin het neder- landse wapen verwerkt. De vensters van de op het voordek gelegen lounge zijn nog groter dan die op de „Euro pa" en „Helvetia". Zij bieden gedeel telijk ook uitzicht naar boven, het geen vooral van belang is bij vaart op de Middenrijn. Het nieuwe cruiseschip is 102 m. lang, 11.60 m. breed en heeft een hoogte van 9.20 boven de waterlijn. Zijn afmetingen moesten met het oog op de te passeren sluizen beperkt worden. Óm door de aan de Boven- rijn gelegen sluizen tussen Straats burg en Bazel te kunnen varen heeft men 'het stuurhuis en de schoorsteen hydraulisch verzinkbaar geconstru eerd. Daardoor kan de hoogte boven de waterlijn tot 7.10 m. worden ver minderd. Stuurhuis en schoorsteen verdwijnen in het binnenste van het schip. De masten en de zonnedek- railing worden naar beneden geklapt. Hierbij behouden de kapitein en de stuurlieden het zicht op de rivier en de sluizen door een schuifdak. Hoe dicht men de grenzen van het moge lijke heeft benaderd wordt duidelijk als men weet, dat de laagste brug waaronder door gevaren moet worden een vrije hoogte heeft van slechts 7.30 m., terwijl de kleinste sluis een vrije doorvaartwijdte heeft van slechts 12 meter.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1