wAAlwokse en UnqstRAAtse couRAnt Commissie onderwijs-bedrijfsleven zoekt aansluiting bij Tilburg Bij prijsdalingfop huidenmarkt gaan leerprijzen weer zakken to orm slagroomsoezen Produktie van schoenen nam begin 1966 belangrijk toe Een jaar Rainbow Quintet SI/66 KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR NOORDELIJK NOORD-BRABANT aan <il/lierio U 3È. Shots uit tie show uitsluitend bij Showf 't Mooiste bruin Pigmaderm.iubc f 2,« VAN MIL H. van Well besprak uitgangspunten Mammoetwet Mammoetwet Havo-rapport Commissie Qxcluóieve erenkledincf WAAL WIJK Koningin Juliana en Prins Bernhard naar Hilvarenbeek de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur en beschermt tegen zonnebrand BANKETBAKKERIJ met aardbeien Uitvoer Invoer tentoonstelling van hedendaagse nederlandse schoenen en lederwaren Vanaf 22 mei nieuwe dienstregeling B.B.A. VRIJDAG 20 MEI 1966 87e JAARGANG No. 39 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Maandagavond hield de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord- Brabant in haar gebouw aan de Wilhelminastraat een vergadering, die bijna geheel in het teken stond van het onderwijs. Er kwam een rap port van de Kamer van Koophandel van Rotterdam aan de orde, dat erin resulteerde, dat de Waalwijkse Kamer dit rapport niet kan on derstrepen. Uit een door de commissie van onderwijs van de kamer ingesteld rapport is de wenselijkheid naar voren gekomen van de de instelling van een commissie bedrijfsleven-onderwijs. De leden waren unaniem accoord met de inhoud van dit rapport. Men zal con tact zoeken met de Kamer van Tilburg. De heer H. F. L. van Well, lid van de onderwijscommissie van de Waalwijkse Kamer hield een inleiding over het onderwerp „Mammoet wet en bedrijfsleven". De vergadering werd geleid door de heer Jud. Timmermans. Hij ver welkomde de heer Siemerink uit Geertruidenberg, die de heer We- terings als lid van de Kamer is op gevolgd. De heer Siemerink zal au tomatisch zitting hebben in de com missie voor middenstandsaangele genheden De voorzitter wenste de heer v. Well nogmaals geluk met de hem onlangs toegekende koninklijke on derscheiding. De notulen van de vergadering van 13 januari werden vastgesteld. Meegedeeld werd nog, dat de vol gende vergadering van de Kamer plaats zal hebben op 8 juli. Op 8 juli zal een excursie gehouden wor den naar Van Tuyn's Limonadefe- brieken en Distilleerderij te Don gen. De heer Van Well, een op onder wijsgebied zeer deskundige, besprak het doel en de uitgangspunten van de befaamde Mammoetwet en ging daarbij vooral in op de consequen ties van deze wet voor het bedrijfs leven. De grote veranderingen in de maatschappij vragen voortdu rende aanpassing, vooral van het onderwijs. De nieuwe wet geeft betere aanpassingsmogelijkheden, maakt het mogelijk dat aanpassin gen snel tot stand worden gebracht. Ze waarborgt het niet braak laten liggen van intellectueel kapitaal. De nieuwe wet besteedt aandacht aan wat men zou kunnen noemen intellectuele vrijetijdsbesteding, die wordt bevorderd door een grotere aandacht voor expressieve vakken in het vootgezet onderwijs. De heer Van Well besprak voorts de moge lijkheden van het beroepsonderwijs, waarvoor het algemeen vormend onderwijs alleen maar een aanloop kan zijn. Ook de mogelijkheden voor het handelsonderwijs kwamen ter spra ke. Voor zijn indringende reden werd de heer Van Well terecht har telijk dank gezegd door de voor zitter. Onder de titel „Plaats van het HAVO in het nieuwe onderwijsbe stel" heeft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rotterdam onlangs een uitgebreid rapport het licht doen zien. De commissie on derwijs van de Waalwijkse Kamer heeft dit rapport nader aan een studie onderworpen. Zij heeft haar mening daarover weergegeven in een rapport, dat de pers niet ter hand werd gesteld. Het bestuur van de Waalwijkse Kamer heeft dit rapport overge nomen en legde het ter goedkeu- ding voor aan de leden. Uit wat naar aanleiding van deze zaak nog werd gezegd kon worden afgeleid, dat de Waalwijkse Kamer het in menig opzicht niet eens kon zijn met hetgeen door de Rotterdamse Kamer werd gesteld. In Rotterdam wil men het HAVO zien als een afgeronde beroepsopleiding. Het HAVO, Hoger Algemeen Vormend Onderwijs, is te zien als een voor bereiding op het beroepsonderwijs, ook voor de economisch-administra- tieve richting. De leden van de Waalwijkse Ka mer gingen accoord met het voor stel van hun secretaris, om het rap port van de Waalwijkse Kamer, waarin de conclusie over het Rot terdamse rapport is vervat, toe te zenden aan de inspecteur-generaal van het onderwijs en aan alle Ka mers van Koophandel in Nederland. De onderwijscommissie van de Waalwijkse Kamer is van oordeel, dat de wenselijkheid tot het zoe ken van een nader contact tussen het bedrijfsleven en het onderwijs. Maandagavond werd ook het rap port dienaangaande van de commis sie door de leden van de Kamer besproken. Unaniem was men voor een dergelijk contact. Het bestuur zal contact zoeken met de Kamer in Tilburg, die even eens werkt aan de tot standkoming van een commissie Bedrijfsleven- onderwijs. Het zal dan een insti tuut worden voor geheel midden- Brabnt. Er zal niet alleen contact worden gezocht met middelbare scholen, maar ook met kweekscho len. op de voet Hoewel er van een teruggang van de huidenprijzen in het algemeen nog geen sprake is en hier en daarop de huidenmarkt zelfs nog stij gingen worden genoteerd, is naar het oordeel van sommige insiders de prijzen top wel bereikt. Men verwacht dat de huidenprijzen bin nen kortere of langere tijd wel zullen gaan dalen, maar algemeen is men van mening, dat zij niet zullen terugkeren naar het niveau van '64. Een eventuele prijsdaling op de huidenmarkt zal overigens niet tot gevolg hebben, dat ook de leer prijzen weer zullen gaan zakken. De lederfabrikanten waren in het algemeen nog ver af van calculatie van hun verkoopprijzen op basis van de topprijzen van de huiden. Op de grond van de nu geldende lederprijzen zullen de schoenen die in de komende maanden worden geproduceerd voor het najaarssei zoen, in het algemeen enkele gul dens duurder zijn dan in het vori ge seizoen. De schoenindustrie hoopt dat de ledermarkt zich zodanig zal ont wikkelen, dat het gevaar van een tijdelijke tekort aan leder, dat om de hoek kwam kijken, wordt af gewend. De omvang van de in werking van huiden in de looie rijen - het begin van het leder - De Koningin en Prins Bernard zijn voornemens zaterdag 9 julia.s. een gedeelte bij te wonen van het 4e lustrum van de Groot Kempische Cultuurdagen in Hilvarenbeek. De Prins zal op een academische zitting, die in het Gemeenschaps huis wordt gehouden, een synthese geven van de op deze dag gehou den inleidingen, die handelen over het thema „De Nederlandse Cul tuur en Europa". Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen... stuur een kaartje of kom even lange: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. VHH fabricageproces - schijnt n.l. de laatste tijd wat gedrukt te zijn door de geringe animo van de le derfabrikanten om tegen de exor bitant hoge prijzen huiden aan te kopen. Een vraag die de branche-geno ten blijft bezig houden, is, in hoe verre er in de toekomst sprake zal zijn van een structureel tekort aan huiden. De meningen daar over zijn verdeeld. Sommigen zijn van oordeel, dat de toenemende vraag naar leder- produkten vooral in de Oost-Euro- pese landen en in de ontwikkelings landen, waar die niet gepaard gaan met een evenredige toename van de vleesconsumptie, tot gevolg zal hebben, dat het huidenaanbod blij vend tekort zal schieten. Andere hebben meer vertrouwen in de vindingrijkheid van handel en industrie om aan de stijgende vraag hoe dan ook tegemoet ko men. In verband wordt ook ge dacht aan de ontwikkeling van kunstmaterialen ter aanvulling van de lederproduktie. Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk ZOMERFRIS i VERRUKKELIJK eigen fabrikaat bonbons Zaterdag is voor het Tilburgse Rainbow Quintet in meer dan dubbel opzicht een feestdag. Het orkest viert dan namelijk zijn eerste verjaardag en wel bijzonder feestelijk, omdat die avond in de Tilburgse stadsschouw burg het sluitingsbal van het eerste lustrum-Festival voor de Werkende Jeugd door 't orkest wordt verzorgd. Bij wijze van verjaardagsgeschenk, zowel voor de haar eerste lustrum vie rende festival-stichting als voor het orkest komt ook The Roof Jazzband uit het Belgische Gent het bal ver zorgen. Bij wijze van experiment zal de sChouwburg-directie een soort en- quete houden onder de dansende fes tival-gangers om er achter te komen welk orkest het meest in de smaak valt, het dans-orkest of het jazz-or- kest. Het Rainbow Quintet - Wim Zwijsen (trompet), bas), Jan Janssen (sax, gitaar, zang), Harrie Hutten (piano), Frans de Leeuw (slagwerk, zang) en Ad van Gestel (gitaar, zang) alle vijf gestoken in jasjes met de kleuren van de regenboog - is een gezellig stel muzikanten. Het begon met een vriendengroepje en nu, na 1 jaar, is het 'n allround dans- en amu sementsorkest van amateurs, die het full-professioneel niveau bijna bena deren. Geen enkel dansorkest heeft ook zo'n drukbezette agenda: tot half '67 is het Rainbow Quintet bezet. De vriendschap is bij het Rainbow Quintet het belangrijkste, hetgeen ook duidelijk blijkt uit de sympathie ke manier van optreden. Veelzijdig zijn ze in elk geval ook. Ze spelen van polka tot -beat en van Engelse wals tot rumba. Zuid-Ameri kaans is wel de grote specialiteit. „The Spencer Davis Group" komt steeds meer in de belangstelling. Iedere fan van dit rhythm- en blues kwartet Zal dit zeer zeker toejuichen. Helemaal in de wolken zullen ze zijn als ze horen dat het deftigste en de- gdijkste 'blad in Engeland de „Finan cial Times", dat anders nooit iets over muziek sdhrijft, een groot arti kel plaatste over „De betekenis van Spencer Davis". Zij zouden 'n gron dige studie van de Engelse pop-mu- ziek gemaakt hebben en gaven de voorspelling dat de Davis group in 1966 The Beatles, The Stones en The Animals zal voorbijstreven. CruChes, momenteel misschien wel het beste en populairste orkest in het zuiden van het land, is door een ver andering in de bezetting compleet veranderd. Aanpassingen aan het na tionale heat-peil waren sinds de eer ste contacten met de gramofoonpla- tenmaatsChappij duidelijk noodzake lijk geworden. Het kwam dan ook goed uit, toen de bassist Piet van den Acker en de slag-gitarist Job an Ber- tens om studie-redenen ontslag vroe gen. De bassist Sjef van Weereld komt voor hen in de plaats, zodat het orkest voortaan met één man minder is. Sjef was jarenlang de bassist van The Five Ohums en gold als een der besten. Het peil van de Cruches gaat er dan ook meer dan gewoon op voor uit, zodat ze nu eens te meer tot 's lands toporkesten gaan behoren. Nadat in het jaar 1965 de pro duktie in de schoenindustrie enigs zins stagneerde, valt in de maan den januari en februari 1966 een vrij sterke toeneming van de pro duktie te constateren. In de beide eerste maanden van dit jaar zijn er 9 a 10% meer pa ren geproduceerd dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Belangrijke stijgingen werden ge registreerd bij kinderschoenen t/m maat 35, n.l. ca. 19% Van dames- en meisjesschoenen vanaf maat 36 werden 8% meer paren geproduceerd en van pantof fels en andere huisschoeisel 11%. Slechts de produktie van heren en jongensschoenen daalde met 2%. Het ziet er naar uit, dat de krach tige uitvoerstijging, die zich vorig jaar manifesteerde, zich in dit jaar zal voortzetten. Het gehele jaar 1965 toonde een uitvoer waardestijging van 21% ten opzichte van 1964. In de eerste 2 maanden van 1966 bedroeg de stijging 15% ten op zichte van dezelfde periode van '65. Van de invoer daarentegen nam het stijgingstempo in 1965 sterk af 7% t.o.v. 1964). Ook in de eerste 2 maanden van 1966 vertoont de invoerwaarde een zeer geringe groei (+2% t.o.v. '65). Slechts afgaande op de bovenge noemde cijfers zouden de verwach tingen voor de verdere gang van zaken in de schoenindustrie in 1966 zeer positief gesteld dienen te wor den, ware het niet dat zich thans bijzondere faktoren laten gelden, die n de verdere loop van dit jaar een storende invloed zouden heb ben op een regelmatige groei van de afzet en van de produktie. Op 22 mei a.s. zullen de B.B.A.- bussen gaan rijden volgens een nieuwe dienstregeling, welke niet veel van de bestaande regeling zal afwijken. De belangrijkste wijzigin gen, wat ons verspreidingsgebied betreft, vermelden wij hieronder: Lijn 35 BREDA - DONGEN - KAATSHEUVEL v.v. De eerste rit uit Breda wordt op maandag t/m vrijdag verschoven van 6.35 uur naar 6.10 uur; deze rit gaat tot Dongen. De vroege ritten Gilze-Dongen-Kaatsheuvel worden gewijzigd in een nieuwe rit, welke op werkdagen om 6.50 uur uit Rijen vertrekt en doorgaat tot Kaatsheu vel. De dagelijks rit Breda-Kaats- heuvel v.v. welke om 9.00 uur uit Breda en om 9.54 uit Kaatsheuvel vertrekt, wordt gewijzigd in een rit welke op werkdagen om 8.30 uur en op zon- en feestdagen om 9.36 uur uit Breda vertrekt; vertrek Kaats heuvel 9.35 uur, resp. 10.35 uur. Lijn 36 TILBURG-WAALWIJK- 's-HERTOGENBOSCH v.v. De avondritten, uit Tilburg ver trekkend om 21.40 en 22.40 uur, worden samengevoegd tot één rit, welke om 21.50 uur uit Tilburg ver trekt. De vertrektijd van de laatste rit uit Tilburg wordt met 10 minu ten vervroegd. De rit, vertrekkend uit Den Bosch om 21.40 uur, komt te vervallen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9