Mater Amabilisschool Waalwijk vierde 3e lustrum met show assat u. slagroomsoezen WAALWIJK UW MENING De Gemeenteraadsverkiezingen I i i i juBileum aktie cunen Jampe DIPLOMA-UITREIKING V. 8. 8. 8> 8» Fa. W. HENS en Zn. K VAN MIL Show Gitroën expositie 31 geslaagden ont vangen getuigschrift SLEUTEL HANGERS! Succes voor Andreas Zijlmans Groep BANKETBAKKERIJ r DEKZEILEN Herman's Snack- room aanwinst voor Bloemenoord Fa. J. Tausch „American- stores" Tel. 2370 Tilburg VAN 1 tot 18 JUNI Damesmode Tilburg In „de Gecroonde Leersse" werd dinsdagavond de viering van het derde lustrum van re Mater Amabilisschool ingezet me de show „Voor waarts Mas". Vooraf had de diploma-uitreiking plaats gehad aan de leerlingen die de drie-jarige cursus met succes hadden gevolgd. Mej. Hoffmans, leid ster van de M.A.-school verwelkomde de aanwezige ouders, werk gevers, docenten en bestuursleden, alsmede pastoor van Helden, (de voorzitter van het diocesaanbestuur, die, daar burgemeester Teijssen was verhinderd, de diploma's uiteikte. Het is een prestatie, aldus pas toor van Helden, om 3 jaar lang de cursussen van de M-A.-school te volgen. Hij ging vervolgens na der in op de betekenis van dit vor mingsinstituut. Volgens hem moet de M.A.-school vooral worden ge zien als een ontmoetingscentrum van wolwassenen en jongeren, waar vele meisjes zich met toewijding en ijver voor het volle leven be kwamen' en waar dialoog en samen spraak mogelijk is. Hij wenste de geslaagden geluk en feliciteerde tevens het bestuur en de docenten en had tenslotte veel lof over de wijze waarop in Waalwijk het M.A.-onderricht ge geven wordt. Hierna reikte hij de diploma's uit aan de volgende 3e jaars cur sisten: Marjan Beerens, Helma Braat, Franca Bool, Nellie Bool, Corrie Brok, Gerrie Duquesnoy, Miriam v. Eeuwijk, Lia Lambrechts, Gerda Gadellaa, Tonny Gadellaa, Betsie v. Gelder, Liesbeth Homes, Ellie v. verkrijgbaar b|J: Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK d. Hoven, Marleen Kleyn, M. The- rese Kleyn, Coby Kuysten, Henny v. Loon, Ellie v. d. Luitgaarden, Jo sé Noyens, Jetty Ophorst, Ria Pfeiffer, Nellie Pullens, Jo v. Schaik, Annie v. Schaik, Tonnie Schellekens, Tineke Smid, Jeanne Smits Waspik, Annie Smits Was pik, Hennie Trimbach, Toos v. d. Wiel, Cobie d. Werd. Franca en Nellie Bool ontvingen een attentie omdat zij in twee jaar geen enkele maal hadden verzuimd. Liesbeth Hornes, Annie v. Schaik, Jo v. Schaik, Tonnie Schellekens en Tineke Smid, kregen een boek werk, omdat zij zelfs in drie jaar geen enkele cursusavond hadden gemist. Hiena werd onder leiding en re gie van de heer M. v. d. Heijden een zeer afwisselende en goed ver zorgde lustrum-show gegeven on der de titel „Voorwaarts Mas", die met vaart en verve werd gebracht, en waar zang, dans en spel zich afwisselden. De rythmische gym stond onder leiding van Mevr. A. Lammertse- v. d. Hoven, het ballet onder lei ding van Mej. Ivonne Remmen en de zang onder leiding van de heer M. de Veer. De muzikale begelei ding werd verzorgd door een trio bestaande uit Th. Verheijen, J. v. Dommelen en J. Donkers. Het ge luid werd verzorgd door de heer de Peffer, de belichting door de heer Kees IJpelaar terwijl broeder Romualdus voor de zetstukken had gezorgd. Al met al een show, waarvan de aanwezigen zeer genoten. Deken Maessen van de parochie St. Jan, bracht dan ook namens al len dank aan allen, die een bij drage hadden geleverd voor deze schone avond. Ook aan de werkers achter de schermen. Mej. Ivonne Remmen, die de lei ding van de balletten had, ontving fraaie bloemen van de regisseur de heer M. v. d. Heijden. Woensdag 25 mei had de uitrei king plaats aan de 1ste en 2e-jaars cursisten, door Mej. G. v. d. Besse- laar, diocisane-leidster van de M.A.- scholen. Dit waren: 2e-jaars cursisten: Ria van Assen, Adje v. Beek, Henny v. Beynen, Jo ke Brok, Ellie Brok Kaatsheuvel, Fr ancien Colijn, Willie v. Delft, Ine v. Dongen, Lenie v. Engelen, Ria Gadellaa, Ria Gloudemans, Jeanne de Graaff, Marti Verlee, Tiny Ha mers, Hennie v. Haren, José v. d. Hoek, Gerrie v. Helvoirt, Liesbeth v. Heewijk, Francien v. Huiten, Adje v. Iersel, Truus v. Iersel, Fran ca v. Iersel, Toos Kelder, Jo Klerks Elshout, Toos Klein Elshout, Adri Kuysten, Willie Verschuren, Mar jan Ley tens, Nellie de Man, Jeanne Nieuwkoop, Marjan Nordmeyer, Jannie v. Oers, Toos v. d. Oever, José Pullens, Cobie Rek, CarlaRen- sen, Josien Rovers Waspik, Marjo de Rouw, Marjan Schoelitz, Mar jan Sperber, Petra Vervloet, Ane- mies Brok. tste-jaars cursisten: Jannie Bakke ren, Hennie Boons, Nel Besters, Bep Broekmans Waspik, Joke Broek mans Waspik, Francien v. Daelen Ans v. Delft, Annet Duquesnoy, Dinie v. Gelder, Ellie v. Gerwen, Tonnie v. d. Geyn, Myrna Hendriks, Tonnie v. d. Hoven, Lia de Jong, Jo Ley ten R'veer, Ria v. d. Lee, Annie de Man, Lia Mayers, Her- mien v. Nieuwenhoven, Corrie Nieuwkoop, Annelies v. Oostrum, Ellie Passier, Nellie Pullens, Eva Quirijns, Corrie Rek, Tineke van Schaik,Willie Siegenthaler, Tonnie Vergouwe, Corrie Verhoeven, Ger rie Verschuren Waspik, Ellie Ver schuren W'pik, Zus Waarts Cap'lle. Ook deze avond werd de lustrum show „Voorwaart Mas" weer met groot succes opgevoerd. Voor deze show waren donder dagavond de invaliden en ouden van dagen van Waalwijk uitgeno digd. Haak nu in op de aller nieuwste rage: Tientallen modellen en mogelijkheden. Schrijf aan N.V. „Contact", Postbus 223, Tilburg en U hoort direct van ons. Na als eerste geëindigd te zijn op de on langs gehouden districts-patrouillewedstrij- den moest de Meeuwenpatrouille van de Adreas Zijlmans Groep het afgelopen weekend wederom de degens kruisen maar nu met de 12 beste patrouilles uit het Dio cees Den Bosch. 'Onder leiding van patrouilleleider Hans van der Heijden startten de Meeuwen na bij Moergestel voor een wat later bleek zeer zware tooht, die pas dn 'het nachtelijk uur in Moorwijk te Boxtel eindigde. Ook 's zondagsmorgens ondergingen de verken ners een zware test, doch nu meer op het gebied van sport en patrouillewerk. De Meeuwenpatrouille 'bezette tijdens deze wed strijden een vijfde plaats. Ter gelegenheid van de opening van Zanddonk Autobedrijf, Zanddonkweg 2 te Waalwijk organiseert dit autobedrijf op vrij dag 27, zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 mei a s. een expositie van alle Gitroën- ledereen kan zich vrij laten voorlichten over de laatste wijzigingen en het uitgebrei de Citroën-programma. De show is open: vrijdag van 19 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 22 uur, zondag van 14 tot 22 uur en maandag van 14 tot 22 uur. Enkele wagens van Citroen zijn belangrijk in prijs verlaagd. [ff 85?. wrA {V? «5^ Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk t>WJ* ZOMERFRIS met aardbeien VERRUKKELIJK eigen fabrikaat bonbons VERKIEZINGEN De inzenders van de artikelen betreffende de komende gemeenteraadsverkiezingen ma ken wij er op attent dat in de editie van komende dinsdag (na Pinksteren) géén in gezonden stukken kunnen worden opgeno men. Redactie. ALGEMENE WERKNEMERSLIJST Buiten verantwoordelijkheid van de redactie 'Moohten wij reeds de eerste tien candi- daten van de Algemene Werknemerslijst aan U voorstellen, er blijven er altijd nog tien over die wij gaarne hierna aan U voor stellen. No. 11. B. J F. Demmers, Noordstraat 11. De heer Demmers is als voorzitter van de steeds belangrijker wordende 'Metaalbe- werkersbond St. Eloy een organisatieman van formaat. Dat hij daarnaast nog voor zitter is van een biljartvereniging en 'be stuurslid van RKC 'betekent, dat hij er niet tegen op ziet om zich geheel belangeloos in te zetten voor 'het verenigingsleven. Dat hij in zijn kringen „populair" is mag dan wel in 'het algemeen trachten weg te cijferen als niet ter zake dienstig voor een raadslid, wij hebben daarover een andere mening. Leef tijd 38 jaar. No. 12. G. A. Damen, Bremstraat 4. Een zeer begaafde jongere candidaat (32 jaar), di e als bode van het 'Centraal Zie kenfonds midden in 'het leven staat en de noden en behoeften van zijn mensen kent. Een zeer voorname factor bij het behan delen van sociale problemen. Hij 'heeft dan ook de sociale school met succes gevolgd. No. 13. A. C van Nunen. Noorder Pa rallelweg 31, magazijnohef bij de firma P. Smelt. De grote verdiensten die zich de heer van Nunen verworven heeft bij EHBO en Rode Kruis zijn alom 'bekend. Hij is voorzitter van de Kon. EHB'O, Waalwijk en instructeur van de Colonne der B.B. Hij is secretaris van de Vogelvereniging Vo gellus t" en is technische commissaris bij de toneelvereniging DVSV. Ook hij kan gere kend worden tot die mensen die „populair" zijn bij grote lagen der bevolking door ja renlange hulpvaardigheid en dienstbetoon. Zijn EHBO-'hulpverlening bij alle sport wedstrijden dn 'het zwembad stempelen hem tot een man van klasse. No. 14. J. G. Schapendonk, August Snie- derstraat 12. In het dagelijkse leven is de heer Schapendonk hoofdcontroleur 'bij de N.V. Bloch en Stibbe. In zijn vrije uren dient hij de gemeenschap op velerlei terrein Hij is o.a. voorzitter van Herwonnen Le venskracht en is lid van het Stichtingsbe stuur van het Bedrijfsapostolaat. No. 15. J. A. A. van den. Hoven, Eerste Zeine 30, modeleur van beroep. Hij is o.m. voorzitter van de 'Districtscommissie van de Co-op. Zijn hobby 'is zeker het toneel en hij heeft zidh grote verdiensten verworven als regisseur van „Baardwijks Toneel". No. 16. L. B. de Leyer, Stationsstraat 71, (26 jaar). Hier treffen wij één van de pro minente jongeren aan die daadwerkelijk be langstelling tonen voor de gemeentepolitiek. Met zijn HBS-opleiding en diploma HTS weg- en waterbouw mag hij zonder bezwaar tot de technische deskundigen gerekend woTden. Momenteel werkt 'hij als technisch ambtenaar bij de Rijkswaterstaat. Sedert jaren is zijn 'grote höbby de zwem- en polo- sport, waar hij de technische commissie pre sideert. No 17.H. A. H. van Daelen, Baardwijk- sestraat 141 (30 jaar), van beroep maga zijnbeheerder bij de PTT-dienst. Wederom een jongere, behorende tot de technische geschoolden, die ongetwijfeld aan de aan 'n raadslid te stellen eisen voldoet. No. 18. W. Verhelst, van Wielestein- behang glas schoonmaakart. etalagematerialen gereedschappen straat 30. Hij is reeds eerder candidaat ge weest en stamt uit vakverenigingskringen. Hij is o.a. penningmeester van St. Willi- brordus. No. 19. M. K. C. Pelders, 2e Zeine 40, van beroep bandleider op een schoenfabriek, bestuurslid van St. Willibrordus, lid van de bestuursraad van St. Willibrordus. De heer Pelders is derhalve geen onbekende in vak- verenigingskringen. No. 20. A. A. Schuurmans, Noordstraat 238 (32 jaar)'Wederom een der jongeren, die zich bereid verklaarde een candidatuur voor de Algemene Werknemerslijst te aan vaarden. Hij is bestuurslid van St. Willi brordus, penningmeester van Herwonnen Levenskracht, lid van de districtsraad van het NKV. Wij menen met deze opgave toch duide lijk te hebben gesteld dat de Algemene Werknemerslijst zich met een team heeft aangemeld, dat voor iedere werknemer - wederom in de ruimste zin 'bedoeld - vol komen aanvaardbaar is. Wij herhalen nog eens, dat stemmen bij voorkeur is toege staan voor diegenen die daartoe behoefte gevoelen. Ondanks alle zinspelingen, waardoor de schijn gewekt wordt dat de Katholieke Unie een voortzetting zou zijn van de KVP of zelfs als KVP wordt aangezien, moeten wij nadrukkelijk stellen, dat de KVP niet aan de Gemeenteraadsverkiezingen deelneemt. Bij Provinciale en Landelijke verkiezingen zijn de Werknemerscandidaten, die allen katholiek zijn, even trouwe aanhangers van de KVP als die van welke andere lijst ook. Dit sprookje moet nu eindelijk eens afgelo pen zijn. Algemene Werknemerslijst (Op dit artikel is geen discussie mogelijk. Red.) van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 digheid en hier direct uit voortvloeiend so lidariteit mét die groepen in onze gemeente die -het maatschappelijk gesproken het moei lijkst hebben. In de praktijk brengt dit o.a. met zich mee dat de lasten, die de gemeen schap moet opbrengen om collectieve voor zieningen mogelijk te maken, naar draag kracht göheven moeten worden. U zult wellicht opmerken dat dit allemaal mooie woorden zijn en dat de praktijk nog wel eens anders is. U moet dan echter niet vergeten dat onze invloed op de gemeente politiek moeilijk groter kan zijn dan ons aantal gemeenteraadsleden. Bij behandeling van gemeentelijke problemen zullen wij er naar streven dat dit open en op democra tische wijze gebeurt. Het gaat tenslotte om zaken, die voor ons allen van het grootste belang zijn. Vraagstukken die onze bijzon dere belangstelling hebben zijn: een ver- In het pand Bloemenoord plein 48, opende enkele dagen geleden de heer Wiegerinck zijn geheel naar de eisen des tijds ingerichte snackroom, die hij de naam gaf „Her man's Snackroom". Aan deze opening was een receptie voorafgegaan waar velen de heer en mevrouw Wiegerinck kwamen ge-, lukwensen met deze mooie aanwinst. De heer Wiegerinck exploiteerde reeds in Deventer een dergelijk bedrijf, maar hij verkoos de snelgroeiende stad Waalwijk als nieuwe vestiging en 'het zal 'hem bij de opening al voldoening hebben gegeven Teeds zovele blijken van belangstelling te hebben mogen ontvangen. De snackroom heeft een oppervlakte van ca. 20 bij 8 meter. In het voorste gedeelte langs de straatzijde vindt men een gezellig zitje met tafels en stoelen waar men des gewenst de spijzen kan nuttigen. Een grote glazen vitrine, waarin de artike len overzichtelijk zijn geëtaleerd, sluit het voorzaaltje af met de keuken. In deze vi trine worden alle spijzen electrisch gekoeld. Alle spijzen worden in eigen keuken 'bereid. Door prima waar en correcte bediening zul len de heer en mevrouw Wiegerinck trach ten de gunst van het publiek waardig te worden en dat zal deze vriendelijke, voor komende mensen wel lukken. We kunnen dan ook een bezoek aan Herman's Snack room in Bloemenoord zeker aanbevelen. OUD PAPIERACTIE CORNU COPIAE Zaterdag 28 mei a.s. om 8.30 uur zullen de leden van het jachthoornkorps Cornu Co- piae starten voor het ophalen van oudpapier in Baardwijk. 'Men wordt verzocht 'het pa- pief gereed te zetten. De opbrengst wordt gestort in het uniformenfonds. Deze nieuwe uniformen 'heeft het korps dringend nodig in verband met de deelname aan het Wereld muziekconcours te Kerkrade. DE POSTDUIF Zondag 22 mei hield de Postduif een wedvlucht vanuit Noyon. Oe uitslag was: Gebr. v. Schaik 1, J. de Jong 2, A. van Huiten 3 73 90, Jan Hamers 4 5 42 47 89, K. Hamers 6 30, Groeneveld 7 23 45 89 95, J. J. Timmermans 8 59, L. v. Son 9 14 33 60 79, Th. Duivékam 10, A. Dekkers 11 75, A. Bakkere 12 18 63, Jac. Treffers 13, H. Pullens 15 16 28 37 46, H. Knippels 17 29 70 86, G. v. Velthoven 19, J. Mulders 20 96, A. Vermeer 21 56 76 78 81, P, de Laat 22 98, H. Schaefer 24 64 67, G. de Man 25 26 27 55, Kuijs 31 65 74, S. Boot 32 72, M. v. d. Heuvel 34 80, Joh. Verfla gen 35 48 105, A. v. d. Linden 36, A. van Baardwijk 38 108, C. v. Gelder 39 50 52, Schoemans Jr. 40 107, P. Timmermans 41, Avontuur 43 69 71, P. v. Esch 44, A. Spa pens 49 62 82, J. Verwiel 51, A. de Leijer 53 57 106, A. v. 'HUst 54, B. v. Riel 58 97, H. v. Boxtel 61, Fr. v. Gerven 66, A. Schil ders 68 92, G. v. Helvoirt 77 93, G. Schoe mans 83, Adr. Leijtens 84, L. v. Zon 85, J. v Daalen 87, Arn. Lombarts 88, H. Lom- barts 91 94, W. Snels 89 103, Th. v. d. Meijdenberg 100, D. Blok 102, Jos v. Bla- del 104, J. v. d. Pennen 109, A. v. d. Schans 110. Juwelier - Horloger Grotestr. 231a - tel. 2625 Waalwijk BEKROON HAAR JA-WOORD met een hechte band van zuiver goud. Voegloos ge smeed met levenslange garantie. Verlovings- en. trouwringen zijn onze specialiteit. Grote keuze in klassieke en moderne modellen. Prijzen, al naar gelang grootte en gewicht, 85.- tot 200.- per paar. |.tseit u even xei. Grotestraat 163 (t.o. Schoenenmuseum) Waalwijk Gratis zilverzegals L Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) J Inlevering formulieren van onze Stationsstraat 2-4 - Waalwijk - Tel. 2809 DE GESCHREVEN EN GEDRUKTE VERKIEZINGSSTRIJD Verscheidene politieke groeperingen heb ben in deze rubriek al gelegenheid gekre gen, de argeloze kiezers „voor te lichten Andere politieke groeperingen hebben daaraan kennelijk geen behoefte. Wij ken nen er één die dit plakondervindelijk 'bewe zen heeft, weliswaar in strijd met de 'be staande politieverordening. Nóg een andere groepering, de Protes tants-Ohristelij'ke, heeft waarschijnlijk de polemieken wel gevolgd en gedachtig aan een vaderlands spreekwoord over het steeds dunner worden van de spoeling besloten de meer konventionele methode van adverten ties en pamfletten voor huis-aan-huis ver spreiding te volgen. Eigenlijk is alles wat beweerd, geschreven en beloofd wordt vóór 1 juni niet zo vreselijk 'belangrijk. Waar het op aan komt is, wat er na 1 juni gepresteerd wordt. Daarom geldt nu de vraag: hebt U vertrouwen in de kapaciteiten van de men sen die 'het moeten doen? A. D. (niet-lijsttrekker) PARTIJ VAN DE ARBEID (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Het bestaansrecht van de Partij van de Arbeid, ook in de 'gemeente Waalwijk, is duidelijk. Immers, door deze partij wordt de volle nadruk gelegd op sociale rechtvaar- standig woningbouwbeleid, stedebouw met het oog op de toekomst, blijvende werkge legenheid, verkeersveiligheid, goed open baar vervoer, steunen van culturele activi teiten. Onze nieuwe lijsttrekker A. 'M. Vermeer, die als vakbondbestuurder reeds zijn sporen in 'het maatschappelijk leven veixldend heeft, zal voor deze programmapunten zijn beste krachten geven. Hij zal hierin worden ge steund door zoveel fractiegenoten als U zelf wilt. Op onze candidatenlijst staan mensen, die een grote verscheidenheid van beroepen vertegenwoordigen. Mede gesteund door de adviezen van de Wiardi-Beckmanstichting, zijn onze mensen zeer 'goed in staat mede te werken aan een evenwichtig en vooruit strevend gemeentebeleid. Met dank voor de plaatsruimte. P.v.dA., Waalwijk (Op dit artikel is geen discussie mogelijk, Red.) VERKIEZING MET VOORKEUR STEMMEN (Buiten verantwoordelijkheid dér redactie) Wij beloofden even op deze kwestie terug te komen, omdat dit van belang kan zijn voor het uitbrengen van uw stem bij de ver kiezingen. U weet hoe U moet stemmen; U maakt één hokje rood, nooit méér want dan is uw stem ongeldig. Indien U het eer ste hokje voor een lijst rood maakt betekent dit dat U 'daarmee de 'hele lijst stemt. B.v. om in de Waalwijkse Raad gekozen te wor den heeft men ongeveer 600 stemmen no dig (kiesdeler). Krijgt nr. 1 van uw lijst 2400 stemmen dan zijn de eerste 4 candi- daten gekozen. Nu hebt U een bijzondere voorkeur voor b.v. de 14e candidaat van uw lijst en wilt dit tot uitdrukking brengen door op hem te stemmen. Wat 'kan er nu gebeuren? Behalve U hebben nog 600 men sen dezelfde voorkeur uitgesproken, zodat candidaat 14 meer dan 600 stemmen heeft: dan is hij gekozen. 'Maar bedenk wel, dat 'het 'heus niet meevalt om 600 stemmen er gens onder op de lijst te verzamelen. Wat gebeurt er dan? 'Heeft uw candidaat minder dan 300 stemmen; dan kan hij nooit in de gemeenteraad komen. Zijn deze 300 stem men dan verloren? Ja en neen. Verloren voor ur. 14 die U zo graag in de Raad had, maar niet verloren voor de lijst waarop nr. 14 stond: deze stemmen tellen mee hij het totaal van de lijst en zijn dus nuttig aan de top, zij gelden dus als uitgebracht op nr. 1 van de lijst. 'Maar nu het derde geval: 'Uw nr. 14 'heeft b.v. 350 stemmen. Hij heeft dan meer dan de helft van het benodigde aantal (600) en heeft dan kans op een restzetel. Hoe gaat dit. Weer een voorbeeld. Lijst P. heeft 2 zetels verkregen bij de verdeling en heeft dan 400 stemmen over (dus niet genoeg voor een derde zetel). Alle groepen 'heb ben zo'n rest aan stemmen en nu worden de nog niet verdeelde zetels gegeven aan de groepen met de .grootste resten( dit is niet geheel juist, maar 'het komt er wel op neer; uiteenzetting van de ingewikkelde be rekening zou te ver voeren). Lijst P. krijgt zo'n zetel toegewezen, dus een derde man in de raad. Wie krijgt deze nu? Nr. 3 'profi teert van de rest van nr. 1 en 2, uw nr. 14 heeft 350 stemmen, nr. 3 wordt benoemd omdat hij meer stemmen 'heeft, zodat zelfs meer dan de 'helft van de kiesdeler geen ze kerheid geeft voor verkiezing met voor keurstemmen. Welke conclusie mogen we nu hieruit trekken - en dit is voor U van belang: Bent U het eens met de lijst van uw voor- keurscandidaat en vindt U het niet erg dat uw stem naar anderen op dezelfde lijst gaat: stem dan uw voorkeurscandidaat. Bent U het in het geheel niet eens met de lijst van uw voorkeurscandidaat, dan wordt het moei lijker: behaalt uw candidaat niet het ver eiste aantal stemmen, dan komen deze ten goede aan de lijst waarmee U 'het niet eens bent, en dan kan toch niet uiw bedoeling zijn. Dan is het toch wel belangrijk dat U overweegt hoe de kansen van uw man staan, voordat U uw stem op 'hem uitbrengt. Trouwens: Is uw man wel zo belangrijk? Met welke van de Waalwijkse lijsten U sympatiseert, we mogen toch wel veronder stellen dat de bestuurders van de partijen hun belangrijkste mensen zó hebben ge plaatst dat zij zonder al te veel risico ver kiesbaar zijn en niet behoeven te rekenen op honderden voorkeurstemmen. Wij menen daarom te mogen herhalen wat we de vo rige keer schreven: 'het gaat erom wie de verkiesbare plaatsen bezetten; en dienen de populaire mannen in de onderste helft van de lijst niet meer als lokkertjes van stem men, die ten goede komen aan de hoogst 1 geplaatsten? Stemplichtige. (Op dit artikel is geen discussie mogelijk. Red.) Geachte Redactie, Op lijst 1 (Katholieke Unie) het goede restant van de KVP, vindt de Waalwijkse kiezer de namen, die onze gemeente nodig heeft De weinige boeren die onze plaats nog telt vinden er een prima vertegenwoor diger, terwijl de middenstanders steeds hun pleitbezorger 'hebben gevonden in de voor zitter der R.K. Middenstandsvereniging. Onderwijs, belastingzaken, bijstandshulp, handel en industrie, sport enz. zijn op lijst nr. 1 alleszins goed en degelijk vertegen woordigd, terwijl ook de jongeren een rui me plaats is gegeven. De Waalwijkse kiezeTS doen dus een ver standige daad door te stemmen op no. 1 van lijst 1 wethouder van Laak, dan dient men het waarachtig belang van nu en de toe komst. Waalwijker (Op dit artikel is geen discussie mogelijk) Geachte redactie, Op de meest onmogelijke plaatsen plakt de CDU haar folders. Trottoirs, verkeers- en lantaarnpalen moeten 'het ontgelden. Op officiële aanplakborden plakken zij hun fol ders brutaalweg over die van de Kath. Unie heen. Nog erger is dat de CDU-plak- kers een privé-raam, waarvoor een affiche van de Kath. Unie hing eerst konden voor bijgaan toen ze er bun leuzen overheen ge plakt 'hadden! Wat te denken als men ziet dat het personeel van het gem. zwembad op de vroege zondagmorgen de entree moet reinigen van CDU-plaksels? Op zijn zachtst gezegd is het niet zoals het hoort dat men op deze manier aandacht tracht te trekken voor zijn lijst. Hinderlijk voor al degenen die met warm water hun eigendommen moeten reinigen. Kiezer Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 21