wAAlwijkse en UncjstRAAt.se couRAnt Caravanterrein in direkte omgeving is de oplossing I I I van Yïl SNIPPERVERKAVELING IN LOONSE EN DRUNENSE DUINEN Over'hemden gesproken De „S.L.-66" in beeld Paul van Vliet telt in cabaretwereld mee Shots uit de show Show! „American-Stores" Op grondgebied Drunen 170 caravans Regeling Belangstelling Biljartwedstrijden ten bate van de jeugdbiljart Leger- I schrijfmachines HOENDERVANGERS HERENMODE Zomervakbeurs voor koffers en lederwa ren in juni Volgend jaar 10 mil jard nodig voor bouwactiviteiten Directeur Tank- fabriek Geertruiden- berg Officier van Oranje Nassau ■Qxcluóieve ^-lerenkieclincj WAALWIJK VRIJDAG 27 MEI 1966 87e JAARGANG No. 41 De fcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -f 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bfj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" op de voet (Vani onze verslaggever) DRUNEN De gemeentebesturen van Drunen, Loon op Zand, Uden- hout en Helvoirt willen de snipperverkaveling in de Loonse- en Dru- nense Duinen een halt toe roepen. De burgemeesters van deze vier gemeenten hebben dan ook een werkgroep gevormd om zo tot een ge zamenlijke aanpak van dit probleem te kunnen komen. De werkgroep wil de snipperverkaveling echter niet alleen bestrijden, maar, zoals| burgemeester mr. H. Stieger van Drunen dinsdag op een pers-bijeen komst in zijn gemeente verklaarde, een oplossing vinden. Momen teel staan in het bosgebied onder de gemeente Drunen zo'n 170 caravans. Elke week komen daar enkele „vakantieverblijven" van nieuwe ka veleigenaren bij. En niet alleen op het grondgebied van de gemeente Drunen maar ook onder de andere drie gemeenten staat een aantal caravans. Een aantal dat iedere week schrikbarend toeneemt en dat het natuurgebied niet ten goede komt. De meeste kavels - er zijn percelen bij van nog geen vijf meter breed - heb ben een omheining. Het gevolg hiervan is dat de natuurliefhebber die van dit prachtige landschap wil genieten steeds weer vast loopt op afsluithekken of prikkeldraad-ver sperringen. De meeste caravans en tenten blijven een heel seizoen op zo'n kavel staan. Negentig procent van de tijd staat een dergelijk vakan tieverblijf leeg, zodat ook voor de eigenaren het gevaar van diefstal en vermissing dreigt Een ander gevaar, dat met het toenemen van het aantal caravans steeds groter wordt, is het brandgevaar. Het is duidelijk dat voor de snipperver kaveling een oplossing gevonden dient te worden. De vier burge meesters van de betrokken ge meenten hebben gedacht aan de vorm van een regeling. De gemeenteraden van Loon op Zand en Udenhout zijn reeds ak koord gegaan met deze regeling, welke wij enige tijd geleden reeds uitvoerig in ons blad behandelden. In Druilen en Helvoirt krijgen de raadsleden de regeling over enige tijd opnieuw voorgeschoteld. Ho- penlijk gaan dan ook deze gemeen ten akkoord met de regeling. Een oplossing ziet de commissie in het maken van grote kampeercentra in de direkte omgeving van dit na tuurgebied. De heer J. Noest, rentmeester van het Brabantse Landschap legde dinsdag de aanwezige journalisten een plan voor dat men hoopt te re aliseren nabij de Hondsberg in Oisterwijk. De heer Noest wil een caravanterrein leggen op een ter rein van ca. 20 ha. marginale land bouwgronden. Het is niet de bedoe ling om een dergelijk caravanter rein vol te stuwen met caravans. Per ha. wil men maximaal twintig caravans een standplaats geven. De huurder heeft dus toch een eigen terreintje waarop een zekere „pri vacy" te vinden is. Een dergelijk terrein wil men ook in de direkte omgeving van de Loonse- en Dru- nense Duinen aanleggen. Ook hier liggen landbouwgronden die voor een caravanterrein geschikt zou den zijn. In de landbouwkringen bestaat er voor deze plannen veel belang- een belangrijk onderdeel van uw kleding is het overhemd. Laat ons u adviseren, wit of pas teltinten, het boordmodel en de doeksoort. Wij brengen een grote verschei denheid in de bekende merlren, Neem er ook een mode-das bij. stelling. Plannen die ook de werk groep als een welkome oplossing ziet. Dat er aan deze snipperver kaveling iets gedaan moet worden wordt iedereen duidelijk als men een wandeling maakt door de bos sen. Op de meest onverwachte plaatsen stuit men dan op prive- kaveltjes. Ook dr. ir. J. van Soest, direkteur van Natuurmonumenten en majoor Th. Vrijhoef, districts commandant van de Rijkspolitie Tilburg, spraken hun ongenoegen uit over deze snipperverkaveling. De heer H. Verwiel, direkteur Streek VV V-Brabants Centrum, zette de recreatieve betekenis van de Loonse- en Drunense Duinen uiteen. Het gebied vervult een belang- dijke recreatieve functie. Het ge middelde bezoek werd in 1959 door de Rijksdienst voor het Nationale Plan geraamd op ca. 10.000 per sonen, in de top weken en hoogtij dagen Hemelvaartdag en Pinkste ren) op 25.000. Deze aantallen zijn sedertdien achterhaald door de snelle groei van de trek naar bui ten. Wellicht valt reeds een ver dubbeling te noteren. De herkomst van de recreanten is nimmer nauwkeurig ontleend. Wel mag worden aangenomen dat de agglomeraties Tilburg (235.000 inw.), Den Bosch (160.000 inw.) en de Midden-Langstraat (60.000 inw.) de belangrijkste centra van her komst vormen. Voor deze ruim 450.000 Brabanders, merendeels wo nend in steden of verstedelijkte dorpen, vervult het gebied een gro te rol. Daarnaast is er een belang rijke trek geconstateerd vanuit de zuidelijke Randstad. Deze is mede gestimuleerd door de enorme be langstelling voor de aan de west rand van het gebied gelegen Ef- teling, die jaarlijks één miljoen bezoekers trekt. Door de secretaris van het dis trict Waalwijk van de K.N.B.B. de heer H. Pelders is het initiatief genomen een biljartwedstrijd te or ganiseren ten bate van het Jeugd biljart, waaraan alle leden van het district Waalwijk kunnen deelne men. Er zal n.l. met handicap gespeeld worden, zodat elke speler dezelfde kansen krijgt, n.l. 30 maal het gemiddelde van de speler plus 5. Er wordt door iedere speler ie dere week slechts 1 partij gespeeld. De bedoeling is op maandag of dins dag. Na iedere ronden vallen alle verliezers af, behalve na de eerste ronde waarvan de verliezers een herkansing krijgen. Bij een gelijk spel, moet de be treffende partij op dezelfde avond worden overgespeeld. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat na een eventuele ronde een ongelijk aan tal spelers overblijft, in dit geval wordt de beste verliezer aan het aantal spelers toegevoegd. De wedstrijden worden bij loting vastgesteld evenals de lokalen waar deze zullen worden gespeeld. Door het Districtsbestuur zullen 2 leden van het district worden aangewe zen bij de loting aanwezig te zijn. Voor de winnaar van dit kam pioenschap is een fraaie beker be schikbaar gesteld. Het Districtsbestuur doet een be roep op alle leden van het district Waalwijk aan deze wedstrijden mee te doen, ook de heren drie- banders. Het goede doel is deze me dewerking dubbel waard. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer H. Pelders. Een dezer dagen wordt de tentoon stelling hedendaagse Nederlandse schoenen en lederwaren, de SL-66 officieel geopend. Deze tentoonstel ling die is ingericht in de grote zaal van het museum van schoenen, leder en lederwaren in Waalwijk toondt de Nederlandse produkten in combinatie met historisch schoeisel uit het mu- seumbezit. Aan de SL 66 nemen de volgende firma's deel. Schoenfabrieken Anita, Waalwijk, Aero, Dongen, Bata, Best, Berkelmans, Oisterwijk, Jac. Berg mans, Waalwijk, Blok van Heyst, Waalwijk, Brands, Loon op Zand, Leon de Graaf f, H. Greve, Hollan- dia, Hendriks allen te Waalwijk, Kerst Oerlemans, Sprang-Capelle, Knoek oRs, Bunschoten, A. J. de Kort, Waalwijk, De Kort-Wingels, Waalwijk, Lourijssen, Dicmgen, Ma rathon, Waalwijk, Moka, Kaatsheu vel, Neerlandia, Loon op Zand, van Mierlo, Kaatsheuvel, Napolina, Kaatsheuvel, Pinocchio, Waalwijk, Rex, Drunen, Robinson, Nijmegen, Roosen, Udenhout, Timtur, Waalwijk Vedeha, Oisterwijk, Schuwer, Waal wijk, Wellen, Nijmegen, Pehavé te Kaatsheuvel. Met lederwaren en lederen kleding: Blok van Heyst, Waalwijk, Castelijn Beerens, Waalwijk, Dekkers, te Kaatsheuvel, Elvo, Rotterdam, Hen driks, Waalwijk, Golden H. Heerlen, Dora van de Ven, Tilburg. Gerev. vanaf 65, Half jaar garantie. Gratis schrift, type-cursus Telefoonstraat 33 - Tel. 31748 TILBURG Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk Op de dag van de ondertrouw van prinses Beatrix heeft het Nederlandse publiek via de televisie kennis kun nen maken met de in Den Haag ge boren cabaretier Paul van Vliet. Het heeft lang geduurd voor het zover was en hij heeft er met veel vallen en opstaan hard voor moeten werken. Dat harde werken, heeft hij de laatste jaren samen gedaan met zijn vrouw Liselotte Gerritsen. De knappe en talentvolle dominees- dochter die zijn medestudente was in de jaren '57 - '60, de jaren van zijn Leidse studentencabaret. Met zijn eer ste optreden voor de t.v.-camera's heeft Paul van Vliet bewezen heel wat in zijn mars te hebben en dit ook aan zijn publiek weet over te dragen. De conference „De overjas" heeft dit bewezen. Paul heeft tegenwoordig een eigen theatertje „Pepijn" wat ge legen is in de 'buurt waar hij 30 jaar geleden géboren werd. Zijn drie me dewerkers daar zijn zijn vrouw Lise lotte, Ferd Huges en de pianist Rob van Kreeveld. Een plaat is er ook al gemaakt en deze werd op 23 maart door mr. Vrolijk aan Paul van Vliet overhandigd. We kunnen wel zeggen dat we met deze talentvolle jonge man een grote winst hébben gemaakt bij het Neder landse cabaret. Het zou ons niet ver bazen als hij over enkele jaren de zelfde klasse heeft bereikt als Wim Kan en Toon Hermans waar hij wat zijn stijl betreft zo ongeveer tussenin zweeft. Dat hij het kan heeft hij al bewezen, dus kunnen we in de toe komst wel wat van hem verwachten. Nadat vorige week bas-guitarist Piet van Acker en de begeleidings- guitarist Johan Bertens, de Cruches verlieten en plaats maakten voor Jef van Weereld, organist en bas-guita rist, 'heeft nu ook drummer Ton van Berkel het orkest om studieredenen verlaten. Voor hem komt in de plaats drummer Adriaan Linkels, behalve goed slagwerker een geweldige zan ger, waardoor de Cruches nu zo on geveer in top-formatie spelen. Bin nenkort gaat men op de plaat. Adriaan Linkels speelde voordien bij de Hawks. Waalwijk heeft The Motions en The fay-Jays op bezoek gehad. SENSATIONEEL. De nieuwe LP van de Stones is groots. Vooral Lady Jane en Goin' home. Revive Bad Boy van the Beatles is op EP verschenen. Elvis Presley (wie is dat? vraagt een tiener) heeft een LP opgenomen. Elf kerstliedjes en eerbied voor jou grijze haren". MET EERBIED. SAM the Sam and the Pharao's zijn uit elkaar. GELUKKIG. Hollandse hits: Why don't you take it (Motions), If you've leave me (Earings), Highway Gambler (Zipps) Three's a crowd (Maskers) I know (Les Baroques) WEET U HET OOK. Nog steeds geen Waahvijkse beat- groep in de TOP-40. Nummer 1 in Engeland: Pretty Fla mingo (Manfred Mann), nummer 1 in Amerika: Monday (Mama's and the Papa's) Beat-plaat-TIPRussian Fly and I (The Hutnters) Beste Ne derlandse beat-plaat. a Er komt een nieuwe LP van Donovan uit, samen met zijn film. Men zegt even goed als Fairy F ale. DAT BE LOOFT WAT. Met Pinkteren samen plaatjes draaien en zonnen. SUCCES. Van 6 t.m. 10 juni zal op de par terre van de Jaarbeursgebouwen aan het Vredenburg de vijfde Zomervak beurs voor Koffers en Lederwaren worden gehouden. Evenals in 1965 telt deze vakbeurs 110 deelnemers; op een netto exposi tie-oppervlakte van 2100 m2 zullen zij de nieuwe collecties voor het na jaar en de winter tonen. Het tentoongestelde omvat o.m. damestassen van leder, plastic en fan tasiematerialen, w.o. een uitgebreid assortiment voor de teener de twen, koffers, aktentassen en zgn diploma tenkoffertjes, reis-, weekend- en boodschappentassen en kleinlederwa- ren. De koffers en lederwaren zijn zowel van Nederlands- als van bui tenlands fabrikaat. Er wordt aan de vakbeurs o.m. deelgenomen door fa brikanten uit België, West-Duitsland en Frankrijk. De beurs is uitsluitend toegankelijk voor de handel en is dagelijks geo pend van 9.30 tot 18.00 uur. Woensdag 8 juni tevens van 19.00 - 22.00 uur. De bouwactiviteiten in ons land, inclusief de weg- en waterbouw, zullen volgend jaar een bedrag ver gen van ongeveer tien miljard gul den. Dit heeft de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening drs P. C. W. M. Bogaers aangekon digd in een rede op het congres van de Algemene Bouwbedrijfsbond in Amsterdam. „De bouw vraagt dat van de maatschappij, om te kunnen maken dat wat diezelfde maatschappij jaar in jaar uit op zeer indringende wij ze van haar vraagt", zo zei minister Bogaers, die in zijn uitvoerige toe spraak als motief koos de weder zijdse relaties tussen de maatschap pij in het algemeen en de bouw nijverheid. Uit de mededeling van minister Bogaers blijkt, dat de bouwactivi teiten volgend jaar in vergelijking met de begrotingscijfers van 1965 rond 1,9 miljard gulden meer zul len vergen. Dit jaar vraagt de bouw van woningen en gebouwen een be drag van 6 miljard. Voor weg- en waterbouw is 2,1 miljard gulden nodig. Ter gelegenheid van het gouden bestaan van de N.V. Tankfahriék te Geertruidenberg, is de directeur, de heer F. L. Hartong, die het bedrijf 25 jaar heeft geleid, benoemd tot of ficier in de orde van Oranje Nassau. Burgemeester mr. J. iC. J. Faure speldde hem de onderscheiding op de borst. Vele burgerlijke en militaire autoriteiten en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven woonden de plechtigheid bij.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9