ieugd-avond vierdaagse in Waalwijk was groot succes mhh PRIJS stemt eensgezind lijst 3 Frater M. Constantius uit Loon op Zand gehuldigd Stichting jaarlijkse Jeugdbelangen algemene vergadering Kaatsheuvel Raad Loon op Zand werkte zich in vlotte tempo door agenda heen juBileum jUf^unen^l DÉFILÉ OP RAADHUISPLEIN m m Aktie IÉbi Protestanten in Waalwijk 1. C. P. VAN DEN HOVEN 2. A. DERCKSEN 3. M. FARO 4. Dr. C. BLOKLAND St. Antoniusschool behaalt le prijs Prijzen Café „Molenvliet" vrijdag geopend iM Bloeiende vereni ging in St. Jan- en Bernadette-parochie te Waalwijk Oproep Kaboutergroep Wensen Agenda gaf geen aanleiding tot discussies Vuilniswagen Kleuterschool Inlevering formulieren van onze VAN 1 tot 18 JUNI Stationsstraat 2-4 - Waalwijk - Tel. 2809 V v Helpt ons om onze derde man in de gemeenteraad te brengen Dat een avondvierdaagse voor de jeugd van Waalwijk in een daad werkelijke behoefte voorziet, bleek ook ditmaal weer, toen op 25, 26, 27 en 28 mei j.l. dit sportevenement plaats vond met een deelname van circa 1300 deelnemers (sters). Hoe wel de regen nu en dan een spaak in het wiel van de jeugdwandelaars (sters) dreigde te steken, kon dit geen domper zetten op het enorme enthousiasme van de dappere deel nemers (sters) en van allen die di rect of indirect bij dit wandelfestijn betrokken waren. Zaterdag om ca. 18.30 uur of iets later kwamen de wandelaars op het Vredesplein bijeen, om vandaar uit naar 't Raadhuisplein te marcheren overladen met bloemen, die hen door ouders, vrienden en enthou siasten op het Vredesplein waren overhandigd. Op het bordes van het stadhuis had het dagelijks bestuur der gemeente Waalwijk plaats ge nomen. Het was burgemeester J. Teijssen die de jeugdige wandelaars toesprak en allen gelukwenste met hun mooie prestatie en hierna de prijzen uitreikte. Deze waren be haald als volgt: le Prijs (wisselbeker) behaald door een team van de St. Aloysius- school met 36% punt. 2e Prijs (beker, geschonken door de heer Heurter) W.S.V. Hertog Jan met 36 punten. 3e Prijs (beker van Waalwijks Be lang) Gymnastiekvereniging Kunst en Kracht met 29% punt. 4e Prijs (beker van Gemeentebe stuur Waalwijk) St. Petrusschool Waalwijk met 29 punten. 5e Prijs (beker) Kunst en Kracht 28% punt. 6e Prijs (beker) Kunst en Kracht 27% punt. 7e Prijs Pastoor v. Harenschool 27 punten. 8e Prijs (gr. 35) Kunst en Kracht 26 punten. 9e Prijs (gr. 31) Pastoor v. Haren- school 25 punten. Onder overweldigende belangstel ling opende de heer Ad van Crom- voirt vrijdagmiddag het café-restau rant „De Molenvliet", gelegen aan de Molenvlietstraat/hoek Laagein de. De heer v. Cromvoirt exploiteer de vele jaren een café aan de Am- brosiusweg, dat echter in verband met straataanleg in dit gedeelte van de gemeente moest verdwijnen en met de afbraak hiervan reeds een begin is gemaakt. Van gemeente wege kreeg de heer Ad v. Crom voirt toen het pand aan het Laag einde toegewezen, waar deze sym pathieke café-houder zijn café-be drijf kan voortzetten. En dat de heer en mevrouw Ad v. Cromvoirt dit met succes zullen kunnen doen, kwam j.l. vrijdag overduidelijk tot uiting. Niet alleen dat zeer velen 't echtpaar v. Cromvoirt persoonlijk kwamen gelukwensen, ook vele ver enigingen, w.o. het districtsbestuur van het district Waalwijk van de K.N.B.B. gaven acte de présence. Een honderdtal bloemstukken wa ren evenzoveel bewijzen van mede leven en sympathie. Het café-res taurant heeft een oppervlakte van ca. 100 m2. Daarnaast is een verga derzaaltje van ca. 50 m2. Het met sel- en timmerwerk werd verzorgd door de firma v. Hulten-Coppens, het loodgieterswerk door de firma Vissers. Het prachtige sierstuca- doorswerk door de firma Hub Lom- mers en Zn. De zeer artistieke fraaie bar is het werk van de heer A. van Hilst van de firma Ant. van Hilst, allen uit Waalwijk. Met café-rest. „De Molenvliet", is Waalwijk een fraai Horecabedrijf rijker geworden. Een bedrijf, waar mede we de heer en mevrouw Van Cromvoirt gaarne van harte geluk wensen. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Deze laatste drie prijzen beston den uit een lauwertak. De overige prijzen werden be haald door: 10e Prijs groep St. Petrusschool met 24% pnt. 11e Prijs groep St. Petrusschool met 24 punten. 12e Prijs groep Pastoor v. Haren- school met 23 pnt. 13e Prijs groep St. Petrusschool met 22% pnt. 14e Prijs groep St. Petrusschool met 21% pnt. 15e Prijs groep Verkenners St. Clemens met 20 punten. Tenslotte sprak burgemeester Teijssen zijn grote waardering uit voor de genoegelijke wijze waarop door zovelen aan deze wandeltocht is deelgenomen. Hij benadrukte de betekenis hiervan en hoopte dat dit evenement jaarlijks zal terugkeren. De burgemeester bracht dank aan allen, die aan het welslagen van deze tochten hadden bijgedragen en bracht tevens dank aan de muziek korpsen en drumbands, die hun me dewerking aan dit wandelfestijn hebben verleend. Hierna begaven alle groepen zich wederom naar de startplaats aan de Akkerlaan, waar alle deelnemers (sters) een herinneringsspeldje kre gen aangeboden. En hiermede kwam dan het einde van deze jeugdvier- daagse, waaraan alle deelnemers (sters) en ook de organisatoren veel genoegen zullen hebben beleefd. Wegens omstandigheden is de huldiging van Frater M. Constantius in het Frater huis te Loonopzand in verband met zijn gouden kloosterfeest wat verschoven moe ten worden. Het werd nu zaterdag en de beide pinksterdagen gevierd. Zaterdag heeft het jongenskoor van Frater Angelico de H. Mis voor de feesteling gezangen en ook op de receptie voor de Confraters in het huis. Het is heel intiem gevierd. Aanwezig wa ren verder het bestuur van het Moederhuis en van de Congregatie. Op de tweede pinksterdag was het feest voor hem en was de recptie voor alle vrien den en bekenden en velen kwamen hem per soonlijk de hand drukken. Hoe kan het ook anders, want deze frater, die veel 'heeft ge daan voor de agrarische bevolking van Dru- nen, Udenhout en Loonopzand, had veel vrienden. Na zijn onderwijsperiode is hij zich gaan toeleggen op de boerenstand en deed alles wat nodig was voor de voorlidh- ting. Bij de receptie waren o.a. de Contact commissie van de Ruilverkaveling voor Loon op Zand, Molenwijk (de Binnenheide). Het bestuur overhandigde de frater een viertal prachtige aardewerk vazen. Verder zagen we de heer en mevr. Smulders, wethouder, die veelal de boerenbslangen behartigt, de 'heer Eijkelenboom, hoofdopzichter van de ruilverkavelingen, de besturen van de NCB Loonopzand en Udenhout, de besturen van de. Plattelandsjongeren, Boerinnenbond en de ass. landbouwconsulent, de heer Chr. Wouters. Eveneens liet zich niet onbetuigd Af De gouden frater Constantius wordt gelukgewenst door zijn confrater. de heer v. d. Berselaar als kassier van de Boerenleenbank Udenhout. Veel inwoners van Loonopzand hebben de gouden frater gelukgewenst, maar de landbouwende be volking spande 'de 'kroon. 'Deze Boerenapos- tel heeft een zeer dankbare periode achter de rug, doc'h hij wil niet rusten voor de laatste 'hand gelegd is aan het plan de Bin nenheide, Molenwijk. Hij zou zelf de eerste spade in de grond willen steken. Een bewijs dat hij, nog vitaal en levenslustig is. In het Terpgebouw aan de Irene- straat hield de Stichting Jeugdbe langen (Parochie's St. Jan en Ber- nadette) donderdag j.l. een alge mene vergadering. Alvorens een speciaal welkom te richten tot enige aanwezigen, die voor 't eerst in het „parlementje van de jeugd" zitting hebben, wilde de voorzitter, de heer J. de Waal, graag beginnen met nogmaals na mens allen een woord van dank te zeggen tot de vroegere voorzitter van de Adviesraad, Dr. Lenglet, die in september 1965 onverwacht en snel afscheid heeft genomen van de vele verenigingen, waarin hij een bestuursfunctie had. In onze verkenningsgroep, aldus de heer De Waal, heeft hij zolang hij in Waalwijk verbleef, met en thousiasme en grote belangstelling alle soorten van taken vervuld. Hij nam afscheid als voorzitter van het Groepscomité. In het tot stand ko men van de Stichting Jeugdbelan gen en daardoor „de Terp", had hij een groot en werkzaam aandeel, omdat hij voorzitter was van de in 1958 ingestelde studiecommissie, die de voorbereidende werkzaamheden heeft verricht. Onze werklustige en sympathieke dr. Lenglet is momen teel zo tragisch voor hem en zijn gezin in het nieuws, dat wij allen veel meer zouden voelen voor stilte, dan voor de loftrompet. Toch meen ik, aldus de voorzitter, de vergade ring te moeten beginnen met hem voor alles wat hij voor de jeugdbe- i weging in deze parochie's heeft ge daan, zeer hartelijk te danken. Vanzelfsprekend hebben wij op de afscheidsreceptie acte de présen ce gegeven en hem namens de Ver- kennersgroep en De Terp geschen ken aangeboden. Een speciaal woord van welkom richtte de heer De Waal tot de nieu we voorzitter van de Adviesraad, Drs Th. H. Noorman-v. d. Dussen. Eens per jaar willen wij aan een groep specialisten, vaak tevens ou ders en ook bijna altijd parochianen van „St. Jan" en „Bernadette" re kening en verantwoording afleggen over ons doen en laten. Jeugdwerk, aldus de voorzitter, is in onze ogen een taak van de ouders. Wij doen dit werk namens de ouders. Onze parochies zijn rijk, omdat 60 be stuursleden, stafleden, leidsters en leiders en 30 leden van de Advies raad en Verjaardagsacties, in totaal dus 90 ouderen, iets over hebben voor jonge mensen. 'l Toch wilde de voorzitter graag 'n oproep richten tot de ouderen in onze parochies. Als van een be staand clubje de leidster of leider vertrekt, staan 15 jongens en meis jes buiten en dan wordt er gespeurd naar een nieuwe. Doch ook clubjes kunnen ontstaan, doordat wij plot seling iemand vinden die b.v. een toneelcluhje wil starten. Daar komt nog bij, dat dit werk voor een oudere jongen of meisje zelf belangrijk kan zijn. Wij kunnen altijd nog hulp gebruiken. „De Terp" is om ongeveer 8 uur weer dicht. Het kost dus hoogstens één avond per week in de vooravond wat tijd. Sinds maart 1963 bestaat de Oda- groep niet meer. De Oda-groep had geen groeps-eomité. Aalmoezenier Knaapen heeft deze groep tot grote bloei gebracht, doch bij zijn vertrek kwijnde deze groep weg, doordat 't enthousiasme bij de leidsters ver dween. De Stichting „Andreas Zijlmans- groep" heeft sinds kort een eigen staf, bestaande uit een groepsleid ster en drie leidsters, weten te vor men om weer een kaboutergroep te kunnen beginnen. Deze groep is dus organisatorisch en financieel een onderafdeling van deze stichting met een eigen groepslokaal onder de kerk. Er wordt gestart met 16 kabouters. Meisjes in de leeftijd van 8 tot 11 jaar. Voor jongens en meisjes is er nu in onze parochie weer een keuze tussen het methodische jeudwerk dat eisen durft te stellen en de „Vorming" met hoofdletters schrijft en recreatie nog met kleine letters, en het jeugdwerk waar recreatie en gezelligheid nummer één staat en waarbij iedereen er van overtuigd is dat jeugdigen van elkaar veel op- bouwends en positiefs opdoen. Volgens de voorzitter zijn er ech ter nog wensen, die veel geld kos ten. De kaboutergroep o.a. zal voor de start 1200.nodig hebben. Er moet nog een boot komen voor de zeeverkenners van 900.-. De vloer in de balletzaal zal nog eens moe ten worden vernieuwd, terwijl rond het sportterrein achter De Terp, wij nog graag een hoge afrastering had den. Voorts wil de Terp graag stop pen met het bedelen voor gratis materialen. Tot slot van zijn openingswoord wilde de voorzitter graag mede namens allen dank zeggen aan alle leidsters, leiders en staven van de Andreas Zijlmansgroep en „de Terp", aan alle medewerkers en medewerkers en medewerksters van de Verjaardagsactie en ook aan zijn medebestuursleden voor al 't werk en de inzet die het afgelopen jaar voor onze jeugd is verricht. De Andreas Zijlmansgroep bestaat al tientallen jaren en is een begrip; „de Terp" werkt reeds 7 jaar, doch het gebouw bestaat op 26 november a.s. 5 jaar. Ook „de Terp" heeft voor de recreatie en vorming van de jeugd èn van de leiders en leidsters haar bestaansrecht bewezen. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Op de bijeenkorhst van 25 meijl. hield de heer W. A. Tieman, oud hoofdinspecteur van politie, een le zing over „Humor en Tragiek op 't politiebureau". In zijn boeiend be toog schetste hij allerlei mensen en voorvallen uit zijn lange loopbaan. Hij vroeg clementie voor de mede mens, die van het rechte pad is af gedwaald. Tevens werden plannen bespro ken voor de viering van het 10-ja rig bestaan van de afdeling; deze zal gehouden worden in het najaar en om alvast een basis te scheppen, werd er een verloting gehouden. De eerstvolgende vergadering zal D.V. gehouden worden op 15 juni a.s.; dan zal Ds. Jansen uit Doeve ren een lezing houden over: „Gezin en Welvaart". Deze bijeenkomst zal dan de laatste zijn voor de vacantie. Verwacht wordt, dat zeer velen aan deze vergadering zullen deelnemen. DE DRUKTE Het Pinksterweekend heeft onge veer een half miljoen buitenlanders naar ons land gebracht. Op de knel punten kwam het tot file-vorming soms van 8 tot 9 kilometer lang. Er zijn enorm veel kampeerders geweest en ongeveer 21 mensen zijn door verkeersongelukken om 't le ven gekomen. EFTELING BOEKTE RECORD Het natuurpark „De Efteling" boekte tijdens de Pinksterdagen een record aantal betalende bezoe kers. Niet minder dan 60.000 perso nen passeerden de toegangspoort. Daaronder bevonden zich een groot aantal Duitsers en natuurlijk Bel gen, maar ook Engelsen en Ameri kanen uit het bezette Duitse ge bied, alsmede Fransen, hadden het recreatiecentrum bij uitstek op hun programma gezet bij hun trip naar Nederland. Dat het parkeren hier door voor velen een probleem werd laat zich vestaan, zodat de plaat selijke politie heel wat door de vingers heeft moeten zien. Zelfs beide trotoirs van de Europaweg dienden als parkeerruimte, terwijl op de bermen van de provinciale weg over een afstand van circa 1 km de wagens bumper aan bumper stonden. Van alle Nederlandse at tracties trok „De Efteling" de mees te bezoekers, zo deelde gisteravond de radio-nieuwsdienst mee. GESLAAGD Voor het diploma onderwijzer slaagde aan de kweekschool „St. Gerardus Majella" te Dongen onze plaatsgenoot de heer Fr. v. Osch. DUIVENSPORT De Kaatsheuvelse postduivenver eniging hield een wedvlucht van uit St. Denis met 600 duiven, die gelost werden om 8 uur. Eerste duif om 13.43.8, laatste duif 14.17.16. De uitslag war: F. Dingemans 1 6 8 14 17; J. Ves- ters 2; A. Heijs 3 26 39 68; M. van Boxtel 4 5 9 16 19 25 33 34 4C' 47 53 64 65 67; W. v. d. Ven 10; P. Ligtvoet 11 20; J.Voogd 12; G. v. Gooi 13 22; J. v. Beers 15; H. v. Helvoirt 18 24 44 46 59 66; A. de Bie 21 48 57; J. Brouwers 23 28 49; A. v. Es 27; G. v. d. Linden 29; A. v. d. Hoven 30; W. Kemmeren 31; P. Akkermans 32; J. v. Bavel 36; J. Cornelissen 37; G. Schrauwers 38 42; Chr. v. Heeswijk 41; N. Lens. velt 43 58 61 70; J. Wellens 45; J. v. Heeswijk 50; J. Lightvoet 51 62; M. Ververs 52 63; L. v. Geel 54; W. v. Heijst 55; B. Vesters 56; T. v. Riel 60; F. v. d. Linden 69. De C.C. Kaatsheuvel en Kaats heuvel-west hielden met 383 dui ven een wedvlucht vanuit St. Quen- tin. Eerste duif 10.59.01, laatste duif 11.31.52. H. v. Zon 1 8; G. Witteveen 2 47; M. Snoeren 3 7 37 46; L. Ververs 4; C. M. Snoeren 5 32; M. Brokx 6 29 35; P. v. d. Velden 9 28 53 57 58; M. v. Corstanje 10 17; H. Klis 11; J. Snoeren 12; J. Hamers 13; J. Hoe- venaars 14 19 20; F. v. Woensel 15 36; L. Meijer 16 34 54 69; A. Montee 18 21; A. Couwenberg 22 39 44 50 65; J. Snoeren 23; J. Kemmeren 24 55 62; Th. Netten 25; D. Snoeren 16 66; C. v. Ree 27 30; J. Monsieurs 32 52; A. Lugters 33; J. Kemme ren 38 41 49 63; B. Masseurs 40; J. Kuipers 42; W. Laros 43; C. v. We zel 45; H. v. d. Linden 48 R. v. Box tel 51; P. Nerings 56; A. Musters 59 60; J. Witteveen 61 64; B. v. d. Heuvel 67; P. Hendriks 68; L. Ver vers jr. 70. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Finalewedtrijden Overgangsklasse Driebanden Op 1, 2 en 3 juni a.s. zullen in het clublokaal van de B.V. v. d. Brandt, bij de heer Henny de Ruy- ter, de finalewedstrijden worden gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap van de overgangsklasse driebanden (25 car.) van het dis trict Waalwijk van de K.N.B.B. De volgende spelers nemen hier aan deel: J. Passier, C. v. d. Sanden en M. Kuys van BV Ons Genoegen; G. Roomer en W. Lamers van BV OOG; M. v. Bracht, BV 't Zwaan tje; M. Knuist van BV van den Brandt; A. Slaats van BV Nooit Volleerd. Het programma voor de eerste ronde op donderdag a.s. is als volgt: 19.00 uur J. Passier-C. v. d. Sanden 19.45 uur G. Roomer-W. Lamers 20.30 uur M. v. Bracht-A. Slaats 21.15 uur M. Knulst-M. Kuys Het verdere programma wordt na iedere ronde vastgesteld. De gemeenteraad van Loon op Zand heeft er donderdagavond z'n gemak van kunnen nemen. De voor geschotelde agenda gaf immers vrij wel geen aanleiding tot discussies, zodat burgemeester v. Erp in een snel tempo de diverse voorstellen onder de hamer door kon laten gaan. Alvorens hieraan te beginnen, werd eerst de heer J. P. J. A. van Gastel als raadslid beëdigd. Dit nieuwe lid neemt de plaats in van de heer J. B. A. Annegarn, die ge noodzaakt was wegens vertrek naar Sittard ontslag te nemen. In een korte toespraak, waarmee burge meester v. Erp de heer v. Gastel verwelkomde, wees hij deze op zijn moeilijke taak zijn eminente voor ganger, die als raadslid van grote betekenis is geweest, waardig te vervangen. Hij legde er speciaal de nadruk op, dat het bij een raadslid niet moet gaan om eigen eer, maar om een samenspel tot behartiging van de belangen der gemeente. Het voorstel tot het vaststellen van een gemeenschappelijke rege ling tot instelling van het stadsge west Tilburg, werd teruggenomen. De voorzitter was van mening dat deze aangelegenheid heter tegelijk kon worden behandeld met een soortgelijke gemeenschappelijke re geling voor wat betreft het stadsge west Waalwijk. In een volgende vergadering zullen beide regelingen dan in één voorstel ter tafel komen. Bij het aanbieden van het voorstel de route van de vuilnisophaaldienst door de buitenwijken van de ge meente in te krimpen, merkte bur gemeester v. Erp op, dat B. en W. met pijn in het hart tot dit voorstel waren gekomen.. Door de toename van het aantal aangeboden emmers en de voortdurende uitbreiding van de bebouwing in de gemeente, is 't echter niet meer mogelijk zonder zeer kostbare uitbreiding van het materiaal en het aantal arbeiders, ook langs de buitenroutes de ge plaatste emmers twee keer per week te ledigen. Daarom heeft men moe ten besluiten, dat de buitenroutes voortaan nog slechts één keer per week zullen worden gereden. Als gevolg hiervan zullen de mensen langs de buitenroutes het aantal vuilnisemmers moeten uitbreiden, hetgeen voor deze groep zou leiden tot hogere uitgaven, hetgeen als on billijk werd aangemerkt. De raad had er dan ook geen enkel bezwaar tegen de verordening op de heffing en invordering van reinigingsrech ten in dier voege te wijzigen, dat een reductie van 50 percent wordt verleend op het normale tarief voor zover het betreft emmers, welke ge plaatst zijn langs de zogenaamde buitenroutes. Een voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling over 1965 op 56.voor de openbare lagere school aan de Lage Zandschel, ont lokte een opmerking van de heer Bossers, die dit bedrag te laag vond. De voorzitter maakte hem echter duidelijk, dat men wel tot dit be drag moest komen, omdat een ho gere vergoeding vorig jaar te laat was aangevraagd. Met een hoger bedrag is dit jaar voor de betrokken school wel rekening gehouden. Besloten werd de woningen Hoofd straat 181, Huygenstraat 14, 16 en 18, alesmede Sprangsestraat 28 on bewoonbaar te verklaren. De heer Elshout meende dat het onbewoon baar verklaren van deze laatste wo ning niet nodig was, maar de voor zitter had meer vertrouwen in de hierover door bevoegde experts uit gebrachte rapporten. De ontrui mingstermijn voor de woning Hoofd straat 181, werd vastgesteld op één dag, voor de overige op zes maan den. Het perceel grond in de Mgr. Völ- kerstraat, waarop in 1957 de houten Ulo-school Pius X werd gebouwd, welke thans dienst doet als kleuter school, werd aan het bestuur der parochie St. Jan verkocht voor 20.160,terwijl besloten werd dit perceel van het kerkbestuur in erfpacht te nemen tegen een erf pachtscanon van 1.008,p. jaar. Vastgesteld werden aanpassings herzieningen van de partiële be stemmingsplannen kom Kaatsheu vel en kom Loon op Zand in ver band met gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Ged. Staten en in beroep door de Kroon. Ten slotte werden enige wijzigingen van de gemeentebegroting 1966 goedge keurd, o.a. in verband met de bouw van een kleuterschool in het uit breidingsplan „Plannenhoef". Voor al dit laatste had de instemming van de raad, omdat hierdoor uitzicht ontstaat, dat in een dringend nodige behoefte wordt voorzien voor de in deze omgeving wonende kleuters.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5