Uno Animo zet 0-3 achterstand tegen RWB om in 4-3 zege Bouw sporthal komt vanavond in extra vergadering aan de orde tl y Twee zilveren jubilarissen bij Hollandia in Waalwijk Meisjes.... Harmonie „St. Jan" wint eerste prijs in Noordwijkerhout Protestantse bejaarden van Waalwijk maakten uitstapje KANS OP TITEL BEHOUDEN RAAD SPRANG-CAPELLE WERKT ZICH VLOT DOOR DOOR AGENDA HEEN H.N.C. is vierde klasser Vlijmense Boys wint van Bladella: 3-4 tweetraps stijgingspolis ^1 Ogen vragen brillen van STASSAR j: 2 DE EC FT O VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 JUNI 1966 2 NSU-PRINZ j o Aanvullend krediet van 91.500,— gevraagd Busvervoer Gelukwensen van burgern. Teijssen en weth. Van Heeswijk N.E.O. J. de Kort Jan Meijer scoort winnende doelpunt GESK-spelers en bestuur namen afscheid van trainer Tausch Finale-wedstrijden driebanden K.N.B.B. district Waalwijk Jac. Bergmans Holland N.V. I (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE De raad van Sprang-Capelle heeft zich vrij dagavond in een kwartier tijd door een 19 punten tellende agenda ge werkt. Alle punten werden zonder discussie aangenomen. Het enige noemenswaardige feit was de feli citatie die de heer De Raad (P.v.d. A.) tot burgemeester Van Prooyen richtte, in verband met diens her benoeming tot burgemeester van Sprang-Capelle. Alle raadsleden onderstreepten deze gelukwens met een hartelijk applaus. De heer Van Prooyen zei in zijn dankwoord te hopen, de komende zes jaar voort te kunnen bouwen op datgene wat in de afgelopen ambtsperiode tot stand is gekomen. Besloten werd de heer J. H. van Meerendonk in vaste dienst aan te stellen als badmeester. De heer Van Meerendonk heeft een jaar op proef als badmeester gewerkt. Op advies van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid werd besloten de geldende subsidieregeling aan het „Groene Kruis" ten behoeve van 't kraamcentrum in Sprang-Capelle in te trekken. Zonder op- of aanmer kingen werden ook de exploitatie vergoedingen voor het lager onder wijs vastgesteld. Ook enkele grond aankopen en grondruilen werden zonder veel opmerkingen goedge keurd. Hedenavond komt de raad op nieuw bijeen in een spoedeisende vergadering. Aan de orde is dan de bouw van een sporthal. Deze week werd namelijk de rijksgoedkeuring Op vrijdag 3 juni waren de he ren M. Doremans (60) uit Nieuw- kuyk en H. van Boxtel (47) uit Waalwijk 25 jaren in dienst bij de N.V. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe - Hollandia te Waal wijk. De beide zilveren jubilarissen werken resp. op de afdeling expe ditie en de afdeling stanzerij en voorbereiding. Tijdens een bijeenkomst in de showroom van de Waalwij kse fa briek van Hollandia werden de ju bilarissen, die vergezeld waren van hun naaste familieleden, gehuldigd door de directie. De heer D. Stibbe, precident-di- recteur, noemde de heer Doremans een man van weinig woorden, die bijzonder onopvallend zijn werk doet. De heer Doremans heeft een aantal jaren op de Drunense fa briek van Hollandia gewerkt. De heer Van Boxtel, die reeds enige maanden ziek is, maar gelukkig toch aanwezig kon zijn, werd door de heer Stibbe geprezen om zijn groot verantwoordelij ksgevoel. „U staat altijd voor iedereen klaar", aldus spreker. voor de bouw ontvangen. Met de hoofden van de scholen die straks sportlessen in de sporthal zullen hebben, werd door B. en W. over eenstemming bereikt over de wijze van vervoer van de kinderen. B. en W. stellen voor de kinderen van de twee laagste klassen per bus te ver voeren. De kinderen van de overige klassen zullen de tocht naar de sporthal per fiets maken. Busvervoer met een huurbus kost per schooljaar ruim tienduizend gulden. Met eigen vervoer bedra gen de kosten het dubbele. B. en W. stellen derhalve voor, gezien de fi nanciële positie van de gemeente, 't vervoer met een huurbus te laten geschieden. B. en W. stellen de raadsleden Woensdag j.l. maakten de bejaar den van Waalwijk hun jaarlijks georganiseerde reisje. Met 3 bus sen werd vanaf het Vredesplein ge start. Via Tilburg werd koers ge zet naar het Mastbos in Breda waar een kop koffie werd gebruikt. Na een korte gezellige pauze ging het naar Goes. In hotel „De Koren beurs", waar in de ingang aange tekend staat, dat in 1810 keizer Na poleon en keizerin Marie-Louise aldaar logeerden, werd een diner De beide jubilarissen werden de Hollandia-legpenning met oorkon de, de draagmedaille met het ge tuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nij verheid en een cadeau onder cou vert, overhandigd. De heer G. Gadella feliciteerde namens het Personeelfonds van de Hollandia-Schoenfabrieken. De heer A. Hamers wees er op, dat reeds vele familieleden van de beide ju bilaris bij Hollandia werkzaam zijn geweest. Het verheugde hem te kunnen mededelen, dat de jubila rissen resp. als 58ste en 59ste lid van de Hollandia-Zilverkring moch ten toetreden. De Zilverkring is een vereniging van zilveren Hol- landia-jubilarissen. Bij de huldi ging in de showroom waren ook aanwezig, naast vertegenwoordigers uit het bedrijf, de directeuren de heren C. Thomas en A. Tabbers. Tot slot vond in de expeditie nog een huldiging plaats door het per soneel. Ondermeer roemde de heer J. Maas, chef expeditie, de kwali teiten van de jubilarissen. Daarbij werden namens hef personeel nog verschillende cadeaus aangeboden. verder voor een aanvullend krediet van 11.500,beschikbaar te wil len stellen. De stichtingskosten be dragen namelijk meer dan oorspron kelijk geraamd. De betonnen vloer waaraan oorspronkelijk was ge dacht, blijkt op onoverkomenlijke bezwaren te stuiten. De keuze is nu op een rubbervloer gevallen. De meerkosten hiervan zijn geraamd op 25.000,Verder zal 12.000, nodig zijn voor wegverlegging, 18.000,voor terreinkosten en aansluiting riool. Indien voor half juni van dit jaar de definitieve op dracht voor de bouw van de hal wordt gegeven, kan deze nog met de aanvang van het schooljaar 1966- 1967 in gebruik genomen worden. Daarom hebben B. en W. gemeend met dit voorstel enige spoed te moe ten betrachten. aangeboden. Omstreeks half drie ging de reis verder over de 5 km lange Oos- terscheldebrug naar de duinrand bij Haamstede en Renesse. In de „Schouwse Boer" werd o.a. thee ge serveerd. Volgens plan ging de route over een gedeelte van de Grevelingen- dam via Zijpe naar de Westhoek. Aan het Zijpense veer had het ge zelschap echter pech. Door het uit vallen van een pont moest met een wachttijd van 2 uur rekening worden gehouden. De leiding be sliste die wachttijd niet te nemen. De route werd gewijzigd, terug over de Grevelingendam (verbin ding Zeeland - Zuid-Holland) via oude Tonge over de Haringvliet brug, Hellegatsplein, niemandsdorp, de hefbrug over de oude Maas naar Barendrecht en zo op Zevenber gen waar het avondmaal werd ge-, bruikt. Het was 8 uur geworden toen de laatste etappe naar Waal wijk werd aanvaard. In Waalwijk aangekomen werden de oudjes in gehaald door de drumband „Kracht en Vlugheid". Wij mogen er nog aan toevoegen dat het een fijne dag was begunstigd met goed weer en dat de organisatoren een harte lijke dank toekomt. Wil dit relaas echter volledig zijn dan mag toch niet onvermeld blij ven, dat als men zo'n dag over het magnifieke wegenet overal en el ders gereden heeft en men als slot stuk in Raamsdonk de snelweg via Capelle, Waalwijk neemt, men zich afvraagt: Waar zijn we nu toch te recht gekomen? Wat een hobbel- weg is dat! In Capelle verliet de chauffeur deze z.g. snelweg. Moge lijk om de gevarenzone onder Be- soyen te vermijden. De Waalwijkse Harmonie St. Jan uit Baardwijk heeft zondag groot succes geboekt. Dit bekende korps behaalde n.l. in Noordwijkerhout in de derde afdeling de eerste prijs. Een prijs die volkomen verdiend is, temeer daar de leden van het korps week in week uit met vol ledige inzet hebben gerepeteerd. Succes ook voor de directeur de heer Merkx uit Drunen, die zoals voorzitter Jac. van Mierlo het zei: „een nieuwe geest in het korps heeft gebracht". Terecht was het zondag avond groot feest in Baardwijk. Een eerste prijs behalen komt nu eenmaal niet elk jaar voor. Dit succes kon worden geboekt met de uitvoering van het verplichte werk „Arkona Ouverture" van M. J. Cerfontaine met 130 pnt. en het vrije werk „Kleine klassieke ouver ture" van H. van Lijnschoten met 136 pnt. In totaal behaalde St. Jan dus 266 pnt., waarmede het mini mum voor de eerste prijs nog met enkele punten werd overschreden. Het bestuur en leden van het 25 man tellende korps van „St Jan" werden zondagavond muzikaal ver welkomd door de zustervereniging „St. Crispijn" en het Jachthoorn korps „Cornu Copiae". In café „De Molenvliet" te Baard wijk, was burgemeester Teijssen, die vergezeld was van wethouder J. van Heeswijk, de eerste die de le den van „St. Jan" de gelukwensen van 't gemeentebestuur kwam aan bieden met het behaalde succes. vert. i M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de eerste klas van de afdeling Brabant is HNC zaterdag vierde klasser geworden. De HNC-ers won nen met 4-0 van The Gunners 2, terwijl Tholense Boys de ingelaste wedstrijd tegen VVN met 3-2 ver loor. Het wachten is nu alleen nog op het kampioenschap van Rust Roest, dat ook reeds is gepromo veerd. Rust Roest heeft komende zaterdag genoeg aan een gelijkspel tegen WHS om kampioen te wor den. j De overigen wedstrijden in de i eerste klas waren van geen belang meer. Kogelvangers versloeg WHS met 3-2 en Wit-Zwart zegevierde I met 10-C' over Vrederust. In de tweede klas moest WHS 2 op eigen veld met 5-1 de eer aan kampioen Beatrix laten. Chrislan- dia 2 verloor met 5-2 van Dintel- oord 2. PELIKAAN—NEO I a.s. Zaterdag 11 juni speelt het I eerste en tweede elftal van NEO i hun eerste oefenwedstrijd n.l. te- i gen de 2e klasser Pelikaan uit Zwijndrecht. Zij die de reis mee willen maken naar Zwijndrecht kunnen zich hiervoor opgeven tot donderdagavond bij de heer K. v. Dongen, Molenstraat te Sprang. Zondag speelde Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Bladella, de ploeg die nog kans had om van de gradatie te ontkomen, maar dan moest van de Boys gewonnen wor den en daarom werd het een goe de wedstrijd. Voor de rust ging het spel goed op en neer en kwamen aan beide zijde doelpunten. Ook na de rust ging het spel gqed op en neer. De Boys deden hun uiterste best voor al de nieuwe spelers die een kans kregen, daar de Boys enkele spe lers heeft gepasseerd om de jeugd een kans te geven. Ook Bladella bleef volhouden bleef er in. Toen beide partijen gelijk kwamen 3-3 werd de spanning nog groter en tegen het einde kwam de beslissing, toen de jeugdige Joosten de bal goed aangespeeld kreeg werkte hij zich mooi vrij en schoot fraai in 3-4. Waarmee het einde kwam en de Boys toch nog kunnen juichen, daar zij nu veilig staan en het vol gend jaar nog in de 2e klas uit komen. „Elke vereniging kent tijden van voor- en tegenspoed. „St. Jan" mag zich nu verheugen in voorspoed, be reikt door inspannend werk van di recteur en leden, die hiermede de harmonie op een hoger niveau heb ben gebracht". De burgemeester sprak de hoop uit, dat „St. Jan" ook in de toekomst meer van zich zal laten horen en dankte het korps voor de steeds bereidwillige mede werking bij feestelijke gelegenhe den. „Dit succes is een stimulans voor de jongeren en daarom des te waar devoller. Wellicht is nu de periode aangebroken waarin meer succes voor St. Jan is weggelegd. Na ze ven magere jaren komen zeven vet te jaren en hopenlijk zijn die nu voor St. Jan aangebroken", aldus de heer J. de Kort, die als voor zitter van Waalwijkse Belang de Harmonie feleciteerde. De heer De Kort die zei muziek een onmisbaar schakel te vinden in het cultureel en maatschappelijk werk bood het bestuur van St. Jan een bedrag onder couvert aan. Ook de be schermheer, Dr Hermans, deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. De heer Fr. Smolders, voorzit ter van St. Crispijn was verheugd St. Jan te kunnen feliciteren. „Jul lie zijn sinds 1954 steeds ons ko men gelukwensen als wij een eer ste prijs gewonnen hebben. Nu zijn de rollen omgedraaid en daarom vind ik het bijzonder plezierig hier namens St. Crispijn mijn hartelijke gelukwensen te kunnen aanbieden. Tien minuten na de rust van de wedstrijd Uno Animo-RWB gaven de supporters van de thuisclub geen cent meer voor de kansen van Uno Animo op de overwinning en op de titel in de tweede klas. RWB leid de op dat moment namelijk met 0-3. Uno Animo kreeg plotseling vleugels en maakte binnen 20 mi nuten een kwartet ffave en kost bare doelpunten waarmee RWB toch nog verrassend werd geklopt met 4-3. Voor de rust had de strijd een evenwichtig karakter. Het enige verschil schuilde in de doeltreffend heid waarmee RWB zijn aktie 2x afrondde. Beide malen werkte H. Bruurmijn de bal in het Loon op Zandse doel. Tien minuten na het wisselen van speelhelft maakte H. Bruurmijn de hattrick zelf compleet en dompelde daarmee de aanhan gers van Uno Animo in zware zor gen. De thuisploeg zelf dacht er echter niet aan zich gewonnen te geven en vocht verbeten voor her stel van het evenwicht. Uno Animo ontketende een furieus offensief en die alles-of-niets-taktiek leverde zowaar een onverwacht groot aan tal treffers op. H. v. d. Velde vond na een kwartier voor het eerst de goede richting. Daarmee was het g—b—aame (moderne levensverzekering voor het jonge gezin) Inlichtingen Waalwijk Noordstraat 258 Telefoon 4203 VOETBALUITSLAGEN AMATEURS Eerste klas E BoxtelBrabantia 21 (na verl., Brabantia degrad.) Tweede klas A GeldropTaxandria 60 Best VooruitSchijndel 20 BladellaVlijmense Boys 34 LongaReusel Sport 40 Uno AnimoRWB 43 DptHp Irlrjc R Mich. Gestel—Zwaluw VFC 2—1 Zaterdag Tweede klas B SHOZwart Wit '28 21 (SHO kampioen) Ook de heer Burmanje, voorzitter van Cornu Copiae, schaarde zich in de rij van sprekers. Hij roemde vooral de dirigent, de heer Merkx uit Dunen. „De Harmonie kan trots zijn een dirigent van deze klasse te bezitten". Een mening die de heer Van Mierlo volledig kon on derstrepen. De heer Burmanje bood St. Jan een mars naar keuze aan. Ook de voorzitter van de jeugdharmonie uit Drunen deed zijn felicitaties vergezeld gaan met een cadeau, eveneens een mars naar keuze. De heer Jac. v. Mierlo dankte als voorzitter van „St. Jan" de muziek gezelschappen voor de muzikale ontvangst, burgemeester Teijssen voor zijn spontane felicitatie, 't ge meentebestuur voor de gewaardeer de subsidie, alsmede de verschillen de sprekers die hun gelukwensen kwamen aanbieden. De heer Van Mierlo kon zich voorstellen dat men zich zou afvragen, of het behaalde succese wel evenredig was aan de huldeblijken. „Wij hebben de laatste jaren echter grote moeilijkheden ge kend en veel teleurstelling moeten ondervinden. Gelukkig is de oude kern nog bewaard gebleven. De nieuwe opgang is echter nog geheel het werk van de nieuwe en jeugdi ge directeur, de heer J. Merkx uit Drunen, die een andere geest in de vereniging heeft gebracht". Als blijk van waardering bood de heer v. Mierlo directeur Merkx een pre sentje aan, terwijl diens verloofde met bloemen in de hulde mocht delen. Hierna bleef het gezelschap in „De Molenvliet" nog nafeesten op het behaalde succes. hek van de dam. Van Asten zorg de voor 2-3 en even later zelfs voor de gelijkmaker die op slag de arena in een heksenketel deed verande ren. Een kwartier voor tijd zorgde good-old Jan Meijer er tenslotte voor dat de titelkansen van Uno Animo ook na gisteren hoog geno teerd staan. In het laatste kwar tier waakte de thuisclub er wel voor de winst niet meer uit han den te geven. Tijdens een bijeenkomst van be stuur en spelers, alsmede bestuursle den van de supportersclub, heeft trai ner Tausch afgelopen week afscheid genomen van de voetbalvereniging DESK. Voorzitter A. van Boxtel vond het fijn dat de heer Tausch niet uit het gezichtsveld verdween, aangezien de ze nu Longa gaat trainen en er een goede kans bestaat dat deze club nog eerste klasser wordt. Hij wees op de goede samenwerking, welke er steeds bestaan heeft tussen bestuur, leiders en sprekers met de heer Tausch en bood deze, namens bestuur en spelers een waardebon aan voor het uitbrei den van zijn hen gelmateriaal, terwijl mevr. Tausch 'n zilveren vaasje werd geoffreerd. Namens de spelers voerde Christ v. Wezel het woord, die de grootste waardering had voor het werk van de scheidende trainer en vooral voor diens strikte eerlijkheid. Ook pater Timmers accentueerde de sportiviteit en eerlijkheid die de heer Tausch op de spelers wist over te brengen en diens gehele persoonlijke inzet, waar door de club enkele prachtge suces- sen kon boeken, zoals vorig jaar het kampioenschap ten de fraaie derde plaats dit seizoen in de eerste klas. De heer Huysmans sprak namens de supportersclub en bood een draagbare radio aan. Voor de aangeboden cadeaus was hij zeer dankbaar. Hij vond het voor naamste dat hij na vijf jaren werken in Kaatsheuvel een vereniging kon verlaten die kerngezond is en stelde- het op prijs nu nog spelers in actie te zien, waarvan hij persoonlijk kon ge tuigen dat zij in zijn tijd veel ten goe de veranderd zijn. In het afgelopen weekeinde wer den in het clublokaal van de BV Van den Brandt, bij de heer Hen- ny de Ruyter, de finalewedstrijden gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap driebanden overgangs klasse van het district Waalwijk van de K.N.B.B. De wedstrijden hadden over het algemeen een prettig en sportief verloop en het was daarom jammer dat een der deelnemers aan dit kampioenschap, n.l. de heer W. La- mers van de BV O.O.G., zich tij dens de wedstrijden terug trok, waardoor enkele andere deelnemers belangrijk werden gedupeerd. Of het terugtrekken uit dit tournooi voor de heer Lamers gevolgen zal hebben, is zeer waarschijnlijk, doch een zaak die door het districtsbe- stuur zal worden uitgemaakt en waarin het Bondsbestuur zeer ze ker het laatste woord zal spreken. Overigens verliepen de wedstrij den vriendschappelijk en sportief, terwijl ook de organisatie, vooral door de grote activiteiten van de heer Henny de Ruyter, prima was verzorgd, evenals het uitstekende materiaal waarop werd gespeeld, zodat deze kampioenswedstrijden een groot succes werden, althans voor de wedstrijden tot en met za terdag, ten de volgende stand kon worden opgemaakt: G. Roomer, BV OOG 5 0,413 8 J. Passier, BV Ons Genoegen 4 0,446 7 C. v. d. Sanden, BV Ons Genoegen 6 0,304 6 M. Kuys, BV Ons Genoegen 5 0,355 4 M. Slaats, BV BSV 5 0,307 4 M. Knuist, BV v. d. Brandt 6 0,285 4 A. Slaats, BV N. Volleerd 5 0,355 3 De wedstrijden zullen vrijdag a.s. worden voortgezet met de volgen de ontmoetingen: 19.00 uur J. Passier-M. Slaats 20.00 uur M. Kuys-A. Slaats 21.00 uur J. Passier-G. Roomer Hierna zal de kampioen worden gehuldigd. ALS U ER TOCH OVER DENKT van school af te gaan en als U dan liever in de prak tijk een gedegen vakopleiding wilt gaan volgen dan mogen we U misschien eens wijzen op een goede mo gelijkheid daarvoor: Ieder jaar leiden we een aantal meisjes op voor het diploma schoenstikken van de Stichting Vakopleiding Schoenindustrie. Evenals ons produkt heeft onze opleiding een goede naam. En het is toch prettig te werken in een bedrijf met beroemde produkten beroemd om hun stijl bekend om hun afwerking. Dat alleen al is voor U een garantie dat U goed wordt opgeleid. En U verdient al terwijl U leert. Als U belangstelling heeft voor deze aantrekkelijke opleiding stuur dan onderstaande bon in of kom eens langs ons bedrijf om te praten met onze personeelchef. Ons adres is: Elzenweg 25 - Waalwijk Gaarne wil ik ingelicht worden over de eenjarige opleidingskursus tot stikster met het diploma V.A.S. Naam Leeftijd Woonplaats Adres

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2