WAALWIJK Kaatsheuvel Raadsleden uit Waspik geven commentaar op verkiezingen Waalwijkse Handbalvereniging Tachos kampioen in 2e klas UANNNBH t)E ECBO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 JUNI 1966 POLITIE TREEDT STRENG OP Loon op Zand Dames Uno Animo handbal-kampioen Avondvierdaagse in Sprang-Capelle was groot succes A. IJpelaar: „voorstander voor één lijst" Samenwerking Sprang-Capelle heeft jeugd- gemeenteraad Door zege op EBHV promotie naar le klas Zwagers gehele dag gesloten GESLAAGD Aan de St. Gerardus Majella- kweekschool te Dongen slaagden voor het onderwijzers-examen de heren M. Dingemans, J. Sluiter en A. Verhoeven, allen uit Waalwijk. UITSLAG EINDEXAMEN MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES Geslaagd: Anna-Bella ter Berg, Josephin Govers, Petra v. Heesbeen, Noortje Langemeijer, Dimphy v. d. Lee, Lia Leijtens, Marlies Leijtens, Lia Mosselveld, Irene Teijssen, Leo- wies Verwiel en Maria Vos, allen uit Waalwijk; Nelly v. Doorn, Han- ny Vinken vleugel en Sacha Wijmer uit Drunen; Frieda Hagnauer en Annemarie v. d. Linden uit Kaats heuvel; Marian v. d. Ven, Nieuw- kuyk, en Thea Rombouts uit Waal wijk. Afgewzen: 2. SUCCES VOOR JEUGDDRUMBAND „ONS GENOEGEN" De Waalwijkse Jeugddrumband „Ons Genoegen" behaalde zondag 5 juni op een concours te Kille bij Hank de 2e prijs. CONCERT Zondagmiddag om 16.00 uur gaf het Tilburgs Gemengd Koor „Artis et Amore", onder directie van de heer M. de Veer, op het Raadhuis plein te Waalwijk een uitstekend concert. Het ca. 60 leden tellende koor voerde een zestal nummers uit op een wijze, die waarlijk meer be langstelling hadden verdiend. Er werd beschaafd en muzikaal gezon gen. In het gekende „Die Zwölf Rauber", bewerkt door Injalof, ver tolkte de jonge bariton M. Krane- veld de solo en deed dit op meer dan verdienstelijk wijze. De diri gent, de heer M. de Veer, leidde het koor op meesterlijke wijze, zodat 't alleen maar jammer was dat zo weinigen hebben genoten van dit uitstekende Tilburgse Gem. Koor, dat vooraf ook reeds in Kaatsheu vel was opgetreden. Het uitstapje van „Artis et Amore" werd gemaakt in het kader van het 15-jarig be staan van dit koor. ST. CRISPIJN GAF SHOW IN HEUSDEN Op uitnodiging van de afd. Heus- den van VW bracht de Waalwijk- se Harmonie St. Crispijn zaterdag 4 juni j.l. een bezoek aan dit stad je aan de Maas. Bij aankomst werd de Harmonie welkom geheten door een deputatie van de plaatselijke VVV, waarna een muzikale wandeling door een gedeelte van de stad werd gemaakt. Op de Vismarkt in Heusden werd hierna door St. Crispijn een show gegeven, die door zeer velen werd bijgewoond en buitengewoon in de smaak viel. Hierna werd nog een serenade gebracht bij het bejaar denhuis, waarna men nog enige tijd gezellig doorbracht in de stad. Een uitstapje waarbij het nut tige met het aangename werd ver enigd en dat zeer in de smaak viel bij gastheren en gasten, JACHTHOORNKORPS SPEELDE IN BREDA Het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" heeft zondagmiddag belangeloos meegewerkt aan de sportdag die een Breda's Dagblad organiseerde ten bate van de BOSK, de Bond Ouders van Spastische Kin deren. Het korps heeft drie keer met groot succes opgetreden. SUCCESSEN VOOR WAALWIJKSE BRANDWEER Zaterdag jL nam de Waalwijkse Brandweer met een juniorengroep en een seniorengroep deel aan re gionale brandweerwedstrijden te Goirle. De junioren, o.l.v. de heer C. Pot, zoon van de bekende Waal wijkse brandweercommandant dhr. J. Pot, wist met 119.19 punten de tweede prijs te behalen, terwijl de senioren, o.l.v. de heer J. Vugs, met 114.78 punten beslag legden op de vierde prijs. Als men weet dat 19 korpsen aan deze wedstrijden deelnamen, is het voor de Waalwijkse Brandweer een mooi succes, temeer omdat het ver schil met de eerste prijswinnaar, de Bra.ndweer uit Dongen, slechts 0,15 bedroeg (dit korps behaalde nl. 119.34 punten). De prijzen bestonden uit bekers. De wisselbeker voor de beste be velvoering ging naar de comman dant van de Drunense Brandweer, de heer Poritier, die met zijn korps de 7e prijs behaalde. De jury be stond uit vier commandanten van vrijwillige brandweerkorpsen en 2 commandanten van beroepsbrand weerkorpsen. PARKEERTERREIN BIJ RAADHUISPLEIN Het aannemersbedrijf Elshout en De Bont uit Waalwijk is vorige week begonnen met de aanleg van een nieuwe parkeerruimte ten wes ten van het Raadhuisplein, achter de winkel van De Gruyter. Deze parkeerplaats zal ongeveer 70 meter lang en 17 meter breed worden en in de toekomst ruimte bieden aan 60 personenauto's. Wan neer het kantoor van het aanne mingsbedrijf Kramer en v. d. Mer- we zal zijn afgebroken, zal metter tijd deze parkeerruimte nog worden uitgebreid. De uitgang naar de Grotestraat zal echter door beplan ting worden afgesloten, zodat de auto's via het Raadhuisplein de par keerplaats kunnen oprijden. Momenteel voeren vrachtwagens nog steeds zand aan, terwijl 'n bul- dozer de grond egaliseert. De bedoeling is om volgende week de waterafvoerpijpen te installeren, waarna het terrein zo spoedig mo gelijk zal worden bestraat. Al met al hoopt men half juli klaar te zijn. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Het jaarlijks uitstapje voor alle Waalwijkse ingezetenen van 65 jaar en ouder, zal plaats hebben op woensdag 22 juni a.s. De reis gaat naar Boekei, waar waar Restaurant „Nia Domo" weer geheel ter be schikking staat van het comité. Ook zal dit jaar weer het cabaret-gezel schap Ton en Joop v. Engelen me dewerking verlenen. Er zullen weer minstens 8 grote luxe touringcars van Musa Express rijden, om allen op comfortabele wijze langs een prachtig uitgestippelde route van en naar de plaats van bestemming te brengen. Daarom doet het comité een be roep op de Waalwijkse ingezetenen de collecte te steunen, die deze week wordt gehouden. KON. NED. VER. E.H.B.O. AFDELING WAALWIJK Dezer dagen werd door Dr. Beek man uit Waalwijk examen afgeno men ter verkrijging van het E.H.- B.O.-diploma. Alle cursisten slaag den, waarvan twee met lof. Docent was Dr. van Tuijn en in structeurs de heer v. Nunen en me juffrouw Leijtens. Allen van harte proficiat. WSC HULDIGDE KAMPIOEN Zaterdagmiddag had in de kleed kamers van Uno Animo uit Loon op Zand een kleine huldiging plaats door de WSC-voorzitter, vanwege het behalen van het kampioenschap vanWSC 7, die nu 3 jaar in succes sie het kampioenschap behaalde. Nu wederom ongeslagen. Van de 18 wedstrijden wonnen zij er 15 en speelde zij er 3 gelijk. Over de kampioenswedstrijd in het kort het volgende. Overtuigd van hun kunnen en zeer warm weer waren de oorzaak dat de WSC-ers het wat kalm aan deden, en zo goed als niet reageerde 0p de mis- trappen van de Uno-verdedigers. Doch na 14 min maakte Toontje v. d. Griendt een einde aan al het geharrewar voor het Uno-doel toen hij een goed aangegeven bal oer- hard inschoot, toen even later v. d. Wiel hard inschoot kon een doel punt worden voorkomen door de bal met de hand uit het doel te ha len. De toegestane strafschop werd door H. v. d. Nieuwengiesen on houdbaar en beheerst ingeschoten. Met deze 0-2 stand werd er gerust. Na rust krijgt WSC wind tegen doch dit was geen bezwaar om toch steeds voor het Loonse doel te ope reren en met wat meer geluk zou de score zeker tot 0-4 zijn op gevoerd. Doch deze uitslag was voldoende om bij het eindsignaal bloemen en gelukwensen in ont vangst te nemen van de Uno-spe- lers voor het behaalde kampioen schap. Proficiat jongens, jullie zien wel wat er te bereiken is met kameraad schap. Het afgelopen weekeinde zijn door de gemeentepolitie een 50-tal per sonen bekeurd wegens het rijden met auto's, fietsen en bromfietsen op de voetpaden in het recreatie oord van Waalwijk. De laatste tijd was het ergelijk hoe meestal jonge lui met bromfietsen van deze voet paden een racebaan maakten. Hoe wel de politie getracht heeft door soepel optreden (waarschuwen) het euvel op te lossen, is zij genood zaakt geworden in 't vervolg streng op te treden en te verbaliseren. AUTO OVER KOP Vrijdagavond ontstond er op de kruising Wilhelminastraat - Irene- straat een botsing tussen 2 perso nenauto's. Doordat T.D. uit Tilburg geen voorrang verleende kwam hij in botsing met een auto bestuurd door J.B. uit Sprang-Capelle die over de kop sloeg. De wagens werden zwaar beschadigd. De inzittenden liepen geen letsels op. KINDEREN (7 en 8) BRAKEN IN In het Hoefsven hebben 2 jngens van 7 en 8 jaar de consumptietent opengebroken en een partij snoep goed ontvreemd. De gemeentepolitie die een on derzoek instelde ontdekte aan de Akkerlaan een deel van het ge stolen goed dat de jongens daar hadden verstopt. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie dames en heren van „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: transistorradio, sleutel, zonnebril in étui, zwarte poedel, meubelplank, hond, regenjas, ver zekeringsbewijs, portemonnaie, kin derpantoffels, manchetknoop, tasje, hondje, portemonnaie, zwart/bruin hondje, étui met sleutels, kinder- bril, sokje, étui met sleutels. Verloren: diverse portemonnaies, step, gouden ring, step, kenteken bewijs, zakagenda, sleutelbos, bijt ring, groene trui, pukkel met boe ken, zwarte nappa-jas, zwemkaart, zwembroek, handdoek. JAARLIJKS ZIEKENTRIDUUM Op 14, 15 en 16 juni wordt in Kaatsheuvel weer het jaarlijks zieken- triduum gehouden in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Viossen- bergselaan. Het triduum is voor alle zieken en gebrekkigen uit de paro chies St. Jan, St. Jozef en H.H. Mar telaren van Gorcum, die op genoemde data 's-morgens om half 10 aan huis worden afgehaald. De leiding berust bij pater Roosen, moderator van het ziekenapostolaat te Bloemendaal. Voor 'het vervoer van de deelnemers- (sters) doet het bestuur van het zie- kentriduum weer een beroep op de plaatselijke autobezitters. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen rechten onze oud- plaatsgenoot J. M. M. v. Woensel te Hogeloon, oudleerling van de St. Jansschool. ZIEKENTRIDUUM Het jaarlijkse ziekentriduum dat voor de zieken wordt gehouden in het Cultureel Centrum en heeft plaats op dinsdag, woens dag en donderdag 14.15 en 16 juni. De zieken die reeds eerder aan het tri duum deelnamen kunnen niet anders be amen, dan dat het drie pracht dagen zijn geweest voor hen die aan bed gekluisterd zijn of ziek en zich niet zo goed meer kun nen verplaatsen. Daarom heeft het bestuur gemeend ook nu weer voor hen iets te moe ten doen in een vorm van het bekende tri duum. Zij, die-willen meedoen en nog niet gevraagd zijn kunnen zich opgeven bij het bestuur. H. SACRAMENTSDAG Donderdag aanstaande is het H. Sacra mentsdag, welke vroeger met een processie werd gevierd ter ere van de H. Eucharistie. Dit jaar als de weersomstandigheden het toelaten zal op de jongensschool een open lucht H. Mis worden opgedragen waarbij weer zoals vroeger alle verenigingen aan wezig zullen zijn voor de eerbetuiging op deze Sacramentsdag. Mocht het slecht weer zijn dan gaat normaal alles in de kerk door. Als na het anglusklokje wordt geluid, dan gaat het buiten door. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging De Luchtbode hield zondag 5 juni haar vlucht vanuit Point St. Maxence, afstand 312 km. Deelname 175 duiven. Gelost om 6 uur. Aankomst le duif 10.13.14 uur. De uitslag is als volgt A. Aarts 1 18; M. Goutsders 2 21; H. Dek- kers 3; M. v. d. Ven 4; G. IJpelaar 5 43; H. v. d. Linden 6 9 14 17 34; Gebr. Boons 7 10 13 19 40 41; H. v. d. Ve'den 8; K. v. Esch 11 23 28 32 38; K. Aarts 12 15 25; I A. Beerens 16 32A; M. Vera 10 24 29 30 39; G. Schoenmakers 26; C. v. Dongen 27; M. Maas 31; J. v. Bokhoven 33; C. Ijpe- laar 35; A. v. Laarhoven 36; P. v. Noye 37; P. Hooijmaijers 42; A. Berendonk 44; j M. Vera. Overduif. j Juniorenvlucht 1. A. de Kort. De vlucht vanuit 'Mouüris van zaterdag 4 juni over de afstand van 578 km. was: Deelname 40 duiven. Gelost om 5.30 uur. Aankomst eerste duif 12.50.5. Laatste duif 13.32.22. De uitslag K. Aarts 1; M. Vera 2; K. v. Esch 3 9; P. Hooijmaijers 4; M. Vera 5 8; J. v. Don gen 6; H. v. d. Linden 7; H. v. d. Velden 10; Gehrs. Boons 11 en overduif. Uno Animo's damessenioren heb ben zondag de strijd aan moeten binden tegen Beatrix uit Ooster hout op het EVV-terrein te Ter- heijden. Aanvankelijk bleek dat de dames van Beatrix sterker waren dan die van Uno Animo, maar een beter doelgemiddelde van de laat ste gaf de doorslag. De strijd eindigde met 2-2. De ruststand was 1-0 in Uno Animo's voordeel, dank zij een prachtig doelpunt van Corrie Clijn. Na de rust werd de spanning verhoogd door een mooi doelpunt, dat onver wachts werd gemaakt door Mevr. v. d. Velden-v. d. Heuvel; 2-0. Be atrix nam hiermede natuurlijk geen genoegen en kwam deerlijk sterk opzetten en maakte nog 10 minuten voor het einde 2-1. Vijf minuten daarna scoorde Beatrix de gelijkmaker 2-2 door een blunder van de Uno-doelvrouwe. De laat ste minuten waren hoogspanning. Men verlangde naar het einde, dat echter spoedig kwam en wel met een verdiend kampioenschap daar zij zelf maar 4 verliespunten tegen kregen in de gehele competitie. Het doelgemiddelde gaf de door slag. Na afloop werden de Uno-se- niorendames gefeliciteerd door EVV en Beatrix alsook door het afde lingsbestuur van de West Noord- Brabantse Bond. Om dit kampienschap te vieren, tegelijk met de heren-junioren, die ook kampioen werden zal la ter 'n feestavond worden gehouden. betering en subsidiëring van de Europese beweging in Nederland. In deze jeugdraad zijn alle politieke groe peringen vertegenwoordigd, uitgezonderd de Staatkundig Geref. Partij. Deze groepering voelde er niets voor aan de samenstelling van de Jeugdraad mee te werken. Naar al le waarschijnlijkheid zullen nog meerdere vergaderingen van de Jeugdraad worden ge houden. Burgemeester v. Prooijen zei te hopen dat door middel van dergelijke ver gaderingen er meer interesse bij de jonge ren zal komen voor de politiek. Van vele mensen moet men soms horen dat zij geen belangstelling voor de politiek hebben, maar toch komt de politiek wel naar hen toe. De opkomst voor de dienstplicht brengt hen al tn aanraking met de politiek. Deze bijeen komst 'had ook de belangstelling van de beide wethouders en van enkele raadsleden, terwijl er ook enige jeugdige bezoekers op de tribune waren. Door enkele jeugdige raadsleden werd breedvoerig aan de dis cussie over de te behandelen agendapunten deelgenomen, waarbij bleek dat zij zich zeer goed en principieel in de zaak hadden inge weekt. Vanwege de Wandelkring Noord-Brabant van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke opvoeding en georganiseerd door de Wan delvereniging „Er op Uit" van Sprang-Ca pelle, werd vorige week alhier de jaarlijkse Avondvierdaagse gehouden, waarvan vrij dagavond de slotavond was. Er werd even als vorige jaren weer door enkele honder den jeugdige wandelaars(sters) aan deelge nomen, zowel individueel als in groepsver band. Om circa half tien arriveerden de wan- delaars(sters) vrijdagavond voor het gemeen tehuis, waar zij door de voorzitter van „Er op Uit", de heer J. P. de Vos, werden ont vangen, die er zijn blijdschap over uitsprak dat weer in zo grote getale aan de avond vierdaagse was deelgenomen en dat zovele belangstellenden aanwezig waren om de wandelaars(sters), die bij 'hun aankomst in onze gemeente met bloemen werden gehul digd, te begroeten. De voorzitter was verblijd dat burgemeester van Prooijen bereid was ge vonden de wandelaars toe te spreken en de herinneringen uit te .reiken, waartoe hij burgemeester van Prooijen, die met de he ren wethouders en verschillende raadsleden, de gemeentesecretaris en enige dames op 't bordes stenden, gaarne de gelegenheid gaf. Burgemeester herinnerde aan het spreek woord, dat een zwaluw geen zomer maakt, maar hij zei dat wanneer in Sprang-Capelle de Avondvierdaagse wordt gehouden, dit toch een bewijs is dat de zomer op 'komst is. Wij zijn blij, aldus de burgemeester dat Sprang-Capelle zo wandelmaiined is. Hij fe liciteerde de wandelclub zowel als de deel nemers met deze prestatie de vierdaagse te hebben gelopen en onder nrachtige weers omstandigheden, waarvoor de organisatoren en allen die aan het slagen hebben deelge nomen dank toekomt. Sport verenigt en staalt de geest, zei burgemeester v. Prooijen en hij dankte allen die hebben meegewerkt dit sportief genoegen te geven. Voorzitter de Vos dankte de burgemeester voor zijn medewerking en hoopte ook voor de toe komst op de medewerking van het gemeen tebestuur en vooral bij de te houden Jan de Rooij-mars op 23 juni a.s. Enkele vertegenwoordigers van de zes groeperingen die aan de laatste gemeenteraadsverkiezingen deel namen gaven ons hun visie op of over de uitslag. De grootste verrassing voor ieder van hen was het grote verlies van de werknemerslijst, die in de huidige raad met drie zetels is vertegenwoordigd en waarvan nu alleen de lijst trekker de heer Th. Smits terugkeert. „Ik sta voor een moeilijke taak," aldus de heer Smits. „Om als eenling mijn organisatie te moe ten vertegenwoordigen. Waar ik de oorzaak van deze grote tegen valler moet gaan zoeken weet is niet." Nr. 2 van de lijst, de heer A. IJpe laar, vice-voorzitter van het NKV, voorzitter van St. Willibrordus en lid van het landelijk bestuur van deze bond, tevens voorzitter van Herwon nen Levenskracht, is eervol gesneu veld. Slechts 20 stemmen kwam hij tekort, waarschijnlijk omdat hij zich, evenals zijn partijgenoten, aan de af spraak heeft gehouden alleen voor nr. 1 reclame te maken. Oorzaak van het povere resultaat De kiezers zochten kennelijk naar iets anders dan 't tra ditionele. Daarom ook ben ik voor stander van één lijst b.v. middels de KVP. Opvallend is, zo vervolgt de heer IJpelaar, het (ik zou haast zeg gen) medeleven dat ik overal onder vind. Ik 'heb danook altijd prettig met de andere raadsleden samengewerkt, waarbij ik steeds trachtte de spreek buis van de werknemers te zijn. Met recht kon loco-burgemeester J. van Dongen spreken van vertrouwen in de toekomst. Immers, met hem lie ten ook andere gekozen raadsleden zich uit in de geest van „weg partij politiek, en samenwerking tussen alle groeperingen", in het belang van het grote geheel en van de inwoners. Over het resultaat van zijn eigen lijst toonde de 'heer van Dongen zich te- treden. Hij vond het ook prettig dat er nu, samen met lijst 5, in totaal 5 vertegenwoordigers zitting konden nemen uit de z.g. middengroep. Jam mer vond hij de grote tegenslag voor het NKV. De heren H. de Bont, van lijst 4 en wethouder J. van Hooren, samen met de heer A. C. Kamp ge kozen voor lijst 3, stelden beide de Dondagavond had in de vergaderzaal van het gemeentehuis een vergadering plaats van de jeugdgemeenteraad. Vierden jonge ren, waaronder drie meisjes, spraken onder leiding van Burgemeester M. van Prooijen over zaken als de woningbouw, de bouw van garages, het reglement voor het gebruik van het gemeentelijk zwembad, de streeliver- Zondagmidag moesten de heren van Tachos aantreden tegen EBHV uit Breda, en de club die met de volle winst naar huis zou gaan was kampioen. Het werd een spannende wedstrijd, waarin Tachos bijna het slachtoffer werd van een verkeerde taktiek in het begin van de tweede helft. De zege ging echter toch naar de Waalwijkers, die door dit succes de titel grepen. Dit tijdstip is altijd het zwakke punt van Tachos, waar in de wedstrijd meestal wordt be slist. Ook nu dreigde de krappe voorsprong van 65 bij de rust om gezet te worden in een nederlaag. Het was te danken aan Hans van Mierlo, tevens trainer van dit team, dat Tachos z'n paniekstemming kwijtraakte en rustiger ging spelen en zodoende het spel weer in han den kreeg. Hij droeg z'n taak in 't team over aan een wisselspeler, om langs de lijn aanwijzingen te gaan geven. Om 2 uur floot de scheidsrechter voor de eerste keer en spoedig daar na voor de tweede keer, nadat Dré Span met een afstandschot de ver dediging en de keeper van EBHV verraste. De tegenaanvallen ving Tachos prima op en in de verdere wedstrijd zou blijken dat deze, met aan het hoofd Hans Winkel, het sterkst zou zijn. Tachos ging aan vallend spelen en het liep als van ouds. Goed samenspel en bekeken posities op de cirkel, waardoor doel punten niet konden uitblijven; eerst was het Hans v. Mierlo die de kee per leerde dat hij bij een goed cir kelschot machteloos is en even later was het Kees v. Dishoeck die dat nog een keer bevestigde; 30. Alles ging goed en de uitslag leek bekend. Bij een mistasten van de verdediging van Tachos scoorde Rob Schreinen; 31. Maar Tachos bleef sterk spelen en kwam door Hans Hau, cirkelschot, en Ad v. Kuik, af standschot wat de keeper niet onder controle kon krijgen, op 51. Nu ging EBHV al iets van z'n taktiek laten zien, waarmee ze na de rust bijna tot een overwinning kwamen. Het was heel simpel en daardoor toch gevaarlijk: het spel lam leggen en op een afstand van de goal zeer langzaam overspelen om de verde diging van Tachos van de cirkel af te halen, waardoor er automatisch gaten zouden ontstaan. Dit lukte niet, maar toch werd de verdediging van Tachos geïrriteerd en daardoor ontstonden doelpunten. Van 51 naar 52 door Jan v. Zundert en 53 door Rien Sagiers. Gerard de Haan loeide naar 63, maar Tachos liet zich het „slow-motion" spel van EBHV goed aanleunen en daardoor kon Rob Schreinen nog 2 x scoren. Beide afstandschoten. Hiermee brak de rust aan; 65. Na de rust wilde Tachos de wed strijd in hun voordeel beslissen door snel enkele doelpunten te forceren. Dit resulteerde in 1 doelpunt van Dré Span, maar EBHV stelde daar hun langzaam balbezit-spel tegen over en hierdoor konden ze gelijk komen door doelpunten van Rob Schreinen en Jan v. Zundert; 77. Nu ging Hans v. Mierlo langs de lijn aanwijzingen geven en ging Ta chos rustig aanvallend en bij vlagen zeer technisch spelend, langzaam maar zeker uitlopen (87) door Cees Verhoeven, die al veel schoten door pech naast had zien gaan, en (97) door een technisch cirkel schot van Kees v. Dishoeck. Door Wim Suikerbuyck (ex-wielrenner) kwam EBHV nog even terug, maar Tachos liet zich niet meer intimi deren en Hans Hau scoorde listig naar 108, gevolgd door weer zo'n schot van Cees Verhoeven, waarbij de keeper alleen maar blij kan zijn dat hij niet in het schootsveld stond. Al wat EBHV verder probeerde, stuitte af op een perfecte verdedi ging, waarbij keeper Hans Winkel nog maar eenmaal de bal uit de goal moest halen, nadat Rob Schreinen een penalty goed benut had 11-9. Gerard de Haan ontving de schoon heidsprijs van scoren, door met de rug naar de goal zo hard achter waarts in te schieten dat alleen het net bewoog. En zo werd Tachos kampioen in de 2e klasse en na een jaar stopzetten van het senioren team heeft Tachos bewezen niet in de 2e klasse thuis te horen en zal het volgend jaar uitkomen in de le klasse. Het kampioensteam bestond uit de heren Hans Winkel, Dré Span, Kees van Dishoeck, Hans Hau, Gerard de Haan, Cees Verhoeven, Rudy Fran ken, Ad v. Kuik, Tonny Coppens, Hans van Mierlo en Ad Bergmans. verbroedering tussen de twee lijsten uit de agrarische sector in het voor- uitzicht. „Kort voor de verkiezing had ik wel op totaal 3 zetels uit bei de lijsten durven gokken," aldus de met voorkeur stemmen gekozen wet houder. „De versnippering 'bracht ons winst op". Ook de heer H. de Bont was het resultaat niet tegengevallen. Gezien het feit dat wij ter elfder ure onze lijst moesten samenstellen hadden we niet meer mogen verwach ten. Door de activiteiten van lijst 4 hebben we een extra zetel voor de agrariërs eruit gesleept, en dat was onze opzet". De heer v. d. Broek van de prot. Chr. partij toonde zich dubbel en dwars tevreden met 'het groot aantal stemmen, Boven verwachting! Het vertrouwen dat de kiezers mij hebben gegeven zal een aansporing zijn de komende 4 jaar mijn uiterste best te doen. Het meest urgent hierbij acht te de heer v. d. Broek jeugdwerk, wo ningbouw en wegverbetering in Was- pik-boven en verdere industrialisatie. Enthousiast ivas het geluid dat de heren van lijst 5 lieten horen. Voor het eerst deelnemen en met het groot ste aantal stemmen van alle partijen uit de bus komen is zondermeer goed." Het accent zal bij hen vooral liggen op de onderlinge samenwer king tussen de gekozenen en de ande re leden van hun lijst. Samen zullen zij met zessen de zaken blijven behar tigen in regelmatige samenkomsten en besprekingen. Voorts zijn zij vast van plan de be lofte, n.l. het contact met de kiezers consolideren, na te komen. „Wij zul len alles in het werk stellen hef ver trouwen van de kiezers waardig te zijn. Het grootste nieuws dat deze groepering kon prijsgeven was de mededeling dat de heer G. Op de Weegh géén zitting in de raad zal ne men, ondanks het feit dat hij als 5e van de lijst met voorkeurstemmen werd gekozen. Zijn verwantschap met nr. 2 van de lijst, de heer R. v. Don gen is n.l. die van zwager in de 2e graad. De wet laat niet toe dat zij beiden zitting nemen. Het 'lot zal ech ter niet behoeven te beslissen want de heer Op de Weegh zal zich terugtrek ken t.b.v. nr. 3 van de lijst, de heer P. Kanters, dit na onderling overleg. De heer Kanters zal straks de jongste van de raad van elf zijn. De harmo nie Volksvlijt en Volksvermaak bracht aan de nieuwe raadsleden een sere nade. EXAMENS Te Tilburg werden weer de ex amens gehouden van de Tilburgse cursussen Handelskennis Ambulan te Handel van de stichting Vakop leiding Ambulante Handel te 's Gra- venhage. 34 van de 36 kandidaten slaag den voor het Diploma Handelsken nis o.a.: de heren H. Vervloet Waalwijk, J. Grootzwagers Kaats heuvel, J. Snoeren Kaatsheuvel, A. Bruurs Loon op Zand, J. Dinge mans Waalwijk, M v Wanroy Kaats heuvel De examen-commissie bestond uit de heren Mr. v. Bunschoten en Van Panhuijs uit Den Haag, Van den Bosch, Stolwijk P. J. Hoogendam, Woerden, J. Th. Roosen, Den Haag, terwijl als Rijksgecommitteerde op trad de heer Willemsen uit Breda. Wegens huwelijk a.s. dinsdag 7 juni Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6