K.V.K. wil vakantieregeling voor kruideniersbedrijven in Waalwijk St assal P. van Dalen uit Spr. Capelle promoveert aan T.H. met lof ZDogaertó St assal Sprang Capelle krijgt nog deze zomer moderne sporthal Gesprekswandeltocht heeft als onderwerp de verantwoordelijkheid i i i JAARVERSLAG 1965 GEREED O „GRASDUINEN" H.N.C. uit Sprang Capelle promoveert naar 4e klas -kV Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Polaroid en Zeiss zonnebrillen vanuit Den Bosch Leger- JONGSTE PROMOVENDUS IN EINDHOVEN mgggm KLEVI-busdienst Scheepswerven Jaarverslag schrijf machines „American-Stores" BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGiNG VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT \v Doctor in technische wetenschappen Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen Alleen SGP-fractie tegen bouw sporthal Groepjes 15 km lange tocht gaat naar Udenhout Handbalver. Desk organiseert 11 juni schooltoernooi DEKZEILEN „American- stores" Tilburg (Van onze verslaggever) WAALWIJK Uitvoerig sprak de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noordelijk Noord-Brabant tijdens de vergadering van woens dagavond, over de vakantierege ling voor de kruideniersbedrijven in Waalwijk. Door de Kamer was n.l. aan de gemeente een gunstig advies uitgebracht om over te gaan tot het instellen van een verplichte vakantiesluiting. Het gemeentebe stuur van Waalwijk heeft het ad vies van de Waalwijkse Kamer echter terzijde gelegd en geen re geling vastgesteld. De heer Meijs, die sprak als voor zitter van de commissie midden standszaken zei verwonderd te zijn dat de gemeente niet op het ad vies ingaat. „Het is een taak die de gemeente is toegestaan", aldus de heer Meijs. De commissie was van oordeel dat er alsnog bij de ge meente aangedrongen moet worden om een dergelijke regeling vast te stellen. Uit een enquette die door de commissie onder de winkelbe drijven was gehouden bleek dat 75% van de bedrijven voor een ver plichte vakantieregeling was. Be sloten werd dan ook zo spoedig mo gelijk nogmaals een verzoek aan de gemeente te richten. De Kamer zal ook een vertegen woordiger aanwijzen die zitting neemt in het Samenwerkingsor gaan „Dongemond in oprichting". Deze werkgroep, die een geheel nieuw ontwikkelings. en structuur plan voor dit gebied in voorberei ding heeft, wil een nauwe samen werking met de Kamer. Zoals uit de vergadering bleek heeft het be drijfsleven grote belangen bij dit plan. Aangezien het echter een voorlopig plan is, dat vooral voor Geertruidenberg en Raamsdonk- veer van groot belang is, kon geen mededeling worden gedaan om trent de gevolgen die voor de be drijven ter plaatse aan dit plan zijn verbonden. De voorzitter, de heer Timmer mans, deelde mee dat er alle di- rekties van de scheepswerven in het gebied van de Kamer een brief is gezonden in verband met de af sluiting van de Delta-werken. De direkties kunnen bij Rijkswater staat opgeven welke wijzigingen moeten worden aangebracht om het bedrijf straks op de oude voet te kunnen voortzetten. Deze plan nen moeten zonder begroting wor den ingediend. De Kamer gaat ver der, voorwat deze materie betreft, samenwerken met de Kamer van Dordrecht, om zo tot een snelle en doeltreffende oplossing te ko men. v«rkrt|0baar bQ: Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK Tezamen met de Kamers van Den Bosch en Tilburg heeft de Waal wijkse Kamer een onderzoek inge steld bij het bedrijfsleven naar be hoeften aan een busdienst die van Den Bosch rechtstreeks rijdt op Schiphol. Uit deze enquette, die door 213 bedrijven werd deelge nomen blijkt duidelijk dat het be drijfsleven met deze busdienst is gebaat. De bus die van Eindhoven naar Schiphol rijdt zal vijf maal per dag stoppen in Den Bosch. Woensdag werd de leden van de Kamer ook het jaarverslag 1965 uitgereikt. Het verslag is in een nieuw en modern kleed gestoken en heeft hierdoor zeker aan lees baarheid gewonnen. De voorzitter de heer J. Timmermans dankte allen die op enigerlei wijze hebben ge holpen bij de samenstelling van dit verslag. Het bijna 100 pagina's tellende boekwerk werd verzorgd door de Waalwijkse Stoomdrukke rij Antoon Tielen, het ontwerp en lay-out was van reclamebureau Meuwese uit Den Bosch. Gerev. vanaf 65, Half jaar garantie. Gratis schrift, type-cursus Telefoonstraat 33 - Tel. 31748 TILBURG LEVERINGSPROGRAMMA BMW 2000 BMW 2000 A BMW 2000 Tl BMW 2000 CS BMW 2000 CA BMW 1800 twee DEURS BMW 1600 BMW 1800 BMW 1800 A BMW 1800 Tl EINDHOVEN - Dinsdagmiddag is aan de Technische Hogeschool te Eindhoven de heer P. van Dalen uit Sprang-Capelle met lof gepromo veerd tot doktor in de technische we tenschappen. Met zijn 24 jaar is hij waarschijnlijk de jongste Nederlan der die deze graad aan een Neder landse universiteit heeft behaald. Promotors ivarPn de professoren dr. P. van der Leeden en dr. M. J. Steen- land. De plechtigheid in het audito rium van de hogeschool werd bijge- u'oond door de Amerikaanse profes sor Spencer, met wie de heer v. Da len tijdens zijn recent verblijf in de Verenigde Staten heeft samenge werkt. Jaarlijks promoveren er aan de Eindhovense Hogeschool ongeveer 5 jongens; geen bijzonderheid dus, als de heer Van Dalen niet zo jong zou zijn. Hij is namelijk niet alleen de eerste, die in Eindhoven deze graad behaald heeft, hij is tevens de jong ste. En voor zover wij hebben kun nen nagaan de jongste in Nederland. Hij vertelt dat hij op zijn elfde jaar de lagere school in zijn geboorte plaats Sprang-Capelle verliet en naar de Chr. H.B.S. Willem van Oranje College in Waalwijk ging, waar hij op 16-jarige leeftijd eindexamen deed. De volgende stap aan zijn razend snelle carrière zette, hij, toen hij de poorten van de jonge Eindhovense Technische Hogeschool binnentrad. Reeds na 2 jaar deed hij zijn kandi daats. In 1963, hij was toen 21 legde hij met goed gevolg het ingenieurs diploma technische natuurkunde af en was een van de jongste Neder landers met deze titel. PROEFSCHRIFT Datzelfde jaar vertrok hij naar de Verenigde Staten om onder leiding van professor Spencer aan zijn proef schrift te werken. „Ik wilde direkt na mijn examen met een proefschrift beginnen. Er gingen in die tijd nogal wat studen ten naar Amerika studeren, dus dacht ik waarom ik ook niet. Aan de Michi gan State University kon ik ook leren wat ik wilde weten. Ik heb daar dus een tijdje gestudeerd en prettig sa- Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 DONGEN Garage A. van der Wou Tramstraat 37, tel. 01623-2619 WAALWIJK Automobielbedrijf H. v. d. Meydenberg Burg. v. d. Klokkenlaan 25 tel. 04160-2443 Het eerste elftal van de voetbalvereniging H.N.C. uit Sprang-Capelle heeft het gepresteerd beslag te leggen op de tweede plaats in de eer ste klas van de afdeling Brabant. Met Rust Roest uit Eindhoven gaan de rood-witten nu over naar de vierde klas K.N.V.B. Staande van links naar rechts: H-Zwart, C Versteeg, J. Sprangers, P. Treffers, D. Sprangers, H. Sprangers, F. Mandemakers en A. van de Ven (trainer). Zittend. H. Pruijssers, K. Mandemakers, A. Snijders, A. Schouten en G. de Bie. Opticien Waalwijk Stationsstraat 90 van Dalen mengewerkt met professor Spencer. Daarna 'heb ik per bus een tocht van drie maanden door de States ge maakt. Begin 1964 ben ik naar Ne derland teruggekeerd om met het proefschrift te beginnen. Het lag eerst in de bedoeling dat ik al op m'n 23ste zou promoveren, maar dat is toen (nog) niet doorgegaan." Wie denkt dat er aan het studeren nu een einde is gekomen, heeft het mis. Integendeel. „Dit lijkt het einde van je Studie", zei dinsdag professor dr. P. van der Leeden, „het is echter nog maar een begin". Tot september gaat hij werken bij een gloeilampenfabriek „in het zui den des lands". Daarna weer stude ren, waarschijnlijk aan de Parijse uni versiteit of het atoomcentrum in de Franse hoofdstad. Vele vrienden, col lega's en studenten kwamen Piet van Dalen dinsdag met zijn succes geluk wensen. Onder hen was een zekere Spencer, hoogleraar aan de Michigan University in de Verenigde Staten. Maandagavond kwam de raad dér ge meente Sprang-Capelle in vergadering bij een voor het nemen van een beslissing om trent een te bouwen sporthal. De raad kon zich met de voorgestelde plannen van B. en W. verenigen, zodat verwacht mag worden dat de zaal nog voor de aanvang van het binnensportseizoen gereed zal zijn. Alleen de heren van de S.G.P. verklaarden zich tegen. De voorzitter, burgemeester van Prouijen lichtte het plan nog breedvoerig toe. Nu de gemeente in het bezit is van de rijksgoedkeuring, hadden B. en W. de zaak opnieuw hekeken, waarbij bleek dat een prijsverhoging 'heeft plaats gehad, aanvan kelijk was de prijsopgaaf van de firma Pel- l.ikaan te Tilburg f. 250.000. - nu bedraagt deze f. 272.000. -mede door een verbe terde verwarmings-circulatie en gestegen prijzen en lonen. B. en W. hadden ook een gesprek met de inspecteur van het lager on derwijs en van de lichamelijke opvoeding, die bezwaren maakten tegen een betonnen vloer, die te hard en te weinig veerkrachtig zou zijn. Uit de verschillende mogelijkheden hadden B. en W. nu gekozen voor een rub berlaag op de betonnen vloer, wat het beste en voordeligste is. Voor de grond waarop de sporthal moet komen, had men getracht van de fam. Maijers-van der Hoeven een strook grond van 50 'bij 6 meter te ko pen. Nu dit niet gelukt was, hebben B. en W. voorgesteld de weg naar het zwembad te verleggen, waardoor een passende oplos sing werd verkregen. Ook lichtte de voorzitter de exploitatie begroting toe. Voor het vervoer van de kin deren naar de sporthal hadden B. en W. een gesprek met de inspecteur van het l.o. en met de hoofden van de sdholen. De in specteur achtte het fietsen van de jeugd verkeersopvoedend, waarom B. en W. voor stellen alleen de kinderen van de twee laag ste klassen per bus te doen vervoeren. De heer Genuit kon zich - al waren de kosten aanmerkelijk hoger geworden - met de plannen verenigen, maar vroeg wat on der gymnastiekmateriaal werd verstaan, want naar hij had vernomen zouden er geen ringen komen en hij vond dit toch een groot bezwaar voor de gymnastiekvereni ging. De voorzitter antwoordde dat voor alle zaalsporten de benodigdheden aanwe zig zouden zijn. Wat ringen betrof, was de zaal te hoog om die bovenin te bevestigen. Nu worden deze aan standaards bevestigd waarvoor, zo antwoordde de burgemeester op een vraag van de heer de Raat, stalen vloerpotten worden aangebracht, die afge dekt kunnen worden. De gemeentearcb'itect, die aanwezig was, deelde een en ander op verzoek van de bur gemeester mee. Ook de 'heer Dekkers kon zieh, nu met de hoofden der scholen over leg was gepleegd, met de plannen vereni gen, maar vroeg of rubbervloeTen voor ten nissport geschikt waren. Ook hierop kon de voorzitter geruststellend antwoorden. Of de ze ook voldoen aan de eisen van de Tennis- bond zal nog worden geïnformeerd. De heer De Vos, die verheugd was over het verdere werk op het genomen initiatief, vroeg of de onderhandelingen met de heer Maijers een definitief stadium bereikt had den. Ook de heer de Bie vroeg dienaan gaande of de heer Maijers geld geboden was. De voorzitter antwoordde dat wethou der Minnaard viermaal en hij zelf tweemaal bij 'Maijers geweest waren en achtte de om legging van de weg, wat volgens de heer De Vos voor de burgers een onverteerbare zaak zou zijn, een dragelijke oplossing. Wij hebben ons best gedaan en willen een goede prijs geven, maar niet alles, maar Maijers wil alleen grondruil, maar nu zijn we goed- Aan de gesprekswandeltocht „Gras duinen", die op zondag 26 juni as. gehouden wordt, is op velerlei wij ze bekendheid gegeven. Ongeveer drie maanden geleden kwam het idee voor deze tocht naar voren, en de redactie-raad van het contact blaadje „Mas-Kompas" van de Ma ter Amabilischool polste door mid del van dit blaadje naar het enthou siasme bij de werkende jeugd. Toen bleek dat er veel jongeren belang in stelden besloot men het te pro beren. Er werden jongelui aange trokken voor een aktie-comité dat onder leiding van Mej. M. Hoff- mans, dhr. E. Hardesmeets en Aal moezenier v. Berkel deze gespreks wandeltocht zelf zou organiseren. Het actie-comité kwam enkele we ken geleden bijeen en besprak op welke dag de tocht het beste ge houden kon worden, waarheen de tocht zou leiden, een naam voor de tocht (Sonja den Teuling; „Gras duinen"), thema voor gesprek en natuurlijk de kosten. Tevens werd het comité in groepjes verdeeld en werden alle nodige taken verdeeld. Sonja den Teuling, leerlinge van de kunstacademie te Tilburg, ont wierp de originele en opvallende affiches die overal aangeplakt zijn. Zij heeft hiermee een groot aan deel in de verzorging van de pu bliciteit. Sonja zelf vond het maar eng overal „haar" affiches tegen te komen. Ook werd een geluids wagen ingezet die vrijdag en za terdag j.l. door Waalwijk reed en folders verspreidde. Achter de schemen wordt nog hard gewerkt aan de algehele or ganisatie. Aalmoezenier van Ber kel zorgde voor een vergunning zodat de jongeren in „De Biezen- mortel" een fris glas hier kunnen gebruiken. Onderweg wordt ge- pick-nickt. Rustplaatsen zijn: Berg en Dal, de Rustende Jager en Bos en Duin. Ook de avond is terdege voorbereid. De discussie-sluiting vindt na het eten plaats, waarna een gebedsdienst gehouden wordt met de Aalmoezenier en waar schijnlijk een dominee. Dhr. van Dishoeck leidt de zang in de dienst met bekende melodieën o.l.v. het Linda Trio. Daarna is er een quiz, spelen, kampvuur met samenzang, moderne groepsdansen o.l.v. Mevr. van Mierlo-van Helvoirt en met medewerking van het Linda Trio. In de gebedsdienst zal het thema van het gesprek verwoord worden. Het is de bedoeling om in groep jes van ongeveer IC' personen te vertrekken (10.00 uur) vanaf „de Lindeboom". Bij elk groepje zal een gespreksleider aanwezig zijn. Het algemene onderwerp is: Ver antwoordelijkheid. Diverse punten van dit onderwerp zijn: Voelen wij ons verantwoordelijk voor de on derontwikkelde gebieden? Zoja, wat doen wij er dan voor. Wat vindt U van de huidige ontwikke ling in de kerk? Zijn' wij ook nog schapen of zijn wij herdershond geworden? Welke verantwoordelij ke taak hebben wij dan? Dit zijn maar enkele punten van de vele die aangeroerd zullen worden. Belangrijk is wel dat het niet alleen de bedoeling is te praten maar dat uit die gesprekken ook iets naar voren komt waaraan de werkende jeugd zelf iets kan doen. Op deze dag kunnen de jongeren elkaar beter en op een andere ma nier leren kennen. Deze tocht is niet alleen voor de katholieke jeugd maar voor alle gezindten en wanneer die dag suk- sesvol verloopt zal men in de toe komst regelmatig soortgelijke da gen organiseren. De mooie grasmat van het Prins Mawritsplein te Kaatsheuvel zal za terdag 11 juni weer het strijdtoneel zijn voor het schoolhandbaltournooi, dat de handbalvereniging DESK voor de derde maal in successie organi seert voor de schooljeugd van de ge meente Loon op Zand. De animo voor dit populaire sport evenement is ook dit jaar weer zeer groot, want van twaalf scholen wer den inschrijvingen ontvangen, t.w. St. GerlachussChooI, Loon op Zond, met twee teams, St. Emiliusschool, Loon op Zand, met twee teams, Her man Jozefschool, Kaatsheuvel, met één team, huishoudschool St. Angela, Kaatsheuvel, met 4 teams, St. Jans- school, Kaatsheuvel, met 4 teams, St. Leonardusschool, Kaatsheuvel, met 2 teams, Levensschool, Kaatsheuvel, met 2 teams, Mariaschool, Kaatsheu vel met drie teams, openbare school, de Moer, met twee teams, openbare school, Lage Zandschel, met 2 teams, Uloschool Pius X, Kaatsheuvel, met 3 teams, Wilhelminaschool, Zuidhol- landsedijk, met één team. In totaal zullen dus 28 ploegen meedingen naar de door de organiserende ver. beschikbaar gestelde prijzen. Ook 't gemeentebestuur toonde zijn belang stelling voor dit tournooi, want naast de toestemming tot gebruik van het Pr. Mauritsplein werden ook nog 2 prachtige wisselprijzen beschikbaar gesteld voor de winnende teams van de lagere scholen, een voor de meis jes en een voor de jongens. De lagere scholen zijn als volgt in gedeeld Poule A. St. Jansschool A, St. Jansschool D, Openbare school, Lage Zandschel, Leonardusschool A, Mariaschool B. Poule B. St. Emiliusschool A, St. Jansschool B, Mariasdhool A, Wilhelminaschool. Poule C. St. Emiliusschool B, St. Jansschool C, Leonardusschool B, Openbare school de Moer. De groep van de lagere meisjesscho len wordt gevormd door: Herman Jo zefschool, St. Gerlachusschool A en B, Openbare school, Lage Zandschel, Maria sdhool, Openbare school, De Moer. van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) I

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13