Voorzitter P. v. d. Aa onderscheiden met ere-medaille.jin zilver Sprang-Capelle nam vrijdagavond cultureel centrum feestelijk ingebruik 4% Boerenleenbank „BROEDERHULP" VIERDE VRIJDAG 60 JARIG BESTAAN REVUE WAS GROOT SUCCES 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JUNI 1966 2 Burgemeester „Dit was onze ge meente op z'n best" Sketches Dank Cabaret Vlijmen Wethouder Van Hees wijk Veel belangstelling voor herdenkings bijeenkomst Dankwoord Gewoon spaarboekje Rentespaar boekje Beleggings boekje Deposito boekje Rentedeposito boekje Jaardeposito boekje Scene uit de Revue, bij gelegenheid van de opening van „Zidewinde" Het is feest in Sprang-Capelle. Aanleiding daarvoor is het nieuwe gebouw „Zidewinde". Een cultureel centrum, waarin verenigingen el kaar treffen en de bevolking van Sprang-Capelle een plaats vindt. Nadat vrijdagmiddag dr. C. N. M. Kortmann het gebouw oficieel had geopend, werd „Zidewinde" des avonds feestelijk in gebruik geno men. Door de bevolking van Sprang- Capelle werd onder leiding van de heer Borsten, die de sketches schreef en in scène zette, een revue gebracht voor enkele honderden ge nodigden. Een revue, die geheel in het teken van Sprang-Capelle stond. In een korte toespraak van bur gemeester Van Prooyen, waarin hij de genodigden welkom heette, werd nog eens de nadruk gelegd op het doel van het cultureel centrum, dat een aansporing moet zijn tot een samengaan en tot een culturele ont wikkeling. De revue werd geopend met een ballet door een groepje meisjes, dat de letters van het woord Zidewinde ophing. Een drietal dames kondigde daarna in versvorm het seizoen herfst aan, waarna geheel in sfeer Jan de Wind zijn daden verant woordde en sketches werden opge voerd, die de toestanden beschreven uit de tijd van het ambacht Zide winde dat in de veertiende eeuw was ontstaan, afgewisseld met sket ches van het heden. Op dezelfde wijze als de herfst werden de andere seizoenen aange kondigd met een inleidingsstukje in de sfeer van het seizoen. De sketches, die op kundige wij ze werden opgevoerd, bevatten niet alleen de denk- en leefwijze uit ver vlogen tijd, maar daar sprak ook een humor en weemoed uit. De ge middelde bewoner werd op de kor rel genomen. De heer Borsten liet de spelers de toestanden op eigen wijze verhalen, zonder grootspraak, gewoon zoals ook nu nog gebeurt. De aanwezigen konden genieten van ongedwongen spel en zij hebben dat met volle teugen gedaan; drie-en- een-half uur lang wist het gezel schap te boeien. Burgemeester Van Prooyen hield aan het einde een toespraak. „Dit was Sprang-Capele op zijn best. De medespelers hebben uitstekend spel laten zien. Zij hebben geboden wat beroepsspelers vaak niet kunnen Dr. C. N. M. Kortmann wenst burgemeester Van Prooyen geluk met de ingebruikneming van het Cultureel Centrum bieden. In zang, dans en toneel sprak humor en weemoed. Een wee moed aan de St. Elisabethsvloed en aan het oude verleden. Een werke lijkheid in spel weergegeven. De heer Borsten heeft deze revue aaneengesmeed in zeer korte tijd. Wij konden dit gebouw niet zonder meer in gebruik nemen. Het moest feestelijk zijn. U, mijnheer Borsten, was onze man. U ook hebt dag en nacht gewerkt en er van wakker gelegen, maar het resultaat was groots", aldus burgemeester Van Prooyen. Hij onderstreepte zijn dank aan de heer Borsten met bloemen en sigaren als een klein bewijs van erkentelijkheid. „Zidewinde is eenheid en zal heel Sprang-Capelle overspannen. Dan is het zomer", waren de laatste woorden van burgemeester Van Prooyen in de stijl, waarin de avond was doorgebracht. Ook de heer Borsten dankte ieder een die aan het slagen van deze avond hadden meegewerkt en de aanwezigen voor de belangstelling. De rechtbank te Amsterdam heeft de man die zijn dochtertje vermoordde en dreigde het andere uit het raam te werpen, veroor deeld tot 10 jaar. Een vrouw en haar vriend, die de echtgenoot ver moordden en de kinderen lieten helpen het lijk te verbergen hoor den 15 jaar eisen. De voetballer Dullens, die bij Sittardia op de transferlij st staat en zelf 150.000 per jaar vraagt, waar voor Feijenoord belangstelling heeft zou zelf het liefst een bedrijf in Sittard willen hebben. lijk zijn Gods raadsbesluiten, gezien in het wegnemen van een drietal grote figuren, n.l. President Kenne dy, Paus Johannes de 23ste en Mgr. Bekkers. Hierna dankte de heer v. d. Aa namens het bestuur op de eerste plaats het feestcomité, met aan het hoofd de heer J. v. Seters, voor het belangrijk voorbereidend werk door hem verricht, met als slot deze keu rige feestavond, waarvoor het caba retgezelschap v. Engelen uit Waal wijk was uitgenodigd, die hij har telijk welkom heette en veel succes toewenste. De heer v. d. Aa besloot z'n dank woord als volgt: Geachte feestvie renden, hiermede wil ik volstaan, ofschoon nog veel gezegd zou kun nen worden, gezien in het licht van het verleden, het heden en de toe komst. Maar we zijn vanavond bij een om al onze zorgen te vergeten in een sfeer van vreugde en blij heid. Geniet van deze avond, het zij u van harte gegund. Veel genoegen. Hierna was het woord aan het cabaretgezelschap Van Engelen, dat een hoogstaand programma bracht, zodat deze ras-artiesten er voor de volle 100% in slaagden de aanwe zigen enkele uren aangenaam bezig te houden en met hun optreden een grandioos slot brachten aan deze onvergetelijke avond. Een warm ovationeel applaus was dan ook hun verdiende beloning. VLIJM. BOYS 2 - BOXTEL 3 1-1 i Zaterdag speelde Vlijmense Boys 2 in de tropische hitte een beslissingswedstrijd om het kampioenschap. Na verlenging was de 6tand nog 1 - 1 en zal een nieuwe wedstrijd nodig zijn. De Boys namen voor rust de leiding. Boxtel nam hierna het spel over en wist gelijk te maken. Na rust was er een zelfde spelbeeld met beide partijen om beurten in de aanval, maar doelpunten ble ven verder uit. In het eerste kwartier van de verlenging dacht ieder dat de 'Boys dè leiding zouden nemen, maar een beslissing van de scheidsrechter verhinderde deze kans. In het laatste kwartier ging Boxtel nog bijna met de overwinning naar huis, maar een praohtsafe van de Vlijmense doel man voorkwam erger. DUIVENSPORT De wedvluchten zowel voor De Reisduif als voor De Zwaluw zijn traag verlopen. De regen die over heel de vliéglijn was, maakte het bijna onmogelijk om thuis te komen. Vele goede duiven waren 's avonds nog niet binnen. Hierna kregen allen de gelegen heid het jubilerende bestuur en de jubilerende voorzitter te feliciteren, waarvan velen een dankbaar ge bruik maakten. Namens burgemeester J. Teijssen, die niet aanwezig kon zijn, voerde wethouder J. v. Heeswijk 't woord. Hij noemde het een vererende taak om namens burgemeester J. Teijs sen, die hierop zeer had aangedron gen, te kunnen spreken en van het respect en de dank van het gemeen tebestuur te kunnen getuigen voor deze vereniging, die zoveel ingrij pende veranderingen om de wer kende mens te helpen, heeft tot stand gebracht. Een speciaal woord van geluk wens richtte de wethouder aan het adres van de jubilerende voorzitter, de heer P. van der Aa. U bent, al dus spreker, een verdienstelijk bur ger geweest. U waart vijf jaar ge- Vrijdagavond jl. kwamen bestuur en leden van de Steenkoleninkoop- vereniging „Broederhulp" met hunne dames in zaal „de Lindeboom" bij de heer J. Timmermans bijeen voor de viering van het 60-jarig bestaan dezer vereniging. Onder de genodigden bemerkten wij o.a. oud wethouder en ereburger van Waalwijk, de heer Fr. Smolders, alsmede wethouder J. van Heeswijk, die namens burgemeester Teijssen aan wezig was. Voorts waren er talrijke bloemstukken, o.m. van de R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, van de R.K. Steenkoleninkoopver- eniging Baardwijk, van de bodes van de Inkoopvereniging, van 't Sten- cilbedrijf Heurter, van de firma Kleijn, brandstoffenhandel te Kaats heuvel, van de firma Snijders uit Raamsdonk en van Café „de Linde boom". Het bestuur van de Steenkoleninkoopvereniging „Broederhulp" In het midden de jubilerende Pieter v. d. Aa Als eerste voerde de voorzitter van het jubileumcomité, de heer Jos van Seters, het woord. Het is het comité een groot ge noegen, aldus de heer v. Seters, zo- velen op deze herdenkingsbijeen komst te mogen begroeten. Het co mité heeft de opdracht om dit 60- jarig jubileum op waardige wijze te vieren, gaarne aanvaard. Ik zou echter willen beginnen met gelukwensen uit te spreken aan uw leden en vooral aan het bestuur, alsmede dit bestuur dank te bren gen voor de zeer vele opofferingen in al die jaren betoond, vooral in de na-oorlogse jaren. Door uw sociale bewogenheid en uw broederlijke liefde, waart u tot het brengen van die opofferingen in staat, aldus de heer v. Seters. „Broederhulp" had niet alleen in naam, doch ook in de praktijk 60 jaren inhoud en beteke nis. Het is voor het comité dan ook een behoefte om namens alle leden te verklaren en te getuigen van de moed, offerzin, wilskracht, sociale bewogenheid en doorzettingsvermo gen van de pioniers, die er voor hebben gezorgd dat „Broederhulp" er kwam, een inkoopvereniging die haar bestaansrecht wel degelijk heeft bewezen. We gedenken die pioniers vandaag met eerbied en hoogachting, ook degenen die ons reeds naar een beter leven zijn voorgegaan, o.a. wijlen de heren Eijckenbroek en Jos v. Mier. Ook zij waren de apostelen van 't eerste uur, ook zij hebben de zware strijd gestreden en ook hen zijn we daar voor grote dank verschuldigd, om dat ook zij het zijn die ons hebben gegeven de bescherming van sociale wetten in instellingen. Hoewel wij allen zeer, zeer dankbaar zijn, wil de heer v. Seters een man in het bijzonder noemen, n.l. de heer P. van der Aa, die meer dan 40 jaar de vereniging heeft bestuurd en ge leid en nog steeds met enthousias me en bekwaamheid de voorzitters hamer hanteert. Als stoffelijk blijk van dank en waardering bood de heer v. Seters namens alle leden aan de heer P. van der Aa een fraaie rookstan- daard aan en aan de overige be stuursleden een portefeuille. De da. mes der bestuursleden ontvingen bloemen. meenteraadslid, u waart 35 jaaf lang een zeer verdienstelijk lid van St. Willibrordus en u deed uitmuntend werk voor de reclassering. Het is dan ook met veel vreugde dat ik hier de verheugende mededeling kan doen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd u de ere-medaille in zilver toe te kennen, behorende bij de Orde van Oranje Nassau en het is mij een eer deze op uw borst te mogen spelden en u als eerste met deze hoge onderscheiding te mogen gelukwensen. Dhr. v. Seters zei blij en trots te zijn dat de heer v. d. Aa deze Ko ninklijke onderscheiding mocht ont vangen, waarmee hij hem en de ge hele vereniging van harte felici teerde. Hij was wethouder v. Hees wijk bijzonder dankbaar, dat hij bereid was deze hoge onderschei ding uit te reiken en verzocht deze dank aan burgemeester Teijssen te willen overbrengen. Ook de heer v. d. Aa sprak in de zelfde geest en was ook H.M. de Koningin bijzonder erkentelijk en verzocht ook Haar zijn dank te wil len overbrengen. Alvorens zich tot de vergadering te richten voor het uitspreken van een dankwoord, wilde de heer v. d. Aa enkele piëteitsvolle woorden wijden aan de nagedachtenis van Mgr. Bekkers, onze bisschop, zoals de heer v. d. Aa hem noemde, wiens overlijden de ganse christen heid, doch ook andersdenkenden en niet gelovigen met stomheid heeft geslagen. De eenvoudige mens - Mgr. Bek kers, onze bisschop - aldus spreker, is van ons heengegaan en heeft een leemte achtergelaten, die niet ge makkelijk is te vullen. Een mens vol liefde en goedheid, een mens met de mensen, een mens die el keen tegemoet trad en overal troost en opbeuring bracht. De mens die aller harten won door liefde en openheid. Deze mens is van ons weggenomen, maar zijn geest zal blijven voortleven. Moge Mgr. Bek kers de rust vinden die hij op deze wereld niet vinden kon en die hij toch zozeer verdiende. Moge hij 't loon ontvangen voor al hetgeen hij voor zijn Heer en Meester en voor de mensen heeft gedaan. Opmerke- Fff Het tegoed kan steeds direkt tot ieder bedrag worden opgenomen. 1e inleg f 100.- opzeggingstermijn 1 maand f 500.- per maand direkt op te nemen Ijgf 1e inleg f 1000.- opzeggingstermijn 3 maanden f 500.- per maand direkt op te nemen m 1e inleg f 1000.- opzeggingstermijn 6 maanden f 500.- per maand direkt op te nemen De Boerenleenbank kondigt opnieuw een verhoging aan van de spaarrente, waar alle spaarders direkt van kunnen profiteren. Zo bewijst de Boerenleenbank opnieuw, dat zij het belang van de spaarders dient. 1e inleg f 1000.- opzeggingstermijn 6 maanden 1e inleg f 1000.- opzeggingstermijn 12 maanden eotew <le baiïk voor ieilereén Kantoor Waalwijk Markt 8, Tel 3290 Kantoor Baardwijk Baardwijksestraat 22, Tel 2269

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2