Uno Animo door 2-1 zege op Geidrop op gedeelde Ie plaats WSC-veteranen eindigen in toernooi op 4e plaats PauUdes n.v, 96 biljarters strijden eer in toernooi voor om hoogste «jeugdbiljart» Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! V>acLe\S VoetbalMoe R.W.B. verloor van Valkenswaard3-5 Best Vecruit won van verjongd Vlijmense Boys: 1-2 Fa. BAKKERS LONGA STRUIKELT OVER GEMERT BRAB. CHARITATIEF VETERANENTOERNOOI ORGANISATIE BERUST BIJ DISTRICT WAALWIJK KNBB Waarschijnlijk wordt halve competitie om titel gespeeld electromonteurs Vanavond wordt eerste ronde ge speeld wmm KALF Z wa mmmmmm. Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Programma „Reverence" uit Drunen wint 2e prijs in NATU-concours zijn dubbel dankbaar hengelsport IN HENGELSPORT/ met die goede artikelen van v/h C. P. van Eeten Vijl brandweerlieden uit Waspik kregen brevet van onvermogen Loon op Zand In de tweede klasse A heeft de competitie een verrassende en dramatische ontkno ping. Koploper Longa is namelijk in het zicht van de haven gestrui keld; het kwam bij Gemert niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel 00. Van die misstap hebben de achtervolgers Uno Animo en Budel gretig geprofiteerd. Beide wonnen namelijk; Uno Animo met 21 van Geldrop en Budel met 41 van het gedegradeerde Taxandria. Met nog een wedstrijddag voor de boeg, liggen Longa, Uno Animo en Budel nu zij-aan-zij. De kans dat dit trio gelijk over de eindstreep gaat, is dan ook zeker niet ondenk beeldig. Waarschijnlijk wordt er in dat geval een halve competitie ge speeld, waaruit de kampioen te voorschijn moet komen. Een nacht merrie voor de spelers en suppor- In deze voorlaatste competitie wedstrijd heeft KWB ook aan Val kenswaard de punten moeten laten. KWB trad zaterdag wel met een drietal invallers aan, maar er dient gezegd, dat Valkenswaard harder werkte voor de eer van de overwin ning, ook al stond er voor beide ploegen niets meer op het spel. Ook technisch was de ploeg uit de siga- renstad beter en vooral haar plaat sen was prima verzorgd. Binnen 15 minuten stond het al 02 door goede doelpunten, die vooral door ongeïnteresseerd spel in de RWB-achterhoede ontstonden. Een mooie solo van Han Bruurmijn, deze middag het actiefste, maar ove rigens pech met zijn schoten, bracht de stand op 12. We dachten even later de gelijkmaker te zien, maar een paar goede kansen hiertoe wer den gemist, zelfs kwam Valkens waard voor rust nog op 13 en di rect na de thee op 14. Toen werd het de RWB-ers toch te erg en werd Valkenswaard flink teruggedrongen. In de 20ste en 25ste minuut kwam het door goede doelpunten op 3—4, maar jammer genoeg werd toen niet doorgedrukt. Valkenswaard kwam weer wat los en vlak voor tijd werd het door treuzelen in de verdediging 3—5. ters, maar een waarschijnlijk wel lukratief staartje voor de penning meesters. Uno Animo heeft bijna de gehele wedstrijd een overwicht gehad. De thuisclub kon het vijandelijke net echter moeilijk vinden. Na 'n kwar tier nam Geldrop zelfs verrassend de leiding, toen haar rnidvoor op z'n eentje de gehele achterhoede van de thuisclub verschalkte; 01. Veel plezier heeft Geldrop van die voor sprong niet gehad. Uno Animo was meteen klaar wakker geschud en kwam vijf minuten later op gelijke hoogte door Van Asten, die de Gel drop-doelman met 'n knap afstand schot volkomen verraste; 11. Na het wisselen van speelhelft begon de warmte zwaar te drukken. Beide partijen kregen er echter hun deel van. Na 15 minuten zorgde niettemin opnieuw Van Asten voor de tweede treffer van Uno Animo. Hoewel zich aan beide kanten goe de kansen voordeden, kwam Uno Animo, noch Geldrop nog aan het maken van doelpunten toe; 21. Electromonteurs Wij bieden U In de afdelingen nieuwbouw en reparatie van electro-moto- ren en ander sterkstroomappa- ratuur, zijn enige plaatsen open voor Ook personen met enige tech nische aanleg die omgeschoold willen worden, kunnen wij te werk stellen. hoog loon uitstekende sociale voor zieningen en een aange name werkkring Kerkstraat 13 15, SPRANG-CAPELLE Telefoon 04167 - 2351 Vanavond zal de eerste ronde wor den gespeeld van een biljarttournooi in 't district Waalwijk van de KNBB waarvan de baten ten goede zullen komen aan het „jeugdbiljart" waar mee in de afgelopen week reeds is gestart en dat ten doel heeft jonge mensen in de gelegenheid te stellen de mooie biljartsport onder deskun dige leiding te beoefenen. In het verleden was het zo, dat al leen in café's de gelegenheid van bil jarten kon worden gegeven. De KNBB zocht daarom naar een middel om hierin verandering te brengen en met medewerking van de districtsbesturen en uiteraard van de gemeentebesturen en andere instan- GR UN O ties is de KNBB hierin geslaagd. De jongelui, die zich aangetrokken gevoelen tot de biljartsport zullen buiten de café's gelegenheid krijgen zich in deze sport te bekwamen. Wat het district Waalwijk betreft, werd van het gemeentebestuur alle medewerking ondervonden, niet al leen omdat de raad op voorstel van B en W aan het jeugdbiljart een sub sidie verleende, doch daarnaast kon worden gebruik gemaakt van de can- tine van de sociale werkplaats, waar aan ook de sociale dienst van de ge meente medewerking verleende. Met medewerking en toestmming van de betreffende ouders kon jl. woensdag worden gestart onder de deskundige leiding van de heer C. v. d. Sanden, wedstrijdleider van het district Waal wijk. Vooraf was een vergadering met de ouders van de leerlingen be legd, tijdens welke het doel van het jeugdbiljart werd uiteengezet en ook de financiële kant werd besproken. Unaniem konden de ouders zich met een en ander verenigen. Dat ook de leden van het district Waalwijk het plan ten zeerste toe juichen bewijst het grote aantal deel nemers aan het biljarttournooi, waar van hedenavond met de eerste ronde zal worden gestart. Een compliment mag zeker niet worden onthouden aan de heer H. Pelders, secretaris van het district, die het initiatief nam en het hele schema tot in de perfectie heeft uit gewerkt, alsmede aan de wedstrijd leider, de heer v. d. Sanden, die zich spontaan bereid verktaardde, de lei ding van de jongens op zich te ne men. Het biljarttournooi kan uniek ge noemd worden in de Nederlandse bil jartwereld. Er wordt als volgt gespeeld: Biljart 1: clublokaal Ons Genoegen bü de heer T. Passier. H. Blaat (89) - C. v. Duyl (44) H. Rombouts (77) - H. Pelders (90) Passier (291) J. v. d. Wiel (71) A. v. Geenen (55) Fr. v. d. Steen 58) Biljart 2: clublokaal KOT Elshout, bij de heer C. van Oorschot. L. de Louw (39) - H. van Dam (41) C. Teurldngs (250) - A. Maas (97) W. Konings (86) - J. Molengraaf (53) C. van Oorschot (59) - Ko de Nijs (92) Biljart 3, clublokaal Nooit Volleerd bij de heer L. van Cromvoirt G. Kipping (43) - A. de Roos (32) R. de Jong Sr. (71) - A. Slaats (114) J. van Bladel (54) - A. Ossenblok (47) W. v Cromvoirt (225)-P. v Cromvoirt (216) Biljart 4, clublokaal BSV bij de heer A. van Cromvoirt, Laageinde 30 A. de Ruyter (66) - Sj. v. Bremen (41) C. Mioch'(65)-J. de Roon (78) M. de Rouw (59) - W. Soeterboek (905) K. v. d. Loo (1464)-A. Heeren (42) Biljart 5, clublokaal KOT Waalwijk bij dé heer J. van Beers. A. v. Munster (95)-W. v. d. Heuvel (74) L. ten Berge (107) G. Gouda (56) A. v. Cromvoirt (469) - Paul v. Bladel (38) Riny v. Bracht (558) - Jo Swinkels (97) Biljart 6, clublokaal 't Zwaantje bij de heer W. van Oérs, Galgenwiel. J. IJpelaar (68) - P. v. Bladel (67) J. v. d. Wiel (32)-G. v. Dijk (46) C. Herman (44) - W. de Louw (50) Alb. v. Munster (54) - J. de Jongh (62) Biljart 7. clublokaal OOG bij de heer J. Hoevenaar H. Vink sr. (125) - J. Slaats 69) A. Veékooyen (89) - J. Pbilippart (90) H. de Jong (136)-W. Pullens (59) L. v. Cromvoirt (1696) W. Herman (59) De Boys hadden voor deze wed strijd weer een gewijzigd elftal. In de voorhoede was linksachter B. Parijs opgesteld; of het een verbe tering was, zal de elftal-commissie moeten uitmaken. Hij was wel de maker van het tegenpunt. Vanwege het slechte weer was de belangstel ling niet groot. Het eerst was Best Vooruit in de aanval, maar de Boys-verdediging wist stand te houden. Een goed schot van de rnidvoor van Best Vooruit, stopte de Vlijmen-doelman voortreffelijk. De Boys kwamen nu en dan ook goed voor het doel van Best Vooruit, maar de afwerking was niet voldoende. Het spel ging goed op en neer en eenieder dacht dat de rust met gelijke stand zou ingaan, doch een snelle uitval van de Best Vooruit-midvoor werd be sloten met een keurig schot, dat voor de Vlijmen-doelman te mach tig bleek; 01. Na de rust pakten de Boys meteen flink aan en de Best Vooruit-ver- dediging kreeg handen vol werk, doch wist doelpunten te voorkomen. Na 20 minuten spelen kwam er een goede aanval van Best, de linksbui ten kreeg de bal goed aangespeeld, rende op het Boys-doel af en schoot fraai in; 02. Vlijmen pakte flink aan om de achterstand weg te wer ken, maar de goede verdediging van Best Vooruit wist stand te houden. In de laatste minuten moest Best toch nog zwichten bij een voorzet van de rechtsbuiten, die B. Parijs onhoudbaar langs de doelman van Best Vooruit plaatste. Er werd nog getracht gelijk te maken, maar de tijd hiervoor was te kort en Best Vooruit nam de punten mee. Zaterdag jl. is het jaarlijks Bra bants charitatief Veteranen-tournooi gehouden op de terreinen van de prachtige PS V-sportcomplexen in Eindhoven. Bij een flinke tempera tuur waarbij men beter in een zwembad kan verpozen dan op een voetbalveld, hebben de veteranen van PSV, Willem II, Eindhoven, Longa, Baronie, Noad, RAC en WSC met volledige inzet hun wedstrijden gespeeld. Na afloop van het tournooi, kon des avonds op het veteranenbal een bedrag van maar liefst 15.000, worden overhandigd aan de verte genwoordigers van de bond, ten ba te van het lichamelijk en geestelijk gehandicapte kind van alle gezind ten van Eindhoven. Bravo, vetera nen, iets dergelijks tot stand bren gen voor de gehandicapte medemens en daarvoor diverse wedstrijden te spelen in een dergelijke tempera tuur, kan alleen maar waardering afdwingen. Met dit bedrag heeft PSV het bedrag dat WSC verleden jaar kon afdragen, met f 4000, overtroffen. Over het tournooi, voor wat WSC betreft, het volgende: Om half twee wordt de eerste wedstrijd gespeeld tegen RAC; als het tournooi 40 sec. oud is, staat WSC reeds met 1—0 achter. Bij de eerste aanval van RAC schiet Brooy- mans (ere-divisie speler van Wil lem II) op grote afstand op het doel van WSC; na de binnenkant van de paal wordt er gedoelpunt. Dit is dan ook het enige vermeldenswaardige gebeuren van RAC in de rest van de match, doch met 10 achterstand zal worden gekeerd, want de in de defensie teruggetrokken Brooymans heeft het tot nu toe kunnen klaren met zijn assistenten, doch 3 minuten na de hervatting plaatst P. v. Bla del een corner keurig voor 't wit- zwarte doel en Pulles kopt even prachtig in; 11. Drie minuten la ter scoort Ad. v. Bladel uit een moeilijke hoek 21 en twee minu ten voor tijd kopt F. Pulles vallend laag in; 31. Dit was de einduit- Slcl££. De tweede match was tegen Wil lem II met spelers als v. Rossel, v. Ierland, v. Beers enz. Deze wed strijd werd 1-1, doch het Tilburg- se doelpunt kwam ook van een Waalwijkse voet, doordat een WSC- verdediger een doodgewoon balle tje dat de keeper zou pakken, over deze heen in het WSC-doel liet be landen. F. Pulles zorgde voor het WSC-doelpunt, door de Willem II- verdediging achter zich te laten. Dus ongelukkig werd de uitslag 1-1, waardoor de Tilburgers te veel kre gen en dit puntje later voor de clas sificering zeer kostbaar zou blijken te zijn. Nu de derde en laatste wedstrijd van de poule en wel tegen het on geslagen Eindhoven, dat tot op he den twee wedstrijden had gespeeld en beide gewonnen, n.l. van Wil lem II met 50 en van RAC met 40 De wedstrijd eindigde met 'n dubbelblanke stand 0—0 en de bl.- witten mochten zich gelukkig ach ten dat de arbiter in deze wedstrijd nog al eens raar uit de hoek kwam ten nadele van de Waalwij kers, an ders zouden zij zeker een nederlaag geleden hebben, want doelman Wiesman heeft in deze wedstrijd niet één schot behoeven te stoppen, doch aan deze 00 uitslag had Eind hoven genoeg om in de finale te komen door 5 punten en WSC met vier. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats moest WSC tegen PSV spe len, doch op verzoek van de gast heren, bij wie het warme weer da nig in de benen zat, zou niet worden gespeeld, doch door strafschoppen worden beslist. Ieder elftal 11 straf schoppen. Dit zag er dus voor WSC niet zo best uit, want 11 trainers van PSV tegen 11 amateurtjes uit Waalwijk. WSC, dat het eerst aan bod was, scoorde 8 maal, doch PSV 9 maal, waarbij 1 strafschop 3 maal werd overgenomen, alvorens dit 'n doelpunt was. Voor de WSC-ers, om als ama teurtjes op de 4de plaats te eindigen in een dergelijk sterk bezet tour nooi en zelfs met wat onfortuin, is dit een mooi succes en weer een prachtige beker rijker zijn voor de toch al aardige volle veteranen-prij- zenkast. Nu op 2 juli naar Baardwijk om daar ook weer de „Cup" te verde digen, die verleden jaar in de finale tegen Uno Animo werd gewonnen. Deze beker moet terugkomen, doch niet, als in Eindhoven, achterlaten. Op grond van de sociale en culturele waarde wordt de tweede prijs toegekend aan de toneel- en operettevereniging Reve rence uit Drunen voor de uitvoering van „lm Weiszen Rössl". Deze woorden ont lokten een daverend applaus in De Vleizen te Breda waar de vetegenwoordigers van een groot aantal toneelverenigingen waren samen gekomen voor de prijsuitreiking van het door de NATU uitgeschreven concours. Na het openingswoord en een, gedegen algemene beschouwing van de gedurende het afgelopen seizoen gebrachte toneelstuk ken konden de aanwezigen getuigen zijn van een experiment op toneelgebied. De toneel groep 's-Gravenmoer bracht „De vrouw van soldaat Julie" in de arena. Wij moeten 's-Gravenmoer onze hulde brengen voor de moed om dit stuk in te studeren. Na de pauze werd de uitslag bekend gemaakt. Met voor Reverence het genoemde resul taat. Een verdiend succes voor deze jonge vereniging, die kennelijk met het operette stuk in de roos heeft geschoten. Een waar digs beloning voor de maandenlange studie van de spelers en de zangers van UDI uit Elshout en de balletgroep van mej. van Eeten. Een bekroning van de vier uitvoe ringen die Reverence tot nu toe op de plan ken bracht. Het bestuur is nog in onder handeling met verenigingen die interesse tonen voor deze operette. Reverence is nu weer bezig met het in studeren van een nieuw operetteachtig to neelstuk „Bonjour Brigitte", waarmee men het eerste lustrum wil vieren. Wij zien deze uitvoering met vertrouwen tegemoet en hopen dat Reverence op een volgend con cours de eerste prijs zal behalen, die nu voor „De Schalm" uit Oosterhout was. als ze op „hun dag" iets ontvangen uit een speciaalzaak. Op het gebied van o.a. werphengels, -molens, schepnetten, vis- parapluies enz. enz. Ook in honden-, aquarium-, duiven- en vogel sportartikelen hebben wij een geweldige sor tering. Alles eerste kwaliteit Grotestraat 273 - Waalwijk Telefoon 2708 I' Biljart 8. clublokaal Keesje bij de heer A. van Hilst. L. Ammersdorfer 56) - Fr. van Oers (53) H. v. d. Oever (33) - M. Kuys (82) P. van Es (56) - H. v. Helvoirt (25) P. Possemis (37) - J. Wervers (82) Biljart 9. clublokaal WZVH bij de heer M. Brok. A. Verhoeven (103) Joh. Blom (161) J. v. Hoof (84) - C. Diepstraten (58) C. v. d. Sanden (194)- J. v. Peer (85) A. de Jong (50)-G. de Wit (68) Biljart 10. clublokaal HMS, A. de Ruyter, Nieuwevaart 36, Sprang-Capelle R. de Jong jr. 39) - L. Baayens (53) P. v. Laarhoven (72) P. v. d. Mee (97) W. Vink (118) - G. v. Veldhoven (80) A. v. Moük (65)-L. Pullens (127) Biljart 11. clublokaal Centraal bij de heer M T ppnlipprs Fr. Leenheers' (48) - H. Kootkar sr. (58) Th. Timmermans (65) K. Krooswijk (23) Jan Swinkels (43)-Ant. Verkooyen (98) W. Wdttens (73)-A. Kolmans (79) Biljart 12. clublokaal HBS bij de heer J. van Helvoirt. A. v. Delft (59) A. Lommers (77) A v. d. Made (61) - P. Dekker (126) jac. v. d. Heuvel 50) - A. Eekels (42) B. v. Cromvoirt (1620)-H. IJpelaar (68) De getallen achter de namen zijn het aan tal caramboles dat men moet halen. De wedstrijden beginnen om 7.30, 8.30, 9.30 en 10.30 uur. Het ziet er naar uit dat de brand waar voor de Waspikse vrijwillige brandweer om half twaalf vrijdagmiddag uitrukte nog lang zal nasmeulen. Na wat zich om deze brand heeft afgespeeld, is een gedeelte van het korps op non-actief gegaan. De vuurhaard lag in Waspik-Boven bij de varkensfokke rij van de firma Van Gorp. Een hangaar kon voor 50% worden behouden, een hoe veelheid stro ging in vlammen op. Voor n aantal mestkalveren stond de wind gunstig. Kwetsbaar als deze dieren zijn zou de rook ontwikkeling alleen al funest kunnen zijn. Een 5-tal brandweerlieden onder bevelvoe ring van de heer A. van 'Gerwen kreeg om 4 uur 's middags tijdens de nablussings- werkzaamheden van burgemeester Welling een brevet van onvermogen overhandigd. Organisatorisch waren er op bet terrein van de brand volgens het hoofd van de ge meente tekortkomingen. Het nablussen, werd aangemerkt als waterverspilling. De heer van Gerwen, door een 6-jardge studie in Tilburg achtereenvolgens gediplomeerd brandwacht 2e klas, le klas, hoofdbrand- waöht en tenslotte bevelvoerder, gaf als zijn mening dat het onverantwoord zou zijn op dit moment in te rukken. Toen om kwart, over zeven 's-avonds de sirene opnieuw alaTm sloeg bleek inderdaad dat er nog niej genoeg water verknoeid was. Nu waren de 'heren van het korps die 's middags in ac tie waren geweest echter niet bereid het blussingswerk te hervatten. Commandant De Graauw wist gelukkig het andere ge deelte van het korps over te halen de op nieuw opgelaaide brand te gaan bestrijden. Inmiddels was er echter een klein half uur verstreken. Het werk dat 's middags zo goed als klaar was, vergde 's avonds nog vele uren. Deze brand zal echter nog langer na smeulen want de bevelvoerder Van Ger wen heeft zijn ontslag ingediend terwijl de twee chauffeurs van het korps, die beide ook s middags het heetst van het vuur (rot seerden, niet bereid zijn de brandweer-wa gen ook maar een meter te verrijden zo lang de zaken niet afdoende uit de doeken zijn gedaan. Commandant de Graauw, die gedurende 20 jaar een goed korps wist op te bouwein betreurt het uiteraard ten zeer ste dat door dit en door vroegere voorval len een onmogelijke situatie is ontstaan, vooral omdat de teamgeest in het korps on danks alles altijd bijzonder goed is geweest. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister maar de gevolgen zijn door de brandweerlieden overduidelijk belicht.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5