De Echo van het Zuiden Bedrijfschap herdacht 10 voor de Schoenindustrie jaar bestaan feestelijk Vakopleiding via leerlingenstelsel hield geslaagde voorlichtingsavond top orm Uitgaan in het weekend m c :n[ierlo Nieuwe plaat: Rock Williams en The Fighting Cats Lido F. MANNAERTS NIEUWE VOORZITTER GOEDE GEBRUIKTE AUTO uitsluitend bij 1. 1/V). van Musis Sacrum APOLLO I Shots do show Luxor VAN MIL invoer schoenen be langrijk gestegen Invoer Rede „DE LANGSTRAAT" N.V. Grotestraat 349, Waalwijk iusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Verwen VADER BANKETBAKKERIJ xciuóie cllerenkL pe -cling a. l WAALWIJK. Strip - Poker Terreur van de Rode Mantels Helden van de rode rivier J fccho Show? Susanne Genadeloze jeugd Romantica Gemeenschapshuis Euphonia SOOS KAATSHEUVEL MAAKT PLAATS VOOR BEATCLUB. VRIJDAG 17 JUNI 1966 87e JAARGANG No. 47 TILBURG - Het bedrijfschap voor de schoenindustrie herdacht maan dag-middag na afloop van de algeme ne vergadering het feit dat het be drijfschap tien jaar geleden werd in gesteld. Deze feestelijke herdenking vond plaats in de bovenzaal van het restaurant van de Stadsschouwburg in Tilburg. Tijdens deze herdenkings bijeenkomst hield de heer F. I. M. Mannaerts, die tevoren tot voorzitter was benoemd een rede. Drs. Hub. Janssen, de algemeen secretaris van de SER hield eveneens een redevoe ring De leden van het bedrijfschap werkten zich een vlot tempo door de agenda heen. Met algemene stemmen besloot men de heer F. Mannaerts tot voorzitter te kiezen voor de nieu we zittingsperiode. De heer A. Geurts, aftredend voorzitter werd be noemd tot plaatsvervangend voorzit ter. Tot leden van het dagelijks be stuur werden verder benoemd de he ren C. Braspenning, Waalwijk; C. J. Cloin, Dongen; D. Sti'bbe, Vught; G. Uit de Bosch, Zeist. Als toehoorder voor de beambten bij het dagelijks bestuur aangewezen de heer H. J. Neuman. Uit het jaarverslag van het bedrijfsschap ontlenen wij het vol gende De produktie van schoenen is vo rig jaar in Nederland niet vooruit ge gaan. De productie van damesschoe nen liep, vooral door de verkoop van dameslaarzen, wel iets op maar de produktie voor herenschoenen liep evenwel terug zodat per saldo de pro duktie gelijk bleef aan 1964. De oor zaak hiervan is, volgens het Bedrijf schap voor de Schoenindustrie', de sterke toeneming van de voorraden bij de schoenwinkels in 1964. Daar door was de detailhandel vorig jaar wat terughoudend bij het plaatsen van orders. De export van Nederlandse schoe nen heeft zich in 1965 gunstig ont wikkeld. Zij nam toe met 14 percent en in geld met 21 percent. Voor da messchoenen waren deze percentages zelfs 44 en 47 percent. De uitvoer is vrij eenzijdig gericht op Duitsland en België, die 75 percent Van de Neder landse export voor hun rekening ne men. De invoer van schoenen in Neder land is slechts met 3 percent toege nomen. Volgens het produktschap is deze ontwikkeling te meer opmerke lijk als men in aanmerking neemt dat de arbeidskosten de afgelopen jaren in Nederland zo hoog zijn opgelo pen dat de gemiddelde kosten van 'n arbeidsuur alleen in Duitsland nog hoger liggen dan in Nederland. Het produktschap wordt, in zijn op timisme voor 1966 iets getemperd door de ontwikkeling van de prijzen op de huidenmarkten en de conse quenties daarvan voor de leder- en sdhoenprijzen. Daardoor is de detail handel wat terughoudend met het af geven van orders voor het komende najaar. Ook moet volgens het schap rekening worden gehouden met de loonstijging in 1966 die de produkti- viteitsstijging weer te boven zal gaan. Na afloop van de vergadering hield de nieuw benoemde voorzitter, de heer Mannaerts een rede. De heer Mannaerts vroeg zich af of het be drijfschap in de afgelopen tien jaar aan de eisen heeft beantwoord die aan een dergelijk officieel lichaam gesteld mogen worden. In het kort ging de spreker na wat het bedrijf schap heeft gedaan en wat men er van verwachtte toen het tien jaar ge leden werd ingesteld. De vraag of het bedrijfschap aan de verwachtingen heeft voldaan beantwoordde de heer Mannaerts zonder aarzelen bevesti gend. De voorzitter bracht ook dank aan de heer Geurts, die van degenen die het èerste dagelijks bestuur vormden alleen nog in functie is. Tot slot stel de hij de vergadering voor mr. dr. Barend van SpaendonCk, de eerste In samenwerking met bestuur en directie van de LTS, Nijverheidschool voor Waalwijk e.o., organiseerde de Stichting Vakopleiding 's-Hertogen- bosch (regionaal orgaan voor de vak opleiding volgens het Leerlingenstel sel) in de cantine van de Nijverheids school te Waalwijk een voorlichtings avond voor de ouders van leerlingen, die dit jaar de dagopleiding aan deze LTS gaan beëindigen Dq yoprzitter van het schoolbe stuur, de heer J. de Kort, werd deze voorlichtingsbijeenkomst geopend. Hij noemde het van groot belang, dat de ouders worden geïnformeerd over de niogëlijkheidvoor hun jongens, zich verder te bekwamen. Uitvoerig ging lilevpa, de consulent de heer C. J. van Gannéken uit Bavel in op de vragen, wat het leërlingenstelsel is, hoe het werkt, wie er bij betrokken zijn en wat de taak der ouders is, in deze. Dieper ging de consulent in op de waarde van hetgeen de jongens na het verlaten van de LTS gaan begin nen. Het leerlingenstelsel, aldus de heer v. Ginneken is een opleiding waarbij de patroon zidh bindt tot de ministerieel goedgekeurde vakoplei ding. Na gunstige voleinding van de cursus ontvangen de leerlingen het Rijksnijverheids- of Vakdiploma. Momenteel bestaan in ons land 30 leerlingenstelsels in verschillende vakopleidingen. De heer v. Ginneken belichtte de diverse richtingen. De praktische vakopleiding wordt door of namens de patróón gegeven, ter wijl in de avonduren de deelnemers de theoretische kennis wordt bijge bracht of in part-time op de Nijver heidsschool. Tussen leerling - patroon en ouders, wordt door de consulen ten het nodige contact onderhouden. Het leerlingenstelsel is bedoeld voor jongens die normaal in loondienst werken. De cursus duurt in totaal 2 jaar. Landelijk en regionale- organen zorgen voor de sociaal-pedagogische begeleiding. De heer v. Ginneken wees op het grote belang van deze opleiding in de moeilijke jaren, even als de heer B. 't Hart, directeur van de stichting Den Bosch, die zeide, dat men er mee hoopt te bereiken dat de cursisten een goed vak leren en tot goede mensen opgroeien in de maatschappij. Hierna kregen de ou ders gelegenheid vragen te stellen, waarvan een ruim gebruik werd ge maakt, Vragen die door de heren v. Ginneken en 't Hart tot volle tevre denheid werden beantwoord. Zoekt U een Dan naar AUTOMOBIELBEDRIJF telefoon 04160 - 2113 - 2409 Inruil Financiering en Verzekering mogelijk. voorzitter van het bedrijfsschap een telegram te zenden waarin de heer Van Spaendonck dank en hulde werd gebracht voor zijn aandeel in de tot standkoming van het bedrijfschap. Ook drs. Janssen feliciteerde het da gelijks bestuur. „Het 'bedrijfsschap voor de schoenindustrie is er een dat weet te leven en laat leven. U hebt voor een goede samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven gezorgd. Ik hoop dat u tevreden bent over de af gelopen tien jaar. Wij zijn dat ten volle", aldus de heer Janssen. Na af loop van deze bijeenkomst bleef men in het restaurant nog geruime tijd ge zellig bijeen. Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen— stuur een kaartje ot kom even langs: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. GRASDUINEN GRASDUINEN heeft u jonge benen - bent u zondag 26 juni vrij - bent u tenminste 11 jaren oud - praat u graag over moderne ideeën - houdt u van een gezellig kampvuur zoudt u kennis willen maken met het Linda-trio - Zo ja 1 - loop dan mee en geef u voor zaterdag op bij een van onderstaande adressen Mari Kuis, Burg. Smeelelaan 29; Theo de Weert, Crispijnstraat 55; - Lia Embrechts, Burg. v, Heystlaan 13; - Hans de Waal, Julianastraat 7a; Son ja den Teuling, Westeinde 2. GRASDUINEN GRASDUINEN op zijn' dag met een ld-*' Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk van boterdanket V«Kn; -j - ',C. A. i' A :.T; 'V. {''I T- Ai''« v i *1 Een jong meisje vertrekt naar de stad om actrice te worden. Door haar „niet weten" beland zij in verkeerde kringen waar men van haar en ande ren profiteert. Overhand krijgt dan de sex in het strip-poker spel. Zij ziet wel in dat ze haar toekomst niet in die kringen zoekt en vlucht naar een vroegere vriend. Donderdag tot en met maandag. 18 jaar. Gemaskerde ruiters in rode man tels terroriseren Slavonië. Mirko, een avonturier, wil de hertog helpen, in ruil voor de hand van Christine, de dochter, dit weigert de hertog. De ruiters blijven aanvallen maar een van hen, Paul, gaat ook alleen op strooptocht. Christine helpt hem bij een vluchtpoging en vat genegen heid op voor Paul. Dat is het begin van een intrigerende ontknoping. Zondag 3 uur. President Jefferson van de V. S. heeft een nieuw gebied aangekocht waardoor de omvang van de U.S. meer dan verdubbeld wordt. Hij geeft zijn secretaris Lewis opdracht met 'n militaire expeditie het land te gaan Van de groep Roek Williams en the Fighting Cats is weer een nieu we single verschenen, waarop „Ple ase don't go away" de trekker is met „Always" aan de B-kant (op Delta DS 1171). De meeste lezers zullen het eerst van hen gehoord hebben, toen zij met ,,'I 'II cry" in de top-veertig van radio Veronica stonden, een hit, die volgde op enkele andere nummers, die geruislozer de ge schiedenis zijn ingegaan, zoals „You walked away", „I know what I want" en het Nederlandse nummer „Kom terug". Met „I 'II cry" begon de victorie en ook „Please don't go away", een compositie van Roek Williams en Rick Beekman, heeft alle kwa liteiten voor een topper, al is het geen echte beat. Dat willen ze ook niet. Er is harde beat genoeg, dus niemand zit verlegen om weer een beatgroep. Ze willen alleen fijne muziek maken en dat is hen tot nu toe aardig gelukt. Roek Williams (die gewoon Roek Willemze heet en op 20 september 1943 werd geboren) formeerde zijn groep in 1961. Zij traden toen in het openbaar op tijdens een grote show in Krasnapolsky te Amster dam, dat een succes werd. Er volgden toernees door bijna alle Nederlandse buurlanden; een toernee voor radio Veronica met Trea Dobbs, Rexis en de Mounties; een optreden tijdens het Oranje bal; T.V.-optredens o.a. in Fanclub, enz. De groep bestaat uit Roek Wil liams met slaggitaar en zang, Rick Beekman (21) sologitaar, Ronny Buhre (19) basgitaar en Richard de Bois (17) achter de drums. Zij maken een eigen genre mu ziek, waarmee zij geheel zelfstan dig een plaats weten te veroveren in de Nederlandse, maar ook in de buitenlandse muziekmarkt. Op 29 juni a.s. beginnen The Rol ling Stones aan hun toernee door Canada en de Verenigde Staten. De eerste plaats die wordt aangedaan is Montreal. De reis duurt 25 da gen en er worden concerten gege ven te Toronto, New York, Detroit, Chicago, Los Angeles, San Francis co, Hawaï en nog enkele grote ste den, daarna zij naar de westkust vertrekken voor opname van songs voor hun film. Voor de komende herfst is een toernee door Engeland uitgestip peld, al staat op één belangrijke ge beurtenis na nog niet vast, welke plaatsen zullen worden aangedaan. Die belangrijke gebeurtenis is het concert, dat The Stones op 23 sep tember zullen geven in de beroemde en indrukwekkende Royal Albert Hall, het meest befaamde concert gebouw van Engeland, waar nor maal de klassieke concerten wor den gegeven en de eigen en gast- dirigenten de stok zwaaien, maar waar nog nooit naar de harde klan ken van beat werd geluisterd. - - In oktober zal het Grand Gala du Disque populaire plaatsvinden, zo als vanouds, hopen de organisato ren, met dit verschil, dat de ste nen mannetjes, beter bekend als de Edisons, zullen ontbreken. Onenigheid onder de juryleden, die moeten „uitvechten" wie wel en wie niet in het Edizonnetje gezet wordt, deed het C.C.G.C. besluiten dit jaar geen onderscheidingen toe te kennen in de lichte sector. Bo vendien vond men, dat de waarde van de Edison was gedaald en dacht men erover een nieuwe prijs in te stellen. Iedereen mag er over denken zo als hij wil, maar te denken geeft het! En Martine Bijl, die oorspron kelijk één van de uitverkorene zou zijn, noemde de hele kwestie een kinderachtige zaak en begreep lang zamerhand, dat die onderscheiding maar een farce was Andere slachtoffers van deze beel denstorm zijn The Golden Earrings, Beach Boys, Annie M. G. Schmidt, de Koninklijke Militaire Kapel, Ed dy Barclay, Miles Davis, Bob Dylan, Cees van Oyen en de Leidse Sleu teltjes en Maurice Chevalier. Hoe zal Bob Dylan hierop reageren? O O Met de wind in de rug verliep de zeetocht van de Haagse beat groep Q 65 voorspoediger dan was voorzien en onder een druilerig regenbuitje stapten zij aan land, verwelkomd door in het water wa dende enthousiaste fans. Het strand zag zwart van belangstellenden. Hun elektronische spullen moesten natuurlijk goed worden ingepakt, want die apparatuur kan slecht te gen water. Het optreden van de Q 65, bestaande uit sologitarist Joop Roelofs, zanger Wim Bieler, bas sist Peter Vink, slaggitarist en mondorganist Farnk P. G. Nuyens en drummer Jay Baar, werd een daverend succes. verkennen en voor Lewis is de benoe ming om als kapitein mee te gaan 'n grote eer. Op het moment voelt hij echter meer voor Julia die echter goede 'be trekkingen met vriend Clark aan knoopt. Hij verzioekt de President Clark als luitenant aan te stellen en zo gaan twee vrienden op weg, bei den een meisje achterlatend. Wat er op hun verkenningstocht gebeurt, welke moeilijkheden zij te overwin nen krijgen, ook in verband met Ju lia kunt u zien; vrijdag, zaterdag en zondag. 14 jaar. Susanne is een zestien-jarig meisje, enig kind, wier ouders weinig tijd voor haar hebben en die verliefd wordt op Olie, een populaire figuur onder de nozems van de stad. Nadat de politie in hun clubhuis een inval heeft gedaan vluchten beiden in een wagen maar krijgen een ongeluk waardoor zij in het ziekenhuis belan den. Olie betert zijn leven wanneer hij uit het ziekenhuis wordt ontslagen maar Susanne is een hard en cynisch meisje geworden. Ze laat Olie ach ter haar aan lopen en lacht hem uit wanneer hij vertelt dat hij anders wil gaan leven en met haar wil trouwen. Dit is een keiharde film over de jeugd en vaak laat zij de jeugd van uit een fout oogpunt zien. Niettemin blijft de film ontroerend. Zaterag, zondag en dinsdag. 18 j. Ook in deze film wordt de moder ne jeugd belicht zij het in een ande re opzet. Het gaat hierin om de schooljeugd die op grond van ras- 'en huidskleur bendes vormen. Deze groepen bestrijden elkaar en zij schrikken voor weinig terug. Verdovende middelen vinden een vruchtbaar terrein in deze omgeving. Twee rechercheurs krijgen opdracht bewijsmateriaal te verzamelen en 'la ten zich daarom inschrijven als leer lingen van die sdhool en proheren in de bendes dioor te dringen. Dan komt de mentaliteit achter de gebeurtenis sen naar voren. De intrige wordt bij zaak. Vrijdag tot en met dinsdag. 18 j. Zaterdag en zondag het Duke Ci ty Sextet met Bob Smit. Iedereen die vrijdag j.l. naar het programma Stu dio Stalles heeft gekeken heeft ook het Duke City Sextet gezien. Het valt niet te ontkennen dat zij via de tele visie een fijn entree hebben gemaakt waar ongetwijfelt veel uit voort zal vloeien. Zaterdag The All Stars met Ton Kalberg. Nog steeds zingen zij zich naar een hoger niveau. Hun presta ties gaan vooruit, hun reportoire breidt zidh uit en in de muziekbus- senis hoort men hun naam al noe men. Ook mensen die er vaak naar luisteren weten te vertellen dat ze steeds beter worden. Het publiek reageert goed en daar werken ze voor. Zaterdagavond treden de Rowdies op. Zondagavond The Swift Elec trics. Ook hier weer twee dagen amu- sementmuziek van twee groepen die goede muziek weten te brengen. In zaal Euphonia te Kaatsheuvel heeft zaterdag het afscheidsbal plaats van de sioos. Deze soos die een half jaar 'heeft gedraaid zonder naam 'be gint volgend jaar met een beatclub. Te zijnertijd zal dan wel een passende naam gevonden worden. Hoewel de soos steeds met platen werkte treden zaterdag The Electric Brothers, The Same en The Untouchables op. Ieder een is welkom.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13