De Echo van het Zuiden Uitgaan in het weekend assa SPORT Avanti-damesteam promoveert naar eerste klas NeVoBo Musis Sacrum APOLLO Corry en Wim Gemeenschapshuis 137 Perzische tapijten en lopers GOEDE GEBRUIKTE AUTO 1 Nog wat nieuws Pussycat De zonen der B¥3usketiers Het laatste duel 0 Romantica STIJL- KLOKKEN Studenten Sporthal te Tilburg Fa. TAUSCH Voorpost in de jungle IVIoord of overspel Uno Animo zondag tegen Budel op Longa-terrein in Tilburg WSC speelde tegen militair elftal Sprang-Capels elftal speelt op woensdag 29 juni tegen RKC Waalwijk Loon op Zand „DE LANGSTRAAT" N.V. Grofestraat 349, Waalwijk &r ■-* 1 m mmm Hollandia organi seerde wederom visconcours Bekende artiesten op Oranjedag in Sprang-Capelle Aanrijdingen in Waalwijk VRIJDAG 24 JUNI 1966 87e JAARGANG No- 49 Epn dwaze kolderfilm met Peter Sellers, P. O'Toole, Romy Schnei der, Ursula Andress en Woody Al len. Deze laatste schreef tevens het scenario. Het verhaal is verfilmd in Parijs en regisseur Clive Don- ner verklaarde „Pussycat is een moderne komedie. We wilden deze een achtergrond geven van het mo derne Parijs. Parijs dat zeer ver schilt van dat uit de reisgidsen". De schrijver heeft dan ook al leen de lichte zijde van het Parijse leven gebruikt, waardoor komische situaties niet uitblijven vooraj. wan neer de schrijver zich ook nog pri- vé-grappen permiteert die het ove rigens in het verhaal best doen. De spelers hebben vrijwel allen de rol van verwarde echtgenoot of echtgenote, verliefde meisjes en jongens en daarbij zijn ze allen een beetje gek. Het grappige daarbij is dat zij onder behandeling staan van een arts die zelf ook een war hoofd is en daardoor ontstaat een „vriendenkring". Zij ontmoeten el kaar op de gekste tijden en plaat sen waardoor ook nogal eens mis verstanden ontstaan. De algehele verwarring die daarbij op een ge geven moment ontstaat zorgt voor enkele climaxmomenten die het bekijken dubbel waard zijn. Donderdag t/m maandag 18 jaar. Het avontuur van 4 musketiers zonen die drie beschermelingen en een verraadster onder hun hoede hebben is actievol. Degens worden gekruist en ach tervolgingen te paard ingezet. Re den daarvoor is dat zij de kroon van Frankrijk en de troonopvol gers moeten redden. Zondag 3 uur. Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 ''WW Door 2 colts 45 raakt eigenaar Farrell In grote moeilijkheden. De revolvers worden gestolen door 'n bendeleider die daarmee de streek onveilig maakt en overvallen pleegt. Farrell heeft nu de taak de ben deleider uit te schakelen en daar mee zijn colts weer in bezit te krij gen. Vrijdag t/m dinsdag 14 jaar politie door zijn vrouw werd aan gegeven. Brown is de moordenaar van de populaire en rijke Clinton. Het proces dat volgt vergt veel van de verdediger die Brown ook bui ten de rechtszaal moet verdedigen wil hij een lynchpartij voorkomen. De voornaamste getuigen die gehoord worden zijn Browns vrouw en Clintons vrouw. Browns vrouw en Brown zelf beweren en verkla ren de gebeurtenissen geheel ver schillend terwijl Clintons vrouw tot een akkoord probeert te komen om de reputatie van haar gestor ven man te redden. Wat is er in werkelijkheid gebeurd? Vrijdag, zaterdag en zondag 18 jaar Zaterdag treden de Notenzaaiers weer met 'n cabaretprogramma op. Na enkele maanden niet in „het Bruggetje" te hebben opgetreden komen de Notenzaaiers dan met een programma dat wat nieuwtjes bevat in conferences en liedjes. Zaterdagavond; het Duke City Sextet met Bob Smit. Zondagmiddag treden The Sound Specials op, en zij zullen bij velen niet onbekend zijn. Dat zij de vruchten gaan plukken van hun, in bijna een jaar tijd opgebouwde re- portoire, lijdt geen twijfel. Manager Bertens ontdekte een jaar geleden het zang- en acteerta lent van Wim Sikkers en maakte daar ook goed gebruik van. The Sound Specials zingen en spelen niet alleen maar weten van hun re- portoire een goede show te maken. Zij teren niet op één genre maar brengen o.a. beat, slow en Zuid- Amerikaanse muziek. Zij breiden hun reportoire steeds meer uit om altijd iets nieuws te kunnen bieden. The All Stars treden zondag avond op met zang van T. Kalberg. I» I» Zaterdag: Mr. X and the Bats. Zondag The Rial Devils. Dit orkest is een afscheiding van The Black Devils en de ware duivels zijn zich weer een goede plaats in de beat- wereld aan het veroveren. Het is een goed beat-orkest, maar of zij werkelijk de ware duivels zijn zult u uzelf moeten gaan overtuigen. Zaterdagavond treden Les Co- pains op met zang van John Desma. res. collectie 1966 Zaanse- Sallanders- Twentse- Friese- stoeltjes- en staart klokken MR. E. A. J. A. M. VAN SPAENDONCK Notaris te Tilburg zal ten verzoeke van zijn principaal IN HET OPENBAAR VERKOPEN een buitengewoon waardevolle en prachtige collectie bestaande uit afkomstig van Sherkat Sahami Abad, Exporteurs te Teheran, Perzië, en verkoop op last van hen, die hiermede financieel be trokken zijn,, op MAANDAG 27 JUNI 1966, 2.15 UUR N.M. in de (Academielaan 5) Deze door de K.L.M. rechtstreeks uit Perzië binnengevlogen, en door H. Wassing Zn. N.V., Internationale Expediteurs, Tilburg, ingeklaarde, zeer kostbare zending, bestaat uit zeldzame en betere kwaliteiten, zoals Kashan, Djoshegan, Qum, Veramin, Sarough, Kirman, Bokhara, Bikabad, Bojnourd, Abadeh, Bidjar, één Khos- row-Abad Maime, enkele gedeeltelijk zijden exemplaren en één zeer apart geheel ZIJDEN KLEEDJE uit Ghom, met zeer fijne' knoop en „Bookcover" tekening. Alle afmetingen zijn aanwezig. Bezichtiging: Zaterdag 25 juni a.s., 12.00 tot 22.00 uur Zondag 26 juni a.s., 14.00 tot 22.00 uur Maandag 27 juni a.s., 9.00 tot 12.30 uur Katalogi verkrijgbaar tijdens bezichtiging. Grotestr. 231a Waalwijk Tel. 2625 In 1944 wordt Jacques voor de ogen van zijn broer André Ferrier in Frankrijk door een Duits officier gedood. Vanaf dat moment wordt Ferrier bezeten door de wil zijn broer te wreken. Na het einde van de oorlog in Europa wordt André naar Indo- Cnina gestuurd waar hij onder commandant wordt van een kleine post aan de rand van „de vlakte van het riet", die in handen is van de rebellen. De rebellen rukken echter steeds verder op en de Fran sen hebben geen manschappen ge noeg om de rebellen tegen te hou den. Op zekere dag landt een klein vliegtuigje gedwongen door motor. pech bij de post. De piloot is een Duitser en André komt tot de ont dekking dat die Duitser zijn broer doodde.. Zaterdag en zondag 14 jaar. De film begint met de arrestatie van de jonge Ben Brown die bij de Het programma voor de nacom- petitie, die in de Tweede Klasse A noodzakelijk is voor het kampioen schap en de daaraan Verbonden promotie naar de Eerste Klasse is door de drie betrokken clubs on derling geregeld. Zondag 26 juni speelt Uno Animo tegen Budel op het veld van Longa. Woensdag 29 juni speelt Longa tegen de verlie zer van zondag en 3 juli tegen de winnaar van het eerste duel. Het terrein van de laatste twee wed strijden zal steeds het veld van de derde en dus niet-spelende club zijn, RKC-JEU GDTOURN OOI Zaterdag 25 juni a.s. wordt op het RKC-sportpark het pupillen- tournoói georganiseerd om de Br. Sidonius-Wisselbeker. In poule A zullen uitkomen RKJVV, Blauw- Geel, Internos en RKC terwijl in poule B RKTVV, Zwaluw VFC, DWC en RWB elkaar zullen be strijden. De eerste wedstrijden worden ge speeld om 2 uur terwijl de finales om kwart voor zes een aanvang zullen nemen. Zondag 26 juni a.s. wordt om kwart over twaalf een begin ge maakt met het tournooi voor A-ju- nioren om de Pastoor Ras Wissel beker. Dit tournooi is zeer sterk bezet met o.m. 3 elftallen welke het af gelopen weekeinde hebben deel genomen aan de Brabantse kampi oenschappen t.w. Desk, Schijndel en het kampioen geworden UDI '19. In poule A zullen uitkomen: Schijn del, Ijiternos, Taxandria en RKC. In poule B zullen Desk, Best Voor uit, Mulo- UDI '19 elkaar ontmoe- ten.Bekerhouder is Mulo uit Hel mond, dat met een knap spelend hoofdklasse-team naar Waalwijk komt. De finales zullen om 4 uur een aanvang nemen. Het hoofd- klaase-team van RKC speelt voor het laatst in de formatie waarmee het afgelopen seizoen de 3e plaats is bereikt in de hoofdklasse. Na een geslaagd jeugd-tournooi gespeeld bij prachtig zomersweer trad om half zeven het eerste elftal van WSC aan tegen een mili tair-elftal uit Ede, onder aanvoe ring van de oud-WSC -linksbuiten Jac. v. d. Ven. Het werd een matige wedstrijd met af en toe goed voet bal. Of schoon de uitslag weinig ter zake deed zorgde v. Oudheusden en Kleevens ieder voor een doelpunt resp. in de 18e en 70e minuut. Het militair elftal beschikteover indu- vidueel zeer bekwame voetballers, maar de stootkracht ontbrak. Na rust kwam WSC met een nieu we doelman in het veld die nogal eens in de modder moest duiken om erger te voorkomen. WSC die met diverse invallers moest aan treden gaf toch wel het meest de toon aan. Jammer, dat een lang durige regenbui het veld doorweekt had en er voor beiden doelen een gi ote modderpoel lag. De beste man bij onze landverdedigers was wel de doelman, die staande bij de lat kwam, dus alle hoge voorzetten in palmden, maar hij werd toch twee maal gepasseerd, zodat de uitslag 2-0 was in het voordeel van WSC. NEO-WIJK a.s. Zaterdag speelt NEO een oefenwedstrijd tegen de 4e klasser Wijk. Aanvang 3.45 uur Het 2e elftal speelt een huldi gingswedstrijd tegen 4e klasser HNC. Aanvang 5.45 uur. Het 3e elftal speelt tegen Wijk 2. In het kader van de Anjeraktie 1966 zal op woensdag 29 juni a.s. op het terrein van de v.v. SSC '55 aan de Bernhardstraat een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen een plaatselijk elftal en het eerste elftal van RKC uit Waalwijk. De wedstrijd van aan om 7.15 uur. Opstelling elftal: van het plaatselijk Doel: D. Spierings (SSC) Achter: J. v d. Linde (HNC), J. v. Beek (SSC), Ch v. d. Schans (NEO) A. v. Beek (Wit-Zwart). Midden: J. Lagrauw (SSC), M. v. d. Schans (SSC). Voor: A H. v. Beek (Wit-Zwart), A. Snijders (HNC), W. de Rooy (NEO), A. Vos (NEO). Reserves: T. Vos (doel) NEO, F. Mandemakers (achter) HNC, P. Paulides (voor) NEO. Scheidsrechter is de heer P. Drop. VOETBAL De beslissingswedstrijden in de 2e klas K.N.V.B. Door de overwinningen van de drie gelijk staande ploegen Uno Animo, Budel en Lon ga, alle drie 22 wedstrijden met 35 punten, zullen beslissingswedstrijden worden gehou den en wel a.s. zondag 26 juni, woensdag 29 juni en eventueel nog op zondag 3 juli. Op het Longa-terrein speelt eerst Budel tegen Uno Animo op 26 juni. De supporters die a.s. zondag bij deze beslissingswedstrijd zullen willen zijn Bu del - Uno Animo en verzekerd willen zijn van een tribunekaart, 'kunnen deze vrijdag avond afhalen bij de beer Z. H. v. d. Vel den, Willibrordusstraat 44, Loon op Zand. ZONDAGSDIENST De dqktersdienst van zaterdagmiddag 25 juni en zondag 26 juni zal worden waar genomen door Ds. de Vries, van Rijckevor- selstraat 6, tel. 04166-250. BOERINNENBOND De boerinnenbond stelt voor haar leden een cursus open voor „Oefening en Verbe tering van het bewegen tijdens huishou delijke werkzaamheden". Hierin zullen lichaamsoefeningen in bet lopen, tillen, enz. worden gehouden. Door oefening onder deskundige leiding kan iedere vrouw ver betering hierin bekomen, om aan gezond heid en verschijning te winnen. De cursus bestaat uit 12 lessen en er moeten plm. 15 leden over zijn. De lessen kunnen overdag of 's-avonds worden gegeven. Tot 25 juni kan inschrijving bij het be stuur geschieden. Zoekt U een Dan naar AUTOMOBIELBEDRIJF telefoon 04160 - 2113 - 2409 Inruil Financiering en Verzekering mogelijk. De Volleybalclub „Avanti" heeft dinsdag, 14 juni j.l., met succes haar promotiewedstrijd gespeeld tegen „Favorita" uit Goirle. „Avanti 1 speelde in de afgelo pen competitie 12 wedstrijden, die allen gewonnen werden. Dit bete kende dus ongeslagen kampioen van de 2e klasse dames A van de NEVOBO, afdeling Tilburg. De tegenstander in de promotie wedstrijd zou „Favorita" zijn, die kampioen werd van de 2e klasse B. De eerste set werd een kracht meting tussen twee sterk spelende teams, getuige de eindstand: 16-14 in het voordeel van „Avanti". Door dit eerste Winstpunt werd „Avanti" zelfverzekerder en scoorde enkel door serveren een tiental punten. De eindstand was 15-2; dus een, dui delijk overwicht van „Avanti". Na deze zeer sportief gespeelde wedstrijd kreeg „Avanti" van de tegenpartij een bos anjers aange boden, een geste die zeer op prijs gesteld werd. „Avanti" 1 zal in het komende seizoen dus uitkomen in de le klas van de NEVOBO. Hopelijk wordt de komende competitie even suc cesvol als de vorige. Staande van links: M. Giesbers, W. Schapendonk, P. Snels, trainer P. v. d. Meijdenberg. Zittend links: Mevr. C. v. Daal-de Louw, J. de Ruyter, R. Coppens. Ook dit jaar heeft de N.V. Neder landse Schoenenunie Bloch Stibbe- Hollandia te Waalwijk wederom een groots visconcours voor haar werkne mers georganiseerd. Ongeveer zo n 33 deelnemers verzamelden zich af gelopen zaterdag om ongeveer half 6 bij 't Drongelse afwateringskanaal. De Baardwijkse visvereniging „Maar Geduld hebben" had belangeloos haar viswater beschikbaar gesteld, hetgeen natuurlijk ten zeertse 'op prijs werd gesteld. Ondanks bet slechte weer werd er toch flink gevist. Evenals vo rig jaar wist ook deze keer de heer M. Verharen met groot puntenver- schil zich als eerste te classificeren en mocht hij daarom voor de tweede maal de door directie van Hollandia beschikbaar gestelde wisselbeker mee naar huis nemen. De uitreiking van de prijzen vond plaats in café v. Cromvoirt te Baardwijk. De heer A. Op 't Hoog, algemeen personeelschef van Hollandia sprak hierbij nog een dankwoord aan de directie voor de verleende medewerking en voor de gesdhonken prijzen, terwijl hij voorts de organisatoren van het visconcours, de heren A. van Haren en P. Snoeren dankte voor de voorbereiding van 't concours. De uitslag was als volgt 1. M. Verharen 78 pnt,; 2. P. Snoe ren 55 pnt.; 3. B. Korthout 55 pnt.; 4. A. van Haren 39 pnt.; 5. A. Kra- dolfs 35 pnt. De Oranjevereniging „Wilhelmi- na", te Capelle, organiseert op 2 juli weer de jaarlijkse Oranjedag. Dit maal zal het avondprogramma, in te genstelling tot andere jaren, worden gehouden in het cultureel centrum „Zidewinde" aan de Julianalaan. De vereniging is hiertoe moeten overgaan omdat dit jaar geen enkel geschikt terrein te krijgen was om een open- luohtvoorsteiling te houden. Ander zijds is het een mooie gelegenheid om de leden kennis te laten maken met het nieuwe culturele centrum. Voor de kinderen der lagere scholen als mede voor de kinderen van de beide plaatselijke kleuterscholen zal 's mid dags een balonnenwedstrijd worden gehouden. Voor deze wedstrijd heeft men een aantal aantrekkelijke prij zen in het vooruitzicht gesteld. De oplating van de 'balonnen zal plaats vinden 's middags om 3 uur in de Burgemeester Vermeulenstraat. Voor het avondprogramma, dat aan vangt om 8 uur, heeft men weten aan te trekken 't bekende gezelschap „Coos van de Velde" dat een show zal opvoeren onder de titel t zit weer snor". Het wordt een tintelend, vrolijk en overrompelend programma, waaraan o.m. medewerken Coos van de Velde; Henk Baving met zijn elek tronisch orgel; Nick Nidholls; Em my Rijnbergen en Anita en Roberto. Miss Mirella zal haar kunst tonen op de rollende kogel. Dit programma met een aaneenschakeling van hoog tepunten, wordt gebracht in een fees telijk tempo door zes enthousiaste beroepsartiesten. De leden der vere niging hebben gratis toegang. Men dient er wel op te letten, dat de leden om kwart voor acht hun plaatsen die nen bezet te hebben. Vanaf kwart voor 8 tot 8 uur is de toegang voor nietleden der vereniging. Men ziet, dat het bestuur der Oranjevereniging weer voor goed en verantwoord pro gramma heeft zorggedragen. Wij zijn er danook van overtuigd, dat de zaal op 2 juli a.s. geheel bezet zal zijn. Voor het bestuur der Oranjevereni ging geldt alleen dit; Alléén het al lerbeste programma kan de kroon zetten op het moeizame organisatie- werk. Maandag ontstond er in de Grote straat een aanrijding tussen een auto bestuurd door v. H. uit Tilburg en 'n brommer bestuurd door v. S. uit Waalwijk. S. werd daarbij aan het hoofd gewond. De aanrijding ont stond doordat S. twee over de Grote straat rijdende fietsers wilde passe ren. Van H. ging op dat moment ook aan het passeren maar moest plotse ling uitwijken voor het tegemoetko mend verkeer en raakt daarbij S. Dr. van Daal verleende eerste hulp. Dinsdag liepen bij een aanrijding bromfietser T. en fietser v. B. een hersenschudding op. T. werd naar het ziekenhuis overgebracht terwijl v. B. naar zijn ouderlijke woning kon wor den vervoerd. Bromfietser T. reed in noordelijke richting over de Antoni- usstraat. Van B. kwam vanuit een dam de rijweg opgereden. T. die al dicht genaderd was kon de jongen niet ontwijken zodat beiden kwamen te vallen. Dr. van Daal verleende eerste hulp. Dinsdagmorgen om 9 uur richtte automobilist S. uit Tilburg aanzien lijke schade aan op de Ambrosius- weg. S. moest uitwijken voor een au to bestuurd door van B. uit Sprang- Capelle, hij ontweek hem maar nam op zijn weg een lantaarnpaal mee en verwoeste enkele meters haag. Won der boven wonder kwamen S. en zijn medeinzittenden er zonder letsel af. Zijn auto werd beschadigd. DE POSTDUIF Vrijdag 17 juni hield de postdui venvereniging De Postduif een wed vlucht vanuit St. Vincent. De eerste prijsduif werd geconstateerd zaterdag om 10 uur, welke ook Nationaal een zeer vroeger melding is. J. de Jong 1; A. v. Eeten 2 9; G. Sohoemans 3; P. v. Esch 4; Duivekam 5; A. Bakkere 6; P. de Laat 7; J. Hamers 8; M. v. d. Griendt 10; Groeneveld 11; H. Pullens 12. Zondag hield zij een wedvlucht vanuit St. Denis, hiervan was de uit slag A. Vermeer 1 3 22; P. Timmermans 2 13 27 43; J. Hamers 4; Joh. Ver hagen 5 28; L. v. Son 6 8 36 41 42; K. Hamers 7 23; A. v. Huiten 9 16; H. Pullens 10; A. Bakkere 11; A. Schilders 12 33; B. v. Riel 17 18 34 38 44; J. Mulder 19; Groeneveld 20 26; L. v. Zon 21; Jos v. Blade! 24; J. J. Timmermans 25 32; J. de Jong 29; M. v. d. Griendt 30 40; Jac. Treffers 31; J. Verhagen jr. 35; Avontuur 37; C. v. Gelder 39; P. v. Esch 45; J. de Jong 46; J. Merkx 47.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13