wAAlwijkse en lAnqstRAAtse cour Ant Tuigleder vindt men in de hedendaagse op-art ceintuur i i i I I „Cornu Copiae" organiseert zaterdag bliksemaktie v, u. m 3t assat PREMIE SPAARPLAN 8. 8. 8. 8. 8 8. Een spaarkasinschrijving wordt dubbel aantrekkelijk want elk jaar legt het Rijk er f 100,- bij. VAN MIL Polaroiden Zeiss zonnebrillen IN VROEGER NOOIT VERMOEDE DESSINS EN KLEUREN „American-Stores" KORPS VERDIENT STEUN BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Lei I scl Leger- schrijfmachines Amhachtsprodukt van voorheen wordt vervaardigd in moderne fabrieken Voor de kleuter Luchtige schoenen Geslaagde leershow in Waalwijk Doelaanschaffen slagwerk Abrikozenvla nieuw lli'HTJilÜfti H, Mannaerts - oud- voorzifter K.v.K. - j.l. dinsdag 80 jaar Kleuters in Berna- detteparochie zonder schooi VRIJDAG 24 JUNI 1966 87e JAARGANG No. 49 De tcho vAr> het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" op de voet Gerev. vanaf 65, Half jaar garantie. Gratis schrift, type-cursus Telefoonstraat 33 - Tel. 31748 TILBURG Een karretje op de zandweg reed, De maan scheen helder, de weg was breed, De voerman lag te rusten maar hij kwam natuurlijk veilig thuis, getrokken door 't trouwe paard in zijn soliede leren tuig. De maan schijnt nog, de zandweg is nu waarschijnlijk een autosnel weg en kar en voerman zijn uit ons dagelijks straatbeeld verdwe nen, evenals het paardetuig. Maar niet het tuigleder! Dat vindt u te rug in de hedendaagse op-art ceintuur in vroeger nooit vermoede dessins en kleuren. Toch is er wel wat veranderd. Het eerzame ambachtsprodukt van voorheen wordt thans vervaardigd in moderne fabrieken, waar keurige heren in witte jassen losjesweg vak termen gebruiken als, snel-looi, ra tionalisatie en toeneming van de arbeidsproduktiviteit. Tal van chemische en technische hulpmiddelen staan de van looier tot leerfabrikant geworden industri eel momenteel ten dienste. Al is de term tuigleder dus eigen lijk verouderd, het stoere, eerlijke en prettige aandoende karakter van dit produkt is gebleven. Tuigleder is plantaardig gelooid leder: de conservering van de huid geschiedt met plantaardige stoffen. Vroeger was dat eikeschors of run, tegen woordig zijn dat extrakten van hoofdzakelijk quebracho en mimo sa. Deze looiïng maakt van de run derhuiden stevig leder, dat min der geschikt is voor b.v. overleder van schoenen (waarvoor de z.g. chroomlooiïng met behulp van chroomzouten wordt toegepast, dat een soepeler materiaal geeft), maar dat ideaal is voor onnoemelijk veel gebruiksvoorwerpen. Enkele voor beelden: etuis voor kijkers, brillen, fototoestellen, tuigjes voor uw kind ceintuurs voor uw vakantiepantalon of heupdok, de riem van uw dier bare hond en een eindeloze stroom riempjes voor b.v. kinderwagens, fietstassen, rolschaatsen en ook voor naamplaatjes en sleutelhangers. Tijdens de vakantie of een vrij weekeinde willen we ons zo graag ongedwongen en vrij mogelijk be wegen, we wilen weg zijn uit het dwangbuis van het werk. Dus geen „nette" of conventionele kleren dra gen, maar gemakkelijke vrijetijds- kleding, waarvan pantalons en heuprokken een belangrijk onder deel vormen. Hierbij speelt de cein tuur tegenwoordig een hoofdrol. De variatie in fantasieceintuurs met allerlei decoraties en in een regenboog van kleuren is enorm. Ook zijn de ceintuurs die de nerf (d.w.z. de haarinplant) van het le der onverbloemde tonen, veelal mét de beschadigingen die de natuur er m de vorm van krasjes en derge lijke op heeft aangebracht. Voor de liefhebber is dat je ware; het is het echte onvervalste natuurpro- aukt, liefst dan ook in naturelkleur en met een fraaie bijpassende gesp. Ondertussen wordt de kleuter voor onheil behoed in een leren tuigje; uw bagage hebt u natuur lijk met een sterke leren riem vast gesjord. Het fototoestel, uw trots, zit veilig beschermd in een leren foudraal, evenals de draagbare ra dio. Straks als de vakantie achter de rug is gaat uw kind naar school met een tuiglederen schooltas en etui. Tuigleder met een decoratieve deklaag vergt geen onderhoud, de deklaag zal het eerder begeven dan het leder zelf. Tuigleder met een zichtbare nerf kunt u nu en dan aan de nerf zij de een beetje leervet geven. Naturelkleurig leder wordt er donkerder van, maar als u het liever niet hebt krrnt u in plaats van leervet kleurloze crème gebruiken. Het leer blijft dan ook na vele jaren soepel. We willen nog even terugkomen op de vakantie. Nu u wellicht naar stig bezig bent niet alle mogelijke voorbereidingen, zullen heel wat praktische en fraaie artikelen in leder van nut kunnen zijn. Er is een indrukwekkende keuze in san dalen voor het hele gezin en alle denkbare comfortable en toch ele gante vrijetijdsschoenen. Geestige sandalettes voor de jonge en wat rijpere vrouw zijn er volop. Voor heren staan mocassins en vlecht- schoenen - uit gevlochten leer dus - momenteel hoog genoteerd. Luchtige schoenen zijn onontbeer lijk als u aan de een of andere zuidelijke kust uw zorgeloze we ken doorbrengt. Voor hen die in eigen land gaan zwerven of dag tochten maken, dan wel naar een bergachtige streek gaan met kans op temperatuurswisselingen, kan 'n jasje van leder of suède een uit komst zijn. Deze materialen zijn prettig in het dragen en overal op hun plaats. Vorige week werd door diverse lederhandelaren in Waalwijk en omgeving een ledershow gehouden die alleszins aan de verwachtingen heeft beantwoord. Voor de kopers deze manifestatie telkens inte- ïs ressanter, omdat groter wordt. de opzet steeds Hoewel de belangstelling een in formatief karakter had, werden er toch behoorlijk zaken gedaan en vele contacten gelegd die voor de betrokkene hoopvolle verwachtin- - gen inhouden. Wat de voorbereiding betreft die heeft voor de exposanten veel werk gekost, door het zeer uitgebreide sortiment overleer, kunstleer en voeringleer, dat door diverse fabri kanten in binnen- en buitenland op de markt wordt gebracht. Hier onder bevinden zich ook veel nieu wigheden. BANKETBAKKERIJ Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Verfrissend heerlijk 13,25 natuurlijk met roomboter Opticien Waalwijk Stationsstraat 88 Het populaire Waalwijkse Jacht hoornkorps „Cornu Copiae" organi seert zaterdag a.s. een bliksemac tie, ten bate van nieuw slagwerk. De trommen zullen worden voor zien van nylon- of plasticvellen, omdat de kans bestaat, dat de vel len die thans over de trommen zijn gespannen, bij regen of zeer warm weer zouden springen. Wanneer dit in Kerkrade bij het wereldkampioenschap zou gebeuren zou dit een ramp betekenen voor het korps. Daarom wil men dat in ieder geval voorkomen. Vandaar deze bliksemactie a.s. zaterdag. Voor deze actie zijn een aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld o.a. een Solex, Centrifuge, kinderfiets enz. Met een geluidswagen en een wagen waarop de prijzen zijn uit gestald wordt een tocht door de gemeente gemaakt. Er zal om 9 uur bij het Gemeenschapshuis worden gestart, vanwaar men door Baard wijk naar de St. Antoniusparochie trekt en vervolgens via St. Anto- niusstraat en Stationstraat naar het Raadhuisplein. De leden van „Cor nu Copiae" zullen loten ten ver- koop aanbieden, waarvan de prijs zo laag mogelijk is gehouden (n.l. 25 ct. per lot) in de stille hoop dat men het niet bij het kopen van één lot zal laten. Ook zal een bezoek aan stadsdeel Besoyen worden ge bracht, zodat iedereen in de gele genheid wordt gesteld het sympa thieke korps, door het kopen van één of meer loten, te steunen en daarmede bovendien nog een fraaie prijs te bemachtigen Koopt men een lot, waarop een troostprijs valt dan kan deze direct in ontvangst worden genomen. De andere prijzen worden na af loop van de tocht, tegen overleg ging van het winnende lot uitge reikt. Al met al zullen de leden van „Cornu Copiae" al het moge lijke doen om de financiën voor het aanschaffen van nieuw slagwerk, bijeen te brengen, om daardoor in Kerkrade elk risico te vermijden. Zaterdag a.s. is het laatste woord in deze aan de inwoners van Waal wijk, om het doei te helpen verwe zenlijken. Het Jachthoornkorps, dat bij elke vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 Een spaarkasinschrijving geeft u en uw gezin houvast voor de toekomst. Met periodieke betalingen (waarvan u de hoogte zelf bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft deze vorm van persoonlijk bezit daadwer kelijke steun met het nationale Premie Spaarplari. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan perio dieke stortingen ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,stort, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100,—., Het gestorte bedrag mag natuurlijk ook min der, zijn dan f 500,—, de spaarpremie is altijd 20 Per deelnemer maximaal f 250, Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50,- Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaar premie verdienen zolang als u blijft inleggen.De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop der jaren tot een flink bedrag oplopen. Hoe? Bij uw stortingen laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u dan de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Spaarkasinstellingen en hun medewerkers. Vraag de gratis brochure! gelegenheid steeds spontaan zijn medewerking verleent, verdient alle steun en medewerking en zal zeer zeker hiervoor haar uiterste dankbaarheid tonen. JUWELIER WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 De heer H. Mannaerts te Tilburg, oud schoenfabrikant en thans nog adviseur van Mannaerts' Schoen fabriek N.V. te Tilburg werd dins dag j.l. 80 jaar. De heer Mannaerts heeft zich op economisch terrein zeer verdienste lijk gemaakt. Hij was o.a. 23 jaar lang voor zitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken van Midden-Bra bant, terwijl hij na de oorlog enige tijd voorzitter was van de Kamers van Koophandel van Noord-Bra bant en van Nederland. Tevens was hij bestuurslid en vanaf 1947 voorzitter van het Eco- nomisch-technologisch instituut van Noord-Brabant; lid van de raad van toezicht van de Katholieke Econo mische Hogeschool en vice-voorzit- ter van de Katholieke Werkgevers vereniging in 't bisdom Den Bosch. Van 1923 tot 1950 had hij zitting in de Provinciale Staten van Noord- Brabant. De heer Mannaerts is rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. Reeds eerder werd hij be giftigd met de zilveren legpennin gen van de stad Tilburg en van de provincie Noord-Brabant, alsmede met de gouden legpenning van de Kamer van Koophandel voor Til burg en omgeving. Hij is tevens commandeur in de orde van Gregorius de Grote. De gemeenteraad van Waalwijk noteerde reeds in maart j.l. een cre- diet voor de bouw van een twee- klassige houten kleuterschool aan de Dr. Schaepmanlaan in de Berna- detteparochie in het bestemmings plan „Laageinde". Voor de bouw van deze school werd intussen Rijks-goedkeuring verkregen. Daar echter, de nodige langlo pende fmanciëringsmogelijkheden ontbreken, kan niet worden ver wacht dat Ged. Staten het krediet zullen goedkeuren. Voor het kleuteronderwijs in de parochie van St. Bernadette dreigt hierdoor een noodsituatie te ont staan. Als gevolg van de vestiging van vele jonge gezinnen in dit stadsdeel, waarin de bebouwing steeds omvangrijker wordt, neemt ook het aantal kleuters steeds toe. Thans is echter het schoolbestuur gelukkig door een geldgever in de gelegenheid gesteld voor de bouw van de kleuterschool een geldle ning aan te gaan, waardoor dit be stuur nu in de omstandigheid is komen te verkeren, om nadat de plannen definitief zijn goedgekeurd de school spoedig zelf te kunnen realiseren. De raad noteerde in dezelfde ver gadering van maart, eveneens een krediet voor de aankoop en plaat sing van een twee-klassige houten kleuterschool aan de Prof. Nolens- laan ten behoeve van de hervorm de kleuterschool in de gemeente. Er zijn echter ook hier financi eringsmoeilijkheden, doch ook hier is een oplossing gevonden in deze zin, dat de houtbouw „Jarino N.V. te Roden bereid is gevonden een gebruikte twee-klassige kleuter school aan de gemeente in huur koop af te staan.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9