Leerlingen M.V.L.S. exposeren werkstukken in schoolgebouw Tweede ronde toernooi voor jeugdbiljart vanavond De kermis in Kaatsheuvel Pauüdes n.v. DRUKKERSVAK The Rowdies uit Waalwijk spelen in beat-marathon in sporthal OB PEUGEOT TRABANT DONDERDAG DIPLOMA-UITREIKING Show! ORKESTENBUREAU TILBURG VIERT EERSTE VERJAARDAG WAALWIJKSE BILJARTERS IN AKTIE 2 DE ECHO VAK HET ZüiDEN VAK MAAKDAG 27 JUNI 1966 2 Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Als schrandere knaap kun je overal terecht, iiiaar Miss-Op-Art- verkiezing is extra attractie electromonteurs The Daffodils uit Waalwijk in „Springplank" Minister Veldkamp dient zes wetsontwerpen in Frans Tuerlings in Vught overleden 3 Jaar voor moord op Corry Hofman Zilveren Anjer voor drie Nederlanders Garagebedrijf H. Doevendans maar juist omdat je schrander bent, kijk je verder dan je neus lang is, want wat je ouders en jezelf nu kiezen, bepaalt wat je later bent En daarvoor geeft het je de gelegenheid om thans en later iets te betekenen. Het geeft je werk dat je boeit, een om geving waar je je thuis voelt, een ge reglementeerde opleiding, een volle dag naar school, toezicht van een inspecteur, twee-jaarlijks onderzoek en een zeer goed loon direct en in de toekomst, met vele mogelijkheden. Iedere jongen van 14 16 jaar komt voor opleiding in aanmer king, die de lagere school geheel heeft doorlopen, u.l.o. of lagere technische school. Tot zestien jaar kun je nog vóór militaire dienst uw diploma behalen als zetter, drukker, binder enz. Geeft U spoedig op, of kom even praten met je vader of moeder bij, Grotestraat 205, WAALWIJK Een bedrijf in de Langstraat sinds 1872 Op donderdag 30 juni a.s. zullen om 11 uur 's morgens de dagkur- sussen van de M.V.L.S. worden ge sloten. Op dit tijdstip zullen de ge tuigschriften worden uitgereikt aan hen, die met gunstig resultaat een van de beide afdelingen van de school, t.w. de Machinale Schoen- fabrikage of de afdeling Lederbe reiding, hebben gevolgd. Daarna zal er gelegenheid zijn het werk van de leerlingen te bezichtigen, waar toe in de praktijkruimten een ten toonstelling is ingericht, welke ge opend zal zijn op donderdag 30 juni van 2 tot 5 uur en op vrijdag en zaterdag d.a.v. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. In Nederland is de M.V.L.S. de enige school die op Middelbaar ni veau een opleiding geeft voor de vorming van leidende krachten in de leder- en schoenindustrie. Daar om zal het zowel voor fabrikanten als leiders van leder- en schoenfa brieken een goede gelegenheid zijn om kennis te nemen van de pres taties van hen, die waarschijnlijk in de toekomst in verschillende be drijven leidende funkties zullen gaan innemen. Daar het voor de ouders vaak zeer moeilijk is met hun kinderen te beslissen in welke richting zij zich verder voor het leven zullen bekwamen, is deze tentoonstelling een mooie gelegenheid om door waarneming ter plaatse en door persoonlijke gesprekken met de leraren een indruk te krijgen van de mogelijkheden, die er bestaan in de modern uitgeruste leder- en schoenindustrie. In de laatste jaren zijn belang rijke veranderingen in de leder-, zowel als in de schoenindustrie op getreden. Het streven van de in dustrie in het algemeen naar steeds grotere efficiency en verdergaande mechanisering, heeft ook zijn in trede gedaan in deze beide oude in dustrieën en juist op dat gebied liggen ook de mogelijkheden voor jongelui, die een goede basisoplei ding hebben ontvangen, een inte ressante werkkring in de bedrijven van deze beide industrieën te be zetten. Verder is er in binnen- zowel als in het buitenland een grote vraag naar op deze gebieden goed onder legde krachten en daarom is de plaatsingsmogelijkheid van bezitters van het eindgetuigschrift van de M.V.L.S. zeer goed te noemen. De school beschikt over een zeer uitgebreid machinepark, waardoor de leerlingen hun onderricht ont vangen aan en gewerkt hebben met de meest moderne machines op dit gebied. Hier een opsomming te geven van de verschillende ledersoorten die door de afdeling Lederbereiding van de M.V.L.S. dit jaar weer in staat is geweest te fabriceren, zou teveel plaatsruimte vragen. Daarom wil len wij hier alleen maar vermelden dat deze afdeling ook nu weer in staat is geweest diverse soorten zooileder, o.m. ook volgens de al lernieuwste looimethoden, te berei den. Voorts zijn op deze tentoonstel ling praktisch alle soorten overle- der voor de fabrikage van schoenen vertegenwoordigd, alsmede zeer ve le soorten leder voor de lederwaren- en bekledingsindustrie en technisch leder. De overzichtelijke wijze waarop al deze leersoorten zijn ten toongesteld, maakt alleen al een be zoek aan de tentoonstelling ten vol le waard. De afdeling Machinale Schoenfa- brikage is door haar modern ma chinepark in staat geweest de meest Voorkomende fabrikagemethoden toe te passen, zoals Good-Year, Ago en Little Way systeem en combina ties van deze systemen, doorgenaaid, Mackay Welt in verschillende com binaties, alsmede het moderne lijm- zwikken en het vulcaniseersysteem. Bij de bovenwerkafdeling zijn bovendien verschillende standaard en fantasiesnitten zowel voor da mes- als herenschoenen te zien. Bij de boven- en onderwerkafde- ling zijn de diverse halffabrikaten bij de verschillende machines op gesteld, terwijl ook dit jaar weer de werkstukken van leerlingen in de praktijkruimten zijn tentoongesteld, zodat deze tegelijk met de machines en apparaten onder deskundige lei ding kunnen worden bezichtigd. Uit het voorgaande blijkt wel dat een bezoek aan deze tentoonstelling zeer zeker de moeite waard is en wij zouden daarom ieder die op een of andere wijze voor de leder- en schoenindustrie geïnteresseerd is, willen adviseren om de thans ge boden gelegenheid te benutten en nader met de resultaten van 't vak onderwijs van deze school kennis te maken. viert Orkesten- managing-office Zaterdag 2 juli bureau „Tilburg", van een aantal bekende en minder bekende jazz- en beat-orkesten, haar eerste verjaardag. Om dit feit uitbundig te vieren, organiseert het bureau een marathon-beatshow in de Tilburgse stadssporthal, waar niet minder dan 14 beat-orkesten met het daarbij behorende beat- rumoer die eerste verjaardagskaars mee zullen uitblazen. Niet minder dan 9 uur beat-muziek, konstant van 's middags 3 tot 's nachts 12 uur. Er wordt dan ook verwacht, dat enkele duizenden tieners uit ge heel Midden-Brabant op die bewus te zaterdag de Tilburgse sporthal zullen binnenstromen. Niet alleen Tilburgse tieners dus, want behalve de populairste Tilburgse orkesten spelen ook enkele orkesten uit de buitenplaatsen mee, waaronder ook Waalwijk. En om het feest geheel volledig te maken heeft de organi satie ten behoeve van de ongetwij feld vele liefhebbers vanuit de bui- i w Vrrr Wij bieden U In de afdelingen nieuwbouw en reparatie van electro-moto- ren en ander sterkstroomappa- ratuur, zijn enige plaatsen open voor Ook personen met enige tech nische aanleg die omgeschoold willen worden, kunnen wij te werk stellen. hoog loon uitstekende sociale voor zieningen en een aange name werkkring Vandaag wordt de tweede ronde gespeeld ten bate van het jeugdbil jart. Ditmaal is het zo, dat de win naars over gaan naar de volgende ronde, terwijl de verliezers zijn uitge schakeld. Het programma luidt als volgt Biljart 1: Clublokaal KOT (E) bij de heer C. v. Oirschot. H. v. Helvoirt 25; P. v. Bladel 67; W. Herman 59; H. Kootkar 58; P. v. d. Mee 97; Jan Swinkels 43; Ant. Verkooyen 98; J. IJpelaar 68. Biljart 2: Clublokaal Keesje bl de heer A. v. Hïlst A. Slaafs 114; A. v. Delft 59; A. Verkooijen 89; Fr. v. Oers 53; Jac. v. d. Heuvel 50? M. Teurlings 101; J. v. Peer 85; A. de Roos 32. Biljart 3: Clublokaal OOG bij de heer J. Hoevenaar G. Gouda 56; K. de Nijs 92; G. v. Dijk 46; W. Konings 86; Alb. van Munster 54; W. Wittens 73; L. Amersdorfer 56; Paul v. Bladel 38. Biljart 4: Clublokaal Ons Genoe gen bij de heer Passier J. Molegraaf 53; C. Teurlings 250; C. van Duyl 44; J. Wervers 82; W. Vink jr. 118; H. van Dam 41; B. v. Cromvoirt 1620; A. de Jong 50. Biljart 5: Clublokaal BSV bij de heer A. v. Cromvoirt W. Pullens 59; H. Vink Sr. 125; R. v. Bracht 558; A. de Ruyter 66; P. v. Cromvoirt 216; P. Dekker 126; W. de Louw 50; M. Kuijs 82. Biljart 6; Clublokaal ,,'t Zwaantje" bij de heer W. v. Oers J. Passier 291; G. de Wit 68; Sj. v. Bremen 41; J. de Roon 78; H. Pel- ders 90; W. v. Cromvoirt 225; A. v. Munster 95; R. de Jong jr. 39. Biljart 7Clublokaal HMS bij de heer A. de Ruyter, Nieuwe Vaart 36 Sprang-Capelle C. v. d. Loo 1464; Jac. de Jongh 62; J. Slaats 69; J. v. Hoof 84; J. Phi- lippart 90; A. Ossenblok 47; Jo Swinkels 97; L. ten Berge 107. Biljart 8: Clublokaal N. Voil. bij de heer L. v. Cromvoirt C. Hefman 44; A. Eekels 42; J. van Bladel 54; A. van Mook 65; G. Kip ping 43; A. v. d. Made 61; J. Blom 161; M. Blijlevens 51. Biljart 9: Clublokaal HBS bij de heer H. v. Helvoirt. Deze wedstrij den worden gespeeld op dinsdag 28 juni A. Heeren 42; A. v. Geenen 55; Fr. v. d. Steen 58; M. de Rouw 59; Th. Timmermans 65; C. Mioch 65; A. Kolmans 79; Fr. Leenheers 48. tenplaatsen busdiensten gepland, die ook 's nachts de tieners weer netjes thuis brengen. Wanneer men weet dat 's avonds de 4 populairste Tilburgse beat- orkesten te weten The Chums, The Mixers, Formation 2-2-1 en Chru- ches, ieder een uur voor hun reke ning nemen, dan leert een simpel rekensommetje, dat de 10 overge bleven orkesten, The Bubbles, Les Copains, The Watss, The Rowdies uit Waalwijk, The Rythme Five, The Lizards, Bzzzzz, The Whippets met hun zangeresje Joosé Konings, The Rockin' Explosion Boys, The Four Scamps en het zangeresje Ju dy van der Meulen ieder een half uurtje moeten vullen. Er wordt dan ook op twee podia's gewerkt. Terwijl het ene orkest op podium 1 aan het werk is, breekt op het an dere podium het tweede orkest af, om weer plaats te maken voor een derde orkest. Op die manier blijft de sporthal geen seconde van beat- Electromonteurs vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 rumoer verstoken, en zal het geen lekkertje zijn om al dat beat-ru- moer binnen bezadigde lijnen te houden. „Sporthal-beat", zoals de manifes tatie gedoopt werd, heeft trouwens ook nog een tweede trekpleister. Tussen de bedrijven door zal n.l. een „deskundige" jury ook nog een Miss Op-Art 1966 kiezen. De inte resse daarvoor is meer dan groot. De jury, die uiteraad het scherpst op de kleding zal letten, zal daar naast ook het kapsel, de verzor ging enz. beoordelen. Zitting in de jury hebben: Els Mulders, ballet lerares; Henk van Belkom, leider The South; Karin Willems, mede werkster Streek VVV; Frans Bie zen, zanger beat-orkest Cruches; C. Mentink, hoofdredakteur Teen- beat; Jan Heerkens, dameskapper en make-up-specialist en Wim Ver- bruggen en Peter Schouten van Orkestenbureau „Tilburg". In het KRO-programma „De Spring plank" van vrijdag 1 juli a.s. tussen 7.30 en 8.00 uur n.m. zal het in Waalwijk e.o. zeer goed bekend staande duo „The Daffodils" voor de radio optreden. Mejuffrouw Lenie Broeks en de heer Cees Langbroek zullen brengen „Cotton fields". De opname werd ongeveer een maand geleden gemaakt. Het duo heeft ech ter nog grotere plannen, we zullen in de toekomst er nog veel meer van horen. Minister Veldkamp heeft bij de Tweede Kamer zes wetsontwerpen ingediend die als de Kamer ze goedkeurt o.a. een verzekering tegen ziekte, werkloosheid en lang durige of blijvende invaliditeit ga randeren voor praktisch alle werk nemers. Als de wetten tot stand komen, zullen zij op I januari 1967 ingaan en een uitkeringsbasis heb ben van 80 procent van (maximaal) twintigduizend gulden per jaar. In de leeftijd van 74 jaar over leed in Vught mr Frans Teulings, oud-minister van Binnenlandse Za ken 1949-'51 en daarna, tot septem ber 1952, oud-vice-minister-presi- dent. Mr Teulings, die ook jarenlang Kamerlid voor de R.K. Staatspartij en de KVP is geweest, was tot 1938 voorzitter van de Kath. Nederland se Dagbladpers en vice-voorzitter van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers. Van 1920 tot 1938 was hij directeur van de dag- en week bladuitgaven van de N.V. C. N. Teulings' Koninklijke Drukkerijen in Den Bosch. De Bossche rechtbank heeft con form de eis van de officier van jus titie, de moordenaar van het zes jarig jongetje Corrie Hofman, de Eindhovense vertegenwoordiger J. K. veroordeeld tot een gevangenis straf van acht jaar, met aftrek van voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de rege ring, teneinde van harentwege te worden verpleegd. Prins Bernhard heeft aan drie Ne derlanders een Zilveren Anjer uit gereikt voor hun bijzondere ver diensten op cultureel gebied. De prins reikte de onderscheidin gen achtereenvolgens uit aan me vrouw I. M. Fennema-Zboray (voor haar vele jaren met grote volhar ding en enthousiasme gevoerde strijd voor een verantwoorde kin derlectuur van eigen bodem, resul terend in het kinderblad „Kris- Kras") aan broedre Erich (J. A. F. de Rijk) voor velerlei publicistische werkzaamheden en vooral voor zijn oprichting van de volkssterren wacht „Simon Stevin" in Ouden bosch en aan mr Romke de Waard voor zijn „indrukwekkende arbeid voor het behoud van het klokken spel het draaiorgel en de speeldoos". Kerkstraat 13 15, SPRANG-CAPELLE Telefoon 04167 - 2351 Nog een paar dagen en de kermis is er weer. De voorbereidingen zijn in volle gang. Reeds staan een paar dagen de eerste kermis wagens op de terreinen rond de Markt. In de zalen is men druk doende alles in orde te brengen om de klanten te kunnen ontvan gen en te bedienen. Extra voorra den drank worden door de brouwe rijen aangevoerd, want behalve de kermisvermakelijkheden, hoort er nu eenmaal ook een glaasje bij. Wanneer we onze advertentie kolommen even naslaan, komen we tot de conclusie dat de café- en zaalhouders weer heel wat van kermis 1966 verwachten Grote kleurige raamaffiches doen de burgerij kond, wat er allemaal te genieten zal zijn. We zouden haast durven zeggen dat de Gilden bond dit jaar de toon aangeeft. De Wavo's zorgen er vier dagen voor de dans in de grote zaal, terwijl in het café het Trio Kees de Nijs met als refreinzanger Albert Brosens de aandacht vragen. Als extra: zater dagavond de twee Gerto's, terwijl het matinee als zeer extra nummer het bekende Trio Hellenique pre senteert. Tot slot op het zondag- matinee Rien van Nunen, die „Toon Stiefbeen" imiteert. Aan de vleugel als artistenbegeleiding Tonny Bak- kenes. Euphonia heeft zijn zalen in feest kleed gestoken. De Skyliners, geen onbekenden voor de liefhebbers, verzorgen er vier dagen de dans, aangevuld met de Boerenkapel, die er de stemming weet in te brengen. Voor het matinee op zondagmorgen is het humoristisch-parodistisch duo „De Laaters" aangezocht. Vrijdag is het een extra avond voor de ge huwden, maar. ook andere ge zellige mensen zijn welkom. Hotel Smit zet zijn deuren wijd open voor hen, die gaarne in de on middellijke nabijheid van de kermis vermaak willen zoeken. Het beken de The Duke Sity Sextet, dat in de Apollo-zalen reeds meermalen grote successen behaalde, zal er met Bob Smit als refrein-zanger vier dagen lang amusement en show brengen. Ook het matinee op zondagmiddag staat voor een groot gedeelte voor rekening van dit prima ensemble. In de kleine zaal is eveneens elke avond muziek. Er zijn lekkere hap jes te krijgen uit eigen keuken. De heer H. Leestermans van Ho- tel-Café-Rest, Belletable, plaatste in zijn grote zaal in de Marktstraat een orgel-splendid, het instrument dat ongetwijfeld voor zeer velen nog het dans-pierement blijft, waar niets boven gaat. Om op krachten te blijven, moet er echter op tijd ook bij gegeten worden, waarom Belletable ook een heuse snackbar heeft ingericht. Op dat terrein is echter ook Piet v. Dun niet weg te cijferen. Van ouds reeds zijn z'n gebraden haan tjes de fijnste lekkernij, naast di verse gerechten, die dit restaurant eenmaal een naam gaven. Op zon dag tussen 12.00 en 2.00 uur wordt in de zaal een matinee gegeven door de Kon. Erk. Harm. St. Jan, waarbij medewerking van het be kende Brabantse Duo Hermans - Janssen, dat humor brengt in de aparte Brabantse stijl. Het wordt een echt ouderwets matinee, waar van genoten kan worden. Wie rustig een lekker borreltje of glaasje wil drinken in de kom, moet eens binnenwippen in de Co- reado - Bar in de Gasthuisstraat. Knus, gezellig en sfeervol is 't daar heerlijk vertoeven, voor wie niet van kermislawaai houdt. Wie bij heerlijk weer van een wandeling houdt, koerst zeker een keer naar de Roestelberg om bij J. v. Eeuwijk te gaan genieten van de heerlijke bos- en duinlucht. In Berg en Dal is het heerlijk vertoeven; 'n heerlijk zitje en prima consumptie. Bij uw terugkeer van de Roestel berg verwacht u De Steenbakker, waar het donderdag en vrijdag nog overdruk is van de Efteling-bezoe- kers, maar die op zaterdag en zon dag ook dit jaar weer voor de zo veelste keer Henry and his Blue Stars engageerde voor amusements- en dansmuziek. Op beide dagen vanaf 7 uur namiddag en, op zon dag ook van 12 tot 2 uur. Even doorgestapt, en we zijn bij Café De Efteling, bij de heer A. Vugts, die ook dit jaar voor Caba ret-dancing weer „The Flying Stars' o.l.v. Bert Rozenbrand, heeft afge sloten voor de zoveelste maal, want jaar op jaar bevalt dit ensemble uitstekend. Vroegen we in ons artikeltje de aandacht voor de horeca-bedrijven we mogen niet nalaten ook onze andere adverteerders even in uw aandacht te brengen. Voor een nut tig kermiscadeau er zijn er steeds nog velen die hiervoor iets besteden uit hun kermispot biedt Dekkers Kachelmagazijnen een keuze van datgene wat de tijd eist: koelkasten en kookplaten. Zeker voor moeder of vrouw het heerlijkste kermisge schenk. Iets dat ook steeds bekoort, levert u Schagen, de juwelier, of P. van Rooij, de horloger - opticiën. Een kleinood van goud schept tevreden heid en voldaanheid. Als ge op het kermisterrein bent, moogt ge zeker P. de Jong-de Jager niet vergeten. De Jong heeft .méér dan ge weet en voor de kermis al les in zijn diverse zaken: gerookte paling en gebakken vis, alle ker- missnoeperijen, een keuze in bie ren, likeuren en wijnen en iets leuks voor uw baby, kleuter, meis je, jongen of moeder. In drogisterij Van Amelsvoort vindt ge alles voor uw make-up en huid- en haarverzorging, alsmede fraaie hangers, snoeren, broches, enz. 't Paddestoeltje houdt zijn deu ren open, wanneer ge voor uw ba by of kleuter iets te kort komt en- voor de kleintjes krijgt ge er een verrassing op de koop toe. Voor een rustige en in alle op zichten voldane kermisdag is en blijft een bezoek aan De Efteling met een kijkje bij 't nieuwe sprook je van Koningin Fabiola „De Indi sche Waterlelies" de beste ontspan ning. Tot slot even een paar woorden over de nieuwe toonzalen van de firma Anton Timmermans, „De Meubelbeurs", welke juist met de kermis speciaal voor ontvangst zijn opengesteld. Sedert donderdag a.s. zullen deze gevestigd zijn: Anto- niusstraat 50 te Kaatsheuvel. Daar is nu een speciale collectie meube len en wat dies meer zij bijeenge bracht, om te laten zien dat „men niet altijd al z'n spaargeld nodig heeft". De verkoop te Waalwijk gaat steeds normaal door. Wij wensen al onze lezers 'n pret tige kermis en onze adverteerders goede zaken met de komende da gen. Verkoop en Service Laageinde 103, Waalwijk Tel. 2665 l» i» l» I» i' l' i» i» i»

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2