Leerlingen van Bernadetteschool brachten i Mej. Wijgergangs hulde Budel is in alle opzichten de meerdere van Uno Animo6-1 Opening Opening A. C. v. d. Ven Schoolhandbaltournooi van Tachos was dit jaar een groot succes Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! ZILVEREN ONDERWIJSJUBILEUM 300 SPELERS EN SPEELSTERS SPORTHUIS 'i KANSEN OP PROMOTIE ZIJN NU WEL UITERST GERING 6 BE ECHO VAN HET ZUiDEN VAN MAANDAG 27 JUNI 1966 6 deceptie was druk bezocht Cadeaus WmÈËlm „Grasduinen-tocht" is zeker voor herhaling vatbaar Woensdag op Budel- terrein tegen Longa Dinsdag 28 juni 4 uur Stationsstraat 122 Alle hengelsportartikelen ook voor de meest verwende sportvisser Buitenspel é&mm HALF ZWARE SHAG 1 N V. J. G R U N Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Jeugdioernooi van RKC goed geslaagd •buMMwj (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Mej. C. J. Wijger gangs, hoofdonderwijzeres van de Bernadetteschool in Waalwijk, vierde donderdag haar zilveren onderwijs- jubileum. Op die dag was mej. Wij gergangs namelijk vijfentwintig jaar aan het lager onderwijs verbonden. Een heuglijk feit dat men op de Ber nadetteschool niet zonder meer voor bij heeft laten gaan. In een zaal van de voormalige jongensschool van Be- soyen brachten de bijna 200 leerlin gen van de Bernadetteschool donder dagmorgen het jubilerende school hoofd hulde. Voor de kinderen was het feest toen nog niet voorbij, want vrijdagmorgen kon de schooljeugd genieten van een film, terwijl ook voor een tractatie was gezorgd. De feestdag werd ingezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor J. Verbiesen. De gezangen in de mis werden door de kinderen uit gevoerd. Een groep meisjes zorgde met muziekinstrumenten voor een muzikale begeleiding. Na een feeste lijk ontbijt volgde om half elf in de zaal van de voormalige jongensschool van Besoyen de huldiging door de schooljeugd. Na een welkomstlied brachten de kinderen mej. Wijger gangs een bloemenhulde. Van ieder kind was er een bloem. Béhalve het onderwijzend personeel woonden ook de ouders van de jubilaresse, verdere familie en 't schoolbestuur, bestaan de uit pastoor J. Verbiesen en de he ren A. Tuerling en H. Klerkx, de huldiging bij. Na afloop van de bloemenhulde boden Christie Dekkers en Audrie v. Bladel, de oudste en jongste leerling van de school mej. Wijgergangs het cadeau van de leerlingen, twee zilve ren tweearmige tafelkandelaars, aan. 'Het personeel van de school bood de jubilaris een verzilverde tafelaanste ker. aan. Pastoor Verbiesen sprak namens het schoolbestuur en deed zijn gelukwensen eveneens met een cadeau vergezeld gaan. Na het aanbieden van de cadeaus bracht iedere klas hulde aan de jubi laresse. Leerlingen uit de 6 klassen brachten achtereenvolgens per klas ballet, toneel, pantomime, circus, „ABC" en de klompendans. Tussen deze opvoeringen kwam een deputa tie van de jongensschool mej. Wij- gergans in de bloemen zetten. Tij dens de receptie, 's-middags, kwamen velen mej. Wijgergangs feliciteren. ,A,. D Mej Wijgergangs ontvangt het cadeau van de schooljeugd. De dag werd besloten met een diner waarbij ook schoolbestuur 'en perso neel aanzatetn. Zaterdag werd het ju bileum in familiekring gevierd. De leerlingen van de Bernadette school kregen vrijdagmorgen een film aangeboden. Een tractatie vormde 't besluit van de viering van het zilve ren onderwijs-jubileum van mej. Wij gergangs, die getuige de vele felici taties, in Waalwijk erg gezien is. WAALWIJK De gesprekstocht „Grasduinen" die zondag werd ge houden is een groot succes gewor den. Zondagmorgen gingen de ruim 85 jongelui vanaf „De Lindeboom" van start voor een tocht naar Uden- hout. In groepjes van 8 trok men naar Biezenmortel, onderweg druk pratend over de diverse onderwer pen. De slotconclusie werd tijdens het „avondfeest" getrokken. De gespreksleiders zullen deze week nader op de vele ideeën terug komen. Het kampvuur en de avond spelen werden ook bijgewoond door burgemeester J. Teijssen. Ook be stuursleden van de Mater Amabi- lisschool, de Levensschool en het Bedrijfsapostolaat waren aanwezig. Op de verdere plannen die tij dens deze „grasduin"-tocht werden besproken zullen wij nog nader terug komen. Jo de Roo is in de Tour de France slaags geraakt met een Franse renner en heeft daarvoor 5 minuten terugzetting en een boete van 50 nw. francs gekregen. Rik van Looy beweerde dat hij door Nijdam werd gehinderd en kwam daardoor als 2e aan. Nijdam ontkende dit maar werd ondanks als laatste geplaatst. Omtrent het Eindhovense dra ma in het ziekenhuis zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Trudy Groenman is in de kwart finale van het Wimbledon tournooi doorgedrongen, iets wat door een Nederlandse nog niet is gepres teerd. Een menigte van 50.000 man eis te dat alle titels aan Soekarno wor den ontnomen. VOETBALUITSLAGEN Groep I FeijenoordLanerossi 2—0 Chaux de F.Eintracht Fr. 2—4 Groep II AtalantaStraatsburg 6—1 DWSGrenchen 42 Groep Dl SionTilleur 0—2 Go AheadFoggia 2—0 Groep IV FC LuikBrescia 1—0 ADO—Biel 4—2 Kampioenschap van Nederland Amateurs JOSEmmen 3—1 MiddelburgUVS 4—1 UVS—Middelburg 2—3 Tweede klasse A Uno AnimoBudel 1—6 GemertSchij ndel 1—1 (Van onze verslaggever) TILBURG De kansen op pro motie naar de eerste klas zijn voor Uno Animo wel uiterst gering. De ploeg uit Loon op Zand verloor zondagmiddag voor ruim 5.000 toe schouwers op het Longa-terrein in Tilburg met maar liefst 6-1 van Budel. Woensdagavond speelt Uno Animo om 7 uur op het Budel-ter- rein tegen Longa. Wint Uno Animo deze wedstrijd dan is er nog een uiterst geringe kans op promotie. Longa moet dan n.l. komende zon dag van Budel winnen. Alle drie de clubs zijn dan gelijk geëindigd en alleen als de KNVB niet akkoord gaat met het voorstel om de club met het beste doelpuntengemiddel- de te laten promoveren dat is Longa) dan heeft Uno Animo nog een kleine kans. Deze theoretische kans op promo tie is dus voor Uno Animo wel ge ring. Een vereiste daarvoor is, dat woensdag de volle winst behaald wordt tegen Longa. En willen de 2 winstpunten naar Loon op Zand gaan, dan zal er anders gevoetbald moeten worden dan zondag het ge val was. Uno Animo speelde tegen Budel n.l. een zwak spelletje, zeer tot teleurstelling van de 5.000 be zoekers die meer verwacht hadden. Maar om in deze zenuwen-oor log voor promotie overeind te blij ven, is niet eenvoudig. Beide ploe gen hadden in het eerste kwartier van de wedstrijd de grootste moei te om de zenuwen baas te worden. Budel lukte dat geleidelijk beter. Veel gevaar hielden de aanvallen van de oranjehemden echter niet 0 in. Ook de voorwaartsen van Uno Animo kwamen niet verder dan wat getrap naast het doel. Na een half uur spelen had Budel echter de kaarten geschud. Peter Geven zorg de voor gevaar doch zijn schot ging over. In dezelfde minuut viel echter toch een doelpunt. Doelman Spapens van Uno was niet opge wassen tegen het harde schot van Van der Kruijs die zijn solo doel treffend afrondde: 0-1. Uno Animo moest nu alle zeilen bijzetten om de schade tot het minimale te be perken. Met veel kunst en vlieg werk lukt dat de tricolores vrij aardig. Kort voor rust zou Budel de voorsprong nog vergroten. De ach terhoede van Uno bleef voor ver meend buitenspel staan en Nico van der Kruijs zorgde voor num mer twee. In de tweede helft vocht Uno Animo even terug. De voor waartsen kregen wel enkele kan- sen maar doelpunten vielen er niet. Daarin waren de Budel-spelers be ter thuis. Juist in de periode dat Uno Animo zich ging herstellen schoot H. Mulders de illusies van de ploeg uit Loon aan flarden. Bij een onverwachte aanval zorgde hij voor nummer drie. De strijd was nu gestreden. Dat Spapens er na 25 min., toen Van den Dungen inmiddels voor 0-4 had gezorgd, nog voor Uno scoorde was niet meer van betekenis. Budel nam zelfs geen genoegen met deze 4-1 stand, in de laatste zeven minuten lieten de voorwaartsen van deze ploeg doelman Spapens nog twee maal vissen. Een 6-1 nederlaag die de spelers van Uno Animo wel bij zonder zwaar op de maag zal lig gen. Hopenlijk gooit men het woens dag in het kamp van Uno Animo over een andere boeg. Het Tachos Schoolhandbaltoernooi werd zaterdagmiddag door de heer J. J. M. van Heeswijk geopend. Het bleek al spoedig, dat in elke poule, de kansen zich al vrij snel toespitsten. In poule A (jongens boven de 15 jaar) bleken de drie scholen nl. Le vensschool, Nijverheidsschool en Michaël- Ulo geen fouten te maken. Met een ware titane strijd tussen de Levensschool en de Nijverheidsschool eindigde deze wedstrijd met de puntenverdeling van 3-3. De Mi- chaël-Ulo speelde twee wedstrijden, won beide, maar had nog geen ontmoeting met de Nijverheidsschool en Levensschool. In poule B (jongens van 12 tot 14 jaar) won de Nijverheidsschool zijn drie wed strijden, met op de tweede plaats de Micha- el-UIo, die op het nippertje (4-3) de twee kostbare punten aan de Nijverheidsschool moest afstaan. Zondag kwam er nogmaals een ontmoeting en alle kansen waren nog open. In poule C (meisjes boven de, 15 jaar) behaalde de Ulo Maria Koningin zeven punten uit 4 wedstrijden en speelde gelijk tegen een ander team van de Ulo. Maria Koningin, dat in opmars was. De huishoud school begon met winst, speelde gelijk, doch struikelde over de Maria-Ulo. In poule D (meisjes van 14-15 jaar) won de Ulo Maria Koningin alles wat er te spelen was, nl. 4 wedstrijden 8 punten en wat belangrijk was: ze wonnen ook van de sterk konkurerende Huishoudschool en met Liefst 7-1. En zal de zegereeks zich voortzetten In poule E (meisjes van 12 tot 14 jaar) was de Ulo Maria Koningin oppermachtig, omdat beide teams alle wedstrijden won nen en alleen de Huishoudschool Sagitta nog een bedreiging kon zijn voor de tweede plaats. In poule F (meisjes van 12 tot 14 jaar) speelde de Ulo Maria Koningin naar zes punten uit 3 wedstrijden, met op de tweede plaats de Huishoudschool met 4 punten uit 3 wedstrijden. Zondag zou de spanning zich toespitsen in poule A (jongens 'boven de 15 jaar). Dit bleek uit de eerste wedstrijden. De Levens school speelde tegen de Michaël-Ulo en na eerst twee afgekeurde goals van de Micha ël-Ulo, scoorde de Levensschool naar 1-0, doch de Ulo maakte de stand gelijk en de spanning steeg met de minuut. Het was de Levensschool, die de volle winst binnen sleepte, door in de laatste minuten de be slissende goal te scoren. De Michaël-UIó 'werd dus teruggedrongen. De Levensschool en de Nijverheidsschool wonnen al hun partijen en beide kwamen op 13 punten, toen dan de beslissing moest vallen en hoe gebeurde dat. Beide keepers speelden een prachtige partij; waardoor de doelpunten zeer kostbaar werden. Normaal komen bij 7-handbal veel doelpunten voor maar -bij deze wedstrijd was het tegen het einde pas 2-2. De ploegen waren dus volkomen aan kwam door een formidabel springschot van de Levensschool, gelijk gevolgd door vele protesten. De vraag, was: had de speler de grond geraakt voordat hij schoot. De scheidsrechter besliste van niet en het was jammer voor de Nijverheidsschool dat juist deze goal de beslissing bracht. Maar ere wie ere toekomt de Levens school heeft de kampioemsprijs én de wis selbeker, geschonken door het Gemeentebe stuur van Waalwijk, verdiend. Dit deed zij 3 toernooien achter elkaar en de Levens school mag dus deze beker definitief in be zit houden. De Michaël-Ulo hield hun tra ditie hoog door met de meest technische ploeg te komen en op de 3e plaats te ein digen. Tegen de kampioenen verloren zij beidé keren met 2-1. Een medaille was hun beloning. In poule B (jongens van 12 tot 14 jaar) verloor de Michaël-Ulo haar allereerste wed strijd tegen de Nijverheidsschool met 4 3 en in de tweede ontmoeting zou ze niet verder komen dan een gelijk spel. Beide ploegen lieten verder geen steken meer val len en de Nijverheidsschool won de beker en de Michaël-Ulo de 2e prijs en met een medaille werd MICRO van de Nijverheids school voor de derde prijs beloond. Bij de meisjes van 15 jaar en ouder ver speelde Athene van de Huishoudschool 1 punt aan een andere ploeg van de Huis houdschool en verloor met 2-1 van Swift van de Maria-Ulo, die slechts 1 punt kwijtraakte aan Hellas, een andere ploeg van die school. Swift van de Maria-Ulo werd daardoor kampioen met op de 2e plaats Athene, Huishoudschool en de 3e plaats was voor Hellas, Maria-Ulo. In poule D (meisjes van 14 tot 15 jaar) schoot DES van de Maria-Ulo recht naar de ere-prijs door niets te verliezen en alleen in de allerlaatste wedstrijd speelden ze ge lijk tegen Hercules van de Huishouschool, die daardoor de derde plaats veroverde. Zeeburg van de Maria-Ulo werd 2 maal geklopt door DES en kwam op de tweede plaats. Dat de Nuts-Ulo in dit geweld ten onder ging vond mede ook oorzaak in het feit dat ze door een minder gelukkige op gave in te hoge afdeling terecht gekomen waren. Volgend jaar beter. In de poule E-F waren 12 teams onder gebracht in 2 poules. In de poule E waren het 2 teams van de Maria-Ulo en 1 team van de Huishoudschool die de finales moes ten .spelen en in poule F waren het 1 team van de Maria-Ulo en 2 teams van de Huis houdschool. In deze finales wees de Maria- Ulo de Huishoudschool definitief terug en bezette alle 3 de ere-plaatsen. In het geheel waren het 2 zeer fijne sportdagen met hun leidsters en leiders en veel belangstellenden bedankte de heer A. Bergmans namens Tachos, iedereen die aan dit tournooi had meegewerkt om het tot 'n geslaagd sportcrcuciiient t© malwn. Hij vroeg als dank voor dit tournooi aan de elkaar gewaagd en de beslissende goal jeugd van Waalwijk om dé clubtent van fSPECI AL' Tachos op het sportjark Elzenhoven met j rust te laten en deze niet telkenmale te ver nielen. Hierna reikte de heer J. v. Hees- wijk de vele prijzen uit, het waren er 16 in totaal, en bedankte TACHOS voor de organisatie van dit tournooi en beloofde dat de Gemeente steeds alle medewerking aan zo'n evenement zoiu geven. Doordat de Le vensschool de wisseibeker definitief in bezit nam beloofde de heer van Heeswijk een 'nieuwe beker, die nog groter en mooier zou zijn. Dit voor het lustrum tournooi het vol gend jaar. Poule A. Jongens 15 jaar en ouder 1. Operatie, Levensschool, 15 punten. 2. Meteoor, Nijverheidsschool, 13 punten. 3. Atilla, Michaël-Ulo, 6 punten. 4. Sparta, Nijverheidsschool, 2 punten. 5. Aalsmeer, Nuts-Ulo, 2 punten. Poule B. Jongens van 12 tot 14 jaar 1. Tonido, Nijverheidsschool, 11 punten. 2. Rapid, Michaël-Ulo, 9 punten. 3. Micro, Nijverheidsschool, 4 punten. 4. Eska, Nijverheidsschool, 0 punten. Poule C. Meisjes 15 jaa'r en ouder 1. Swift, Ulo Maria Koningin, 15 punten. 2. Athene, Huishoudschool, 11 punten. 3. Hellas, Ulo Maria Koningin, 8 punten. 4. Neptunes, Ulo Maria Koningin, 4 pnt. 5. Marathon, Huishoudschool, 2 punten. Poule D. Meisjes van 14 tot 15 jaar 1. DES, Ulo Maria Koningin, 19 punten. 2. Zeeburg, Ulo Maria Koningin, 16 pnt. 3. Hercules^ Huishoudschool, 11 punten. 4. Atleta, Huishoudschool, 7 punten. 5. WLC, Huishoudschool, 6 punten. 6. Hermes, Nuts-Ulo, 0 punten. Poule E en F. Meisjes van 12 tot 14 jaar. 1W ilton, Ulo Maria Koningin. 2. Niloc, Ulo Maria Koningin. 3. Dynamo, Ulo Maria Koninging. 4. Thor, Huishoudschool. 5. IVO, Huishoudschool. 6. Volharding, Huishoudschool. Traditiegetrouw organiseerde de Waalwijkse VV RKC haar jaarlijk se jeugdtournooi. Op zaterdag 25 juni voor de pupillen om de Br. Sidonius-beker en op zondag 26 juni voor de A-junioren om de Pastoor Ras-beker. Dit RKC-tour- nooi is overal bekend als een ge zellig en sportief tournooi en ook ditmaal is er weer gezellig en spor tief gevoetbald. Wc*L LxoL puplllGavowr«ooi om de Br. Sidonius-beker betreft, hier was het Blauw-Geel die na in de finale van RWB te hebben gewonnen met 1-0 de eerste plaats bezette en uit handen van Broeder Sidonius de fraaie wisselbeker mocht ontvan gen. Tweede werd RWB uit Waal wijk. 2e RKJW; 4e Zwaluw VFC; 5e RKTVV; 6e RKC; 7e Internos; 8e DVVC. De sportiviteitsprijs was h'èr voor RKTVV uit Tilburg. Het tournooi om de Pastoor Ras beker, dat zondag werd gespeeld werd voor de tweede achtereenvol gende maal een overwinning voor de VV Mulo uit Helmond, die in de finalewedstrijd Taxandria uit Oisterwijk met 1-0 versloeg. Om de 3e en 4e plaats streden RKC en Desk. Deze wedstrijd werd door RKC met 2-0 gewonnen, zo dat hier de uitslag werd: le Mulo; 2e Taxandria; 3e RKC; 4e Desk; 5e Best Vooruit; 6e Schijn- del; 7e Internos; 8e Udi. Sportiviteitsbeker voor Internos. Wethouder Van Heeswijk reikte na afloop de fraaie Pastoor Ras beker uit. Hij dankte allen die op enigerlei wijze aan het slagen van het tournooi hadden bijgedragen en bracht hulde aan de deelnemen- den verenigingen en hun leiders, die aan het succes van dit tournooi zoveel hebben bijgedragen. RKC kan weer met grote vol doening op het organiseren van dit tournooi terugzien. uw mmtc Waalwijk, 17 juni 1966 Met verwondering nam ik ken nis van het naschrift van uw redac tie op mijn ingezonden stuk onder de rubriek „Uw mening" in uw blad van 13 juni. Uit het verslag over de opening van de „SL-66" in het Schoenen museum is niet te lezen dat door de burgemeester ten overstaan van de heer J. van Heesbeen het woord mede-grondlegger is gebruikt. Is dit wel het geval dan ga ik hier mede accoord. Nogmaals, en hier alleen gaat het om. De grondlegger van het schoe nenmuseum is en blijft mijn over leden broer de heer Antoon Hen driks, en ik ben er van overtuigd dat ook de heer van Heesbeen zelf mijn broer Antoon nooit anders zal zien. Met dank voor de plaatsing. Mevr. A. van Bladel-Hendriks. In Tilburg zijn de gebouwen en voorraden van de textielfirma Jos. van Riel door brand vernield. Een jongeman te Den Haag is in zijn bed verbrand, doordat hij een sigaret in bed rookte en dit vlam vatte.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6