wMlwijkse en LAnQSTPAAtse couRAnt Burgemeester V.V.V.-kantoor van Erp opende in Kaatsheuvel Geslaagden schoenstikopleiding ontvingen woensdag getuigschrift Parkeergarage is nog nergens in Brabant te vinden FRAAI GEBOUW CLóóar Inleiding Bossche kleding-service IN WAALWIJKSE HUISHOUDSCHOOL Pastoor Oomens hield inleiding BERÊNGS nu voor 88 ct. Kaatsheuvel staat met overnachtingen aan de top van M idden-Brabant Bevoorrechte plaats 'I f 1 .J IRPHpsplii PRISMA verkrijgbaar Lij: KLEDING-VERHUUR Goudse moppen VRIJDAG 1 JULI 1966 87e JAARGANG No. 51 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per nrm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Maandagavond heeft burgemeester L. van Erp van de gemeente Loon op Zand in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden een infor matiekantoor van de plaatselijke af deling van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer officieel ge opend. Hij deed dit door de toegang te ontsluiten, waarna de aanwezigen het interieur bezichtigden. Het kan toor is gelegen in de Gasthuisstraat naast de boekhandel van de heer J. Nannes, die voor het beheer zal zor- gen. Tijdens de hierop volgende bijeen komst in de zaal van het Apollothe- ater wenste burgemeester Van Erp 't V.V.V.-bestuur van harte geluk met met deze nieuwe aanwinst, die hij 'n belangrijke daad noemde om naar buiten aan te geven dat men op weg is om de gemeente tot recreatiege meente te realiseren. Hij prees het particulier initiatief dat hierbij ont wikkeld was. „Het gemeentebestuur is er mede door op de feiten en ver plichtingen gedrukt, die voortvloeien uit het zijn van recreatiegemeente", aldus de burgemeester, die er op wees dat dit bepaalde taken meebrengt voor de inwoners, met name voor de middenstand. Hij zei het een goed recht te vinden dat een gemeente bij het stimuleren van recreatie kan uit gaan van dezelfde feitelijkheid als b.v. een Rotterdam van zijn haven. „Kaatsheuvel heeft zijn prachtig na tuurgebied en De Efteling, en wij, zowel overheid als particulier moeten toeristen en vreemdelingen in alle op zichten behulpzaam zijn in het zoe ken naar zijn rust en zijn behoefte aan vrije ruimte". Hij achtte het van belang dat optimaal gebruik kon worden gemaakt van de mogelijkhe den die alom aanwezig waren. In dit verband merkte burgemeester Van Erp op, dat al jaren gewerkt is aan de toeristische inventaris, met name de rijwielpaden en enkele in voorbe reiding zijnde maatregelen. Hij vond het verheugend dat het particulier initiatief zich ter plaatse had gegroe peerd, waarbij dit nieuwe kantoor moest worden gezien als een hoogte punt van de activiteiten die een plaat selijke VVV-afdeling kan ontwikke len. „Wederzijdse inbreng kan hier aan 'het werk van de VVV inhoud geven", aldus burgemeester Van Erp, daarbij doelend op o.a. de financiële bijdrage van het gemeentebestuur. Tenslotte hoopte hij dat het kerkdorp Loon op Zand, die een bepaalde ei genheid heeft, zich wat meer ging aansluiten bij de VVV-activiteiten in Kaatsheuvel. VVV-voorzitter, de heer J. Bisse- link, gaf in zijn inleiding Kaatsheu vel en het toerisme in een nieuwe fa se" eerst een historisch overzicht over het ontstaan en de ontwikkeling van de VVV in Kaatsheuvel, een reeds jaren bestaande vereniging, die nooit zo heel veel naar voren is getreden. Hij wees daarbij op de krappe subsi die, terwijl de middenstand er geen halszaak in zag. De jongste reorga nisatie heeft daarin veel verbetering gebracht, een donateursactie had 2400.- opgeleverd, en een gunsti ger subsidieregeling (10 et. per inwo ner.staat in het vooruitzicht. Spre ker noemde een aantrekelijker aan zien te geven, want dit laatste liet volgens hem nog wel wat te wensen over. Daarbij was de hulp van de in- ivoner onmisbaar door o.a. te zorgen dat de plaats een grote vuilnisbak werd, het gemeentebestuur door het opruimen van krotwoningen en ver betering en verfraaiing van de 'entrees der gemeente, verder een grondige schoonmaak van de zgn. ijsbaan, een ideale, prachtig gelegen waterplas in de bossen, waar vele kampeerders in de omgeving vertier zoeken. „Er wordt gezegd", aldus besloot spreker, „dat er te plaatse maar één profiteur is, de Efteling, maar de middenstand zal zelfs op alle mogelijke manieren actief moeten zijn om de vreemdelin gen aan te trekken, waarbij V.V.V. gaarne alle mogelijke steun zal verle nen". De heer Verwiel, directeur van de Streek-VVV te Tilburg, gaf een uit eenzetting over de taak van 'n plaat selijk informatiekantoor in de totale 1 VOCALIST Burgemeester Van Erp opent het nieuwe Bisselink, voorzitter, ziet toe. V.V.V.-kantoor. De heer kosten van voorlichting in Nederland. Hij wees daarbij op de bevoorrechte plaats die Kaatsheuvel nu inneemt in het landelijke net van 100 VVV-in- formatiekantoren door de beschikking over dit medium voor het opvangen van toeristen. Hij wenste het bestuur en de gemeente geluk met het nieu we kantoor, dat onontbeerlijk was nu Kaatsheuvel qua overnachtingen (cir ca 100.000 p. jaar) aan de top stond van Midden-Brabant, en daarnaast ruim 1 miljoen bezoekers per jaar van de Efteling. Tijdens de pauze kregen de aanwe zigen gelegenheid 'n door de Streek- VVV ingerichte fototentoonstelling te bezichtigen, waarna de plechtigheid werd besloten met de vertoning van de propagandafilm „Brabant" en het beantworden van enkele vragen rond de VVV. DOLPH 100% WATERDICHT JUWELIER HORLOGER - OPTICIEN Stationsstraat 88. Waalwijk BRUID SJAPONNEN, BRUID SMEISJE SJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren naar de laatste mode. Vughterstraat 205 - Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH Woensdagavond had in de Huis houd- en Industrieschool te Waal wijk, de uitreiking van de getuig schriften plaats aan de leerlingen van de 2e jaars primaire opleiding en aan de geslaagden schoenstik- ken A en B. Pastoor Oomens van de Berna- detteparochie hield een korte in leiding waarin hij betoogde, dat het beroepsonderwijs het meisje 'n grote levensvreugde kan geven. Vanavond, aldus pastoor Oomens, zullen een groot aantal meisjes van de primaire opleiding, getuigschrif ten ontvangen en daarmee een be paalde periode in hun leven afslui ten. Het is een traditie geworden, om als bestuurslid van onze school, bij het sluiten van het schooljaar een kort Woordje te mogen zeggen, aldus de heer P. de Kort. „Ik ben blij, hiertoe de gelegen heid te krijgen, omdat er altijd bij het einde van een schooljaar meis jes de school gaan verlaten, het geen inhoudt dat ze een nieuw le ven gaan beginnen". Weer andere meisjes komen voor de keuze te staan welke richting ze op school of welk bedrijf zul len kiezen. De groep van de bedrijfsoplei ding is hedenavond wat kleiner als voorheen, omdat de meisjes van het leerlingstelsel nog niet klaar zijn met de examens. Voor deze meisjes wordt een aparte avond georganiseerd op een latere datum. De heer de Kort wenste de ge slaagden van harte proficiat met het behaalde diploma, doch wees erop, dat er nog heel wat tijd kan worden benut om zich verder te bekwamen. Er zijn scholen en op leidingen te kust en te keur. De directie en docenten van deze school zullen je graag helpen en advies geven voor een verdere op leiding. Zet je geheel in, aldus de heer de Kort, doe goed je best en gebruik de tijd om je zo verder te ontwikkelen en je voor te bereiden op de levenstaak die je straks wacht. Er zal gewerkt en gestu deerd moeten worden en de tijd zal goed moeten worden benut, opdat wat we doen, ook bijzonder goed gebeurt, want wij allen zijn zelf verantwoordelijk voor deze samenleving. Een voorbeeld is hier bijzonder goed op zijn plaats voor VOOR AL UW binnenschilderwerk en behangwerk P. van Assen Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160-3945 Bedrijft. Verweij schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk WAALWIJK - De ondergrondse autostalling die Waalwijk in het kader van de realisering van het City-plan krijgt is een nationale primeur. Burgemeester J. Teijssen vertelde ons woensdagmiddag tijdens een nabespreking dat een dergelijke parkeergarage nog ner gens in Noord-Brabant te vinden is. Als 500 auto's een plaats kun nen vinden in een parkeerruimte is men wel een heel eind op de goede weg. Met de bouw van de garage zal in de eerste fase reeds worden begonnen. De kosten van dit project worden geraamd op circa drie miljoen gulden. Als de parkeergarage eenmaal in gebruik genomen kan worden, zal Waalwijk van een boel parkeer-ellende zijn verlost. Aan de uitgang, in de Mr. van Coothstraat komt een benzine-pompstation en quickservicebedrijf. Ook is het goed er nog even op te wijzen dat met de uitvoering van het Streekwinkelplan niet de uitvoering van de andere bouw plannen in het centrum worden gestagneerd. Het winkelplan maakt een geheel uit van het centrumpldn. De andere onderdelen, onder meer de bebouwing nabij Kombi, zullen normaal worden uitgevoerd. de meisjes van de schoenstikoplei ding. De mechanisatie in de indus trie gaat heel hard, op de vitale punten heeft men bekwame men sen nodig, maar wat jullie meisjes djoen „het schachten stikken" is wel zeer belangrijk. Natuurlijk wordt er veel geperfectioneerd, hulpmachines worden aangetrokken enz., maar het stikken zal altijd zo blijven. Dit belangrijke werk is de verkoopskracht voor deze indus trie en in die moeilijke afdeling zijn jullie mede verantwoordelijk voor een klokgaaf produkt. Beste ouders, ook U van harte gefeliciteerd met het diploma van uw dochter. Ik heb getracht te schetsen wat er in deze tijd van de meisjes verlangd wordt. Bedenk echter wel, dat deze meisjes: a) nog jong zijn, b) dat het uw kinderen zijn. De docenten op deze school hebben hun met de meeste inspan ning een vorming op verschillend gebied meegegeven. Uw zorg voor de meisjes is er gelukkig, maar uw verantwoording wordt steeds gro ter. „Mag ik U vragen, namens de meisjes die allen zijn in de jaren naar volwassenheid, om begeleiding in hun ontwikkeling en waardering voor hun werk. De belangstelling van U voor uw meisjes is van groot belang om hen de rust en de kans te geven om de zaken naar waarde te schatten en zelf ook al wat verantwoording te dragen. Beste ouders, U kent het lied, „Geen woorden, maar daden". Gelukkig zijn er vanavond di verse belangstellenden uit het be drijfsleven aanwezig hetgeen ik ten zeerste waardeer, omdat zij door hun aanwezigheid tonen, belang stelling voor de meisjes te hebben, ook buiten werktijd. Mijnheer de voorzitter, mag ik U en het gehele bestuur mijn erken telijkheid betuigen voor alles wat U voor deze schoolgemeenschap doet. Speciaal hartelijk dank voor de spontane wijze waarop U ieder jaar de diverse beroepsopleidingen in deze school weer opvangt, daar ik weet, dat deze opleidingen U de meeste zorg geven. Verder wil ik danken, de docen ten en het personeel van deze school voor hun zorg en toewijding voor de beroepsopleidingen. Een speciaal woord van dank voor de pioniers uit het docentenkorps n.l. de directrice Mej. Gedden en de technisch leidster Mej. Brent, die telken jare hun activiteiten beloond zien, door de goede resultaten van de beroepsopleidingen en dit jaar speciaal, omdat er 8 candidaten van de 25 - door een strenge commissie uit het bedrijfsleven beoordeeld - het predikaat „met lof' behaalden. Mag deze dank vergezeld gaan van een kleine attentie, die U van har te is gegund. „Laat ons tenslotte de wens uit spreken", aldus de heer de Kort, „dat onder deze prima leiding, ge flankeerd door een bekwaam do- BANKETBAKKERIJ Oranjeplein, Waalwijk DEZE WEEK 250 gram van ƒ1. Profiteert U ook, zoals vele anderen, van de speciale af- haalprijzen van brood bijv. brood 61 cent. Vergelijk deze prijzen. De bakker met alles uit eigen bakkerij. centenkorps, het met Gods Zegen gegeven moge zijn om met de steun van de ouders allen op te trekken om samen te bouwen aan de we reld van morgen". De heer de Kort besloot met al len een genoegeüjke avond toe te wensen en straks een prettige wel verdiende vakantie. Hierna had de uitreiking der ge tuigschriften plaats, aan de volgen de leerlingen: - 'Söfc-mi Riet van Beijnum; Coba de Bie; An nie Biemans; Nelly de Bruyn; 'Paula van Bijnen; Susan Caro; Tonny van Delft; Annie van Dongen; Mary Donks; Gerry den Hoet; Joke van Hooren; Rietje Kamp; Joke Kuysten; Marleen van Nooij; Mar jam Rolobes- sy; Asmah Sengan; Hanny Treffers; Leny van Uden; Ria Verschure (met lof); Henny Vos; Teuntje v. Alphen; Henny van den Avoird; Sylvia Bek kers; Catrien Boers; Louise Bruur- mijn; Annie van Dongen; Lea Gou da; Gerry Hessel'berth; Grady v. d. Hoogen; Margo van Huiten; Loes Knuist; Ria Korthout; Marian Mol; Willemien v. Nooij; Jeanne Ripzaad; Willy Saakes; Corry Schalken; Mar leen Schalken; Ria Sleenhoff; Hen ny van Sleeuwen; Ans van Son; Leo- nie Thijssen; Janny Verduyn; José Berrevoets; Henny Blom; Ankie Brok; Corrie Dalmayer; Ankie Efde; Mieke de Folter; Henriette van 'Hel- voirt; Corry Lombarts; Ria van Mui- lekom; Corry Pullens; Martha van Rooij; Diny van der Sanden; Paula Sommers; Francien van de Veer; Janny Verwijmeren; Corry Wagema- kers; Ria de Bie; Lucie Brok; Karin Bruurmijn; Jose van Helvoirt; Lucie van den Hoven; Diny van Huiten; Annet Kipping; Marian de Koning; Janny le Sage; Eef Oversberg; Ria van Pas; Ans v. Riel; Detje Schaap; Anneke Lenzen; Ans van Schijndel; Zettie Schafer; Adrie van Zeist. Hierachter komenSchoenstiksters A; Schoenstiksters B. Ass. N. N. Ass. A: Sonja Biesheuvel; Agnes Blonk; El- ly van Caam; Gerry Doedijns (met Hof); Sjan Geers; Marijke Holst; Myrna de Lang; Corry Leenheers; Joke Leijenaar (met lof); Anja van Pelt; Ida Rombouts; Piets van Rijs- bergen; Ineke v. Schayk; Diny Smits; Hannie Treffers (met lof); Ans Ver hagen; Leny Verheij; Annelies WaCh- tels v. d. Berg; Anjo van de Wiel. Ass. H: Marjo Haen; Annemiek Hamers; Ada Lankhaar; Netty Rijkers; Ria van Velzen; Ineke Versteeg. Ass. N.: Ludy Maaywee; Toos Pol; Helma v. Seist; Ada Sprengers; Norma Tua- rea; Nelly van de Ven; Corry v. We zel. Vormingsklas Willy van Bijnen; Marie Jose van den Broek; Eva Italiaander; Marijke Kobben; Els de Leijer; Marian Mul ders; Rian Pepping (met lof); Yvon ne Riksen; Ine de Rooij (met lof); Ria Verharen; Mia Verhoeven. Kost. II Fatimah Barjanan; Ton Bruystens; Diny van Hilst; Ramla Tuasamu. Coup. Els van Drunen; Sjaan van der Heij den; Thea van de Water. - Een dader van de roofoverval op de Boerenleenbank in St. Anthonis is in Duitsland gegrepen. Hij was in het bezit van de helft van de buit nl. f 15.000.- en een pistool. - De spoorwegen hebben het vorig iaar 21 miljoen gulden verlies gele den speciaal door het goederenver voer.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13