Overgangsexamens Dr. Mollercnllege - Waalwijk Drunen heeft nu ook een jeugd-gemeenteraad Uno Animo laat het nu tegen Longa afweten1-5 DRUKKERSVAK VERS Ml DE PERS ?KLEIJBER6 SPELERS UII VELD GESIUURD 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 JULI 1966 15 Verse haantjes „FAZANT" Als schrandere knaap kun je overal terecht, maar Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Zondag Longa tegen Budel Provinciale Almanak voor Noord-Brabant Hengelwater in Nederland Rumoer om het koraaleiland ryryp 'TT v -x v p J A \S BEDRIJFSVOETBAL Onder zeer slechte weersomstan digheden is maandag j.l. op het terrein van Tachos een beslissings wedstrijd gespeeld tussen een elf tal van de Fa. de Kort comb, en de Fa. Van Haren-Oomens. Beide elftallen waren, na het spelen van zeven wedstrijden in de afgelopen competitie, gelijk geëin digd zodat een beslissingswedstrijd moest uitmaken wie zich kampioen van afd. A mocht noemen. Ondanks het slechte weer, er viel een constante motregen, is er door beide partijen een vrij behoorlijke wedstrijd gespeeld en ook in deze beslissing bleek dat de krachtsver houding vrijwel gelijk was want na verlenging van een kwartier was de stand nog steeds 1-1. Voor rust maakte Van Haren 1-0 uit een toegestane strafschop en na de rust wist de Kort eveneens door het nemen van een strafschop ge lijk te maken. Daar na verlenging de stand nog steeds gelijk was moesten volgens afspraak vijf strafschoppen worden genomen die door de spelers van de Kort grandioos werden benut, terwijl de eerste de beste overigens goed genomen strafschop van Van Haren even grandioos door doelman Wïjkmans werd gestopt, zodat de Kort zich kampioen mocht noemen. Daar bij afd. B het elftal van Hollandia uit Drunen als kampioen uit de bus is gekomen zullen vrij dag 1 juli j.l. te zeven uur op het Baardwijk-terrein beide afd. kam pioenen tegen elkaar aantreden om uit te maken wie uiteindelijk de sterkste is en zich algemeen kampi oen mag noemen. Vooral deze wed strijd kan bijzonder aantrekkelijk worden want wij hebben het ge voel dat de krachtsverhouding bij zonder klein zal zijn. Na afloop van deze wedstrijd zullen in het paviljoen van de vv Baardwijk de prijzen worden uit gereikt. Daar het elftal van de Fa's A. J. de Kort en de Kort-Wingels een combinatie is zal, onafhanke lijk van de uitslag, dit elftal in elk geval de eef van Waalwijk in de komende districts-kampioenschap- pen moeten verdedigen, daar dit elftal wordt aangemerkt als Zomer avondelftal. Wie voor het Bedrijfsvoetbal de eer zal moeten hoog houden is nog niet bekend. steeds voorradig POELIERS BED HIJ F Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk BURGELIJKE STAND Geboren: Henrica G. G. M., dv. C. C. J. H. Hendriks-van Wijk te Heusden; Maria A., dv. H. J. Ver hoeven-Koenen; Antonius J. M., zv. A. J. A. M. Mertens-Aarts; Ingrid M. B. E., dv. A. Fijneman-Pooters; Carolus W. C., zv. C. A. Hessel- berth-v. Riel; Stefan H. W., zv. H. C. van de Griendt-v. Tiel; Ronald A. en Nicolette E., z. en dv. J. Bückmann-v. Dalen; Martinus L. M. H. M., zv. M. L. H. v. Beurden-v. Beurden; Henricus J. G. M., zv. G. H. Wagemakers-v. d. Braak; Johan na M. T., dv. C. de Vogel-Roessen te Loon op Zand; Adriana M., dv. H. A. I. Smits-v. Raak; Peter J., zv. A. P. J. de Graaf-Hensen; Pieter S., zv. P. G. Beekman-Loomans; Jo hanna E. G., dv. C. V. Vissers-Raaij- makers. Huw.-aangiften: A. M. van de Mosselaar 27 j. te 's-Bosch en C. J. M. v. Dijk 32 j. te Waalwijk; B. J. A. Kolsteren 26 j. en W. G. M. Maas 22 j., beiden te Waalwijk; B. N. T. M. Korthout 22 j. en J. M. G. v. Meeuwen 20 j., beiden te Waal wijk; W. A. Robben 25 j. te Loon op Zand en H. A. F. Lombarts 21 j. te Waalwijk; P. J. A. v. Loon 23 j. en H. S. M. Oversberg 23 j., beiden te Waalwijk; J. A. in 't Groen 26 j. te Loon op Zand en A. A. W. Ver steeg 24 j. te Waalwijk. Gehuwd: P. M. M. v. Laarhoven 26 j. te Loon op Zand en J. A. de Jong 23 j. te Waalwijk; A. T. Maas 27 j. en J. M. Klerks 24 j., beiden te Waalwijk; G. A. Brok 29 j. en J. M. C. v. d. Berg 23 j., beiden te Waalwijk; F. M. v. Daelen 28 j. en M. J. J. v. d. Hoven 29 j., beiden te Waalwijk; J. van Es 24 j. te Waal wijk en C. Turfboer 23 j. te Rot terdam. Ingekomen: F. J. M. Elias en echtg. van De Bilt; J. J. G. P. Bes- selink en gezin van Wychen; A. C. Floren van Geertruidenberg; P. A. J. Kollee en echtg. van Heeze; W. A. A. M. v. Kempen van Maas tricht; J. A. Piggen en gezin van Wegens huwelijk is onze zaak GESLOTEN op dinsdag 5 juli Haaren; J. M. M. Cools en gezin van Breda; E. H. F. J. Lederer van Noorwegen; G. J. W. v. d. Velden van Loon op Zand; H. T. Bergmans en echtg. van Loon op Zand; W. A. M. de Jong van Loon op Zand; M. Peters van Nijmegen; G. M. Jans sen van 's-Bosch; A. J. G. M. de Kort en gezin van Den Helder; M. v. Berkel van Eethen; M. C. L. v. Mierlo van Tilburg; A. H. M. Thiel- lier en gezin van Ede. Vertrokken: M. G. v. d. Linden en gezin naar 's-Bosch; M. A. S. van de Pol naar Kerkrade; I. F. Kerkhof f naar Afrika; G. A. Schuchmann naar Oisterwijk; J. G. Lichtenberg en gezin naar Vlissin- gen; E. A. M. v. Oss naar Eindho ven; M. G. C. A. Leijtens naar Hoensbroek; A. B. J. M. Schalken en gezin naar Loon op Zand; F. J. van de Laak en gezin naar Tilburg; N. J. Buurma naar Loon op Zand; D. de Loor naar Lochem; M. T. de Bever naar Loon op Zand. GESLAAGD Op de Middelbare Vakschool, al hier slaagden de volgende leerlin gen en behaalden het getuigschrift van de M.V.L.S. Afdeling Lederbereiding P. A. M. dé Cock; F. L. J. J. van Helvoirt; E. Knepflé; M. L. G. L. Kolsteren allen uit Waalwijk. Afdeling Machinale Schoenfabri- cage E. van Bel, Waalwijk; N. J. Buur ma, Groningen; W. A. M. de Gouw, Kaatsheuvel; H. A. M. Hendriks, Waalwijk; T. T. J. M. van Kempen, Waalwijk; J. H. M. J. Ketelaars, Oisterwijk; J. F. M. Mombers, Waal wijk; A. J. A. L. v. d. Velden, Kaats heuvel; H. G. M, Vos, Neerkant; H. A. J. van der Wegen, Tilburg; J. P. E. van den Eertwegh, Nijmegen. Afgewezen: 2. TENNISCLUB „DE MATENKLOPPERS" Op dinsdagavond 28 juni werden op een clubavond van de tennisclub „De Mattenkloppers", nadat enige tennisinstructiefilms waren vertóond, de prijzen uitgereikt van het gehou den clubtoumaoi voor junioren. De voorzitter bracht dank aan 't „jeug'd- bestuur" dat op uitmuntende wijze 't tournooi had georganiseerd. Onge veer 5 jaarheeft 'onze tennisclub moeite gedaan om - te beginnen bij de jeugd de tennissport in Waal wijk populair te maken. De eerste re sultaten zijn er. Enkele jeugdspelers zijn door ambitie en training op een zodanig peil gekomen dat onze club in de toekomst in de tenniscompetitie hopelijk een woordje mee kan spre ken. Finale-uitslagen Dames enkel: Henny de Kort wint van Marielouise Tielen met 6-3, 3-6, 9-7. Heren enkel: Kees Damen wint van Frank van der Schot met 6-4, 6-3. Dames dubbel: Marie,-louise en Els Tielen winnen van Henny de Kort en Mariette van Huiten met 6-1, 6-4. Mixed dubbel: Henny de Kort en Dré Somers winnen van Marielouise Tielen en Albert Postema met 6-0, 6-1. Heren dubbel: Kees Damen en Hans de Waal winnen van Thieu Schapen donk en Dré Somers met 7-5, 7-5. AFDELING LYCEUM Van klas 1 naar 2 Maria Blonk, Bart Gragtmans, Henk de Vaan, Hans Heyhuurs, Joop Oingemans, Joop Heinen, Nico Hoeben, Adri Prove niers, Jan Spapens, Arnold Verschuren, Paul Verwiel, Hennie Klerx, Bert-Jan Stuurop, Louis Swinkels, Antoon den Teu- lin, Ari Verhelst, W,iro Verschuren, Ineke van Vlimmeren, Huub van Woerden, Jan IJpelaar, Leon Zijlmans, Astrid de Reiter, Martie v. d. Hoven (met lof), Peter de Man Frans Marcelis, Ad Rijken, Hélène Somers uit Waalwijk. Lianne v. d. Broek, Elly van Delft, Willy Klerx, Theo Velthuizen, Ad de Vrieze, Vera Leysen, Joost Lombarts, Ge rard Romsom, Doortje van Son, Toos Spee, Ans Verdiesen, Ineke Groot, Wim v. Sam- beek, Don Vernooy, Ellen Vesters, Rikie de Vrieze, Hans Walters, Joop v. d. Wiel uit Drunen. Pieter Stallen uit Geertruiden berg. Iedje Dirksen (me(t lof), Jan v. Ham, Sjaak van Heijst (met lof), Herman Balvers, Martin Heeren, Jos Heyst, Cees Voermans, Nico Kerssens, Sjaak Kooien, William Kuy- pers, Gerard Kuys, Ad v. d. Hoven, Piet Schoenmakers, Jan-Paul v. d. Velde, Jan Vis, Dirkje Wooning, uit Kaatsheuvel. Walther van Dongen (met lof) uit Loon op Zand. Mart Coesmans, Jos van Dongen, Frank de Glas (met lof), Wim Montens uit Waspik. Afgewezen: 29. Herexamen: 4. Van klas 2 naar 3 Bert v. d. Broek, Peter van Dongen, Al- lard Covers, Frank Knepflé, Willy Leij tens, Peter Roksnoer, Peter ter Berg, Sjaak Claassen, Henk Mulders, Angela Rouw- maat, Marjolein Steemers, Peter van Zand- voort, Harry Bijnen, Henk van Eijk, Huub de Ruiter uit Waalwijk. Cor van Delft, Hein Pennigs, Gerd van Riel, Stef van Delft, Ali v. d. Voort, Wim v. d. Wiel uit Drunen. Joop Broek uit Elshout. Anton Smetsers uit 1 Heusden, Truus Vermuë uit Oud-Heusden. Sjaak van Boxtel, Sjef van Dijk, Lia Valk, René Raaymakers, Kees Vloemans, Leo v. Vugt, uit Kaatsheuvel. Kees Hornman uit Nieuwkuijk. Ton Laros uit Sprang-Capelle. Pieter v. d. Ven uit Vlijmen. Gerard de Bont, Jan v. d. Bergh, Herman Severs uit Waspik, Afgewezen: 23. Herexamen: 3. Van klas 3 naar 4 Wim Andela, Connie van Doornmalen, Gees Eibers, Johnny van Sambeek, Jo Swim kéfs, Marian Weijers, Marjan de Wit, 1 Noortje van Woerden, Frank Zeegers, Theo Damen, Kees Pullens, Gerrie Vargha; Jan v. d. Wiel uit Waalwijk. Tini. v. d, Berg, Jan Vinkenvlëugel, Ad van Rooy uit Drunen. René Bruysten uit Heusden. Willy Gabriels, Willy Hoy'er, Marcel dé Jong, Jac. Pepping, Ton Raaymaakers, Jac.' vari Wanróo'y, Bernard v. Wezel'uit Raats- heuevl. Martin vap Luxemburg uit Loon op Zand. Jan de Bonth, Jozef de Bonht uit Nieuwkuijk. Pieter Huybregts, Herman Koedijk, Paul Schweitzer, Tonny Dirven, Lambert van Hblvoirt, Jan v. Loon, Sjel v. d. Ven uit Vlijmen. André de Bont uit Was pik. Agewezen: 21. Herexamen: 3. Van klas 4a naar 5a. Kees Aarts, Peter Schoelitsz, Dré Somers, uit Waalwijk. Klaas van Hoorn, Chris Wer ner uit Drunen. Ad v. d. Lee uit Haarsteeg. Jos vah Meeuwen, Peter van Rooy, Arthur,. Stef fen, Thijs van Vugt uit Kaatsheuvel. Kees van Dongen, Harry van Irsel en Hans Monteps uit Waspik. Afgewezen: 6. Her examen: 2. Van klas 4b naar 5b. Anja van Daal, Kees de Kort, Wim Pos tema, Arnold Verwiel, Tonny Voorbraak uit; Waalwijk. Hans van Bokhoven, Ria Brok, AndTé v. d. Laar, Alco Vernooy, Ine Vin- kenvleugel uit Drunen. Gerard van Broek hoven, 1 ineke Dirksen, Peter Grootswagers, Gelegenheids kleding - verhuur Laageinde 65 Telef. 2554 Waalwijk Voor het eerst werd Woensdag in Drunen een jeugdgemeenteraads- vergadering gehouden. Eenentwin tig jongens en meisjes, leerlingen van de J. P. van Rooij-Ulo-school te Drunen vormde deze jeugdgemeen- teraad. De raad kreeg al direct en kele voor de gemeente belangrijke zaken te behandelen, n.l. de bouw van een nieuwe Ulo, het verstrek ken van een krediet voor mobiele leslokalen, het uitbreidingsplan Braken-west; de bouw van 'n skel terbaan; het brengen van het slui tingsuur der café's op 2 uur in de nacht; verbeteringen van het sport park, straatbelasting en andere za ken. Zes partijen zijn in deze jeugdraad vertegenwoordigd en vol gloed heb ben de fractie's zich over al die pro blemen gebogen. In samenwerking met burgemeester Mr. H. Stieger, die ook deze vergadering voorzat, hebben de vier wethouders: Piet v. Delft (16); Wim v. Sluisveld (15); Peter Elshout (15) en Harry Fordy- ma (13) de agenda opgesteld. Aan 't begin der bijeenkomst zette bur gemeester Stieger voor de raad en de talrijke aanwezigen het doel van de gebeurtenissen uiteen, en deel de mede hoe de wethouders-porte feuilles waren verdeeld, n.l. Elshout (onderwijs), Van Sluisveld (sport en cultuur), van Delft (financiën en openbare orde) en Fordyma (openbare werken). De burgemeester zei verheugd te zijn, dat het gemeentelijk bestuurs apparaat en alle daarmee samen hangende zaken op deze manier, via het onderwijs de jeugd zou berei ken, waardoor bij de jeugd begrip voor ons werk wordt aangekweekt en meer begrip krijgt voor het werk van de gemeenteraad. Het vertegenwoordigde jeugd- lichaam dat woensdagavond in Dru- nens raadhuis vergaderde is op vol strekt democratische wijze gekozen. Het lerarencorps van de plaatselijke Ulo nam het initiatief ervoor en vond op het gemeentehuis een wel willend oor. De 189 scholieren wer den uitgenodigd aan een verkiezing deel te nemen. Tevoren hadden zich uit de jeugd alle partijen gegroe peerd. Zes van de zeven partijen kwamen tenslotte in de raad. Een lijst met twee kandidaten behaalde slechts 2 stemmen, hetgeen natuur lijk te weinig was voor een plaats in de jeugdraad, waarin uiteindelijk zittin kregen Partij der Artistiekelingen Guus van Kleef (15). Jongerenpartij Paul van Gestel (14); Harry Frody- ma (13); Christina Verhoeven (13). Jonge Middenstanders Jos Pijnenborg (16); Piet v. Delft (16); Tommy Willemsen (15); Fran- cine Wagemakers (14); Corry Klerks (15); Louise v. Huiten (14); Johan Elshout (16). Politieke Provo Partij Jaques Snaphaan (15); Jeugdstem Felix van Lammeren (15); Jaques van Eijen (16); Wim van Sluisveld (15); Peter Elshout (15); Henny Staal (15); Chris Musters (15); Henny van Venrooy (15). Provo Partij Partij voor recreatieve omwente ling en organisatie. Frank Broekman (15) en Giel Pij nenburg (15). Henk van Laarhoven, Conny Pepping uit Kaatsheuvel. Dries van Wagenberg uit Vlij men. Kees de Bont uit Waspik. Afgewezen: 10. AFDELING GYMNASIUM Van klas 2 naar 3 Sjef van Baal, Peter Bul, Max ten Dam, Joop van Gemert, Wim Hagemans, Bertie Hobbelman, Annemieke Hol, Jan Marcelis, Jan Sebregts uit Waalwijk. Rick Creemers, Robert Groot, Marianne van Sambeek, Ti ni Verharen, Margriet Vinkenvleugel, An nie van Wezel uit Drunen. Mily Kaptein uit Geertruidenberg. Rinie de Hart uit Heusden. Oot van Erp, Bert v. d. Linden uit Kaatsheuvel. Kees Merx uit Nieuwkuijk. Antoon van Gorp uit Raamsdonksveer. Agatha van Irsel uit Waspik. Afgewezen: 6. Her-examen: 1. Van klas 3 naar 4: Gemma Barendregts, Hans Cra mer, Wim Didden, Christianne Lan- gemeijer, Kees v. d. Leur, Katelijn Peters, Carla Roorda, Marian Rouw- maat, Willemien v. d. Wiel, Tom v. d. Vliet, Cia v. Zon uit Waalwijk: Marijke v. d. Broek, Peter Verhaak, Anneke Vugts uit Drunen. Ton v. d. Hoven, Ben Knapen, Marja Ver hoog uit Kaatsheuvel. Kees Klaver, Henk Paantjes uit Nieuwkuijk. Pe ter de Laat, Thieltje v. Oerle uit Vlijmen. Kees Langerwerf, Tonny Rombouts, Theo v. Willigenburg uit Waspik. Afgewezen: 7. Van klas 4 naar 5: Annelies Hellings, Hans v. Hest, Mari Hoevenaars, Marie-Louise Kemperman, Ans Leijtens, Jan Maas, J an v. Oudheusden, Harrie Pijpers, Ad v. Riel, Jan Verharen, Theo Verwiel, Fransje v. Woerden, Martin IJpelaar uit Waalwijk. Ton ny v. Hulten uit Drunen. Bert van Engelen uit Elshout. Aliés van Al phen uit Geertruidenberg. Leo Bis- selink uit Kaatsheuvel. Bert Kamp uit Waspik. Afgewezen: 12. Her-examen: 2. Van klas 5 naar 6: René ter Berg, Henk van Hoof, Fred Kruyssen, Agnes de Riiiter, Gerard de Vaan uit Waalwijk. Rini v. Engelen uit Elshout. Afgewezen: 4. AFDELING M.S.v.M. Van klas 1 naar 2: Irma Beerëns, Tineke Bertels,' Marleentje Copal, Hennie v. Crom-' Voirt, Joan vah Ileesbeen. Wilina Hoffmans, Annelies Holtgrefe, Riet Hornman, Ellen Hovers, Mieke van Hulten, Mieke de-Kort, Christa Labordus, Elly de Man, Henriëtte v. Nuenen (met lof), Magda v. Oud-;' heusden, Dimphy Pullens, Rieki Pullens, Elly Pulles, Joanneke Pul-'; les, Maria Pijnenborg, Adriënne Pij nenburg. Saskia Roorda, Nqnny v. d. Tillaart, Marian de Vaan, An nette Vreeling, Marijke van Zon uit Waalwijk. Nelly Beaard, Willy Brok Annette v. Delft, José Elshout, An nemieke Handgraaf, Tineke Jehoel (met lof), Corrie van Stiphout uit Drunen. Riky Klijn (met lof), Els hout. Marian Prinse uit Geertrui denberg. Dimphy v. d. Heijden uit Fleesbeen. Mario Smetsers uit Oud- Heusden. Ricky de Genzer (m. lof), Marian Laros, Iet Leenaarts, Marja Schrauwers uit Kaatsheuvel. Nanny de Bonth (met lof) uit Nieuwkuijk. Joke Vierhout uit Vlijmen. Marian Boons, Ria Zijlmans uit Waspik. Afgewezen: 11. Her-examen: 1. Van klas 2 naar 3: Marijke Bertels, Tineke Cramer, Nike van Delft, Ans Fijneman, Ria v. Heesbeen, Mia Hens, Annelies Hezemans, Greetje v. Liempt, Re- née Mombers, Else-Marieke van Os, Monique Petit, Marian Pullens, Jeanne Roksnoer, Margo Schapen donk, Els Tielen, Helma Verhagen, Tineke Verhoeven, Anja v. Vlim meren, Ank v. d. Water, Els Slaats uit Waalwijk. Thea Beaard, Cobie v. Logten, Sjannie v. d. Pluym, Micky Romsom uit Drunen Ariane Hagen uit Elshout. Annie Prinse (met lof), Antonet Michielse uit Geertruidenberg. Bernadette Don ders uit 's-Bosch. Ineke van Boxtel, Wies Hesselmans, Marian de Nijs, Nelly Soeterboek, Paula v. Spaan donk, Wieke Ververs uit Kaatsheu vel. Maria Hornman, Nieuwkuyk. Afgewezen: 10. Van klas 3 naar 4: Iedje Bertels, José v. d. Bogaart, Jeanne Brok, Els Duquesnoy, Elly Fijneman, Henny v. Oudheusden, Willemien Ouwerkerk, Mariëtte Pe ters, Henny Rijken, Ricky Sabel, Willy Schoemans, Ireen Swinkels, Ria Vugts, Noortje van Well uit Waalwijk. José v. Delft, Lia van Engelen, Berdien v. Helvoirt, José Jehoel, Ankie Pulles, Carla Rom bouts, Elly v. d. Sanden, Marijke Ver kaart, Mieke Vermeegen, Marita v. Zoom uit Drunen. Anneke Mi chielse uit Geertruidenberg. Marie. José Willemse uit 's-Bosch. Mieke v. d. Boom (met lof), Hetty Ploeg makers uit Kaatsheuvel. Afgewezen: 6. Her-examen: 6. Van klas 4 naar 5: Tineke Beekwilder, Hannie Ber tels, Ankie Beunes, Nelly de Graaff, Liesbeth Hendriks, Dimphy Hens, Marie-José Kobben, Hennie de Kort, Ineke Langemeijer, Hetty Mombers, José v. Roosmalen, Susan Spapens, Annemies den Teuling, Marie-Loui- maar juist omdat je schrander bent, kijk je verder dan je neus lang is, want wat je ouders en jezelf nu kiezen, bepaalt wat je later bent En daarvoor geeft het je de gelegenheid om thans en later iets te betekenen. Het geeft je werk dat je boeit, een om geving waar je je thuis voelt, een ge reglementeerde opleiding, een volle dag naar school, toezicht van een inspecteur, twee-jaarlijks onderzoek en een zeer goed loon direct en in de toekomst, met véle mogelijkheden. Iedere jongen van 1416 jaar komt voor opleiding in aanmer king, die de lagere school geheel heeft doorlopen, u.l.o. of lagere technische school. Tot zestien jaar kun je nog vóór militaire dienst uw diploma behalen als zetter, drukker, binder enz. Geeft U spoedig op, of kom even praten met je vader of moeder bij Grotestraat 205, WAALWIJK Een bedrijf in de Langstraat sinds 1872 Budel 30 juni Uno Animo is in de beslissende halve competitie van de tweede klasse amateurs niet erg goed vóór de dag gekomen. Werd het afgelopen zondag tegen Budel een nederlaag van 1-6, nu werden de mannen uit Loon op Zand het slachtoffer van Longa dat met 5-1 wist te zegevieren. De Tilburgse overwinning is al leszins verdiend, want ook ih deze ontmoeting wist Uno Animo niet tot aanvaardbaar voetbal te komen. Kwalijker is echter het feit dat Uno Animo veel te hard heeft ge speeld en vooral de verdediging greep nog al eens naar unfaire mid delen. j Longa greep 'meteen na het be- ginsignaal van' scheidsrechter Boer boom uit Den Bosch het initiatief ih handen. De Loonse defensie ver dedigde nu heel wat beter dan te gen Budel en hoewel Longa snel speelde duurde het toch nog een kwartier voor het eerste doelpunt een feit was! Het 'grote aantal Til burgse supporters, dat. naar Budel getogen was, kon voor de eerste keer juichen toen Vrins een goe de pass van Maas doeltreffend af rondde 1-0. Intussen kwam Uno Animo regelmatig ook wel tot ge vaarlijke aanvallen,: maar goede schoten van Van Lier en Van No- yen misten nog de juiste richting. Jan Meijer, die licht geblesseerd was, speelde slechts in teruggetrok ken positie en liet zich na de rust vervangen door de jeugdspeler Van der Kaa. Longa sprong wel royaal om met zijn kansen. De Zwart en Maas za gen kans om praktisch voor open doel te missen. Vijf minuten voor de pauze moest Uno Animo op nieuw capituleren, toen Louis de Zwart met ëen kopbal zijn ploeg- makker Vrins de vrije ruimte in stuurde en doelman Spapens maak te een vergeefse duik. Na tien minuten in de tweede helft was het alweer raak. Nu was het Maas die een uitstekende pass van Vrins wist te benutten 3-0. Uno AnimoJ dat niets meer te ver liezen had, kon nu vrijuit spelen en het accent op de aanval leggen. Daarmee werden ze nog een hand je geholpen door Longa dat de bal maar steeds niet goed wist op te ruimen. Vooral Van Lier kwam zodoende enkele malen dicht bij een doelpunt. Het spel werd in tussen al maar harder en nadat De Zwart het vierde doelpunt had gescoord, stuurde scheidsrechter Boerboom, de Loonse spil Van Wan- rooy van het veld, die Blume had nagetrapt. En even later toen Uno Animo door Van de Ven tot een - Minister Smallenbroek heeft in de Tweede Kamer medegedeeld dat aan de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, de heer H. J. van der Molen, eervol ontslag zal worden verleend. De Kamer zal daarover vandaag discussieren. se Tielen, Herma v. d. Weide, Ma rijke Weijers, Addie van Zon uit Waalwijk. Lenie Beaard, Carla v. Dun uit Drunen. Ria Klijn uit Els hout. José Kaptein uit Geertruiden berg. Ineke Heintzberger, Reinilde v. d. Heijden, Henriëtte v. d. Lin den, Elly Schilders, Addy den Teu ling, Els den Teuling uit Kaatsheu vel. Wilhelmien v. Kuyk uit Nieuw kuijk. Hariny'de Bonth, Rita v. Oer le uit Vlijmen. Afgewezen: 5. Her-examen: 2. tegendoelpunt was gekomen, was het Van Asten die het bij de heer Boerboom verbruid had en ook de kleedkamers moest opzoeken. De Zwart wist in het laatste rommelige kwartier de stand nog op 5-1 te brengen. Uitgave: N. Samson N.V., Alphen 1 iaan den Rijn Een dezer dagen is de provinciale almanak voor Noord-Brabant 1966 verschenen. Deze almanak bevat alle mutaties welke rond de jaar wisseling zijn opgetreden in de sa menstelling van het bestuursappa raat en de vele bestuursorganisaties. De almanak verstrekt gegevens over provincie-, gemeente- en wa terschapsbesturen, allerhande over heidsdiensten en instellingen etc. Hét 298 pagina's tellende boek is uit officiële bronnen samengesteld door mr. P. J. C. M. Kruse, hoofd administrateur met medewerking van H. J. Lysen, referendaris ter provinciale griffie van Noord-Bra bant. Een onmisbaar naslag werk voor iedereen die regelmatig ge gevens over de hierboven genoem de instellingen of organisaties moet hebben. Auteurs: A. van Onck en P. J. Stee- gers, uitgave: Forum Boekerij Den Haag Enkele weken geleden is het laat ste boekje van de serie Hengelwa ter in Nederland van de pers ge komen. In deze I2-deIige reeks boeken wordt het viswater van ge heel Nederland tot in details be handeld. In de boeken zijn verder de no dige gegevens te vinden over ver gunningen, botenverhuur, logies- mogelijkheden enz., met natuurlijk het Water als levend middelpunt. De deeltjes zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar. Voor onze lezers zijn vooral interessant de deeltjes: West- Brabant en Zeeland en Oost- Bra bant en Limburg. De auteurs heb ben in deze twee boeken twee on schatbare dingen opgedolven: prach tig hengelwater en rust te midden van landschapsschoon. Voor de sportvissers 12 onmisbare en waar devolle boekjes. Auteur: Hammond Innes, uitgave A. W. Bruna Zn., Utrecht. Het boek handelt over de familie Strode, een rederfamilie. Voor elk lid van de familie hadden alleen schepen en geld werkelijk waarde in dit leven en iemand die er an dere ideeën op na hield vond men een dwaze dromer. Peter Strode, beurtelings zwerver en reiziger, beschouwde men dan ook als een afvallige. Men vergat dat Peter meer belangstelling had voor de mens dan voor geld. Hij voelde zich dan ook opperbest op de Malediven, een groep koraal eilanden. De Stones, ver weg in Engeland, moesten later toegeven dat Peter gelijk had. Waarom? Dat leest u in dit uitstekende werk van Hammond Innes, in wiens werken de zee een steeds terugkerend on derwerp is.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 15