waalwijkse en LanostRaatse coupant Waalwijks Jachthoornkorps ,(ornu Copiae' naar Wereldmuziekconcours te Kerkrade w X I Uitgaan in het weekend Luxor Lido Gouden paar in Kaatsheuvel Musis Sacrum li, U li. BAMBINO - Baby-speciaalzaak m Abrikozenvla VAN MIL i«Bl STASSAR Waalwijk Nieuwkuijk ftm* Halve dagen werken Hogeschool Tilburg krijgt in 1967 theologische faculteit DEKZEILEN „American- stores" Tilburg Victorie in Pacific de NSU-PRINZ Teken van Zorro Verrekijkers de Noodlanding in frontlinie Romantica Enclave Combo The Music Strings The Daffodils nog niet in Springplank GBi (K.8Eê (sL (SE; (g-..ggfê (gjrë (jfêfé (ffiré (fgé @Fê föé 6 BANKETBAKKERIJ f3,25 Positiekleding Damesmode Tilburg Gouden paar in in Waalwijk VRIJDAG 1 JULI 1966 87e JAARGANG No. 51 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 1 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" p/ys- y-y///. H|H|i ■KS *smm. ik* Op 24 juli a.s. zal het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" deelnemen aan het wereldmuziek concours in Kerkrade. Het mag voor dit Waalwijkse korps als een grote eer worden beschouwd aan dit con cours te mogen deelnemen, daar alleen de beste korpsen van de we reld hiervoor worden uitgenodigd. In Kerkrade zal „Cornu Copiae" deelnemen aan de mars wedstrijd. Het Waalwijkse korps heeft zijn deelname aan het wereld-concours te danken aan de grote successen, die de laatste jaren op diverse con coursen werden behaald. Bestuur en leden stellen dan ook alles in het werk om in Kerkrade goed voor de dag te komen en hun uitverkiezing voor dit cancours te rechtvaardigen. Reeds geruime tijd wordt er veel gerepeteerd, de laatste weken zelfs 3 of 4 maal per week. Tijdens deze repetities, die onder leiding van in structeur W. A. Gerrits worden ge houden, wordt vooral aandacht ge schonken aan de muziekbeoefening en aan de muzikale uitvoering. De leden bezoeken deze repetities trouw, een bewijs dat allen zich tot het uiterste willen inspannen om in Kerkrade een goed figuur te slaan. Uitgevoerd zal worden „Waal wijks Glorie" van W. A. Gerrits, instructeur van het korps. Om de deelname in Kerkrade ook finan cieel mogelijk te maken, werden reeds diverse acties ondernomen. De bliksemactie van zaterdag j.l. verliep wel bevredigend, doch waar" van het korps meer van had ver wacht. Er bleven n.l. nog een flink aan tal loten onverkocht. Aan het iet wat teleurstellende resultaat waren echter ook de slechte weersomstan digheden debet. Dit neemt echter niet weg dat „Cornu Copiae" niet met vertrou wen de deelname in Kerkrade te gemoet ziet, hoewel men het zal Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. moeten opnemen tegen de beste korpsen van de wereld. Deze opgave moet niet worden onderschat, het eventuele succes is er echter des te groter om. We ho pen, dat „Cornu Copiae" in staat zal zijn, in Kerkrade de naam van Waalwijk hoog te houden en gelau werd uit deze titanenwedstrijd zal terugkeren. Supporters die de reis mee wil len maken kunnen zich opgeven bij de bestuursleden van „Cornu Co piae". De Katholieke Hogeschool te Til burg krijgt een theologische faculteit. De nieuwe opleiding, die in 1967 zal beginnen, wordt mede dienstig ge maakt aan de wetenschappelijke vor ming van de priesterkandidaten van de bisdommen Den Bosch en Breda en van minstens tien religieuze or den en congregaties, die hun groot seminaries opheffen. Dit is de grootste concentratie op het gebied van de hogere priesterop leiding sinds de tendens tot samen smelting van groot-seminaries in Ne derland zich baanbrak. De grootsemi naries van de twee Brabantse bis dommen te Haaren (Den Bosch) en Hoeven (Breda) zullen ook worden opgeheven. Of de studenten in Til burg op kamers of in een eigen ge bouw gaan wonen, is nog niet beslist. ff. van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) I J vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 Een van de vele films van Otto Preminger is Victorie in de Pacific. Het is een oorlogsfilm en verhaalt de gebeurtenissen tussen een Japanse en een Amerikaanse oorlogsvloot. Daarbij spelen ook persoonlijke ge beurtenissen tussen twee mensen een grote rol. Otto Preminger heeft in deze film geen gebruik willen maken van journaalfilms. Hij stond erop alles gewoon op te nemen, inclusief de bomaanval op Pearl Harbour. De film begint met 'n aanval van de Amerikanen op de Ja panse vloot. Dit wordt een catastrofe doordat kapitein ter zee, Torry om brandstof te sparen de verplichte zig zag koers niet aanhoudt. Torry wordt veroordeeld tot een bureau-baantje waar ook de grote gebeurtenissen 'n aanvang nemen. Zijn zoon die hij in jaren niet gezien heeft blijkt als of ficier op het eiland te zijn. Hij tracht zich aan de actieve dienst te onttrek ken terwijl Torry in de actieve dienst wil. Dit leidt tot een botsing tussen vader en zoon. Beiden hebben een meisje en de gebeurtenissen ziCh la ter afspelend, leiden er weer toe dat zoon in de actieve dienst wil en va der tot admiraal in de actieve dienst wordt bevorderd. De gebeurtenissen gaan zich dan toespitsen. Donderdag tot en met maandag. 14 jaar. Het zovelste avontuur van Zorro concentreert zich op Zuid-Californië waar een bandietenbende, onder lei ding van de gewezen officier Garcia, de macht van de gouveneur over neemt. Het valt Zorro echter moeilijk Garcia te vinden. Onophoudelijk zit hij de verkeerde achterna, hoewel Zorro zich aan het einde toch wel bekend maakt. Zondag 3 uur. Alle leeftijden. hun radio is vernield en hun com mandant geeft opdracht een boot te bouwen om weer aansluiting te krij gen bij de hoofdmacht. De rust op het eiland wordt verbroken doordat een Amerikaans vliegtuig een nood landing moet maken. Het komt tot een treffen tussen de Jappen en Amerikanen doch op een gegeven moment sluiten zij een compromis dat verbroken zal zijn zodra versterking voor de Jappen óf voor de Amerikanen zal komen op zetten Vrijdag tot en met dinsdag. 14 j. voor SPORT en TOERISME OPTICIEN Stationsstraat 88 Op een eiland in de Stille Oceaan ligt een peloton Japanse soldaten; Zaterdag treedt het Enclave Com bo in Romantica op. Dit Combo dat al 12 jaar amusementsmuziek ver zorgt dank haar naam aan het vroe gere Enclave Baarle Nassau. Niet verwonderlijk dat het combo dan be halve 2 Nederlanders ook 3 Belgen herbergt. Niet alleen in ons land, ook in Bel gië zijn zij een graag gezien orkest, doch de geruchten als zou het com bo grote tournees hebben gemaakt wijzen zij als „fabeltjes" van de hand. Als begeleidend orkest hebben zij al enkele platen gemaakt en dat wil toch wel zeggen dat zij als or kest goed aangeschreven staan. Zij leggen de nadruk op amusements- en dansmuziek. Hoewel zij ook wel beat op hun reportoire hebben. Zelf zeggen ze niet zo idealistisch te zijn om plan nen te maken voor een toekomst in de professionals wereld. Ze be schouwen zich als semie-profs. Een bijzondere gebeurtenis vond gisteren plaats (donderdag) toen de heer A. van Rooij (zang) in het huwelijk trad met mej. Lambooij uit Tilburg. De heer van Rooij onderbreekt zaterdag zijn huwelijksreis om in Romantica te komen optreden. De wittebroods weken worden daarna uiteraard weer voortgezet. Zaterdagavond The Music Strings uit Amsterdam. Het is een orkest be staande uit zes jongens die vooral op commercieel terrein bekendheid ge nieten. Zij werken al vijf jaar samen waarvan 3 jaar onder contract bij Bureau Ben Essink. Van 10 juni tot 1 oktober zullen zij een proeftijd als professionals doormaken. Wanneer zij deze, tijd suc cesvol doorkomen, zullen zij als pro fessionals blijven werken. Inmiddels zijn al offertes gemaakt te Stock holm, Kopenhagen, Luzern en Bern. Het is vrijwel zeker dat zij na okto ber voor een half jaar naar het 'bui tenland zullen gaan. Zij zullen dan ook meer op populair terrein gaan werken. Hoewel zij via radio en tele visie nog geen bekendheid hebben gekregen is hun naam in Holland, Friesland en Groningen een begrip. Of hun successen gaan uitbreiden over een groter gebied hangt nu af van hun proeftijd. Zondagmiddag en -avond The All Stars met zang van Ton Kalberg. Naar wordt medegedeeld zal het duo „The Daffodils" uit Waalwijk, niet in het programma „De Spring plank" van de KRO optreden, daar het KRO-programma inmiddels ge wijzigd is, i.v.m. de Tour de France. Wanneer het nu zal optreden ds nog niet geheel bekend. u Verfrissend heerlijk Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk natuurlijk met roomboter I [ff? fflsr 6 «Sr ftJSTê (gSré Op vrijdag 8 juli hoopt het echtpaar Jos v. d. Mierden (75) en Drika Hoevenaar (71), wonende Leo XIII-straat 22 te Kaatsheuvel hun gouden bruiloft te vieren. De eerste huwelijksjaren van het a.s. gouden paar, wier echtverbintenis met tien kinderen werd gezegend, zijn door de eerste we reldoorlog en de daarop volgende crisis bijzonder moeilijk geweest. De man verdiende f6.- per week in de werkverschaffing en dit zegt genoeg. Desondanks denkt Jos nog met 'n zekere weemoed aan z'n jonge jaren, toen men de avonden gezellig zingende doorbracht en men wat onder de kurk in de zak meedroeg. Een buurtcomité, dat het feest organiseert, heeft o.a. op het programma staan 'n plechtige H. Mis om half tien in de St. Jozefkerk, om half een aanbieding van het buurtgeschenk ten huize van het gouden paar, verder feest in café „De Steenbakker"waar 's middags ook de receptie wordt gehouden. Grotestraat 142 144 Telef. 4147 Waalwijk JUNIOREN-COMMISSIE De voetbalvereniging hield in het club huis haar algemene jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris, H. Vigee, werd onveranderd goedgekeurd. Er werden twee nieuwe leden aan de junioren-commis sie toegevoegd. Het kasversjag had een ba tig saldo. De aftredende bestuursleden P. Meerburg en J. van Son werden herkozen. Om de festiviteiten rond het 40-jarig be staan in april 1967 voor te bereiden werd er een commissie benoemd bestaande uit 6 actieve spelers. JEUGDTOURNOOI 'Op de terreinen van het sportpark „De Vliedberg" alhier werd zaterdag en zondag een voetbaltournooi georganiseerd voor de jeugd van 13 tot 18 jaar. Er werden door 18 verenigingen met 24 elftallen deelgeno men. Er waren mooie wisselbekers beschik baar gesteld. UITVOERING TIENERKOOR Zondag j.l. werden in onze parochie voor het eerst de gezangen in de hoogmis van 10 Uur door het bestaande tienerkoor op de Vliedberg alhier uitgevoerd. Er bestond door parochianen hiervoor vele belangstel ling. De gezangen werden onder leiding van de directeur, de heer Van den Bosch, schit terend ten gehore gebracht en viel bij de parochianen ten zeerste in de smaak. NIEUWKUYK SPORTDAG Op de Vliedberg werd door de jeugd van de lagere school een sportdag gehouden, die in alle opzichten schitterend is geslaagd. De 500 deelnemende kinderen hadden de 30 verschillende onderdelen nog eerder dan was verwacht afgewerkt. Het personeel van de sbhool had voor de puntentelling een systeem ontworpen waarbij klein en groot gelijke kansen kregen. JUWELIER Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Heuvelstraat M - Telefoon 26882 Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. B0TH WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 Op zondag 10 juli a,s, zal het echt paar H. Stokwielder-KIijn, wonen de Dr. Visserstraat 24 in plan Laag einde, de dag herdenken waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De bruidegom is 80 jaar, de bruid 76. 's Morgens om 10.30 uur zal ter hunner intentie in de Bernadette- parochie een H. Mis van dankbaar heid worden opgedragen. Van 14.00 tot 15.30 uur volgt dan in Hotel Verwiel een receptie. Voor zijn huwelijk was de brui degom een bekend kleermaken, welk vak hij na zijn huwelijk ver wisselde met dat van bontwerker, een bedrijf dat al spoedig een goe de naam verwierf en thans door de zoons van het echtpaar wordt voortgezet. Hun huwelijk werd ge zegend met 7 kinderen en 24 klein kinderen. Ook op maatschappelijk terrein heeft de bruidegom vele verdien sten. Zo was hij vele jaren voor zitter van de afd. Waalwijk van de R.K. Kleermakersbond vöor de be langen waarvan hij steeds op de bres stond. Tevens was hij jarenlang de ac tieve en bekwame voorzitter van de Pluimvee- en Konijnen vereni ging Waalwijk en Omstreken, die hij mede tot grote bloei bracht. Hoewel op uitdrukkelijk ver zoek van het gouden paar, het feest uitsluitend in familiekring zal wor den gevierd, twijfelen wij er niet aan, of het zal hun op 10 juli a.s. niet aan belangstelling ontbreken.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9