166 jongens ontvingen diploma Nijverheidsschool Waalwijk e.o. Raad besloot tot deelname in Stadsgewest Waalwijk Lijst van gediplomeerde leerlingen L.T.S. - Waalwijk Café 't Vosje in Baardwijk vergroot en gemoderniseerd Hollandia uit Drunen algemeen kampioen LOON OP ZAND WIL ONTWIKKELINGEN AFWACHTEN Sprang-Capels elftal niet opgewassen tegen RKC: 6-2 TOCH CURSUS AUTO-TECHNIEK BEDRIJFS-ZOMERAVONDVOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JULI 1966 Afscheid van Ds. Breeuwsma 1138 leerlingen Advies GASTARIEVEN GEWIJZIGD Baardwijk is fraaie zaak rijker NSU-PRINZ Efteling Gastarieven Benoemd Leerlingen Huishoudschool ontvingen diploma (Van onze verslaggever) WAALWIJK Honderdzesenzestig jongelui ontvingen vrijdagmiddag uit handen van de heer S. de Kort het getuigschrift van de Nijver heidsschool voor Waalwijk en omstreken. Honderzesenzestig jongens, die met goed gevolg het examen in een van de vele vakken hebben afgelegd. Het aantal vakken zal in september weer worden uitgebreid. Het volgend schooljaar zal worden gestart met de cursus auto-tech niek. Een cursus, waarvoor het ministerie reeds een jaar geleden toe stemming had gegeven, doch waarvoor enkele weken geleden plotse ling de vergunning werd geweigerd. De voorzitter van het schoolbe stuur» de heer S. de Kort, vond de genomen beslissing belachelijk. „We zullen vechten om deze beslissing ongedaan te maken. De cursus gaat in ieder geval door, eventueel in een garage". In zijn toespraak wees de heer De Kort er op, dat 't verbouwings plan voor de bouwloods klaar ligt. „Het K.B. dateert van juli 1965 en voordat dit besluit afkwam, waren er al jaren van voorbereiding voor bij. Nu wordt plotseling de vergun ning geweigerd, kort voordat we met de cursus zouden starten. De machines zijn zelfs al besteld. Het bestuur geeft veel tijd, moeite en zorg aan de school. Dit alles pro- deo in het belang van de jeugd. Wij kunnen begrijpen dat, gezien de economische situatie, in het land bezuinigd moet worden. Dat nieuwe plannen worden uit gesteld, vind ik begrijpelijk, maar de normale ontwikkeling moet doorgang kunnen vinden. De geno men beslissing is dan ook ronduit belachelijk. Een mening, die ook de inspecteur voor het Nijverheidson derwijs is toegedaan", aldus de heer De Kort. De voorzitter kon in zijn toespraak echter ook vreugdevoller dingen bekend maken. Hij was bij zonder verheugd dat hij op deze feestelijke bijeenkomst 166 getuig schriften kon uitreiken. Deze ge tuigschriften betekenen de bekro ning van drie jaar moeite en zorg, zowel voor de leerlingen als de le raren. Het aantal leerlingen is dit jaar weer toegenomen. De dagschool wordt gevolgd door 801 leerlingen, de avondschool door 231, de OBAO door 38, part-time 68, totaal dus 1138. Van de dagschool maakten 45 leerlingen deel uit van de „A- stroom". Elf jongens deden toela tingsexamen tot de UTS, 7 leerlin gen slaagden hiervoor. Uit deze cij fers blijkt, dat de school 'n steeds belangrijkere plaats gaat innemen. „Het beroepsonderwijs komt steeds meer in de belangstelling. Als de school in oktober 25 jaar bestaat, kunnen wij met trots en voldoening terugzien op wat de school voor streek en industriële bedrijvigheid heeft betekend", aldus de voorzit ter. Twee leraren, de heren Van Doo- renmalen en Van 't Noord zijn dit jaar 12% jaar aan de school ver bonden. Het paedagogisch getuig schrift werd behaald door de heren Van Beurden, Klijn en Van de Ma de. In de bijeenkomst van vrijdag middag nam het schoolbestuur ook afscheid van dominee Breeuwsma, die Waalwijk gaat verlaten. Als dank bood de heer De Kort hem een boekenbon aan. Na een gelukwens aan de geslaag den, wees de heer De Kort er op dat nu de basisopleiding pas was voltooid. Een verdere opleiding achtte hij dan ook wenselijk. Ook waarschuwde hij de jongens uit te kijken waar ze zouden gaan wer ken. „Kijk niet alleen naar de gel delijke beloning, maar kijk hoe de promotiekansen voor je liggen. Vraag gerust om advies bij de lera ren pf de directeur of bij de jeugd- bemiddelaar van 't Arbeidsbureau. Jongens, die deze mensen hebben geraadpleegd, hebben mooie posi ties bereikt", aldus de heer De Kort, die vervolgens de diploma's aan de geslaagden uitreikte. Ook de directeur, de heer Van Steenderen, was bijzonder verheugd dat er dit jaar weer zoveel jongens zijn geslaagd. Hij stelde Frans Maaywee, die vorige week op een internationale beroepenwedstrijd de gouden medaille won, als voorbeeld voor de jongelui. „Deze jongen heeft hier zijn opleiding gehad. Als je je best doet, kun je dus heel wat bereiken", aldus de heer v. Steen deren, die ook teleurgesteld was over ministeriële weigering van de cursus autotechniek. Tot slot van deze bijeenkomst dankte uit iedere klas een leerling. Achtereenvolgens voerden de heren Brok, Sprangers, Hulseboom, De Gouw, De Teuling, Van Nooyen en Bergmans 't woord. Voor deze spontaan geuite woor den dankte de heer De Kort, die, na allen een plezierige vacantie te hebben gewenst, de bijeenkomst sloot. Zoals te voorzien was, hebben de leden van de gemeenteraad van Loon op Zand donderdagavond de meeste tijd besteed aan het voorstel van B. en W. tot het treffen van gemeenschappelijke regelingen, zo wel voor het stadsgewest Waalwijk als het stadsgewest Tilburg, omdat de gemeente Loon op Zand door haar ligging en samenstelling be langen heeft bij beide stadsgewes ten. Er kwamen uit de vergadering vragen naar voren, welke burgem. Van Erp noodzaakten het desbetref fende voorstel nog eens nader toe te lichten. De heer Elshout vond het een groot bezwaar dat bij deelname in beide stadsgewesten de gemeente zich voor dubbele kosten gesteld zag, een bezwaar dat ook gedeeld werd door de heer Kerssens. Deze laatste helde meer over naar 't ge- Aan de LTS te 'Waalwijk slaagden de volgende leerlingen Afdeling: METAALBEWERKEN Arie A. van Beek; Petrus van Buul; Jo sephus Dekkers; Petrus. Elias; Lambertus van Engelen; Jacobus den Hoet; Johannes Hulsenboom;; Theodorus Janssen; Johan nes Klefkx; Bernards Kortum; Cornells de Nijs; Marinus Pullens Mari Pullens; Cor nelis Samuels; Bertie Schoondermark; Ab- doel Kadir Sengan; Rudolf Shoolbred; Jo- Sephus v. d. Steen; Johannes Timmermans Maxtinus Verkooyen; Jacobus Werther, al len uit Waalwijk. Hubertus van Beek; Adriaan Dekkers; Pie- ter Heyblom; Cornells de Roon; Marinus Rijken; Dirk Spuybroek; Ant. Quirijns, al len uit Sprang-Capelle. Adriaati v. d. Beek uit Babyloriiënbroek. Jan Bouman uit Heusden. Gerardus v. Box tel; Arnoldus van Campen; Johannes van Esch; Robert Essebng; Peter Hamers; Ber ry Masseurs; Kees Sprangers; Lambertus Tolboom; Cornelis Versteeg Theo de Wilde allen uit Kaatsheuvel. Godefridus de Gouw; en Gijsbertus v. Spijk uit Nieuwkuijk. Arnoldus Jacobs; Antonius ReynaaTs; Reinier Wassink, allen uit Dru- nen. Gijsbert v. d. 'Maaden uit Wijk Aal burg. Martinus Moonen uit Vlijmen. Dank el van Nimwegen uit Rosmalen. Cornelis Verbeek uit Genderen. Adrianus Verhoeven uit Dussen. Johannes v. d. Wassenberg en Arnoldus IJpelaar uit Waspik. Cornelis vi Weert uit Elsfaout. Niet gediplomeerd: 8. Afdeling: SCHOENMAKEN Jos van Assen; Charles Bergmans uit Waal wijk. Robertus Elands uit Tilburg. Cornelis Gijsman uit Waspik. Martinus v. d. Hoven De heer en mevrouw M. Heeren- Pultens, eigenaars van het reeds hon derden jaren oude café 't Vosje te Baardwijk, hebben hun zaak aanmer kelijk vergroot en gemoderniseerd. Hoewel de gehele vernieuwing nog niet is gerealiseerd, is de fraaie, nieuwe zaal met een oppervlakte van ca. 250 m2 reeds klaar, hetgeen met het oog op de a.s. kermis reeds een hele verbetering kan worden ge noemd. Een mooie 2.50 meter hoge lambri sering geeft aan de zaal een warm en gezellig karakter. Een prachtige par ketvloer is aangelegd, terwijl een 50- tal lidhtpunten de zaal 's avonds een feeëriek aanzien geven. Al met al kan van een aanwinst van de Horeca bedrijven in Baardwijk worden ge sproken. Door de heer en mevrouw Heeren vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 is tevens rekening gehouden met het houwen van een binnendoel voor de Handboogschutterij Eendracht maakt Macht, die hier al sinds jaren is ge vestigd. Een schuifwand, uitgevoerd in dezelfde fraaie houtsoorten als de lambrisering, 'behoeft slechts geo pend te worden om de schutters van uit de zaal hun sport te laten beoefe nen. Dit is een uniek verschijnsel in de geschiedenis van de handboogsport. Wat de binnendoel zelf betreft, dit werk zal ten spoedigste worden uit gevoerd. Eveneens zal in de nieuwe zaal, die door schuifdeuren is ge scheiden van een kleiner zaaltje en het café, een fraai nieuw buffet ge plaatst worden. De zaal is hij uitstek geschikt voor het houden van verga deringen, uitvoeringen en partijen. Ook vinden de verenigingen die in 't Vosje zijn gehuisvest er een mooie gelegenheid voor het houden van hun bijeenkomsten. Tijdens de kermisdagen zal men er naar hartelust kunnen dansen op de muziek van The Rowdies, een Waalwijks gezelschap, terwijl op ker miszondag het matinee zal worden verzorgd door het bekende gezel schap Franssen uit Goirle, dat met echte Brabantse humor op de plan ken komt. Al met al hebben de heer en mevr. Heren-Pullens hun tijd verstaan en hebben het bekende café, dat van ge slacht op geslacht werd beheerd door de familie Pullens, thans in 'n nieuw kleed gestoken, doch waarvan de oude naam 't Vosje terecht is blijven bestaan. en Marinus v. d. Velden uit Loon op Zand. Adrianus v. Laarhoven en Adrianus van de Zanden uit Kaatsheuvel. Antonius v. d. Ven uit Udenhout. Lambert Vos uit Hoge Zwa- luwe. Niet gediplomeerd: Geen. Afdeling: TIMMEREN Hendrik Achterberg; Janus van Dommelen; Johannes van Dongen; Jacobus Hqverhals; HuibeTt Paulides; Johannes Rozenbraiid; Hu'iberdinus de Rooy; J. Timmermans; al len uit Sprang-Capelle. Andries van Ber- gëyk; Jacob v. d. bogaard; 'Bastiaan Bqu- man; Teunis Smokers, uit Wijk Aalburg. Mart. van Beynen; Cornelis v. d. Brand; Adrianus Broeders; Johannes Moonen; Eg bert van Noye uit Loon op Zand. Adrianus Brok en Franciscus is uit Kaatsheuvel, Nicolaas Buys uit Kuipt. Leonardus van Bijnen; Johannes inters; Martinus de Vaan uit Vlijmen. Jan Dekkers; Petrus vafi Delft; Adrianus Duquesnoy; Cornelis Kuysten; Matheus Kuysten; Peter Kuysten; Johan nes Leytens; Njong Ohorella; Antonius de Peffer; Marinus Samüëls; Cornelis v. <1. Velden; Mart. Verhoofstad; Antonius vata Weert, allen uit Waalwijk. ,hv. Hendrikus van Drunen; Hubertus Hens- kens; Wilhelmus Schelle, uit Nieuwkuijk. Walter van Gurp en Wilhelmus van Logten uit Elshout. Jacobus van Iersel; Hénricus Smits; Jaques Werner, uit Drunen. ArnO|i- dus Kemmeren en Christ Scbapers uit Was pik. Cornelis' Klop uit Vrijhoeve-Capelle. Henricus Klijn uit De Moer. Isaac v. Mem bergen en Jaques v. d. Mooren uit Gende ren. Henricus Moonen uit Udenhout. Aü- gustinus Verharen uit Heusden. Jan Vos en Andries de Waal uit Heesbeen. Niet gediplomeerd: 9. Afdeling: SCHILDEREN Dirk van Beek; Marinus Nieuwkoop; Arj- dries Snijders, uit Sprang-Capelle. Jan van Bergeyk en Gerrit Flokstra uit Genderen. Barend v. d. Bogaard en Hans Nieuwkoop uit Wijk Aalburg. Hendrikus Damen uit Kaatsheuvel. Leendert van Dongen; Rerfé Duquesnoy; Laurentius Pullens, uit Waal wijk. Martinus Duyster en Antonius Sagt uit Heusden. Martinus Musters uit Drunen. Johannes Nouwens uit Heesbeen. Machiel de Wind uit Drongelen. Martinus Wouters uft Loon op Zand. Niet gediplomeerd: 2. r Afdeling: ELECTROTECHNIEK Nelis Branderhorst uit Genderen. Hubertus van Deelen; Gunafier Gorong; Jan Schaap; Abdoela Sengan; Buckley Soffner; Frank Soffner; Edroes Tuharea; Sabain Wakan, allen uit Waalwijk. Adriaan van Dongen; Jacobus Paulides; Cornells Roubos, allen uit Sprang-Capelle. Cornelis Grootswagers; Hubertus Grootswagers; Adrianus den Teu ling uit Kaatsheuvel. Harry Koppelman en Edward Rodrigus uit Drunen. Jacobus Lankhaar uit Drongelen. Niet gediplomeerd: Geen. Afdeling: METSELEN Marinus v. d. Aa en- Theodorus van Delft uit Elshout. Marcel de Beer eu Antonius Klijn uit Kaatsheuvel. Henk Bouman uit Heusden. Clasinus Braspenning en Harry van Heeswijk uit Waalwijk. Wilhelmus Neggers uit Vlijmen. Henricus van Nimwe gen uit Rosmalen. Leonardus Pulles en Leo nardus Rombouts uit Drunen. Bartel Roo mer en Jacobus Timmermans uit Sprang- Capelle. Niet gediplomeerd: 3. Part-Time cursus „B" AFDELING SCHOENMAKEN. Marinus Brok; Andreas Damen; Franciscus Vesters,uit Drunen. Petrus van Dongen; Adrianus van Leeuwen; Josephus van Leeu wen, uit Loon op Zand.. Jozef van Engelen en Cornelis Musch uit Vlijmen. Cornelis v, d. Mortel; Henricus Smits; Antonius Zwaans, uit Kaatsheuvel, Cornelis Rom bouts uit Waalwijk. Niet gediplomeerd: Geen. PRIJZENLIJST GEDIPLOMEERDE LEERLINGEN JULI 1966 Afdeling: METAALBEWERKEN le prijs: Johannes Hulsenboom en Bertie Sohoondermark uit Waalwijk. 2e prijs: Da niël van Nimwegen uit Rosmalen. 3e prijs: Arie A. van Beek uit, Waalwijk. Afdeling: SCHOENMAKEN le prijs: Lembert Vos uit Hoge Zwaluwe. 2e prijs: Marinus v. d. Velden uit Loon op Zand. 2e prijs: Antonius v. d. Ven uit Udenhout. Afdeling: TIMMEREN le prijs: Adrianus Brok uit' Kaatsheuvel, le prijs: Petrus van Delft, Waalwijk, le prijs; Teunis Smokers, Wijk Aalburg. 2e prijs: Cornelis Klop, Vrijhoeve-Capelle. 2e prijS: Franciscus Smits, Kaatsheuvel. 2e prijs: Cornelis v. d. Velden, Waalwijk. 3e prijst' Johannes Fitters/Vlijmen. :i - t1 Afdeling: SCHILDEREN 2e prijs: Barend, v. d. Bogaard, Wijk en Aalburg. 2e prijs: Martinus Musters, Dru- Afdeling: .ELEKTROTECHNIEK le prijs: Jacobus Lankhaar, Drongelen, 2e t prijs: Cornelis Roubos, Sprang-Capelle. 3e prijs: Jacobus Pbülides, Sprbng-Capelle. Afdeling: METSELEN le prijs: Marinup v, d. Aa, Elshout. 2e pr. Henricus van Nimwegen, Rosmalen. Part-Time cursus „B": Afdeling: SCHOENMAKEN le prijs: Jozef van Engelen, Vlijmen; le prijs: Cornelis Musch, Vlijmen. west Waalwijk, o.a. door industrie, scholen enz. en niet te vergeten vanwege het aantal stemgerechtig den in tegenstelling met Tilburg, dat hierin zelf een overwegende po sitie innam. De voorzitter wist deze bezwaren echter te ontzenuwen en was van oordeel dat met name de kosten per inwoner wel zou den meevallen, omdat hiermee in 't gewest rekening wordt gehouden. Hij meende dat het in het huidige stadium onmogelijk is te opperen voor een bepaald stadsgewest. Loon op Zand is als woongemeente aan de rand van Tilburg \;an belang voor dit gewest, dat een heel andere levenswijze heeft dan Waalwijk, waarop Kaatsheuvel met zijn in dustrie meer gericht is. Hij kwam tot de conclusie uat moest worden afgewacht w t de toekomst zou brengen bij deelname in beide ge westen, afgezien hoe het hoger ge zag hierover zou oordelen, van wie dan wel eens een uitnodiging zal komen om hierover nog eens te praten. Nu reeds een duidelijke keuze maken, was volgens burge meester Van Erp niet mogelijk. Men diende de ontwikkelingen af te wachten om te kunnen beoordelen wat voor de gemeente het belang rijkste was. Ook de heer Broeders was deze mening toegedaan, waar na de raad met het voorstel accoord ging. Over de inhoud van een be zwaarschrift van de stichting na tuurpark „De Efteling" tegen een haar opgelegde aanslag in de ver makelijkheidsbelasting, welke be trekking heeft op de opbrengst van de bejaarden- en ge?inskaarten, was de heer Soeterboek allerminst te spreken. Hij meende dat „De Efte ling" hierin maar weinig waarde ring toonde te hebben voor hetgeen de gemeente in het verleden voor haar had gedaan. Hij vond dat hier sprake was van een principiële kwestie, waarbij het niet girig om een; paar honderd gulden meer óf minder. Hij vond dat „De Efteling" toch al te weinig belasting betaalde en stelde voor het bezwaarschrift af te wijzen. De voorzitter merkte hierbij op, dat afwijzing - an 't bezwaarschrift of formele gronden we f juist was, maar wees ook op de d araan ver bonden consequenties, te weten verhoging van het tarièi voor de -r, tin- Aa - -v Vrijdagavond had in de clubtent van de v.v. Baardwijk, de prijs uitreiking plaats van de Bedrijfs- en Zomeravondcompetitie van Waal" wijk en omgeving. Voorafgaande aan deze prijsuit reiking werd op een der terreinen van Baardwijk, de kampioenswed strijd gespeeld tussen de kampioen van klasse A (combinatie de Kort) en de kampioen van klasse B (Hol landia uit Drunen). De normale speeltijd eindigde in een 1-1 gelijkspel, zodat een ver lenging nodig was, waarin Hollan- dia-Drunen het eerste wist te sco ren en daardoor algemeen kampi oen werd. De heer Snels dankte op de eer ste plaats het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de ter reinen en vervolgens de besturen van de v.v. Baardwijk en RWB voor het beschikbaar stellen van de accomodatie. Zijn dank ging tevens uit naar de beheerders van beide clubs, naar de terreinverzor gers en naar de scheidsrechters. Zonder dat er in feite npg iets op het spel staat heeft de competi tie door de eigenaardige indeling nog een staartje gekregen. De heer Snels sprak echter de hoop uit, dat deze gang van zaken het vol gend jaar voorkomen zal kunnen worden. Hierna volgde de prijsuit reiking. De aanvoerder van Hollandia. Drunen mocht ditmaal de fraaie wisseïbeker in ontvangst nemen, benevens nog een tweede beker als eerste prijs in afdeling B. De ze fvisselbeker was 2 jaar in het bezit geweest van Ovito-Vlijmen en daarna 2 jaar bij van Har en - Oomens, De volgende beker was voor de combinatie de Kort (A. en J. de Kort en de Kort-Wingels). Van Haren-Oomens werd win naar van een sportfiguur, terwijl Jonker Fris uit Heusden de 2e prijs in groep B, eveneens een sportfi guur, in ontvangst mocht nemen. De aanvoerders van' de overige elf tallen Anita, Slaats-Rosé, Landis en Gyr, Hollandia-Waialwijk, Philips 1 en 2, Noord-Brabant, Rex-Drunen iC.ïf.'i - hllh I n Jac. Bergmans, Rosenbrand, Schu wer en de Amstel, kregen een fraai zuiltje als herinering aan deze uit stekend geslaagde Bedrijfs. en Zo meravondcompetitie. Door de voorzitter van de onlangs opgerichte sportraad, de heer Van der Klink, werd aan het slot van de bijeenkomst aan de aanvoerder van het 2e elftal van Philips het sportiviteitsvaantje overhandigd. De op het terrein van SSC ge speelde voetbalwedstrijd voor het Anjerfonds tussen een Sprang-Ca- pelse combinatie, samengesteld uit spelers van SSC, Sprang, Wit-Zwart en HNC en het eerste elftal van RKC uit Waalwijk, is geëindigd in een 62 zege voor RKC. Met de rust leidde RKC met 20 door doelpunten van Duquesnoy. De rood-witte Sprang-Capellenaren bleven de geroutineerde RKC-ers in de tweede helft lang goed partij geven. A. Vos (Sprang) rondde een, voorzet van zijn clubgenoot Wim de Rooy af met een doeltreffende kopbal. Het leek er even op dat Sprang-Capelle zich naast de Waal- wijkers zou werken. Doelman v. d. Anker keerde met succes een paar harde schoten van rechtsbuiten A. v. Beek (Wit-Zwart). De gevaarlij ke Duquesnoy was nog al eens een keer de Sprang-Capelse verdediging te vlug af. Hij maakte met een su bliem schot 13. Andermaal kwa men de Sprang-Capellenaren terug en weer was het Vos die doelpunt te. De kans op een eervol resultaat was voor de rood-witten verkeken toen Pullens RUG naar 24 schoot. Zwakke momenten in de verdedi ging van de rood-witten stelden Bruurmijn en Duquesnoy in staat de stand op 26 te brengen. De muziekkorpsen Marijke, Sire- na en Kunst na Arbeid maakten tij dens de rust een rondgang over 't terrein. bejaarden- en gezinskaartem» epvino- gelijke afschaffing van het systeem, hetgeen voor de inwoners van de gemeente nadelig zou zijn. De hef fingsverordening zou op dit punt moeten worden herzien. Burgem. Van Erp wees met nadruk op het grote financiële meevallertje dat de gemeente heeft door de belasting opbrengst van „De Efteling", waar op menige andere gemeente jaloers kan zijn en dat in de toekomst nog kan groeien. Hij vond het boven dien erg riskant deze zaak op de spits te drijven, gezien de theoreti sche kansen om bepaalde attracties van het park aan belastingheffing te onttrekken. Hij meende dat men waardering moest hebben voor deze jaarlijkse inkomsten. De raad be sloot daarom de in het geding zijn de kaarten onder de vrijstellings bepalingen van de verordening op te nemen. Aan het bestuur van de V.V.V. Kaatsheuvel, werd ten behoeve van de bouw. en inrichtingskosten van een informatiekantoor een geldle ning verstrekt onder verband van eerste hypotheek, groot 9800, tegen een rente van 7% per jaar, terwijl de subsidie werd verhoogd tot 10 cent pér inwoner. In tegenstelling tot de verwach tingen, had niemand op- of aanmer kingen tegen het voorstel tot wijzi ging van de gastarieven per 1 juli 1966, zulks in verband met de toe komstige invoering van het aard gas. Het voorstel tot ingebruikneming van een houten noodschool aan het bestuur van de stichting Kath. Kleuterschool Pannenhoef te Kaats heuvel, moest worden teruggeno men, omdat het hiervoor benodigde krediet, ad 43.500,— niet door Ge deputeerde Staten zou worden goed gekeurd. In plaats hiervan kwa n cle voorzitter met de volgende op lossing. Het bestuur van de paro chie St. Jan za» de betreffende noodschool kopen en in bruikleen afstaan aan de genteentè, die ver volgens de school aan het bestuur van de Kleuterschool zal verhuren. Wanneer de finantiële situatie gun stiger is, zal de gemeente de school van het kerkbestuur overnemen. Voor de inrichtingskosten van de school werd een krediet gevraagd van 18.000,waarmee de raad akkoord ging. De agenda bevatte verder nog een aantal formele voorstellen, waaron der vele grondtransacties, die in een snel tempo onder de hamer doorgingen. Tijdens de donderdagavond ge houden raadsvergadering werd in de vacature van onderwijzer aan de openbare lagere school aan de La ge Zandschel te Kaatsheuvel, waar voor zich 29 sollicitanten Hadden aangemeld, voorzien door de be noeming van de heer M. J. E. J. de Jong uit Kaatsheuvel, die- 16 van de 17 stemmen kreeg. Vrijdagavond werden in de gym zaal van de huishoudschool ,,St. An gela" te Kaatsheuvel de getuigschrif ten uitgereikt aan de leerlingen van de primaire- en assistentenopleiding deze school. Deze jaarlijkse plechtig heid werd opgeluisterd door een blaasensemble uit Den Bosch onder leiding van docent J. v. d. Akker. Na de koffiepauze werden de getuig schriften na een toepasselijke toe spraak van de geestelijk adviseur pastoor v. d. Spijker door deze uitge reikt. De geslaagden voor de primaire opleiding (totaal 34) zijn J. v. Beers; C. v. Beers; A. v. d. Griendt; C. Groenendaal; E. Hamers; H. Heintzberger; M. v. d. Hout; H. Klijndijk; S. Bulham; C. v. d. Hout; M. Laros; I. v. d. Linden; G. de Man; M. de Nijs; W. Schapendonk; N. Schipperen; C. Smulders; H. Snoe ren; A. Valk; Fr. y. d. Velden; J. Vrinten; T. v. Wanrooij; M. v. Wan rooi]G. v. Woensel, allen te Kaats heuvel, M. Brands; G. Coomans;;G- Covers; N. Govers; M. v. Onzen- oord; N. v. d. Ven, te Loon op Zand. R. Beerens; J. de Bie; J. Brahers en I. Oerlemans te St. Joachimsmoer. Voör het getuigschrift assistente A slaagden 16 leerlingen, n.l. Fr. Da men; J. Donders; H. v. d. Hoek; W. Brekelmans; N. Schalken; R. Kroot; A. Kroot; S. Sommer; M. Vreijsen; J. v. d. Wiel; H. v. Woen sel; A. van Zon; V. Elshout; C. Wij- gerde en A. M. Pepping, allen uit Kaatsheuvel, en A. de Kort uit Loon op Zand.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2