wAAlwijkse en LancjstRAAtse couRant Pastoor M. Vos feestelijk in St. Clemenspar. verwelkomd 4 WAALWIJK Onderlinge wedstrijd »Kunst en Kracfit« VEEL BELANGSTELLING 7 juli geen spreekuur Korte berichten Dank aan Pastoor Van den Brekel Mooie parochie met goede mensen Wijs man met een groot hart „Neem me zoals ik ben S. Meyer benoemd tot commissaris bij Bloch Stibbe N.V. H. van Woerden „De Heibloem" heeft er een fraaie zaai bij gekregen Loon op Zand MAANDAG 4 JULI 1966 87e JAARGANG No. 52 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement P- week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 De parochianen van St. Clemens hebben zaterdag hun nieuwe pas toor, de Zeereerw. Heer M. Vos, 'n zeer hartelijk welkom bereid. Groot was de belangstelling tijdens de plechtige Eucharistieviering, tijdens welke de nieuwe pastoor welkom werd geheten door Deken Maessen, burgemeester Teijssen en door de heer W. J. van der Mee namens de parochianen. Er waren zeer veel mensen uit Tilburg, die er door hun aanwezig heid blijk van gaven dat ze node hun kapelaan moesten afstaan. De plechtigheid werd ook bijge woond door vertegenwoordigers van de Ned. Hervormde en de Gerefor meerde Gemeenten van Waalwijk. Bruidjes, lieden van het Baard- wij kse Gilde St. Ambrosius, zijn fa milieleden, de leden van het kerk bestuur, de kapelaans van de St. Clemensparochie en pastoor Van Miert uit Tilburg vergezelden de nieuwe pastoor van de pastorie naar de kerk. Het koor zong een welkomstlied en Deken Maessen hield een toespraak, waarin hij er aan herinnerde dat een plechtige installatie eerst zal plaats hebben, nadat de nog te benoemen nieuwe bisschop de benoeming van pastoor Vos zal hebben bekrachtigd. Deken Maessen sprak met grote waardering over pastoor Van den Brekel, die in verband met zijn ge zondheidstoestand zijn functie heeft moeten neerleggen. Hij spoorde de parochianen aan, pastoor Van den Brekel in hun gebeden dankbaar te blijven gedenken en door hun daad werkelijke belangstelling blijken van hun waardering te blijven geven. Pastoor M. Vos heette hij harte lijk welkom. Hij sprak de vurige hoop uit, dat zijn parochianen steeds in zijn priesterschap zullen blijven geloven. Namens het kerkbestuur en de gehele parochiegemeenschap sprak de heer W. J. van der Mee. Hij ging in op de betekenis van het werk van pastoor Van den Brekel, waar voor de parofehie hem bijzonder veel dank verschuldigd is. Hij sprak de hoop uit, dat pastoor Van den Brekel nog vele jaren in goede ge zondheid van een welverdiende rust zal mogen genieten. De blijheid en dankbaarheid waarmee de nieuwe pastoor zijn taak heeft aanvaard, stemt de paro chie tot grote voldoening, aldus de heer Van der Mee, die meende te mogen zeggen dat de parochie van Baardwijk een mooie parochie is met goede mensen. Men zegt wel van ze, dat ze eigengereid zijn, maar maar u zult spoedig ervaren dat dat wel mee valt. De heer Van der Mee, penning meester van het kerkbestuur, maak te van de gelegenheid gebruik de parochianen te wijzen op hun ver plichtingen t.a.v. de financiën van de parochie. ^Pastoor Van den Brekel was een wijs man met een groot hart, aldus burgemeester Teijssen in zijn wel komstwoord aan de nieuwe pastoor. Zijn betekenis voor de Baardwijkse gemeenschap is bijzonder groot. Pastoor Vos heette hij van harte welkom en hij zegde hem alle steun van het gemeentebestuur toe. De wijze waarop de nieuwe pas toor nadien iedereen dank bracht, moet de parochianen er meteen van hebben overtuigd dat Mgr. Bluijs- sen hen een uitermate beminnelijk priester tot pastoor heeft gegeven. „Ik hoop, dat u me zult nemen zo als ik ben", aldus pastoor Vos. „U kunt er van op aan, dat ik u zal nemen, zoals u bent". Na de plechtige Eucharistievie ring gebruikten een groot aantal genodigden, waaronder tientallen priesters uit het bisdom, in het Ge meenschapshuis een maaltijd, tij dens welke de harmonie St. Jan 'n serenade bracht en de voorzitter van St. Jan, de heer Jac. v. Mierlo, een welkomstwoord sprak. Vende laars van het Gilde St. Ambrosius brachten de gildegroet en in de avonduren bracht ook het Jacht hoornkorps Cornu Copiae nog een serenade. Pastoor M. Vos, voorafgegaan door een stoet van bruidjes, doet zijn intrede in zijn nieuwe kerk in Waalwijk. GESLAAGD De heer A. B. M. Riksen uit Waalwijk is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het Dok toraal examen Tandheelkunde. Voor het candidaatsexamen Medicijnen, slaagde te Utrecht de heer J. Spierings uit Waalwijk. Voor Chemisch Analist slaag den aan de Avondschool voor Ana listen te Breda, o.a. de volgende personen uit ons verspreidingsge bied: W. H. M. v. Groezen uit Geer- truidenberg, P. J. Klavers, Raams- donksveer, Th. F. M. G. Oosterwaal, Kaatsheuvel, F. A. v. d. Pluijm uit Raamsdonkveer en W. P. M. v. d. Wiel uit Kaatsheuvel. Bij het door de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf gehouden examen voor het diploma Aanne mer Burgerlijke- en Utiliteitsbouw, slaagde voor de Aannemerscursus te 's-Hertogenbosch: M. J. v. Loon, Waalwijk. NUTS - U.L.O. SCHOOL WAALWIJK Bevorderd van I naar II P. v. d. Akker, C. Blom, E W de Boer, L. Bonke, H. A. C. Elings, C. H. Gravelijn, J. H. Heeren, M. M. G. v. Hemert, E. v. Heyst, A. C. van de Hóeven, H. G. Keylard, P. K. O. Kuysten, R. Mayers, J. C. Scholt, G. Sommer, L. Sipos, allen te Waalwijk. D. J. de Jong, R. van de Mast, E. J. Meyer, I. G. Meyer en G. Versteeg te Sprang-Capelle. Voorw. bevorderd: P. H. Didden te Waalwijk. Niet bevorderd: 5. Bevorderd van II naar III J. A. Borowicz, J. T. Hey, H. Hoffmans, J. Langbroek, M. G, v. d. Linden, A. L. de Nijs, G. Thijssen, R. M. S. Tuhumury, J. v. d. Wiel, W. M. E. v. Zoest en F. Koudhoofd te Waalwijk. M. C. de Bie, M. A. van de Mast, C. B. Verhagen te Sprang-Capelle. H. N. Verhulst te Waspik. Voorw. bevorderd: S. Pijnenburg te Waalwijk. Niet bevorderd: 9. Bevorderd van III naar IV G. A. Bax, W. Boot, F. E. de Bou- ville, S. F. Charpentier, P. Couwen- berg, G. de Jong, J. P. Konings, C. P. H. de Man, H. van de Nieuwe- giessen, A. S. Ohorella, J. E. Peski, A. Rolobessy, G. A. Schimmel, E. Soffner, T. J. Venhoofstad, E. P. Werther te Waalwijk. J, A. A. Boe- zer, J. van de Werken, L. Zwart te Sprang-Capelle. H. T, M. Meijer te Drunen. Voorw. bevorderd: G. J. v. Bergen te Sprang-Capelle, C. M. E. Kuys ten, J. C. P. Somers en A. E. de Wind te Waalwijk. Niet bevorderd: 8. Geslaagd voor het Mulo A diploma R. Bertseh, J. J. Hey, A. J. van de Laar, M. K. Langbroek, A. Ohorel la, A. Rohopoety, N. Tuhurea, Q. M. v. Son te Waalwijk. Voor Mulo-A diploma Midden standsdiploma: J. M. Burmanje en W. H. J. Ec- ker te Waalwijk. Voor Mulo-B diploma: L. P. Heurter, C. T. de Rooy, H. Schimmel te Waalwijk. J. Rosen- brand te Sprang-Capelle. Voor Aanvullingsdiploma-B: P. G. Vermeer te Waalwijk. Afgewezen: 4 2). BIBLIOTHEEK GESLOTEN De openbare bibliotheek is wegens vakantie gesloten van 1 tot en met 15 augustus. TWEEDE PRIJS VOOR CORNU COPIAE Het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" behaalde zaterdag j.l. in de gehouden marswedstrijd te Cuyck aan de Maas met 't num mer „Waalwijks Glorie" van A. Gerrits een tweede prijs. Alleen in een korps uit Overloon moesten de Waal wij kers hun meerdere erken nen. In ieder geval een mooi suc ces voor „Cornu Copiae", dat zon dag 24 juli deelneemt aan het we reldconcours in Kerkrade. Tijdens een informele afscheids bijeenkomst op vrijdag 1 juli j.l. in de conferentiezaal van de Bossche fabriek van de N.V. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe Hollandia, is de heer S. Meijer, di recteur, benoemd tot commissaris der N.V. Bij het afscheid waren, naast de raad van commissarissen, de direk- tie en vertegenwoordigers uit 't be drijf, ook vele zakenrelaties aan wezig. De woorden van de vele sprekers gingen vergezeld van vele cadeaus. Tevens werd de scheiden de direktier geëerd met de Hollan- dia-legpenning in goud. De heer S. Meijer trad in dienst bij Hollandia op 1 juli 1945. Zodra dat juridisch mogelijk was, werd hij benoemd tot direkteur. Dat was op 2 september 1946. Zijn werk zaamheden lagen voornamelijk op het terrein van de verkoop. De heer S. Meijer, die op 23 oktober 1898 werd geboren, is in Amsterdam woonachtig. Naast zijn dagelijkse werk, heeft de heer Meijer, die zijn taak steeds nauwgezet en meer dan voortreffelijk heeft vervuld, veel gedaan in het kader van het sociale en charitatieve werk. De scheiden de direkteur was zeer gezien, zowel bij het personeel als in de kring van cliënten. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames- en herenkoor van „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur: Kermismatinee Liedertafel in Musis Sacrum. Gast-solist: Arjan Blanken. Internist ZILVEREN JUBILARIS BIJ FIRMA FRANS VAN WEES TE WAALWIJK Hedenmorgen om 11.30 uur is bij de firma Frans van Wees, Machine en Stanzmessenfabriek te Waal wijk, de achtste zilveren jubilaris gehuldigd in de persoon van de heer Antoon v. Bokhoven. De jubi laris, die vergezeld was van vrouw en kinderen, werd toegesproken door de directeur van het bedrijf, de heer van Wees en door de heer v. d. Hammen, voorzitter van de bedrijfskern. De jubilaris is werkzaam als stanzmessenmaker. PROTESTANTSE INSTUIF BESOYEN In verband met de op handen zijnde kermisweek heeft de instuif - eommissie Besoyen na intens be raad besloten om op zaterdag 9 ju li a.s. een bijzondere avond voor al hun instuifleden te organiseren. Het comité heeft zich voor deze avond de medewerking verzekerd van het gezelschap „De Brabantse Zonnekanters" o.l.v. Peter Haans. Zij zullen o.m. voor het voetlicht komen met de Revue-cabaret „Bra bants Bont" en de komische ope rette „De baron van Pigwood". De muziek is van Carl Zeiler, Paul Abraham e.a. Arrangeur is de heer Frans v. d. Heijden en aan de vleu gel zit Kees van Houten. Er zijn kosten nog moeiten ge spaard om de komst van dit ge zelschap mogelijk te maken, dat een aantrekkelijk en op bijzonder hoog peil staand programma zal brengen. Tegen een minimale ver goeding van f 1.00 p.p., kan men getuige zijn van dit evenement, dat zijn weerga niet kent in de annalen van de instuifgeschiedenis van Be soyen. Uiteraard zijn niet alleen de in- stuifvrienden doch ook ouders en ander belangstellenden van harte welkom. BILJARTTOURNOOI t.b.v. HET JEUGDBILJART Vanavond wordt de volgende ron de gespeeld van het biljarttournooi t.b.v. het jeugdbiljart te Waalwijk. Het programma is als volgt: Biljart 1: clublokaal K.N.A. bij de heer J. Timmermans. K. v. d. Loo (1464)-H. Vink (125); L. ten Berge (107)-SJ. v. Bremen (41); R. v. Bracht (558)-Fr. v. d. Steen (58); W. de Louw (50)-Fr. van Oers(53). Biljart 2: clublokaal Keesje, bij de heer A. van Hilst. W. Wittens (73)-G. Gouda (56); A. v. Delft (59)-G, de Wit (68); W. v. Cromvoirt (225)-A. v. Mook (65); A. de Roos (32)-L. Ammersdorfer (56). Biljart 3: clublokaal N. Volleerd, bij de heer L. v. Cromvoirt. A. v. Geenen (55)-J. Molengraaf (53); J. Phillippart (90)-P. v. d. Mee (97); Jac. v. d. Heuvel (50)- G. v. Dijk (46); W. Herman (59)- J. Slaats (69). Biljart 4: clublokaal bij de heer A. v. Cromvoirt. Joh. Blom (161)-H. v. Helvoirt (25); P. Dekker (126)-A. v. d. Made (61); A. Verkooyen (98)-C. Herman (44); Th. Timmeramns (65)-A. v. Mun ster (95). Op dinsdag 5 juli wordt in het club lokaal van B.V. Centraal, bij de heer M. Leenheers gespeeld door: A. Kolmans (79)-C. v. Duyl (44); B. v. Cromvoirt (1620)-H. v. Dam (41). Volgende ronde op 16 augustus in verband met de vakantie. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE De uitslag van de 2e jeugd to to is als volgt: De totale inzet bedroeg f 237,70. De volgende prijswinnaars konden hun prijzen in ontvangst nemen: le prijs: G. Snels, Loeffstraat 7, Waalwijk met f 237,70. De prijs be draagt f 35,66. 2e prijs: Fr. Verhoeven, Grote straat 320d, Waalwijk met f 237,75. De prijs bedraagt f 23,77 3e prijs: R. v. d. Wielen, Hendrik Chabotstr. 16, Hintham met f 237,60. De prijs bedraagt f 11,89. Wij danken alle deelnemers voor hun medewerking en hopen ook volgende week weer op hen te kun nen rekenen. BILJARTTOTO W.B.C. Inzet f 429,90. ie prijs: C. Ebbing, St. Antonius- str., Kaatsheuvel. Ontvangt f64,45 2e prijs: Fr. Hendriks, Park-Oost, Oss. en J. de Werd, Burg. Smee- lelaan. Ieder ontvangt f 21,50. 3e prijs: P. Leijten-Kleijssen, Vic toriestraat. Ontvangt f 21,50. De prijzen kunnen worden af gehaald bij: A. Heeffer, Putstr. 28, Waalwijk. De afgelopen week zijn in de gymnastiekzaal van de St. Clemens- school de jaarlijkse onderlinge wed strijden gehouden. Als altijd zijn deze krachtmetingen weer onder grote spanning verlopen. Alle jon gens en meisjes deden hun uiterste best om tot de prijswinnaars in hun groep te behoren. Clubkampioene werd dit jaar Carla Verheijden, die het hoogste gemiddelde, 8,68 punten, behaalde. Zij ontving een fraai produkt van glasblaaskunst, voorstellende een paard-turnster, beschikbaar gesteld door de leider van „Kunst en Kracht", de heer A. v. d. Wiel uit Drunen. Bij de jongens werd Tini Ver kooyen voor de tweede maal win naar van de wisselbeker. De overige uitslagen waren als volgt: Jongens Groep I 1 Jackie Pullens 19.2 p. 2 Kees van Osch 18.5 p. 3 Kees Hamers 18.1 p. Jongens Groep II 1 Gerard v. d. Ven 21.9 p. 2 Ferent v. Osch 21.1 p. 3 Gerrie Thomassen 20.6 p. 4 Marrie de Werd 20.5 p. 5 Ad de Vaan en Henk v. Byssingen 20.4 p. 6 Berrie Claesen 20.- p. Jongens Groep III 1 Bert van Tuyl. 38.2 2 Frits van Gelder 37.5 3 Harrie de Werd 36.4 4 Humphrey Keydeniers 36.1 5 Randy Martherus 35.7 6 Bert van Rooy 35.4 Jongens 14 17 1 Tini Verkooyen 118.7 2 Jozef Klerks 118.6 3 Joh. v. Tuyl 117.9 4 Rini van Beijnen 109.6 5 Dorus van Bladel 106.5 6 Adrie v. Mosselveld 104.8 Meisjes Groep I 1 Marian v. d. Westen 21.- 2 Francé Duquesnoy 20.5 Onder grote belangstelling van verenigingen, collega's en vrienden opende de heer Jan Passier vrijdag middag de prachtige nieuwe zaal, die hij aan zijn bestaande café heeft laten bouwen en die in de St. An- toniusparochie in een behoefte zal blijken te voorzien, daar deze zaal zich uitstekend leent voor verga deringen, feesten en partijen. Een schat van bloemen gaf het geheel een echt feestelijk en fleu rig aanzien. Zeervelen kwamen de heer en mevrouw Passier geluk wensen met het tot stand komen van deze fraaie zaal. Een aanwinst voor de St. Antoniusparochie. Het geheel is uitgevoerd door de firma G. van Heesch en Zn. uit de St. Antoniusstraat, die zijn groot vakmanschap tot uiting kon laten komen. We wensen de heer en mevrouw Passier gaarne veel succes met de ze nieuwe zaal, waarvan naar wij in de toekomst door velen 'n dank baar gebruik zal worden gemaakt, en waardoor de naam „De Heide bloem" nog een grotere klank zal krijgen. AANRIJDING Zaterdagavond om half 12 reed de 19-jarige militair P. L. in de Burg. Smeelelaan met zijn brom mer tegen een afrasteringshek. Zijn bromfiets werd beschadigd, terwijl L. aan zijn gezicht werd gewond. Nadat Dr. Hermans eerste hulp had verleend, kon L. zijn weg naar huis vervolgen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: uitlaatpijp, 2,50, ro zenkrans, kettinkje met 2 sleutels, speelgoedgeweer, armband, schoen tje, step, hond, witte jurk, verzeke ringsplaatje, diplomatentas, pas poort, foudraals met hengels, huis sleutel, hond, polshorloge, dames- vest, div. portemonriaies. Verloren: pony, 2 ballpoints, rid derorde (goud), div. portemonnaies, rozenkrans, hond, overjas, actetas, map foto's, zwemtas, zwemkaarten, pakje met inh., diplomatentas, lap stof. - In Hollandse Veld is een man door zijn zwager met 'n buks dood geschoten. - Prinses Beatrix en Prins Claus zijn zaterdag naar Suriname vertrok ken én daar zondag hartelijk ontvan gen. - Peking heeft Washington ge dreigd tegenacties te beginnen, na de ucht-aanvallen op de olie-opslag plaatsen van Noord-Vietnam. - De Amsterdamse politie heeft za terdagavond 89 personen ingerekend onder wie de sohaokmeester Jan Hein Donner. Ook in Den Haag waren demonstraties. 3 Annemieke Pullens 20.3 4 Kate v. Tuyl 19.5 5 Annemieke v. Ginneken 19.5 6 Marian de Vaan 19.5 Meisjes Groep H 1 Elsje Kouwenberg 24.3 2 An ja de Vaan 23.6 3 Gerrie Leijtens 23.4 4 Ineke Schoemans 23.2 5 Loren Knuist 22.7 6 Lenie Leijtens 22.6 Meisjes III 1 Ineke Peijnenborg 30.6 2 Ans Pulles 29.4 3 Marian de Vos 28.8 4 Ria van Tuyl 28.3 5 Willie v. Huiten 27.3 6 Jac. Blom 27.2 Meisjes IV 1 Wilma Barendrecht 32.50 2 Janneke v. Turnhout 31.65 3 Toos v. d. Westen 31.60 4 Joke Braspenning 31.15 5 Loura Schilders 29.20 6 Olga Smits 28.50 Meisjes 14 16 I 1 Anneke v. Turnhout 73.7 2 Franka Beijnen 65.8 3 Corrie v. Kuyk 63.5 4 Maria Peijnenborg 62.3 5 Marjan Duquesnoy 61.8 6 Ellie v. Tuyl 58.6 Meisjes 14 16 II 1 Carla Verheiden 78.1 2 Corrie Pulles 77.7 3 Mary Schoemans 76.4 4 en 5 Ine Smits en Nettie de Brouwer 75.6 6 Jozé Schoemans 69.8 Dames 1 Jeanne Pulles 72.2 DRUMBAND SOPHIA EERSTE PRIJS Voor de zesde 'keer in haar tien-jarig be staan is de drumband van Sophia naar het concours gegaan. Dit keer kwam zij weer uit in de ere-afdeling van de Nederl. Fe deratie van Muziekgezelschappen. Het con cours werd gehouden door de harmonie D.O.V. te Wychen. Voor een speciale mi litaire jury wisten de Loonse tambours de eerste prijs te behalen met 67Vi punt. (34 33 V2De vreugde in Sophina's gemeen schap was grootwant zij werden door de harmonie plm. 4 uur in het dorp verwel komd. VETERANENCLUB UNO ANIMO De veteranen van Uno Animo hebben j.l. zaterdag met succes deelgenomen aan het Veteranentournooi, georganiseerd door de veteranen-afdeling Baardwijk. Iedereen was vol lof over het spel dat de Uno-oudjes hier hebben vertoond. De uitslag: WSC - Uno Animo 0 2; RWB Uno Animo 1-3. Finale: Heusden-Uno Animo 0-3. Na afloop moCht de aanvoerder van Uno Ani mo, uit handen van de voorzitter van Baard wijk, een prachtige beker in ontvangst ne men. Als eerste prijs tevens kwam Uno Ani mo in het bezit van de wisselbeker welke zij het vorig jaar hadden moeten afstaan aan WSC. Dat dit succes door onze vete ranen is behaald is te danken aan onder linge samenwerking en een goede geest die er in deze vereniging heerst. P.V. DE LUCHTBODE De postduivenvereniging De Luchtbode hield zondag 3 juli haar vlucht vanuit Duf fel. Afstand 72 km. De uitslag was als volgt: Aankomst eerste duif 9.33.39 uur. Laatste duif 9.49.19 uur. Gebrs. v. d. Velden Over- duif. Gelost om 8.30 uur. C. IJpelaar 1 10 25 48; A. Aarts 2 3 56; A. v. Laarhoven 4 7 26 31; J. v. Dongen 5 41 46; G. Schoenmakers 6 36 37 39 45 62 55; M. Maas 8 69; H. v. d. Velden 9; M. Goudsiers 11; H. Vera 12 34; M. Vera 13; H. Leermakers 14 60; J. v. Se- ters 15 47 50 53; Gebr. Boons 16 43 72; W. v. Noye 17 21 40; J. v. Dongen 18 22 59; P. v. Leest 19; H. M. v. d. Velden 20 58a; W. Leermakers 23 73; A. J. v. Don gen 24 28 64 65; Gebr. v. d. Velden 27 54; K. v. Esch 29 44; H. v. d. Linden 30 49; P. Hooijmayers 32 35 57; C. v. Dongen 33; Aarts 38; A. Leermakers 42; K. Aarts 51 66; G. IJpelaar 58; P. v. Noye 61 63 67; A. Beerendonk 63 74; J. van Broekhoven 70 75; Henk v. d. Velden 71. Serie II: P. Hooijmayers; Serie III: A. Beerendonk. - Pater van Kilsdonk, de studen ten-moderator te Amsterdam, aan wie al meermalen een spreek- en schrijf verbod is opgelegd, is thans door kardinaal Ottaviani, prefect der con gregatie voor de Geloofsleer naar Rome ontboden om daar „verant woording af te leggen". - De plechtige omgang in Den Bosch gaat dit jaar niet door omdat het aantal deelnemers te gering is ge bleken. - In en om Deventer zijn 3 steen fabrieken gesloten. Men vreest dat er nog meer zullen volgen in het land. - In Delfzijl is de eerste alumini- umfabriek in Nederland door konin gin en prins geopend. - In Amsterdam zijn vrijdagavond 85 personen gearresteerd na een ver boden demonstratie.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5