wAAlwiikse en lanqsTRAAtse couraiu Confectieatelier „Zwima" in Drunen wordt uitgebreid Plannen in Tilburg voor mono-rail of stadsspoor The Dutch Swing College Band speelt zaterdag in Tilburg een G. BOTH GEHEEL NIEUW GEBOUW B. BOUWMAN goed begin verrekijkerszonnebrillenbarometers STASSAR Waalwijk uw verlovingsringen. 18 juli verhuist men naar het nieuwe bedrijf (^or vf. cl. <*~LÖiel Macht van Soekarno definitief gebroken Achtjarenplan dit jaar gereed Moderne optiek is helemaal „in" Gaat U eens rustig praten over de mogelijkheden van goed zien en uw charmant uiterlijk bij: BRILLENSPECI AALZAAK Verrekijkers Cruches Het achtste Song festival van Knokke Kamer wenste Mar griet en Pieter veel geluk Dr. W. Drees werd dinsdag 80 jaar Good Luck en RKC winnaars van Was- piks jeugdtournooi Nieuwkuijk VRIJDAG 8 JULI 1966 87e JAARGANG No. 53 De tcho vAr> het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10ct.inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Het confectie-atelier Zwima dat zich zeven jaar geleden in Drunen vestigde zal in de komende twee maanden een belangrijke uitbrei ding ondergaan. De groei van het bedrijf alsmede het feit dat het gebouw in de Wolfs- hoek, waarin Zwima thans is ge vestigd, met de aanleg van de pro vinciale weg moet gaan verdwijnen, is voor Zwima aanleiding geworden om in Drunen een geheel nieuw gebouw te plaatsen waarin het be drijf zal worden ondergebracht. Het gemeentebestuur van Drunen heeft bij de opstelling van haar uitbreidingsplannen de mogelijk heid opengelaten tot de vestiging van de z.g. Schone industrie. Daar door is het mogelijk geworden dat in Braken-Oost onder architectuur van J. Verhagen een gebouw tot stand kon komen dat niet alleen fraai en esthetisch naar buiten maar ook doelmatig efficient en modern is van binen. De heer Marti, directeur van Zwima (Zwitser van geboorte) is echt het type van een Self Made Men. Energiek doelbewust. Spre kend met deze man komt men on der de indruk van de liefde die hij heeft voor zijn vak, zijn bedrijf, zijn zaak welke hij leidt, met vaste hand en een vooruitziende blik. De confectie-industrie is een mo. de-gevoelige industrie en een mo de-gevoelige industrie eist steeds weer opnieuw aanpassing aan de steeds wisselende vraag. Voor de Een volmaakt bronzen teint dankzij en haar speciaal voor de zomermaanden samengestelde preparaten. Verkrijgbaar bij Coiffure et Beauté Grotestraat 174 Waalwijk Telefoon 04160-2623 heer Marti lijkt ons de wisseling geen last en de omschakeling geen probleem maar eerder een hobby. De snelheid waarmede een mode- gevoelige industrie zich kan aan passen kan soms bepalend zijn voor de groei en het voortbestaan van de zaak. Als men met de heer Mar ti gesproken heeft is de vraag waar om Zwima gaat uitbreiden meteen beantwoord. Het is de kennis, de durf en de ondernemingslust van de leiding. De durf kan men het best ver tegenwoordigd zien in het riante gebouw dat Zwima in juli gaat be trekken. Modern, ruim, doelmatig en vol licht is dit gebouw waarin het straks prettig moet zijn te wer ken. Niet alleen is bijzondere aan dacht besteed aan de productie ruimte, maar ook aan de kantoren, de magazijnen, de kantine en het speciale opleidingslokaal. De kennis en de ondernemings zin ziet men het best weerspiegeld in de plannen welke nu men op het punt staat dit nieuwe gebouw te gaan betrekken. Plannen welke een beleid ver tegenwoordigen op langere termijn maar welke gezien de structuur van het bedrijf om realisering vragen. Het zijn o.a. uitbreiding van de pro- duktie, uitbreiding van het machine park, uitbreiding van het personeel en oprichting van een opleidings klas. De productie-uitbreiding is mogelijk gezien de grote vraag naar de produkten van Zwima. De per soneelsuitbreiding is mogelijk ge zien de ruimte waarover men de beschikking krijgt. De oprichting van een opleidingsklas is een reeds lang gekoesterde wens en een nood zaak voor het bedrijf. Als men op 18 juli, de datum van verhuizing, van het oude naar het nieuwe bedrijf gaat komt men zo ongeveer in een paradijs. In het oude gebouw is geen plaatsje on benut gebleven, men is er echter uitgegroeid. Met deze verhuizing wordt een droom werkelijkheid. Maar als zakenman is de heer Marti zeker geen dromer maar re alist, die weet wat hij wil en zijn mogelij kheiden kent en afweegt. Dankbaar is hij ook gestemd om wat werd bereikt en hij verheelt daarbij niet dat ook het personeel in deze groei een groot aandeel heeft gehad. President Soekarno heeft zich formeel gewonnen gegeven door zich in het openbaar neer te leggen bij de besluiten van het volkscon gres. Deze besluiten houden het definitieve einde in van de absolute macht die de president (64) tot vorig jaar nog bezat. Vrijwel alle besluiten die Soekarno in het ver leden heeft genomen om zijn op permachtige positie te verzekeren zijn nietig verklaard. Zijn positie is nu tot de grondwettelijke pro porties teruggebracht en toont veel overeenkomst met die van consti tutioneel staatshoofd. (Van onze verslaggever) TILBURG Tilburg begint weer te behoren bij de middelgrote ste den van Nederland. Burgemeester mr. C. Becht heeft „zijn" stad om geschapen in een leefbare gemeen te. En nog is Tilburg er niet want de plannen reiken tot het jaar 2000. Plannen die ongetwijfeld werkelijk heid zullen worden, daar zorgt de hardsjouwende burgemeester wel voor. Het 8-jarenplan dat een in vestering van 72 miljoen gulden heeft gevraagd is dit jaar gereali seerd. Het Plan Tilburg-N. vraagt nu [de aandacht. Een stadsdeell waarmee straks ook Waalwijk ver bonden zal zijn. Er is n.l. een commissie inge steld die B.enW. moet adviseren omtrent de verbindingen Tilburg- Noord met het stadsdeel. Als straks de nieuwe weg Waalwijk-Tilburg is gerealiseerd zijn ook deze wegen van belang. Gedacht wordt o.m. aan vrije rijbanen voor het open baar verkeer dat met bussen zal worden verzorgd. Overigens vor men de verbindingen met Tilburg. Noord slechts een facet van het vraagstuk van de toekomstige ver- keersstructuur van de stad. In overleg met de Nederlandse Spoorwegen hebben B.enW. de mo gelijkheid in studie het openbaar verkeer op te lossen door een soort stadsspoordienst of mono-rail. Ge dacht wordt aan enkele spoorbanen dwars door de stad en naaste om geving. Hoewel het 8-jarenplan, dat we gens geldgebrek reeds een half jaar achterop is geraakt, zijn vol tooiing nadert, maken B.enW. zich zorgen over de grote bezuinigin gen. Deze dreigen ook de voort gang van de woningbouw in de naaste toekomst te treffen. De ge schetste ontwikkeling brengt ook de bouw van het nieuwe admini stratiegebouw, waarvoor de rijks goedkeuring in het begin van 1967 zou kunnen komen, in gevaar. Het gemeentebestuur stelt echter alles in het werk om de benodigde fi nancieringsmiddelen te krijgen. De liefde voor het vak en be drijf moet overgebracht worden op het personeel, die kwaliteit en pro- duktie moeten leveren. Er moet teamgeest zijn en een streven naar een doel. Dat is er bij Zwima en daarom gaat men straks als alles gereed is en men is geacclamati- seerd, gezamelijk feesten. v.h. J. Tausch Tel. 3866 Grotestraat 231 - Waalwijk TILBURG - Orkestenbureau Til burg" vierde afgelopen zaterdag haar eerste verjaardag met een beat- marathon in de Stadssporthal. Dit evenement viel bij de jeugd en ook bij vele ouderen goed in de smaak. Besloten werd dan ook om zaterdag weer een grootse avond te organise ren. Een avond met niemand minder dan The Dutch Swing College Band. Zaterdag bestaat het programma uit zonderlinge combinatie van dixie- land-jazz en beat, met twee op hun gebied wel uitzonderlijk attractieve orkesten nl. The Dutch Swing Col- leg Band o.l.v. Peter Schilperoort en het heat-orkest Cruches. Beide orkes ten nemen twee uur dansmuziek voor hun rekening. The Dutch Swing College Band, bestaande uit leider Peter Schilper oort (clarinet, sax), Ray Kaart (trom pet), Dickie Kaart (trombone, tu ba), Arie Ligthart banjo, gitaar), Bob van Oven (bas) en Chris Dekker (drums) is een over de gehele we reld vermaard dixieland-orkest, dat met trots de naam „Dutch Ambassa dors of Jazz" draagt. In de nu bijna 20 jaren van zijn bestaan heeft het orkest al de gehele wereld afgereisd en de ene triomf na de andere ge vierd. Nog aan het begin van dit jaar maakte het orkest een twee maanden durende tournee door Nieuw-Zee- land, Australië, de Philipijnen, Bir ma, Thailand en India. Op dit mo- voor SPORT en TOERISME OPTICIEN Stationsstraat 88 ment is het orkest op toer in Enge land, waar het in een maand tijd 30 uitvoeringen gaf. Een blad schreef nog enkele dagen geleden ,The Dutch Swing College Band' are now an institution!" In de Tilburgse sporthal speelt het orkest weer voor het eerst in ons land. Het Tilburgse beat-ofkest Cruches is snel bezig een landelijke faam te vestigen en nu eens een keer niet door verschrikkelijk lang haar. De Cruches proberen - en slagen daar al goeddeels in - de top van de mu ziekwereld te bereiken langs de daar voor geijkte weg, namelijk met be hulp van hun muzikaliteit. Frans Biezen (zang), Johan van de Ven (orgel, spinet, zang), Evert v. Kuik (gitaar), Jeff van Weerled (bas en zang) en Ad Linkels (drums, zang) gingen trouwens 2 juli ook 'n plaat maken van twee van hun eigen com posities, waarin vooral hun sterke meerstemmige zang eruit springt. De Een mooie herinnering. Uw foto gratis bij aankoop van JUWELIER Stationsstraat 34 WAALWIJK Tel. 4087 nieuwe „smashing-hit" van de Cru ches zal het wel gaan doen op de Ne derlandse hit-parade, vooral wanneer men weet, dat een der siongs de on dubbelzinnige titel heeft: „I'm gonna be a father"! Vanavond (vrijdag) begint te Knok ke de wedstrijd om de Europese be ker voor zangvoordradht. Hieraan nemen 6 landen deel. Het program ma met de deelnemers is als volgt: vrijdag 8 juli Frankrijk (met Liz Sa- rian, Geneviëve Cogné, Pascal Da- nel, Gérard Layani en Pierre-André Dousset) tegen Groot-Brittanië (met Chloe Walters, Truly Smith, Eden Kane, Jimmy Wilson en Engelbert Humperdinck). Als gast Franck Fer- nandel. Zaterdag 9 juli: Duitsland (met Bar bara, Katja, Marion, Tony Marshall en Bob Telden) tegen België (met Ri ta Deneve, Ariane, Alain, Jean Val- lée en Marino Falco). Als gast; Hu- gues Auffray. Zondag 10 juli: Nederland (met Margie Ball, Karin Kent, die in de plaats kwam van Margareth Piening, Janneke Peper, Martine Bijl en Ron nie Tober) tegen Frankrijk. Als gast: Udo Jürgens. Maandag 11 juli: Groot-Brittannië tegen Duitsland. Als gast: Mare Aryan. Dinsdag 12 juli: België tegen; Italië (met o.m. Scelvia Chiani, Bruno Phi- lippini en Diego Peano). Als gast: Frangois Deguelt. Woensdag 13 juli: Italië tegen Ne derland. Als gast: Charles Trenet. Donderdag 14 juli. De winnende ploegen tegen elkaar voor de finale. Gast is Robert Cogoi. De socialistische fractieleider in de Tweede Kamer, de heer Neder- horst, zorgde dinsdag voor grote Margriet en de heer Van Vollen- Beatrix en de heer Van Vollen hoven, namens zijn fractie van har te geluk te wensen met hun ko mend huwelijk. Het gebeurde bij het debatje over het goedkeurings wetje voor het huwelijk, dat 10 ja nuari volgend jaar in Den Haag zal worden gesloten tussen prinses Margriet en mr. Pieter van Vollen- hoven. Het wetje 'werd zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Twee pacifisten verklaarden tegen te zijn, twee anderen hadden de zaal verlaten. De minister van staat, dr. W. Drees werd dinsdag 80 jaar. Ter gelegenheid van deze verjaardag heeft het partijbestuur van de Par tij van de Arbeid een felicitatie gepubliceerd, waarin dr. Drees, die buitengewoon lid is van het partij bestuur, van harte gelukgewenst en hem „nog vele jaren in goede gezondheid" worden toegewenst. Dr. Drees, een door alle partijen geacht en geëerd politicus, was van 1945 tot 1948 minister en van 1948 tot 1958 minister-president. Hij heeft deze dag elders doorgebracht. w ~t i Op het sportterrein Elzenhage werden zo'n 35 voetbalwedstrijden gespeeld alvorens de winnaars van 'n groots en spannend jeugdvoetbaltour- nooi konden worden gehuldigd. In feite was het een dubbeltournooi, een voor spelers van 12 tot 15 jaar en een voor jongens van 15 tot 18 jaar. De grote deelname maakte het noodzakelijk een indeling in meerde re poules te maken. Bij de B-junioren plaatsten Waspik en Good Luck zich in de finale. Met 1-0 bleef Good Luck de baas. Op de tweede plaats dus Waspik. Door een overwinning op Baardwijk wist Veerse Boys be slag te leggen op de 3e plaats, waar door Baardwijk uiteraard 4e werd. De sportiviteitsprijs ging hier naar 't Raamsdonk. Bij de A-junioren plaats ten RKC en Waspik zich in de finale terwijl Fluks en De Schutters zouden strijden om de 3e en 4e plaats. De eindstand werd hier 1. RKC; 2. Was pik; -3. De Schutters en 4. Fluks. De sportiviteitsprijs werd in deze afde ling uitgereikt aan Baardwijk. De gedetailleerde uitslagen: B-junioren: Good Luck - RKC, 1-0; Baardwijk - Raamsdonk 2-0RWB - RKC 0-2; Made-Waspik 1-0; Was pik - DESK 2-0; Veerse B. - RKTVV 2-1RWB - Good Luck 0-1Made - Veerse B. 0-1; Good Luck - Raams donk 1 - 0; RKC - Baardwijk 1-2; Made - RKTVV 0-0; RWB - Raams donk 1-2; DESK - Veerse Boys 0-2; Waspik-RKTVV 2-1; Made - DESK 1-0; RWB - Baardwijk 0-0; Raams donk - RKC 0-3Baardwijk - Good Luck 0 - 0; DESK - RKTVV 1 - 4; Waspik Veerse Boys 1-0; A-Junioren DESK - Fluks 2-2; Veerse Boys- RKC 0-6; Baardwijk - Waspik 2-3; WSC - De Schutters 2-0; DESK - Veerse Boys 5-0; Fluks - RKC 1-2; WSC-Waspik 1-4; Baardwijk - De Schutters 1-3; Fduks - Veerse Boys 7-2; DESK- RKC 0-4;; De Schut ters - Waspik 1-0; WSC - Baardwijk 1-4. De heer Jos Smits reikte de prij zen uit. JEUGDVAKANTIE Door een leek werd zondag in alle H. Missen een beroep gedaan tot de parochi anen om geldelijke steun tot dekking van de kosten van het samengestelde program ma. Er is door het bestuur een aantrekke lijk programma vastgesteld. Zij kunnen met elkaar wedijveren in straattekenen, veldloop, oriëntatierit enz. AANLEG PROVINCIALE WEG Het ligt in de bedoeling dat in 1966 de Provincialeweg achter Nieuwkuijk en Dru nen wordt aangelegd. De grondgebruikers die grond hebben liggen is het tracé van deze weg worden er op gewezen dat gewas sen, die er eventueel op zouden staan, niet worden vergoed.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13