wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRant „Grasduiners" kijken met tevredenheid op tocht terug I I I I Waalwijk De Waalwijkse kermis steekt zaterdag weer van wal GOEDE GEBRUIKTE AUTO H.T.S. - U.T.S. - L.T.S. 1 Tenor Arjan Blanken Is gastsolist in kermismatinee DE TROS WORDT LOSGESMETEN! ï.'Higkll.'llI A. VAN ROOIJ-KRIJNEN r DEKZEILEN „American- stores" Tilburg 's-Gravenmoer bij Stadsgewest Waalwijk „DE LANGSTRAAT" N.V. Grotestraat 349, Waalwijk Technische boekhandel A. VAN ROOIJ-KRIJNEN - 's-HERTOGENBOSCH Technische boekhandel 's-HERTOGENBOSCH Zondag a.s. in Musis Sacrum Café 't Vosje Damesmode Tilburg VRIJDAG 8 JULI 1966 87e JAARGANG No. 53 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Na deze zeer geslaagde dag en avond is het zeer moeilijk om in het zelfde enthousiasme een verslag te schrijven, maar we willen het probe ren. Op enkele laatkomers na waren we allemaal om 10 uur in café „De Lindeboom" aanwezig. Waar we na een korte inleiding in groepjes van 8 personen vertrokken zijn. Onder lei ding van goede en enthousiaste ge- sprekleiders(sters) zijn we van Waal wijk dwars door de duinen naar Bie- zenmortel gelopen, waar we om half 5 aankwamen. Onderweg is het gespreksthema „Verantwoordelijkheid" uitvoerig en intensief besproken wat later ook bleek in de slotdiscussie. Ondanks 't gesprek zeer ernstig was, hebben we onderweg toch veel gelachen. Dat de tocht herhaald moet worden bleek uit de verslagen, waarin ook enkele goe de ideeën naar voren kwamen, zoals; gespreksavonden, goede toneel- en filmvoorstellingen. Na de gebeds dienst werd de avond ingezet met volksdansen wat zeer bevordelijk was voor de stemming. Na de quize kwam het hoogtepunt van de avond, het spel „Mens erger je niet". Dit spel met z'n vele opdrachten zoals Denne- appels zoeken, hoedjes vouwen, kno pen tellen, in-rekken vangen en vele leuke dingen meer, viel zeer goed in de smaak van de jóngeren, die onge veer een uur lang hard gewerkt heb ben om zoveel mogelijk punten te ver zamelen. Maar het was een mens er ger je niet-spel zodat die groep die 't meeste aantal punten had lelijk op hun neus keken toen ze merkten dat diegenen die het minst aantal punten had, gewonnen had. n van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) L n >ek J Het voornaamste besluit, dat door de raad van 's-Gravenmoer, in haar jongste vergadering werd genomen, was wellicht het besluit om toe te tre den tot het stadsgewest Waalwijk. De voorzitter deelde dienaangaan de mede, dat de regeling velerlei waarborgen biedt, t.a.v. de medezeg- gingsschap van de gemeenteraad. Door deze mededeling was de heer H. v. d. Dussen (C.H.) volkomen te vreden gesteld. Door de heer H. van Iersel (A.R.) werd geïnformeerd of de samenbesprekingen effect sorte ren. De voorzitter kon dit beamen. De intussen gehouden bijeenkomsten verliepen in een geest van een goede streeksamenwerking. Volgens de heer de Geus (A.R.) kan men zich in 's-Gravenmoer gelukkig prijzen, dat de gemeente is opgenomen in een ge bied, waar geen uitgesproken grote gemeente domineert. Hij vond de hui dige combinatie van de gemeenten 'n goede keuze. Bij het kampvuur werden we leuk geanimeerd door een zanger-verteller. Na deze dag vol ernst en plezier gin gen we om 11.15 uur met de bus naar huis. Al met al een zeer geslaagde dag. Wij, het actie-comitee, danken alle bedrijven, zaken en personen die ons het mogelijk maakten deze dag voor ongeveer 90 Waalwijkse jongeren te organiseren. Ook danken wij de ge spreksleiders 'en leidsters en natuur lijk alle deelnemers die wij de volgen de keer weer hopen te treffen. Namens alle leden van 't comitee, bestaande uit Hennie Boons, Tonny v. Nooy, Lia Embrechts, Nico Vermeulen, Mary Kuys, Nol Timmermans, Harry van Haren, Barry Leytens, Theo v. Weert, Lou v. Vliet, Hennie Korthout, Kees den Teuiing, Ad v. Heeswijk, Joop Hoffmans, Jan v. d. Lee, Theo Snels, Sonje den Teuiing en Hans de Waal. EXAMENS MICHAËL-ULO Bevorderd van 1 naar 2 T. Boelaars; A. v. Brunsehot; J. v. Dalen; A. Dishoeck; Fr. v. Drunen; N. Dumou- lin; H. v. d. Geer; G. J. Geers; T. v. d. Geld; A. v. d. Geyn; M. v. d. Gouw; R. v. Haren; Fr. v. d. Heuvel; H. Hoigenhout; A. Johan; J. Kemperman; H. Klijn; E. v. Lier; K. de Louw; G. Maas; W. v. d. Mee; E. Nijholt; D. v. d. Valk; P. Casteleijns; Sj. v. Gene; B. v. d. Gouw; P. v. d. Heu vel; K. v. Mossel; J. v. Nunen; Sj. Opper man; Fr. Ottenhof; H. Pullens; R. v. d. Schans; J. Schapendonk; E. Schomaker; J. Shoolbred; T. Sperber; P. v. d. Velden; G. Veldhoven; J. Verhoeven; G. Verschu ren; A. Vrijhoeven, allen uit Waalwijk. B. Couwenberg; T. de Hart; B. v. Hooft; J. P. Broos; J. v. d. Griendt, allen uit Heusden. P. Jacobs uit Sprang. Voorwaardelijk bevorderd G. Kraneveld; T. v. d. Steen; H. Stokwiel- der; T. v. Alphen; W. Barkey; G. v. d. Berg; L. Jongbloed, allen uit Waalwijk. D. Snaphaan uit Kaatsheuvel. J. Zijlmans uit Heusden. Afgewezen: 12. Bevorderd van 2 naai- 3 K. Aarts; J. Adams; K. Broeders; B. Glou- demans; J. Aarts; E. v. Herpt; G. Hoe- zer; P. Leijtens; K. v. Loon; W. Maaywee; A. v. d. Meijdenberg; R. Mulder; R. Roo mer; T. v. Sambeek; H. Vesters; P. IJssel- dijk; W. Muskens; B. Bijnen; H. Hetter- scheid; W. v. Hilst; R. v. d. Leur; Fr. Leij tens; P. Leijtens; W. Leijtens; Fr. v. Loon; R. v. Loon; J. Mahieu; W. v. Pruijssen; J. Schilders; B. v. Spaandonk; B. Spitters; H. Thomassen; K. v. Velthoven; M. Verwiel, allen uit Waalwijk. Sj. Blom; P. Blom; H. Kampen uit Kaats heuvel. Fr. v. d. Aa uit Elshout. A. Bruijs- ter uit Heusden. K. Brok uit Drunen. H. Kommers uit Sprang. A. Verstijnen uit Udenhout. Voorwaardelijk bevorderd B. v. Bavel; J. v. Loon; R. Kampman; T. Leijtens; B. Verhagen; R. Kitselaar; G. Suoss; H. v. Tuijl; C. v. Stegeren; P. van Wezenbeek, allen uit Waalwijk. J. Floris uit Drunen. D. v. Tilborgh uit Sprang. Afgewezen: 12. Bevorderd van 3 naar 4b M. v. Iersel; N. v. d. Linden; P. v. Mossel; P. Peters; M. Berenoren; P. Dankaert; L. v. Eeuwijk; B. v. Esch; E. v. d. Hammen; R. Nijssen; W. Schoemans; J. de Vaan; B. Verwiel, allen uit Waalwijk. H. Dierendonk uit Waspik. J. de Gouw; L. Knippels uit Elshout. K. Obbens; Fr. Vesters; G. v. Bokhoven; A. Brok; E. Scholten, allen uit Drunen. A. Vermue uit Oudheusden. Bevorderd vain 3 naar 4a J. Brok; Ad v. Delft; T. Leijtens J. v. d. Meijdenberg; A. v. Well; E. Rookers; Fr. v. d. Schot; G. Verhoeven, allen uit Waal wijk. I. Nouwens uit Heesbeen. R. Holst uit Drunen. Voorwaardelijk bevorderd A. Adriaanse; F. Bohnen; J. Eibers; Tj. de Kort; C. v. Wezel, allen uit Waalwijk. Die Ververs uit Kaatsheuvel. J. Muskens, uit Elshout. Afgewezen: 12. Zoekt U een. Dan naar AUTOMOBIELBEDRIJF telefoon 04160 - 2113 - 2409 Inruil Financiering en Verzekering mogelijk. SPECIAALZAAK SINDS 1930 op het gebied van studieboeken en tekenmaterialen voor dg technische scholen Her vertrouwde adres door het direct oontact van 0D4 bedrijf met deze scholen. En het meest irunstig gelegen: TEGENOVER DE HTS: KAP. KOOPMANSPLEIN 5-7, TEL 34821 TEGENOVER DE LTS: CHRIST1AAN HÜYGENSWEG 137. TEL J4727 EN Vf AKBI.r OF I7TS. Traditiegetrouw organiseert de Waal wijkse Liedertafel „Oefening en Ver maak" a.s. zondag 10 juli, eerste dag van de Waalwijkse kermis wederom haar kermis-matinee. In overleg met de directeur van de Liedertafel, de heer Louis Sars, heeft het bestuur ge meend aan dit matinee meer dan bij zondere aandacht te moeten besteden. Het zal n.I. op 10 juli a.s. 106 jaar geleden zijn dat Oefening en Ver maak werd opgericht een reden te meer om van dit matinee iets bijzon ders te maken. Door bet Gemengd Koor zal o.l.v. de dirigent een selec tie van populaire fragmenten uit operette en musical ten gebore wor den gebracht. Als gastsolist heeft het bestuur kunnen aantrekken de beken de tenor Arjan Blanken van de Ne derlandse Opera, een zanger die reeds grote bekendheid geniet via radio en televisie. Verder zullen me dewerking verlenen, de solisten van de Liedertafel zelf, die in het verle den reeds hébben bewezen tot uitste kende prestatie's in staat te zijn. Voeg daarbij het meer dan 100 leden tellende gemengd koor dat onder lei ding staat van de uitnemende dirigent de heer Louis Sars, met aan de vleu gel de bekwame pianist, de heer Fr. Wilmont, dan kan het muziekmin- nend publiek een morgen van hoog staand muzikaal genot verwachten. Het matinee vangt aan om 12 uur. Over enige dagen is het weer zover. De spullebazen hebben hun tenten weer opgeslagen en de za ken van Waalwijk hebben weer het beste te bieden. Het amusement viert hoogtij en de café's, cafétaria's restaurants, winkels e-a. zijn weer bereid elk wat wils te geven. De kermisvierder, de rustige wande laar, de thuisblijver en de vakan tieganger, iedereen zal weer aan zijn trekken kunnen komen. Niet iedereen zal in Waalwijk blijven, want wellicht staan verre reizen voor de deur, maar voor hen die achter blijven is er vertier genoeg. De kolommen van „De Echo van het Zuiden" lopen over. Bekijk het maar eens rustig. In „Uitgaan in het weekend" zult U een en ander reeds kunnen lezen. Er is nog veel meer dan bioscopen, Romatica, Lido en het Gemeen schapshuis, waar de muziek en dans hoofdzaak vormen. In vlotte pro gramma's wordt het aan het pu bliek voorgeschoteld. Graag wil len wij de lezer aanbevelen deze krant maar eeps door te bladeren, maar dan voorzichtig, want anders rolt het lekkerste er uit! Een wandeling over de adverten tiepagina's is nuttig, want dan ziet men pas dat het mooiste, gezel ligste en het beste wat iedere ad- vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 verteerder te bieden heeft om in kermisstemming te komen en te blijven, vijf dagen lang. Het Vredesplein staat overvol er kan werkelijk niets meer bij. Van daar gaan we verder, kris-kras door Waalwijk: In café Kees de Ruyter is het rus tig en bij het biljarten past een hartig hapje als paling en een slaatje zeer goed. Wijnhandel „De Langstraat" heeft een wijnkelder en een voorraad frisdranken om vele dorstige kelen te laven. Wie kent niet „het Oude Schippershuis", café Timmermans? Het „Hevinka Trio" brengt daar cabaret en ver tier. Nu de nieuwe haring er is heeft „De Volendammer vishandel", fa. Koekoek-Slaats, zijn koelcellen vol. Ook ander vis- en delicatessen zijn er volop aanwezig. Zingend Waalwijk kent zeker wel de opera „La Bohème". Welnu bij Jan van Delft in „De Catacomben" moet men er zeker eens naar gaan luis teren. Ze is erg welluidend! Voor. 'n zalig, zonnig, zitje met de kermis dagen heeft fa Possimis gezorgd. Een rotanmeubeltje zit zorgeloos fijn. Van hier naar de kermis even bij Sars' Lunchroom binnen wip pen. De broodjes zijn klaar en de hanen, ijs, etc. zijn extra fijn ver zorgd. Maar ook bij Frituurbedrijf Kingma, v/h Trommelen, weet er raad mee. De bami-specialiteit, de frites en ijs, 't is er heerlijk. Nu we het toch over eten hebben den ken we ook aan Herman's Snack- room op het nieuwe, zo pas geheel klaargekomen, Bloemenoordplein. Daar hebben ze hartige hapjes voor voor, tijdens en na de kermis. Het is geen echte kermis als U die niet hebt bezocht. Het ligt wat uit de buurt, daarom blijven we even op het Bloemenoordplein en wel bij drogisterij Pullens-Appels. Daar is een pracht collectie voor zomer en vakantieartikelen. Kapsalon Jan Smulders heeft een prachtige gro te salon en er is voldoende par keer gelegenheid. Hij zorgt voor een net kapsel tijdens en na de vakantie. Slijterij Halenbeek heeft binnen, en buitenlands gedistilleer de dranken. En wat te denken van Trappist! Even verder naar Het Gemeenschapshuis. Naast The Bum ble Bees en The Golden Earrings is er nog veel meer te doen. Vijf dagen volop beat en nog eens beat. Vooruit maar jongens! Langs Brou wer frituurbedrijf behoef je niet te gaan. Alleen maar een telefoontje en het komt voor elkaar. „Natuur lijk" zorgt hij voor gezelligheid thuis. Gun je zelf iets extra's thuis, waar het rustig kan zijn, op deze manier. In Besoyen bij Heemskerk, café „Elzenhoven", bij de entree van Waalwijk, is het bijzonder ge zellig Even een frisse drank of ijsje. Vlak bij de kermis is „Het Nieuwe Centrum" met juke-box- muziek; denk ook daar even aan. Op de rand van Waalwijk in „de Galgewiel", bij van Oers, is de bief stuk gaar, ga maar eens kijken en er van genieten. We blijven wat eten in de Baardwijksestraat bij „Anka", fa. Krooswijk-Pullens, waar dit jaar de gasten er eens rustig bij kunnen gaan zitten, als zij van kroketten e.d. willen genieten. Even verder bij L. van Cromvoirt speelt men een kalm partijtje biljart, of men legt er een kaartje. Ook dat is kermis houden. Het borreltje hoort er vanzelfsprekend bij. Dit kan eveneens in „Het Centrum", bij café Hooijmaijers- van Engelen, waar gezellige zitjes zijn klaarge zet voor de kermisvierder. Wat te zeggen van Poulier Kuijsten? De ze heeft echte verse hanen, geslacht en wel voor de fijnproever klaar liggen. Jan Passier in „De Hei bloem", houdt van rust en gunt dat ook aan zijn klanten, bij een gezellig plaatje; er is ruimte ge noeg want zijn zaak is pas flink uitgebreid. In Snackbar „André" in Besoyen staan de hanen gewoon BEZOEKT MET DE KERMISDAGEN échte schrijn, behoeft geen krans. De Ponderosa bij de Waalwijkse „range" is „Het KarrewieP'. Even op verhaal komen, met sterke ver halen. Bij Romantica is het pro gramma van deze dagen „volge laden". Elke dag iets anders en zondag matinee. En wat te denken van The Shepherds en The All Stars? Er is nog veel meer te doen, kijk maar eens verder in de krant. Om ook weer wat op rust te ko men bezoeken we café „Buitenlust" van Heesbeen, waar een goed plaat je met een goed etentje wel op zijn plaats is. Van buiten Waalwijk zorgt J. Vos voor prachtige paling. Hij woont in Veen. Hij is hier geen onbekende. Voor het grote Lido met „onderhorigheden" verwijzen wij met graagte naar de rubriek „Uitgaan in het weekend". Het is teveel om hier op te noemen. Doe de moeite maar eens. Even tussen door verwijzen we naar de deel nemers in „DE ZES VAN HET CENTRUM". Ook deze zaken zijn uit op een bijzonder goede kermis- bediening. Zij zijn de wekelijkse trouwe adverteerders waaraan we de volle aandacht willen besteden: fa. Ascot, fa. Jan Brok, Poulier Timmermans. Deze band is voor Waalwijk geen onbekende meer. In Besoyen kreeg „Widelovado" 'n geheel nieuw gezicht en juist met de kermis gaat de deur open. Er zijn bijzonder leuke verrassingen en bovendien een aardige attentie bij aankoop in de vorm van wijn. Deze slijterij en wijnhandel nodigt iedereen uit. In het centrum is 's avonds amusementsmuziek bij „De Twee Kolommen". Er is geen dansen. De muziek is van accorde ontrio „Cordoni". Zondag is het matinee dat verzorgd wordt door „Oefening en Vermaak". Zij brengt een selectie van operette-klanken met als gast de tenor Arjan Blan ken, van de Nederlandse Opera. Bij bakker Broos kan men terecht voor een lekkere Limburgse vla. Wat verder van hier aan de Roestel- berg bij Berg en Dal. Daar is geen schoner plekje onder 't heelal. Een glaasje thuis drinken! Dat is ook een zeer goede manier om kermis te vieren, aldus Slijterij De Sleutel. Van alles wat lekker is vindt men bij Pulles-Heesbeen, voor jong en oud, zowel in de winkel als in de automatiek. Iedereen weet dat in Waalwijk, het is van ouds bekend. Zie advertentie. te popelen om opgegeten te worden. The Blue Birds zorgen dat de jon ge kermisgasten aan hun trekken komen bij van Helvoirt in de Put straat. Zondag is het matinee en de bar is bijzonder intiem inge richt. Aan de sportterreinen ligt „Olympia", H. v. d. Heuvel, waar het dezer dagen betrekkelijk rustig is. Geniet ook eens van zijn aan geprezen haantjes en slaatjes! Om bij de sport te blijven moet ook café M. Brok, „de Korenbeurs", be zocht worden. Daar is het ook smul len, met het nodige „nat" erbij. Voor een goede drank weet fa. „de Schrijn" raad. Een lekkere drank - een kunststuk - als een Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maker) enz. Wielzo, fa. Cunen, fa. v. d. Pol en fa. J. Strijk. Tegelijk doen we dat voor de deelnemers van de vaste rubriek in de „WINKELGALERIJ" van de St. Antoniusparochie: de fa's Gennissen-Bank, Jos de Leuw, J. Oversberg, Jan Tabak, J. Brug- mans, v. Lieshout, v. d. Lee en H. Schomaker. Ook zij laten zich van hun beste kant zien en hun aan biedingen zijn zeer interessant je kunt nooit weten wat voor voor deeltjes zij hebben. Nog zo pas heeft de heer Ad van Cromvoirt zijn nieuwe café-restaurant in ge bruik genomen. Ga er eens rustig genieten van een heerlijk hapje wat hij voor deze dagen heeft be reid. De nieuwe zaak heeft de naam „Molenvliet". Even naar Besoyen waar in café „Het Hoefijzer" van Dhr. Hoevenaar waar het zondag ook matinee is en waar het duo Hermans-Jansen de zaak goed zal vermaken. De muziek wordt er verzorgd door „The Glowmasters". Best gezellig! Cafetaria Jogchems in het Laageinde weet dat de echte kermisvierder moet eten, want zijn sortiment is bijzonder uitgebreid: loempia, worstjes, nassi, etc. Ga zeker eens kijken in de nieuwe zaal van „het Vosje". Ze is maar liefst 200 m2 groot. Met de kermis dagen zijn er twee bars. De muziek wordt verzorgd door The Rowdies. Op het oude vertrouwde adres is het zondag ook matinee en daar zal Lou Fransen muziek, zang en humor brengen op een echte Bra bantse manier. Elke avond is er echte beat-muziek van Mr. X and the Bats in „de Lindeboom", bij J. Nu we toch bij de bakkers zijn aan geland, kan een bezoekje aan bak kerij van Mil geen kwaad. Daar hebben ze „echte" nougat, ga maar eens proeven! Ook bakkerij Berings die zelfs kalfsogen en bokkepootjes „bakt", doet niet onder; misschien heeft hij een contract met het slachthuis? Bakkerij Verwiel heeft keus uit vele broodjes voor de1 vakantietrips. Ook heeft hij vla's, vakantietrips. Ook heeft hij vla's en bonbons, ja, de fijnste! Te ver zou het ons voeren alle ad vertenties te beschrijven, maar er zijn er nog vele die kermisaanbie- dingen en -voordelen hebben op gebied van mode, huishoudeüjke- en aanverwante artikelen, woning inrichting, rijwielen en brommers en wat al meer. De Waalwijkse win keliers hebben hun best gedaan om alles zo goed mogelijk te bie den aan hun klanten. Mochten we iemand of iets ver geten hebben in deze wandeling door de advertenties, neem het ons dan niet kwalijk. Wij willen graag de lezing van de advertenties aan bevelen. We hebben er nu een en ander over geschreven. Het woord is nu aan de consument - of nu beter gezegd - de kermisgast. Neem het er eens van en proef de wer kelijkheid die U nu geboden wordt. Rust eens echt uit en geniet; de kermis of vakantietijd is er voor. We hebben een heel jaar moeten wachten eer het zo ver was. En nu, heel, heel veel plezier, goed weer en de bloemetjes maar eens buiten gezet!!

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5