waaLwij kse en LAnqstRAAtse couraiu Uitgaan tijdens de kermis Trio Hellenique en Duke Citij Sextet in het Lido De kermisfilms Musis Sacrum Uxor strijden Helm" APOLLO - - TOP COUREURS UIT 8 LANDEN - - WEER SPEEDWAY IN TILBURG Toprijders van de wereld zondag om de „Gouden The Shepherds treden zondag op in Romantica Sterrenmatinee van OOG in De Gecroon de Leersse „The Golden Ear rings woensdag in Gemeenschapshuis Races beloven spannend te worden Favorieten Gladiatoren in de aanval Robin Hood der wilde zeeën The Command Deelnemers Vrouwenjagers Samson tegen Hercules Cijfers uit het jaar verslag 1965 N.V. „Noord-Braband" R.K.C. gaat voor negende maal naar N.K.S.-jeugdkampen a.s. ZONDAG 10 JULI, 3 uur naar het STADION TILBURG De grote GOUDEN HELM wedstrijd 1966 VRIJDAG 8 JULI 1966 De tcho van 87e JAARGANG No. 53 het Zuióen Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10ct.inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Het jaarlijkse kermismatinee dat O.O-G. haar donateurs en verdere belangstellenden zondag om 12 uur in de Gecroonde Leersse aanbiedt is ook ditmaal weer van uitzon derlijk gehalte. Een sterrenparade noemt O.O.G. het met gerechte trots en onge twijfeld zal de reeks klinkende na men uit de internationale amuse ments- en T.V.-wereld de zaal van de Nijs tot de uiterste hoeken vul len. Als conferencier is geëngageerd Harry Touw en verder treden op de bekende parodist André v. Duin die, via de televisie, een bliksem carrière maakt, Rien van Nunen in zijn succescreatie van Toon Stief- been, Imca Marina de chansonnière van Europese naam en Albert Bro- sens, de fenomenale imitator. Het geheel wordt muzikaal om lijst door het bekende trio de Nijs. Over belangstelling zal O.O.G. ze ker niet te klagen hebben. Zaterdag gaat het kermispro- gramma van start met een optre den van The Oo's, een groep die vooral de laatste maanden op de voorgrond treedt en terecht. Zij proberen evenals de groepen van de bovenste sport van de ladder goede muziek te brengen en aan populariteit te winnen, wat hun overigens aardig lukt. Zondag „Don Devil and the Drif ters". Zij zijn al diverse malen in het Gemeenschapshuis geweest en spelen bijzonder goed. Maandag en dinsdag „The Bum ble Bees". Op 1 oktober van het vorig jaar gingen zij van start en behoren nu al tot de beste beat- groeps van Nederland. De groep bestaat uit René Bakker, basgitaar, Joop Lelyveld, slaggitaar, Jimmy ten Boske, sologitaar en Nico Over- gauw .drums. Hun (eerste plaat Day by Day was hun sukses num mer en een tweede plaat is inmid dels in Engeland opgenomen en komt in september uit. Zij maken dan tevens hun T.V. rebuut. Zopas maakten zij een tournee door Enge land. Een maand lang waren zij samen met beat-groeps van klin kende naam zoals The Kinks, Eme ralds, The Fortunes, Rolling Stones en traden zij op voor T.V. met een nieuwe groep: The Sproks. The Sproks stonden na een maand op de tweede plaats van de Engelse hit-parade. In Nederland traden zij met The Pretty Things op. In au gustus zullen zij waarschijnlijk een tournee maken van drie weken door Finland. U merkt het zij maakten een zeer snelle carrière naar de top. Woensdag The Golden Earrings. Sinds twee maanden ziet men in grote steden op de meest merk waardige plaatsen hun naam prij ken. Vooral in beatstad Den Haag is hun populariteit angstig snel gestegen. Mede door een veelvul dig optreden in de Marathon beat- club waar zij nu reeds een schare van 6000 enthousiaste fans hebben vergaard. Natuurlijk moet een beat- groep in een tijd als deze waarin ierereen dood wordt gegooid met dergelijke bandjes iets zeer „spe ciaals" hebben om zo'n succes in zo'n korte tijd te behalen. Dit „speciale" in de muziek van de Golden Earrings is in de eerste plaats de originele en eigen lied jes. Ook zeer belangrijk is hun goe de kennis van de Engelse taal en hun groot gevoel voor de Engelse beatsound. Resumerend kunnen we constateren dat er niets te vinden is dat hen de weg naar de top zou kunnen belemmeren. De groep bestaat uit: Peter de Ronde, slaggitaar en mondharmo- nika, George Kooymans, sologitaar, Jaap Eggelmont, drums, Marinus Gerritsen, basgitaar en Frans Kras- senburg, zang. Hun hobby's lopen uiteen van knappe meisjes tot stof zuigen (heel wat!). 4 januari van dit jaar togen zij naar Engeland waar bij hun aankomst meteen werd begonnen met opnames die tien uur duurden. Tenslotte werd de na-mixage om 2 uur in de nacht afgesloten en constateerde iedereen die eraan mee had gewerkt dat een Hollandse beat-groep in Enge land een hit had gescoord. Zondag zullen optreden, Tonny Bakkenes, een pianist van formaat, Frans Vrolijk, conferencier, die U ongetwijfeld bekend zal zijn van de radio 'en t.v., Shirley en The Shep herds. ,,]e kunt het geloven of niet, maar als wij vroeger kerstliederen zongen, stonden de mensen buiten stil om te luisteren". De spreker is Nico Schaap, één der (familie)leden van het Trio The Shepherds. En ach ter The Shepherds verschansen zich Helen, John en Nico Schaap, broers en zus uit IJmuiden 'en voor alle drie geldt, dat hun showbusinesservaring opgedaan bij het Ted Powder-Quin tet, Hen tot muzikale basis diende. Hun Story? Ladies first, dus om bij Helene te beginnen; op 16-jarige leeftijd kreeg zij al zangles en het doel was naam maken in de klassieke muze. De studie werd afgewisseld met schnabbelt jes op velerlei terrein, Zij capituleerde voor een aanbieding van Ted Powder. Zij ging in 't „vak" de klassieken ten spijt en ze toerde door Duitsland, Zweden en langs de Nederlandse bedrijven. John begon te zingen toen hij nauwelijks 6 jaar oud was. Hij telde 9 lentes toen hij voor Vara's „Vrolijke klas" de eerste prille microfoonervaring opdeed. Hij mikte ook al op de klassieken, maar „dat is mislukt" zegt hij ronduit, „omdat dagelijks werk én studie net te veel van het goede was". Geen opera-tenor dus voor John Schaap, maar wel Ted Powder. Tenslotte 't zoeklicht nog even op Nico. Hij kreeg in tegenstelling tot zijn broer en zus nimmer zangles, maar zijn stem heeft zich zoals hij het beschei den noemt, „wonderwel aangepast". Twee jaar lang studeerde hij bas. Toen Powder voor een trip naar Duitsland om een bassist verlegen zat, was de familie-reunie compleet. Daarna kwam het plan een eigen trio te beginnen, met een repertoire, dat zich, met behoudt van een eigen stijl, eniger mate richt naar de folksong. De Nederlandse showbusiness is een goede vocale combinatie rijker ge worden. Maandagavond treedt Trio Helle nique weer in het Lido op. Polis Ef- thimiadis, Basil Nikolaidis 'en Denis Kavalieratos, begeleid door hun pia nist Nicolas Elefteradius en hier en daar gesteund door het ritme van bas en slagwerk, nemen U mee, om U met hun volk kennis te laten maken. Alle leden van het Trio begonnen hun carrière in Athene. Al spoedig werd Polis hun gitarist-zanger, één van de meest populaire artisten in Griekenland en uit tal va)n Europese landen kwamen er aanbiedingen. In Parijs verbleven zij ca. 2 jaar en tra den op voor radio, t.v. etc. Na Pa rijs hebben ook Brussel, Londen, Stockholm en Antwerpen deze artis ten met veel siucces geëngageerd. Ook in Nederland is het Trio Helle nique een begrip geworden, hetgeen resulteerde in televisie- en radio op tredens. Er zijn drie soorten Griekse muziek en vooral de oorspronkelijke Griekse muziek is beroemd om haar rijke folklore, die sterk varieert. Men kent de folklore van het noordelijk deel (Macedonië) van het zuiden ((Pelo ponnesus) van het oostelijk gedeelte en van de Griekse archipel. Al de melodieën zijn verschillend en inter preteren de gevoelens en het karak ter van het volk. Griekenland heeft natuurlijk ook zijn populaire muziek. Deze muziek is vrolijk en melancho liek tegelijk en is vaak te beluisteren in de café's. De moderne en de he dendaagse liederen zijn in hoofdzaak in het repertoire van het Trio Helle nique opgenomen. Na hun korte ver blijf in Griekenland in het begin van dit jaar zijn ze weer naar Nederland teruggekeert om de vele contracten i (Van onze verslaggever) Zondagmiddag 10 juli om 3 uur kan men in het stadion van Til burg een verschrikkelijke speed waywedstrijd verwachten. Zestien vermetele coureurs uit Australië, Denemarken, Duitsland, Engeland, Finland, Nederland, Polen en Zwe den zullen dan de sintels weer om hoog spuiten om in adembenemend bochtenwerk te trachten de Gou den Helm te veroveren. Promotor N. v. d. Berg, directeur van de Internationale Speedway Organisatie, heeft opnieuw voor 'n schitterend rennersveld gezorgd. De motorgeweldenaren, die hij nu in het spectaculaire speedwaystrijd perk brengt, zijn sterker dan ooit tevoren! Voor het eerste sinds lange tijd komen er weer Polen in ons land aan de start. De Poolse speedway rijders behoren tot de beste ter wereld en hun internationals Rose en Kowalski zijn al tot menig eind ronde om het wereldkampioenschap doorgedrongen. De fenomenale Fin Timo Laine, die enkele seizoenen geleden de ene Gouden Helm na de ander in de wacht sleepte, gaat dat weer eens proberen! Onze landgenoot Nico van Gor- cum, die vorig jaar subliem reed en in het Olympisch Stadion van Amsterdam na een zeldzaam ener verende strijd, die de tienduizenden enthousiaste toeschouwers juichend van hun plaatsen omhoog deed springen, het felbegeerde hoofd deksel van edelmetaal veroverde, kan ook nu, als hij zijn dag heeft, hoge ogen gooien. Als gastrijder voor Nederland heeft hij naast zich de in Engeland wonende Australiër Peter Moore, die hier adviezen komt geven voor de opleiding van jonge Nederlan- die hen ©verspoelen na te, komen. Zaterdag tot en met woensdag worden de avonden verzorgd door het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. Na hun succes-optreden in 't televisieprogramma „Rooster" is de vraag naar dit sextet niet te stuiten en winnen zij steeds meer aan fans uit alle delen van het land. Waren zij eerst in het zuiden hét orkest van formaat, ook in het noorden begin nen zij aan populariteit te winnen. Sparta en Athene die samen een verdrag sloten en geen agressie jegens elkaar zouden plegen zijn het middelpunt van deze film. Sar, dictator van Sparta, heeft besloten het verdag te schenden. Het verdrag dat hij sloot met de vorst van Ledea een aanval te doen op Athene is gegraveerd op een klein beeldje van de Godin Athene. Doch vrijheidsstrijders van Spar ta roven het beeldje hetgeen een bedreiging vormt voor de machts positie van Sar. Aanvoerder van de rebellen is Keros een jongeman die gevangen wordt genomen door troepen van Sar. Ondanks marte lingen verraadt hij niet waar het beeldje zich bevindt. Hij wordt ver oordeeld tot de arena waar hij als ders. Dat is Moore wel toever trouwd. Deze speedway-veteraan heeft vijf keer de finale om het wereldkampioenschap bereikt en bracht het daar tot derde en vier de plaatsen. De Engelsman Terry Betts is ook een der favorieten. In 1964 brak hij tijdens een voorronde om de wereldtitel zijn been op vijf plaat sen, liep bovendien een dubbele armbreuk op en vertoefde vervol gens een half jaar in het zieken huis. „Die zien we nooit meer op een motor", zei iedereen, maar dit sei zoen won de durfal op een gloed nieuwe Tsjechische ESO machine 44 van de 52 races, waarin hij start te. Ook zijn jonge landgenoot Nor man Hunter behoort tot de besten ter wereld. Deze speedway-straal jager heeft een gemiddelde van 12 punten per speedwaywedstrijd en dat wil in de sterke Britse com petitie heel wat zeggen. De ruige Scandinaviërs Malm- quist en Josefsson, die altijd op buigen of barsten rijden en de Aus tralische internationals Mudge en gladiator zal moeten strijden. Met enkele helpers weet hij te ontvluch ten en sluit zich aan bij een groep rondreizende toneelspelers. Dan be gint voor hem en de toneelspelers een groot avontuur dat uitloopt op de roemloze ondergang van Sar. Donderdag t/m maandag. Laurent van Horn, wordt piraat nadat zijn schip door de Spanjaar den tot zinken is gebracht. Aan boord van een Spaans galjoen be vindt zich Franciska, dochter van de onderkoning van Mexico. Horn en zij (ontmoeten ejlkaajr maar Horn krijgt wegens overmoe dig optreden tegenover Franciska 20 zweepslagen. Wanneer het gal joen door een piratenschip wordt overvallen blijkt dat Hom de ka pitein is. Hij neemt Franciska en een bisschop gevangen en dwingt de bisschop hen te trouwen. Na enkele wilde avonturen erkent Franciska Horn als haar echtge noot en komt tot de ontdekking dat ze werkelijk van hem houdt. Zondag 3 uur. Een met veel vaart verfilmd ver haal over een groep infanteristen die een huifkarren-transport met burgers moeten escorteren. De bur gers worden op een voortreffelijke manier door het gevaarlijke indi- anengebied geleid waarbij nog en kele doden vallen maar waarbij ook een enorme vindingrijkheid aan het licht komt ten aanzien van de vei ligheid van de burgers. De infanteristen moeten de bur gers tot een bergpas begeleiden. Onderweg breekt er een ziekte uit; de gevreesde pokken. De infante risten zorgen ervoor dat er geen paniek uitbreekt ook al omdat de indianen hen van alle zijden om ringen. Met een klein verlies be reiken ze uiteindelijk de bergpas. Vrijdag t/m dinsdag. Monk, die in ons land al heel wat speedwayvuurwerk hebben afge stoken, gaan ook al op de eerste plaats jagen en u krijgt dus inder daad een rennersveld te zien, dat klinkt als een klok. Malcolm Sim mons, de beste grasbaanrijder van Engeland, kon het hier alleen maar tot réserve brengen. De races om de Gouden Helm van Tilburg worden spannender dan tevoren. De deelnemers aan de races in Tilburg zijn: POLEN: Marian Rosse, Kowalski. DENEMARKEN: Borge Christian sen, Poul Wissing. DUITSLAND: Alois Frach, Rainer Jüngling. FIN LAND: Timo Laine, K. Lahtinen. NEDERLAND: Nico van Görcum, Peter Moore. ENGELAND: Norman Hunter, Terry Betts. AUSTRALIË: Geoff Mudge, Charlie Monk. ZWE DEN: Gunnar Malmquist, Bo Jo sefsson. RESERVES: Piet Seur, Ne derland; Malcolm Simmons, Enge land. Nadat hij zeven jaar doelloos ge leefd heeft als een dronken man - het gevolg van de verdwijning en vermoedelijke dood van Velda, zijn medewerkster, toen hij nog de li centie als privé-detective bezat - wordt Mike Hammer uit de goot gehaald door zijn ex-vriewd, (de politie-inspecteur Pat Chambers. Chambers wil dat Mike spreekt met de zeeman Cole, die dodelijk gewond is door dezelfde revolver waarmee enkele jaren terug sena tor Knapp werd gedood. Cole wil Mike nog iets zeggen en het blijkt dat Velda nog leeft maar bedreigd wordt. Mededelingen kan Mike vinden in een enveloppe gedepo neerd bij een tijdschrift. Als Mike weigert de inspecteur iets te ver tellen wordt hij opgesloten. Later besluit hij mee te werken aan de ontmaskering van een internatio nale moordenaar. Doch elk spoor loopt uit op een moord. Hij komt in contact met Laura, de weduwe van senator Knapp en daar wordt een begin gemaakt aan de ontkno- king. Zaterdag en zondag 18 jaar. Als Samson gearresteerd wordt en al moet hij folteringen onder gaan toch weet hij zich altijd te bevrijden. Pijn heeft geen vat op hem. Dat is wellicht zijn sterkste wapen. Ook in deze film wordt hij aan alle kanten bedreigd in een klein koninkrijk waarvan de ko ning gevangen wordt gehouden en diens stiefzus op de troon probeert te komen. Samson kan het konink rijk Sullam veel goed doen. In films als deze gaat het om mankracht, iets wat Samson goed kan demonstreren. Vrijdag, zaterdag en zondag 14 j. Volgens het jaarverslag over 1965 van de N.V. „Noord-Braband" Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, bedroeg de pro- duktie f 75.022.790. - (v.j. was dit 82.403.566. - Het totale ver zekerd bedrag steeg tot bijna 606 mil joen gulden. De uitkeringen bij overlijden bedroe gen 2.246.246-, (vj. 2.026.112-) en de uitkeringen door expiratie en afkoop 4.688.604. - (vorig jaar f 4.900.494. -Aan periodieke premiën werd ontvangen een bedrag van 14.033.126.— (vorig jaar 13.441.867.-). De op veilige grondslagen berekende wiskundige reserve steeg met 5.183.922. - tot 99.948.973. - De berekening heeft plaats gevon den met een gemiddelde rentevoet van 3.15%, terwijl de gemiddelde rente der beleggingen 4.97:% be droeg (v.j. 4.85%). De financiële resultaten waren gun stig; aan de vrije reserve werd 694.800. toegevoegd. Met het gestorte aandelenkapitaal ad. 1.004.000.- bedragen de zicht bare waarborgen 6.142.123. - Vanaf 17 juli a.s. is de jeugd van RKC weer in de ban van de jeugd- sportkampen der NKS. Sedert 1958 is RKC ieder jaar van de partij ge weest, zodat de jeugd van deze ver eniging reeds voor de 9e maal zich klaar maakt om uit te rukken. Van 17 t.m. 23 juli gaan de pupillen naar Zundert; een week later gaat 'n team van 15-16 jaar naar Weert, terwijl 1 team van 13-14 jarigen de le week van augustus in Horst zul len verblijven. Voor de tweede maal in de kamphistorie van RKC gaat er de laatste week van juli een team naar een sportkamp van de NKS in Duitsland. Deze reis van jongens van 17 en 18 jaar gaat naar Fersc'hweiler aan de Luxemburgs-Duitse grens bij Echtemach. In totaal nemen 56 ju nioren van RKC aan een kampweek deel. Er wordt dan gevoetbald, vol leybal, zwemmen, wandelen en atle tiek beoefend, terwijl ook de avond uren verantwoord zullen worden be steed. Voor de jongens is deelname aan zo'n kampweek een ware bele venis die dankzij de medewerking van velen in en buiten de vereniging in stand kan worden gehouden. The Golden Earrings Polen, Australië Zweden, Engeland, Finland, Denemarken, Duitsland en Nederland Geoff Mudge en Norman Hunter in actie

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9