wAAlwijkse en UnostRAAtse couRant Middenstandsver. Waalwijk verliest in A. Meys bekwaam voorzitter Uitreiking getuigschrift van VAS-cursus Industrievorming Koningin en Prins bezochten Cuituurdagen in Hilvarenbeek Tennisclub «Boemerang» hield kampioenschap op Efteling-banen GERESERVEERD TEGENOVER CITY-PLAN Wit do Lang Ogen vragen brillen van STASSAR rijh.-Capelle ,,DE NEDERLANDSE CULTUUR EN EUROPA" Ledenvergadering in september Don Mercedes woensdagavond op „L'Ecurie" Hoge huurprijs Vlijmen Elshout Kermismatinee OOG was ook dit jaar een groot succes Spaarcijfers R.P.S. juni 1966 Cape! Ie Waspik Succes voor „Concordia" uit Loon op Zand Finale dames woensdagavond AlitofeaSn ra-moorde- ii aar eindelijk gegrepen Literatuurprijs Marian Rose wint na m odder-speed way gouden helm in Tilburg Belangstelling voor matinee „Oefening en Vermaak" over weldigend MAANDAG 11 JULI 1966 87e JAARGANG No. 54 De ïcho VAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26 -f 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 1 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm Cnntractadvertenties- speciaal tarief Telegram-adres ..ECHO" Na opening der vergadering, die door de afd. Waalwijk van de R.K. Middenstandsvereniging werd gehouden in hotel „De Twee Kolommen", deelde de vice-voorzitter, de heer H. van Mil, mede, dat de heer A. C. Meys, die ca. 20 jaar voorzitter van de Waalwijkse Middenstand is geweest, het voorzitterschap heeft neergelegd, omdat hij het op medisch advies wat kalmer aan moet gaan doen. In september zal de afscheids- vergadering plaats hebben, doch hierop vooruitlopend, zei de heer van Mil, dat de Middenstandsvereniging in Waalwijk in de heer Meys een bekwaam voorzitter verliest, die veel voor de vereniging heeft gedaan. Het zal daarom moeilijk zijn iemand te vinden die zijn plaats zal kunnen innemen. Voor de heer Meys was dit voorzitterschap een stuk van zijn leven. Voor de vergadering van septem ber a-s. kunnen de leden suggesties naar voren brengen voor een op volger van de heer Meys. De heer Jac. Meys verklaarde zich bereid zich in te zetten om het actiecomité van de Middenstand weer nieuw leven in te blazen. Wat de leden wervingsactie betreft, deze heeft tot op heden al gunstig gewerkt. In september zullen de dames der le den een reisje gaan maken. Hierna hield de vergadering zich uitvoerig bezig met het op handen zijnde City-plan, dat vorige week door de Gemeente werd gepresen teerd. De vice-voorzitter de heer v. Mil deelde op de vergadering me de, dat het bestuur van de Midden standsvereniging aanvankelijk bij het gemeentebestuur van zijn on rust had kennis gegeven over het lang uitblijven van een concreet winkelcentrum. Vorige week echter hebben belanghebbenden van het gemeentebestuur een toelichting ge kregen, die in een prettige sfeer verliep. De heer van Mil noemde het plan groots opgezet en van groot belang voor Waalwijk. Het ligt in de be doeling eind volgend jaar met de eerste fase te beginnen en er wordt naar gestreefd dit eerste gedeelte in 1970 gereed te hebben. We zul len nog moeten bekijken, aldus de heer van Mil, hoe wij hierin kun nen meespelen. In september a.s. zal contact wor den opgenomen met geïnterreseer- de warenhuizen. In oktober a.s. Na 2 geslaagde kermis-soosavon- den op j.l. zaterdag en zondag gaat soos „I Ecurie" het vierde seizoen af sluiten met een groot slotbal. Deze sluitingsavond, die wordt ge houden op woensdag 13 juli a.s. (laatste kermisdag) in zaal ,,De Ge croonde Leersse", wordt mede ver zorgd door de bekende tienerzanger Don Mercedes en zijn band. Deze groep is ook vorig jaar opgetreden op het slotbal van „l'Ecurie" en oogstte toen zoveel succes, dat de or ganisatoren besloten het ensemble ditmaal voor een hele avond te con tracteren. kunnen dan de middenstandswinke liers uit Waalwijk en omgeving hun visie hierop geven en eventuele interesse kenbaar maken. Er zal in overleg met het gemeen tebestuur een commissie uit de Waalwijkse winkeliers en andere bevolkingsgroepen worden samen gesteld. Hieraan zullen worden toe gevoegd de Rijksmiddenstandcon- sulent en een financieringsdeskun- dige uit de Middenstandsorganisatie. Het plan zal voorts nog voor het publiek worden toegelicht. De heer M. van Hooff zou het op prijs stellen een uitspraak van de vergadering te horen, hoe het plan in zijn algemeenheid is ont vangen. Hij vreesde, dat de vier kante-meter-prijs van f 100,- huur per jaar voor de bestaande winke liers in Waalwijk veel te hoog zou liggen en dat er daardoor slacht offers onder de Waalwijkse winke liers zouden vallen. Hij was echter het gemeentebestuur dankbaar, dat het met een dergelijk plan is ge komen. Wel vroeg hij zich af of het niet goedkoper te verwezenlijke zou zijn. Uit de vergadering werd de wet van vraag en aanbod naar voren gehaald. Men was van mening, dat, als er niet voldoende interresse is voor de opzet, zoals die nu bekend is geworden, de uitvoering ervan vanzelf goedkoper moet worden. Verder werd het idee naar voren gebracht of het niet mogelijk zou zijn dat het gemeentebestuur een folder uitgaf, waarin zovéél moge lijk cijfers en data's zouden kunnen worden genoemd. De tijdens het debat verder naar voren komende diverse vragen en wensen, zullen ter zijner tijd door een commissie onder het oog wor den gezien. Hierna sloot de vice-voorzitter de ze belangrijke vergadering op ge bruikelijke wijze. DE ZWALUW HSV 2-5 De Zwaluw speelde een voetbalwedstrijd tegen HSV. Ondanks de geleden nederlaag kunnen de postduivenliefhebbers met ge noegen terugzien op deze wedstrijd. Zij waren niet de minderen, maar HSV die meer wedstrijden heeft gespeeld, had meer uithoudingsvermogen waardoor deze nederlaag. Onder grote belangstelling nam het spel een aanvang. HSV startte eervol. Vanaf de aftrap namen zij de bal mee en het eerste schot was raak 0-1. De Zwaluw pakte nu flink aan en de snelle rechtsbui ten gaf een goede voorzet die de doelman niet goed onder controle kreeg waardoor de vrijstaande midvoor snel inkopte. 1-1.- Zo golfde het spel op en neer met we derzijdse goede aanvallen. De HSV-ers kwamen weer opzetten en de rechtsbuiten gaf een hoge voorzet maar naar de mening van de Zwaluw-grensrechter was de bal over de lijn geweest. Zijn sportieve daad was een achterstand voor de Zwaluw 1-2. Twee minuten later werd het 3-1. Maar toch ging de Zwaluw moedig verder met deze stand kwam de rust. Na de rust een gelijk opgaande strijd en Vlijmen kwam zelfs op 2-3, maar toen kwam 'het uithoudingsvermogen van HSV en maakten nog 2 doelpunten. Eindstand 2-5. Na de wedstrijd werd nog even na gespeeld, maar toen waren beide partijen even sterk met hun glaasje pils. POSTDUIVENBERICHTEN Kampioenen junioren de Zwaluw, Vlij men. Duif-kampioen B. v. d. Lee 1; Ger ry v. d. Hout 2 3; Hok-kampioen Gerry v. d. Hout 1; C. Berkelmans 2. Wisselschild voor serie 2 over vier vluchten: 1. B. v. d. Lee. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zaterdag hield de Postduivenvereniging (Van onze verslaggever) TILBURG - In de Studio-foyer van de stadsschouwburg in Tilburg werden zaterdagmorgen de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de cursus industrievorming, van de Stichting Vakopleiding Schoenindus trie. In zijn toespraak zei de secreta ris, de heer C. Braspenning onder meer: „De bedrijfstak Schoenindus trie heeft nog grote mogelijkheden. Men moet echter kennis nemen en blijven nemen van deze nieuwe moge lijkheden. De internationale markt staat nog steeds open en er is, on danks sommigen pessimistische voor spellingen, nog een grote toekomst te verwachten" De heer Braspenning, sprekend na mens de VAS, meende dat de schoen industrie nog steeds een bedrijfstak is in Nederland die er mag zijn en die grote mogelijkheden biedt. „De schoenindustrie schreeuwt echter om leiding gevend personeel, die een grote dosis praktische kennis bezit ten. Vandaar dat degene die niet stil zit, doorzet en verder studeert, best op een goede plaats kan komen", al dus de heer Braspenning. Het getuigschrift van de cursus Industrievorming kon worden uitge reikt aan de heren A. M. Horsten (Dongen) met lof, Th. S. M. Lucas- sen (Malden), A. M. A. Vrijhoeven (Waalwijk) en F. Wolbrink (Nijme gen). Dinsdagavond worden in De Efte- ling de vakdiploma's uitgereikt aan de leerlingen die zijn geslaagd voor het examen van het, onder auspiciën staande, leerlingenstelsel van de VAS. Donderdagavond worden in de Stadsschouwburg in Tilburg de vak diploma's uitgereikt aan de geslaag de deelnemers van de vakopleiding lederindustrie (VAS). De Zwaluw een wedvlucht vanuit Ruffex, Frankrijk. Afstand 731 Km. Los 6 uur. Eerste duif 18.05.15. Laatste prijsduif 19.38.09. Uitslag als volgt J. v. d. Wiel 1; H. v. Beijnen 2; M. Ni- cols 3; Jo v. d. Hout 4 5; R. v. Ssdonk 6; Th. v. Bokhoven 7; Fr. v. Bokhoven 8; Arn. Dekkers 9; J. Beekmans 10; M. Li- bregts 11. Vlijmen zat voor nationaal niet gunstig. SCHOOLSPORTDAG Aan de schoolsportdag werd door de 3 hoogste klassen van de lagere school deelge nomen. Ofschoon de organisatie van het een en ander snel moest verlopen met het oog op de zomervakantie en er dus geen tijd meer beschikbaar bleef voor een in tensieve voorbereiding der leerlingen wer den er toch mooie resultaten behaald. Van de 122 leerlingen behaalden 15 het A- diploma, 52 het B-diploma, 45 het C-di- ploma, 10 het D-diploma. BLOEMENVERKOOP De bloemenverkoop door de gemengde zangvereniging „UDI" is een mooi succes geworden zodat de onkosten voor deelna me aan het aanstaande concours te Nijme gen uit de opbrengst grotendeels bestreden kunnen worden. Zoals gewoonlijk was het ker mismatinee van de toneelvereniging O.O.G., Waalwijk, dat op kermis zondag in de „Gecroonde Leersse" werd gegeven, wederom overweldi gend druk bezocht. En dat was waarlijk niet te ver wonderen. Aan de sterrenparade, die dit jaar door O.O.G. werd ge bracht, werkten o.a. mede: Harry Touw, de gezellige conferencier, Rien van Nunen als Toon Stiefbeen, Imca Marina, de bekende radio- en T.V.-ster Albert Brosens als imita tor en André van Duyn de bekende parodist. De muzikale omlijsting werd verzorgd door trio Kees de Nijs. Dit uitgelezen gezelschap heeft een buitengewoon programma ge bracht, waarvan het publiek dan ook voor de volle 100 procent heeft genoten. Met grote voldoening kan O.O.G. op dit in alle opzichten geslaagde matinee terugzien. De nettobesparingen zijn bij de Rijkspostspaarbank in juni 1966 na genoeg gelijk gebleven aan die in de overeenkomstige maand van 1965 nl. 13,1 miljoen gulden tegen 13 mil joen. Vergeleken met 1965 zijn de in gelegde bedragen met 11!% gestegen, de opnemingen met 12%. In juni werd ingelegd 126,4 miljoen (114 miljoen in 1965) en opgenomen 113,3 miljoen (juni 1965: 101 mil joen). Uit. juni bedroeg het inleg gerstegoed 4276,9 miljoen tegen 3993,2 miljoen op 30 juni 1965. P.V. „NOOIT GEDACHT" Uitslag wedvlucht vanuit Angeleine: G. Rozenbrand 1 8 17 21 22; Alb. van Zeist 2; A. Spuibroek 3 12; P. de Meter 4 5 11 19 24; C. Pullens 6; A. Vos 7 16 23; J. v. Zeist 9; P. Blom 10; G. Kern- meren 13; A. 1 leiblom 14; A. Nieuwen- huizen 15; E. Braspenning 18; Joh. Ster renburg 20. Afstand 760 km. Deelname 95 duiven. Donderdag inmanden voor Creil. Vrijdag inmanden voor Neuvilles, beiden dagen tussen 7 uur en half 9. WIT-ZWART 3 NAAR DE 2e KLAS Het derde elftal van Wit-Zwart is zater dag gepromoveerd naai" de 2e klas van de afdeling Brabant. Wit-Z»vart won de be slissingswedstrijd tegen Olympia 3 uit Don gen op het terrein van Berkdijk met 2-1 Het was reeds de tweede beslissingswed strijd, want zaterdag 2 juli eindigde de ont moeting tegen Olympia - na verlenging - in een gelijkspel (2-2). Wit-Zwart 3 verdiende de overwinning. Jos van Raamsdonk gaf de Capellenaren met een fraai schot de leiding (1-0). Eén minuut later was Oerlemans de verdediging van Wit Zwart te vlug af en dat betekende 1-1. In de tweede helft schoot linksbuiten Johan Rosenbrand Wit-Zwart uit een straf schop naar 2-1. Een doelpunt dat de strijd besliste. Verwoede pogingen van Olympia naast Wit-Zwart te komen faa'den. Wit- Zwart - met de uitstekende doelman Ad van der Werken aan het 'hoofd - gaf het initiatief niet meer prijs. ST. VINCENT EEN TE ZWARE OPGAVE De vlucht op St. Vincent waaraan de postduivenvereniging „Waspik" met 26 duiven deel nam is bepaald geen succes geworden. Donderdagmorgen waren er pas 4 kleppers van gearriveerd. Ook in de om liggende plaatsen hebben de duivenmelkers hier een aantal veren moeten laten. De 4 getrouwen weren Jac. Oerlemans 1; H. Treffers 2 en 4; Timmers 3. ORLEANS: C. de Rooy 1 5 9; M. Bax 2; P. de Graauw 8 12; J. Timmers 7 11; H. Treffers 3 4a 6 10; M. Timmers 4. ST. QUENT1N: M. Bax 1 4 5 11; A. Fa ro 2; C. de Rooy; 6. J. Timmers 7 9; P. de Graauw 8 18 19; Th. Gijsman 10 13 16. H. Treffers 3 15. De „Reisduif" vloog met ruim 300 dui ven op Duffel. Voornaamste uitslagen H. Smits 1 4 5; B. Verduij-n 2; Cr. Kern- meren 3; C. Vermeulen 6; Joh. Smits 7; A. A. de Wit 8 14 23; A. Kuijten 9; S. Langermans 10; M. J. van Dongen 11 12 13 28; N. Smits 15; S. Selders 16 21; H. Nerings 17; P. v. d. Elshout 18 20; H. Damen 19; Th. van Dongen 22; C. Fitters 24 26; F. van Hoof 25 27; P. Kuijten 29; A. Kuijten 30. (Van onze verslaggever) HILVARENBEEK - Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan het Brabantse Kempendorp Hil varenbeek. Het Koninklijk paar woonde een gedeelte bij van de Groot Kempische Cuituurdagen, die dit jaar voor de 20e maal werden gehouden. Prins Bernhard gaf een synthese van de inleidingen die prof. dr. M. Lam- berty en prof. dr. Poelhekke hadden gehouden. Het bezoek van het Ko ninklijk paar viel vooral op door het ongedwongen karakter. Na afloop van de Academische zittingen wan delden koningin en Prins langs een honderd koppige menigte naar het raadhuis om vervolgens op het ter ras van een café iets te gebruiken. De beide hoogleraren, prof. Lam- berty en prof. Poelhekke spraken over de Nederlandse Cultuur en Eu ropa. De Leuvense geleerde bepleitte behoud van eigen landelijke arbeid bij de bouw van een nieuw Europa. Prof. Poelhekke bestreed het Hol landisme in de Nederlandse staats- conceptie. Prins Bernhard gaf daar na zijn visie op de Nederlandse Cul tuur en Europa. De bijeenkomst in het gemeenschapshuis werd onder meer bijgewoond door de ambassa deurs van België, Zuid-Afrika, de Commissaris van de Koningin, Mgr. H. van Wayenberg, en een groot aan tal burgemeesters. Op het gemeentehuis bezochten Koningin en Prins de tentoonstelling „Cristoffel Plantijn". Geruime tijd verpoosde het koninklijk paar in het dorpscafé van Betje en Jans, waar 'n verfrissing werd gebruikt. De konin gin sprak hier ondermeer met de schrijvers Jan Naaykens en Emiel v. Hemeldonfc, welke laatste was be noemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester J. Zaterdag en zondag zijn op de Efteling-banen de wedstrijden van het onderling tournooi van de ten nisclub Boemerang gespeeld. Ingeschreven werden op de spe len heren- en dames enkel, gem. dubbel en heren dubbel en dames dubbel. Zaterdag werden de voorronden verspeeld, welke, dank zij 't prach tige weer, allen konden worden af gewerkt en waar menig zweetdrup peltje weggewist moest worden. Doordat er ook een verliezers ronde gespeeld werd en er zodoen de een mogelijkheid was van een herkansing, kwamen de werkelijk sterkste partijen in de halve- en eindfinales. Waren er vooral bij de dames in deze voorronden prachtige patijen te zien, eerst zondag bij de halve finales en in de finales zou men zich in Wimbledon gewaand heb ben. De smashes en de volleys ster ke serves, razendsnel en hard spel, deden blijken dat op Kaatsheuvel de tennissport actief, met hart en ziel en vooral op hoog peil gespeeld wordt. Jammer dat de enorme plensbui zondagmiddag de prachtige banen deed veranderen in complete zwem baden en verder spelen voor enige uren onmogelijk bleek. Met vereende klachten werd ge tracht het overtollige water te lo zen, zodat zondagavond op een baan een gedeelte van de finales nog kon worden verspeeld. In een overigens prachtige en op hoog peil staande strijd versloeg de heer P. Hornman zijn broer D. Hornman. Deze laatste moest zijn meerdere erkennen in de keiharde forhands smashes en zui ver plaatsen van zijn broer, waar door hij teveel defensief moest spe len. In de finale Heren-dubbel moes ten de senioren het afleggen tegen de junioren, de heren J. HeysG. Chavanu contra de heren P. en D. Hornman. Ook hier het keiharde en sterk aanvallende spel drong de te genpartij in de verdediging, waar door het zich niet kon ontplooien en het uithoudingsvermogen ook hier een rol speelde. Overigens een wedstrijd waarvan door velen werd genoten. De heren Hornman kwa men hierbij als overwinnaars uit de bus, en verdiend, waarbij de heren HeysChavanu zich vooral in de tweede set duchtig weerden en deze maar met klein verschil verloren. De overige partijen dames-enkel, gemengd-dubbel en dames-dubbel konden dus, dank zij de gulle he melsluizen, niet meer worden ver speeld. De heer Bruggeling, afd. sportza ken van de Efteling, reikte de reeds bekende overwinnaars in een toe passelijke speech de medailles uit. In bet vakantieplaatsje Benidorm nabij Valencia heeft de Spaanse po litie dank zij de aanwijzigen van een groot Duits sensatieblad de Duitser Waldemar Wolfahrt (25) gearres teerd, die vermoedelijk „de moorde naar van de autobanen" is. Hij werd al maandenlang door de Duitse poli tie gezocht op verdenking van moord op 4 jonge meisjes, die hij als lift- sters in zijn auto, een rode Mercedes- sportwagen, had meegenomen. Meuwese kreeg van het Beneluxco- mité de Zilveren Driemaster, een wis- selprijs die jaarlijks wordt toegekend. Na het vertrek van het vorstelijk paar genoten de genodigden en deelne mers van de cuituurdagen van een feestelijke Brabantse koffietafel op de Vrijthof. Zondagmiddag vond op de Leen hof onder Gorp, de geboortegrond van de (beroemde humanist Goropius Becanus de uitreiking plaats van de Hilvarenbeekse Literatuurprijs. De poëzieprijzen gingen naar 'Helana Woltbers en Jean-Paul Bressers uit Eindhoven, Ton Gommans uit Heer len en Maartje van de Made uit Til burg. De romanprijs ontving Carole Vos uit Tilburg. Zondagavond werd het door Jan Naaykens geschreven open luchtspel „De val van een kardinaal opgevoerd"Een uitstekend stuk, ge ïnspireerd op de geschiedenis van Kardinaal Grafnvelle. Het spel zal ook komende zaterdag- en zondag avond nog op het pleintje achter het gemeentehuis worden gespeeld. Tot slot werd door Harmonie Concordia uit Loon op Zand en harmonie St. Cecilia uit Haarsteeg Music for a Festival" voor twee harmonieën van Gordon Jacob uitgevoerd. Het korps uit Loan op Zand oogstte met deze uitvoering veel succes. TILBURG Met het maximum aantal punten is de pooi Marian Rose winnaar geworden van de speedwayraces om de Gouden Helm m het gemeentelijk stadion te Til burg. De Zweed Bo Joseffson en de Australiër Charlie Monk bleven tot het laatst Rose bedreigen maar een moedig gereden slotheat be zorgde de Pool de zege. Onze land genoot Nico van Gorkum had deze middag geen geluk. Hij brak twee maal zijn ketting. Na de pauze was de sintelbaan veranderd in een modderbad doch er deden zich geen ongelukken voor. Uitslag; 1. Rose, Polen 15 pnt.; 2. Joseffson, Zweden, 14 pnt: 3 Monk, Australië, 13 pnt.; 4 Lahti- nen, Fmland, 12 pnt.; 5. Koscilack, Polen, 11 pnt.; 6. Malmquist, Zwe den, 10 pnt. Zo overweldigend druk was de belangstelling voor het traditionele kermismatinee van de Waalwijkse Liedertafel „Oefening en Vermaak" op eerste kermiszondag, dat men geen kans had gezien een plaatsje voor de Pers te reserveren. De vertegenwoordigers 'van de plaatselijke meest verschijnende bladen, moesten zich tevreden stel- len met een staanplaats je achter in de zaal, om alzo te trachten aan het gebeurde op het toneel enige aandacht te kunnen besteden. En dit matinee was de belangstelling toch wel ten volle waard. Op de eerste plaats door het optreden van het Gemengd Koor, dat o.l.v. direc teur Louis Sars op eminente wijze diverse fragmenten uit bekende opera's en musicals zong, doch te vens doordat de gastsolist, de ope razanger Arjan Blanken, bijzonder glans verleende aan dit kermisma tinee. Deze solist zong o.a. het be kende „Dein ist mein ganzes Herz" met daarnaast nog diverse duetten, waarvan het duet „Liebe Freund" uit de operette Graaf von Luxem burg, ons zeer kon bekoren en waarin Nel Dupont eveneens een groot aandeel had. Behalve gast solist Arjan Blanken lieten ook de solisten van de Liedertafel zich van hun beste zijde kennen en hadden daardoor een groot aandeel in het succes, evenals de bekwame accom. pagnateur de heer Fr. Wilmont. Al met al een kermismatinee dat op hoog muzikaal peil stond en waarvan velen hebben genoten.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5