De Echo van het Zuiden In Den Haag kwamen de bewijzen op tafel J Uitgaan in het weekend Lido Jampe WATERSNOODRAMP TREFT WERKTERREIN WAALWIJKSE PATER Sunil 1 1111 ié té té leerling-banketbakker té. te te te te Musis Sacrum Luxor APOLLO Berg en Dal UUUtbUUUUUlbUH&MUIèUUU Waalwijk steunt zijn missionaris goed Stad onder water Spullen gered ISSSti Hulp KLM-bus stopt nu ook in Den Bosch Personeel van Don- gense zaak naar W.K. voetbal ^l^oor trouwen in de rij Banketbakkerij Van Mil Pontje op het A'dam Rijnkanaal overvaren Filomena, een vrouw uit het leven Eddie gebruikt geweld Slavinnen der liefde Bruut, maar.... onweerstaanbaar Stage Coache De terugkeer van de onzichtbare man Verborgen Moederschap Romantica Damesmode Tilburg VRIJDAG 15 JULI 1966 87e JAARGANG No. 55 Paler Van Leijden werkt in een van armste missiegebieden ter wereld In een van de armste missiegebieden ter wereld in Vazea in Brazilië, werkt een pater uit Waalwijk (Baardwijk) n.I. pater Wiml van Leijden, onder dikwijls onvoorstelbare moeilijkheden. Reeds menigmaal mocht de Waalwijkse missionaris blijken van medeleven ontvangen uit zijn geboorteplaats. Zo kon zijn pastoor, die verleden jaar een bezoek aan zijn ouders in Baardwijk bracht zijn kapelaan Wim van Leijden bij zijn thuiskomst in Brazilië een bedrag van f 2500,- overhandigen. Een bedrag dat met grote dank baarheid werd aanvaard. Het is hem natuurlijk onmogelijk om de milde gevers allen persoonlijk te danken, en daarom verzocht hij in een brief aan zijn ouders, die zij dezer dagen ontvingen, dit middels het blad „De Echo van het Zuiden" te doen trouwens dit in Waalwijk verschijnend blad, heeft zich al tijd spontaan bereid verklaard om gelden, bestemd voor pater Wim van Leijden in ontvangst te nemen en voor doorzending zorg te dragen. Ook hiervoor is pater van Leijden uiterst dankbaar. In zijn laatste brief aan zijn ouders, maakte hij melding van een nieuwe ramp die zijn missie gebied heeft getroffen n.I. een gro te watersnood in de nacht van maandag op dinsdag van 18 op 19 juni j.l. Over deze ramp schrijft pater van Leijden: Maandagmorgen 18 juni waar schuwde de radio uit het binnen land dat het in Limoeiro verschrik kelijk hard had geregend en dat de mensen langs de rivier Capiba- ribe zich gereed moesten houden en weg moesten trekken want er zou een grote watersnood komen. Ik ben toen, aldus pater van Leij den in zijn brief, meteen naar Ca xanga gegaan om de rivier van dichtbij te bekijken. Het water steeg toen een centimeter per mi nuut. 's Middags ging ik nog eens kijken en toen zag ik, dat het weer net zo erg zou worden als vorig jaar. Ik heb toen nog al het moge lijke gedaan om de mensen in Bra- selit te waarschuwen dat ze weg moesten gaan, doch niemand wilde me geloven. Om 5 uur hadden we al de eerste mensen in de school en toen kwam het ergste. Het water kwam met een razen de vaart de straat op. Ons huis ligt gelukkig tamelijk hoog en daarom kwam er in ons huis geen water. Het is onmogelijk alles te be schrijven, binnen enkele uren ston den alle straten en huizen onder water. Twee-derde van de stad, met een millioen inwoners stond onder water. Jullie begrijpen wel wat 'n angst hier is geweest. Het was hier erger dan in 1953 in Nederland. Gelukkig zijn er wei nig slachtoffers gevallen. Wel is er enorme schade. Alles is kapot. De industrie, de handel, de midden klasse en de werkmensen hebben zo goed als alles verloren om maar niet te spreken van de armen. Werkelijk de ramp die ons nu heeft getroffen is binnen een jaar niet te herstellen. Zo gauw ik weer in Caxanga kon komen ben ik naar mijn kapel gegaan. Zelfs in de ka pel heeft een halve meter water gestaan. Enkele mensen hebben de kapel opengemaakt en drie familie's hebben de nacht op het koor door gebracht. Werkelijk de ramp was groot. Nog nooit heb ik zoveel wa ter gezien. In de kapel lag een tien centi meter dikke laag modder. We heb ben nu al twee zware dagen ach ter de ruig met schoonmaken, maar we zijn nog lang niet klaar. Met zes man zijn we hier bezig ge weest, en alle zes zijn we zowat gebroken. Morgen moeten we ech ter weer aan de slag, want alle kasten zitten nog vol modder, die bovendien ontzettend stinkt. Wat echter het ergste is, is dat die arme mensen nu helemaal niets meer hebben. Alle huizen zijn weg. Overal zitten nu mensen. De toe stand is kritiek. Het gevaar is groot, dat er eten gaat ontbreken. Ik heb nog iets van Caritas, schrijft pater van Leijden. Wat meel en melk. Gelukkig dat ik mij op tijd herinnerd heb, om die spullen nog te redden. Op het laatste ogenblik ben ik naar de kazerne gegaan en met de hulp van 6 soldaten heb ben we toen alles in veiligheid ge bracht. Het water stond toen al tot onze knieën. Maar heel mijn wijk in Caxanga en al mijn werk is kapot. Alles was juist zo'n beetje aan het groeien en nu zijn alle mensen vertrokken. Het zal wel weer een heel werk worden en veel tijd, om te zorgen dat alles weer een beetje loopt. Pater van Leijden is echter niet van plan om bij de pakken te gaan neerzitten, want hij schrijft verder. Nu ga ik enkele mensen opzoeken, die overal verspreid zitten. Hier in ons huis hebben we een kleine vijftig mensen gehad. Een andere kapel in Caxito, waar ik vandaag niet heb kunnen lezen, zit nog vol mensen. In Barreiras, mijn derde kapel kan ik niet komen, omdat de brug over de rivier is ingezakt. Ze heb ben mij flink te pakken deze keer, maar enfin, met goede moed gaan we weer verder. Een van mijn goede helpers in Caxanga heeft heel die bewuste nacht in zijn huis gezeten. Het wa ter was tot aan zijn hoofd gestegen en zo nu en dan belde hij me op om wat afleiding te hebben. Toen werkte de telefoon nog, maar de volgende dag niet meer. We zaten „We zijn gauw weer weg", beloofden de Sunil dames aan Mevrouw Th. v. d. Pluym, De Gaarde 402 in Den Haag. Alleen maar even laten zien hoeveel witter Sunil wast; mogen wij uw was machine gebruiken?" En korte tijd later lagen de bewijzen op tafel: al het goed dat in Sunil werd gewassen, was opvallend witter!..." Jammer dat ik niet 's eerder Sunil geprobeerd heb", was de reactie van mevrouw Van der Pluym. „Dan had ik al lang gedaan, wat ik me nu vast voorneem: een trouw Sunil gebruikster wordenl" Pater Wim van Leijden toen ook zonder licht en drink water. Om te kunnen geloven, wat hier is gebeurd, schrijft pater van Leij den, moet men het gezien hebben. En hij besluit: Bidt veel, opdat de situatie zich weer gauw normali seert. Tot zover pater van Leijden, die in zijn verre missieland met bijna onoverkomelijke moeilijkheden te kampen heeft. Wij kunnen hem daarbij enigs zins helpen, op de eerste plaats door ons gebed, doch ook door on ze financiële steun, die hij beiden meer dan ooit nodig heeft om zijn werk in de wijngaard des Heren vruchtbaar te maken. Hoewel er regelmatig kleine be dragen binnenkomen, is dit steeds een druppel op een gloeiende plaat en toch moeten wij er een eer in stellen, deze Waalwijkse missionaris alle steun te geven, zowel moreel als financieel, bij zijn onvoorstel baar zwaar missiewerk. Hij zal ons daarvoor zeer, zeer dankbaar zijn. De directie van K.L.M. Autobus bedrijf N.V. te Schiphol heeft op verzoek van de Kamers van Koophan del en Fabrieken te Den Bosch, Til burg en Waalwijk besloten de auto busdienst Einhoven - Schiphol v.v. met ingang van maandag 11 juli in Den Bosch te laten stoppen. Met ingang van vandaag zal de dienstregeling als volgt zijn Dienstregeling maandag tot en met vrijdag Eindhoven 6.20 10.20 14.20 16.35 19.25 Den Bosch 6.55 10.55 14.55 17.10 20.00 Schiphol 8.15 12.15 16.15 18.30 21.20 Schiphol 3.00 10.40 13.00 16.50 21.50 Den Bosch 4.20 12.00 14.20 18.10 23.10 Eindhoven 4.15 12.35 14.55 18.45 23.45 De stopplaats van de bus is gele gen op het Stationsplein te Den Bosch vóór de Stationsrestauratie. Het verkoop-team van de diep vriesproducten grossier Wim Spran- gers uit Dongen, heeft de eerste prijs behaald in landelijke Friki-verkoop wedstrijd. De verkopers van Sprangers, die geheel Brabant, Zeeland en het noor den van Limburg bereiken, verkoch ten van de 12 deelnemende teams aan deze wedstrijd, de meeste Friki- braadkuikens en Friki-nevenproduc- ten. De Friki verkoopleider, de heer van Rosmalen, kon het winnende team een fraaie beker overhandigen en mededelen dat voor hen een toe gangsbewijs voor de finale in het Wembly-stadion in Londen voor de wereld voetbalbeker is gereserveerd. Ook het vervoer met een speciaal chartervliegtuig is in deze prijs inbe grepen. De ambtenaren van de Burge- lijk Stand in Tilburg hebben 't zeer druk deze week. Niet min der dan 65 huwelijken worden er voltrokken op het Paleis Raadhuis. Donderdag is het 'n top-dag want dan verschijnen 18 paartjes om in de echt ver bonden te worden. Al deze hu welijken moeten voor 11 uur 's-morgens gesloten worden. Men heeft de beschikking over drie zalen terwijl ook 3 ambte naren gerechtigd zijn het hu welijk te voltrekken. Men heeft een aantal trouwlustigen moe ten verwijzen naar de trouwge- legenheid op donderdag- en vrijdagmiddag, omdat de och tenden „volgeboekt" waren. Voor de mensen die in Tilburg met spoed een taxi moesten hebben, was het wel vervelend. Alle taxibedrijven hadden reeds handen vol om de trouwpartij en af te werken Wij zoeken een Welke pientere jongeman, die iets voelt voor dit „FIJN" vak, komt eens geheel vrijblijvend bij ons praten over de mogelijkheden zoals bijv. 't volgen van part-time onderwijs? Grotestraat 234, WAALWIJK Telefoon 2312 Lid B.B.B. Vermoedelijk vier opvarenden van een pontje over het Amsterdam-Rijn kanaal in Utrecht zijn maandagmor gen verdronken na een aanvaring met het motorvrachtschip Vertrouwen. Drie stoffelijke overschotten zijn inmiddels geborgen; de 56-jarige schipper Albert Visser, de 54-jarige mejuffrouw G. M. van der Bruin- horst en de 24-jarige monteur J. H. Loanjo uit Utrecht. De laatste werd pas na 'n hele dag dreggen 's-avonds omstreeks acht uur gevonden. De man was gehuwd. Zijn echtgenote is met vakantie in Stuttgart. De pont was juist enkele meters 't kanaal opgevaren, toen zij door het met grind geladen schip werd ge ramd, omsloeg en zonk. Een van de passagiers, de 45-jarige opzichter H. van Oostveen slaagde erin zwem mend naar de wel te komen. Volgens hem was er ook nog een Indonesi sche jongen aan boord en nog veir onbekende passagiers. Sophia Loren als Filomena, een vrouw uit de achterbuurten van Na pels waar ze in een bordeel werkt en een man ontmoet. Domenico (Marcel lo Mastroianni) neemt haar in huis maar zij merkt al gauw dat dat alleen maar is om zijn moeder die niet zon der verzorging in huis kan blijven. Zij zoekt een weg om met hem te kunnen trouwen en laat hem meester lijk in de val lopen. Op een dag wordt ze bewusteloos thuisgebracht maar het eerste wat ze vraagt is 'n priester. Op haar „sterf bed" kan Domenico een huwelijk toch niet weigeren en de priester verbindt hen in de echt. Als Filome na twee minuten later kerngezond 't bed uitspringt is het voor Domenico duidelijk. Filomena probeert de situ atie te redden en zegt dan dat ze dit deed om haar drie zoons een vader te geven. Tenslotte is Domenico de vader van een van die, zoons. Moei lijkheden dagen weer op wanneer Domenico wil weten welke jongen zijn zoon is maar voor Filomena geldt alleen de vader van de één moet ook de vader van de andere twee kunnen zijn. Wanneer het huwelijk voor de 2e maal wordt gesloten met de 3 zoons erbij en Domenico hoort na afloop uit drie monden het woordje „vader" is hij toch wel blij met de voor hem uitgezette val. Onder regie van Vic- torio de Sica en met sterren als Loren enMastroianni is deze film tot een van de beste 10 van het jaar gekozen. Donderdag, vrijdag en zondag. 18 jaar. Eddie Constantino begeeft zich weer in roekeloze avonturen. Vergist zich enkele malen maar triomfeert tenslotte wdnneer hij de moordenaar van een vrouw via een krant prijs geeft en zichzelf zuivert van alle ver dachtmakingen. Hij heeft de rol van journalist. Zijn vriend en chef de redacteur Ru pert vindt zijn maitresse vermoord op haar kamer. Barney (Eddie) wordt te hulp geroepen en gaat op zoek naar de séhuldige. Hij wijst een man als de schuldige aan maar Marianne, de ad vocate weet Barney van Gerard's on schuld te overtuigen. Hij begint zijn onderzoek opnieuw en doet verras sende ontdekkingen maar belandt ten slotte zelf in de gevangenis. Hij weet te ontsnappen maar heeft nu politie en de moordenaar met zijn helpers op de hielen. Hij moet zich enkele malen redden van een gewisse dood maar even snel als altijd slaat hij zich door alle tegenslagen heen. Zaterdag, maandag en dinsdag. 14 jaar. Romulus (Roger More) staat aan het hoofd van een bende barbaarse jongemannen. Hij ziet al spoedig dat er iets ontbreektde vrouw. Afgezanten trekken dan naar Sa- bina en bieden levensmiddelen en vee aan in ruil voor jonge vrouwen, doch zij komen met lege handen terug; de toekomstige schoonvaders weigeren de hand van hun dochters. Romulus bedenkt dan een list. Hij wil de jon ge vrouwen schaken. Hij bedenkt te vens dat dat het begin zou kunnen zijn van een oorlog. Zondag 3 uur. 14 jaar. Deze film gaat over het leven van de vele zeelui in Genua. Jean Paul Belmondo vertolkt samen met Gina Lollobrigida de hoofdrol. Belmondo gaat door voor zeeman en Gina voor de rijke eigenares van een kosthuis. Voor Gina is een avontuurtje niet zo erg, ze loopt tenslotte al tegen de 40 (in de film) en knoopt met nie mand vaste banden aan. Met Jean- Paul is het anders gesteld. Hij ziet wat in Marguerita (Gina). Gaat twij felen en keert tenslotte weer terug naar de zee, Marguerita achterlatend een beetje onthutst over de manier waarop de Livornees (Belmondo) haar het hoofd op hol joeg. Vrijdag tot en met dinsdag. Een postkoets staat op het punt van vertrek met een illuster gezel schap. O.a. een dokter die meer drinkt dan goed voor hem is, een bankdirecteur die er met de kas van door gaat. Dallas een meisje van lich te zeden, een vrouwtje in blijde ver wachting, op weg naar haar man, 'n ontsnapte gevangene die met zijn vij anden af wil rekenen, een valsspeler met veel succes bij de vrouwen, een reiziger in whisky met de nodige voorraad bij zich. Zij krijgen echter de ene tegenslag na de andere. Indianen op oorlogspad volgen hen. Het vrouwtje in blijde verwachting moet bevallen na het nieuws dat haar man gewond is ge raakt. De dokter moet daarbij snel ontnuchterd worden, de gevangene wordt verliefd op het meisje van lich te zeden en bij dit alles komt de zeer avontuurlijke tocht per postkoets. Vrijdag, zaterdag en zondag. Geoffry Radcliff is een ter dood- verordeelde en wordt ervan beschul digd zijn broer te hebben vermoord. Met behulp van Dr. Grif fin die Geof fry onzichtbaar maakt ontsnapt hij. Griffin heeft echter geen middel de zichbaarheid weer te herstellen. Geoffry gaat op zoek naar de ware moordenaar in de wetenschap dat uit zijn onzichtbaarheid krankzinnigheid kan voortvloeien. Hij moet snel zijn en doordat nie mand hem ziet jaagt hij velen doods angst aan en oefent druk uit op hem verdachte elementen. Intussen zoekt Griffin met zijn broer naar een te gengif. Wanneer Geoffry gewond wordt door enkele schoten van agen ten is er geen enkele hoop meer bij Grif fin. De schuldige is gevonden, de onschuldige ligt op sterven. Ongetwijfeld een zeer spannende film die door de onzichtbare man tot hevige climaxen worden geleid. Dinsdag, woensdag, donderdag. Een bende jonge boefjes komt in aanraking met Dédé, een louche fi guur, die de jongens overhaalt een overval voor hem te plegen. De jon gens zijn op de afgesproken tijd ter plaatse maar vergeten de overval wanneer zij een jonge vrouw het wa ter in zien springen. Zij redden haar en brengen 'haar onder hun „hol". Dédé is er echter ook nog en 'heeft andere plannen met het meisje. De jongens raken dan verwikkelt in een wild avontuur op jacht naar Dédé en zijn helpers om die het vuur aan de schenen te leggen en het meisje uit de handen van de meisjeshandelaren te houden. Zaterdag, zondag en maandag. Zaterdag en zondag het Duke Ci ty Sextet met zang van Bob Smit. Bob Smit met zijn uitzonderlijke stem zal in de komende jaren beslist de top in de muziekwereld bereiken. De platen van Bob Smit met het Duke City Sextet genieten al een grote po pulariteit, vooral over Tadio Veronica worden zij vaak gedraaid en door mensen uit het hele land aange vraagd. Al met al stijgt hun succes na enkele jaren hard werken, repete ren en liedjes schrijven 'en compone ren. Zaterdagavond bal met The Scamps. Het orkest bestaat uit vijf leden en zij proberen goede 'beat te brengen. Hun humoristische inslag komt voor al naar voren in hun liedjes beat (Piet) Hein. Zijn zijn zo verrassend dat ze met hun „rustige" beat ge- improviseerde jazz in 2 jaar tijd al vele malen tot radio en T.V. hebben weten door te dringen. Hun succes dat steeds verzekerd is, heeft bij hen 'het plan doen rijzen zodra de kans komt beroeps te worden en wanneer zij op dezelfde voet doorgaan zullen zij de grote sprong gauw gemaakt hebben. Zaterdagavond dansen met het Ro mantic-trio. Deze drie jongens af komstig uit Den Bosch bespelen het hammondorgel, saxofoon en de drums. Zij brengen U dans- en amu sementsmuziek waarbij beat een heel klein plaatsje ingeruimd krijgt. Al timmeren zij niet hard aan de weg, muzikaal-technisch zijn ze goed en kunnen zij zich handhaven tussen de vele orkestjes die er zijn. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13