VAN HARE 00 9 790 790 900 1100 1490 1490 149° 1490 900 1190 300 400 2" 90 2 490 190 450 990 1190 Woningruil Ja, mevrouw Ook u, meneer Voor dochters en zonen En ook- 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 JULI 1966 7 grote kamer Schoonmaak bedrijf OTSEN hulp in de huishouding wasmachine met wringer bruidsjapon meisje Te koop: Vespa G. S. Uitstekende bijverdienste dat is opruimen zoals alleen van Haren kan! Kom kijken naar de vele, vele maten en modellen. Charmante zomerzon schoentjes,' modieuze mode-snufjes uit Milaan, Rome, Parijs: u vindt ze allemaal in de opruiming van van Haren. Dat is het leven goedkoper maken Dit mag u niet laten lopen, mevrouw! Open hiel pump in wit leer, met leren zool Elegante damesmocassins met vetersluiting. Lekker stevig aan uw voet! Bijzonder lage prijs! In diverse kleuren Ongelooflijk! Ongelooflijk! Ongelooflijk! Pumps in vele kleuren. Alle hakhoogten. In prijzen als Kijkt u hier eens, en verdien geld! Open hielschoentjes, voor - en dat overtreft uw stoutste verwachtingen! Wat een verrassing! Dit kost nog niet de helft van wat u dacht te betalen. Open hiel pump slaagt in de opruiming bij van Haren. Makkelijke zomer-schoenen, stevige door-de-weekse schoenen, elegante zondag-schoenen: zoekt u maar uit in de opruiming bij van Haren! Kom kijken, kiezen, keuren! En als u dan de prijzen verneemt, zegt u vast-en-zeker: gekocht! U kijkt uw ogen uit! Moderne heren- mocassins in diverse kleuren v.a. Doe er uw voordeel mee! Schitteren de herenloafers en instappers met sterke ruhberzolen U moet lang zoeken om deze aanbieding ergens anders te vinden! Prima suède herenrijgmolière Uitzonderlijk mooie herenderby's in zwart leer. De prijs spot met alles! Voor de prys hoeft u het niet te laten! Leren herenmuil met steungevende voetvorm Dit ziet u nergens! Heren voetbed- sandalen v.a. voor alle Miesjes en Wimpies, Ansjes en Hansjes: ravotvaste, trappelvaste, stevige schoenen van van Haren. Vele met leren. zolen, zo belangrijk voor gezonde voeten. Schaf u juweeltjes voor de jongsten aan in de opruiming bij van Haren! Voor prijzen die u passen! Grote kollektie kindermolières in diverse kleuren en uitvoeringen. De prijs is berekend op snel groeiende voetjes! v.a. Wat zal uw dochtertje opgetogen zijn over dit leuke bandschoentje met leren zool in wit leer en zwart tak. Uw kind gelukkig! v.a. Vraag niet hoe wij het doen, maar profiteer ervan! Grote verscheiden heid kinderrijgmolières in leer of zwart lak met leren zool elegante nylons, prettig zittende ankiets, soepele sokken: ook die vindt u in de opruiming bij van Haren. En de prijzen? Die zijn zo dat u prompt zegt: daar neem ik nog een paar van! Prima kwaliteit damesnylons, met of zonder naad. 1ste keus! En zo voordelig: 3 paar voor slechts Soepele, prettig zittende heren- anklets. Uitstekende kwaliteit! Nu 3 paar voor Dit is fantastisch! Kindersokjes, wit of gekleurd, nergens voordeliger! v.a. Hoe bestaat het! Dit kan uw enige antwoord zijn op deze aanbieding: wit leren kindersandaaltjes met leren zool v.a. Houten gezondheidssandalen voor dames en kinderen. Als u de prijs ziet, zegt u: gekocht! v.a. Van Haren maakt t leven goedkoper met leren kindersandaaltjes in beige, rood of wit leer met sterke Steeds meer mensen dragen schoenen van van Haren Mijnheer Robert is teruggekomen Heb duplex in Tilburg. Wil ruilen met duplex of flat in Waalwijk (liefst Noord straat). Brieven onder nr. 5727 aan net bureau van dit blad. TE HUUR aangeboden met of zonder pension. Liefst geen buitenlanders. Home of Silence Loeffstraat 55 Waalwijk voor al Uw schoonmaak, werkzaamheden. Kantoren, aluminiumpuien en glazenwasserij. Hortensiastraat 17 Drunen GEVRAAGD voor hele of halve dagen. Leeftijd ca. 16 jaar. Mevr. Beekman Prof. Krabbestraat 16 Waalwijk TE KOOP prima Erres Billijke prijs. Goede UITTREKTAFEL Baardwijksestraat 18 Waalwijk TE KOOP lange witte met toebehoren; maat 40 Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD met ingang van 22 augustus 1966 voor 3 of 4 halve dagen per week. Licht huishoudelijk werk en verzorging van de kinderen. H. Verhoeven-v. Turnhout Burg. v. Heijstlaan 27 Waalwijk TE KOOP FORD ANGLIA 1955 KINDERWAGEN, hoog model SMEEDIJZEREN WIEG z.g.a.n. Te bevragen na 6 uur: Grotestraat 113 A Waalwijk 160 cc. Cristinestraat 16 Sprang-Capelle Aktieve en serieuze mede werkers gevraagd voor het bezorgen van drukwerk huis aan huis. Brieven met inlichtingen aan Postbus 3025 te Rotterdam P Cf FEUILLETON door: Joseph Hocking 11. 1 „Zover zijn we hier nog niet, mijnheer. Ja, op het Huis hebben ze wel een wagen, maar hier in het dorp doen we het nog met paard en kar. Ik zal dadelijk een rij tuigje laten komen. De oude Karl Heiland leeft nog en zijn merrie is ook nog in leven". „Uitstekend!" riep Brichtauer, die door de hartelijke ontvangst moed had gekregen. Enige minuten later zat hij in het wagentje van de oude Karl, op weg naar het landgoed. HOOFDSTUK VI De mening van Peters De oude Karl Heiland was be kend om drie dingen. Ten eerste om zijn oude merrie, ten tweede om zijn vrouw, voor wie hij doods bang heette te zijn en ten derde om zijn eindeloze kletspraatjes. Bij het instappen nam Karl zijn passagiers deugdelijk op. „U kent me toch zeker nog wel, mijnheer Robert?" begon hij, toen ze een eindje op weg waren. „Dat zal waar wezen", antwoord de Brichtauer. „En hoe maakt Anna het?" „Nee maar, kent u haar ook nog? Nu, daar zal ze drommels trots op zijn!" „Ik kom haar eens gauw opzoe ken", beloofde Brichtauer, maar waagde het niet, te vragen naar zijn kinderen, omdat hij niet ze ker wist, of die wel bestonden. Maar over zijn vrouw was gespro ken, toen hij op het rijtuigje stond te wachten. „U bent veranderd, mijnheer Ro bert, maar toch herkende ik u da delijk". „Zo. o" Een poosje reden ze zwijgend voort. „We waren al bang, dat u nooit terug zou komen", zei Karl einde lijk. „We hoorden zeggen, dat u dood wasoch, we hebben zoveel horen zeggen. U moet rekenen, mijnheer, dat het al een heel poos je geleden is, dat de landheer over leden is". „Ja, toen zat ik midden in de wildernis. Het is louter toeval ge weest, dat ik het bericht in een oude krant las, die ik in handen kreeg". „Dat is toch niet waar? Waar zijn de postkantoren dan nog goed voor? Zat u er dan zo ver van af?" „O, minstens dertig kilometer". „Dat moet een afgelegen plek ge weest zijn. Maar uw oom heeft in tussen alles waar genomen". „Mijn oom Arthur?" „Jazeker, mijnheer. U moet me niet kwalijk nemen, dat ik het zo zeg, maar hij is van plan, overal de huren te verhogen. Hij doet net, of alles al van hem is. Ik denk niet dat hij al te erg in zijn schik zal zijn als hij u ziet verschijnen". „Niet?" vroeg Brichtauer belang stellend, om zoveel mogelijk te we ten te komen. „Maar u slaat mijn huishuur toch niet op, wel, mijnheer Robert? Ver geeft u me, dat ik het zo gewoon weg vraag, maar ik heb u als kind al gekend, mijnheer, en., en., het is toch al zo moeilijk voor mij om mijn boterham te verdienen". „Ik zal zorgen, dat je behoorlijk behandeld wordt, Karl", zei Bricht auer. „Zo, zo.mijn oom heeft dus al bezit genomen van het goed?" „Ja, hij en de jonge mijnheer Arthur. De mensen zeggen, dat de oude heer er de praktijk helemaal aan gegeven heeft om in het huis te komen. Ze beweren allebei, dat u ergens in het buitenland ver moord zou zijn, maar daar hebben de lui hier nooit veel van willen geloven. U had Anna eens moeten horen, toen ik vertelde, wat er over u gepraat werd. Mijnheer Robert vermoord? zei ze. Nogal 'n mooie om zich te laten vermoorden! Die komt vast en zeker naar huis terug, zei ze. Maar ja, de mensen praten zoveel". „Je schijnt niet veel met mijn oom op te hebben, Karl". „Zoals u weet is hij niet erg ge zien, omdat men zegt, dat hij een hardvochtig man is. U moet een arme werkman, zoals ik ben, niet kwalijk nemen, dat hij zo over zijn meerderen praat, maar u vroeg mij er om, nietwaar?" „O, maak je maar niet bezorgd, Karl, want ik ben al zo lang weg geweest, dat ik niet al te best meer weet, hoe de zaken hier stonden. Je mag me gerust alles vertellen wat je weet". „Dank u, mijnheer. Ziet u, ik heb wel eens horen vertellen, dat u nooit erg best met uw neef kon opschieten maar ja, misschien is dat ook wel niet waar „Och, kijk eens, hij was een voor beeldige jongen en dat was ik nu juist niet!" „O, was het dat? Maar met dat al zijn we toch maar erg blij dat we u weer terugzien. Ploeghoeve ligt daar aardig, vindt u niet? U zult het wel erg prettig vinden, al die oude plekjes terug te zien, is het niet?" „Natuurlijk!" zei Brichtauer, die niet wist, welke hoeve de oude man bedoelde. „En wie zit er tegenwoordig op de Ploeghoeve?" vroeg hij na een poosje. „Wel, Peter Gundar nog altijd! Peter zal er wel nooit van af gaan. Die weet ook wel, dat er een goe de boterham in zitMaar ik snap wel, waar u naar uitkijkt". „Ik?" vroeg Brichtauer, die elke laan, elke akker en ieder huis in het voorbijrijden zo aandachtig mo gelijk had opgenomen. „„Wel, natuurlijk of u het huis nog niet zien kunt. Ja, nog heel even, als we deze heuvel over zijn kunt u het zien". Enkele minuten later bereikten ze de top van de heuvel en daar lag het huis, waarover hij nu we kenlang gedroomd had, tegen de helling van de volgende heuvel vóór hem. Zou hij het wagen naar het huis te gaan, dat zoveel eeuwen het eigendom der Reichmann's ge weest was en het voor zichzelf op te eisen? Hij voelde een heftige tweestrijd, maar de speculatiezucht, welke hij toch min of meer van zijn vader geërfd had, kwam bij hem j te boven en hij besloot, alles op één kaart te zetten. Toch gaf hij zich duidelijk ge noeg rekenschap van de moeilijk heden, die hem wachtten. Hij was met de ligging van het huis niet bekend. Hij kende er geen enkele kamer. Als hij nu maar een dag of twee kon doorkomen, zonder argwaan te wekken, dan zou het verder wel lukken. En het feit, dat tot nu toe allen hem zonder aarzeling voor Robert Reichmann hadden aangezien, gaf hem moed. Het rijtuigje hield stil voor de grote voordeur. Even later klonken er voetstap pen in de gang en werd de deur geopend door een oude man van een jaar of zeventig. Brichtauer voelde, dat nu de teer ling voor hem geworpen was. „Hallo, meneer Peters, ik heb iemand voor je mee gebracht!" riep de oude Karl opgewonden. „Wie dan?" vroeg de oude be diende. „Kun je dat zelf niet zien?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7