wAAlwijkse en lanqstPAAtse coupant 43 meisjes en jongens ontvingen vakdiploma van de V.A.S. I i i 84 werknemers vestigingen gaan naar andere van Philips Vooruitzichten voor afzet op Nederlandse markt gunstig The South Jazzband op de plaat met dixieland-mis orm Shots uit do show TIJDENS BIJEENKOMST IN „DE EFTELING' stores"' OPHEFFING BEDRIJF IN WAALWIJK JAARVERSLAG LEDERWARENINDUSTRIE STASSAR Waalwijk Show! fl,'HHd:ll,'kil uitsluitend bij DEKZEILEN „American- Tilburg Verrekijkers Qeldomzet in 1965 rond 140 miljoen Frans Kamp uit Kaatsheuvel op de plaat de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur DUO THE DAFFODILS UIT WAALWIJK VOOR K.R.O. 2U«)SÉ~ BRUINT SNÉL VRIJDAG 15 JULI 1966 87e JAARGANG No. 55 De Icho van het Zuiöen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 lOct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bjj incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" op de voet KAATSHEUVEL - Dinsdagavond vond tijdens een feestelijke bijeen komst in de bovenzaal van het restau rant van De Efteling in Kaatsheuvel de uitreiking plaats van de vakdiplo ma's van de Stichting Vakopleiding in de schoenindustrie. 25 meisjes en 18 jongens ontvingen uit handen van de heer J. C. Beeretns, loco-burge meester van Loon op Zand de diplo ma's. Tevoren had de heer F. 1. M. Mannaerts, voorzitter van de Federa tie van Nederlandse Schoenfabrikan ten een toespraak gehouden. Na af loop van de bijeenkomst bleven de jongelui, die veelal vergezeld waren van hun ouders nog geruime tijd bij een. De heer Mannaerts zei ondermeer: ,,AIs ik zo vanuit onze bedrijfstak de wereld van vandaag bekijk, dan zie ik dat op de eerste plaats de groei zal moeten komen van verdere ontwik keling in technisch opzicht omdat al leen op die manier in het groot ge fabriceerd kan worden. Zal dus in de toekomst 't aantal mensen dat in de schoenindustrie werkt niet sterk behoeven te worden vergroot om meer productie te bereiken, er zal meer be hoefte komen aan lager leidend per soneel dat niet alleen met de handen doch ook met het hoofd kan werken. Hierover beschikken wij, gebaseerd cp de huidige toestand voor zover wij de toekomst kunnen beoordelen, over cijfers die deze verwachting weerge ven. Indien wij dit, een gezonde sa menwerking van alle componenten die voor het bedrijfsleven nodig zijn in acht nemen, dan twijfel ik er niet aan of jullie gaan een goede toekomst tegemoet". Nadat wethouder Beerens de ge tuigschriften aan de geslaagden had uitgereikt had de heer P. VLoemans, voorzitter van de schoenfabrikanten kring Kaatsheuvel nog een verrassing in petto. Het meisje de jongen die met het hoogst aantal punten waren geslaagd ontvingen een vulpenset met insciptie. De heer Vloemans kon deze verras sing aan twee meisjes uitreiken na melijk aan de dames A. S, Pols uit Sprang-Capelle en A. L. E. de Kloe uit Waalwijk, beiden werkende bij Schoenfabr. A en J de Kort in Waal wijk. De best geslaagde jongen was E.J.M. Soeterboek uit Kaatsheuvel werkende bij Schoenfabriek Napoli- na in Kaatsheuvel. Na afloop van 't officiële gedeelte bleven de geslaag den en verdere genodigden, waaron der werkgevers en vertegenwoordi gers van verschillende organisaties, nog geruime tijd bijeen. GESLAAGDE MEISJES-CANDIDATEN ZIJN E. van Oversteeg, Sprang-Capelle; M. Schellekens, Waspik; J. M. Kleij- sen, Waalwijk; A. J. v. Boxtel, Waal wijk, allen Jac. Bergmans N.V., Waalwijk. P. Rutters, Waspik; A. Elschot, Vlij men; A. C. M. Velthuizen, Loon op Zand, allen N.V. Ned. Schoenenunie Bloch Stibbe-Hollandia, Waalwijk. C. J. M. van Velthoven, Waalwijk; A. S. Pols, Sprang-Capelle; N. de Haan, Drongelen; A. L. E. de Kloe, Waalwijk, allen Schoenfabriek A J de Kort, Waalwijk. E. M. G. Boere, KaatsheuvelJ. W. M. van Dongen, Kaatsheuvel; M. P. C. Damen, Kaatsheuvel; E. M. J. C. Bergmans Kaatsheuvel; Th. M. IJpe- laar, Kaatsheuvel; A. A. J. M. Klis, Kaatsheuvel; M. G. C. de Kort, De heer P. Vloemans overhandigt de twee prijs- winnaressen een vulpenset met inscriptie van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Ijoeib u even tei. Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) I J Vertegenwoordigers van vijf Vak organisaties waren dinsdag voor 'n gesprek in Waalwijk aanwezig in verband met de aangekondigde slui ting op 2 september a.s. van Phi- lips-Waalwijk. Oorzaak van deze sluiting is de concentratie van de produktie van zwart-wit T-V.-toe- stellen in Eindhoven. Kaatsheuvel; C. M. C. Voogd, Kaats heuvel, allen Schoenfabriek Martino N.V., Kaatsheuvel. G. H. M. Langermans, Waspik; A. C. Fijneman, Waspik beiden Schoen fabriek Timmermans van Turenhout ,,Timtur" N.V., Waalwijk. J. A. M. Broeders, Kaatsheuvel; C. W. M. Dingemans, Kaatsheuvel; M. J. M. Schonis, Kaatsheuvel; H. J. M. de Nijs, Kaatsheuvel allen M. J. Ves- ters Schoenfabrieken N.V., Kaats heuvel. GESLAAGDE JONGENS-CANDIDATEN ZIJN C. G. J. M. Rombouts, Waalwijk, N.V. Schoenfabriek A. H. Aussems, Waalwijk; A. A. Zwaans, Kaatsheu vel, Jac. Bergmans Holland N.V., Waalwijk; H. Th. van Grinsven, Til burg, Blok van Heyst N.V., Waal wijk; J. A. M. van Leeuwen, Loon op Zand; H. A. C. van Haren, Waalwijk beiden N.V. Nederl. Schoenenunie Bloch Stibbe Hollandia, Waalwijk. L. M. Bool, Waalwijk, Schoenfabriek A. J. de Kort, Waalwijk; F. H. de Munnik, Drunen, Schoenfabriek Ly- dia Gèbr. de Munnik, Drunen; H. C. F. Smits Kaats'h., Schoenfabr. Mar tino, Kaatsh.; A. C. J. van Leeuwen, Loon op Zand, Stoomschoenfabriek Neerlandia, Loon op Zand; A. D. Emmers, Kaatsheuvel; A. J. M. J. W. Lensvelt, Kaatsheuvel; E. J. M. Berg mans, Kaatsheuvel allen N.V. Schoenfabriek Napolina, M. Soeter boek Zn., Kaatsheuvel. P. C. Schapendonk uit Waalwijk, Schoenfabriek Piatty, Fa. L. J. M. Roestenberg, Waalwijk. M. Th. Brok, Drunen, Firma J. v. d. Putten Zn., Drunen. P. M. C. v. Heeswijk, Kaatsheuvel; C. F. L. van de Mortel, Kaatsheuvel, beiden Schoenmakers Schoenfabrieken NV, Kaatsheuvel; A. Damen, Drunen; F. H. C. J. Vesters, Drunen, beiden Gebr. Vesters te Drunen. voor SPORT en TOERISME OPTICIEN Stationsstraat 88 De lederwarenindustrie heeft in het afgelopen jaar „pas op de plaats gemaakt". Het zal meer dan ooit van de individuele ondernemer af hangen of in 1966 het marstempo weer hervat kan worden. Tot deze conclusie komt het Bedrijfschap voor de Lederwarenindustrie in zijn jaarverslag over 1965. Bij tal van bedrijven kwam men tot de conclusie dat de behaalde winst in het bedrijf gehouden moest worden om inkering te voorkomen. In een dergelijk klimaat komt de ondernemer niet snel tot nieuwe investeringen. Toch zullen, aldus het bedrijfschap, op korte termijn belangrijke investeringen moeten worden gedaan wil de Nederlandse lederwarenindustrie niet achter ra ken bij de Europese. De vooruitzichten voor de afzet op de Nederlandse markt acht het bedrijfschap niet ongunstig. Naar mate de welvaart stijgt neemt de verkoop van lederwaren toe. Het accent komt daarbij steeds meer op de kwaliteit te liggen. De con currentiepositie van de branche ten opzichte van het buitenland is ech ter wat ongunstiger geworden, hoe wel de uitvoer nog steeds stijgt. De totale geldomzet van de be drijfstak bedroeg in het afgelopen jaar rond 14o miljoen tegen 130 miljoen in 1964. De waarde van de lederwarenuitvoer beliep 27 (in '64: 23) miljoen gulden en die van de invoer 45 (40) miljoen gulden. Er is dus nog een belangrijke invoeroverschot met name in de sector lederartikelen (damestas sen, portefeuilles en handschoe nen). De lederwarenindustrie ver schaft werk aan ruim 7.700 man. Met ingang van de komende week zal in alle platenwinkels de nieuwe E.P. van „The South Jazzband", waarop deze samen met het koor van de Tilburgse Vredesparochie o.l.v. de heer P. de Cock, de „Em- maus-mis in dixielandstyle" (Ver heugt U, want de heer is nabij!) uitvoert, ter verkoop verschijnen: TS-60.000-TE, op het merk Telstar. Deze dixieland-mis kwam 30 april in het nieuws, toen werd ze uitge voerd in de Tilburgse Vredeskerk bij de huwelijksplechtigheid van de leider van „The South Jazzband", Henk van Belkom. Op die voor „The South Jazzband" zo gedenk waardige dag bood de Vredeskerk niet voldoende plaats, om alle be langstellenden te herbergen. Ruim 2.000 mensen woonden de plechtig heid bij, en dat terwijl de kerk maar 1200 zitplaatsen telt. Twee dagen voordat de mis zou uitge voerd worden door „The South Jazzband", die voor die gelegen heid gecompleteerd werd door gast- solist Wybe Buma, ex-trompettist van „The Dutch Swing College Band", die de taak van de bruide gom overnam, had Herman Wig- bold in diens aktualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" al voldoende aandacht geschonken aan zowel het aspect van de liturgische vernieu wingen als aan het aardigheidje, dat de mis zou worden uitgevoerd bij de bruiloft van Henk van Bel kom. Koor en orkest gingen die avond naar Bussum, om er enkele minu ten voor de kamera's te staan. Even nog was er sprake, de mis recht streeks via T.V. uit te zenden, maar de diverse zuilen, die méér geïnte resseerd waren, konden echter op die drukke koninginnedag bij de NTS geen fasciliteiten verkrijgen. Waarschijnlijk zit die rechtstreekse uitzending er eerdaags toch weer in. In elk geval kwam de dixieland- mis enorm in de landelijke publici teit. Niet zelden waren de reacties negatief, hetgeen uiteraard te ver wachten was. Maar de meeste re acties waren toch positief. Enkele kranten gingen zelfs zeer uitvoe rig op de materie in. Naar aanlei ding van juist deze mis-uitvoering werden af en toe hele pagina's ge schreven over de op de kerkge zangen geprojecteerde post-concili- aire vernieuwingen; de mis ont ketent verhitte discussies in ge spreksgroepen en liturgische com missies. Hammondorganist/pianist/entertai ner/arrangeur/komponist/tekstdich- ter/vokalist Frans Kamp uit Kaats heuvel komt op de plaat (CBS), een langspeelplaat wel te verstaan. Samen met de toptalent-violist Fr. van Bergen, bassist Weinand Key en de drummer Chr. Dekker werd de langspeelplaat „The Story of the Ghost" gemaakt, die binnen kort zal verschijnen. Een tot nu toe ongekende combinatie, ham mond en viool, gaat de muziekwe reld op zijn kop zetten. De capaci teiten van Frans Kamp en Frans van Bèrgen kennende zal het zeker een revolutionaire plaat worden. Misschien iets voor een Edison 1967. vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 Paul Simon en Art Garfunkel heb ben Nederland aangedaan voor een optreden voor de televisiecamera's van de N.C.R.V. in een programma, dat spoedig zal worden uitgezon den. Dit beroemde Amerikaanse duo kreeg in korte tijd wereldver maardheid met het door Paul Si mon geschreven .Homeward bound'. De popgroep Herman and his Her- mits zijn in Amerika beroemder dan in hun Britse vaderland. Het is met hen net omgekeerd als met the Walker Brothers. Er wordt be weerd, dat zij in de V.S. zelfs meer succes hebben dan the Beatles. Her man, die eigenlijk Peter Noone heet, heeft nu een filmcontract met Me tro Goldwyn Mayer gesloten. Het zal de groep de komende vijf jaar zo'n slordige 16,5 miljoen gulden opbrengen, die zij met z'n vijven zullen moeten delen. Dat zal wel lukken, dachten we. 85 van de 105 werknemers van Philips-Waalwijk hebben te kennen .gegeven genegen te zijn om te werk worden gesteld in vestigingen te Eindhoven of Breda. De hoofd bedrijfsleiding Radio - Televisie - Grammofoon uit Eindhoven, deel de dit dinsdag aan de vertegen woordigers van de vijf Vakorgani saties mede. We konden moeilijk verwachten, vertelde de heer Hendriks van de Katholieke Metaalbewerkers Bond uit Den Bosch, opzienbarende re sultaten te boeken, maar het ge sprek is tot tevredenheid van de aanwezige vakbondbestuurders ver lopen. Te meer, omdat het hier zeer jeugdige werknemers betreft. In Eindhoven of Breda krijgen de betrokken werknemers een functie aangeboden, die minstens op ge lijke hoogte ligt met die zij in Waal wijk hadden. Het vervoer zal geschieden per eigen bus. Wat het werken in een grote vestiging van deze N.V. be treft, biedt dit natuurlij k veel meer perspectief. Door de vakbondbestuurders werd er op aangedrongen om ook de 20 werknemers, die het bedrijf gaan verlaten in de winstindeling te la ten meedoen. Philips N.V. was ook van mening dat hier de maatstaven moeten worden gehanteerd, die al gemeen worden toegepast, dat n.l. alleen die persoon in de winst deelt, die in het bedrijf werkzaam is op het ogenblik van de uitbetaling. De vakbonden meenden echter, dat door de min of meer gedwon gen verandering van werkkring, uitbetaling hier toch wel op zijn plaats zou zijn. De directie van Philips zal over enkele zaken zich nog nader be raden. Het gesprek in Waalwijk werd bijgewoond door vertegen woordigers van St. Eloy, Christe lijke en Algemene Metaalbewer kers Bond en Algemene Bedrijfs groepen Centrale. Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen— «tuur een kaartje of kom even langs: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. Het programma van de KRO „Springplank", dat destijds is ge wijzigd heeft a.s. zondag een plaats ingeruimd voor het Waalwijkse duo The Daffodils, mej. Lenie Broeks en de heer Kees Langbroek. Zon dag 17 juli kunnen we ze beluiste ren met de opname welke op 1 juni j.l. is gemaakt en wel van 12.37 14 uur in het programma „Zomer- cocktail". Ook zal dit duo optreden in het Springplank-programma op zaterdag 6 augustus van 14.30 tot 14.50 uur. BESCHERMT

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9