wAALwijkse en lAnostRAAtse couRAnt Loonse- en Drunense Duinen krijgen er 27 km rijwielpad bij Nieuws uit Midden Brabant Waardevolle vakantietips voor de automobilisten ROSE 1. 2. 3. 4. 5. stikkers en stiksters i Korte berichten JuwoÊier G. BOTH AUTO OP LANGE RIT VOORBEREIDEN SLAATS' SCHOENFABRIEK Aanleg vergt 450.000.- ENGELAND BEZUINIGT Gesprekstiagen voor Jongeren in Cenakei Elegant bracelethorloge met sier lijke band Grote sortering in goud en doublé. Iedere Pontiac is twee jaar verzekerd tegen alle risico's Int. Gerechtshof verwierp klacht Nog kamers vrij Fietsroute in Loonse en Drunense duinen Chèqueboekjes Plattegrond 's Lands grootste kermis Programma Loon op Zand Controleer WAALWIJK die in atelier haar modern ingericht tegen de beste lonen mee willen werken aan haar kwaliteitsprodukten reiskostenvergoeding ev. speciale reisgelegenheid Ge kinderen.... Honden hielden als beesten huis.... Viaduct over de Langstraatweg VRIJDAG 22 JULI 1966 87e JAARGANG No. 57 De fcho van het Zuióers Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" In opdracht van de Intergemeen telijke Rijwielpadenplan-organisatie is men momenteel binnen de gren zen van het natuurgebied de Loon se- en Drunense Duinen druk bezig met een verdere ontsluiting van dit voor toeristen aantrekkelijke ter rein en het op enkele plaatsen aan leggen van in totaal 27 km rij wielpad. Van de Intergemeentelijke Rij wielpaden-organisatie i „Brabants Centrum" is het secretariaat ge vestigd ten gemeentehuize van Hil- varenbeek. Het werkgebied van het aanne mingsbedrijf Linsen uit Beek (Lim burg) omvat ditmaal de gemeen ten Drunen, Loon op Zand, Uden- hout, Helvoirt en Waalwijk in zijn totaliteit het grondgebied van de Loonse- en Drunense Duinen. Het plan om tot aanleg van rijwielpa den in het fraaie natuurschoon van Midden-Brabant te komen dateert uit de jaren '49-'50. In het onderhavige deel van deze provincie, besloten 18 gemeenten toen al op dit punt te gaan samen werken. De werkzaamheden zouden echter moeten worden uitgevoerd als zgn. DUW-projekt in tijden van minder gunstige economische ont wikkeling door werklozen. Sinds 1950 heeft Nederland een dergelijke economische ontwikke ling niet gekend en al spoedig sta ken de, bij de organisatie betrok ken gemeenten, de hoofden bijeen om alsnog tot spoedige uitvoering van de geplande werkzaamheden te komen. De aanleg van 16 km rijwielpad (eerste fase) is twee jaar geleden met succes beëindigd en werd aan gelegd in de Loonse- en Drunense Duinen, in de „Campina" onder Oisterwijk en de „Utrecht" onder Hilvarenbeek. Dit tracé werd officieel geopend door de commissaris van de Konin gin, Mr. C. Kortman, die het ge reedgekomen werk per fiets op zijn deugdelijkheid beproefde. Met de aanleg' van nog eens 27 km rijwiel pad in het natuurgebied de Loonse- en Drunense Duinen wordt het to tale plan voor de ontsluiting van het natuurschoon voor de toeristen, afgerond. Dwars door en langs de fraaiste plekjes in dit uitgestrekte gebied is aannemer Linsen op ver schillende plaatsen bezig een ver harde baan voor wielrijders aan te leggen. President Wilson heeft een belang rijke bezuinigingsplan ingediend, o.a. een prijs- en loonstop voor een jaar, 10 procent verhoging van belasting op tabak, spiritualiën, benzine enz., ook dividendstop, en iedere Brit mag slechts 50 pond per jaar mee naar het buitenland nemen en tal van an dere maatregelen meer. H. M. de Koningin en Prins Bernhard zijn dinsdag voor hun vakantie naar hun buitenverblijf in Porto Ercolo, in Italië, vertrok ken. Prinses Beatrix en Prins Claus, die thans na hun bezoek aan Suri name in de Antillen zijn aange komen, zullen zich'nadien in Italië bij hun ouders voegen. Prinses Christine zal aan de Universiteit in Groningen paedago- gie gaan studeren. In Schaarbeek bij Brussel is weer een bankoverval gepleegd. De buit was 200.000 francs. Een 37-jarige juffrouw in een drogisterij in Rotterdam werd door een jongeman overvallen,die haar een slag met een hocky-stick op het hoofd gaf en een tas met f 900 meenam. De juffrouw rende de jongen achterna die toen de tas weggooide, nadat hij er f 500 had uitgepikt. - De Tweede en Eerste Kamer hebben het huwelijk van Prinses Margriet en mr. P. van Vollenho ven goedgekeurd, met alleen na tuurlijk de PSP tegen. President Wilson van Engeland is. uitj Moskou teruggekeerd en heeft niets bereikt ten opzichte van Vietnam en voor de berech ting der Amerikaanse piloten. In ca. 40 weken moet het werk klaar zijn. Deze zomer zal dit nog niet het geval zijn, hetgeen in eer ste aanzet ook zeker de bedoeling niet was. AI deze kilometers zullen pas definitief voor het seizoen '67 in gebruik worden genomen. Een bijzonder fraaie aanwinst is ongetwijfeld het nieuwe pad over de dijk langs het Drongelse kanaal dat onder Waalwijk begint en door loopt tot de brug over het kanaal bij Cromvoirt. Met de aanleg van de tweede fa se onder de gemeenten Drunen, Loon op Zand, Waalwijk, Helvoirt en Udenhout is een bedrag gemoeid van f 450.000,- 50% van dit bedrag wordt gesubsidieerd door het Rijk; 25% door de provincie en het res terende deel komt voor rekening van het Rijwielpadenfonds, terwijl een eventueel resterende deel door de gemeenten waarbinnen de pa den worden aangelegd, moet wor den bijeen gebracht. Van 22 - 25 augustus worden in het Cenakei te Tilburg bezinnings- en gespreksdagen gehouden voor meisjes, werkzaam in huishoudelij ke functies van Bejaarden-Centra, Ziekenhuizen, etc. Opening om 18.30 uur. Sluiting om 12.30 uur. Opgave en inlich tingen: Cenakei, Koningshoeven 27, Tilburg. Stationsstraat 34 Waalwijk Tel. 4087 Het Internationaal Gerechtshof in Den Haag, heeft een aanklacht van Ethiopië en Liberia tegen Zuid west Afrika, verworpen. Dit ge bied staat sinds 1920 onder man daat van de Zuid-Afrikaanse rege ring. Het Hof is van mening dat Ethi opië en Liberia niet hebben kun nen aantonen enig juridisch recht of belang te hebben bij de door hen ingediende klachten o.m. dat Zuid- Afrika het mandaatgebied „de apartheid" wil opleggen. De uitspraak is overigens tot stand gekomen dank zij de door slaggevende stem van de president, aangezien de stemmen van de rech ters staakten (zeven tegen zeven). Verscheidene rechters hebben af wijkende opinies bij het vonnis ge voegd. Dit proces dat 6 jaar heeft ge duurd, zal hiermede nog wel niet ten einde zijn. Ondanks de grote stroom vakan tiegangers, blijken er in de komen de weken nog kamers beschikbaar in diverse hotels en pensions in dit gebied. Ook zijn nog enkele bunga lows en villa's te huur (vanaf 125 gulden per week). De campings bie den hier en daar eveneens nog plaats. Voor verdere inlichtingen wende men zich zo spoedig moge lijk tot de Streek-VVV Brabants Centrum te Tilburg. Vanaf heden is bij de VVV-Til- burg en bij de Streek-VVV Bra bants Centrum een folder met rou tekaart en uitvoerige beschrijving te koop (25 ct.) van een prachtige fietstocht van 40 km. vanuit Til burg naar en ten dele door het na tuurreservaat Loonse en Drunense Duinen (2.500 ha.). Deze tocht is als nr. 35 verschenen in een reeks die in samenwerking met de Stich ting Fiets is uitgegeven. Er is even eens voor 25 ct. een route van 40 km. beschikbaar, die als nr. 14 in deze reeks verscheen. Deze voert langs Middelbeers, Landgoed De Utrecht en Hilvarenbeek. Reeds bijna 100 gegadigden heb ben bij VVV-Tilburg of op een van de zes andere verkoopadressen een VVV-Vakantiechèqueboekje van de Streek-VVV Brabants Centrum be steld. Zoals eerder gemeld, bevat ten deze boekjes 50 chèques, die elk een korting op een toeristische at tractie of evenement geven. Hoewel enkele dezer evenementen midde lerwijl reeds hebben plaatsgevon den, kan gesteld worden dat het chèqueboekje nog altijd een waarde van ca. f 20.- vertegenwoordigt en te koop is voor slechts 2.50. Een fraaie plattegrond in 2-kleu- rendruk, een beknopte beschrijving van 75 bezienswaardige (meest zeer moderne) gebouwen en vermelding van belangrijke instituten, volledige lijsten van horeca, verkeersdiensten, sport- en ontspanningsmogelijkhe den, musea en evenementen, dit al les is samengevat met vele illustra ties in een nieuw vouwblad van Til burg. Het omvat 14 pagina's en is voor 25 ct. te koop bij deze en vele andere VVV's. De Tilburgse kermis 1966 zal alle voorgaande records slaan. Op vijf grote aan elkaar grenzende stads pleinen zullen 110 attracties 'n over vloed van vertier brengen. Zij be talen hiervoor een totale paëht van ruim drie ton aan de gemeente. In de Stadsschouwburg worden spec taculaire variété-programma's ge boden en in meer dan 100 horeca bedrijven wordt muziek, show en dans gebracht. Tussen half juli en eind augus tus worden in deze streek tiental len evenementen geboden in schouwburg, openlucht- en poppen theaters, musea en tentoonstellings zalen, kindercircus en recreatiecen tra. Voor de mooie dagen zijn er de duizenden hectaren natuurschoon en al de geneugten van 10 moderne recreatiebaden en ontspanningspar ken. Bij minder goed weer bieden vele andere evenementen aan jong en oud de nodige vakantievreugde. Voor alle nadere gegevens wende men zich tot de VVV-kantoren. TBC KINDERUITZENDVLUCHT WIT GELE KRUIS - DE LUCHTBODE In de loop van juli en augustus zullen dit jaar weer huis aan huis de bekende lo ten worden verkocht t.b.v. de zgn. TBC- wedvlucht. De opbrengst van deze loterij wordt besteed aan het welzijn van de kin deren. Hieruit worden de kosten bestreden voor TBC-bestrijding, kinderuitzendingen, poliobestrijding, kleuterverzorgimg en kin- derrevalidatie. Door de royale bijdragen in de vorige jaren kon de contributie van het Wit Gele Kruis laag worden gehouden, maar dat neemt niet weg, dat de kosten voor bovenstaande doelen thans zeer hoog worden. De uitzbndkosten komen thans op f 13.50 per dag. Vele instanties op dit ter rein hebben moeilijkheden, maar in Loon op Zand is de samenwerking tussen W.G.- Kruis en Herwonnen Levenskracht goed. Toch is er veel geld nodig. Voor deze lo terij zijn reeds vele mooie prijzen ter be schikking gesteld met waardebonnen om deze zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Vorig jaar was de opbrengst plm. f 2000.- wat een zeer mooi bedrag was. A's men zich ook dit jaar niet onbetuigd laat zal dit zeker weer hoger zijn. De loten worden verkocht vanaf 23 juli a.s. De wedvlucht van de duiven heeft plaats op zondag 28 augustus. De prijsuitreiking is op zondag 4 sept, in café De Echo der Duinen om 12.30 uur. DOKTERSDIENST De doktersdienst voor het weekeinde za terdag 23 en zondag 24 juli zal hier wor den waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 Kaatsheuvel, tel. 04167-2550 AANRIJDING Dinsdagmorgen om plm. 10 uur heeft zich op de Kasteellaan een aanrijding voor gedaan tussen twee personenauto's. De auto bestuurd1 door C. M. B. uit Loon op Zand reed in de richting Tilburg. Toen plotse ling zijn motorkap opensloeg en het uitzicht hem het uitzicht werd belemmerd, raakte de wagen in een slip. Een passerende auto uit Tilburg, bestuurd door M. C. W. werd van voren geraakt. B. kwam tegen 'n boom tot stilstand. De wagen van B. was totaal vernield. Beide chauffeurs bekwamen ver wondingen en moesten in het ziekenhuis te Tilburg worden opgenomen. De grote vakantie-karavaan van automobilisten heeft zich weer in beweging gezet. Velen zullen ech ter nooit hun bestemming bereiken, want de gemotoriseerde vakantie ganger verzuimt vaak zijn voer tuig op lange ritten voor te be reiden. In het buitenland immers, wordt onder totaal andere omstan digheden gereden dan men in het dagelijks leven gewend is. Zo'n autovakantie in het buitenland be tekent meestal lange trips met een volle en zwaar beladen auto, waar door meer hitte-ontwikkeling in motor, banden en wiellagers en grotere belasting van diverse on derdelen en pakkingen. Omstan digheden die zich op een rit Den Haag-Arnhem niet voordoen. Het resultaat is dat vele honderden, blij op weg naar hun vakantiebe stemming, dikwijls langs de weg moeten blijven stilstaan, wachtende op hulp die misschien wel of niet komt opdagen. De Technische Dienst van Good year Nederland wil er dan ook weer met nadruk op wijzen dat 'n groot aantal pech-gevallen voor komen zouden kunnen worden wanneer de auto's alvorens ermee op vakantie te gaan, eerst behoor lijk worden gecontroleerd. In heel veel gevallen berusten storingen op kleine oorzaken, die gemakkelijk opgespoord en zonder al te veel kosten verholpen hadden kunnen worden. Het komt bijv. dikwijls voor, dat de motor vastloopt om dat een waterslang het heeft be geven. Slechts weinig automobilis ten denken eraan, deze slangen re gelmatig te controleren. Goodyear Nederland heeft nu, in samenwerking met zusterorganisa ties over de gehele wereld, een lijst samengesteld die tot doel heeft nog eens te wijzen op een aantal punten die de veiligheid en zeker heid tijdens lange autoritten be treffen. 1 Controleer de waterslangen, zelfs al lekken ze niet. Flink in de slangen knijpen. Als ze zacht zijn, overleg dan met uw garagehou der of ze moeten worden ver vangen. 2 Controleer de banden, ook de reserve. Overtuigt u ervan of de spanning constant blijft en of het karkas niet is beschadigd. 3 Laat de remleidingen, wiel- en hoofdremcylinder- in de garage controleren. 4 Laat de accu controleren, speci aal als die meer dan een jaar oud is. Accu's kunnen zwakker worden, maar toch goed werken. Tijdens lange ritten echter vallen zwakke accu's dikwijls snel uit. vraagt goede Inlicht. Waalwijk Loon op Zand Kaatsheuvel Burg v. d. Klokkenlaan 35 - Telefoon 3061 P. v. d. Velden, Wlllibrordusstraat 30, Tel. 472 W. Dingemans, Anthoniusstraat 22 5 Laat de wagen, indien nodig, uit lijnen. Als de wielen niet goed sporen, treedt er op den duur onregqlmatige loop vlak-slijtage op die een goed stel banden in korte tijd waardeloos kan maken. 6 Laat de wagen doorsmeren en olie verversen. 7 Laat ruitenwissers, spiegels, por. tierkrukken, deursloten, slot van kofferdeksel, benzineleiding, ve ren en schokbrekers controleren. 8 Neem goed en voldoende gereed schap mee en let er speciaal op dat de crick en toebehoren zich in goede staat bevinden. Denk verder om een zaklantaarn, pech- lamp, sleepkabel, extra lampjes, enz. Overigens, uw garagehouder kan advies geven wat u verder aan reserve-onderdelen dient mee te nemen. Om helemaal op alles voorbereid te zijn is daar nog de internationale reis- en crediet- brief van de A.N.W.B. voor de werkelijk „hopeloze" gevallen. Goodyear geeft verder de raad een deskundig samengesteld ver- bandtrommeltje mee te nemen. Als er kinderen meereizen, zorg dan voor voldoende boeken en andere dingen die kinderen kunnen af leiden. Het bezighouden van kin deren tijdens lange en vermoeien de autoritten is erg belangrijk, me de gezien het humeur en de zenu wen van hem of haar die achter het stuur zit. Buiten deze adviezen om is het toch ook zaak dat de automobilist zelf veilig en beheerst rijdt en liefst om de twee uur even uitstapt om de benen en andere ledematen te strekken! Vakantievierende bewoners van een overigens clandestien bewoond huis aan de Kerkstraat te Alkmaar, hadden een viertal honden n.l. 2 grote Duitse herders en 2 puppie's in de woning achtergelaten. De honden verkozen echter de vrijheid en met een sprong door een grote ruit maakte een der Duitse herders de weg vrij ook voor de 3 andere honden. Hevig glasge rinkel veroorzaakte een oploopje van mensen. Door de ondragelijke stank waagden deze zich overigens niet te dicht bij het huis, dat door de beesten in een onvoorstelbare ruïne was achtergelaten. Om voed sel te vinden hadden zij een aan tal kasten opengebroken, terwijl de uitwerpselen van de dieren zelfs op de tafel werden aangetroffen. Tussen de dorpen Drunen en Els- hout, die tesamen de gemeente Drunen vormen, is de Maatschap pij tot Uitvoering van Werken, druk bezig een barrière op te werpen, die wordt gevormd door de Pro vinciale Langstraatweg, de weg die 's-Hertogenbosch met het westen van de provincie gaat verbinden. Hoewel de Provinciale weg nog niet klaar is, begint er toch al tekening in te komen. Bij de spoorwegover gang in Nieuwkuyk, bespeurt men de eerste tekenen van arbeid al. De M.U.W. heeft echter niet veel tijd toegemeten gekregen om de aarden baan voor deze laatste keten in het totaal van de Langstraatweg klaar te krijgen. Huizenhoge problemen moesten letterlijk en figuurlijk worden over wonnen. Aan de Oostkant is men meteen kunnen beginnen enkele woningen af te breken. Enkele an dere bewoners wilden niet zo maar voetstoots wijken voor Provinciale Waterstaat en M.U.W. en wachten rustig op een vervangende woning. Inmiddels zijn deze in aanbouw. Al weinig beter is de situatie en kele kilometers verder, bij de Wolfshoek in Elshout. Hier zal ech ter een doorgang eerder gereed kunnen komen. Het atelier van mode-atelier „Zwima" vormde hier een van de grootste obstakels. Gebruik makend van de vakantie van haar personeel is deze firma begonnen aan de verhuizing naar een fraai nieuw onderkomen in plan „Noulanden" in Drunen. Als het mode-atelier is opgeruimd, zal worden begonnen met de aanleg van een viaduct met op- en afrit ten naar en van de Langstraatweg. In de Stationstraat van Drunen naar Elshout komt een viaduct over de Langstraatweg.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13