wAAlwijkse en UnqstRAAtse couratu Uitgaan in het weekend H. DE ZEEUW Ronnie Tober, The Shepherds en Imca Marina in Tilburg Federatie Ned. Schoenfabrikanten zorgde voor bedrijfsvergeiijking Musis Sacrum DIT IS UW KANS F van Shots uit tie show APOLLO „Cornu Copiae" zondag naar Kerkrade Luxer Lido Juwelier J. Yeusch Dertig bedrijven hadden belang stelling Benel ux-schoenen- beurs van 17 t/m 20 t. in Brussel Makker's triomf Martin Lewis in het wilde westen 150 Perzen ruimen wij op tegen inkoopsprijzen. Alles onder onze bekende garantie. TILBURG sept. TRADITIONELE KERMISREVUE ^£xcluóieve cJ-lerenkiedinc) WAALWIJK The Carpetbaggers KAATSHEUVEL Kooi der liefde In opdracht van O.O.M. Terug uit de hel De Naakte Wereld Romantica VRIJDAG 22 JULI 19GG 87e JAARGANG No. 57 De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26+ 2ct. Inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" op de voet De Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten heeft voor een 30-tal bedrijven in de schoenindus trie, die daarvoor belangstelling hadden, een bedrijfsvergeiijking op touw gezet, volgens een methode, die is ontleend aan het Engels Cen tre for Interfirm Comparation. Deze methode houdt in, dat in het bedrijfsvergelijkend overzicht dat de deelnemende bedrijven krijgen, geen absolute cijfers zijn vermeld, maar alleen verhoudingsgetallen. Deze verhoudingsgetallen geven de kostenstruktuur, de kapitaals- struktuur en de bedrijfsresultaten van de deelnemende bedrijven weer; de bedrijven worden echter niet nominatief, maar onder codenum mer vermeld. Onlangs zijn aan de ondernemin gen die aan de Bedrijfsvergeiijking Schoenindustrie deelnemen, over zichten toegezonden met de gege vens over de jaren 1963 en 1964. Een van de belangrijkste gege vens is de winst in verhouding tot de activa. In het overzicht komt tot uiting, dat de winst in deze zin het produkt is van de winst op de omzet ener zijds en de omzetsnelheid van de activa anderzijds. Het overzicht brengt verder de kostenstruktuur van de deelnemen de bedrijven in beeld, door de om zet te splitsen in: a) produktiekosten, met als on derdelen: direkte materiaalkosten, direkte arbeidskosten en overige produktiekosten; b) verkoopkosten; c) algemene kosten en d) de winst. Daarnaast is de kapitaalstruktuur in beeld gebracht, door een uitsplit sing van de activa in: a) vaste activa, onderverdeeld in: grond en gebouwen, machines, installaties en fabrieksinventaris, vervoermiddelen en kantoorinven taris; en b) vlottende activa, met als on derdelen grondstof f en-voorraad, goederen in bewerking, gereed pro dukt, debiteuren en overige vorde ringen, liquide middelen en andere voorraden. Zoals gezegd, zijn de deelnemen de bedrijven onder codenummer op- gevoerd, maar om de deelnemers in staat te stellen de „vergelijking" meer toe te spitsen op gelijksoortige bedrijven, is nog een indeling ge maakt naar bedrijfsgrootte en naar aard van het produkt (herenschoe nen, damesschoenen, kinderschoe nen). De Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten meent, dat in deze bedrijfsvergeiijking een be langrijke stimulans gelegen kan zijn voor produktiviteitsverbetering. Een ondernemer, die ziet dat hij op een bepaald punt achter ligt bij zijn collega's, zal geprikkeld worden om de oorzaken daarvan op te sporen en waar mogelijk verbeteringen aan te brengen. De Federatie ziet het werk dat nu gedaan is als een eerste aanzet, die in verschillende opzichten nog voor uitbreiding en verbetering vat baar is. Met de deelnemende bedrijven zullen nog besprekingen worden be legd om enerzijds de betekenis van de bedrijfsvergeiijking over de ja ren 1963 en 1964 zo goed mogelijk tot haar recht te laten komen en anderzijds aanwijzingen te verkrij gen voor mogelijke en gewenste verbeteringen en uitbreidingen van de bedrijfsvergeiijking over verdere jaren. Nu reeds staat vast, dat aan de enquête over 1965, die thans wordt voorbereid, veel meer bedrijven zul len deelnemen dan de 30 die aan de enquête over 1963 en 1964 hebben medegewerkt. De jeugdfilm die zondagmiddag in de Waalwijkse bioscoop draait be vat drie verhalen van een jongen met zijn herdershond, Makker, de zoon van Rin tin tin. Verhalen waarin de liefde van het kind voor het dier sterk naar voren komt en de trouw en de aanhankelijkheid van de hond voor zijn baasje een diepe indruk op de toeschouwer maakt. Er gaat van deze film zowel voor jong als oud 'n opvoedkundige kracht uit. Het is dan ook niet te verwonderen dat deze films in de V.S. als jeugdfilms extra worden aanbevolen. Een spannende avonturenfilm die donderdag, vrijdag en zondag in Mu sis Sacrum draait. Het verhaal speelt zich af rond de eeuwwisseling toen een aantal gemaskerde ruiters Wade Kingsley en zijn voorman Mosely vermoordden. De kinderen, door hun moeder in veiligheid gebracht beslui ten ook voor het cowboyleven te kie- en profiteer van deze unieke aanbieding. jff j,j Nieuwstraat 172 (Hoek Trouwlaan) Telefoon 04250-24754-31553 Van 17 t/m 20 september a.s. zal in de Eeuwfeestpaleizen aan de Hei zei te Brussel weer een Berielux- schoenenbeurs worden gehouden, onder de naam „Internationaal Le der. en Schoensalon Benelux". Deze manifestatie wordt georga niseerd door de Nationale Groepe ring der Schoen- en Pantoffelfabri kanten van België, met medewer king van de Federatie van Neder landse Schoenfabrikanten. Voor deelname aan deze beurs hebben zich behalve een groot aan tal Belgische en Nederlandse schoenfabrikanten ook een aantal bedrijven uit Duitsland, Italië en Engeland aangemeld. Deze schoenenbeurs is de derde die als Beneluxbeurs door de Bel gische schoenindustrie met de Fe deratie van Nederlandse Schoenfa brikanten wordt georganiseerd. Tijdens de kermisweek, a.s. za terdag t/m donderdag, in Tilburg, draait traditiegetrouw in de Stads schouwburg de Herman Rincket Revue. In het vijfjarig bestaan van de schouwburg is het een traditie geworden dat tijdens de kermis periode een keur van Nederlandse artiesten zich aan het publiek pre senteert. Herman Rincket, de gees telijke vader van deze traditionele kermisvoorstellingen heeft in sa menwerking met de direktie van de Stadsschouwburg weer voor 'n daverend variété-programma ge zorgd met een keur van internatio nale artiesten. Zo komen o.m. naar Tilburg „The Shepherds", die tijdens de jongste Snip- en Snap Revue de grootste attractie waren. Zij zijn op het ogenblik in ons land de meest ge vraagde en de populairste arties ten in dit genre. Ook Ronny Tober is een bekend artiest. Het afgelopen seizoen is hij enige malen in Tilburg opge treden en steeds met een overwel digend sukses. Wij verwachten tij dens de kermisweek dan ook weer vele fans van hem in deze schouw burg-zaal. Een van de meest bekende quiz masters is wel Cees Schilperoort o.a. door zijn presentatie van „Het Gulden Schot". Hij komt als con ferencier maar nog meer als pre sentator van een grote en nieuwe quiz, waaraan zeer attractieve prij zen verbonden zijn. Een zangduo dat nog nooit in Tilburg is opgetreden, zijn de Luck- berry's. Zij hebben bij het Neder landse Songfestival de tweede prijs gewonnen en wij zijn er van over tuigd, dat zij ook het Tilburgse pu bliek zullen veroveren. „De beste clowns van Europa" worden algemeen de twee Kamee's genoemd. Zij zorgen voor gekke situaties en daarom beleeft het pu bliek altijd veel plezier aan hun optreden. Verder werken aan het program ma mee, de populaire zangeres Imca Marina, de antipodiste Miss Gina (zij is ontzettend handig met haar voeten) en de twee Manelli's met een zeldzaam mooi diabolo nummer. Het programma is dit jaar ook bijzonder aantrekkelijk voor de tieners gezien het optreden van de Knokke-ster Ronny Tober, het po pulaire trio The Shepherds en Im ca Marina. Sterren die in Midden- Brabant vele fans hebben. Een be zoek aan de Schouwburg is dan ook de moeite waard. De Knokke-ploeg komt naar Waal wijk. Daarvoor zorgt de heer Van Hoof, directeur van het Lido. Wan neer de vier zangeressen en zanger komen kon de heer Van Hoof ons nog niet meedelen. Waarschijnlijk in november of december. Eerst moet ik echter nog enkele lastige impres- sario's omzeilen. Iedereen denkt nu namelijk beslag te kunnen leggen op deze artisten. Maar ze komen, daar kunt U van op aan"verzekerde ons de heer Sjel van Hoof. The Motions hebben een film ge maakt, d.w.z. zij zijn de hoofdrol spelers van een half uur durend filmpje onder regie van Bob Rooy- ens over een tournee door ons land van deze groep. Als zangeres was Linda van Dijk meegegaan, die veel aandacht kreeg van the Mo tions-manager Kees van Leeuwen, die meer met haar wil doen in de showbusiness. De liedjes, die jin de film door Linda worden gezon gen, werden door „Motionman" Rob van Leeuwen en haarzelf ge schreven. Daarvan worden binnen kort in Londen plaatopnamen ge maakt. zen. Tiot ergernis van hun moeder die hen in de stad opvoedt. Wade en Slim, de zonen van de vermoorde mannen worden vrienden en trekken naar het Westen. Als de gemaskerde ruiters echter ontdekken dat het tweetal van hun bestaan afweet gaan Wade en Slim een spannende tijd te gemoet. Slim moet zelfs Wade van de dood redden. Alles loopt echter, onder de nodige spanning, goed af. Een uitstekende speelfilm die za terdag, maandag en dinsdag wordt vertoond. In de geschiedenis van de film heeft Hollywood zelden een zo grootse en kleurige evocatie van haar bestaan opgeleverd als in de door Edward Dmytryk geregisseerde pro- duktie die in ons land de ondertitel ,,De duivel als leidsman" meekreeg. De twintiger jaren, the golden years van Hollywood, markeren het begin van het verhaal, dat de turbulente groei toont tot 's werelds vermaard- ste vermaakindustrie. Voor de film werd o.m. gebruik gemaakt van het oude spoorwegstation van Pasadena, waar de sterren van Hollywood on der veel gejuich en tam tam werden ingehaald. In de film komt ook de legendarische Santa Fe RR Engine 1010 voor. De liefhebbers van his torische auto's zien o.a. de platina Packard-Darrin, een Rolls-Royce Piccadilly en een Lincols Limousine. Mare, een jonge Adonis van 26 jaar, wordt achtervolgd dioor de hel pers van gangsterkoning Mac Keen uit New York, wiens vrouw Diana op Mare verliefd is. Mac Keen stuurt zijn moordenaars naar Nice, waar Mare direct na zijn terugkeer uit New York nieuwe en fortuinlijke veroveringen heeft gemaakt. Loftus, rechterhand van Mac Keen, verrast Marc in zijn hotelkamer, ontvoert hem en brengt hem naar een afgele gen oord. Hij weet echter te ont snappen en wordt chauffeur van de weduwe van een vermoorde miljo nair. Zaterdag-, zondag- en maandag avond in Apollo-theater. Een verhaal van spionage en con- tra-spionage van de geheimzinnige, internationale organisatie WASP en de tegenspeler OOM. Een agent van OOM, Lancer, wordt vermoord met medewerking van de knappe Angela, maar kan nog juist een boodschap doorgeven aan zijn opdrachtgever dat als op de premier van de nieuwe Afri- Zoals bekend zal het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" a.s. zondag 24 juli deelnemen aan het Wereldmuziekconcours in Kerk rade. Een muziekevenement dat zijn weerga niet kent. Korpsen uit alle delen van de wereld nemen aan dit concours deel. Korpsen die een hoge graad van perfectie heb ben bereikt. En met die korpsen zal „Cornu Copiae", uit het kleine Waalwijk, zich moeten meten. Of zij dit met succes zullen kunnen doen, blijft natuurlijk nog altijd 'n open vraag. Instructeur A. Gerrits en zijn muzikanten onderschatten deze zwa re opgave allerminst en toen zij werden uitverkoren aan dit con cours deel te kunnen nemen, werd er direct veel en ernstig gerepe teerd. De laatste weken zelfs bijna iedere dag. Geen enkel onderdeel werd verwaarloosd, en de muzi kanten volgden met de uiterste nauwgezetheid de aanwijzigingen van de instructeur, wiens composi tie „Waalwijks Glorie" in Kerk rade zal worden uitgevoerd, naar we van harte hopen, met het meest denkbare succes. DIAMANT, de koning der edelstenen, kan op vele wijzen worden verwerkt. Wij tonen U met veel genoe gen de edele werkstukken, waarin de schittering van deze steen tot zijn volle recht komt. De prijs Voor 85,koopt U al een 14 karaats gouden ring met een echte loep-zuivere bril jant Grotestraat 231 a Tel. 2625 WAALWIJK kaanse staat West Natumba een be zoek brengt aan de grote chemische fabriek van WASP, een moordaan slag gepleegd zal worden. Een span nende en opwindende spionagefilm. Een uitstekende oorlogsfilm met Audie Murphy in de hoofdrol. Audie, met zijn 17 jaar alleen op de wereld, besluit zich aan te melden bij de infanterie. Na de Duitse over gave in Tunis krijgt Audie zijn vuur doop als de Derde Divisie op Sicilië landt. Audie blijkt een goed soldaat te zijn en wordt dan ook bevorderd tot sergeant. Hij wordt ingedeeld in de Derde Di visie en levert samen met zijn man nen een ongelooflijke strijd in Nor- mandië. Aangezien de compagnie di verse officieren verloren heeft biedt men Audie de rang van luitenant aan. Na eerst geweigerd te hebben accep teert hij tenslotte een opleiding aan de militaire academie van West Point. Als luitenant verricht hij groots werk waarvoor hij later be langrijke onderscheidingen krijgt. De aardbol heeft reeds lang rond gedraaid onder het oog van de film camera. Zolang, dat de vraag rijst of er nog iets te ontdekken valt. Het antwoord is ja. Wat er zoal ontdekt is kan men zien in de film De Naakte Wereld. Een Italiaanse filmproduktie onder regie van Gianni Proia. Voor een waakzame verkenner van de mens, van het leven, zijn er nog veel on verwachte geheimen te ontdekken. In De Naakte Wereld maakt men kennis met de gebruiken van men sen over de gehele wereld. In dancing Lido spelen dit week einde The Glow Masters. Als men de naam bekijkt lijkt het een onbekend orkest. Het tegendeel is echter waar want de orkestleden zijn dezelfde die vroeger in het Cor Luijten Sextet speelden. Na een kleine wijziging in de bezetting spelen deze musici nu onder de naam The Glow Masters. Zowel zaterdagavond als zondagmid dag en zondagavond. In Romantica spelen zaterdag avond Les Cruches, het bekende heat- ensemble uit Tilburg. Les Cruches hebben groot nieuws. Woensdag ver scheen er een nieuwe plaat van hen. Over deze plaat volgende week in de tienerrubriek „Between" meer. Als een van de eerste plaatsen kan Waal wijk zaterdagavond kennis maken met de twee nummers die ook op de plaat zijn opgenomen. Het luisteren is dan ook beslist de moeite waard.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9