Veel gelukwensen en cadeaus voor Jachthoornkorps Cornu Copiae Voor personeel in schoen- en lederindustrie is het vakantie BURGEMEESTER J. TEIJSSEN WIL KORPS EXTRA SUBSIDIE GEVEN „SCHOENENSTAD" VERLATEN Fa. J. TAUSCH Ajitoon Tielen WAAlWljkSG 611 LADQStRAAtS6 COURAnt P..W. (sjB lOcitac'fc)/MS GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN Dank Tour de Frats vrijdag en zaterdag in Waalwijk WAALWIJK - Vrijdag krijgt Waal wijk bezoek van de Toer der Ver enigde Naties, de jeugd ronde van Ome Jaap Legerstee uit Arnhem, die vroeger Toer de Frats was ge naamd. De Ronde die maandag van start is gegaan duurt tot en met zaterdag. De vijfde etappe is van Rotterdam naar Waalwijk. De jon gelui zullen een bezoek brengen aan de Maastunnel en het Feije- noordstadion, waar Coen Moulijn de renners zal testen op hun kee perstalent. Via de Moerdijkbrug gaat men naar Zevenbergsehoek waar grasbaanwedstrijden worden gehouden. Vandaar gaat de Toer naar Waalwijk waar een Toer-elftal een wedstrijd speelt tegen een elf tal uit de Schoenenstad. Zaterdag morgen is de start van de zesde en laatste etappe voor de Schoenfa briek Hollandia. Via Den Bosch gaat men naar Oss en dan in een laatste tijdrit naar Wijchen. Van de Toerberichten worden T.V.-op- namen gemaakt die 's avonds op een gesloten circuit worden uitge zonden. De deelnemers worden on dergebracht in Waalwijk. Receptie werd druk bezocht Collega's Weer taptoe? Damesmode Tilburg Schoenenmuseum moeite waard Het museum STIJL- KLOKKEN VRIJDAG 29 JULI 1966 87e JAARGANG No. 59 De t o van het Zuiöen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 Gironummer 1069687 Losse nummers 20 cent Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 JUWELIER WAALWIJK TEL. 04160 3678 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES Op buitengewoon hartelijke en sympathieke wijze is het Jachthoorn corps „Cornu Copiae" dinsdagavond in het Gemeenschapshuis ie Baardwijk gehuldigd in verband met het behaalde succes op het Wereldmuziekconcours te Kerkrade. Het voltallige bestuur en alle leden met hunne dames waren hierbij aanwezig, evenals de bekwame instructeur de heer Gerrits met zijn echtgenote, die onder een luid applaus de zaal betrad. De eerste die het kranige corps kwam feliciteren was burgemeester J. Teijssen (juist terug van vakantie) die vergezeld was van de wethouders J. van Heeswijk en K. van Laack en van de gemeentesecretaris Mr. Kuipers. Namens het gemeentebestuur bood burgemeester Teijssen in hartelijke bewoordingen gelukwensen aan. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat hij zondag niet bij de ontvangst aanwe zig had kunnen zijn en had daarom thans gaarne de gelegenheid aange grepen om „Cornu Copiae" te felici teren met het grote succes in de mu- ziekstad Kerkrade waar een aantal selecte muziekverenigingen uit bin nen- en buitenland waren vertegen woordigd en „Comu Copiae" met 'n eerste prijs uit de strijd kwam. Het gemeentebestuur heeft met veel genoegen deze uits'lag vernomen. Uw groot ongekend succes, aldus burgemeester Teijssen, heeft Waal wijk wederom op dit terrein in het middelpunt van de belangstelling ge- plaats. Speciaal wilde de burgemees ter wijzen op het feit dat „Cornu Copiae" steeds paraat is en bereid om de festiviteiten in eigen gemeente op te luisteren waarvoor 'het gemeente bestuur het corps zeer erkentelijk is. Hij dankte bestuur en leden voor al les wat het corps voor de gemeen schap 'heeft gedaan en wat het voor Waalwijk betekent. Het gemeentebe stuur is daarvoor zeer erkentelijk en heeft gemeend de raad in de eerst volgende vergadering te moeten voor stellen om „Cornu Copiae" dit jaar nog een extra subsidie te verlenen van 750. - De heer Gerrits, werd door burgemeester Teijssen speciaal gecomplimenteerd voor het grote aan deel dat deze in 'het succes van het corps 'heeft gehad. Tenslotte wenste hij Cornu Copiae nog veel succes in de toekomst. De voorzitter van het corps, de heer Theo Burmanje, dankte in welgeko zen woorden de burgemeester en het gemeentebestuur, voor hun komst en tevens voor de steun en de sympathie die Cornu Copiae steeds mocht ont vangen. Het succes in Kerkrade is mede te danken aan deze financiële steun, aldus de heer Burmanje, die het college de verzekering gaf, dat bestuur en leden steeds hun best zul len blijven doen 'om de naam van Waalwijk ook op het terrein van de muziek hoog te houden. Namens „Waalwijks Belang" waren de heren PHeesbeen en A. Tielen aanwezig om het corps gelukwensen aan te bie den. Naast gelukwensen bood „Waal wijks Belang" een enveloppe met in houd aan. Namens de harmonie St. Crispijn, voerde de voorzitter, de heer Fr. Smolders het woord. Hartelijk en welgemeend feliciteren wij U met het behaalde succes, waarop U trots moogt zijn. U hebt de naam van Waalwijk op dit grote internationale concours hoog gehouden. De heer Smolders bood als stoffelijk bewijs van waardering een mars naar keuze aan. Als voorzitter van de harmonie St. Jan, sprak de heer Jac. V. Mierlo. De bloemenhulde, die wij U reeds hebben gebracht, aldus de heer Van Mierlo, zijn een bewijs hoezeer wij Uw prestatie bewonderen. U hebt uw goede reputatie waar gemaakt, voorwaar een prachtige prestatie waarmede wij U van harte gelukwen sen en waarop U trots kunt zijn. De heer Van Mierlo sprak tenslotte de hoop uit dat het enthousiasme in de vereniging steeds 'bewaard moge blij ven. Namens de jeugdrumband „Ons Genoegen" feliciteerde de heer A. Meijs onder aanbieding van een ge schenk onder couvert, terwijl namens de drumband „Kracht en Vlugheid" uit het stadsdeel Besoyen, de heer J. van Zeist gelukwensen en een ge schenk onder couvert aanbood. Een deputatie van 'het Stichtings bestuur van 'het Gemeenschapshuis vertegenwoordigd door de 'heren A. Pullens en J. v. Lier bood naast har telijke gelukwensen fraaie bloemen aan. Een buitengewoon sympathiek woord sprak de instructeur van het Corps de heer Gerrits. Op de eerste plaats dankte hij het bestuur van „Cornu Copiae", voor de prachtige samenwerking en 'had veel dank en waardering voor de leden van het corps, voor 'hun volgzaamheid en ijver, gedurende de repetitie's aan de dag gelegd. Een bijzonder woord van dank 'had 'hij voor de tambours. De werkwijze, zoals wij die toepasten, aldus de heer Gerrits, blijkt nog steeds de beste te zijn. De inspan ning is groot geweest, doCh het blijkt toCh wel, dat die inspanning een enorme vreugde geeft, als men suc ces heeft. Ik ben heel 'blij, aldus de instructeur, dat ik met deze groep fijne mensen naar Kerkrade moCht gaan. Een speciaal woord van dank had hij voor Crisje de Peffer, die het moeilijkste instrument te bespelen 'had, doch dit uitmuntend dêed. Al len hartelijk dank, aldus de heer Ger rits en in september gaan we weer verder. Nadat de voorzitter, de heer Theo Burmanje, alle besturen van de vere nigingen, die blijken van belangstel ling hadden gegeven, hartelijk dank had gebracht, en de hoop had uitge sproken dat het volgend jaar weer met alle Waalwijkse verenigingen de „Taptoe" in Waalwijk zal kunnen worden verzorgd, dankte hij de gehe le Drumband doch speciaal de in structeur, de heer Gerrits, die zo'n groot aandeel in het succes heeft ge had. Als stoffelijk bewijs van dank en erkentelijkheid bood hij de heer Gerrits een geschenk onder couvert aan 'en diens echtgenote fraaie bloe men. De heer Hamers was de tolk van het werkcomité, toen hij de heer Ger rits dank bracht voor alles wat deze voor het Jachthoorncorps heeft ge daan. Hij was daarvoor zeer erken telijk en hoopt dat het corps met de instructeur 'op dezelfde voet door zal kunnen gaan. Zijn welgemeende woorden werden onderstreept door de aanbieding van een geschenk on der couvert van de werkende leden aan hun sympathieke instructeur. De heer Gerrits dankte de werkende le den hartelijk en besloot met „Ik denk er niet aan om hier weg te gaan. aSy+sj '4 Het voltallige bestuur van het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de V.Y. RKC die haar terrein en hun clubtent welwillend beschikbaar 'had gesteld voor en kele repetitie's voor de marswedstrij den. Tevens bracht hij extra dank aan de directie en redaktie van de „Echo van het Zuiden" te Waalwijk, die 'n fotoreportage in het verschiet stelde van de vandaag gehouden receptie, een geste die op zeer hoge prijs werd gesteld. Nog lang bleef men hierna gezellig bijeen. We twijfelen er niet aan of deze spontane huldiging van zovelen, JUWELIER Grotestr. 231a Tel. 2625 Waalwijk Voor hen echter die thuis blijven is ook in eigen stad een unieke ge- zal voor „Cornu Copiae" een aan sporing zijn, om op de ingeslagen weg voort te gaan, een weg, die naar we hopen zal leiden naar zo mogelijk nog grotere successen in de toekomst. Tijdens de receptie deelde de voor zitter ons mede, dat „Cornu Copiae" enkele zeer vererende uitnodigingen heeft ontvangen n.l. om op 10 sep tember a.s. de Taptoe „Exbando" te Oosterhout te komen opluisteren en op 11 september a.s. een bloemencor so te Valkenswaard. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz. Burgemeester J. Teijssen hiedt de heer Th. Burmanje, voorzitter van het korps, zijn gelukwensen aan. a.s. Vrijdag gaan de poorten van de schoenfabrieken en Leerlooie rijen voor 2 weken dicht en breekt de vakantie aan, voor hen, die in deze bedrijven werkzaam zijn. De tijden zijn sinds vroeger heel wat veranderd. Destijds werden schoen fabrieken en looierijen met de kermis gesloten en kon men ker mis vieren. Van een eigenlijke va kantie was toen praktisch nog geen sprake. Men ging in die tijd wel eens een dagje uit, doch een groot gedeelte van de kermisdagen werd thuis en in de café's doorgebracht, en wanneer men dan na de kermis weer aan het werk moest, was men meestal helemaal niet uitgerust, zodat de eerste dagen dat men weer aan het werk was, dit nogal moei lijk ging vanwege de drukke ker misdagen. Thans is dit echter anders. Met de kermis draaien de fabrieken ge woon door en wordt er gewerkt. De weknemers krijgen nu de eerste twee weken van augustus vakantie hetgeen een grote verbetering kan worden genoemd. Immers wanneer men een jaar lang in de fabriek heeft gestaan en gewerkt, is de vakantie nodig, om eens flink uit te rusten, om daarna weer met fris se moed aan het werk te kunnen gaan. Natuurlijk brengt niet iedereen zijn vakantie op dezelfde wijze door. De een gaat op reis, terwijl de ander zijn vakantie in de hui selijke kring doorbrengt. Boven dien wordt er voldoende gelegen heid gegeven om per autobus aan een of meer uitstapjes deel te ne men. Een beeld uit légenheid om eens kennis te ma ken met het Waalwijkse Schoenen museum, waar vele Waal wij kers die nog niet de drempel van dit museum hebben overschreden, nu eens een blik kunnen werpen in de nieuwe vitrines, waarin oude en nieuwe produkten van de Waal wijkse industrie staan te pronken. Dit museum voor de Schoen- en Lederindustrie heeft gedurende de vakantietij d reeds een groot aantal bezoekers getrokken. Terwijl normaliter slechts enke le mensen per dag dit voor de Be- nulux unieke museum bezochten, bedroeg dit aantal de laatste weken ruim 70 personen per dag. Ook de het Schoenenmuseum. buitenlandse belangstelling voor de collectie, die in het museum is bij eengebracht, neemt toe. Vooral de Franse-, Belgische- en Zwitserse toeristen tonen veel interresse. Voor de huidige drukte zijn waar schijnlijk de via de verschillende V.V.V.-kantoren verspreide folders van grote invloed geweest. De di rectie verwacht, dat wanneer de vakantie van de schoenmakers be gint, velen van hen van de gelegen heid gebruik zullen maken om het Schoen- en Ledermuseum te be zichtigen. Zeker voor hen is dit interressant en leerzaam. Allen echter wensen wij gaarne een pret tige vakantie. collectie 1966 Zaanse- Sallanders- Twentse- Friese- stoeltjes- en staart klokken

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5