J l. VAN WIJLEN Zl 1. Door PHILIPS betalingsservice deze nieuwe TV nu voor iedereen betaalbaar bij Van Wijlen II Zn. gesloten Smid je Verholen en de strijd tegen Mars HYPOTHEKEN P.K. JANSEN OPROLBARE RAAMHORREN uitneembare raamhorren hordeuren betalings-service 't is 'n PHILIPS uw merk van service en vertrouwen Heistraat 211Sprang-Capelle, tel. 0416 7-2441 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 AUG. 1966 Mijnheer Robert is teruggekomen JAN HENSEN Verf - Behang DEKKERS Vamor Autorijschool „SNIJDERS" Zet dè Fa. J. H. Scholt Zn. Nu kan iedereen een nieuwe TV aanschaffen. Ondanks de lage prijzen en hoge inruilbedragen zijn er maar weinigen, die zomaar ineens het hele bedrag ter beschikking hebben. Maar dat is niet erg. Integen deel. Voor duurzame artikelen is het volkomen ver antwoord de betaling te spreiden. Daarom is er ook het volkomen verantwoorde systeem van Philips om iedereen in de gelegenheid te stellen via de betalings service Philips produkten aan te schaffen. Daarom moet u er eens naar komen vragen wat dit voor u kan betekenen, vandaag nog. ledereen zou nu een gloednieuwe TV moeten hebben. Veel te veel mensen zitten met een verouderd TV- apparaat. Hun kijkplezier wordt vaak bedorven door slechte beeldkwaliteit, storingen en minder goed ge luid. Niet te geloven? Pak dan eens zo'n moderne Philips TV, druk op de knop en floep, daar is het haarscherpe beeld, prachtig genuanceerd en fluweel zacht, dank zij de unieke Philips Direct Vision beeld buis met een even uniek Philips gradatiefilter. Prak tisch alles wordt automatisch geregeld. Nog twee dingen moet u zelf doen: het nummer van de zender kiezen en het knopje indrukkèn voor aan of uit. Wat 'n gemak. En wat 'n keuze, want op elk modern PHILIPS toestel zit natuurlijk het tweede net. :OPYRlOHT STUDIO AVAN DE VERANTWOORDE REGELING VOOR EEN VERANTWOORDE AANSCHAF Kies bij de PHILIPS specialist om: de betrouwbare garantie het deskundige advies de uitgebreide service 't complete Philips assortiment het hoge inruilbedrag E v, FEUILLETON door: Joseph Hocking 22. HOOFDSTUK XII Bertha en haar vader „Vertelt u liever eens", zei Bricht- auer, „hoe gaat het toch met mijn vriendinnetje Bertha Legner?" Maar mijn heer Borlas gaf er niet dadelijk antwoord op. Hij zat nog na te denken over wat zijn gastheer zoëven had gezegd. Hij kon zich maar niet voorstellen, dat Robert Reichmann zoiets gezegd zou hebben. Hij wist maar al te goed, hoe weinig belang deze steeds in de overleveringen en gebruiken van zijn familie had gesteld. En nu had hij te kennen gegeven, dat hij zich zoveel daarmee bezig had gehouden, dat hij hervormingen wenste in te voeren en, waar het hem goeddacht, zou afwijken van de oude regel. De predikant voelde zich vijandig tegen de jongeman gestemd. En toch, ondanks dat al les, was hij ervan overtuigd, dat hij tegenover Robert Reichmann zat. Dat hij twijfelde zonder vol doende grond. Hij moest er nog eens rustig over nadenken. „Bertha en ik zijn van jongsaf dikke vrienden geweest!" hoorde hij Robert zeggen. „Ze was natuur lijk nog maar een kind, maar u zult u toch ook wel herinneren, dat vader grote verwachtingen op ons had gebouwd!" „Hé? Wat?.. O., ja.. Bertha.. ja, die is nu natuurlijk een jonge vrouw geworden „Ze had zelfs aanleg om een moo ie vrouw te worden als ik het me goed herinner. tenminste in mijn ogen vervolgde Brichtauer. „Ze is een goed kind.een best kind. ze is al een hele hulp voor Bödlich ik wilde, dat haar vader tot onze gemeente behoorde. Ik heb niemand van haar slag.hele maal niemand". „Is ze veel veranderd?" „Dat weet ik niet. Dat zie je zo niet, als je iemand aldoor mee maakt, maar ja. veranderd zal ze wel zijn. Ik heb haar vanmiddag nog gesproken". „Ik heb me vaak afgevraagd of ze al getrouwd zou zijn". „Neen, dat is niet het geval. Het had natuurlijk best kunnen zijn, want ze is een heel innemend meis je en erfdochter bovendien. Hun landgoed brengt veel op en de landheer heeft nooit zijn inkomen opgebruikt". „Arthur en ik hebben nogal eens om haar gevochten", zei Brichtau er, om nog meer te weten te komen. „Ja, dat weet ik nog. En Arthur zou werkelijk een heel goede par tij voor haar zijn. Hij heeft altijd veel van haar gehouden en ik ge loof dat ze hem ook graag mag. Ze zien elkaar nog al eens". Brichtauer kende Bertha niet en toch voelde hij zijn afkeer van Ar thur op dat ogenblik stijgen. „Ik voor mij zou het een heel wenselijk huwelijk achten", Ver volgde de predikant. „Arthur is 'n jongeman, op wie niets te zeggen valt. Hij heeft veel invloed in de gemeente en zou een uitstekende man voor Bertha zijn". „Doet Bertha nu zoveel aan goede werken?" vroeg Brichtauer. „Als meisje was daar niet veel van te merken. Ze was een echte wilde bras". „Ze is een best kind, en heel menslievend. Bödlich heeft me wel verteld, dat ze er eigen ideeën op na houdt, maar zij is toch een goed kind. En ze is eerlijk en oprecht. Ze heeft een hartgrondige afkeer van alles wat naar bedrog zweemt. En Bödlich zegt, dat ze een soort aparte gave heeft om onwaarheid te ontdekken. Als hij ergens aan twijfelt, roept hij altijd haar hulp in en ze heeft nog nooit gefaald". „Een soort vrouwelijke detective dus?" „Neen, dat nu juist niet, maar ze heeft een soort instinct om te voe len of men haar waarheid of leu gens vertelt. Juist omdat ze zelf zo openhartig en eerlijk is, heeft ze zo'n afschuw van alles wat op gekneoi lijkt". „Is ze dus zo zo uitpluizerig geworden? Dan moet ze wel erg veranderd zijn", zei Brichtauer. „Helemaal niet. Maar ze hoeft de mensen maar aan te zien om te weten of ze oprecht zijn of niet". Brichtauer zweeg. Zó had hij zich Bertha nooit kunnen voorstellen. Reichmann had altijd over haar ge sproken als over een vrolijke wild zang. „Ze doet zeker ook veel aan wel- dadigheidsbazars en zo meer?" „Neen, dat is nu juist waarin ze het met Bödlich niet vinden kan. Ze houdt niet van goed doen in 't openbaar. Ze is geen lid van enige vereniging, omdat ze van geen ver band houdt. Ik voor mij vind, dat ze wel wat te veel van sport en ander vermaak houdt „Ik zou heus bang voor haar gaan worden", zei Brichtauer. „En ik had me nog al voorgesteld, haar een bezoek te gaan brengen als ik haar morgen niet ontmoette. Maar nu Peters kwam binnen. „Mijnheer Legner en mejuffrouw Bertha laten belet vragen, mijn heer!" Weer bekroop Brichtauer de angst voor een misgreep of vergissing. Hij bleef zwijgend zitten. „Zal ik hem binnenlaten, mijn heer?" vrOv,g Peters. Ogenblikkelijk was hij zichzelf weer meester. Hij wilde vechten tot het laatste tegen het wantrou wen van de predikant, tegen de ietwat griezelige helderziendheid van dat meisje. „Natuurlijk Peters, laat ze bin nenkomen!" riep hij hartelijk, ter wijl hij opstond en naar de deur liep. Maar voordat hij er was, kwam een kloeke, blozende man van ruim vijftig jaar het vertrek binnen. „Hallo, Robert, beste jongen!" riep hij joviaal uit. „Je ziet, ik kon niet langer wachten met naar je toe te komen. Bertha kwam van middag met de boodschap van de pastorie, dat je terug was en zodra ik gegeten had, heb ik de wagen laten voorrijden om te komen kij ken hoe je het maakt. Welkom, jon gen, hartelijk welkom! Ik ben blij, dat ik je weer eens zie.heus echt blij!" „Dat is erg aardig van u, mijn heer Legner!" riep Brichtauer uit. ,,Ik durfde niet veronderstellen, dat u vanavond al komen zou, maar als u er morgenochtend niet geweest was, dan zou ik zelf naar u toege komen zijn. Heus, net is meer dan aardig van u om te komen. Ik ver dien het eigenlijk helemaal niet!" „Je bent er nu eenmaal, Robert, en geen oude koeien uit de sloot halen! Je weet heel goed, dat ik je altijd graag heb mogen lijden! On danks je wilde haren!" Hij had Brichtauer's handen heel die tijd vastgehouden en hartelijk geschud. Hij scheen zijn dochter en de predikant helemaal vergeten. Het is fijn, om weer een Reich mann in 't oude huis terug te zien", vervolgde hij. „Ja, Robert, het was een zware slag voor ons, toen je vader stierf! (Wordt vervolgd) op nieuwbouw 80 k 90% van de stichtingskosten. Ook op bestaande pan den 90%. Lage rente, aantrek kelijke condities, geen bemiddelingskosten. Dr. Ariënsstraat 5 Tilburg - telef. 20036 AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsstraat 107 - 111 Waalwijk Wegens vakantie van 19 augustus tot 4 sept. en SCHOONMAAK ARTIKELEN Schildersbedrijf Stationsstraat 31 Waalwijk Telefoon 2708 Plasü-Color Dealer Uw adres voor rijles Laageinde 36 Tel. 2102 Waalwijk Tevens opleiding voor auto bus en vrachtwagen. Voor le klas MEUBELSTOFFEERWERK naar: J. JANSEN EN ZONEN Grotestraat 275, Waalwijk Tel. 04160 - 3381 118. „Kom mee, mannen! Op naar de linie!" beval de aanvoerder van de zojuist gelande valschermjagers. Hij keek op een landkaart en een kom pasje en begon toen in sluipende houding door het bos te lopen naar de plaats, waar hij een grote con centratie van Russische, Ameri kaanse en Engelse troepen ver moedde. Niets ontziende bloed dorst klom in zijn ogen en hij mom pelde knarsetandend voor zich heen. Zijn roekeloze plannen waren dui delijk: hij zou de mensen wel eens wakker schudden uit hun zelfge noegzame vredesslaapje. Edoch, dit wakker schudden zou héél an ders uitpakken en het zou de wre de schurk zelf zijn, die wakker ge schud werd. Plotseling immers trof een afschuwelijk gebrul zijn oor, dat hem de weinige haren onder de helm ten berge deed rijzen. On middellijk zocht hij dekking ach ter wat bosjes en struikgewas, en zo sloop hij naar voren, voetje voor voetje. En steeds maar weerklonk dat afschuwelijk gebrul. Voorzich tig gluurde hij tussen de bescher mende bladeren door, doch toen trof hem een zó vreselijk en af schuwelijk schouwspel, dat hij zich onpasselijk moest afwenden! „Ik. ik b ben toch echt wel iets ge wend mompelde hij dof. „Maar nu zijn we te laat! Er zijn reeds andere machten aan het werk ge weest! De Russen en de Amerika nen zijn al met elkaar aam het vech ten, doch om een of andere ge heimzinnige reden zijn ze daarbij teruggevallen op de barbaarse tac tiek van 't gevecht van man tegen man! En natuurlijk staan de En gelsen daar in zalig nietsdoen bij te kijken. Die wachten natuurlijk het ogenblik af, dat beide partijen murw zijn om dan in te grijpen, in dachtig het spreekwoord van de twee vechtende honden en 't been, waarmee de derde hond heenliep". Tot zover was de schurkachtige soldaat van Mars gekomen, met z'n gemompelde toespraak, toen het toeval wilde, dat de Amerikanen en Russen hun sportieve balspel in zijn richting verplaatsten. „Help me!" diep de snode schurk uit. „Ze willen ons ook in de barbaarse ge vechten betrekken! Daar zijn we veel te fijn voor gebouwd!" Dit hulpgeroep werd dadelijk overge nomen door de andere soldaten van Mars, die ondanks al hun kennis van het wrede oorlogsbedrijf tóch niet in staat waren het verschil te zien tussen een veldslag en een doodgewoon partijtje Amerikaans voetbal. En dat was de reden, dat zij met blikken van doodsangst in de ogen allemaal wegvluchten, vér weg de bergen inen niemand heeft ze ooit weergezien. 9 Handelsmetk van Hunter Douglas ZONNESCHERMEN MET Afuminium bekleding. Duurzame zonwering. Geen winterberging. ALUMINIUM JALOEZIEËN Decoratief en practisch. zon naar Uw hand. Winterdijk 8 Waalwijk Telefoon 2191 MARKIEZEN ZONNESCHERMEN ROLLUIKEN

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3