wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Diamanten bruiloft in Sprang-Capelle to orm Waalwijkse b.v zaterdag 45 „W.B.C." viert jarig bestaan ^Vollybalvereniging „Avanti" hoopt ook dit jaar op succes Natuurzuivere DAMESSTOFFEN uitsluitend bij f V frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Veel belangstelling voor vluchten N.L.M. Zaterdag receptie in De Hoefslag Raad van Drunen behandelt enkele belangrijke punten Voor jongeren Voor eerste maal in le klas Halve dagen werken IBMll EEFT Zes Nederlanders gered van zinkende kotter Modehuis Van Dijk houdt 6 september show in „Lido" VOOR EEN GROTE KEUZE in Modehuis „MARIANNE" VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 87e JAARGANG No. 67 van het Zuiöen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 1 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 lOct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" w Is een gouden bruiloft reeds een bijzonderheid, een diamanten bruiloft is toch zeker een grote zeldzaamheid. Deze zeldzaamheid hoopt het echt paar A. de Jong-Spuijbroek aan het Oosteind te Sprang op dinsdag 30 augustus te beleven. De heer en me vrouw de Jong-Spuijbroek, respectie velijk 84 en 82 jaar, mogen zich nog verheugen in een goede gezondheid en genieten nog met volle teugen van het leven. Deze zomer maakten zij nog een vakantie-reis naar Luxem burg, waarvan zij ons enthousiast ver telden. Het diamanten paar is zeer dank baar voor alles wat zij nog mogen be zitten en wat zij nog mogen meema ken. Met hun 7 kinderen, 19 klein kinderen en vier achterkleinkinderen hopen zij op 30 augustus a.s. het heugelijke feit vooral in de intieme familiekring te mogen vieren. Dat hiervoor ook hun in Australië wonen de dochter overkomt, is voor de oud jes natuurlijk een gebeurtenis waar naar zij vol verlangen uitzien. Het diamanten paar, dat in de afgelopen 60 jaar veel lief, maar ook veel leed meemaakte - 't echtpaar heeft o.m. een drietal kinderen verloren - is dankbaar dat hun kinderen zich allen een goede positie hebben verworven en dat zij allen thans mogen delen in de met voor 60 jaar vergeleken veel verbeterde levensomstandigheden. Op 30 augustus zal van 3 tot 5 u. in de zaal van de Chr. Volkbond een receptie worden gehouden, waarop iedereen de gelegenheid zal worden gegeven het diamanten paar te felici teren. Overigens 'ligt het in het voor nemen het heugelijke feit in intieme kring te vieren. Wij wensen het echt paar de Jong-Spuijbroek een blijde en dankbare feestdag toe. Dat het hun niet aan belangstelling zal ont breken, staat bij voorbaat wel vast. Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1968 van alle kanten I Direct doen— atuur een kaartje of kom even lange: u krijst de fraai geïllustreerd» meubelcatalogus ge heel gratis. JUWELIER Als de NLM op de boekingen voor de eerste vluchten van het binnen landse luchtnet afgaat, dan zal zij het meer van het noorden en oosten dan van het zuiden moeten hebben. Voor de twee trips van Groningen via Twente naar Schiphol van komende maandag zijn 36 stoelen van de Friendship al allemaal bezet. Er be staat zelfs al een wachtlijst. Een der oudste, waarschijnlijk de oudste der Waalwijkse biljartver enigingen, de B.V. W-B.C. bestond op 21 augustus j.l. 45 jaar. Een res pectabele leeftijd voor een biljart club. Op 21 augustus 1921 n.l. be sloten enkele echte Waalwijkse bil jartliefhebbers tot oprichting van een vereniging, die de naam kreeg van W.B.C. (Waalwijkse Biljart club). De eerste voorzitter werd de heer J. Klerks, die jaren later werd op gevolgd door resp. de heren Fr. Slaats, M. Vughs, J. Zijlmans en A. Ver hoof stad, die nu reeds 4 jaar de vereniging op voortreffelijke wijze leidt. Trouwens al deze voorzitters heb ben zich voor de thans 45 jarige vereniging grote verdiensten ver worven, waardoor W.B.C. in al die jaren een vooraanstaande plaats heeft ingenomen in de biljartsport van Waalwijk. Van de oprichters is alleen de heer M. Vughs nog lid van de W. B.C. en hij zal dan ook zaterdag a.s. wanneer de vereniging recipieert 't middelpunt zijn van de feestelijk heden. Een feestcomité is benoemd aan wie de regeling van een en an der is opgedragen. Eveneens zullen zaterdag een drie tal zilveren jubilarissen worden behuldigd. Dit zijn de heren Jac. Pullens, A. Hombergen en A. Heef- fer. Nauw verbonden met de jubi lerende vereniging is de familie van Berkel aan de Putstraat. Van af haar bestaan is de W.B.C. daar gehuisvest op een wijze, die bewon dering afdwingt. In dit lokaal was de W.B.C. werkelijk thuis en dit bleek ook, uit de stemming tijdens het afscheidsfeest, dat mevr. de Wed. van Berkel haar jongens aan bood, nadat vooraf een H. Mis in de St. Janskerk was bijgewoond. Tijdens dit afscheidsfeest bleek overduidelijk hoe sterk de banden waren, die de W.B.C. met de fami lie van Berkel verbond. Men was echter gedwongen naar een andere clublokaal uit te zien, daar dit oude pand op de hoek Gro testraat-Putstraat zal worden afge broken. Onverbrekelijk echter zal de naam W.B.C. met die van de fa milie van Berkel verbonden blij ven. Een nieuw clublokaal werd gevonden in Café-Bar „De Hoef slag" bij de heer en mevrouw van Willigen-van Mook, waar de ver eniging zaterdag ook zal recipieren. Een groot verlies leed de W.B.C. in het jaar 1963 toen hun lid P. van Veldhoven ,die jaren lang secreta ris-penningmeester der vereniging was, kwam te overlijden, terwijl in het afgelopen jaar de heer C. v. Berkel het tijdelijke met het eeuwi ge verwisselde. Het leven - dus ook het vereni gingsleven - gaat echter door en zo is dit ook het geval met de 45-jari ge jubilarrese, die een tijd van gro te bloei doormaakt. De geest onder de leden is pri ma, de clubavonden worden uit stekend bezocht, zodat alle facto ren aanwezig zijn om over vijf ja ren het gouden bestaansfeest te kunnen vieren, hetgeen we de W.B. C. van harte toewensen. In de vrijdag a.s. te houden open bare raadsvergadering zal een voor stel aan de orde komen, voor het be schikbaar stellen van een krediet van f. 378.330 voor de omschakeling der gemeente Drunen op aardgas. Reeds in juni besloot de raad een bedrag van f. 33.000, - uit te trekken voor de bouw van een gasctntvangstation aan de Stationsstraat. Voor januari van het volgend jaar, wanneer het aardgas de gemeente Drunen zal hebben bereikt, hetgeen n.l. in de bedoeling ligt, zal men alle voorbereidingen achter de rug dienen te hebben; alle twee-, tweeeneenhalf- en drie-pitscomforen zullen worden verwijderd en een gelijkwaardig toe stel zal dan grotis beschikbaar wor den gesteld. Al-een de bezitters van 3-pitscomfo- ren krijgen er een twee en eenhalfpits voor terug. Ook was- en industrie- comforen en bakoventjes worden gra tis vervangen. Hiertoe werd besloten, omdat vervanging eenvoudiger is dan ombouw. Bij vervanging van fornui zen, haarden, geisers enz. wordt een inruilpremie gegeven en bovendien 10 procent op de aanschafprijs. Eveneens zal de raad worden ge vraagd, aanvullende bedragen te vo teren voor de uitbreidingsplannen Naulanden en Braken-Oost. Voor de Naulanden is nodig f. f. 101.511,40, waarmede het geïnvesteerde bedrag voor dit plan op f. 1.011.603,40 komt. Voor Oost is nodig 86.595,14 gulden. Hiermede komt het totaal aan kosten voor dit plan op f 1.304.962,89. In de pre-adviezen geven B. en W. de raad een over zicht van de stand van zaken, waar bij echter wel wordt gezegd, dat deze aanvullingen geen consequentie's hebben voor de koopprijzen. Tenslot te vermeldt de agenda voor vrijdag nog verzoeken voor twee onderwijs- kredieten, voor de verkoop van vijf woningwetwoningen en voor de ver koop van 11 percelen grond. snijdt bij Hollandia het mes- aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De Waalwijkse volleybalvereniging „Avanti" is mo menteel druk bezig de laatste voor bereidingen te treffen voor het ko mende seizoen. Voor de eerste maal in de nog korte geschiedenis van de vereniging komt het eerste team het komend seizoen uit in de eerste klas van de NEVOBO. Vorig jaar promoveerde dit team middels pro motiewedstrijden. „Avanti" dat in april haar eerste lustrum vierde was de eerste twee jaar van haar bestaan alleen maar een gezelligheidsvereniging die was ontstaan op initiatief van personeel leden van de firma van Leeuwen uit Waalwijk. De dames wilde ech ter ook wel eens competitiewed strijden spelen en zo besloot men in 1963 aan de competitie te gaan deel nemen. En met succes want het eerste jaar werd de tweede plaats bereikt. Het tweede jaar, toen de heer J. Kuijsten uit Waspik de training verzorgde was weinig succesvol. Het team eindigde op de vierde plaats. Vorig jaar liet „Avanti" niet met zich spotten. Ongeslagen be reikten de dames de eerste plaats. Door een zege in de beslissings wedstrijd tegen „Favorita" uit Goirle kon trainer P. v. d. Meij den- berg zijn team de eerste titel be zorgen. De 25 leden van „Avanti", dat met twee teams in de competitie uitkomt, trainen iedere donderdag avond in de Ulo-school van de St. Antoniusparochie. Men wil het ko mende jaar goed beslagen ten ijs komen. Om een zo goed mogelijke voorbereiding te krijgen neemt „Avanti" aan verschillende tour- nooien deel. In Udenhout werd on langs nog een eerste prijs behaald. Nieuwe leden zijn bij deze Waal wijkse vereniging van harte wel kom. Op de trainingsavonden (don derdags) zijn aspirant leden welkom. Het ljgt in de be doeling van het bestuur om vol gend jaar in Waalwijk een volley- baltournooi te organiseren om zo ook de Waalwijkse jeugd met deze tak van sport kennis te laten ne men. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kimt verdienen. Sfe* 4 Volleybalteam „Avanti" met trainer. Waalwijkse biljartvereniging „W3.C." met bestuur en leden. Voor de monding van de Nieuwe Waterweg is maandagmorgen de Ne derlandse zeilkotter Morning Star ge zonken, op 't moment, dat 't scheep je - juist binnen de pieren - op sleeptouw achter het Britse schip Isle of Aly hing. De zes opvarenden wa ren toen al overgenomen door het Britse schip. De Morning Star was zondagmid dag uit Harwich vertrokken met aan boord de 70-jarige pater F. Dury, de 21-jarige A. Broks en drie jongens en een meisje in de leeftijd van 14 tot 16 jaar. Zij kwamen allen uit Am sterdam. Zondag kreeg men met veel moei lijkheden te kampen. Tenslotte maak te de Morning Star door het uitvallen van de hoofd- en de reservepomp veel water. Op een gegeven moment had men ook geen radiocontact meer met de vaste wal. Pater Dury be sloot vuurpijlen af te schieten om zo de aandacht van andere schepen te trekken. Toen bijna alle vuurpijlen waren verschoten, werd de kotter op gemerkt door de Isle of Aly, die de pater en de jongelui aan boord nam. De zinkende kotter werd op sleep touw genomen. 0,p dinsdag 6 september a.s. orga niseert Van Dijk, modehuis te Waal wijk in café-restaurant ,,Lido" een modeshow 1966-67Er zal 'n kleur rijke collectie worden geshowd, vol internationale modevondsten, winter- warme deux-piëces en mantelpakjes, 100 scheerwollen jersey's, maintel- creaties met edele bontsoorten en in sportieve tweeds, exclusiviteiten en prettig dragende, modieuze japonnen. Kortom een collectie met stijl en per soonlijkheid. Lady-speaker is mevr. Maggy Sie- renberg. De modelhoeden zijn van Maison van der Sanden. Het ham mondorgel zal worden bespeeld door Nol Kok. Er wordt geshowd 's-mid- dags om half drie en 's-avonds om 20.00 uur. Kaarten a f. 3, - inclu sief consumptie's, te verkrijgen in de zaak en telefonisch onder no. 04160- 2909 met vermelding middag- of avondshow. Telefonisch bestelde kaarten kunnen worden afgehaald aan de kassa in de zaak. Iedere toe gangskaart geeft bovendien recht op gratis busrit vanaf de markt naar „Li- do" en terug. Vertrektijden der bus vanaf Markt, kwart over 2 en half 8. Dringend wordt geadviseerd de kaar ten tijdig te bestellen. met steeds de nieuwste kleuren en dessins Stationsstraat 29 Waalwijk Telefoon 4171

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5