Wethouder L. van Drunen stelt zich niet meer herkiesbaar Van Haren produceert ieder jaar miljoenen paren schoenen Rond de Drunense raad Zangkoren huldigden vrijdag zilveren paar Sars-v. d.Zande IN JANUARI AARDGAS IN DRUNEN WAALWIJKS BEDRIJF 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 AUG. 1966 3 Afscheid van drie raadsleden Ombouw toestellen Vlijmen Raad van Waalwijk vergadert donderdag Agrarische dagen in Drunen Parkeerterrein van 600 m2 Looierij Koren boden een fraai cadeau aan Parkeerprobleem Sprang-Capelle Een van de voornaamste punten van de agenda van de raad welke vrijdag voor de laatste maal in zijn oude sa menstelling bijeen kwam was wel het beschikbaar stellen van een crediet van f. 378.000,- voor het aanleg gen van aardgas in Drunen en Els- hout. Over dit punt, dat zeer uitvoe rig in het pre-advoes werd toegelicht, werd maar heel kort van gedachte ge wisseld. Het was op de eerste plaats de heer Snoeren die bezwaar maak te tegen de gestelde tarieven, maar de voorzitter alsmede enkele leden van de raad wezen er op dat de ca lorische waarde 1,75 hoger waren en derhalve ook 'n minder m3-verbruik. De heer van Lammeren vroeg of dat bij het te investeren bedrag en de algemene kosten ook de rente bere kend was waarop bevestigend wordt geantwoord. Tevens gaf de heer Van Lammeren in overweging bij de op zet ook rekening te houden met den kleine reservering voor onvoorziene dingen, o.a. aansluiting van onrenda bele gebieden. Verder ging de raad akkoord met de gedane voorstellen. Het publiek zal voorgelicht moe ten worden over de ombouw en de vervanging van de toestellen. Boven dien moet een showroom ingericht worden en bezet met kundig perso neel, hetgeen verzorgd zal worden door het Licht- en Waterbedrijf van de gemeente 'Den Bosch, in samen werking met het voorlichtingscentrum van de Vereniging van Nederlandse Huisvrouwen of i.d. De kosten show en voorlichting worden geraamd op f. 10.000, - De overgang naar aardgas zal geleidelijk geschieden, waartoe de gemeente gesplitst wordt in 4 sectoren. De hiermede verband houdende kosten worden geraamd op f. 3.000,-. De distributie van aardgas heeft tot gevolg, dat alle bij de verbruikers geplaatste apparaten moeten worden omgebouwd of vervangen. Daar de gemeente de verbruikers noopt tot 't gebruik van gas onder een hogere distributiedruk dan tot dusverre ge bruikelijk was, dient het publiek van de overgang geen of zo min mogelijke financiële nadelen te ondervinden. Gesteld mag worden, dat de gemeen te voor de kosten van wijziging huis houdelijke verbruikstoestellen aan sprakelijk is. De raad ging dan ook akkoord met het voorstel om de om bouwkosten van huishoudelijke ge- bruikstoestellen, welke voor ombouw in aanmerking komen, ten laste van de gemeente te nemenvoor kleinere gebruikstoestellen, zoals 1-2-2 Vè- of 3-vIamskomforen, was- en industrie- komforen en losse bakoventjes gra tis een nieuw apparaat beschikbaar te stellen, met dien verstande, dat niet meer verstrekt wordt dan een 2Vê- vlamskomfoor voor een 3-vlamskom- foor. (Kosten ombouw hoger dan kosten nieuwe toestellen). Voor ge bruikstoestellen zoals fornuizen, haarden, geysers e.d. de vervanging te doen plaatsvinden met een inruil- premie en een korting van 10% op de verkoopprijs. Tussen de S.R.O.G. en de N.V. Ned. Gasunie is overeenstemming bereikt over de prijs, waarvoor de ge meenten het aardgas zullen kunnen betrekken. De prijs, afhankelijk van de gelijkmatigeheid, waarmee het gas door de gemeenten wordt afgenomen, zal variëren van 6 tot G Vz cent per m3. Voor de kleinste verbruikers wordt een hoger tarief voorgesteld, maar zonder vastrecht bedrag. De kleinste verbruikers zouden anders nadeel ondervinden. Deze tarieven zijn gelijk aan die van de gemeente Den Bosch en omligende gemeenten en zullen bedragen 1. Bij een verbruik van 160 m3 per jaar, vastrecht per jaar geen; prijs per m3, 32 cent. 2. Van 160, 300 m3 per jaar f. 12, - 25 ct. 3. Van 300, 600 m3 per jaar f. 27, -20 ct. 4. Van 600, 2100 m3 per jaar, f. 87,-, 10 ct. 5. Van 2100, 180.000 m3 per jaar, f. 150, - 7 ct. Meterhuur is niet meer verschul digd, behoudens de huur voor zgn. tussenmeters, welke f. 6, - per jaar bedraagt. Aan de raad werd eveneens een verrekening overlegt van Plan Bra ken-Oost en de Nauwlanden. De voorzitter vond het wenselijk dit nog aan deze raad voor te leggen. Daar de realisering van de plannen voor 't grootste gedeelte werden verwezen lijkt tijdens de zittingsperiode van deze raad. In totaal werd aan de raad nog een aanvullend crediet ge vraagd van f. 87.711,- alsmede f. 13.800,- voor bijzondere voorzie ningen. Voor uitbreidingsplan als zo wel voor uitbreidingsplan Naulanden zal deze verhoging een gevolg zijn dat de grondprijs moet worden ver hoogd i.v.m. e envoordeel van 50.000 gulden tp diverse werken alsmede 'n meer opbrengst van 2 percelen grond aan de Oranjestraat van f. 35.000,-. Hiervoor werd eerder ook geen cre diet gevraagd. Grond werd verkocht aan J. 1. M. Leeuwenberg, Antoniusstraat 4 te Lievelde, voor een bouwterrein op de hoek Amalia van Solmsstraat- Oranjestraat, groot 928 m2, voor de bouw van een Lelybungalow; M. van Iersel, Wolfshoek 30, voor een bouwterrein aan de Pr. Hendrikstraat ter grootte van 832 m2, voor de bouw van een woning; M. Cales, Brakenstraat 14, voor een bouwter rein aan de Amalia van Solmsstraat ter grootte van 832 m2, votr de bouw van een bungalow; W. van der Geld, Kerkstraat 75 voor een bouw terrein aan de Anjerstraat, groot 274 m2, voor de bouw van een wo ning; H. P. Aerts, Eindstraat 50a, voor een bouwterrein aan de Anjer straat, groot 274 m2, voor de bouw van een woning; A. van Dru nen, Bossen 5, voor een bouwterrein aan de Cederstraat, groot 238 m2, voor de bouw van een woning; A. v. d. Sanden, Wolfshoek 72, voor een bouwterrein aan de Cederstraat, groot 238 m2, voor de bouw van een woning; A. P. de Werd, Burg. Smeelelaan 7, Waalwijk, voor een bouwterrein aan de Pr. Hendrikstr., groot 220 m2, voor de bouw van een woning; P. J. Lommers, Kerkstr. 27 te Hedikhuizen, voor een bouw terrein aan de Pr. Hendrikstraat, groot 284 m2, voor de bouw van een woning; P. A. Hagen, Meidoorn straat 16, voor een bouwterrein aan de Brakenstraat, groot 580 m2, voor de bouw van een bungalow; A. C. Cales, Kleinstraat 4, voor een bouwterrein aan de Lindestraat, groot 378 m2, voor de bouw van een woning. De eerste 10 terreinen zijn gelegen in de bestemmingsplannen „Braken- Oost en West I". Hiervoor geldt een grondprijs van f. 22,75 per m2. Tevens keurde de raad goed de verkoop van Woningwetwoningen aan C. v. Wijk; A. M. Tausch; C. v. Mook; A. F. Tausch en H. Ruter. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Vol belangstelling werd in 'heel Neder land op de T.V. naar de 2 renners die op kop gingen gekdken. Vooral naar de Ne derlander Dolman. Maar in Vlijmen keek men naar beide Renners, want de Brit H. Wert, die dit seizoen in Vlijmen op de Vliedberg thuis is 'geweest bij de Vlijmen- se renners P. Deenen waarmee hij vele wedstrijden in Nederland heeft gereden. De Brit zal ook precent zijn op de Vlied berg op 4 september wanneer dan de wie lerronde wordt gehouden. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Corbeill. Afstand 395 km. Los 7 uur. Eerste duif 12.16.36. Uitslag als volgt: M. Klomp 1 2 28; J. Boom 3 11; Jo v. d. Heuvel 4 18; P. Vermeulen 5 15 21; P. v. Dal 6 10 30; A. v. d. Heuvel 7; R. de Vaan 8 19 26; Th. v. Overdijk 9; J. Ki- vits 12 16; Gebr. Kuijs 13; H. v. d. Ven 14 29; P. Diepstraten 17; L. de Laat 20; J, Kuijs W.P., 22 25; R. Berkelmans 23; Th. v. Overdijk 24; P. de Vaan27. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag Held de postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanuit Chate- let België. Afstand 151 km. Los 8-10 uur. Eerste duif 10.31.15. Laatste prijsduif 10.52.Öl. Uitslag als volgt H. Berkelmans 1; P. Vervenne 2; Jo v. d. Hout 3 13; J. Dekkers 4 7; Fr. v. Bok hoven 5 M. 'Nicols 6 10; M. v. Esdonk 8; J. v. Engelen 9; P. Wijkmans 11 15 18 22; M. de Laat 12; H. v. Overdijk 14 19; Sj. v. d. Wiel 16; Gebr. de Vaan 17 20; J. v. d. Dungen 21. Wedvlucht De Zwaluw junioren Gerry v. d. Hout 1; Hanny v. d. Dungen 2 3. Tot slot van de vergadering nam burgemeester Stieger met zeer har telijke woorden afscheid van de drie gemeenteraadsleden welke in de nieuwe raad niet meer zullen te rugkeren. In het bijzonder dankte de burgemeester de heer Van Lammeren voor de wijze waarop hij steeds in de ze vergaderingen zijn stem had doen horen. Hartelijke woorden had hij ook voor mej. v. d. Heyden en voor de nestor van de raad de heer Fr. Ploegmakers alsmede voor zijn beide wethouders. Dit was tevens het mo ment waarop de heer Van Drunen meedeelde dat hij in de komende pe riode wel terug zal keren als raads lid, dit had hij trouwens zijn kiezers beloofd, maar dat hij niet zou terug keren als wethouder omdat hij zich hiervoor niet meer beschikbaar wilde stellen. Over het slot van deze raads vergadering vindt U meer onder ,,Rond de Raad". Nadat vrijdagavond de agenda was afgewerkt, waarvan het be schikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van aardgas wel het voornaamste was, ging burgemees ter Stieger op een hartelijke en vrij uitvoerige manier afscheid nemen van de drie scheidende leden, als mede de beide wethouders, de heren L. van Drunen en A. van Herpt voor de wijze waarop hij in de laatste vier jaar met hun had mo gen samenwerken. Het eerst nam hij afscheid van Mej. v. d. Heijden, die vier jaar ge leden als eerste vrouw in de raad zitting nam en daarmee een nieuw element in de raad gaf. Mej. v. d. Heijden was ook de eerst vrouw die in de raad van Drunen zitting nam. Burgemeester Stieger dankte haar voor de wijze waarop zij het lidmaatschap van de raad heeft vervuld. Zij heeft hier, zoals 't haar paste, niet het hoogste woord ge had, maar zij heeft, wanneer zij het nodig achtte, haar stem laten horen. Het heengaan van Ir v. Lammeren vond burgemeester Stieger zeer spijtig. Ir v. Lammeren was 8 jaar lid van de raad en tevoren was hij in zijn vroegere woonplaats even eens lid van dit college en aldus geen onbekende in gemeentezaken. Burgemeester Stieger prees de gro te deskundigheid van de heer Van Lammeren, de mildheid waarmee hij steeds de gesprekken kon voe ren en de wijze waarop hij, ondanks zijn drukke werkzaamheden, zich steeds op de vergaderingen kon voorbereiden. Speciaal als het ging om financiën wist de heer v. Lam meren opmerkingen te plaatsen en kanttekeningen te stellen, welke in vele gevallen dankbaar als goede tips werden aanvaard. Als lid van de commissie Stadsgewest Waalwijk heeft de heer v. Lammeren de op richting hiervan meegemaakt en ook hier werd zijn deskundigheid zeer gewaardeerd. Een politieke comeback was de hoop van de voor zitter en het applaus dat hierop volgde bewees, dat de meeste leden deze zelfde hoop koesterden. De nestor van de raad, de heer Ploegmakers, sinds 1946 lid van de raad, waarvan 4 als wethouder, was voor burgemeester Stieger aanlei ding om bij dit afscheid ook uitvoe rig stil te staan. De heer Ploegma kers had zijn lidmaatschap op een hem eigen wijze gestalte gegeven. Hij, die zich bijzonder sterk de ver tegenwoordiger voelde van de agra riërs, was zeker niet vlot van de tongriem, maar kon op zeer puntige wijze zijn mening kenbaar maken verdrukte minderheid te moeten op- vedrukte minderheid te moeten op komen. Hij kon dan scherp zijn, maar in de meeste gevallen werd hem dat vergeven. Ook de beide wethouders werden op deze laatste vergadering door burgemeester Stieger hartelijk dank gebracht voor de wijze waarop zij hem in deze afgelopen vijf jaar ter zijde hadden gestaan. Er was in deze jaren zeer veel vergaderd en zeer veel overlegd, omdat burgem. Stieger de mening was toegedaan dat over allerlei zaken de wethou ders moesten worden gehoord. Het was Ir v. Lammeren die in zijn wederwoord speciaal onder de aandacht bracht de prettige sfeer welke er steeds in de raad heeft geheerst en waarop kon worden ge sproken. De aanwezigheid van deze sfeer is van bijzonder groot belang om een gesprek te laten slagen en de veelheid van problemen goed en objectief te kunnen behandelen. Ir v. Lammeren benadrukte dat hij dit werk in de raad, naast zijn andere functie, altijd graag had gedaan en dat hij bijzonder veel spijt had dit college te moeten gaan verlaten, waarbij hij overigens de nieuwe raad een vruchtbare zittingsperiode toewenste. Het was de heer Ploegmakers die in zijn wederwoord tot slot burge- De raad van de gemeente Waal wijk komt donderdag 1 september а.s. voor een openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen. De agenda luidt: 1. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning Grotestr. 49 b en de woning Baardwijkse- straat 1. 2. Voorstel inzake de bouw van 20 woningwetwoningen voor Am bonezen in 't plan Groenewoud. 3. Voorstel inzake advies aan mi nister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening terzake li beralisatie van huur- en woon- ruimtebeleid. 4. Voorstel tot de bouw van een aantal woningwetwoningen in de uitbreidingsplannen Laageinde, Bloemenoord en Groenewoud. 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking tot uitbreiding van de Bernadette kleuterschool aan de Dr. Schaepmanlaan en tot 't beschikbaarstellen van een kre diet van 4.744,22 t.b.v. de in richting van e enderde lokaal. Voorstel tot toekenning van een jaarlijkse vergoeding aan het schoolbestuur van de St. Jozef school terzake van de uitbrei ding van het schoolgebouw aan de Van Duvenvoordestraat met een lokaal. meester Stieger condoleerde met 't verlies van de heer v. Lammeren uit de raad. Hij zeide verder, dat hij het werk in de raad altijd graag had gedaan en vond Drunen een mooie plaats met veel goede men sen. Hij wees er echter op dat hij had gedacht nu te moeten staken en het werk aan jongeren moest werk van de raad altijd met veel belangstelling blijven volgen. Wethouder v. Drunen kwam hier na met de mededeling, dat hij in de volgende zittingsperiode geen wet houdersfunctie meer zou aanvaar den; wel zou hij als lid zitting ne men in de raad. Verschillende men sen hadden hem gevraagd of het waar was dat hij na de verkiezing zich zou terugtrekken. Hij had ech ter beloofd, en dat reeds vóór de verkiezingen, dat hij zou blijven, en belofte maakt schuld. Op 3 september komt de raad in zijn nieuwe samenstelling bij el kaar. De B.B.A.-bus komt niet in de nieuwe wijken. Aan het verzoek om de route in Drunen van de B.B.A. - bussen zodanig te maken dat deze ook in de nieuwe wijken komen, kan voorlopig niet worden voldaan. Dit heeft de directie van de B.B.A. per brief meegedeeld aan het ge meentebestuur van Drunen, naar aanleiding van een verzoek, dat was gedaan door het gemeentebe stuur. De reden die voor deze voor lopige weigering wordt gegeven is, dat de doorreis van de passagiers naar Den Bosch te lang gaat wor den, terwijl ook diverse straten in de nieuwe wijken niet geschikt zou den zijn voor bussen. De directie van de B.B.A. zal echter deze zaak opnieuw onderzoeken wanneer de nieuwe Langstraatweg gereed is, waarop ook de nieuwe routes zul len moeten aansluiten. Eertijds werd door de heer Snoe ren in de raad voorstellen gedaan om de B.B.A. te vragen haar routes te wijzigen, zodanig dat de nieuwe woonwijken hierin werden opgeno men. Tijdens de raadsvergadering van vrijdag werden door burgemeester Stieger mededelingen gedaan aan gaande het afwijzen van dit ver zoek. Door de heer Snoeren werd meegedeeld dat door belanghebben den wederom een verzoekschrift, voorzien van 120 handtekeningen, naar de B.B.A. is gezonden. Vijf jaar geleden werden in Dru nen voor het eerst door de toenma lige R.K.J.B., in samenwerking met de afdelingen Nieuwkuijk, Vlijmen, Herpt en Haarsteeg agrarische da gen georganiseerd. In deze 5 jaren zijn deze agrarische dagen uitge groeid tot een manifestatie van heel Oostelijk de Langstraat. Ruilverka veling, Streekverbetering N.C.B. en Jongerenorganisaties gingen samen werken en reeds vijf jaar worden nu met steeds stijgende belangstel ling door een vast comité waarin uit alle deelnemende plaatsen personen zitting hebben, in september deze agrarische dagen georganiseerd. Nam deze gebeurtenis in de voor gaande jaren slechts een dag in be slag, voor dit jaar zijn er 2 dagen uitgetrokken, met als hoogtepunt 'n Ruiterfeest op zondag. Dit jaar zullen de agrarische da gen voor Oostelijk de Langstraat worden gehouden op zaterdag 10 en zondag 11 september. De gebeurte nissen zullen voornamelijk plaats vinden op het oude voetbalveld van R.K.D.V.C., nabij de Stationsstraat. Voor zaterdag staan op 't program ma vak- en sportwedstrijden en voor zondag een groot ruiterfeest met parade en springconcours, als mede demonstraties. Verder is er op zaterdagavond in de grpte Veiling hallen nog een bal-avond. Hoewel over het algemeen de gang van zaken in de schoenindus trie niet rooskleurig Kan worden genoemd, is het verheugend dien aangaande ook eens een ander ge luid te kunnen laten horen. Dit betreft dan het schoenenconcern van Haren, een der grootste van Nederland, waar wij in de gelegen heid waren eens een kijkje te ne men en waar ons het een en ander werd verteld over de gang van za ken in dit concern. Jaarlijks worden hier ongeveer 2.000.060 paar schoenen gefabri ceerd terwijl in eigen filialen circa 4.000.006 paar schoenen worden om gezet, waarvan een groot gedeelte import. Naar ons werd medegedeeld heeft het concern thans 94 filialen in het gehele land, terwijl op 2 september in Zwolle weer een nieuw filiaal zal worden geopend, terwijl het filiaal in de Warmoes straat in Den Haag geheel wordt verbouwd en gemoderniseerd. Het Van Haren concern heeft thans fabrieken in Waalwijk en Den Bosch, met een pantoffelfa- briek in Oosterhout en de vroege re schoenfabriek van de fa. Oomens te Baardwijk, waar speciaal dames schoenen worden vervaardigd. Ver der beschikt het concern over stikateliers in Vught, Breda en Weelde. De eigen looierij van het Van Haren's concern is de grootste van Nederland. Een eigen timmerfa briek vervaardigt de interieurs voor de filialen. Aan deze timmerfabriek is een bouwbureau verbonden waar een aantal technische tekenaars hun werk verrichten. Alle nieuwbouw en verbouwin- Het zilveren huwelijksfeest van 't echtpaar L. Sars-v. d. Sande te Waal wijk, dat vrijdag j.l. werd gevierd, is voor hen en hun kinderen een dag geworden, die zij niet licht zullen ver geten. De bruidegom is n.l. de be kwame directeur van een aantal zang verenigingen n.l. van het Tilburgse dameskoor ,,St. Cecilia" het Bossche Operakoor; het Vlijmens mannen koor en het Vlijmens dameskoor en van de Waalwijkse Liedertafel Oe fening en Vermaak". In een te voren gehouden bespre king door de besturen dezer vereni gingen werd overeengekomen het bruidspaar een gezamenlijke zanghul- de te brengen en hun een cadeau aan te bieden. De heer Frans Wilmont, een collega en vriend van de brui degom, werd bereid gevonden de lei ding van deze zanghulde op zich te nemen, terwijl alle leden van alle ko ren gaarne bereid waren, hun aan deel te geven in de kosten van het cadeau (een Zaanse klok). Toepasselijker cadeau was nauwe lijks denkbaar, omdat deze klok sym boliseert de vele aangeme momenten (en soms ook onaangename) welke zij samen hebben 'beleefd en de vele uren dat Louis Sars zich ingespannen heeft voor de diverse koren, en dat zijn vrouw hem heeft moeten missen. Vrijdagmorgen werd ter intentie van zilveren bruidspaar in de kerk van O. L. Vrouw Onbe.vl. Ontvangen te Besoyen door pastoor Verbiesen een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij de gezangen werden uitgevoerd door 't R.K. kerk koor van de parochie St. Jan, waar van de bruidegom de bekwame orga nist is. Onder leiding van directeur G. Duyvelaar zong dit koor op voor treffelijke wijze de 4-stemmige Mis van Kuijpers. 's-Avonds kwamen de bovenge noemde zangkoren iii Musis Sacrum bijeen, om hun dirigent en zijn fami lie een zanghulde te brengen. Deze zanghulde had plaats in de grote siciteit zaal boven hotel ,,De Twee Kolommen". Het zilveren paar met hun familie werd hier met gejuich ontvangen, waarna hen o.l.v. Frans Wilmont „zij leven lang" werd toe gezongen. Namens alle koren feliciteerde de voorzitter van „Oefening en Ver gen worden in eigen beheer uit gevoerd, alsook het onderhoud, waarvoor electriciens, monteurs, timmerlieden, etc. zijn aangetrok ken. Natuurlijk kan de eigen looierij niet alle leersoorten die het con cern voor de fabrikage van schoe nen nodig heeft, fabriceren, zodat nog een groot gedeelte moet worden bij gekocht. In diverse fabrieken werken ruim 2.000 arbeiders (sters) en regelmatig wordt nog personeel aangetrokken. Bij dit aantal is niet begrepen het personeel dat werk zaam is in de filialen. De mensen die in de fabrieken te Waalwijk en Den Bosch werkzaam zijn, zijn hoofdzakelijk afkomstig uit deZe gemeenten en omliggende plaatsen. Bovendien worden iedere dag 'n aantal personeelsleden met eigen bussen uit België aangevoerd en 's avons weer thuis gebracht. Dit personeel, hoofdzakelijk jonge man nen, zijn afkomstig uit o.a. Heren thals, Turnhout en Geel. In het pas geopende stikatelier te Weelde werken uitsluitend meis jes, waarvan een gedeelte is opge leid in het stikatelier van het con cern te Vught. Daar het personeel dat in Waal wijk op de hoofdfabriek werkzaam is voor een groot gedeelte met auto, motor, bromfiets of rijwiel op het werk arriveert, wordt er momen teel met man en macht gewerkt aan een parkeerterrein daar ter plaatse, met een oppervlakte van niet minder dan 60o m2. Dit parkeerterrein wordt gepla- veerd met stenen, terwijl er ook inrijstroken worden aangebracht en gecompleteerd met een grote overdekte rijwielstalling. Al met al verschaft het Van Haren concern aan duizenden mensen werk en is een der modernste bedrijven op dit gebied. maak" de heer L. v. Oudheusden, 't zilveren paar. Reeds lang geleden, aldus de voorzitter is de gedachte ge groeid om U bij gelegenheid van Uw zilveren huwelijksfeest te huldigen, en de spontaniteit, waarmede hier al le koren mee instemden, moet voor U wel een grote voldoening zijn. Na mevrouw Sars bloemen te hebben aangeboden, ging de heer Van Oud heusden over tot de aanbieding van het cadeau, waaraan alle leden van alle verenigingen hebben bijgedragen. Wij bieden U deze Zaanse klok aan, uit sympathie en waardering voor 't vele werk dat U doet voor alle ver enigingen en we hopen dat deze klok U nog dikwijls zal herinneren aan deze schone dag voor U en Uw mooi gezin. De heer Van Oudheusden be sloot zijn toespraak met een drie werf hoera voor het bruidspaar. Hierna zongen de gezamenlijke koren o.l.v. Frans Wilmont nog enkele fraaie koorwerken. Zichtbaar getroffen dankte de heer L. Sars met een kort, doch uit het hart gegrepen woord voor deze prachtige zanghulde, voor het waar devolle cadeau en voor de fraaie bloemen, zijn vrouw aangeboden. Al len kregen hierna de gelegenheid het zilveren echtpaar persoonlijk geluk te wensen, voor wie deze dag zeer ze ker onvergetelijk zal zijn geworden en de voor de bruidegom het bewijs was, hoezeer hij als directeur wordt be mind en gewaardeerd. MARGRIETRUITERNIEUWS Zaterdag werd er in Sprang-Capelle een Streekwedstrijd gehouden waarvan de uit slagen als volgt waren Dressuur klasse H 1. Mevr. R. v. d. Sohans-v. Bruchem; 2. Mej. C. Kuysten; 3. A. van Bruchem; 4. M. Rijken. Dressuur klasse B. 1. Mej. Sj. v. Tilburg; 2. De heer Hoeke Nieuwendijk; 3. A. Zwart; 4. Mej. D. de Rooij. Springen klasse L. 1. Mevr. v. d. Söhans-v. Bruchem; 2. Mej. C. Kuysten; 3. M. Rijken; 4. H. v. Bru chem. Springen klasse B. 1. Mej. D. de Rooij; 2. Mej. D. van Pas. Zaterdag 3 september wordt door de Brabantse Plattelands-Jongeren afdeling Sprang-Capelle, de jaarlijkse wedstrijden dag gehouden. Dit als voorselectie voor de Provinciale wedstrijden. De volgende wed strijden worden gehouden: Trekkerbehen digheid, Kalver- of fokwedstrijd, Veebeoor- deling, Toilateren, Handmelken. De wedstrijden worden gehouden bij J. v. d. Schans, v. d. Duinstraat 57, Sprang.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3