Ook in Waalwijk een vrijer woon- en huurbeleid? VERW1EL W.B.C. huldigde zaterdag W. Vugts op hartelijke wijze WAAL V/IJK gesloten W E SMO N Keurslager van der Wiel geopend tt bezorgers of bezorgsters flinke slagersleerling KEURSLAGER AANBIEDING LI M 108 45 JAAR LID - PIJPFITTERS - PIJPLASSERS - CONSTRUCTIE BANKWERKERS - MONTAGE WERKERS 228 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 AUG. 1966 6 Raad beslist donderdagavond LUXE BAKKERIJ Nfeuwkuijk Slagerij Vermeer slagersbediende Receptie was druk bezocht Clubs van De Terp beginnen 29 aug. weer te draaien RKMHC „Waalwijk" wint tweede pri/s op eigen toernooi Ad. v. Overbeek Raad Sprang-Capelle Capelle of halfwas GELDIG VAN 30 AUG. t.m. 3 SEPT. Woensdag gehaktdag donderdag Voor de boterham Stationsstraat 83 Waalwijk Tel. 2884 BESTELLINGEN GRAAG DAAGS TEVOREN Het ligt in de bedoeling van de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, om de gemeenten in N.-Brabant in aanmer king te laten komen voor een geleidelijker terugkeer naar meer normale verhoudingen o,p het gebied van het bouw-, het huur- 'en woonruimtebeleid. Zoals bekend is deze liberalisatie in de woning bouw begin dit jaar voor het eerst aangekondigd en wel voor de gemeenten in de provincies Gronitigen, Friesland, Drenthe, Zee land en Limburg gedeeltelijkDe mogelijkheid om binnen afzien bare tijd voor enkele delen van Nederland tot deze grotere vrijheid te komen werd medio 1965 reeds door de regering in uitzicht ge steld. Minister Bogaers kondigt nu in een brief voor de provincie Noord-Brabant een samenhangend complex van maatregelen aan, waarbij de huidige regulerende voorschriften met betrekking tot de contingentering in de bouw, de huurprijsbeheersing en de huurbe- scherming alsmede de woonruimteverdeling geleidelijk aan ter zijde zullen worden gesteld. De maatregelen, die de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening overweegt, vallen in 3 groepen uiteen De verruiming van de mogelijkhe den in de woning- en utiliteits bouw. De bouw van woningen door particu lieren zal in door de Minister aan te wijzen gemeenten nagenoeg geheel vrij van enig contingent worden toe gelaten. Dit geldt voor de sector par ticuliere huurwoningen met rijks- steun, de sector eigen woningen met rijkssteun en de ongesubsidieerde MAANDAG 12 SEPTEMBER is onze zaak weer Grotestraat 309 Waalwijk sector. Ook voor utiliteitsbouw kun nen ruimere mogelijkheden worden geopend. De bouw van zgn. „woning wetwoningen" zal vooralsnog om budgetaire redenen niet worden vrijgelaten. De verruiming van de particuliere bouwmogelijkheden zou reeds in het najaar van 1966 aan kunnen vangen. Een minder stringent huurbeleid. Zodra, mede door verruiming van de bouwmogelijkheden, de woningvoor raad in een bepaalde gemeente dit toelaat, acht het de minister verant woord om over te gaan tot lossere vormen van huurprijsbeheersing en huurbescherming. Overeenkomstig de ministeriële brief zou dit tijdstip voor Waalwijk gesteld kunnen worden om streeks 1 januari 1968. Een soepeler woonruimtebeleid. In harmonie met bovengenoemd sche ma zal ook de toepassing van de woonruimtewet 1947 geleidelijk moe ten worden beperkt, met dien ver stande, dat deze wet zeer waarschijn lijk niet langer dan 2 jaar nu de on der II genoemde datum zal worden toegepast. Aan het slot van bedoelde brief verzoekt de Minister de gemeentera den om hun standpunt in deze aan hem, door tussenkomst van Gedepu teerde Staten, kenbaar te maken. Daarbij zal overwogen worden of het, gelet op de situatie op de plaatselijke woningmarkt en gezien de beschik bare bouwcapaciteit, verantwoord is, dat in Waalwijk etappesgewijs zal worden teruggekeerd naar meer nor male verhoudingen. Al acht de Mi nister de voorwaarden tot uitvoering van zijn maatregelen, na een daartoe ingesteld onderzoek ,voor de provin cie Noord-Brabant in het algemeen wel aanwezig, dit neemt niet weg de mogelijkheid dat een bepaalde streek of gemeente nog niet rijp is voor de voorgenomen liberalisatie. Na overweging zijn B. en SPRING-CONCOURS In dit onderdeel komen dn de piste aan gespannen taigpaarden, pony's, show van de heer v. d. Brand uit Haarsteeg met 2 aangespannen dekhengsten. Een stoelen dans en een „ta-Ii-ho" voor ruiters beslui ten het sportieve programma. Hoofdprijs van een pony-veulen. Aan de dagen nemen deel Nieuwkuijk, Haarsteeg, Vlijmen, Heusden, Herpt, Heesbeen, Doe veren, Waalwijk, Drunen en Elshout. BEDEVAART Op 11 en 12 september a.s. gaat alhier een processie ter bedevaart naar Kevelaar. Deelnemers hieraan kunnen zich opgeven bij M. van Loon alhier. KONINGSSCHIETEN De Schuttersgilde, alhier, hield haar jaar lijks kondngsschieten. Koning werd de heer J. van Kuik. W. tot de conclusie gekomen, dat de reactie van deze gemeente op de plannen van de Minister positief zal behoren te zijn. Er is hun inziens re den om de verwachting uit te spre ken, dat binnen afzienbare tijd een evenwicht op de plaatselijke woning markt bereikt zal worden. Deze ver wachting baseren zij op de vooruit zichten aangaande de huidige plan nen tot realisering van aanzienlijke complexen woningen, zowel in laag bouw als hoogbouw en op de toezeg gingen van de Mnister in de onder havige circulaire om zodanige con tingenten beschikbaar te stellen, dat een evenwichtssituatie zal worden be reikt. B. en W. kunnen dan ook stellen, dat de plaatselijke sociale woning nood binnenkort in grote mate gele nigd zal kunnen worden, terwijl daar na de bestrijding van de kwalitatieve woningnood, dank zij de differentia tie in de woningbouw en de latere vrijlating van de huurprijsbeheersing, doeltreffend kan worden aangepakt. Bovendien zal, wanneer de le fase van het complex van ministeriële maatregelen in deze gemeente inge voerd zal worden, implicerende een grotere vrijheid van particuliere wo ningbouw, het probleem van het kwa litatieve woningtekort, zij het op lan gere termijn, tot een oplossing ge bracht kunnen worden. Op grond van bovenstaande stellen B. en W. de leden van de raad voor de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, via gedepu teerde staten van Noord-Brabant, te adviseren, de door hem aangekondig de maatregelen in Waalwijk uit te voeren. nog tot nadere aankondiging gesloten Tevens gevraagd: Loeffstraat 36, Waalwijk (hoog loon) Ter gelegenheid van haar 45 jarig bestaan, hield de B.V. W.B.C. te Waalwijk zaterdag een receptie in haar nieuw clublokaal café „De Hoefslag" in de Grotestraat. Tijdens deze receptie had de huldiging plaats van een viertal trouwe leden der vereniging, waarvan de heer M. Vughs, die niet alleen 45 jaar geleden de W.B.C. mede oprichtte, doch deze al die jaren trouw bleef, zodat deze jubilaris extra in de bloemetjes werd gezet. Verder waren daar de andere jubilarissen n.l. Jac. Pullens (35 jaar lid) A. Hombergen (30 jaar lid) en A. Heeffer (25 jaar lid) die eveneens op passende wijze werden gehuldigd. Des middags werd de. 45 jarige jubilaris de heer W. Vu/fts door de gehele vereniging aan zijn woning in de Putstraat afgehaald en ging het vandaar uit in een vijftal auto's begeleid door de jeugddrumband „Ons Genoegen" naar het nieuwe clublokaal café „De Hoefslag". Hier was het de voorzitter van de W.B.C.de heer A. Verhoofstad, die zich op de eerste plaats richtte tot de heer Vugts. Hij noemde bet een unicum in de biljartsport, dat ie mand 45 jaar lid van een vereni ging is, die hij zelf mede heeft op gericht. Hij dankte de jubilaris voor het vele dat deze voor de biljart- sport in het algemeen en voor de W.B.C.. in het bijzonder heeft ge daan, feliciteerde hem namens de gehele vereniging met dit uniek ju bileum en bood hem als blijk van grote waardering een gouden arm bandhorloge met inscriptie aan. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot de andere drie jubilarissen de heren Pullens, Hombergen en Heeffer, ook hen bracht hij dank voor het gr ote aandeel dat deze drie getrouwen in de groei en bloei van de vereniging hebben gehad. Aan elk bood hij een biljartque in foudra al aan, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zij van dit geschenk nog velf.' jaren gebruik zullen ma ken. Namens het gemeentebestuur was wethouder J. van Heeswijk aanwe zig om. de vereniging W.B.C. van harte geluk te wensen met hun 45 jarig jubileum. Hij noemde de W. B.C. een der oudste en een van de beste verenigingen van Waalwijk en hij zag de viering van het 45 ja rig bestaan als een waardige voor bereiding op het gouden jubileum. Voorzitter ,A. Verhoofstad dankte wethouder van Heeswijk voor zijn komst en voor zijn vriendelijke woorden tot de vereniging gericht. De belangstelling van het gemeen tebestuur stelde de W.B.C. op hoge prijs. Vugts Maandag 29 aug. beginnen de clubs van „De Terp" weer. Het ri ante gebouw in de Irenestraat opent zijn poorten weer, en biedt de jeugd van Waalwijk gelegenheid activi teiten op sport-, spel- en hobbyge- bied te ontplooien. Voor de jongens zijn er de judoclub, vliegtuigbouw club, de radio/electroclub alsmede de handenarbeidclub. Voor de meisjes zijn er de ballet- en de handenarbeidclub. Daarnaast zijn er de gemengde clubs voor jongens en meisjes: de vrije expres sie, tafeltennis, postzegelclub en fotografieclub. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de concierge, ook aanmeldingen van nieuwe leden. De concierge is van maandag tot en met vrijdag tussen 7 en 8 uur zeker aanwezig. Op het door de K.M.H.C. „Waal wijk" uitstekend georganisee rd hoc- kytournooi hebben het eerst heren en dameselftal van Best ,e eerste prijs behaald. Na een s pannende strijd met „Waalwijk", dr e eindigde in een 1-1 gelijkspel, blee k het doel- gemiddelde van Best b/ iter te zijn dan dat van Waalwijk i jVer het ge hele tournooi. In punf.en eindigde de beide concurrenten gelijk n.l. 5 wedstrijden gespeeld, 9 punten. De R.K.M.H.C. „Waalwijk" kan terugzien op een uitstekend ge slaagd tournooi i'a alle opzichten. De deelnemende elftallen hebben een nuttige oe fendag gehad voor de competitie, die zondag 11 sep tember a.s. aa' nvangt. Zondag 4 sep- u" sP°'e"a de Waalwijkse eerste elftallen hu n eerste bekerronde en wel tegen de bekende vereniging „Kampong v uit utrecht. AMRO-BANK De A msterdamse en de Rotter- /+mS,f Bank> sinds de fusie nog stteedfgehuisvest in twee gebou- yerik Saan zich in een gebouw in de G rotestraat vestigen. Enige tijd gelerien werd n.l. het pand gelegen naa'it dat van de Amsterdamse Bank m de Grotestraat aangekocht. Hier in» zal binnen enkele weken de Rot terdamse Bank worden onderge bracht. 7De bankzaken van de Am- ro-bank kunnen dus voortaan in één gebouw worden afgehandeld. Olm Thet pand voor bankzaken geschikt te maken is men momen teel dr uk bezig het gebouw te ver- bouwe n. Deze ver bouwing en sa mentrekking van de beide bankaf- delingjen moet slechts als een tijde lijke oplossing worden gezien. De Amro-bank streeft n.l. naar een complete nieuwbouw. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE De inzet van de 8e jeugdtoto was f 130,60. Dr; le en 2e prijs kwamen In handen van J. v. d. Berg, Grote straat 321 te Waalwijk. De eerste prijs bedriaagt f 19,59 en de tweede f 13,06. De derde prijs was voor C. de Peffer, le Zeine 43 te Waalwijk mvt f 130,87. De prijs bedroeg f 6,53. Wij hopen dat de stijgende lijn van de i nzetten ook volgende week aangehouden kan worden en reke nen dastrbij op de steun van alle zwemlief hebbers. „HET HOEFSVEN" REKENT OP 190.000 BEZOEKERS De direktie van „Het Hoefsven" in Waalwijk verwacht dat het to taal aantal bezoekers dat dit sei zoen het bad bezocht, niet veel zal wijken van het aantal van vorig jaar. Tot en met 14 augustus be zochten bijna 140.000 mensen het bad. Bij sluiting van het bad vorig jaar 15 september was het totaal 190.000. Met nog 14 dagen voor de boeg en met nog de afrekening van de laatste helft van augustus ver wacht men ook dit jaar de 190.000 te halen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Div. portemonnaies, re genjas, verzekeringsbewijs, jack, regenbrook, pak leer, regenjas, tas m. inh., hond. Verloren gouden dameshorloge, di verse portemonnaies, autoped, re- genbroek, regencape, 5 horloges, visparapluie, jack, autosleutel, etui met sleutels. AGENDA Maandag en dinsdag 8.30 uur: Musis Sacrum: „Eddie slaat ze door deuren -en ruiten". Woensdag 8 uur: repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in de „Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" dn de „Twee Kolommen". Namens het jeugdbiljart bood de heer C. v. d. Sanden gelukwensen aan. Namens het districtsbestuur van de K.N.B.B. deed dit de heer H. Pelders secretaris van dit be stuur. Verder waren er diverse af gevaardigden van biljartclubs uit Waalwijk n.l. van de B.V. H.B.S., W.Z.V.H., K.N.A. e.m.a. Bloemstukken waren binnenge komen van de B.V. 't Vosje, W.Z. V.H., H.B.S., Heemskerk en K.N.A. van de reisvereniging ,de Putstraat' van de Extase bar etc. alsmede van de mede-oprichter van de W.B.C. de heer J. Hornes, die ook persoon lijk kwam feliciteren. De eigenaar van het nieuwe club lokaal „De Hoefslag", de heer van Willegen, bood de jubilarissen naast gelukwensen, elk een fles spiritua liën aan. N§|| Kortom het was een receptie, die klonk als een klok. Ook mevrouw de wed. C. van Berkel gaf van haar belangstelling blijk, alsmede nog vele vrienden van de jubilerende vereniging. Naast de vele bloemen werden ook tal van cadeaus aangeboden. Het is voor de 45 jarige vereniging en voor hun jubilarissen een onver getelijke dag geworden, die met gouden letters in de annalen kan worden geboekstaafd. En thans ic W.B.C. op weg naar het gouden jubileum. Wegens vakantie van 4 t/m 14 september HERENKAPSALON Prof. Nolenslaan 16 Waalwijk Vrijdagavond kwam de raad der gemeente Sprang-Capelle in openba re vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester M. van Prooijen heette de leden welkom - de heer de Vos was wegens ziekte afwezig - op de ze laatste vergadering van de raad in de huidige samenstelling en zei dat deze 51e vergadering van deze zit tingsperiode wenselijk was voor het tamelijk spoedeisend karakter van enkele punten van de agenda. Bij de ingekomen stukken, die al len voor kennisgeving werden aange nomen, sprak burgemeester Van Prooijen er zijn blijdschap over uit, dat de opdracht voor de bouw zou worden begonnen. Op een vraag van de heer Dekkers omtrent de vloer van de Sporthal, deelde de voorzitter me de, dat hieromtrent bij de betrokken instanties advies zou wörden inge wonnen. Het voorstel tot ontbinding en be ëindiging van een pachtovereenkomst met de heer Kamp te Waspik, wegens het niet voldoen aan de Verpachtings- voorwaarden om het gepachte vak kundig en naar behoren te onderhou den, lichtte de voorzitter naar aanlei ding van een vraag van de heer Kuijs- ten of de pachter de overeenkomst zelf niet wilde beëindigen toe, waar na het met algemene stemmen werd aangenomen, evenals de voorstellen tot ontbinding van pachtovereenkom sten, ter uitvoering van het uitbrei dingsplan te Sprang met de heren v. Os en Ophorst en met de heer van Zeist. Punt 6 van de agenda was de aan koop van groend van de heren Vos werd door B. en W. teruggenomen tot de volgende vergadering, omdat thans nog geen afgerond voorstel kon worden gedaan. Het voorstel tot aan koop van grond van mevr. Brondijk- van Oosterhout, waarvoor de gemeen te hij aanbesteding had ingeschreven behoudens goedkeuring door de raad dat naar aanleiding van een opmer king van de heer de Bie in een vo rige vergadering als zou een bedrag van f. 10.015,- voor deze grond te hoog zijn, werd aangehouden om hierover nader advies in te winnen, werd na breedvoerige bespreking in geheime zitting, met 8-4 stemmen verworpen. Hierna sluiting. SPRANG ZWEMPROEVEN Vrijdagavond werd er weer gezwommen voor de zwemproef en het diploma geoe fend zwemmer in het zwembad „Zidewin- de" te Sprang-Capelle. Voor de zwemproef slaagden Meisjes: Janny Molengraaf; Corrie Wa genmakers; Marja Veldsirik; Marlijna de Graaf; Connie Donken; Liesbeth Donken; Henny Colet; Ellie v. d. Mooren; Teunie Lankhaar; Bamey Blok; Yvonne Winter- werp; Ansje Oversteeg; Ansje Geenen; Ria Ros; Corrie Raamstijn. Jongens: Henk Veldsink; Ad Huysman; Kees Kruif; Evert Ruters; Andy de Wilde; Gerrie v. d. Dool; Teun Vos; Erik Zonne veld. Dames: N. Wagenmakers; M. Paans; J. Kuijsten; Kuijsten; N. Bogers; D. de Rooy; Groen. D. Netten; J. Molengraaf en de heren J. v.d. Mooren en A. Schouten. Voor het diploma geoefend zwemmer slaagden Meisjes: Teunie de Bie; Haske Faro; Han- nie Verhagen; Elsje Verhoeven; Lia Ver hoeven; ïna Mes; Cokkie Maris; Rietje de Bie; Paulie Rijken; A. L. Quirijns. Jongens: Ad Snijders; Julan Dancewicz; Hans Kruif; Dik v. Beek; Henk v. Gelder. Rina de Rooij; Ada Kuist. UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD O.V. WILHELMINA Tijdens de Oranjedag welke werd gehou den op 2 juli LI. door de O.V. Wilhelmina was ook een ballonnenwedstrijd verbonden. Van de ongeveer 500 ballonnen die door de kinderen zijn opgelaten hebben er slechts een 18-tal bericht ontvangen, dat hun bal lon is gevonden. De ballon die het verst is gekomen is die van Jantje Vermeulen uit de Kennedystraat. Hij kreeg bericht, dat zijn ballon is gevonden in Altmark in de DDR. Het mag een wonder heten, dat zijn ballon helemaal in Oost-Duitsland is te recht gekoimen. Andere deelnemers kregen bericht uit Munster (A. v. Dam), Tunger- loh (Lida Boezer), Gescher (Elly van Beek) en Elten (José Molegraaf). Andere ballon nen zijn terecht gekomen in de Achterhoek en in de omgeving van Nijmegen. Daar slechts een zo klein aantal kinderen be richt hebben gekregen van het vinden van hun ballon heeft het bestuur der O.V. Wil helmina besloten allen een prijs te geven. De prijs zal hun binnen enkele dagen wor den uitgereikt. GEVRAAGD met spoed: voor de Volkskrant. Aanmelden: Bremstraat 32, of telefonisch nr. 3806. GEVRAAGD Hoog loon. Slagerij OT VAN ROESSEL Grotestraat 236, Waalwijk (WERKSPOOR SERVICES AND CONSTRUCTION) NV UTRECHT Voor talrijke werken in Nederland vragen wij: In ons moderne scholingscentrum in het Botlek- gebied kunnen METAALBEWERKERS worden opgeleid tot PIJPFITTER en LASSERS met ervaring tot PIJPLASSER Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op vrijdag 2 september a.s. van 7 tot 8 uur n.m. bij het Gew. Arb. Bureau te WAALWIJK, Grotestraat 405, waar een Wescon-vertegenwooridger aanwezig zal zijn. Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed. Riblappen 500 gram 388 Doorr. Runderlappen 500 gram 288 Hachévlees 250 gram 148 500 gram Prima Gehakt 198 500 gram Saucijzen 100 gram Berlinger 100 gram Cervelaat

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6