waalwijkse en LanqstRaatse coupant Voormalig onder grote schoolhoofd A. Dees belangstelling begraven bbbbbbbbbbbbbbbbum u frits w van deft ven Disco-soos „St. Denis gaat zaterdag weer draaien PREMIE SPAARPLAN K B B 1È. ABRIK0ZENVLA B B B B B NAJAARSSHOW WËER „SOOSEN" IN WAALWIJK Een levensverzekering beschermt uw gezin en helpt u sparenelk jaar neemt het Rijk 20% van de premie voor zijn rekening. NA JAARS- EN WINTERCOLLECTIE VEEL VERDIENSTEN VOOR SPRANG „Het akkoord" van kabinet-Cals f VAN MIL BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Ik kan 't niet, Diamanten bruiloft in Sprang-Capelle „Pro Patria" uit Sprang bestaat 26 nov. 30 jaar Halve dagen werken f3,25 MARKT 17 - 's-HERTOGENBOSCH VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 69 De Echo VAD het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 1 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (b« incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per ir-n. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" Onder overweldigende belangstelling had dinsdagmiddag op de algemene begraaf plaats aan de Tilburgseweg te Sprang de teraardebestelling plaats van wijlen de heer Dees, die vorige week donderdag vrij plot seling op 73-jarige leeftijd overleed. De overledene, die 30 jaar hoofd van de Chr. School was, werd door het bestuur van de Herv. Schoolvereniging grafafwaarts gedra gen. Vooraf had in de aula een rouwdienst plaats, die wérd geleid door Ds. Lekksr- kerker van Loon op Zand, consulent van de Ned. Herv. gemeente te Sprang. Ds. Lekkerkerker sprak woorden van troost en bemoediging tot mevr. Dees en de kinde ren. Nadat de lijkkist was uitgedragen, volg den de vele vrienden en kennissen die in de aula aanwezig waren, maar nog meer die daarin geen plaats konden vinden, de baar naar de geopende groeve. In de stoet lie pen o.m. mee burgemeester van Prooijen, wethouder Minnaard en gemeente-secreta ris Zonneveld, de heer Overweel, hoofd der school en het voltallige personeel, leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarvan de overledene vele jaren secreta ris was, talrijke oud-leerlingen van meester Dees enz. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemeester van Prooijen, die er namens het gemeentebestuur op wees met weemoed en dank vervuld te zijn nu meester Dees is heengegaan, een alom ge kend en geacht persoon, waaraan men de beste herinneringen bewaard en die bij zeer velen verweven is met hun kinderjaren. Burgemeester van Prooijen schilderde de overledene als een eerlijk en rechtschapen persoon, die hard gewerkt heeft en de school van Sprang een naam heeft gegeven. Als Chr. onderwijzer was hij een kinder vriend, die zichzelf kende en wist geleid te worden en daarom anderen gaarne tot die leiding wilde brengen. De overledene had grote verdiensten voor de gemeenschap en daarom werd 'hem door de gemeente raad de erepenning van de gemeente Sprang-Capelle toegekend. Zich tot mevr. Dees en de kinderen richtend, zei burge meester van Prooijen dat men thans af scheid natn van de heer Dees, voor wie het gemeentebestuur grote waardering had en namens welke hij hen hartelijk deelneming betuigd en verzekerd dat zijn nagedachte nis in ere zal blijven. De heer H. J. Overweel, hoofd dei- Chr. School, sprak vervolgens namens 't school bestuur en het personeel woorden van deel neming tot de familie Dees en zei dat de Het diamanten bruidspaar de Jong-Spuij- broek, Oosteind te Sprang, vierde dinsdag onder grote belangstelling van familie, Vrienden en bekenden dit zeldzame feit. Voor de woning van het diamanten paar was door de buurtbewoners een prachtige ere-poort opgericht. 's-Middags werd in de zaal van de Chr. Volksbond een zeer druk bezochte receptie gehouden. HieT mocht het diamanten paar ontelbare gelukwensen én cadeaus in ontvangst ne men, waaronder van de buurtbewoners een haardfauteuiltje. 'O.m. kwamen burgemees ter en mevrouw van Prooijen en dokter en mevrouw Winkelman, alsmede een verte genwoordiging van de directie van de Titm- turfabrieken te Waalwijk, waar de jubila- rdt vele jaren werkzaam was, hun geluk wensen aanbieden. Een groot aantal bloem stukken mocht bet diamanten echtpaar ont vangen. Een bijzondere verrassing was het voor het paar een telegram te mogen ont vangen van H. M. de Koningin, van de volgende inhoud „H. M. de Koningin doet U haar hartelijke gelukwensen toekomen ter gelegenheid van de herdenking van Uw diamanten huwe lijksfeest op 30 augustus 1966. v. d. Hoe ven, secretaris". 'Met de familie werd het feest verder in intieme kring gevierd in de zaal van Trom pen. Bij de vele gelukwensen die het dia manten paar deze dag mocht ontvangen, voegen wij gaarne de onze. Het akkoord dat het kabinet-Cals na een dag van grote spanningen over de dekking van de uitgaven voor 1967 bereikte, ziet er zo uit: een gematigd versnelde heffing van de inkomstenbelasting en de vennootschapbelasting over 1967; een lichte verhoging van de accijns °P benzine en dieselolie en waar schijnlijk nog enkele andere kleine verzwaringen („Om geen aanlei ding te geven tot financiële mani pulaties", wilde premier Cals niet vertellen om welke belastingen het hier gaat); de wettelijk reeds vastgelegde ver laging van de loon- en inkomsten belasting gaat normaal op 1 janu ari 1967 in; een verhoging van de omzetbelas ting over de hele lijn op 1 januari 1968. heer Dees, die de leeftijd der sterken ge passeerd is, vele jaren als hoofd der school zich geheel had uitgeleefd en zijn stempel daarop gezet had. Op zijn eigen manier heeft bij het Chr. onderwijs gediend. Een heel geslacht heeft hij mogen begeleiden en mogen wijzen op Gods leiding in het wereldgebeuren. Het moet voor de over ledene moeilijk geweest zijn de school te verlaten, zei de heer Overweel, en hij heeft er zich steeds om verwonderd, maar zeer gewaardeerd dat de heer Dees dit gedaan heeft op de wijze zoals hij het deed. Tot de familie zei hij dat zij dankbaar mogen zijn voor 'vat hij voor hen geweest is en hij bad hen toe dat dezelfde God, van wie hij voor de klas mocht getuigen, ook hen moge leiden op hun pad. Ds. Lekkerkerker sprak woorden van troost tot de familie en wees de vele om standers er op, dat zij die in Jezus Chris tus geloven het eeuwige leven zullen ver krijgen. Onder leiding van de heer Over weel werd door de leerlingen van de hoog ste klas der school het lievelingslied van de overledene gezongen: „Ik weet aan wie ik mij vertrouwen", enz. Tot slot dankte de begrafemisibedienaar, de heer J. Bogers, namens de familie bur gemeester van Prooijen, de heer Overweel, Ds. Lekkerkerker en de schooljeugd, als mede alle belangstellenden voor het betoon de medeleven bij hun verlies. Terug in de aula werd door Ds. Lekkerkerker nog ge lezen Psalm 138, waarna ouderling H. de Bie in dankgebed voorging. Het was zaterdag 28 augustus j.l. feest voor de aspiranten van de gym nastiekvereniging „Pro Patria" uit Sprang, als een voorproefje van het 30-jarig bestaan van deze vereniging. Op 26 november a.s. had het bestuur besloten om met de aspiranten eens een dagje uit te gaan. Hoel doel van dit uitstapje was het Eurostrand 'bij Valkenswaard. Met 'n drietal bussen van „Musa Expres" uit Waalwijk, vertrokken zaterdagmor gen om half 9 ruim 100 aspiranten met het leidend personeel via Tilburg naar Eindhoven met als einddoel het Eurostrand, waar het gezelschap zich in de enorme speeltuin enorm ver maakte. Na in het restaurant een broodmaaltijd te hebben genuttigd, popelde men van verlangen om in het water te komen, waar de middag bui tengewoon gezellig werd doorge bracht met zwemmen, roeien, water fietsen en tremplinspringen. Om 5 u. werd het sein gegeven voor hei nut tigen van frites en limonade en toen was het tijd om afscheid te nemen van het Eurostrand, waar men zich geruime tijd zo kostelijk had ver maakt. Om 18.00 uur werd de terug reis aanvaard om via het centrum van Eindhoven Best, Oirschot, Oisterwijk en Tilburg om circa 19.30 weer in Sprang te arriveren. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. BANKETBAKKERIJ Grotejtraat 234, Tei. 231 2 Waalwijk heerlijk verfrissend PP In het Oranjehotel te 's-Hertogenbosch tonen wij op woensdag 7 september onze Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van ons modehuis voor 's-middags f 5,50, incl. thé complet voor 's-avonds f 7,50, incl. thé complet AANVANGSTIJDEN: 's middags 2.30 uur 's-avonds 8.00 uur telefoon 0 4100-37073 WAALWIJK De tieners en twens uit Waalwijk en omgeving kunnen weer gaan „soosen". Zaterdag 3 september gaat disco-soos St. Denis het tweede jaar in. Het gezellige en intieme pleintje in zaal Van Hel- voirt aan de Putstraat is opnieuw ingericht. Het bestuur van St. De- nis heeft kosten noch moeite ge spaard om een geheel nieuw inte rieur aan te brengen. Zaterdag zul len ook weer een aantal nieuwe dansen worden geïntroduceerd. Het aktieve soos-bestuur heeft verder plannen om dit seizoen ook enkele talentenjachten in de vorm van het TV-programma „Nieuwe Oogst" te organiseren. Nieuws genoeg dus van deze Waalwijkse soos. Met man en macht zijn de bestuursleden momenteel in de soos-zaal aan het werken om het nieuwe interieur voor zaterdag aan te brengen. Een nieuwe geluids installatie en automatische disco bar zullen ongetwijfeld een goede weergave van de allernieuwste pla ten waarborgen. Aan platen heeft St. Denis geen tekort. Disco-jockey Joop Hofmans en Piet van Helvoirt hebben de be schikking over 225 platen. Hierbij zijn de allernieuwste singles die men in Knokke op de kop heeft getikt. Deze platen verschijnen in Nederland pas over enkele maan den. Een levensverzekering geeft u en uw gezin zekerheid. Met periodieke betalingen (waarvan u zelf dè hoogte bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft hierbij daadwerkelijke steun.met het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan ver zekeringspremie ontvangen u en uw vrouwna vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2). Hoe? Bij uw bètaiingen laat u eenvoudig aan tekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na verloop van 4 jaar krijgt u de spaarpremie uitgekeerd. Voorbeeld Als u dit jaar 500,aan ver- Per deelnemer maximaal f 250, 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, zekeringspremie betaalt, krijgt u begin 1971 de spaar premie van 100,Het betaalde bedrag mag natuur lijk ook minder zijn dan f 500,de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang als u aan uw verzekering betaalt. De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop van de jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deel nemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Levensverzekeringmaatschappijen en de Assurantie-tussenpersonen. Vraag de gratis brochure! Niet alleen voor nieuwe platen maar ook voor nieuwe dansen heeft men gezorgd. Het zesman sterke bestuur bestaande uit J. Hofmans, V. Bergmans, H. van Helvoirt, H. Hens, P. van Helvoirt en J. van de Lee, is enkele weken in een aan tal Belgische kustplaatsen op va kantie geweest om daar een aantal pieuwe dansen te leren. Het zijn weer een aantal groeps- dansen die men in Knokke, Barque de Jacque en Blankenberge heeft geleerd. Er is deze keer meer be weging bij dan vorig jaar. Niet alleen de benen maar ook de ar men komen bij deze dansen in ak- tie. De St. Denis-dansgroep intro duceert deze moderne dansen ie dere soos-avond van half acht tot negen uur. Van 8 tot 9 uur dus 'n mooie gelegenheid voor iedereen om deze dansen te leren. Het soos-bestuur rekent voor za terdag weer op een enorme drukte. Het afgelopen jaar kwamen per avond gemiddeld zo'n 150 leden dansen. Om op een soos-avond toe gelaten te worden moet men lid zijn van St. Denis. Vorig jaar waren 300 jongens en meisjes lid. Voor dit jaar rekent men op aanmerke lijk meer leden. De helft van de leden komt van buiten Waalwijk. Hieruit blijkt de populariteit van St. Denis. Om lid te worden moet men zeventien jaar zijn Als van de winter de sportvel den stilliggen kan men ook op zon dagmiddag bij St. Denis terecht. Het is de bedoeling om dan om de veertien dagen van 3 tot 7 uur 'n soos-middag te beleggen. Vorig jaar sloegen deze matinees enorm in. Vooral de „sportlieden" die in de zomer volledig door hun hobby in beslag genomen worden komen in de wintermaanden graag naar deze dansmiddag. Nieuw is het idee van St. Denis op talentenjachten, in de vorm van het TV-programma „Nieuwe Oogst" te gaan organiseren. Het definitie ve plan is nog niet rond maar het ligt in de bedoeling om dit jaar enkele malen een dergelijke avond te houden. De winnaar wacht dan een plaat-opname en een optreden op een soos-avond of -middag. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9