Jeugddrumband „Ons Genoegen" viert dit jaar 2e lustrum UW MENING „JWarianne" Smidje Verholen en de veedieven van Texas Modehuis „MARIANNE" Ogen vragen brillen van STASSAR 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 SEPT. 1966 3 Waalwijkse afdeling K.N.M.T.P. is bloeiende vereniging Capelle Mijnheer Robert is teruggekomen HEROPENING Bruidsfoiletten en Bruidsstoffen modieuse stoffen bieden MODEHUIS "fc/ 7"' - :V Sfc? Vlijmen Drunen WAALWIJK De jeugddrumband „Ons Genoe gen" is, na een rustperiode gedu rende de vakantiemaanden, weer met frisse moed aan het nieuwe sei zoen begonnen. Met frisse moed mag met recht gezegd worden, wanneer wij vernemen dat de drum band weer enkele nieuwe marsen gaat instuderen, om straks bij het tweede lustrum in mei a.s. een nog groter repertoire te kunnen bren gen. j Wanneer wij de verrichtingen van deze jeugddrumband, sinds de op richting in mei 1957, de revue la ten passerenj komen wij tot de con clusie dat het een levendig muziek korps is, waar de uitdrukking „klein maar dapper" zeker op zijn plaats is. Ken korps dat bij diverse festi viteiten in Waalwijk een vaste plaats heeft ingenomen. Dat,,-men het optreden van deze muzikantjes waardeert, blijkt wel uit dèW&or- gaans vele aanvragen tot medewer king, die er bij het bestuur binnen komen. Vei-meldenswaardig zijn wel de, goede resultaten, die er het afge lopen jaar geboekt werden. Op 'n zwaar en sterk bezet concours, on langs in Kille gehouden, behaalde1 de jeugddrumband een mooie 2e prijs, terwijl op het concours i'n Retie (België) een le prijs in de wacht werd gesleept. Al met al, de jeugddrumband „Ons Genoegen" is een groeiende en bloeiende vereniging waaar men in Waalwijk trots op kan zijn.. Het; bestuur stelt zich derhalve tot taak om de goede naam en kwaliteit, die de jeugddrumband ongetwijfeld ze- zit, te handhaven en zonodig te ver- boteren om daardoor dit korps een waardige plaats in het Waal wij kse muziekleven te laten blijven inne men. Voor de viering van het tweede lustrum bestaan er bij het bestuur grootse plannen, die binnenkort be kend gemaakt zullen worden, zo dra ze vastere vorm 'hebben aan genomen. Dat er bij vele jongelui in Waal wijk animo bestaat vooor de jeugd drumband, is bij het bestuur be kend. Zij wil de jongens en meis jes in de leeftijd van 8 tot 10 jaar -V/'KM. -Kirt,;- '-; 1 i>. r.t i DE MICRO-SHOW Tilburg, 7 september Uit het in Uw blad van 1 sep. j.l. verschenen bericht, zou ten onrech te de gevolgtrekking kunnen wor den gemaakt, dat dit jaar de leder shows der lederimporteurs op de Microshows zouden worden gecon centreerd. Dit is niet helemaal juist. Een groot aantal lederimporteurs geeft er de voorkeur aan hun nieu we artikelen in eigen magazijnen te blijven presenteren, niet alleen om dat hun verscheidenheid in soort om een ruimere behuizing vragen maar zeker ook omdat vele belang rijke schoenfabrikanten er de voor keur aan geven de nieuwe ledercol lecties alle aandacht te kunnen ge ven in een rustige sfeer van het eigen magazijn van de lederimpor teur. Tot goed begrip mag hier nog aan worden toegevoegd dat de be slissing van de importeurs die in eigen magazijnen willen blijven showen, in volkomen overeenstem ming genomen is met die impor teurs die om andere redenen aan een expositie op de Microshow de voorkeur geven. De datum van de ledershow van die importeurs die in eigen magazijn hun nieuwe col lecties presenteren, is vastgesteld van 7 t/m 10 november 1966 Ver. van Lederimporteurs dan ook in de gelegenheid stellen zich op te geven voor tamboer of bazuinblazer. Dit kunnen zij doen: maandag 12 september a.s. om 5 uur n.m. bij de Eerw. Broeder Hendrik, St. Petrusschool, Grotestraat 198 a, Waalwijk. j~~m~~ Ti Menigeen heeft zich ongetwijfeld afgevraagd wat is toch die Konink lijke Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Men vindt het mis schien toch wel een sympathieke ver eniging en zeer zeker heeft ze onge merkt uw belangstelling gewekt. De Koninklijk Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de is een nationale vereniging met ruim 24.000 leden in 105 plaatselijke afdelingen. Waalwijk heeft sinds en kele jaren ook zo'n afdeling en 't le dental is al gestegen tot ruim 160, 'n bewijs dat er veel belangstelling voor is. In deze vereniging treffen de lief hebbers en, vakmensen elkaar en ze streeft ernaar de liefde voor al wat „groeit en bloeit" te stimuleren en de kennis van bloemen wordt behandeld in haar maandblad: „Groei en Bloei", wat de leden gratis wordt toegezon den. Bovendien organiseert de vereni ging voor haar leden maandelijks le zingen, filmavonden, demonstraties van bloemschikken en excursies. Vooral excursies naar kwekerijen, platenverzamelingen, tentoonstellin gen en parken (o.a. Bundes Garten- schau te Essen) zijn zeer in trek. Maandelijks wordt, op een dinsdag avond, een bijeenkomst gehouden die voor de leden gratis toegankelijk zijn en introductie is toegestaan. Aan het slot van zo'n avond heeft er dikwijls een gratis verloting plaats van b. v. kamerplanten. De vereniging keurt elk jaar de voortuinen in de lente en de zomer. Voor de maand september staat op het program: een tocht door de Bies- bosch. We verwachten dan ook op zaterdag 24 september een groot aan tal liefhebbers. Genodigden zijn ook welkom. „DE LUCHTVAART" De P.V. De Luchtvaart hield in samen werking met de P.V. De Reisduif uit Was pik een! wedvludht vanuit Vilvoorde, af stand 92 km. De uitslag was als volgt B. Verduijn 1 22 32 38; Dr. Smits 2 9 41 53 55; A. v. Oosterhout 3 .21; Th. v. Dongen 4 11 12; B. Pols 5 15; S. Selders 6 16 26; E. Havelhals 7; A. Klootwijk 8; G. Kemmeren 10; P. Kuijten 13; Fr. van Hoof 14 30 33 48 51 56; H. Verduijn 17 27; A. v. Beek 18; H. Boons 19 20 37; H. 'Nerings 23 28 39 57; W. de Rooij 24; A. Kuijten 25; H. van 'Campen, jr. 29; J. Nieuwenhuizen 31; 'C. Vermeulen 34 40 47; A. Stam 35 44; H. Dalmaijer 36 42 46; C. Fitters 43; A. Tactor 45; C. Blok 49; H. Langermans 50; M. Bax 52; Jac. Rosenbrand 54; A. Raamstijen 58. De uitslag met late jonge duiven was als volgt: S. Selders 1; 'C. Fitters 2 22 23; B. Pols 3; H. v. Dam 4; S. Langermans 5 7; H. Boons 6; H. de Jong 8 10; M. v. d. Ga- lien 9; A. van Oosterhout 11 19; B. v. Pelt 12 13 14; Jac. Rozen brand 15 21; B. van Campen, jr. 18; P. Kuijten 20. FEUILLETON door: Joseph Hocking 27. Het ontviel haar onwillekeurig en ofschoon ze er boos over was, gaf ze toch geen verdere verklaring van haar woorden. Arthur bemerkte dit en zijn hoop werd weer leven diger. „Kom, laten we wat naar buiten gaan, Bertha de zon schijnt heer lijk en het is jammer op zo'n mooie morgen binnen te blijven zitten." Ze volgde hem gedwee naar bui ten. „Ik weet wel, dat het lelijk van me is om zo over Robert te praten", ver volgde Arthur. „Ik had me blij moe ten voordoen over zijn terugkeer. Maar dat kan ik niet, Bertha! En men zegt natuurlijk, dat het een hele slag voor mij geweest is, dat de be zitting nu mijn neus voorbijgaat, en dat is zo. Maar dat is het ergste niet, Bertha... dat is niets vergeleken bij iets anders". Bertha zei niets, maar voelde dat ze een kleur kreeg. „Het gaat om jou, Bertha. Ik ben bang dat hij, net als vroeger, weer tussen ons zal komen. En ik hou van je, Bertha... van het ogenblik af, dat ik beseffen kon, wat liefde is. En dan weet je ook wel, want ik heb het nooit verborgen gehouden. Maar ik heb het nooit durven zeggen... Om dat ik nog geen positie had en omdat ik voelde, dat jij nog altijd aan Ro bert dacht. Maar nu ben ik compag non in vaders zaak geworden en nu kan ik niet langer mijn mond houden. Ik ben er gisteravond al geweest, weet je dat?" Ze schudde van nee. „Toch is het zo. Ik hoorde dat je met je vader naar het Huis was en ik heb de hele nacht geen oog dicht gedaan. En vanmorgen 'heb ik met je vader gesproken..." Het meisje keek hem bijna ver schrikt aan. „Hij heeft me niet al te vriendelijk ontvangen, maar hij heeft toch geen tegenwerpingen gemaakt. Hij gaf me zelfs zijn toestemming... als ik tenminste de jouwe krijgen kon. Wil jij ook... ja zeggen... Ber tha?" Zij sprak geen woord. Ze wist zelfs niet, hoe het kwam, dat Arthur nog nooit zoveel indruk op haar gemaakt had als die morgen. Ze. begreep, dat hij al lang van haar hield, maar de gedachte aan Robert had bij haar al tijd op de voorgrond gestaan. Dat was de reden, waarom ze Athur nooit had aangemoedigd. Maar nu Vrijdag 16 september a.s. om 9. uur v.m. heropenen wij onze uitgebreide zaak Naast onze kollektie kunnen wij U nu een ruime keuze in -r "l, f' tifmm. 7, w Stationsstraat 29 Telefoon 4171 Waalwijk TAFEL-KEURING DALIAVERENIGING „ONS GENOEGEN" De tweede tafelkeuring van de Dahlia- vereniging „Ons Genoegen" te Vlijmen, bracht de volgende uitslag E. de Vaan 45% pnt.; H. v. Kessel 43V2 p.; V. Miierlo 42% p.; Mevr. Appel 42 p.; Mevr. v. d. Lee 40% p.; Van Beurden 36 p.; J. v. Zon 35 p.; Mevr. Achten 32% p.; G. v. Kessel 28 pnt. ONDERLINGE BILJART BOND GROOT VLIJMEN Op de gehouden vergadering van de on derlinge Biljartbond is er besloten weer met de voorwedstrijden te beginnen voor 't persoonlijk kampioenschap. Er zullen op 15 september wedstrijden gespeeld worden voor de C-klasse in de volgende café's G. Kooien, Haarstee,g; café „De Witte", Vlijmen; 't Centrum, Vlijmen en café P. Engel, Vlijmen. Voor de B-klasse in café „De Vliedberg"; café Onzenoort Vliedberg; café „De Hut", Haarsteeg en in café H. Boom-v. d. Wiel. Voor de B-klasse is de datum 22 september. Er zijn voor de kam pioenschappen een record aantal deelne mers, n.I. 80 biljarters. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag 'hield de postduivenvereniging „De, Reisduif" een wedvlucht vanuit Pont St. Max, Frankrijk. Afstand 332 km. De uitslag was als volgt Jan Boom 1 9; Henk v. d. Ven 2 8 10; Jo v. d. Heuvel 3 11; Huub Boom 4 6 7 15; Gebr. Kuys 5 14; Kolen-Kuys 12 13. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag 'hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Parke- stone, Engeland. Afstand 275 km. De dui ven werden gelost om 9 uur. Eerste duif 12.55.08. Laatste prijsdudf 13.14.55. De uitslag was als volgt G. v. d. Hout 1; P. Wij'kmans 2; Th. Stu- pers 3 14; M. Laros 4 15; A. Parijs 5; K. Kivit 6; H. v. Overdijk 7 8; Gerry v. d. Hout 9; Gebr. de Vaan 10; Jo v. d. Hout 11; M. Nicols 12; C. de Ronde 13; J. de Vaan 16. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag 'hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Geldena ken. Afstand 113 km. Los 9- 10 uur. Eer ste duif 10.32.15. Laatste prijsduif 10.39.56. De uitslag was als volgt H. Berkelmans 1 2 5 14; 'Hanny v. d. Dungen 3; M. de Laat 4; J. Beekmans 6; L. Parijs 7 10; P. Vervenne 8; J. de Vaan 9 11; H. Maas 12; Fr. v.. Bokhoven 13; J. v. d. Dungen 15. BURGELIJKE STAND OVER DE MAND AUGUSTUS 1966 Geboorten Cornelia E C M dv Th. v. Roosmalen-van Benten; Maria M dv J. v. Alphen-de Bodt; Bastiana Th dv B Struijk-v. Veldhoven; Frederik HE M zv A Couwenberg-Pel- ders; Cornelia M dv F Verweij-van Spijk Miranda W L M dv 'M Wennekens-v. d. Lee; Adriaan A M zv P v. d. Hout-v. d. Made; Edwin J A M zv J Laarhoven-van Son; Sandra dv S Everling-v. d. Zaan; Hen- Tica A M dv H v. Logten-Koks; Thomas J N zv N Leijtens-de Haan; Ingrid W dv W v Koll-de Jong; Johanna dv A v Bladel- v Nooyen; Robertas M A zv H v Rooij- Robben. Overlijden Cornelis van Loon, oud 59 j., echtg. van M. Klerkx; Godefridus Klehks, oud 78 j., echtg. van Son; Jacobus van Wezel, oud 79 j., ec'htg. van F. Verhoeven. Huwelijken C J B Hurkens, 41 te Den Bosch en A H Geier, 26 j., te Drunen; M J M ,v. d. Pol 29 j., te Vlijmen en M v 'Doorn 26 j. te Drunen; C. Pullens 55 j. en A M N Boonekamp 64 j., beiden te Drunen; E. A. Krol 24 j. te Vlijmen en L M Verkuil 24 j. te Drunen; F v Iersel 27 j. en J v d Bes- selaar 29 j. te Drunen; L J Schuurmans 25 j. te Boxtel enAWAMv Nistelrooij, 23 j. te Drunen; Chr S A de Gier, 28 j. te Hedel en C H M v d Sanden 24 j. te Drunen; J M Stoof 24 j. te Liempde en H v Huiten, 24 j. te Drunen; F L 't Sas, 22 j. te Seedorf (Duitsland) en B I Kracke 22 j. te Drunen; N A C van Zon, 22 j. te Vlijmen en M P v Oosterhout, 27 j. te Drunen. Huwelijks-aankondigingen N A C v Zon 22 j. te Vlijmen en M P v Oostenhout 27 j. te Drunen; H Th Smits 24 j. en P A A v d Bruggen, 23 j. beiden te Drunen; G A Klijs, 31 j, te Gilze en Rijen en C Vermeer, 29 j. te Drunen; WHC H v Nistelrooij, 22 j. en P. Kapitein, 20 j. beiden te Drunen; A C Pullens, 37 j. en C. v. Weert, 44 j. beiden te Drunen; J. Klijn, 23 j. te Loon op Zand en I. de Munnik, 23 j. te Drunen; A Blom, 24 j. te Amster dam en M v d Krabben, 21 j. te 'Drunén; A. Knippels, 23 j. en M Pulles, 24 j. bei den te Drunen; L Hanff, 23 j. te Enge len en P Lambregts, 23 j. te Drunen. AANWINSTLIJST VAN DE OPENBARE BIBLIOTHEEK Bruce, J. O.S.S. 117 in Athene De beruchte O.S.S. 117 van de Amerikaanse contra-spionage pro beert het raadsel op te lossen rond de fantastische uitvinding van een Griekse marine-officier. Canter, J. de. De ulekop een oud zigeunerverhaal. Tekeningen van het leven van de bewoners van een afgelegen streek in Rusland, die leven in een met de natuur en een instinctieve afkeer hebben van de wereld' om hen heen Chateris, Leslie. De Saint tegen de driehoek Een verdwenen postkoets, waarvan noch de goudlading, noch de pas sagiers en paarden ooit werden teruggevonden, is zeventien jaar later de aanleiding tot een nieuw avontuur van de Saint. Cooke, K. Duel met de dood Schrijver voer lnl943 als timmer man op een Engels s chip,dat ge- torpodeerd werd en verteld nu zijn belevenissen als schipbreukeling. Dellart, A. De mistgrens Een gelukkig getrouwde, jonge vrouw verliest geleidelijk maar heel definitief het levensbewustzijn door de moord op baar dochtertje en de dood van haar moeder, wat haar uiteindelijk tot zelfmoord voert. Frankena, H. E. Italiaans avontuur Tijdens haar verblijf in Italië leert Ireen haar vriend kennen, met wie ?e zich pas na veel moeilijkheden zal gaan verloven. Maaskant P. Wiel aan wiel Een overzicht van de wielersport in Nederland en België vanaf het be gin van de 19e eeuw tot heden. Newcomb. R. F. Iwo Jima Relaas van de slag om Iwa Jima, een klein rotseilandje op 1000 km asftand van Japan, dat op 19 fe bruari 1945 werd bestormd door Amerikaanse mariniers die het eiland veroverden na een verbe ten strijd tegen de Japanners. Bates H. E. Dat enen ogenblik Een jong Engels meisje vertelt wat het jaar 1940, dat zij doorbracht in nauw contact met gevechtsvliegers van een nabij gelegen vliegbasis, haar en haar omgeving bracht aan verschrikkingen, maar ook aan vreugde en trots. Beauvoir S. de De Mandarijnen Een groep links georiënteerde in tellectuele schrijvers en journalis ten worstelt in het na-oor logse Frankrijk met persoonlijke en po litieke problemen. Biernath H. De dood van Manuel Manueli In een schijnbaar onoplosbare moordzaak wordt na veel speur werk uiteindelijk de ware dader gevonden. Cole M. A. En die dokter kiest een vrouw Een jaloerse collega dreigt het ge luk dat een verpleegster meent ge vonden te hebben, te verstoren. COPYClGMl StUOlO AVAM Het valt te begrijpen, dat smidje Verholen vreemd opkeek, toen daar zo onverwacht het tuinhekje werd opengesmeten en twee lieden met woest geweld naar binnen drongen, bloemperken vernielend en knol dahlia's knakkend. „Zeg, zijn dat soms kennissen van jou?" gromde Sterke Stef, kijkend naar de ver nielingen, die de twee vreemdelin gen aanrichtten. „Aaah! Ansjantee de voe vwaar!" riep Franse Sjarl uit. „Zo is het", brulde Platvink- Jantje. „Blij je weer te sien, beste Verholen! Jonge, jonge, jonge, wie had dat nou ooit kenne denke, dat mijn koffertje, mijn vermommings. pakkie en mijn blaffert nog 'es zou. we meehelpe aan het ontmaskere van een boef as prfester Nosco! Dat was 'mooi werk, 'Verhole! HJééï mooi werk! Boeve hore achter de tralies, zeg ik altijd maar. Dat je nog maar veel boeve op die plaats mag brenge, is onze oprechte wens". „Oewie, oewie, zo is het!" beaam de Franse Sjarl. „Dank jullie wel, beste mannen", zei smidje Verho len een tikje zuinigjes. „Jullie ko men nu zeker het koffertje, de kle ren en de revolver terughalen, hè? Nog wel bedankt voor het lenen, hoor!" „Kom nou!" riep Jantje uit. „Lene? Niks lene! Je hebt ze van ons gehuurd! Dat hadde we af ge- sproke!" „Daar herinner ik me niks van", zei de smid. „Nou mot je niet staan te jokke tege je ouwe vrinde", vervolgde Jantje verwij tend. „Je heb ze gehuurd en daar mee uit. Wij komme de spulle nou terughale met de huurpenninge er bij. Ik had zo gedacht as jij ons nou 'es een lappie van vijfentwintig guide gaf, dan zoude we al een heel end geholpe weze voelde ze heel diep in haar hart, dat Robert toch eigenlijk geen medemin naar voor Athur meer was. „Je geeft immers niets om Robert tenminste niet in... in de zin... zó als ik dat bedoel?" „Nee". „Dan wil je mij wel je woord ge ven, is het niet? Toe, zeg nu maar ja! Je weet toch ook wel, 'hoe lang ik daarop gehoopt heb! Je weet immers, dat ik zielsveel van je hou, Bertha?" Zij was 'besluiteloos en het was 'best mogelijk, dat ze hem op dat ogenblik haar jawoord zou gegeven hebben, als er geen hoefslagen in de oprijlaan geklonken hadden. Ze wendden zich beiden om en toen Arthur de ruiter zag, kon hij een verwensing niet on derdrukken. HOOFDSTUK XV Brichtauer in Huize Legner Brichtauer 'had dadelijk wel gezien, dat hij geen prettige indruk op Ber tha had gemaakt. Hij voelde, dat ze hem van misleiding verdacht, uit de wantrouwende 'blik van haar ogen. Ze was tegen hem gekant, ze moest niets van hem hebben. Ze was geen meisje, dat alles zo maar voetstoots aannam. Ze dacht en oordeelde zelf. Er be stond geen innerlijke vriendschap tus sen hen beiden. En voor haar intuitie was hij meer bevreesd dan voor de scherpzinnigheid van de oude Arthur Reichmann en zijn zoon samen Uit het gedrag van alle bedienden voelde 'hij de eerste dag 'heel duide lijk, hoe zij hem zonder de minste twijfel als hun meester erkenden. Zijn buren en de vrienden des huizes zou den het zeker ook doen. Maar Ber tha was een groot gevaar voor hem; dat zag hij hoe langer hoe meer in. Nog voor hij met zijn ontbijt klaar was, had zich een plan voor die dag bij hem gevormd. Hij zou dadelijk naar de Legners rijden. Dan ontweek hij al de bezoekers, die ongetwijfeld die morgen hun opwachting zouden komen maken en kwam hij meteen al licht nog een en ander over zijn buren te weten, voordat hij hen in zijn huis moest ontvangen. „Zeg, Peters, er staan toch zeker rijpaarden in de stallen? Gisteren was ik eigenlijk nog te veel overstuur, om er op te letten, wat voor paarden het waren die ik heb zien staan". „Zeker, mijnheer Robert, alle paar den zijn er nog. Die hebben ze nog niet durven verkopen. Uw vader heeft in de laatste paar jaren wel niet veel meer gereden, maar u weet hoe dol hij op zijn paarden was". „Ja, dat is zo. Wil je zo goed zijn, te zeggen, dat ik graag na het ontbijt een paard gezadeld zou hebben?" „Zeker mijnheer Robert. U bent toch zeker voor het dejeuner terug?" „Ik hoop van wel. Ik ga alleen maar even naar de Legners". Peters gezicht klaarde op. Er was de vorige avond in de keuken al over gespro ken, dat de heer Legner met zijn dochter op bezoek was geweest, en allen hoopten, dat Arthur ,de bons zou krijgen" en dat mejuffrouw Ber tha meesteresse op het Huis zou worden. „Best, mijnheer. Dan zal ik het wel even tegen de stalknecht zeggen". Toen Brichtauer aan de stallen kwam, zag hij een appelgrauwe merrie voor zich gezadeld staan. Het was een prachtig groot paard. „Mijnheer Robert hield altijd van een goed paard," had de stalknecht gezegd. „Toen hij wegging, was hij een best ruiter in de hoop, dat hij het onderhouden zal hebben!" Brichtauer had de laatste jaren heel wat halfgetemde paarden bere den en was niet hang voor de schich tige 'bewegingen en de vurige ogen van de merrie. „Ze is een beetje schuw, mijnheer, en zit denkelijk wat te goed in d'r voer, maar ze is het beste paard, dat we hebben en u 'hebt altijd graag een vurig paard gehad, mijnheer Robert". „Dat is zo, en ze zal me heus mijn nek niet laten breken!" „Maar u moet toch een beetje voorzichtig zijn mijn heer. Ze kijkt zo lelijk. U 'bent zo vlug klaar, anders was ik wel aan de voordeur gekomen." „Neen, zo is het wel goed! Breng haar maar naar buiten". t Het paard was blijkbaar erg wild en scheen het niet op de ruiter be grepen te hebben. Het brieste en stei gerde woest. „Zou ik maar niet liever de ruin zadelen? Die is altijd zo mak als een lammetje", stelde Berg, de stalknecht, aarzelend voor. „Ik zal de merrie rijden," zei Brich tauer. „Zal ik haar 'hoofd vasthou den, terwijl u opstijgt?" „Neen... laat los". Het volgend ogenblik had hij de teugels gegrepen en sprong in het za del. „Voorzichtig, mijnheer Robert! Voorzichtig!" riep Berg angstig. Maar de merrie had al gauw haar meester gevonden en gehoorzaamde na enkele dolle sprongen aan de hand die de teugels voerde. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3