TSC en DESK hielden elkaar in evenwicht0-0 SSC komt bij Be Quick' niet verder dan 0-0 draw Eerst nederlaag van Vlijmense Boys bij Valkenswaard2-0 J. v.jVelthoven vrijdag koninklijk onderscheiden WAALWIJK 40 JAAR BIJ A. EN J. DE KORT 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 SEPT. 1966 6 White Boys en Riel delen punten Waspik wint in Breda met 3—0 NEO en Aalburg spelen bijzonder matige wedstrijd C. v. d. Loo werd Waalwijks biljartkampioen Biljarter Kees v. d. Loo DOOR VRACHTWAGEN AANGEREDEN Enerzijds door het uitstekende werk van beide doelwachters, ander zijds door het te korte spel van TSC is bovenstaande ontmoeting doel puntloos geëindigd. In de eerste helft was het een aantrekkelijke wedstrijd met vlagen van goed voetbal. Beide ploegen hadden beurtelings het ini tiatief met goed opgezette aanvallen, waaruit soms gevaarlijke situaties ontstonden. Zowel v. Dinther (altijd in de schaduw van Peter van de Mer- we bij NAC en dus naar TSC) als Tausch in het DESK-doel hadden er deze middag goed het oog in en lie ten zich niet verrassen. De laatste verrichtte o.a. 'n fraaie safe bij 'ri kopbal van Stadhouders, hetgeen z'n overbuurman even later herhaalde, bij 'n dito van Lugthers. De DESK-aanvallen over recht kost ten te veel tijd dtórdat H. Damen steeds weer zijn tegenstander pro beerde te passeren. Enkele malen luk te dit wel, maar de bikkelharde TSC- defensie kon intussen haar stellingen innemen pn het gevaar bezweren. Toen Lugters 't ook alleen probeer de, werd hem op het kritieke moment de voet dwars gezet, terwijl hij een onverwacht fraai schot langs de ver keerde kant van de paal zag verdwij nen. De aanvallen van de gastheren leverden alleen diverse corners op, maar daar bleef het bij. Nadat Van Dinther door tijdig uitlopen enkele malen vakbekwaam had ingegrepen, brak de rust aan. In de tweede helft heeft de Ooster- houtse ploeg wat men noemt geknokt voor de punten. Voor het harde en agressieve spel had o.a. de DESK- middenlinie, Voogd en Appels, en ook Herman Damen duidelijk res pect, waardoor TSC steeds weer kon oprukken. Met uitzondering van Ver wijst, die voor deze speelwijze ook ontzag had, ging de DESK-defensiè er even fors tegen aan, met het ge volg dat de TSC-aanvallerS door hun korte spel geen enkele kans kregen. Hoe aggressief de gastheren waren ondervond Tausch, toen hij in het be zit van de bal toch nog 'n trap kreeg te incasseren, waardoor hij neerging. In plaats van 'n vrije trap liet de ar biter tot verbazing van iedereen het spel hervatten met 'n opgooibal voor het DESK-doel, hetgeen gelukkig goed afliep. Toen Dekkers 'n TSC- er ook eens fel op de huid zat, was deze zo verrast dat hij meteen een dreigende houding aannam. Een gro ve misser van v. d. Schans dreigde DESK nog fataal te worden, waar door Stadhouders kon inschieten, maar Tausch was niet te vermurwen. Ook de gasten probeerden het nog enkele malen, waarbij Voogd uit een corner bijna succes had, maar Van Dinther stond in de bedreigde hoek. Eindresultaat 0-0. White Boys heeft uit Riel de halve winst mee naar huis gebracht. Be slist een goed resultaat, want Riel is op eigen terrein heel wat mans. Er is dan ook aan beide kanten furieus gestreden. De thuisclub nam de ope ningstreffer voor haar rekening maar Piet Kuijten maakte nog in de eerste helft gelijk. In de 1-1 stand kwam geen verandering meer, ook al liep J. v. d. Velden in de laatste minuut door de verdediging van Riel. Op het mo ment dat hij zou schieten werd hij nl. getackeld. Het was een harde wed strijd waarin White Boys goed partij gaf. De wedstrijd tegen Be Quick is voor SSC geëindigd in een puntloos gelijk spel. Zij, die deze wedstrijd hebben bijgewoond, zijn het er al len over eens dat de Vrijhoevenaren in de eerste speelhelft minstens een 02 voorsprong hadden verdiend. SSC heeft daartoe volop de gele genheid gekregen. De grote kracht in deze wedstrijd ging in hun voor hoede uit van de nieuweling Eddy Heymans. Deze speler, voor 't eerst uitkomend in de 2e klasSe, heeft ge toond in dit milieu volledig mee te kunnen. Wat is echter de oorzaak van het niet kunnen scoren door SSC Wellicht dient men de voor hoede te wijzigen. Wie het spel zo wel in technisch als in tactisch op zicht van SSC jl. zaterdagmiddag heeft gadegeslagen, was het er over eens dat men in de eerste speelhelft tenminste een 02 voorsprong had moeten nemen. De voorhoede van SSC heeft daartoe volop de gele genheid gehad. Trainer v. Boxtel had voor deze wedstrijd een bepaalde tactiek uit gestippeld en men heeft aan zijn adviezen zeer goed gevolg gegeven. Doch doelpunten kwamen er niet. In de tweede speelhelft hadden de Vrijhoevenaren gedurende 't eerste half uur eveneens een groot over wicht., Wel wist Mary v. d. Schans uit een toegekende vrije trap te doelpunten, doch om onbegrijpelijke rédenen werd dit doelpunt door de goed leidende arbiter afgekeurd. In het laatste kwartier van de wed strijd trachtte Be Quick het met verre passes tot scoren te brengen, doch SSC's middenlinie en achter hoede wisten in deze periode alle gevaar te keren. Wel ging dit soms gepaard met enig geluk, doch men wist het doel zuiver te houden. Het moet gezegd worden dat ook kee per Spierings in goede vorm ver keerde. Het wordt wel eentonig, maar het blijkt dat bij de Vrijhoe venaren de middenlinie en achtér- hoede het sterkst zijn. De gehele middenliniq toonde in deze wed strijd een groot overwicht. Indien SSC een speler in de voorhoede heeft die op het beslissende moment een goede aanval weet af te ron den, dan zou men in deze competi tie tot grotere prestaties zijn geko men. In de eerste speelhelft voerde SSC het tempo dusdanig omhoog, dat het leek of er slechts één ploeg óp het veld stond. Be Quick kwam er praetisch niet aan te pas. Dit was eveneens zo in de tweede speel helft. Echter in het laatste kwartier kwam Be Quick los. Felle aanval len volgden, doch aanvoerder Henk van Peer, daartoe krachtig gesteund door Hans Lagrouw en Maarten Verhagen .konden elk gevaar keren. Jammer voor SSC, dat deze wed strijd in een puntloos gelijk spel eindigde. Ook van de zijde van Be Quick was men het er over eens dat SSC een overwinning volledig verdiend had. En dit hoort men niet dikwijls. Bij Be Quick was men zeer tevreden over deze uitslag. Wat echter meer zegt is dit: het is j van beide zijden éèn zeer sportieve wedstrijd geweest. f j i 5 Het lijkt erop alsóf Waspik nu, warm is gelopen. In de derde wed strijd van de competitie n.l. draaide het team in een zeer acceptabele ver snelling. Breda moest dit op eigën terrein ondervinden. Het terppp be sliste deze ontmoeting in het voordeel van Waspik. Zoals het team in zijn geheel zich nu presenteerde kan het weer als een geduchte tegenstander worden gezien. Met name het eerste half uur van de ontmoeting domineerde Waspik dui delijk. Het resultaat van deze góede start was een juweel van een doel punt van Willy Vervoort die 'n fraaie voorzet van Cor Smits ineens op de' slof nam. Het laatste kwartier van de eerste helft was het initiatief voor Breda. Na de hervatting kwamen de 11 thuisspelers voldoende klasse maar a'ls team kon Breda haar spel" niet voldoende snelheid meegeven. Reële kansen zaten er voor de thuis club dan ook niet in. Wel echter voor waspik, en zelfs veel meer dan de blauw-witten hebben benut, Maar wat wil je als je met 3-0 voor staat? De tweede treffer kwam uit een voorziet van Paul Smits die door Frans Broeders volgens het boekje werd af gewerkt. Nummer drie was een strak schot van Paul Smits. De grote supportersschare die De Boys vergezelde naar Valkenswaard kreeg geen waar voor haar geld in deze op papier zo belangrijke wed strijd. De Boys speelden zonder in spanning en niets wilde vlotten. Valkenswaard begon deze wedstrijd in een hoog tempo en de Boys-ver dediging kreeg het zeer moeilijk en wist slechts met moeite de voorhoe de aan het werk te zetten. Ook in de voorhoede was het sa menspel slecht en weinig aanvallen werden opgebouwd, zodat doelpun ten uitbleven. Valkenswaard, dat 't meest in de aanval was, deed het voor ,'t doel niet veel beter, zodat de rust met blanke stand inging. Na de thee pakten de Boys wat beter aan, maar de afwerking was slordig. Valkenswaard deed 't beter en na 6 minuten werd een goede voorzet van de middenvoor in een doelpunt omgezet. De Boys zagen 't gevaar in en begonnen iets beter los te komen. Een goede kans werd door v. Overdijk slecht benut. Val kenswaard stelde hierna de Boys- achterhoede weer eens op de proef, maar de hard werkende linksachter en linkshalf wisten de aanvallen te doorstaan. De Boys bleven niette min volhouden, maar het juiste schot bleef uit. Na een half uur was het de linksbinnen van Val kenswaard die eif 20 van maakte. De Boys zetten hierna alles op allés, doch Valkenswaard gaf geen krimp en de Boys waren niet in staat van de tegenstander te passeren. Met 20 kwam dan het einde van deze matig gespeelde wedstrijd, waarin de Boys hun eerste nederlaag leden en Valkenswaard de bovenste plaats van de Boys over neemt. De kansen die de NEO-lui deze wedstrijd hebben gehad, waren tal rijk, maar zij konden door de voor hoede niet in doelpunten worden omgezet. Direct na de aftrap al zien we snel op- en neergaand voetbal van beide ploegen, waarbij ook Aalburg nog goed paf tij geeft. Na een paar minuten krijgt Aalburg een vrije trap toegewezen, maar weet deze kans niet te benutten en moet zich terugtrekken voor het sterk opko mende NEO. In de 20e minuut van de wedstrijd komt NEO tot een goe de aanval, waarbij T. de Jong tot tweemaal toe een mooi schot op 't Aalburg-doel lost, maar wat geen dóëipunt oplevert. Vijf minuten la ter komt Aalburg tot een goede ac tie voor het NEO-doel, wat een mooie voorzet oplevert, maar deze wórdt met een fnachtige safe door keeper' Teun Vos Onschadelijk ge maakt; een safe die het talrijke pu bliek de handen op elkaar doet brengen. Na 30 minuten voetbal wéét NEO een groot overwicht te verkrijgen, wat o.a. een prachtig schot van Paulides oplevert, dat echter via de lat over ging. De Aal burg-aanval, die soms het NEO- offensief weet te ontduiken, wordt steeds door de NEO-achterhoede deskundig teniet gedaan, zodat we van Aalburg slechts enige afstand schoten zien, o.a. van Ad in 't Veld, maar ook hieruit kwamen geen doelpunten. NEO blijft echter aan vallen, waarbij Ad Vos én W. de Rooy nog een paar prachtige scho ten op het Aalburg-doel lossen, maar ook zonder resultaat. Vlak voor het einde van de eerste helft kómt Aalburg nog tot twee gevaar lijke aanvallen, maar ook deze aan vallen resulteerden niet in 'n doel punt. Direct na het begin van de twee de J helft neemt NEO het heft in handen en dit blijft zo gedurende de gehele tweede helft. In de 55ste minuut al komt er een prachtige actie van NEO, maar de voorhoede mist hier een kans bij een voorzet van rechts en daarna nog 'n prach tige kopbal die net naast gaat. De NEO-aanvallen zijn wel goed opge zet, maar de afronding is een punt waar trainer Zondag nog veel aan zal moeten bijschaven. In de 63ste minuut werd de r.- hack van Aalburg van het veld ge stuurd wegens natrappen. NEO gaat nu steeds krachtiger spelen, maar weet z'n overwicht niet in 'n doel punt uit te drukken. In de 75e min. geeft Tini Vughts een prachtig en hard schot op doel, maar het be landt helaas in het zijnet. Vlak voör het einde kreeg Paulides onver wacht de bal voor zijn voeten ge-I schoven, maar weet ook niet te sco- j ren. Als het moreel wat hoger was geweest en er op het laatst niet zo veel gepraat was, zouden de NEO-j lui zeker verder zijn gekomen dan een gelijk spel. Het tweede elftal behaalde een prachtige* 60 overwinning op de Gunners. Vrijdag had bij de firma A. en J. de Kort N.V. te Waalwijk de huldi ging plaats van de heer J. v. Velt- hoven, die het feit herdacht dat hij vóór 40 jaar jaar zijn werkzaamhe den in dit bedrijf begon waar hij thans werkzaam is in de afdeling zwikkerij. De jubilaris, die verge zeld was van twee zijner dochters werd in het privékaitoor ontvan gen door de directie van de N.V.. Ook burgemeester Teijssen was hier aanwezig. Voordat de oudste direc teur tot de huldiging overging, heet te hij allen, speciaal burgemeester Teijssen, hartelijk welkom en gaf vervolgens zijn visie op de econo mische toestand in Nederland. Hij sprak als volgt: Daar de pers steeds zo vriende lijk is ruim aandacht te schenken aan 40-jarige jubilea en terecht 40 jaar onafgebroken dienstver band is een zeldzaam jubileum maak ik van deze gelegenheid ge bruik uw aandacht te vragen voor de grote moeilijkheden, waarmede niet alleen de schoenindustrie, doch de gehele Nederlandse industrie mo menteel te kampen heeft. Ik ben geen econoom, heb geen autoriteit op economisch terrein, ik acht mij door mijn „te"-veelheid aan functies slechts in staat mijn persoonlijk nuchter oordeel te gé ven op de huidige situatie. Want de economische toestand in Nederland is verre van gezond. We lezen wekelijks bijna da gelijks van bedrijfssluitingen in i! alle mogelijke branches: textiel, meubel, helaas ook schoenen, me taal; begin deze week nu weer bij scheepswerven; zelfs Philips heeft zijn vestiging in Waalwijk moeten opgeven. De oorzaak van dit alles moeten we zoeken in de steeds toe nemende concurrentie, door de al door stijgende importen op alle ge bied. Deze importen komen deels uit landen met lage lonen (Hong kong, China) en uit landen met JEUGDTOTO v.v. BAARDWIJK De jeugdtoto heeft deze week weer uitstekend gedraaid, want we konden weer een inzet noteren die alleszins de moeitte waard was. In deze derde week, dat de toto nu draait werd een inzet geboekt van f 689,20. De eerste prijs werd gewonnen door: H. Venrooy, Boekelaarstr. 58, L. Hirdes, v. Vessemstr. 18, A. Schilders, Hoogeinde 10, B. v. Hooff, Vooreinde 29, allen te Waalwijk. Ria Coomans, Bergstraat 48, Loon op Zand, J. v. d. Wiel, Mommer- steeg 25, Haarsteeg. Ieder ontvangt f 17,23. 2e prijs gewonnen door v. d. Vlirt, Alb. Bodenbachstraat 7, Waalwijk. Hij ontvangt f 68,92. 3e prijs gewonnen door H. v. d. Lee, Putstraat 78, Waalwijk. Hij ont vangt f 23,46. De prijswinnaars krijgen hun prijs per postwissel thuis bezorgd na woensdag 21 sept. Tot zolang kan men eventueel reclames zen den bij W. Hoevenaars, Prof. Treub- straat 20, Waalwijk. K.N.M.T.P. (AFD. WAALWIJK) Het bestuur van de afdeling Waal wijk en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. van Tuin- en Plantkunde, heeft besloten de aangekondigde tocht naar de Biesbosch te laten doorgaan en wel op 24 september. De inschrijving voor deze tocht is echter afgesloten, zodat niemand zich hiervoor nog kan opgeven. Er zijn n.l. 50 deelnemers, dus men is volgeboekt. Daar de boot om precies 14.00 uur vertrekt, verzoekt het bestuur de deelnemers ervoor te zorgen dat zij om 13.00 uur bij de garage van Mulders-Sars in de Stationstraat aanwezig te zijn. BROMFIETSER OP AUTO Vrijdagnacht om 3 uur reed brom fietser H. K. tegen een onverlicht geparkeerd staande bestelauto waar- Zaterdagavond j.l. werd het tour nooi t.b.v. het Jeugdbiljart te Waal wijk, besloten met de finalepartij tus sen de biljarters C. v. d. Loo en W. Herman, in het café van de heer Jan Tiipmermaps in. de,St. Antoniusstr. Voor deze slotayond waren alle leden van de deelnemende verenigingen met hunne dames uitgenodigd. Velen haddep,,aan deze uitnodiging gehoor gegeven, temeer, omdat het bestuur na aflopp van de finalepartij een bal avond had georganiseerd. Aan het tournooi was dqor niet minder dan 92 biljarters van. het district Waal wijk van de KNBB deelgenomen en was zo, samengesteld, dat iedere bil jarter evenveel kansen had, om éls winnaar uit de bus te komen. Het was tenslotte de heer C. v. d. Loo van de B.V. ,,'t Zwaantje", gevestigd bij de héér W. van Oers (café Galgen- wiel) die zich de ongeslagen winnaar van het tOurnooi mocht noemen. Hoe wel hij in iedere partij niet minder dan 1462 carambols moest scoren, 'n opgave die niet moet worden onder schat als men weet dat zijn tegenstan der vaak niet meer dan circa 50 a 60 carambols behoefden te scoren. Zijn tegenstander in de finale-partij was de heer W. Herman, die 59 caram bols moest maken tegenover v. d. Loo 146. Ook in deze partij toonde de heer v. d. Loo zijn grote klasse en won onbedreigt deze finale-partij, waardoor hij zich winnaar mocht noe men van dit in alle opzichten geslaag de tournooi. Na afloop reikte de ere voorzitter van het district Waalwijk, de heer Burmanje de heer v. d. Loo, onder een toepasselijk woord de fraaie hiervoor beschikbaar gestelde beker uit, terwijl mevr. v. d. Loo in het succes van haar man mocht de len, door de aanbieding van fraaie bloemen. Ook de tweede prijswinnaar de 'heer W. Herman werd door de ere-voorzitter gecomplimenteerd. Hij kreeg een fles geestrijk vocht aange boden. Tenslotte wilde dhr. Burman je gaarne twee mensen in het zoek licht plaatsen, die zich voor 't jeugd biljart buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt n.l. de heren C. v. d. Sanden, die de leiding van de jonge biljarters op zich heeft genomen en de secretaris van het district, de heer H. Pelders, die dit tournooi zo voor treffelijk heeft geleid. Beide heren bracht de ere-voorzitter hartelijk dank voor het vele, dat zij voor het jeugd biljart hebben gedaan en nog doen. Een deputatie van de B.V. DES uit Haarsteeg waarvan de heer v. d. Loo vroeger lid was, was eveneens aanwezig, om deze avond luister bij te zetten. Naast hartelijke gelukwen sen aan hun oud-lid bood een hunner Dan naar Sigarenmagazijn Grotestraat 209 tel. 2591 Waalwijk door hij kwam te vallen. Hij werd aan hoofd een armen gewond. Dr. Langemeijer verleende eerste hulp. Vrijdagmiddag werd de zestien jarige Y. de K. op de hoek Hoog- einde-Vooreinde door een vracht wagen aangereden. Zij wilde met haar bromfiets rechtdoor rijden ter. wijl de vrachtwagen rechtsaf wilde slaan. Mej. K. moest met verwon dingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Haar nieuwe brom fiets werd totaal vernield. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: afsluiter waterleiding, voetbalschoen, padvindersriem, re genbroek. Verloren: dameshorloge, b.b. f 100,-, oorbel, schooltas met inh., elektr. boor, beitels. MODEHUIS „MARIANNE" GEOPEND Vrijdag is het modehuis „Mari anne" geopend en uitgebreid met een schitterende collectie dames- stoffen. Het heeft mej. Marianne Dumoulin niet aan belangstelling ontbroken. Zakenrelaties, vrienden en kennissen hebben haar hun fe licitaties aangeboden. Eveneens wa ren veel bloemen hiervan getuigen. De uitbreiding van de zaak toont een grote wilskracht van deze nog jonge onderneemster. Als we haar eigen woorden mogen aanhalen, dan zijn wij ervan overtuigd, dat het haar wel zal gelukken voor de toekomst. „Voor deze stap in de maatschappij heb ik heel veel waar dering voor mijn ouders (N. Du- moulin-Trommelen) want zonder hen zou ik niet zelfstandig tot mijn zaak gekomen zijn". Rest ons nog te vermelden, dat de winkelbetimmering is geleverd door fa. van Hilst alhier. De inrich ting is mooi en erg gemoedlijk doet de zaak aan. STOFFENZAAK „PASCOLO" Eveneens is in de Stationsstraat een stoffenzaak geopend op vrij dag j.l. Het betreft hier de zaak in exclusieve damesstoffen van de fa milies v. d. Pas-Wessels en Wessels- Coolen. De mooie winkel is inge richt naar het eigen idee van de heer J. v. d. Pas die alles zelf uit voerde. De electriciteit is verzorgd door fa. C. v. Dongen alhier. Ook deze mochten bij de opening vele relaties ontmoeten en ook hier waren bloemen en felicitaties de uitingen van gelukwensen. Deze firmanten brengen het be tere genre dames mantel- en tail- leurstoffen naar de laatste mode tegen aantrekkelijke prijzen. De klanten worden hier bediend door Mevr. M. Coolen-Wessels, die zelf gediplomeerd lerares-coupeuze is, zodat haar adviezen waardevol zul len zijn bij de aankoop. We noemen enige stoffen: fantasie tweed, ge dessineerde bouclé, structuurstof- fen, Shetland, fluweel etc., kortom het puikje voor de damesmode. de echtgenote van de winnaar fraaie bloemen aan. Een geste, die op hoge prijs werd gesteld. Aan deze slotavond, was tevens nog een loterij verbonden, waardoor velen in het bezit kwamen van een aardig prijsje. Een zeer geanimeerd bal, waaraan muziek op uitstekende wijze werd verzorgd door „Glow Master-trio" besloot deze granditze slotavond waarop het district Waal wijk van de KNVB met grote voldoe ning kan terugzien en die voor de lei ders van het jeugdbiljart in Waalwijk een stimulans zal zijn, hem werk voor dit mooie doel op dezelfde energieke wijze voort te zetten. staatshandel (Oost-Europa). Tegen deze importen moet het bedrijfsle ven met Kamers van Koophandel zich naar mijn mening veel meer teweer stellen bij de overheid. Daarnaast komt het belangrijkste deel van deze importen uit onze partner-landen van de E.E.G.; uit landen dus die voor hun grondstof fen dezelfde prijzen betalen als wij, landen bovendien die veelal ook nog hogere lonen kennen. Niettegenstaande wordt uit deze landen een hoge kwaliteit geleverd tegen een lage prijs, waartegen on ze Nederlandse industrie vaak niet kan concurreren. Nu is het vrij simpel om hierte gen te beweren dat het buitenland werkt met export-premies, of de sociale lasten zijn lager, of de ge middelde bedrijfsgrootte is elders veel gunstiger; allemaal zeer be trekkelijke argumenten. Het is nl. voor de schoenindustrie bekend dat dit laatste gemiddelde bedrijfs grootte in Nederland niet on gunstiger is dan in de overige EEG landen. Neen, de ware oorzaak van de steeds ongunstiger concurrentiepo sitie in ons land is de lagere ar- beids produktiviteit hetgeen zeg gen wil dat onze partner-landen werken met lagere arbeidskosten per eenheid product. Dit betekent niet dat er harder gewerkt zal moeten worden, maar dit betekent wel: 1. dat de volledige werktijd in een normaal tempo wordt doorgewerkt, (vijf minuten onproductieve tijd per man in een bedrijf met 100 mannen, betekent een verliespost van 40-man-uren per week 2. dat verlet en onnodig verzuim tot een minimum wordt terugge bracht. 3. dat eenieder die werkzaam is in het bedrijfsleven van hoog tot laag met meer zorg, met meer ambitie en met meer toewijding zijn werk verricht. Aan „kwaliteits-bewust- zijn" mankeert nog heel veel in Ne derland. Het zijn deze drie factoren waar voor we ons allen geheel zullen moeten inzetten, willen we onze plaats als industrie-land handhaven. Voor het georganiseerde bedrijfsle ven, zowel werkgevers als werkne mers, ligt hier een heel wat belang rijker taak dan het gekibbel over het procent voor loonronde of over spaarloon. Opvoering van de pro ductiviteit is het lijfsbehdtid voor de gehele Nederlandse industrie en dus voor allen die van deze indus trie moeten leven. Daarom verheugt het mij bijzon der dat ik nu een man uit ons be drijf mag gaan huldigen die zo'n gunstige uitzondering op het voor gaande betekent. Een man zonder pretenties, onopvallend, beschei den, nooit hard -altijd doorwerkend, het kan hem niet schelen welke functie hij moet vervullen doch le vert altijd goed werk af. Kortom 'n man die ik graag ten voorbeeld wil stellen aan heel velen; niet alleen in ons eigen bedrijf, doch in de ge hele Nederlandse industrie. Als stoffelijk blijk van dank en waardering bood hij de jubilaris hierna een geschenk onder couvert aan, benevens een fraai gouden armbandhorloge. De heer de Kort vond het jammer dat de echtgenote van de jubilaris wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De directie had haar echter in de hulde willen la ten delen door het laten bezorgen van een fruitmand. De dochters van de jubilaris ontvingen een doos bonbons. Burgemeester Teijssen had uit de woorden van de directie geconclu deerd dat deze heel veel lof, had voor de vele goede hoedanigheden en kwaliteiten van de jubilaris, die vandaag tevens zijn 54e verjaardag viert. Door deze hoedanigheden bent U een voorbeeld geweest niet alleen voor dit bedrijf, maar voor de hele industrie. Deze waardering komt U bij dit zeldzaam jubileum zeer ze ker toe en gaarne sluit ik mij bij de woorden van uw directeur aan en het verheugd mij U te kunnen mededelen dat het H.M. de Konin gin heeft behaagt, U de ere-medail- le in brons toe te kennen verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau. En met uw jubileum en deze koninklijke onderscheiding felici teer ik U van harte. Nadat de burgemeester het ere metaal had opgespeld, dankte de jubilaris de burgemeester voor de vriendelijke woorden en voor de onderscheiding die hij mocht ont vangen. Hij dankte ook de directie voor de waarderende woorden en voor de waardevolle cadeaus. „Ik ben dankbaar", aldus de jubilaris, „voor de vele jaren die ik in uw bedrijf heb mogen werken en ik hoop dit nog een aantal jaren te mogen blijven doen".

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6