Confectie-atelier Zwima te Drunen geopend Apollo theater in Kaatsheuvel op weg naar de 30.000 ste bezoeker N. Klijn nam gemeentebode afscheid als Loon op Zand SINGER WINKEL SINGER Keurslager van der Wiel KAATSHEUVEL ploeghavenwerkers DE ECHO VAN HET ZUIDEN DE VIJFDE op DONDERDAG 22 SEPTEMBER a.s. vlak bij is uw KEURSLAGER AANBIEDING 1 J. Smit: „Reclame Ideeën uit Amerika gedaald" LI IJ 228 388 238 108 liliiaÈ 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 SEPT. 1966 8 Ji Confectiebedrijven aprang Vrijh.-Capelle Hockey Dymphina Wilhelmina Anna van den Besselaar P. H. M. Stuwadoorsbedrijf Thuisstikwerk gezocht Het laatste nieuws advertentie-pagina's Verloren sleutelhanger cadeau ADVERTEERT IN DIT BLAD van half zeven tot half acht 's avonds van acht tot negen uur 's avonds van acht tot negen uur 's avonds N.V. Stevedore Company Quick Dispatch J. M ANDEMAKERS GELDIG VAN 20-24 SEPTEMBER a.s. Dinsdag a.s. Woensdag Gehaktdag a.s. Donderdag Vrijdag-Zaterdag Voor de boterham de gehele week Stationsstraat 83 Waalwijk Tel. 2884 Burgemeester mr, Stieger, tijdens zijn toespraak, bij de opening van het confectieat elier „Zwima". In tegenwoordigheid van de Zwit serse consul generaal A. Tauber uit Rotterdam en Dr. F. Blankart, at taché op de Zwitserse ambassade in Den Haag heeft burgemeester mr. H. Stieger van de gemeente Drunen donderdagmorgen j.l. confectie-ate- Zwima" aan de Chrysantenstraat in die gemeente officieel geopend. De nieuwbouw voor dit bedrijf is van de Zwitserse confectionneur P. Marti. Met het doorknippen van een lint, werd de toegang tot het be drijfsgebouw geopend. Keeds langen tijd was het bedrijf aan de rand van het dorp Llshout te kiem geworden en daarvoor is nu een riant coniectieateiier aan de noord rand van net dorp urunen in ue piaats gekomen. ,,Z<wima is een afkorting van de kommnaue „Zwitserland en iviara nurgenieester btieger noemde net atener een aanwinst vor zijn gemeen te. IN iet aüeen dor de vorm van het rraaie pand, doch ook door de hier door ontstane verbetering van de werkgelegenheid. JJe burgemeester gaf hierna een summier overzicht van de ontwikkeling van Drunen en noemde in dit verband de verandering van de agrarische in industriële ge meenschap, Vooral voor de oorlog was Drunen sterk agrarisch gericht met als uitloper van de Westelijke Langstraat, wat schoenindustrie sa men met de lederwarenbedrijven heeft deze schoensector zich verder ontwik keld tot een bedrijfstak, waarin zo n 800 mensen werk vinden. Verder is „Lips" een economische pijler, die zich sinds 1949 van een scheepsschroevenindustrie heeft ge richt op een uitgebreider assortiment artikelen. Verder bracht Mr. Stieger onder de aandacht de ontwikkeling op het gebied van aluminimum half fabrikaten, aan de uitbreiding waar van nog steeds wordt gewerkt. Ca. 1300 mensen vinden werk bij Lips. De opkomst van de confectiever- vaardigende bedrijven in zijn gemeen te noemde de burgemeester een ver heugende zaak. Linnen zeer korte tijd vonden hierin ongeveer 150 meisjes en vrouwen werk. Daarom is het zo bijzonder verheugend dat de oudste loot aan de tak nu aan ope ning van de nieuwbouw toe is. En toch, aldus de burgemeester, hebben we weinig moeite gedaan om de werkgelegenheid ter plaatse in deze richting te stuwen. Ze zijn uit zich zelf naar Drunen gekomen. Tenslotte zei de burgemeester uit diverse op merkingen te hebben beluisterd dat het Zwima in de beginjaren met zo voor de wind is gegaan. Volgens hem zal hiervan o.a. huisvesting wel me de oorzaak zijn geweest. BEDANKT Ds. J. Vos van Rijssen heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente van Sprang bedankt. P.V. „NOOIT GEDACHT" Zaterdag hield genoemde vereniging een wedvlucht vanuit Mons, België. Afstand 156 km. Gelost 10.20 uur. Deelname 272 duiven. Eerste duif 12.22.53. Laatste prijs- duif 12.34.53. De uitslag was als volgt H. Spuibroek 1 14 38; A. Nieuwenhuizen 2 9 22 56; A. Heiblom 3 4 35 39 58 63 89; J. Kramer 5 25 34 43; Nico Treffers 6 49 51; H. Vos 7; A. Florijn 8 20 72 85; C. Pullens 10 36 47 79; 'Kemmeren 11 90; G. Rozenbrand 12 13 19; A. Snaphaan 15 23; P. Blom 16 21 27 31 40 73; W. N. 17 48 60; M. de Jong 18 64; C. Ver hagen 24 37; D. v. d. Schans 26 76 82; Jos Rozenbrand 28 86; A. Treffers 29; J. IJpelaar 30 41 74 81; Joh. Sterrenburg 32; A. Vos 33 66; J. v. Zeist 42 75 88; G. Mo lengraaf 44 59; Alb. v. Zeist 45 68; Kui ten 46 52; A. Spuibroek 50 53 69 77 87; A. v. Tiggelen 54; P. de Meter 55; J. de Meter 57 61 83; A. M. de Jong 62 70; D. v. Os 65; Fr. Tactor 67; C. Broeks 71; M. Roomer 78; A. v. Gooi 80; J. Brok 84. Extra hoofdprijzen I. A. Heiblom; 2. A. Nieuwenhuizen; 3. H. Spuibroek; 4. J. Kramer; 5. A. Florijn; 6. G. Rozenbrand; 7. C. Pullens; 8, 10 P. Blom; 9. Nico Treffers; 11. W. N.; 12. J. IJpelaar. WEDVLUCHTEN De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-West hielden wedvluchten vanuit Pont St. Maxcence en Herenthals. Uitslag Pont St. Maxence: A. Cop- wenbergl 3 7 14; Wellens Krol 2 4 12 15; A. Mertens 5 13; A. Sche pers 6; M. Brokx 8; A. v. Wanrooij 9; J. Verboven 10; J. v. d. Wouw 11. Uitslag Herenthals, oude duiven Wellens Krol 16 12; Fr. v. Woen- sel 2 10; Jac. Hoevenaars 3; A. Cou- wenberg 4; J. Duquesnoy 5; M. van Corstanje 7; H. Couwenberg 8; M. Snoeren 9; J. Kemmeren 11; C. v. Wezel 13; B. Hoevenaars 14; L. v. d. Velden 15. Late duiven: A. v. Wanrooij 1; Th. Netten 2; H. Klis 3 11; B. Masseurs 4; J. Kemmeren 5; T. v. Wezel 6; C. Moreval 7; P. Hendriks 8; J. Verbo ven 9 15; D. Snoeren 10; H. v. Son 12; P. Nerings 13; A. Dirksen 14. ,,Ik ben zeven keer in Amerika ge weest en heb daar ontzettend veel re clame-ideeën aan de hand gedaan. Ze zijn daar zo veel verder dan wij. Je moet de ideeën daar vandaan gappen om hier origineel en opvallend te zijn". Dit zegt Jan Smit, de 18-jarige bioscoopexploitant uit Kaatsheuvel. In vergelijking met voorgaande jaren is het bezoekersaantal met meer dan 150% gestegen. Hij loopt over van de ideeën en zou ze liefst allemaal te gelijk uitvoeren. Maar daar is tijd, moeite en geld mee gemoeid. „Binnenkort komt er een reclame- kast die de gehele zijmuur van de kapper hiernaast beslaat. De ingang moet veranderen, hij moet mooier worden. Misschien komt daar, waar nu de automatiek staat ook wel een deur. De gehele gevel moet verande ren. Nu staan daarboven platen en iedereen ziet het. Maa,r ik wil 't zo maken dat ik de platen er gewoon in en uit kan schuiven, 't Moet groter worden. Als hier een vreemdeling komt moet hij kunnen zeggen dat hier een bioscoop staat en niet zo maar wat. Alle aandacht is op de voorzijde gevestigd. Wat daar binnen is kan hen dan op het eerste ogen blik niet zo veel schelen. Langs de provinciale weg, zou ik reclamebor den willen plaatsen maar dat mag weer niet. Ik wil de mensen hier film- minded maken en dat kan alleen met goede reclame en het geleidelijk aan draaien van films op hoger niveau. Nu moeten we het hebben van sex- en knokfilms met daartussen door culturele films. Binnenkort komen er films zoals „Dans van de reiger", „Dominique", „de Knotsgekke ke rels", Sound of Music" en „My fair lady". Weet U, gaat hij voort, als ik een vrouw had en kinderen zou ik het niet kunnen bolwerken. Die belasting is zo hoog. Als ik denk wat geld te hebben mag ik het weer weg gaan brengen ook. Nee erg lux is mijn ex ploitantenleventje niet. Ik zou na tuurlijk kranten kunnen gaan verko pen, grapt hij, maar dan verlies ik mijn status. Dat gaat toch niet hé. Om niet met verlies te werken moet ik hard sjouwen. De mensen moeten komen. Alles wat hen interesseert kunnen ze krijgen. Vijftig procent van de bezoekers komen niet eens uit Kaatsheuvel! Binnenkort moet ik ge keurd worden voor militaire dienst, verzucht hij maar Apollo moet door gaan. Mijn vader die het hotel leidt kan het niet. Hij heeft een veel te druk leven. Niets mag vergeten wor den en je wordt dag in dag uit be zig gehouden door kleinigheidjes die zo belangrijk zijn. Vader zou eraan dood gaan want het hotel mog ook niet vergeten worden. Dus moet ik maar proberen vrijstelling te krijgen. Jan Smit praat graag en veel. Hij werkt ook. De resultaten die hij in zo'n korte tijd heeft weten te boeken getuigen daarvan. Waalwijk heeft gisteren in de hockeywedstrijd tegen Hulst in de laatste minuten een voorsprong weten te bemachtigen. Er werd in Hulst vrij goed gespeeld. De eerste helft was de thuisclub wel iets in de meerderheid, doch na rust gaf Waalwijk de toon aan. Er werd wel hard, maar niet unfair gespeeld. Uiteindelijk won Waalwijk niet on verdiend door een doelpunt van Peter Horvers. Vrijdag j.l. nam de heer N. Klijn gemeentebode en incasseerder van 't gemeentelijk woningbedrijf als zoda nig afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van af 1 september 1932, dus 34 jaren, heeft de heer Klijn op voortreffelijke wijze de gemeente Loon op Zand ge diend, en het is dus begrijpelijk dat deze functionaris, vergezeld van zijn echtgenote en zijn zoon, die hem als incasseerder opvolgt, op waardige wijze werd uitgeluid tijdens een bij eenkomst ten gemeentehuize in tegen woordigheid van 't gemeentebestuur, de gemeentesecretaris en het secreta- rieperscneel. Nadat mevr. Klijn bloemen waren aangeboden, werd de heer Klijn na mens het gemeentebestuur door bur gemeester L. van Erp toegesproken, die op de eerste plaats het gemeente bestuur dankte, dat destijds uit een groot aantal sollicitanten naar de functie van gemeentebode de heer Klijn als de juiste man hadden aange wezen. Na de oorlog werd deze func tie gecombineerd met die van huur- incasseerder van het gemeentelijk woningbedrijf, hetwelk tenslotte door de toeneming van dit woningcontin gent een fulltime job werd. Burge meester Van Erp prees de heer Klijn als een ambtenaar, die, geboren en getogen in Kaatsheuvel en in ver band met zijn langdurige werkzaam heid in de gemeente alle mensen ken de, waardoor speciaal het menselijke bij zijn werk op de voorgrond trad en hij dus op uitstekends en waardige wijze gestalte wist te geven aan de gemeentelijke overheid. Hij meende daarom dat het gemeentebestuur een verstandig besluit had genomen om nu de zoon als opvolger te benoemen. Hij wenste de heer Klijn en zijn echtgenote een schone levensavond toe en onderstreepte de dankbaarheid van het gemeentebestuur met een as sortiment sigaren. Gemeentesecretaris M. v. Nieuw- stadt, in dezelfde maand van 1932 als volontair ter secretarie te Kaats heuvel begonnen, kon 'n fikse greep in de historie doen om te getuigen van de lofwaardige wijze waarop de heer Klijn zijn werk deed, behulp zaam was, altijd klaar stond en dit alles met 'n onverwoesbaar goed hu meur. Hij dankte hem daarvoor, even als mevr. Klijn, die haar man ook 's avonds dikwijls moest missen, en offreerde een kist sigaren. Namens het woningbedrijf sprak de heer Coopmans, die van mening was dat het goede humeur van de heer Klijn van grote betekenis is ge weest bij diehs werk, en vooral bij de huurders goed heeft aangeslagen. Hij dankte hem voor de prettige samen werking onder het aanbieden van een fles geestrijk vocht. In zijn dankwoord tot de diverse sprekers betrok de heer Klijn speci aal de huurders van de gemeentewo ningen, met wie hij, naar hij getuigde nooit enig last had gehad. Onder het genot van enige verversingen en het ophalen van oude herinneringen bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de laatste H. Sacramenten, in het St. Nicolaas-ziekenhuis alhier, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder weduwe van Henricus Johannes Adrianus van den Heuvel in de leeftijd van 75 jaar. Wij bevelen de dierbare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. J. Hens-van den Heuvel W. Hens en kinderen A. van den Heuvel J. van den Heuvel-van Boekei en kinderen A. van Delft-van den Heuvel J. van Delft en kinderen Waalwijk, 17 september 1966 Grotestraat 355 De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op dinsdag 20 september a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. Samenkomst voor de heren om 10.15 uur ten „Huize Teresia", Wilhelminastraat; dames in de kerk. Avondmissen: zondag en maandag om 18.00 uur in de parochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis fn Hotel Verwiel, Grotestraat 208, Waalwijk. ROTTERDAM vraagt: Vervoer aanwezig uit Waalwijk e.o. Inlichtingen: Gen. de Wetstraat 25, Waalwijk of tel. 04160 - 3788 door jong echtpaar te Nijmegen; bekend met alle soorten van stikwerk. Niet in bezit van stikmachine. Werk kan gehaald en gebracht worden. Brieven onder nr. 5796 aan het bureau van dit blad. vindt U óók op de van VERLICHTINGSBALK met kabel van 12 m. lengte. Terug te bezorgen bij: Hogevaart 93 Sprang-Capelle A.s. woensdag op de markt in WAALWIJK BIJ ELK POND KAAS een I (No. 5 is groen en hangt I aan een originele kogel- I ketting). De start op ons nieuwe havencomplex aan de Prinses Beatrixhaven (Eem- haven) is een belangrijke gebeurtenis voor Rotterdam, voor ons..en wellicht ook voor U. Een bedrijf, dat helemaal buiten Rotterdam aan Uw kant ligt en waar met de modernste hulpmiddelen zeer gevarieerd werk wordt verricht. Reeds een belangrijk aantal van de bewoners van Noord-Brabant werkt in ons bedrijf. Teneinde U nadere inlichtingen te versohaffen, zullen op de onder staande plaatsen en tijden vertegenwoordigers van ons bedrijf aan wezig zijn. in Café A. A. JOORE Keizersdijk 70 Raamsdonksveer in Café „De Sportwereld" (G. Soeters) Veerstraat 1 Waspik in Café „De Catacombe" (J. van Delft) Winterdijk 12 Waalwijk Bent U niet in de gelegenheid? U kunt altijd een kijkje komen nemen op ons bedrijf in Rotterdam. REISKOSTEN WORDEN VERGOED. Talileïstraat 32 - ROTTERDAM. Telefoon 010 - 251240 - toestel 24 1 i De schuine-naald zigzag-machine Singer Lady Star, de dróóm van elke vrouw... nü bereikbaar in 'uw Singer winkel. En daarbij 'n gratis abonne ment voor 'n jaar op het grootste modetijdschrift van Europa: de Burda! Plus, ja heus er is nog meer, gratis het bekende boekje,, Knippen en Naaien Stap morgen meteen uw Singer winkel binnen en vraag! Singer electrische naaimachines al v.a. 258.- Stationsstraat 72, WAALWIJK tel. 04160 - 2557 3 Gelderse schijven 118 3 Slavinken 118 500 gram mager Rundergehakt 328 500 gram Kalfsgehakt 398 500 gram Varkensgehakt 198 500 gram saucijzen 500 gram Riblappen 500 gram speklappen met zak zuurkool samen 100 gram fijn gekookte schouderham 100 gram boterhamworst

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 8