waalwijkse en lanostRaatse couRant Waspik heeft 1 en 2 oktober weer middenstandsexpositie B.V. 't Zwaantje hield een druk bezochte jaarvergadering District Waalwijk KNBB koos A.v. d. Made tot voorzitter RKC houdt fancy-fair voor het Tribunefonds Vaderweek-endkamp van A. Zijlmans groep geslaagd -Waalwijk 1 oktober krijgt op „Teach-in" DIT WEEKEINDE IN GECROONDE LEERSSE Dortmund-veteranen waren te gast bij WSC- Waalwijk Show Voor jongeren 200 gulden boete voor Smallenbroek BRILLEN VRAGEN SERVICE IVIeer kleedkamers noodzakelijk Senaatsleden op de vuist l Ik kan 't niet, Rookbommen op Prinsjesdag Jaarvergadering van Roede Kruis Kaatsheuvel en Loon op Zand VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 75 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per trm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Al zo ongeveer een half jaar werkt een actief bestuur van de Waspikse winkeliersvereniging aan de organi satie van een evenement dat op vrij dag 30 september, zaterdag 1 oktober en zondag 2 oktober allerwege be langstelling zal trekken. Op genoem de data is nl. de grootste „Wamiten" gepland, een benaming voor de Was- pikse middenstandstentoonstelling. Dit gebeuren wordt georganiseerd door de winkeliersverenigingen, een onderafdeling van de middenstahds- vereniging, maar de daadiverkelijke uitvoering van de gesmede plannen berust bij een comité van drie perso nen, t.iv. A. v. d. Wassenberg, C. Roovers en H. Kuyten. Voor deze tentoonstelling werden 17 stands aan Waspikse winkeliers verpacht, ondergebracht in de zaal van café „De Statie", uitgebreid met een grote tent van 30 bij \2Vi meter vloeroppervlakte, omdat de zaalacco- modatie in Waspik nu eenmaal niet toereikend is voor een tentoonstelling als deze. De plannen van het actieve bestuur dat nu ongeveer Vi jaar lei ding geeft aan de winkeliersvereni ging werden door de leden enthousi ast ontvangen. Men is dan ook vast van plan om de tentoonstelling jaar lijks te doen terugkeren en de organi satoren hebben gegronde reden aan te nemen dat in de loop van enkele jaren het aantal deelnemers nog sterk zal toenemen. Middels deze activiteiten willen de winkeliers bewijzen dat Waspik be slist heel wat meer te bieden heeft dan het grote publiek veronderstelt. Door het contact met de bevolking wil men tevens het waanidee uit de wereld helpen als zou men min of meer verplicht zijn te kopen als men zich in een Waspikse zaak laat zien. Veel meer nog dan „in den vreemde", aldus de organisatoren, zijn wij bereid onze klantenkring uitvoerig in te lich ten en te adviseren omtrent welk ar tikel danook. En reken maar dat elke deelnemer zijn stand tot in de puntjes zal verzorgen. Om de tentoonstelling op te luis teren en het publiek zomogelijk nog meer te laten genieten zal er een show van bekende artiesten ter omlijsting worden opgevoerd. Elke avond speelt in ,,De Statie" het trio van Kees de Nijs met zang van Albert Brosens. Dan zullen nog optreden de zange res zonder naam, op vrijdag, Yvonne de Nijs, 's zaterdags en Ciska Pe ters, 's zondags. Voorts is nog het or kest Syncope gecontracteerd, even eens voor de zondagavond. De ten toonstelling zal zijn geopend resp. van 18 tot 23 uur op vrijdag, en van 16 tot 23 uur op zaterdag 'en zondag. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Oud-minister J. Smallenbroek is gisteren door de kantonrechter in Den Haag veroordeeld tot een geld boete van 200 gulden, subsidiair 40 dagen hechtenis in verband met een aanrijding in de nacht van 15 op 16 juli. OPllCIËN WAALWIJK In haar clublokaal (café Galgen- wiel) bij de heer W. van Oers hield B.V. 't Zwaantje dinsdagavond haar jaarvergadering. Zo goed als alle le den waren aanwezig toen voorzitter Tom Burmanje de vergadering open de, allen een hartelijk welkom toe riep en hierna een kort overzicht gaf van het wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar, waarin 't Zwaan tje o.a. bij de heer W. van Oers een nieuw clublokaal vond. Met genoegen kon de voorzitter constateren, dat de leden zich in hun nieuw clublokaal uitstekend thuis voelen. Hij dankte de heer van Oers die de vereniging niet alleen een on derdak had geboden, doch tevens,'n nieuw biljart had geplaatst met de vereiste afmetingen. De voorzitter hoopte dat 't Zwaantje nog lang bij de heer Van Oers hun wedstrijden zullen komen spelen. Hij maakte te vens van deze gelegenheid gebruik om de heer C. v. d. Loo (lid van 't Zwaantje) geluk te wensen, met zijn grandioze overwinning in het tour- nooi ten bate van het jepgdbiljart, waarna hij het woord gaf aan de se cretaris, de heer M. v. Bracht, die 'n keurig verzorgt jaarverslag uitbracht, waaruit bleek, dat het ledental van 't Zwaantje in het afgelopen jaar aan merkelijk is toegenomen, en de ver eniging zich in een grote bloei mag verheugen. Hij dankte de vereniging voor het zinvolle afscheid van hem en In een buitengewone vergadering, die maandagavond in café van Oor schot te Elshout werd gehouden is tot voorzitter van het district Waal wijk van de KNBB gekozein de heer A. v. d. Made, lid van de B.V. BSV. Er waren 24 stemgerechtigden. Hier na verkreeg de heer v. d. Made 19 stemmen tegen 5 op de heer Th. Ver donk van de B.V. Ons Genoegen. De vergadering werd bijgewoond door de Bondsvoorzitter de heer P. v. Engelen, die voor dat hij in deze functie werd benoemd voorzitter van het district Waalwijk was. De heer v. d. Made dankte voor bet in hem gestelde vertrouwen en hoopte een goed voorzitter te zullen kunnen zijn. De bondsvoorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat thans in de voor zittervacature van het district Waal wijk is voorzien, en hij hoopte dat on der leiding van de heer v. d. Made het district Waalwijk, waaraan hij zulke prettige herinneringen heeft, op dezelfde wijze als voorheen zal voortgaan. Hij dankte de ere-voorzit ter de heer Burmanje, die het district sinds zijn vertrek, zo voortreffelijk heeft geleid en tenslotte wenste hij de heer v.d. Made geluk met zijn be noeming. Hierna had de verloting plaats van de finale's van de te verspelen per soonlijke kampioenschappen. Deze werden na loting toegewezen als volgt 5e klasse: B.V. Centraal; 4e klasse: B.V. KOT (E); 3e klasse: B.V. BSV; 2e klasse; B.V. Keesje; le klasse B. V. 't Zwaantje. Hoofdklasse: B.V. HBS. Kaderklasse: B.V. HMS. Bandstoten klasse B: B.V. 't Vosje; Bandstoten klasse A: B.V. KOT (W) Bandstoten hoofdklasse: B.V. Ons Genoegen; Driebanden klasse B (klein): B.V. KNA; Driebanden klas se A (klein): B.V. N. Volleerd; Drie banden, overgangsklasse; (groot): B. V. v. d. Brandt; Driebanden hoofd klasse (groot): B. V. v. d. Brandt. De vereniging 't Zwaantje, B.S.V. en N. Volleerd zullen in het komende seizoen een dubbele kadercompetitie spelen. zijn echtgenote, toen 't Zwaantje, 'n ander clublokaal moest gaan betrek ken en voor het fraaie geschenk dat hij bij die gelegenheid mocht ontvan gen. Het verslag van de penningmees ter, de heer Arn. Verhoeven, sloot met een batig saldo, zodat 't Zwaan tje er ook financieel goed voorstaat. Hierna werd een kascommissie be noemd, (de heren C. v. d. Loo en Ri- ny van Bracht) die dezer dagen boe ken en bescheiden zullen controleren. De voorzitter dankte de heren Van Bracht en Verhoeven voor het vele werk, dat beide functionarissen zich in het belang der vereniging hebben getroost en dit werk op keurige wij ze hebben gedaan. Bij de bestuurs verkiezing werd de secretaris de heer M. v. Bracht (periodiek aftredend) met algemene stemmen herkozen, ter wijl als commissarissen aan het be stuur werden toegevoegd de heren M. Teurlings en C. v. d. Loo, die beiden hun benoeming aannamen en dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. Nadat de voorzitter beide heren als bestuursleden had welkom geheten, had een bespreking plaats, over het a.s. driebanden-tournooi om de „N.- Brabarit"-Coupe, welke Coupe thans in het bezit is van de heer Henny de Ruyter. Voor dit op 7, 8 en 9 okto ber a.s. te spelen toumooi, zijn be halve de heer H. de Ruyter, die het kleinood zal moeten verdedigen nog enkele prominente biljarters aange zocht, w.o. een drietal ere-klassers en verschillende hoofdklassers. De B.V. 't Zwaantje is voornemens van dit toufnooi wederom een groot suc ces te maken. Bij de rondvraag wer den verschillende gestelde vragen door de voorzitter tot volle tevreden heid beantwoord, die daarna onder dank voor de trouwe opkomst, deze zeer. geanimeerde en vruchtbare jaar vergadering sloot. Bijna is het Tribunefonds van RKC dan zover dat zij RKC een overdekte tribune kan aanbieden. Nog één groot festijn zal er plaatsvinden dat het sluitstuk moet ivorden van een jaar hard werken. Vrijdag van 7-12 uur, zaterdag en zondag van 3-12 uur zal er in de grote zaal van „De Ge croonde Leersse" een Fancy-fair wor den gehouden waaruit een bedrag van f. 5.000, - te voorschijn moet komen om het euiteindelijke streefbedrag van f. 25.000, - te bereiken. Het comité, bestaande uit de heren J. C. Hesselberth, voorzitter, H. Kra mer, penningmeester, G. van Bokho ven, secretaris en de leden A. Damen en J. v. d. Heuvel hebben dit alles in een klein jaar tot stand gebracht. Zij organiseerden akties zoals de spel- djesaktie en de bliksemaktie met steunkaarten. Zij kregen ook de volle medewerking van de Waalwijkse be drijven en vooral van de middenstand. Mevr. de Nijs gaf haar volle mede werking voor wat de zaal etc. be treft en soos L'Ecurie stond welwil lend haar bar in de bovenzaal voor deze gelegenheid af en ook in de be nedenzaal staat een bar. Voor het fancv-fair zijn nog 45 RKC-leden in geschakeld. Dit festijn is bedoeld voor de ge hele bevolking van Waalwijk waarbij men natuurlijk zeker rekent op alle sportverenigingen in Waalwijk. Het entree, is vrij terwijl er voor de leden van RKC zaterdag een extra verloting is. Wanneer iedereen meewerkt is 't comité ervan overtuigd dat hiermee de begroting sluitende kan worden gemaakt. De tribune die er komt zal plaats bieden aan 518 personen. Telt zeven rijen en wordt ongeveer 40 m. lang. Het ontwerp is overigens in handen van de gemeente want hoe wel de tribune door RKC in samen werking met de gemeente zal wor den gebouwd ligt het toch in de be doeling er kleedkamers bij aan te brengen waarmee het huidige ont werp herzien zal moeten worden. De kleedaccomodatieis op het moment bijzonder slecht. RKC dat bijna 800 leden telt en met 30 elftallen voet balt heeft zaterdagen dat er 17 pu- pillenelftallen in een kleedkamer moeten. „Normaal" gaan er 3 a 4 in een kleedkamer. Enkele jaren gele den, met het kampioenschap, is het voorstel tot de bouw van een tribune en een stille wens tot een betere ac comodate ter sprake en in de raad geweest. Wegens financiële konse- kwenties die daar aan vast zaten moest de zaak blijven rusten. Het Eerste Kamerlid ir. Baas heeft gistermiddag na afloop van de verga dering in de koffiekamer het Eerste- Kamerlid ir. Adams van de Boeren partij een blauw oog geslagen, omdat ir. Adams hem voor „jij proleet" had uitgescholden. Met deze uitdrukking wilde ir. Adams reageren op een ver klaring die ir. Baas eerder tijdens de officiële vergadering over Adams had afgelegd. In die verklaring be schuldigde ir. Baas er ir. Adams on dermeer van hem tijdens de oorlog met deportgatie naar Duitsland te hebben bedreigd. (Ir. Adams is tot maart 1957 het actief en passief kiesrecht onzegt geweest). - Op Lombok (Indonesië) zijn 10- duizend mensen door hongersnood gestorven, een der gevolgen van het i prachtige regime van Soekarno. In het weekend van zaterdag 17 en zondag 18 september j.l. vond voor de zevende maal voor de va ders van de leden der Andreas Zijl mans Groep het vaderweekend- kamp plaats. Dit jaar was voor de ze gelegenheid een groot schip ge huurd van de Hilvarenbeekse zee verkenners, waarop men gerieflijk kon verblijven. Het programma stond deze keer in het teken van het zeeverkennen. Zaterdagmorgen om 10 uur ver trok de stoet wagens naar Hilvaren- beek en scheepten de vaders zich in nabij de Beekse Bergen. Na een korte rondvaart door de omgeving werden er in de namiddag water activiteiten gehouden o.a. roeien en zeilen en voor de liefhebbers was er gelegenheid om te vissen. Om ongeveer 6 uur n.m. werd een flinke hoeveelheid erwtensoep ver orberd, waarna in het begin van de avond Pater Prior van Abdij Mariënkroon met de vaders een zeer interessante gedachtenwisse- ling had over het huwelijksleven in deze tijd. Later op de avond ont spande men zich in een gezellig samenzijn en werd daarbij een kaartje gelegd. De zondag ving aan met een H. Mis aan boord op gedragen door Aalmoezenier G. v. d. Broek. Na het ontbijt trok men per auto naar Drimmelen, alwaar een boot klaar lag voor een tocht door de Biesbosch. Teruggekomen aan de Beekse Bergen werd de ta fel wederom eer aangedaan, door dat een zuurkoolpot met worst tot de bodem werd geledigd. Nadat er schoonschip was gemaakt trok men om ongeveer 4 uur huiswaarts. Bij de sluiting van dit kamp kon groepsleider Hooijmaaijer tot zijn vreugde zeggen, dat dit zevende vaderweekendkamp goed was ge slaagd. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. Reeds gedurende enkele jaren brengen de Veteranen van de Waal wijkse v.v. WSC een bezoek aan de Veteranen van de Duitse v.v. Dortmund, terwijl deze van hun kant?, telken jare een tegenbezoek brengen aan Waalwijk. Uiteraard hebben deze wederzijd se bezoeken een hechte vriend schapsband tussen beide verenigin gen gekweekt en de ontvangsten in Dortmund zowel als in Waalwijk, zijn dan ook steeds bijzonder gast vrij en vriendelijk. Zaterdag j.l. brachten de Vete ranen uit Dortmund wederom een bezoek aan WSC in Waalwijk. Ver schillenden van hen waren verge- Dit is de benaming voor een avond die georganiseerd gaat worden door de „club" van Grasduiners en die naar wij hopen weer net zo zal sla gen als de gesprekswandeltoch. Teach-in wil niets anders zeggen dan een avond waarop wij, dus de jongeren zelf, aan het woord mogen komen met onze eigen ideeën en begrippen van deze tijd. Wij mogen dus onze eigen vragen eens naar voren brengen. Een forum, dat zal bestaan uit mensen die de jongeren echt wel weten te verstaan, zal dan proberen ons een bepaald idee of inzicht te geven over bepaalde din gen. Maar het allerbelangrijkste is dus toch wel de komst van ons jonge- ren, met onze vragen en met onze problemen. En die hebben wij toch zeer zeker. Denken wij b.v. eens aan de veranderingen in de kerk, aan onze verantwoordelijkheid on der elkaar en voor elkaar in onze werkkring? Hoe moeten wij dit alles zien en hoe kunnen wij hieraan meewer ken? Dit zijn dus maar enkele vragen waarover we dan onder elkaar on ze gedachten eens kunnen laten gaan, maar er zijn er nog veel en veel meer. Kom er op deze avond gerust eens mee voor de dag en wellicht steek je er iets van op. Alle jongeren tussen de 17 en 23 jaar zijn van harte welkom en wor den zelfs verwacht? zeld van hunne dames. Om ca. 13.00 uur arriveerde het gezelschap in Waalwijk, waar het in café „De Korenbeurs" bij de heer M. Brok, door het bestuur van de WSC-veteranen hartelijk werd ontvangen. Er werden wederzijds veel vriendelijke woorden gewisseld en er heerste weldra een ongedwon gen hartelijke sfeer, die deze we derzijdse bezoeken steeds kenmerkt. 's Middags moest er natuurlijk worden gevoetbald. Om 16.00 uur traden beiden elftallen op het WSC- terrein aan, waar de voorzitter van de WSC-veteranen, de heer P. Pot, de aanvoerder van de gasten een tinnen bord met inscriptie aan bood. Deze op zijn beurt bood een fraaie ingelijste foto van de West- falenhalle in Dortmund aan. Hier na ving de wedstrijd aan, die door de Veteranen van WSC werd ge wonnen met 6-4, hetgeen de juiste krachtsverhouding goed weergaf. Aan beide zijden werd behoorlijk voetbal gespeeld, nu en dan zelfs goed voetbal en het moge dan waar zijn dat de oudjes wat aan snel heid hebben ingeboet, hun spelin zicht was dikwijls hartverwarmend, zodat van een goede wedstrijd werd genoten. Des avonds had in de „Gecroon de Leersse" het feestelijk inter land plaats, waar het er buiten gewoon gezelilg naar toe ging en dat tot in de kleine uurtjes duurde. De muziek hiervan werd uitstekend verzorgd door de Boerenkapel uit Loon op Zand. Zondagmiddag ver trokken de Duitse gasten wederom naar him „Heimat", dankbaar voor de gezellige dagen, die de WSC- veteranen hun hadden geboden, da gen, die de vriendschapsbanden tussen beide verenigingen zo mo gelijk nog steviger hadden aange haald. Prinsjesdag in Den Haag is dit jaar bijzonder onrustig verlopen. Twee rookbommen die tijdens de tocht van de gouden koets van de Ridderzaal - na de troonrede - naar het paleis op het Lange Voor hout tussen de paarden van het laat ste escorte vielen, waren niet de eni ge. In het centrum van Den Haag werden tijdens en nog lang na de plechtigheid tientallen rookbommen gegooid. De duizend man Haagse po litie, die op de been was, greep zeer resoluut in. Links en rechts werden jongelui („provo's") in het bezit van een rookbom of hiervan verdacht, in de kraag gegrepen De afdeling van het Nederlandse Rode Kruis Loon op Zand-Kaatsheu vel zal a.s. vrijdag 23 september in de zaal van café „De Echo der Duinen", van de heer Van Gom pel haar jaar vergadering houden. Het is de bedoeling dat ook de le den van Kaatsheuvel, voor zover het mogelijk is deze bezoeken. Op de agenda staan de jaaroverzichten van secretaris en penningmeester; de no tulen; benoeming kascontrolecommis- sie en de bestuursaanvulling. In plaats van de eerw. broeder Jonathus, die inmiddels Kaatsheuvel heeft ver laten, is voorlopig als plaatsvervan ger de 'heer L. Homman benoemd. Er moet echter nog een verkiezing over plaatsvinden. De vergadering begint om 8 uur. Het bestuur verwacht dat meerderen deze vergadering zullen •bijwonen, gezien de mooie activiteiten welke de laatste jaren door 't Rode Kruis alhier worden verricht. We mo gen n.l. daarvan noemen: de groot ste bloedplasma-afname in deze af deling. Tot nu toe staat afd. Loon op Zand aan de top in Noord-Brabant. Ook de welfare-dienst voor de zieken is inmiddels gestart.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13