EHBO Sprang-Capelle vierde zaterdag koperen jubileum Raad Waalwijk vergadert donderdag Bejaarden uit Kaatsheuvel hadden geslaagde tocht RKC fancy-fair werd een groot succes Jeugdsportdag in Loon op Zand is groot succes geworden Sprang Loon op Zand 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 SEPT. 1966 2 Hulde aan oprichters Vlijmen Capelle Waspik Zaterdag 24 september j.l. her dacht de afd. Sprang-Capelle van de fCon. Ned. Ver. voor EHBO in het ipidtureel centrum haar 12Vi-jarig be staan. De voorzitter der afdeling, de heer van Esch, sprak voor de aan vang van de wedstrijden een kort ope ningswoord. Spreker heette allen har telijk welkom en wel in het bijzonder het College van Burgemeester en wethouders, dr. N. L. Gerlach alsme de de instructeur de heer van Nunen en de heren jury-leden. Spreker me moreerde, dat op 4 januari 1956 door 11 personen de vereniging werd op gericht, waarvan er thans nog 3 een actieve rol spelen in de vereniging hl. de heren G. v. Baardwijk, J. Broeks en M. de Roon. Deze laatste bekleedt vanaf de op richting de functie van secretaris. De beer van Esch zei geen overzicht te geven van al het werk, dat men de afgelopen 12 Vz jaar had verricht. Hij volstond met mede te delen, dat allen, zij het met menselijke gebreken, getracht hadden zo goed mogelijk Eerste Hulp te verlenen. Zonder Steun en de medewerking van het ge meentebestuur en het belangrijke on derricht van de docent Dr. Gerlach en instructeur van Nunen zou men dit werk niet hebben kunnen vol brengen. Hij bracht hen allen daar voor dank en spr. sprak de hoop uit, dat de vereniging nog vele jaren haar heilzaam werk zou mogen verrichten. Burgemeester van Prooijen sprak na mens het gemeentebestuur enkele 'woorden. Spreker zei, dat deze ver eniging, wel een bijzondere plaats in neemt in de gemeente. Haar werk is blinder spectaculair, zij behartigd niet de belangen van haar leden, maar van "tie naasten van de gemeenschap. Zij is opgevallen door de hulp aan hem of haar die pijn lijdt. Bijzonder in het oog valt de vereniging niet, aldus burgemeester van Prooijen, en daar om is men blij nu ter gelegenheid van :rfe viering van het 12 Vs.-jarig bestaan daarvan uiting kon geven van de waardering en van de sympathie van het gemeentebestuur. Een felicitatie aan het adres van de vereniging is danook zeer op zijn plaats. Dank bracht de burgemeester ook aan hen ■die destijds het initiatief hadden ge nomen deze vereniging op te richten alsmede aan hen die voor de oplei ding zorgdragen. Spreker richtte ook enkele welkomstwoorden tot hen die aan de deze middag te houden wed strijden zouden deelnemen. Tot slot wenste hij allen 'n genoeglijke middag en sprak de hoop uit, dat de vereni ging nog véle jaren haar heilzame ac tiviteit zou mogen voortzetten. Bij de hierna gehouden wedstrijden behaal de in Box 1 de afd. Eethen het hoog ste aantal punten nl. 203 en de lei der 83 punten. Tilburg werd 2e met 202 punten en 81 voor de groepslei der. Werkendam I, Vught II en I en Wijk behaalden resp. 201, 168, 162 en 94 punten en de groepsleiders 79, 67, 61 en 56 punten. In Box II werd Veen eerste met 208 en 65 punten voor de leider. Dussen, Heusden, Werkendam en Breda behaalden resp. 262, 171, 146 en 109 punten en hun groepsleiders resp. 64, 68, 45 en 56 punten. De afdelingen Eethen en Veen gingen vervolgens kampen om de eindtitel. De afd. Eethen eiste deze voor zich op. 's Avonds traden in het cultureel Centrum voor de vereniging „De Zonnekanters" op uit Geldrop. Dhr. van Esch sprak een kort openings woord. Eveneens werden door Burge meester van Prooijen nog enkele waarderende woorden gesproken tot de jubilerende afdeling. De „Zonnekanters" zorgden ver der voor een zeer vrolijk programma. Dank zij veler medewerking is deze dag voor de EHBO ver. een groot succes geworden. Zij die lid wensen te worden van genoemde vereniging dienen zich ten spoedigste aan te melden, aangezien de nieuwe cursus spoedig aanvangt. ZWAARGEWICHTEN De club Tweevijftig uit Baarle-Nassau kwam in Vlijmen in hotel „Het Zwarte Schaap" om een opgewekt bierfeest te hou den die werd opgeluisterd door de hofka pel van Knotwilligendam die er een vrolijke avond van maakte. Het liep al in de late uurtjes toen de club Twee vijf tigers af scheid namen tot 11 mei 1967. VOLLEYBALCLUB EVER READY De Vlijmense volleybalclub Ever Ready zal dit jaar in de hoofdklasse-oost uitkomen en moet nu aantreden tegen ploegen uit Enschede, Almelo, Apeldoorn, Arnhem, Amersfoort, Hengelo en Utrecht. De opstelling van Ever Ready is als volgt: H. v. Kuijk, Fr. Weijers, de gebr. P. en T. en H. v. d. Wiel, H. Verhoeven en A. Sdhoonen. Het tweede, team start in de Overgangs klasse en is als volgt samengesteld: A. Kuij- pers, H. Schep, B. v. Kessel, R. en H. v. d. Wiel, de Laat en H. v. Ravensteijn. In verband met de indeling-oost is het niet mogelijk twee wedstrijden thuis te spelen, zodat voortaan elke zaterdag een wedstrijd in Vlijmen wordt gespeeld 'het zij het eerste of tweede team. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag hield de postduivenvereniging „De Reisduif" een wedvlucht vanuit Arlon, waarvan de uitslag als volgt was: H. v. d. Ven 1; M. 'Klomp 2 4 8 9; J. Boom 3 7; Th. v. Overdijk 5; J. Kuijs 6. Uitslag van de wedvlucht vanuit Vilvoor de: M. Strengers 1 6; J. v. d. Sanden 2 18; P. Diepstraten 3 13 15 17; R. Berkehtians 4 11 20 22; J. Boom 5 8; H. Boom 7; G. v. d. Wiel 9; J. Koks 10 21; Th. v. Over dijk 12; Wilhart 14; Kooien Kuijs 16; Jo v. d. Heuvel 19. De leden van de gemeenteraad Waalwijk worden opgeroepen tot bij woning van een openbare vergade ring, op donderdag 29 september 1966, te 19.30 uur in het stadhuis. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen van de op 17 augustus en 6 septem ber gehouden openbare vergade ringen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beëdiging van de heer A. Derck- sen als lid van de gemeenteraad. 4. Benoeming van een lid van de commissie van bijstand in het be heer van het gemeentelijk woon- bedrijf, van een lid van de com missie voor georganiseerd over leg en van een lid van de com missie van advies en bijstand voor de gemeentefinanciën. 5. Voorstel tot benoeming van een commissie van onderzoek voor de rekening 1964. 6. Voorstel tot benoeming van de leden van de commissie van ad vies inzake uitvoering der Woon- ruimtewet 1947. 7. Voorstel tot instelling van een commissie van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders voor de vaststelling van straat namen en tot benoeming van de leden van die commissie. 8. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. 9. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning Grote straat 191b, alhier. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 20.800, - voor de aanleg van de openbare 11. 12. 13. 14. 15. In samenwerking met het Amu sementsbureau „Europa" uit Til burg organiseerde de Waalwijkse v.v. RKC ten bate van het Tribune, fonds, op vrijdag, zaterdag en zon dag j.l. in de grote zaal van „De Gecroonde Leersse", een in alle op zichten zeer geslaagde fancy-fair- De actieve vereniging RKC heeft zich voor deze fancy-fair, voor de volle 100% ingezet en voor het or ganiseren hiervan een jubileumco mité in het leven geroepen, dat zich met haar voorzitter de heer Jan Hesselberth uitstekend van haar taak heeft gekweten. Zonder de medewerking van het bedrijfsleven en de middenstanders van Waalwijk, zou dit echter een moeilijke opgave zijn geworden. Doch die medewerking was er. Een speciaal woord van dank is zeer zeker ;op zijn plaats voor de firma „Hunter" uit Waalwijk, die niet minder dan 18 fraaie jasjes be schikbaar stelde, waarlijk een vor stelijke gift. Mevrouw de Nijs stelde gratis haar zaal beschikbaar, terwijl de soos „l'Ecurie" welwillend haar bar beschikbaar stelde. Een extra pluim verdienen zeer zeker al degenen, die zich voor deze fancy-fair zo buitengewoon verdienstelijk heb ben gemaakt. Niet minder dan 45 dames en heren, allen RKC-vrien- den, zijn gedurende drie dagen on afgebroken in touw geweest om van deze fancy-fair een succes te maken en zoveel mogelijk geld voor een tribune bijeen te brengen en het resultaat is zodanig, dat zoals de voorzitter ons meedeelde, de tribune er komt. De fancy-fair werd vrijdagavond geopend door de voorzitter van het i jubileumcomité, de heer J. Hessel- j bert. Reeds direct na de opening was het een gezellige drukte en geen enkele standhouder had over j bezoek te klagen, terwijl ook de lo- j. terij een vlotte start had. Vrijdag- 1 avond bracht ook burgemeester J. Teijssen vergezeld van wethouder Van Heeswij k en gemeentesecreta- j ris M. Kuypers een bezoek aan de fancy-fair. Dit bezoek werd uiter aard door RKC op hoge prijs ge- steld. Zaterdag was het een nog grotere drukte, vooral van de jeugd, j terwijl ook zondag zeer velen een kijkje kwamen nemen en de stands j goede zaken maakten. Al met al is 1 de fancy-fair ten bate van het trj- bunefonds van RKC een groot suc ces geworden en de voorzitter was dan ook zeer tevreden over het be reikte resultaat waardoor het moge lijk is geworden, dat RKC de be schikking krijgt over een tribune de sympathieke vereniging waardig. verlichting van de Taxandriaweg. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 15.165, - voor de uitbreiding van de gas- en watervoorzieningen in de om geving van de Taxandriaweg. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f. 24.480, - voor de uitbreiding van de elek triciteitsvoorziening in de omge ving van de Taxandriaweg. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 21.200, - voor de uitbreiding van de open bare verlichting langs een ge deelte van de provinciale Lang- straatweg, de Laageindse Stoep en de Groenstraat. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 18.225, voor de uitbreiding van gas-, wa ter- en elektriciteitsvoorzieninr gen in de Laageindse Stoep. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 10.115, - voor de aanleg van gas-, water en elektriciteitsleidingen in de Orteliuslaan en tot uitbreiding van de openbare verlichting ter plaatse. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 20.500, - voor de aanleg van een hoog spanningskabel in Waalwijk west. 17. Voorstel'tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 24.000, - voor verbetering van de verlich ting van het Vredesplein. 18. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de aanleg van een centrale ver warmingsinstallatie en het tref fen van voorzieningen aan de vloeren in het gebouw van de St. Aloysiusschool aan de Hugo Verrieststraat 1. 19. Voorstel tot toekenning van een aanvullend voorschot op de ex ploitatievergoeding voor bet jaar 1966 aan de Pastoor v. Haaren- school. 20. Voorstel inzake verzoek van het bestuur van de R.K. meisjes-ulo school om tot uitbreiding van het aantal uren vakonderwijs te mo gen overgaan. 21. Voorstel tot aankoop van de wo- ninig St. Crispijnstraat 64, al hier, van W. Pennings. 22. Voorstel tot aankoop van grond gelegen achter het pand Grote straat 56, alhier, van P. J. Zijl mans. 23. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen ten noorden van de Acacistraat, aan A. M. Meeder. 24. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen ten westen van de Seringenhof, aan J. Mulders. 25. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door burgemeester en wethou ders kasgeld kan worden opge nomen gedurende het vierde kwartaal 1966. 26. Voorstel tot vaststelling van de 29e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement der ge meente Waalwijk. 27. Wijziging begroting. De Stichting Jeugdbelangen heeft zich prachtig gepresenteerd. De stichting Jeugd belangen heeft zich het afgelopen jaar be ijverd om alles wat maar mogelijk is te doen voor de Loonse jeugd op diverse ter reinen. Dat veel, ja ontzettend veel werk is verricht is zaterdag bewezen. Iedereen heeft kunnen zien dat kosten noch moeite gespaard is om een feestdag te organiseren waaraan de gehele jeugd van het dorp heeft deelgenomen De dag is begonnen met een tienermis dn de parochiekerk welke werd opgedragen door de moderator - thans in Oirschot verblijvend kapelaan Verdegaal. Hij heeft veel baanbrekend werk verricht om tot de stichting te komen. Om eveneens be langstelling te tonen was burgemeester L. van Erp van Loon op Zand in de H. Mis aanwezig. Deze heeft met het gemeentebe stuur de gestalte welke de jeugdbelangen gingen aannemen financieel en moreel ge steund. De tienermis was van Koos van Overbeek, organist te Breda, die de com ponist was. Muzikaal is deze ingestudeerd door Frater Angelico met de schooljeugd. Frater Gunibert zorgde voor de orgelbespe ling en Karei Jansen, die de muzikanten van de Harmonie onder zijn leiding had, zorgde voor de jazzmuziek op zijn trompet. Het slagwerk was van Jan van Loon Czn. Na de H. Mis was een optocht door het dorp waaraan alle verenigingen van de Stichting deelnamen. We zagen begeleid door de harmonieën Concordia, en Sophia de groepen van Rakkers, Kabouters, Ballet, Gymnastiek, Judo en wandelclub. Tegen half 12 werd de tentoonstelling van de groe pen Rakkers, Kabouters en Gidsen openge steld. Het doel van de tentoonstelling was de jeugd en de bezoekers te laten zien wat de onderscheidene groepen deden en wat de doelstellingen van deze jeugdverenigingen waren. Het wapen van Loon op Zand (her aldische verkeerd) nodigde de bezoekers uit kennis te nemen van dit belangrijke jeugd werk. De handenarbeid, hun wet, hun lei ding en inhoud gaven de bezoekers een goede indruk. De postzegelclub had speci ale belangstelling. Hier werden de moge lijkheden getoond hoe een verzameling aan te leggen was en hoeveel manieren er wa ren zich praohtige verzamelingen op te zet ten. De heer K. Aarts Czn. uit Waalwijk toonde zijn verzameling van „Kunst op de postzegel". Vele eerste dagcouverts waren juweetjes. Het bezoek aan deze tentoonstelling was zeer goed te noemen. Om twee uur in de middag startte de wandeltocht waaraan zich maar liefst 483 deelnemers lieten inschrij ven in de diverse kilometerafstanden. De uitslagen hiervan waren voor de 5 km.: Ie prijs St. Gerlachussdhool (niet wandel groepen) .10 km. Ie prijs St. Gerlachus- school (niet wandelgr.). 2e prijs De Gid sen van Waalwijk, (niet wandelgr.) 10 km. Ie prijs W.S.V. Loduka Loon op Zand. 2e prijs W.S.V. Terra Nova te Tilburg. 15 km. Ie prijs Huize La Salie te Boxtel (niet wandelgr.) Wandelgroep le prijs D.W.S. te Veghel. 2e prijs W.S.V. St. Maarten te Tilburg. De heer Remmers uit Rosmalen, voor zitter van de N.B.W.B. (en N.W.B.) reik te onder toepasselijke woorden de bekers aan de winnende verenigingen uit. De deel nemers die de tochten uitliepen bekwamen een herinneringsmedaille. Op de kiosk werd een demonstratie ge- geiVen door de Judoclub o.l.v. de heer Rem meren, gevolgd door gymnastiekoefeningen o.l.v. de heer Bruggeling. Dit laatste werd afgewisseld met volksdansen door gidsen, kabouters en rakkers. Deze demonstraties werden bijgewoond door burgemeester v. Erp. Om de dag op een feestelijke wijze te sluiten was er een bal voor iedereen in het Cultureel Centrum, waar de muziek werd verzorgd door het beatorkest „The Formation Two-Two-One" uit Tilburg. Dat deze dag goed geslaagd is getuige de medewerking van de bewoners van heel 'het dorp. De Stichting Jeugdbelangen kan op haar beurt op 'een zeer geslaagde jeugd- dag terugzien, want de gemeenschap heeft inderdaad haar belangstelling en medewer king getoond. Het plan van de sportjeugd- dag is danook voor hethaling in de toe komst vatbaar. Zondag in de Missen heeft kapelaan, pater Liberatus, iedereen harte lijk bedankt voor de spontane medewerking zowel bestuur van de stichting als belang stellenden. Het was een pracht dag. Of deze 17e tochtt van de bejaar den van Kaatsheuvel geslaagd is? Vraag het de ruim 200 deelnemers en ge zult één spontaan en voldaan „ja" als antwoord krijgen. En 't kan dan telkens een meevaller genoemd worden als juist deze uitgaansdag met een uitzonderlijk zomers weer begunstigd wordt, de leden van het bejaarden-comité, die tegen de op vattingen van de voorzitter in, wel eens een voorjaarstrip zouden wen sen, worden gedwongen toe te ge ven, dat de voorzitter groot gelijk krijgt als hij het op de minder ris kante septembermaand houdt. Nu, waarlijk, het was mogelijk de mooi ste zomerdag die we in de maan den beleefd hebben en het gezel schap heeft daarvan met volle teu gen genoten. In de laatste comité-vergadering was de voorzitter verplicht er op te wijzen dat de opzet van de trip 1966 een groot risico droeg, daar niet kon verwacht worden, gezien de bijdragen van de voorgaande da gen, dat deze tocht zou kunnen worden bekostigd, maar weer had het comité succes. Inplaats van het ophalen van de bijdrage-enveloppen zoals in het verieden geschiedde, weer op te dragen aan de AVA- leden die hiervoor een paar avon den vrij moeten zien te maken, wer den dit jaar daarvoor de goed ter been zijnde bejaarden geïnteres seerd. En niet alleen dat deze man nen hiervoor bereid waren, neen, zij deden dat met een enthousiasme en met e enniet verstoorbare ijver, dat het resultaat van de opbrengst belangrijk hoger lag dan voorgaan de jaren en het comité meteen uit de grote zorgen bevrijd was. Tij dens de tocht heeft de voorzitter de gelegenheid gezocht daarvoor, in 't bijzijn van alle deelnemers, dank te brengen aan de ijverige incasseer ders, doch bij het ontbreken van 'n geluidsinstallatie, ontbrak hier de gelegenheid, waarom we in dit ver slag een plaats geven. Hoe de reis verliep? Zoals steeds waren de Musa-bussen, vijf in ge tal, reeds voor half twaalf bij de vijfsprong in 't Hoekje present. Ie der van de vijf touringcars kreeg een leider(ster) met de nodige in structies, de passagierslijst met stop plaatsen voor het instappen van de reizigers enz. Om goed 12 uur wa ren allen op de Markt bijeen met een particuliere wagen, die de tocht voorreed en meteen op de aanleg plaatsen de komst van het gezel schap aankondigde en een volgauto met verpleegster voor hulp bij een eventueel ongeval of ongesteldheid. Over Tilburg, door Eindhoven, ging de route naar het Eurostrand bij Valkenswaard, waar gepauseerd werd voor het genieten van een heerlijke kop koffie met een extra CO-OP verrassing, weer gul be schikbaar gesteld. Het was er heer lijk zitten op het terras vóór het restaurant bij de grote zwemvijver, maar het oponthoud kon maar een uurtje duren, want Bokrijk bij Has selt, het 550 ha. grote domein, was het doel van de reis. Aan de Bel gische grens waren geen moeilijk heden; het comité weet wat het te doen heeft en binnen vijf kwartier werd Bokrijk bereikt, waar op de terrassen van het Dennenhofrestau- rant een tractatie volgde op een frisse dronk. Met de treintjes, die het Bokrijkdomein beschikbaar heeft, werd nagenoeg door alle deel nemers een 7 km. lange rondreis door het domein gemaakt, om te ge. nieten van de mooie bossen en wa terpartijen, de schitterende parken en het mooie 18-eeuwse kasteel met restaurant. Verlangend werd uitge zien naar de koffietafel, die toege zegd was. Wat daarin geboden werd ging alle verwachtingen te boven. Een vleesschotel met huzarensla- tje, daarbij onbeperkt geboterd brood in keuze, rozijnenmik en luxe broodjes, vrije koffie en thee, het was bijna een overdaad. Ruim vol daan, mogelijk „volgedaan", gingen allen van tafel (hier deed de voor zitter een poging om een dank woord te spreken, wat maar een ge deeltelijk succes werd door het ont breken van een geluidsinstallatie) om de terugreisde aanvaarden. Deze ging over de grote autobaan Aken, Hasselt, Geel, Turnhout, naar Baar le-Nassau om in „De Engel" een laatste oponthoud te nemen. Deze grensplaats, met de mogelijkheid hier een goedkoop slofje sigaretten in te slaan en een heerlijk pak cho colade te kopen, werd door nage noeg alle deelnemers waargenomen. Op het aangegeven tijdstip, half negen, waren weer allen present in „De Engel" voor een laatste glaas je. Volgzaam, als gedurende de ge hele reis, gaven allen om goed 9 uur gevolg aan de uitnodiging in te stappen en het was goed 10 uur toen iedereen weer werd afgeleverd op dezelfde plaats waar op de mid dag werd ingestapt. Een heerlijk geslaagde reis, die voor de deelnemers en het comité grote voldoening heeft gegeven. BIJDRAGE IN VERDERE UITBOUW SPORT ACCOMODATIE Het 'bestuur van de 2e klas voetbalver eniging SSC '55 'heeft van de Ned. sport Federatie bericht ontvangen, dat aan de vereniging een uitkering a fond perdu is toegekend van f. 10.000, - voor de ver dere uitbouw van haar sportaccomodatie. Het laat zich indenken, dat dit schrijven bij de SSC 'bestuurderen met grote vreug de is ontvangen. GESLAAGD CONCERT Het zaterdag 17 september door de mu ziekverenigingen „Oefening Baart Kunst" uit Well en „Kunst Na Arbeid" uit Capel le gegeven concert kan als volledig ge slaagd worden beschouwd. Dit was mede te danken aan de gunstige weersomstandig heden waardoor het concert veel publiek heeft getrokken. Het concert werd met een tweetal nummers door „Oefening Baart Kunst" geopend, waarna het concert door de beide muziekverenigingen gezamenlijk werd voortgezet. Het geheel stond onder de deskundige leiding van de heer Moors uit Vlijmen, welke als dirigent aan de bei de verenigingen is verbonden, 's Middags werd door „Kunst Na Arbeid", als enigste muziekkorps, deelgenomen aan de filmop namen over het verenigingsleven dn Sprang- Capelle, welke t.b.v. de Nederlandse Blin- denbond werden opgenomen. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", uitslag Neufvilles, oude duiven: H. Treffers 1 3 4 6; A. Faro 2; P. de Graauw 5 7,. Jonge duiven: M. Timmers 1 3 25; P. de Graauw 2 6 14 20 33 34; Th. Gijsman 4 30; H. Treffers 5; A. van Tilburg 7 17; W. Donks 8 9 10 18 21 29; C. de Rooy 11 22 27; J. Timmere 12 15 16 24; A. Faro 13; P. v. d. Mosselaar 19 31 36; J, v. d. Vleuten 23 32; Jac. Oerlemans 26; Th. Smits 28; P. Timmers 35. EERSTE PRIJS VOOR O.K.K. De Chr. Gemengde Zangvereniging Oe fening Kweekt Kunst, deed tijdens een con cours in De Vereniging te Nijmegen, ge organiseerd door Pleiade, van zich spreken. 'Het optreden van OKK onder de bezielen de leiding van de heer A. Faro uit 's-Gra- venmoer, ontlokte van de jury-leden vele vleiende opmerkingen zoals: goed koor, goede leiding, muzikale uitvoering, goede voordracht, feestelijke en blijde vertolking enz. Geen wonder dat deze lof ook in de puntenwaardering tot uiting kwam. In to taal 336 punten leverden OKK een dikke eerste prijs op. Voor een koor dat uit komt in afdeling 1 B een bijzonder resul taat. Deze prestatie krijgt nog meer relief als men weet dat er op heel het concours slechts twee koren waren die meer punten vergaarden dan OKK. BIJEENKOMST VAN DE GEMEENTERAAD Op donderdag 29 september a.s. komt de raad om 8 uur 's avonds in openbare vergadering bijeen. Het ziet er niet naar uit dat er, althans in 'het openbare gedeelte van de bijeenkomst, erg gewichtige onder werpen ter sprake zullen komen. De agen- dat vermeldt slechts drie punten: le een voorstel tot adhesieverklaring m.b.t. over heidsmaatregelen in verband met bouwbe leid, huur- en prijsbe'heersing en intrek king van de woonruimtewet 1947. 2e een voorstel m.b.t. het lidmaatschap van de raad der Europese gemeenten. 3e een voor stel om op advies van de waterleiding maatschappij het fluoridegehalte van het drinkwater te verhogen. ZANGVERENIGING DE ECHO DER DUINEN Dezer dagen werd de heer Karei van Rooij geïnstalleerd als de nieuwe voorzit ter van de oude zangvereniging De Echo der Duinen. 'Deze vereniging bestaat bijna 100 jaar en is natuurlijk niet meer in de Loonse gemeenschap weg te denken. Zij heeft vele goede resultaten geboekt en me nig goed geslaagd festival gegeven zodat zij in de vocale muziekwereld geen onbe- die 50 jaar lang zijn beste kraühten gege- lie 50 jaar lang zijn beste krachten gege ven heeft voor het koor moest wegens ziekte het voorzitterschap neerleggen. De nieuwe opvolger is ook bij deze vereniging geen onbekende, daar zijn familieleden vroeger ook zitting in het bestuur hebben göhad. Nieuwe leden voor dit koor zijn van har te welkom. Elke maandagavond om 8 uur is de repetitie in de zaal van de heer Van Gompel, „De Eóho der Duinen", Hoge Steenweg 10. Daar kan men zich als wer kend lid opgeven, alsook bij de secretares se Mej. G. van Noije Van Rijckevorselstraat 11 alhier. GESPREKSGROEPEN PASTORAAL CONCILIE Vorig jaar zijn de gespreksgroepen ge start. Dit jaar zullen zij in verband met de a.s. Pastorale Concilie weer hevat worden. Hiervoor zullen weer personen worden uit genodigd om hieraan deel te nemen. Het is de bedoeling, dat zij zich op een kaart melden aan de pastorie, zodat nadere in lichtingen zullen volgen en het programma bekend zal worden gemaakt. Onder het motto „werken aan de Kerk" zullen dit na jaar vier avonden worden gegeven in de maanden november, december, januari en februari a.s. Het is de bedoeling dat groe pen van 8-12 personen worden gevormd en zullen spreken in onderling verband over de Kerk en wat verband gaat houden met het Nederlands Concilie, dat een voort vloeisel is van het grote Vaticaanse conci lie in Rome. De problemen in de gesprek ken worden uitgedragen tot de Nederlandse kerkprovincie. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luohtbode" hield zondag 25 september haar vlucht van uit Neufvilles. Deelname 24 duiven. Gelost om 9.15 uur. Aankomst eerste duif 12.5.39 uur. Laatste prijsduif 13. - .35 uur. De uit slag is als volgt van de laatste vlucht van het seizoen: M. Vera 13 7; A. Kuijten 2; M. Maas 4; J. M. v. d. Velden 5; P. Vera 6; Overduif: M. Vera. De mand die als prijs ter beschikking was gesteld is gewonnen door: Gebrs. v. d. Vélden met ringnummer 980 van A. Kuij ten. Klokken afhalen a.s. zaterdag 1 oktober van 8-9 uur. De Poule-gelden kunnen ook zaterdag op dezelfde tijd worden afgehaald. SOPHIA'S JEUGDHAMONIE VOOR DE 3e KEER OP MUZIEKCONCOURS Zondag 2 oktober gaat Sophia's jeugd harmonie voor de 3e keer in haar nog jeugdig bestaan deelnemen aan een mu ziekconcours. De Loonse muzikantjes gaar naar Oisterwijk, waar in de kantine van de Koninklijke Lederfabriek. De Oisterwijk 'n groots muziekconcours wordt georganiseerd door de Koninklijke Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen jeugdharmonie van Sophia, die zondag o. 3 uur -moet optreden, zal spelen: Ciaconna Antiqua van Gerard Boedijn en als keuzewerk, /In AH Simplicity van Jac. Harvey. Het is interessant dat nagenoeg al le jongens die zich bij de oprichting, 3 jaar 'geleden, hadden gemeld, nu nog lid zijn. De totale bezetting is op het ogenblik 40 jongens en men beschikt over alle instru menten die in een harmoniebezetting nodig zijn. Een 15-tal jongens hebben reeds zo ver gebracht dat zij met de grote harmo nie kunnen meeblazen. De leiding van de jeugdharmonie is in handen van de heer Harrie Muskens, die zijn leerlingen op een voortreffelijke wijze weet te stimuleren. Ook aan de individuele opleiding van deze jongens wordt bij Sophia veel aandacht be steed. Hadden deze jongens tot dusver les van oudere muzikanten, sinds enige weken zijn een 25-tal leerlingen overgeheveld naar leraren van het conservatorium. Aan nieu we leerlingen is geen gebrek. Al met al heeft het bestuur de nodige zorgen om alles voor elkaar te krijgen, doch is tevens ver heugd over de grote animo die er bij de Loonse jeugd bestaat voor de muziek. Gaarne wensen wij de Loonse jeugdharmo nie in Oisterwijk veel succes.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2