A. Bierings 14 miljoenste bezoeker van „De Efteling" Drie leden O.L.V. Schuts in Elshout koninklijk onderscheiden Ernstig aanrijding in Sprang Capelle Oefening en Vermaak gaf uitstekend concert in Lido Keurslager van der Wiel GLAS-PERONENAUTO EN TAL VAN CADEAUS VOOR TILBURGER _|pig Bedrifsapsstolaat belegt donderdag „open-avond" Reinisteabijeenkomst slot- feestelijkheden Moller-college Raakaanbieding bij SPEET KEURSLAGER AANBIEDING 438 100 108 LI U 298 398 368 208 198 78 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 SEPT. 1966 7 Zondag uitreiking prijzen teken wedstrijd Verrassing T eken wedstrijd INDUSTRIE EN KERK V¥D-sfdelitïg in Waalwijk? Nieuwe foto- en cine-handel in Kaatsheuvel GELDIG VAN 27 SEPT. - 1 OKTOBER a.s. Dinsdag a.s. Woensdag a.s. Donderdag panklare Schnitzels per stuk Vr ijdag-Zaterdag Voor de boterham de gehele week Stationsstraat 83 Waalwijk Tel. 2884 (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL In het sprook jes- en natuurpark „De Efteling" in Kaatsheuvel is zaterdag een sprook je werkelijkheid geworden. Een argeloze bezoeker, die samen met honderden anderen zaterdagmorgen het „Eftelingpark" binnenstapte om een dag van dit park te genieten, ging 's avonds, na een feestelijke dag, met een auto naar huis. De gelukkige was de heer A. Bierings (32) uit Tilburg, die samen met z'n echtgenote en zijn twee zoontjes (7 en 5 jaar) naar de „Efteling" kwam, en daar als 14 miljoenste bezoeker grandioos onthaald werd. De direktie van „De Efteling" had kosten noch moeite gespaard om deze heugelijke dag in 15 jaar 14 miljoen bezoekers groots te vieren. Niet wetend wat hem te wachten stond kocht de heer Bierings zater dagmorgen aan een van de kassa's vier kaartjes. Een van deze kaar tjes was het 14 miljoenste dat in „De Efteling"-historie werd uitge reikt. Dat het lot hem gunstig ge zind was, werd de heer Bierings snel duidelijk, toen de heer A. J. Diender, direkteur, hem verwel komde. Amper van de schrik be komen werd het gelukkige gezin in een open koets gezet en naar het Herautenplein gevoerd. Ook dege nen die voor en na de heer Bie rings een kaartje hadden gekocht (de 14 miljoenste min 1 en de 14 miljoenste en 1) werden in de feeststoet aar het Herautenptyein gevoerd. De voorzitter van het stichtings bestuur mr. R. v. d. Heijden wacht te hier het gezelschap op. Namens het bestuur bood hij de heer Bie rings een Glas-personenauto aan. Ook voor de overige „Efteling"- bezoekers had de heer Van der Heijden een verrassing. Iedereen die op het Herautenplein aanwezig was kreeg een verfrissing aange boden, terwijl alle attracties ver2 der de gehele dag voor iedereen gratis toegankelijk waren. Felicitatiewoorden sprak ook de heer J. Bisselink, voorzitter van de VVV-Kaatsheuvel. Hij bood de 14 miljoenste en 1 en 14 miljoenste min een volautomatische film camera aan. De heer Bierings kreeg namens de platenmaatschappij CNR uit Scheveningen een platencasette met „Efteling"-platen aangeboden. De ze maatschappij heeft de sprookjes n.l. op de plaat uitgebradht. De gelukkigen kregen na afloop van 't officiële gedeelte een lunch aange boden, terwijl zij ook 's. middags de gasten van het „Efteling"-be- stuur waren. In het kader van de feestelijk heden van het 15-jarig bestaan van „De Efteling" vond zaterdagmiddag de uitreiking van de prijzen van de tekenwedstrijd plaats. Tot de evenementen, welke de direktie van „De Efteling" in het programma had opgenomen rond de viering van het 15-jarig bestaan van het natuurpark, behoorde ook een tekenwedstrijd voor kinderen van 6 t/m 14 jaar. Ruim 4000 in zendingen uit binnen- en buiten land kreeg de jury, bestaande uit Anton Pieck, mevr. v. d. Heijden en de heer A. v. d. Ven, illustrator voor „De Efteling", te beoordelen, een karwei waarmee drie dagen ge moeid was. Zondagmiddag vond de prijsuitreiking van deze tekenwed strijd plaats. Circa 3 uur werden de winnaars, vergezeld van hun ouders, aan de poort opgewacht en per landauer naar de foyer achter de caroussel gebracht, waar zij door de direktie JU sas*.*-**»® werden begroet. De jeugddrumband St. Jan uit Kaatsheuvel zorgde er voor dat deze vrolijke rit met de nodige tam-tam gepaard ging. In de foyer zorgde het AVRO-kinder- koor, o.l.v. Herman Broekhuizen met o.a. een aantal sprookjeslied jes voor de muzikale omlijsting en trad Pierre van Óstade als confe rencier op. In zijn welkomswoord merkte di rekteur A. Diender op, dat men met deze tekenwedstrijd had willen achterhalen welke sprookjes op de jeugd het meest indruk had ge maakt, maar dat de inzendingen, gezien de grote verscheidenheid hierin geen uitsluitsel hadden ge geven. Anton Pieck, voorzitter van de jury, reikte hierna de prijzen uit, waarvan de waarde van de eerste tot de tiende een bedrag vertegen woordigde van f 250,- tot f 10,-. De deelnemers waren in 4 groepen verdeeld naar leeftijd. De 3 besten van de groep 6-7 jaar waren: 1 Mar ja Gerdy Ruys, o ver veen; 2 Frans Gielissen, Itteren (L); 3 Mar ja de Swart, Wageningen. Groep 8-10 jaar: 1 N. van Bekken, Sittard; 2 Sylvia Haessen, Helmond; 3 René de Bruyn, Waalwijk. Eerv. vermelding: Karla Bekkers, Tilburg. Groep 11-12 jaar: 1 Lidwina Koot, Den Haag; 2 M. v. d. Plas, Katwijk aan Zee; 3 Eva Zeuwer, Bussum. Groep 13-14 jaar: 1 Sietse Spoel- stra, Bergen (NH); 2 Loes Rayma- kers, Amsterdam; 3 Evert v. Soest, Tilburg. Hoogtepunt van de jaarlijkse sta tiedag welke zaterdag j.l. werd gé- houden door het Gilde O.L.V. Schuts te Elshout werd gehouden, was wel de hldiging van 3 40-jari- ge jubilarissen n.l. de heren Chris Klerkx, Fran v -s d.iWeslcmfleden klerkx, Frans v. d. Wiel enJan v. d. Wiel. Burgemeester mr. Stieger welke bij deze huldiging aanwèzig was deelde mede dat het H.M. de Ko ningin had behaagd deze drie ju bilarissen te onderscheiden met de zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau. Bij deze gelegenheid werd burge meester Stieger op de betekenis van het verenigingsleven voor de gemeenschap alsmede op de tra ditie van de oude vereniging zoals het Gilde. Bij deze huldiging kregen de 3 jubilarissen tevens nog de zilveren speld van verdienste van het Gilde als zodanig. Door de jubilarissen werden aan dë vereniging van het Gilde dieptrommen aangeboden. De jaarlijkse statiedag was 's mor gens reeds begonnen met 'n plech tige H. Mis en daarna een koffie- Donderdagavond 29 sept. a.s. om 8.15 uur belegt het Bedrijfsaposto- laat in de Herman Broerenschool aan de Taxandriaweg een bijeen komst een open avond, waarop iedereen welkom is. Hopelijk wordt deze avond een samentreffen van allerlei mensen die geïnteresseerd zijn in het werk van het Bedrijfs- apostolaat. We staan open voor iedereen, aldus aalmoezenier van Berkel. Het bedrijfsapostolaat werkt nu met 10 gespreksgroepen uit allerlei geledingen van het bedrijfsleven en wil de mensen in de keuken van het werk laten kijken. Men heeft het recht, zegt de aalmoezenier wat we doen en wat ons bezielt, wat on ze plannen zijn. Vooral zij die meewerken in ge spreksgroepen'en bedrijVen, die 't werk financieel steunen. Er blijkt nogal wat misverstand te bestaan omtrent het werk van het Bedrijfs apostolaat. Het gaat ons, aldus de aalmoezenier, om de grote vraag: hoe in een snel veranderende tijd t.g.v. de industrie, de mensen in 't evangelie en de Kerk weer houvast kunnen vinden. Het bedrijfsapos tolaat wil een beetje brug zijn tus sen wat er omgaat in de wereld van de industrie en de wereld van de pastoraal. Het werk bestaat nu 4 jaar. In 1962 werd met pater Jan sen gestart. In 1964 werd deze opge volgd door aalmoezenier van Ber kel. Donderdagavond kan iedereen met vragen komen. Uitgenodigd zijn alle bedrijven met meer dan 50 werknemers. Verder NKV-bestu- ren, priesters, domine's, leden van de gewestelijke sociale school van het NKV, leiders (sters) van de vor mingsinstituten voor de werkende jeugd en verder is iedereen wel kom. tafel, 's Middags waren er schiet wedstrijden. 's Avonds was er na de officiële huldiging nog een ge zellige Gilde-avond. Het O.L.V. Gilde in Elshout heeft steeds een actief bestaansleven ge had, terwijl in 1948-1949 de vereni ging in een nieuw uniform werd gestoken en werd uitgebreid met 'n aantal tambours, vendelzwaaiers en standaardruiters. WAALWIJK Naar het laat aan zien krijgt ook Waalwijk een VVD- afdeling. Om tot de oprichting van een Waal wij kse afdeling te komen belegt het bestuur van de Centrale Noord-Brabant op dinsdag 11 ok tober een bijeenkomst in Hotel Verwiel. Het Prov. Statenlid Y. v. d Werf zal op deze avond spreken. Vrijdag opende Henk Knuivers in de Willem II-straat, hoek Em- mastraat, zijn foto- en projectie- apparatenbedrijf. Henk Knuivers, ofschoon geen geboren Kaatsheu- velnaar, is voor niemand een on bekende. Jarenlang was hij de in genieuze techniker van „De Efte ling", die nagenoeg alle sprookjes in beweging bracht, maar daarnaast staat Henk bekend als de man, die steeds klaar staat als er een tech nische moeilijkheid op electrisch gebied om oplossing vraagt. In de nieuwe zaak van Knuivers, zijn de nieuwste snufjes op foto- en cinébedrijf te vinden, zowel Ag fa en Kodak als de Voigtlander en de nieuwste vernuftige Japanse ca mera's, de Dia-projectoren, band recorders, die uw film of dia's voorzien van geluid, waaronder de vermaarde Fugi Single 8. We heb ben een ogenblik versteld gestaan over wat we in de kleine demon stratieruimte hiervan te zien en te horen kregen. Dat Henk de nodige service biedt behoeven we niet te zeggen. Zijn bekende voorkomende behulpzaamheid is hiervoor een ga rantie. Een schat van bloemen en geschenken bij de opening was een bewijs van de belangstelling die de nieuwe zaak geniet. Wij wensen de heer en mevrouw Knuivers alle succes toe. WAALWIJK De feestelijkheden rond het gouden jubileum van het Dr. Mollercollege zijn afgelopen. Na de officiële herdenkingsbijeen komst, vorige week woensdag, was er donderdag een sportdag, terwijl de leerlingen vrijdag excursies gin gen maken. Zaterdag was er dan 'n feestavond voor het lerarenkorps en bestuur, terwijl er zondag een reu- nistenbijeenkomst werd gehouden. Rector drs. Noorman van der Dussen kon donderdagavond heel wat prijzen uitreiken. Voordat hij echter overging tot deze prijsuit reiking bracht hij eerst dank aan de v.v. RWB, die bereidwillig haar sportterreinen afstond. Ook de wed. strijdcommissarissen betrok de rec tor in zijn dank. De voetbalwed strijd tussen docenten en leerlin gen werd met 10 door de leerlin gen gewonnen. De fraaie beker zal een plaats krijgen in de hal van de school. Donderdagmorgen werden onder grote belangstelling de onderdelen sprint, balwerpen, hoogspringen, es tafette, verspringen, slalom, doel- schieten en korfbalwerpen afge werkt. 's Middags stonden er voor de jongens ovetbalwedstrijden en voor de meisjes mjcrokorfbalwed- strijden op het programma. Vrijdag ging de jeugd samen met de docenten op reis. Er waren ex cursies naar Zuid-Limburg, Utrecht -Harderwijk, Arnhem-Hoge Velu- we, Antwerpen en Essen. Zaterdag was er voor het schoolbestuur en 'de docenten een feestelijk diner. De avond werd besloten met een gala bal. Zondagmiddag kon men in het schoolgebouw ruim 250 oud-leer lingen en een groot aantal oud-le raren ontmoeten. De reünisten haal den, zoals gebruikelijk op dit soort bijeenkomsten, weer tal van her inneringen op. De redaktie van Pan- Optikum, de schoolkrant van de school, reikte zondagmiddag een Pan-Opticaat uit aan de oud-mede- werkers: W. Broers, J. W. Sentrop en Jan Lenglet. Oud-rector dr. ir. van Laarhoven was al eerder een Pan Opticaat uitgereikt. Grote waar dering had men ook voor con-rec- tor Beunis, die door de leerlingen op de schouders werd genomen. Vrijdagavond omstreeks half negen botste de 24-jarige C. B. uit Sprang met zijn auto met een geweldige klap op een voor café „De Beurs" geparkeerd staande aanhangwagen, die daarbij tegen het café werd gesmakt en de gevel geheel indrukte. De wagen van B. werd totaal vernield en B. moest zwaar gewond uit het wrak worden bevrijd. Dokter Winkelman, die spoedig ter plaatse was, liet het slachtoffer met ernstige verwondingen en een beenbreuk per ambu lancewagen naar het ziekenhuis te Waalwijk brengen. Naar verluidt was de botsing een gevolg van een eerder door B. in de Raadhuis straat veroorzaakte aanrijding met een auto bestuurd door v. d. H. uit Waalwijk, waarbij B. in volle vaart de vlucht nam. De aanwe zigen in het café konden zich nog bijtijds in veiligheid stellen, zo dat zich bij de instorting van de gevel geen persoonlijke ongeluk ken voordeden. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. In een voor haar nieuwe omge ving n.l. in „Lido" gaf de Waal- wijkse Liedertafel „Oefening en Vermaak" met haar gemengd koor, vrijdagavond een avondconcert on der de titel „Operette-klanken". Als experiment mag dit concert alles zins geslaagd genoemd worden. Op de eerste plaats was de be langstelling zeer goed (de zaal van „Lido" was nagenoeg geheel ge vuld) terwijl het koor en de solis ten zich met volle overgave van hun taak kweten, en daar kennelijk plezier in hadden. Voeg daarbij dat de accoustiek erg mee viel. Alle voorwaarden waren dus aanwezig voor een geslaagd concert. Dirigent Louis Sars had zijn zangers enzan- geressen goed in de hand en leidde hen op bekwame wijze. De heer Fr. Wilmont begelidde koor en solisten ditmaal aan het electrisch orgel en hoewel hij dit op de hem bekwame wijze deed, geloven we toch dat piano-begeleiding voor een derge lijk concert de voorkeur verdient. Het concert werd ingezet met „Der Zigeunerbaron" van Johan Strauss. Het massale koor kon zich hierin al direct volop uitleven. Een prima vertolking kreeg vervolgens „Ta rantella" uit „Anzoletta und Estrel- la" van G. Millocker, een klein doch pittig koorwerkje. Voor de pauze werden nog selecties uitge voerd van „Die Fledermaus" en „Eine nacht in Venedig" beiden van Johan Strauss. De solo's uit „Der Zigeunerbaron" werden vertolkt door Nel Dupont, Bertha v. d. Ho ven, Rinus Hesselbert, Marcel Maas en Jef Langer werf. In „Die Fledermaus" zongen Ber tha v. d. Hoven, Jo Wellens en Mar cel Maas. Zij deden dit op voor treffelijke wijze. Ter afwisseling zongen Nel Dupont en Rinus Hes selbert het duet „Lieber Freund" uit „Der Graf von Luxembourg" van Fr. Lehad, en oogsten hierme de een daverend applaus, overigens meer dan verdiend. In „Eine Nacht in Vennedig" waarmede het ge deelte voor de pauze werd afge sloten, zong Rinus Hesselbert op prachtige wijze de solo's. Na de pauze werd ten gehore gebracht een gedeelte uit „Der Vo- gelhandler" van Zeiler niet als :so- listen Nel Dupont en Rinus Hessel bert. In „Viljalied" uit „Die Lus tige Witwe" van Fr. Lehar, liet Dini schilders de aanwezige genieten van haar mooie stem. Verder vertolkte het koor op uit stekende wijze „Niemand liebt dich so wie Teh" uit „Paganini" van Fr. Lehar, en vervolgens een viertal songs uit „My Fair Lady" van Loe- we. Het concert werd besloten met een selectie uit „Im Weiszen Rossl", dat zo'n geweldig applaus verwierf, dat direkteur Sars besloot een deel hiervan te herhalen. Alles bijeen, een genoeglijke avond en een gewaardeerde poging tot vernieuwing. Een gezellig bal besloot dit zeer geslaagde concert, dat zeer ezker nog door soortgelij ke concerten zal worden gevolgd- KAMERBILLARD Een leuk billard voor de jongste nu 27.50 KOP en SCHOTEL Een fijn porcelijn kop en schotel in diverse mooie decors nu 1.50 GELDKIST Een stevig kistje met twee sleutels, in alle maten vanaf 6.95 DRINKGLAZEN DRINKBEKER Stevige glazen van helder glas. Wijnglas 1.10 Portglas Bierglas 95 ct. 98 ct. Een anti-mors drinkbeker voor de kleuter nu 75 ct. Schoudercarbonade 500 gram Ribcarbonade 500 gram Haascarbonade 500 gram Verse worst Varkens gehakt 500 gram 500 gram VarkensroPade 500 gram 1-,'Tilltb 5 Vleescroquetten 'IV' i f f»,v 100 gr, gebraden Keurgehakt 100 gr. Berliner Neem Keurslagerszegels f10,- sparen en U kunt f14,- halen f.p»

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7