Waalwijkse bejaarden genoten van prima feestprogramma ■"•ia' Werkweek van net Willem van Oranje College in Parijs 130 PERZISCHE TAPIJTEN W. Bob Krull en Ad. Schön geven show in hotel Verwiel J. Kleyberg sprak voor leden vrouwenbeweging van het NKV Raad Waalwijk vergadert donderdag 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 OKT. 1966 3 Kennisgeving van een financiële liquidatie vrijdag 28 oktober 1966 om half drie namiddag Drunen Waspik ■mae Waalwijkse ateliers tonen winter collectie 1967-1968 Agenda Valse verklaring bracht Belg 2Vi maand in de gevangenis Reisverslag door Suzy van Bezooyen Agrariërs in Waspik bespraken problemen rond waterhuishouding Nieuw garagebedrijf in Kaatsheuvel Tilburgse politie arresteerde Sinterklaas „POLONEA" Fa. Kivits Modehuis MERKX L. v. Oosterbout J. v. Delft en Zn Wagenmakers- v. d. Wiel betreffende een partij van 9 balen, bestaande uit welke door D. G. LEEK, kantoor houdende Noordeinde 148 te Den Haag, tel. 070 - 605284 ten overstaan van Notaris Mr. E. A. J. A. M. VAN SPAENDONCK Willem Il-straat 45a te TILBURG - tel. 25700 bij opbod zal worden geveild ter voldoening van financiële lasten welke hierop rusten. De veiling vindt plaats op in het Café-Restaurant STADSSPORTHAL, Goirleseweg 44 (Gem. Sportpark) te TILBURG. Deze collectie van uitsluitend PERZISCHE TAPIJTEN, lopers en een OUDE KAZAK, zal vanwege het uitzonderlijk hoge kwali teitsgehalte TWEE dagen tentoongesteld worden, alvorens de ver koop plaats vindt. Er zijn o.a. Ghom, Keshan, Bidjar, Kerman, Chaleh Sotoor, Sa- rouck, Mir, één OUDE KAZAK, Veramin, Bokhara, Abadeh, Quasghai, Senneh, één ISPHAHAN op ZIJDE geknoopt, twee GHOMS met ZIJDE en één ALGEHEEL ZIJDEN GHOM en vele andere soorten PERZISCHE TAPIJTEN. BEZICHTIGING WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG VEILING VRIJDAG 28 OKTOBER aanvang 14.30 uur n.m. Catalogi worden tijdens de kijkdagen aan de zaal beschikbaar gesteld. Bij elk tapijt wordt een CERTIFICAAT van ECHTHEID verstrekt. 26 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 22 u. n.m. 27 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 22 u. n.m. 28 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 13 u. n.m. Met grote voldoening kunnen be stuur en leden van de afd. Waalwijk van de R.K. Bond van bejaarden en gepensioneerden terugzien op hun j.l. donderdag gehouden feestdag. De H. Mis die 's morgens in de ka pel van de Eerw. Zusters van het St. Theresiagesticht door de Eerw. ad viseur werd opgedragen, werd door een groot aantal leden bijgewoond. 's Avonds had in de grote zaal van de „Gecroonde Leersse" een feest avond plaats, die door nagenoeg alle leden, met hunne dames, werd bijgewoond en die uitstekend werd verzorgd door het Theaterbu reau René Frijters uit Tilburg. In zijn openings- en welkomswoord, sprak de voorzitter van de afdeling, de heer H. Klerks, er zijn vreugde over uit, dat 's morgens door zo ve le leden de H. Mis was bijgewoond, in tegenstelling met vorige jaren, toen het bezoek nogal eens wat te wensen overliet. Hij hoopte dat de kapel het volgend jaar te klein zal blijken te zijn, en de H. Mis in de grote kerk zal moeten worden opge dragen. Over het aannemen van vrouwe lijke leden bij de Bond, zei de voor zitter, dat hierover binnenkort een JEUGDHARMONIE Zondag 30 oktober a.s. viert de jeugd- harmonie Drunen het eerste lustrum. Za terdagavond 29 oktober zullen de feeste lijkheden worden ingezet met een enigzins aangeklede generale repetitie om 20.00 u. in de zaal van de Gez. Elshout in Drunen. Iedere belangstellende kan deze repetitie meemaken. Zondag 30 oktober zal geheel in het teken van de muziek staan. Vergezeld van een aantal supporters, ver trekt het orkest 's morgens om 11.30 uur naar Rosmalen waar aan een concours zal worden deelgenomen. Om 13,25 uur in het, eerste optreden. Ongeveer om 18.00 uur wordt het gezelschap in Drunen terug ver wacht. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat 's avonds behalve felicitaties in verband met het eerste lustrum, ook met het beha len van een prijs kunnen worden aangebo den. Degenen die de reis naar Rosmalen willen meemaken, kunnen zich opgeven bij de heer L. Beaard, Jac. v. d. Meijdenstr. 37 in Drunen. WASPIKSE BILJARTBOND Uitslagen van de gespeelde ontmoetingen: Vriendenkring 1 - Vriendenkring 2, 6 - 4 KOT 1 - KOT 2, 3-7; Fotsers - - Fotsers 2, 8 - 2; N.J.D. 1 - N.J.D. 2, 3 - 7; Uitkijk 1-Uitkijk 2, 6-4; Altijd Raak 1-Altijd Raak 2, 4 - 6; WK 1 - HJL 1, 6 - 4. Vriendenkring 2 - Vriendenkring 1, 4-6; ROT 2 - KOT 1,5-5; Fotsers 2 - Fotsers 1, 5 - 5; NJD 2 -NJD 1, 4 - 6; Uitkijk 2 - Uitkijk 1, 6 - 4; Altijd Raak 2 - Altijd Raak 1, 10-0; HJL 1 - WK 1, 6-4. Vriendenkring 2 - KOT 1, 6-4; KOT 2 - Fotsers 1, 2 -8; Fotsers 2 - NJD 1, 6-4; NJD 2-Uitkijk 1, 2-8; Uitkijk 2 - Al tijd Raak 1, 6-4; Altijd Raak 2-WK 1, 8 - 2; HJL 1.- Vriendenkring 16-4. De vrouwenbeweging van 't NKV hield donderdag 13 oktober een le denvergadering in de zaal van Pas sier, Antoniusstraat. De opkomst was bijzonder goed. De voorzitster wees de leden bij haar inleidend woord op de oktobermaand van Maria. „De ro zenkrans" zo zei ze, „wordt dikwijls in de gezinnen niet meer gebeden, maar denkt u er dan eens over om tenminste één tientje te bidden, of de avondmis eens bij te wonen tere ere van Maria". Vervolgens werd aan de nieuwe leden voorgesteld, dat zij te gen betaling van f. 2.50 mee konden loten op het einde van de vergade ring, aan de „gratis Lourdesreis" Daarna gaf de voorzitster het woord aan de heer J. Kleyberg, van de gemeentelijke sociale dienst, die een uiteenzetting zou geven over de Bijstandwet en daarna mogelijk tot het stellen van vragen. De heer Kley berg vond het bijzonder prettig om voor deze groep dames iets te vertel len over de Bijstandwet die in janua ri '65 tot stand was gekomen en waar nog zoveel verkeerde begrippen over bestonden. Hij gaf eerst een kort his torisch overzicht, dus een klein stuk je geschiedenis, waardoor het geheel beter te begrijpen was. Vroeger was het „een gunst" nu heeft de Neder lander „recht" op bijstand. Vroeger was de overheid „de laatste" en nu de „eerste" om te helpen. In de bij standwet staat: „dat de overheid ver plicht is aan iedere Nederlander fi nanciële bijstand te verlenen, wan neer hij niet over de nodige middelen beschikt om in de noodzakelijke kos- vergadering zal worden belegd, doch dat men zich vanaf heden, reeds bij een der bestuursleden kan opgeven. Hij wenste de artiesten veel succes en de aanwezigen 'n gezellige avond. Onder 't motto „Eens lekker lachen" werd hierna een programma dat voor „elk wat wils" bood, met vaart en verve gebracht. De sterren van de avond waren Gino en Gina Manelli, die met hun diabolo- en hun goochel en acrobatennummer de show stalen en Annie de Reuver ,die wegens ziek te verstek had moeten laten gaan, volkomen deed vergeten. Ook van den Bos en het cabaretduo De Tobo's oogsten veel bijval. Al met al een prima programma, dat door het trio van Kees de Nijs muzikaal uitstekend werd omlijst. Het spontaan applaus na elk nummer was het bewijs hoe zeer de oudjes genoten. Na afloop was de voorzitter de tolk van allen toen hij de artiesten dank bracht voor het gebodene, de leden met hunne dames voor hun aanwezigheid en me vrouw de Nijs voor het beschikbaar stellen van haar prachtige zaal. WAALWIJK Het Waalwijkse atelier W. Bob Krull en de firma Ad. Schön eveneens uit de schoe- nenstad geven komende woensdag, donderdag en vrijdag een show in Hotel Verwiel. De heer Krull toont in zijn afdeling van de show ruim 150 schoenmodellen. De firma Ad. Schön toont een overzicht, van wat de buitenlandse huizen voor het winterseizoen 1967-1968 brengen. De heer W. Bob Krull is een in geheel Europa bekende schoenont werper. Hij toont meer dan 150 „pullovers" (schoenmodellen) van dames-, heren, en kinderschoenen. Het is een overzicht van de schoe nenmode zoals deze in de winter 1967-1968 zal zijn. Belangrijk is, dat deze modellen op leesten in de normale maten gebracht worden. Bij dames-ontwerpen b.v. op lees ten in de maat 4V2. Men kan de ontwerpen dus zien, als het werke lijk beeld van de schoen zoals die in feite zal zijn. Het is algemeen bekend dat Franse en Italiaanse ontwerpers hun ontwerpen op lees ten van de maat 2 en in wijde B of hoogstens C tonen. De firma Ad Schön geeft in haar afdeling een overzicht van wat haar buitenlandse huizen voor het win terseizoen 1967-1968 zullen bren gen. Het is bekend dat het accent van het programma van Ad Schön op het modieuse ligt. Zo wordt o.m. getoond een uiterst modieuse col lectie gespen, hakken, ringen, meta len versieringen en veters. Alle leesten in de stand van de heer Krull zijn leesten van het huis ten van het bestaan te voorzien. De ze hele zin uit de wet heeft de heer Kleyberg voor de leden verteerbaar gemaakt en toegelicht met voorbeel den. Na de koffiepauze kwamen de vra gen. Van bijzonder belang is, dat men de weg weet om informaties in te winnen, dat men met een gerust hart naar de bepaalde instanties kan gaan en dat deze mensen u met raad en daad bij zullen staan en adviseren waar dat mogelijk is. De voorzitster bedankte de heer Kleyberg en hoopte hem nog eens te kunnen vragen voor een eventueel ander onderwerp. Hier na werd de Lourdesreis verloot. Alle namen van de leden werden eerst af gelezen en daarna dichtgevouwen en in een doos gedaan. Na de trekking bleek dat mevr. de Gouw-van Rijswijk de gelukkige was en als invalster me vrouw Bool-Kolster. „Gestat-Courty sprl." te Peyrehora- de (Frankrijk). Zonder enige over drijving kan gezegd worden, dat „Gestat-Courty" de meest belang rijke Franse leestenfabriek is, toon aangevend voor de modieuse leest in en buiten Frankrijk. De „grote" modeschoenen, zoals Charles Jour- dan, Bally France, Robert, Girard en Mahlich worden over deze lees ten gemaakt. Ook de grote Franse ontwerpers, zoals Clairvoy, Guillen, maken van deze leesten gebruik. De show is woensdag, donderdag en vrijdag dagelijks van elf uur tot 21 uur geopend. De leden van de raad der gemeen te Waalwijk komen op donderdag 27 oktober 1966 te 19.30 uur, ten stadhuize bijeen voor een openbare vergadering. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 6.715, als bijdrage voor de oprichting van een monument voor oud-burgemees ter E. J. C. Moonen. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 292.240,. voor de aanleg van gas-, water- en elektriciteitsvoorzieningen in 't be stemmingsplan „Groenewoud". 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 43.746, voor de uitbreiding van de openba re verlichting in het bestemmings plan „Groenewoud". 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 39.000, voor de aanleg van een hoogspan ningskabel in het bestemmingsplan „De Hoef". 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 16.000, voor de aanleg van een drainage systeem in Besoij en-noord. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 2.870, voor het vervaardigen en versprei den van een brochure inzake indus trie-vestigingsmogelijkheden in de gemeente Waalwijk. 9. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van havengeld in de gemeente Waal wijk. 10. Voorstel met betrekking tot de huisvesting en het vervoer van de leerlingen van de 2e klas van de openbare kleuterschool. 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 6.189, voor de inrichting van een 2e lo kaal van de openbare kleuterschool. 12. Voorstel tot vaststelling ver goeding vakleerkrachten ex artikel lOlbis Lager-onderwijswet '20 over 1965. 13. Voorstel inzake verzoek van 1 het bestuur van de r.k. meisjes-ulo- De Bossche politierechter mr. C. Wissmann heeft vrijdagmiddag een botersmokkel-affaire beëndigd door de verdachte, de 22-jarige Belgische wielrenner Wirn de B. uit Lommei vrij te spreken en onmiddellijk in vrijheid te stellen. De verklaring van de Nederlandse kroongetuige, de 29-jarige smokkel-chauffeur P. J. uit Aalst-Waalre, bracht aan het licht dat de jeugdige Belg, die waarschijnlijk een kleine handlan ger in de smokkelaffaire was, ruim twee en een halve maand onschul dig in voorlopige hechtenis heeft gezeten. school „Maria Koningin" en van 't bestuur St. Michaël-ulo-school, om tot uitbreiding van het aantal uren vakonderwijs te mogen overgaan. 14. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 586.953,- voor de. bouw van een nieuwe Nuts' ulo-school aan de Taxandriaweg. 15. Voorstel tot aanwijzing van drie leden voor de gewestelijke raad van het Stadsgewest Waalwijk. 16. Voorstel tot vaststelling van algemene verkoopbedingen woning wetwoningen. 17. Voorstel tot verkoop van 4 bouwterreinen, gelegen ten noorden van de Woeringenlaan aan F. J. de Bont. 18. Voorstel tot verkoop van het pand Burgemeester Smeelelaan 37 aan Fina Nederland N.V. 19. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 28 juni 1962 tot verkoop van een vijftal bouwterrei nen aan A. A. van Dijk. 20. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 3 juni 1965 tot verkoop van bouwterrein aan de N.V. Nijhan. 21. Voorstel tot het voeren van verweer in rechte tegen de Ven nootschap onder Firma A. Treffers en Zn. te Sprang-Capelle inzake 'n schade-procedure betreffende gele den wateroverlast in zijn fabriek aan het Laageinde. 22. Behandeling nota van aan merkingen van gedeputeerde staten op de begroting 1966. 23. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst voor 1967 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 24. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst voor 1967 met de Algemene Bank Nederland N.V. 25. Voorstel tot hernieuwde vast stelling van de besluiten tot het de legeren van bevoegdheden. 26. Wijziging begroting. Maandag 10 oktober om 8.10 uur vertrokken de vijfde klassen van de HBS en MMS van het Willem van Oranje College te Waalwijk naar Parijs voor een werkweek on der leiding van enkele docenten, t.w. de heren Blokland, Montagne en mej. Luyendijk. De reis werd onderbroken in Mons (Bergen), Avennes en in Soissons. Door het drukke verkeer in Parijs duurde de reis ongeveer 12 uur en kwamen we om ongeveer 8 uur aan in onze r, verblijfplaats Bièvres. De volgende dagen brachten we o.m. bezoeken aan de Sacré Coeur, een prachtige kerk en de Place du Tertre, waar de kunstenaars in Montmartre werken, 's Woensdags bezochten we de kastelen en tui nen van Versailles, waar eens de grote koningen van Frankrijk heb ben gewoond. Het kasteel van Ver sailles is vooral bekend door de Spiegelzaal en dé prachtig aange legde tuinen. In de tuinen staan vele beelden, die imitaties zijn van Griekse b.v. Laokoön. 's Middags werden we rondgeleid in het Cen tre International d'Etudes Pédago- giques van Sèvres. Dit is een insti tuut, waar verschillende scholen in ondergebracht zijn b.v. een huis houd-, een nijverheid-, een tech nische school en een HBS. Aan de school zijn 200 leraren verbonden. Het aantal leerlingen is ongev. 3000. 's Avonds waren we te gast bij een aantal Franse gezinnen, waar we een Franse maaltijd kregen aange boden en de avond gezellig door brachten. Het Musée du Louvre maakte ook deel uit van ons programma. We gingen er per métro heen en in het Louvre aangekomen, bekeken we enkele afdelingen b.v. die van dé Nederlandse schilders Rembrandt, Op initiatief van de besturen van de plaatselijke afdelingen der NCB van tW as pik en Raamsdonk kwamen in de zaal van café C. Montcns te Waspik de besturen der boerenorga- nisaties van de omliggende plaatsen bijeen om de waterhuishouding van dit gebied onder de loupe te nemen. Genodigd waren ondermeer verte genwoordigers van de Maatschappij van de Landbouw en van de NCB uit Waalwijk, Sprang-Capelle, Raams- donksveer, Oosterhout, Oosteind en de Biesbosch. Voorts waren aanwezig vertegenwoordigers van het hoofdbe stuur van eerder genoemde organisa ties, alsmede de heer Geerboers van het Landbouwschap. De laatste jaren ondervindt men in het boezemgebied meer overlast van bovenwater, waar door grote schade werd toegebracht, en van de noord-wester stormen. De ze kwestie houdt uiteraard nauw ver band met de plannen welke men in groter verband overweegt m.b.t. 'het Oude Maasje en waaraan tevens de problemen van herverkaveling van de polders onder Waalwijk, Kaats heuvel, Loon op Zand, Sprang-Ca pelle, Waspik en Raamsdonk zullen worden gekoppeld. De bijeenkomst had een louter informatief karakter. Het was een polsen in hoeverre con tact kan worden opgenomen met de waterschappen in dit uitgestrekte ge bied en of in groter verband stappen kunnen worden ondernomen om in aanmerking te komen voor een ge deelte van de overschot uit het ram penfonds. Naast het onderzoek voor schadevergoeding zoekt men uiter aard naar maatregelen ter voorko ming van wateroverlast. In dit sta dium van oriënterende besprekingen kon men uiteraard de persvertegen woordigers niet tot de vergadering toelaten. Temeer daar er geen sprake was van een protestbijeenkomst tegen de wa terschappen, zoals geruchten deden vermoeden. Vandaar dat voor deze besprekingen ook de leden niet waren uitgenodigd. Vermeer, Frans Hals, die van de Egyptische en Griekse kunst. Van zelfsprekend ging onze belangstel ling het meest uit naar de Venus van Milo en de Mona Lisa. Die zelfde dag bezochten we de Sainte Chapelle en de Notre Dame. De dag voor het vertrek hadden we tot onze beschikking om inko pen te doen. Het warenhuis „Sama- ritaine" bleek hiervoor zeer geschikt te zijn. 's Middags bracht een ge deelte van onze groep een bezoek aan de Döme des Invalides en aan d'e Eifeltoren; het andere gedeelte bekeek het Museum van Rodin en bezocht een tentoonstelling, 's Nachts bezochten we de Hallen, de grote „markt" van Parijs, waar al het voedsel, zoals vlees, vis, fruit en groenten verhandeld wordt. De volgende morgen om 7.36' uur vertrokken we weer naar Waalwijk, waar we om ongeveer 5 uur aan kwamen. De werkweek bleek een groot succes te zijn geworden wat o.m. te danken was aan de goede leiding. Het steeds groeiende autoverkeer vereist een stijgende service. De heer Joh. de Jong heeft dat niet alleen begrepen, maar met veel durf ook de consequentie getrokken en, nauwe lijks 25 jaar oud, vermoedelijk de jongste garagebedrijf-houder in Ne derland, maandag j.l. zijn automo bielbedrijf in de Mgr. Völkerstraat 51 geopend. Bovag-inspecteur de Kleijn, prees bij de opening de energie van de jon ge zakenman, die hij reeds ruim 2 jaar gevolgd heeft in zijn bedrijf. Hij wenste hem veel succes, overtuigd dat hier alles geboden zal worden wat de autobezitter aan service verlangt. On danks, dat deze opening verrassend snel was vastgelegd, was er een be langstelling van alle zijden. Enorm veel bezoek, met bloemen en geschen ken, die getuigen van medeleven en sympathie. Ook burgemeester Van Erp, die in de naaste toekomst officiële opening toezegde, wanneer ook het woonhuis bij de garage klaar zal zijn, gaf acte de presence en de actieve garagehou der ook voor de verdere ontplooiing alle medewerking.. Kan de heer de Jong reeds op een grote klantenkring rekenen, ongetwijfeld zal deze groei en, waar hij naast de bekende Shell- produkten ook het sub-daelerschap van de DAF presenteert, waarvan de eerste DAF 44 voor het komend jaar recht van de lopende band uit Eind hoven reeds aanwezig was. „Mijn naam is Sinterklaas", dit vertelde de Tilburger H. die giste renavond tegen 12 uur werd aan gehouden door twee per rijwiel zijn de agenten, bij het postkantoor op de Spoorlaan. „Sinterklaas" was de bestuurder van het rijwiel dat geen licht voerde en waarop men met z'n drieën had plaats genomen. Er werd wat gekibbeld en in en kele ogenblikken tijd kwamen en kele politiewagens aangereden, ter wijl 2 agenten met een taxi wer den aangevoerd. „Uw namen" klonk het. „Philips, van Beuzekom, Sinterklaas", werd geantwoord. Neen, „Sinterklaas" H. wilde van geen schikken weten. Mede omdat hij een valse naam had opgegeven ging „Sinterklaas" eerst de politiewagen en later de cel in. Hier verbleef hij tot in de morgen uren een inspecteur hem vrij liet. Philips en van Beuzekom (even eens twee valse namen) trachtte 's nachts nog H. vrij te krijgen om de boete voor hem te betalen, doch dit lukte niet. H. meende dat Sinterklaas blijk baar toch niet zo'n goede naam had bij de politie omdat hij werd in gesloten. I - KINDERMUTSEN en SJAALS in diverse modekleuren en dessins vanaf 2.75 TEXTIELHUIS Plataanplein 10 Drunen AUTO-ACCESSOIRES Poets- en onderhoudsmidde len, plaids en plaidhoezen, veiligheidsgordels, mistlam pen, pechlampen enz. Ruime keuze bij: Drunen, Grotestr. 45, tel. 655 (Laageinde 95, Waalwijk tel. 2989) HEREN- en JONGENS- KLEDING Grote kollektie Goede service Gegarandeerde kwaliteit Raadhuisplein 21, Drunen Telefoon 374 Doe tijdig Uw keuze Wij zijn ruim gesorteerd in alle soorten SPEELGOED Torenstraat 16 Drunen Telefoon 462 OLIE-, KOLEN-, of GAS-VERWARMING Wij hebben een grote sortering in de bekendste merken. Firma Grotestraat 50 Drunen Telefoon 373 Denk aan de lange winter. Zorg voor voldoende VITAMINE. Alle vitamine preparaten voorradig. Haal 't bij: Gediplomeerd Drogisre Stationsstraat 23 Drunen

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3