Vanavond aktie voor Tibetaanse vluchtelingen WAALWIJK Firma J. v.d. Wouw opende in Kaatsheuvel een warenhuis St, Nicolaas ziekenhuis VERPLEEGSTERS AUSSEMS-SCHAAPSMEEROERS N.V. IPfST"""-. geen theorie Prinses Beatrix verwacht in april een baby TYPISTE IN WAALWIJK NOG COLLECTANTEN NODIG voor de onderwerk-afdeling voor de stikkerij 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 OKT. 1966 6 v. SVI. Akkermans m mmt «fan de Bont 40 jaar kerkzanger Ant. v. d. Gouw jubilaris bij Besoijens gilde Foto-Cine Korthout in Kaatsheuvel heropende zaak Waalwijk vraagt (e.v, intern) voor meerdere verpleegeenheden. Sollicitaties te richten aan de Directrice. "V,xï;- Deze week wordt in 16 Europese landen een aktie gehouden met als doel hulp te bieden aan de Tibetaanse vluchtelingen in India. Prins Bernhard zal vanavond in de Paleistuin op Soestdijk het start schot voor deze internationale aktie geven. Televisie en radio zul len vanavond na het nieuws van 8 uur een avondvullend programma aan deze aktie wijden. Na de uitzending van de filmdocumentaire over het leven van de Tibetaanse vluchtelingen in India, aan het begin van de avond, zullen in alle gemeenten in ons land vrijwilli gers er op uit trekken om de giften in te zamelen. Dat gebeurt ook in Waalwijk. Het gemeentebestuur heft in samenwerking met de Lions-club Waalwijk de collecte op touw gezet. Om de aktie goed te kunnen uitvoeren zijn er 100 collectanten nodig. Momenteel heb ben zich echter pas 70 personen aan gemeld. Het gemeentebestuui doet dan ook een dringend beroep op, vooral scholieren, om zich vanavond beschikbaar te stellen als collectant. De collectanten wor den om 8 uur op het gemeentehuis verwacht. Wij twijfelen er niet aan of ook Waalwijk zal de Tibetaanse vluchtelingen helpen. Protestants Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging: Maatsch. werker P. B. Huisman. Op spreekuren te bereiken in Groene Kruisgebouw, Mr. v. Coothstraat 52, tel. 3185. Corresp. adres: Stations straat 86. STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Jan en O.L. Vrouw. Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau, Grotestraat 238, tel. 2882. Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- mans. Bureau Loeffstraat 54, telef. 3410. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grotestraat 238, tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- wychstraat, tel. 3412. Stichting Nazorg B.O. Oosterhout - Waalwijk. Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Soc. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9 - 10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. DRUNEN Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging. Maatsch. werker P. B. Huisman. Spreekuren in Wit-Gele Kruisgeb. Burg. v. d. Heydenstr. 25, Drunen, maandag 9-10 uur, dinsdag van 8.30 tot 10.00 uur, vrijdag 11-12 uur. A.S. DINSDAG VAMOR RIJSCHOOL Besoijensestraat 6, Waalwijk (tel. 04160 - 3547) Tijdens het a.s. St. Ceciliafeest van het Parochieel Kerkkoor van St. Jan te Waalwijk zal de heer J. de Bont worden gehuldigd i.van. het feit, dat hij 40 jaar geleden werd aangenomen als lid van ge noemd kerkkoor. Gedurende die 40 jaar heeft de heer de Bont zich voor dit koor zeer verdienstelijk gemaakt en met z'n fraaie tenorstem ontelbare kerk diensten mede opgeluisterd. Zeer zeker zal het Kerk- en Koorbestuur tijdens het St. Ceciliafeest op 22 november a.s. van hun waardering blijk geven. Deze trouwe kerkzanger heeft die waardering dubbel en dwars verdiend. Vandaag houden de leden van 't Gilde St. Crispinus en St. Crispini- anus hun jaarlijkse statiedag. Van morgen om 8 uur kwamen zij bij een in de Gildekamer waarna de gouden jubilaris de heer Ant. v. d. Gouw aan zijn woning werd afge haald. In de kerk van O.L. Vr. Onbevl. On tv. te Besoijen werd daarna de gildemis bijgewoond, opgedragen door pastoor Verbiesen ter intentie van de levende en overleden leden. Daarna zat men aan een welvoor ziene koffietafel aan in het gilde- huis dat door de heer en mevrouw Hoevenaar uitstekend was verzorgd. Vervolgens ging men naar het ge meentehuis waar de gildegroet ge bracht werd aan de burgemeester, die met de gemeentesecretaris mr. Kuypers op het bordes had plaats genomen. Nadat burgemeester Teijs- sen de gouden jubilaris had gefeli citeerd ging men naar het gilde- huis waar een diner wachtte. Om 14.30 u begonnen de schietwedstrij den en in de avonduren een feeste lijke bijeenkomst. Hierover donder dag meer. MIDDENSTANDSVERENIGING De R.K. Middenstandsvereniging afdeling Waalwijk houdt a.s. woens dag 's avonds om half negen een al gemene ledenvergadering in café de Nijs. Op de agenda staan o.a. afscheid van de scheidende voor zitter A. Meijs, toespraak door de directeur van de diocesane midden standsbond mr. dr. N. van den Heu vel en verkiezing van een nieuwe voorzitter. KERNCLUB MIDDENSTANDSVERENIGING De gespreksbijeenkomsten die in het kader van de kernclub van de middenstandsvereniging in het ver leden zijn gehouden, zijn steeds een groot succes gebleken. Bij voldoen de deelname zal er op korte ter mijn weer met deze avonden wor den gestart. Inleider zal zijn de geestelijk adviseur rector A. Weyl- ling. VROUWENBEWEGING N.K.V. BAARDWIJK Dinsdag hield de Vrouwenbewe ging van het NKV, Baardwijk haar Maria-avond die begon met een H. Mis. Hierna ging men naar het Ge meenschapshuis waar kapelaan Dekkers kleurendia's vertoonde over zijn reis naar Jeruzalem. In de pauze was er koffie en een verlo ting. De voorzitster besprak ook nog de St. Nicolaasavond die gehouden zal worden op 29 november a.s.. Al le leden stemden hiermee in. Daar na dankte zij kapelaan Dekkers en de eerw. adviseur namens alle da mes voor de mooie avond. RIKCONCOURS DE VRIENDENKRING De spaarver. De Vriendenkring, gevestigd in café „Molenvliet" bij de heer Ad. van Cromvoirt organi seert ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan een groot rikeoncours dat vrijdag 21 oktober onder grote belangstelling werd geopend en za terdag 22 oktober werd voortgezet. Deze eerste twee avonden zijn 'n groot succes geworden; de hoofd prijs is er nog niet uit en kan dus zaterdag 29 oktober nog vallen. De eerste avond werd de heer B. van Gelder winnaar van de dagprijs. Zaterdag was dat de heer J. Lom- barts. Voorts waren er nog mooie prijzen o.a. een damesprijs. Zater dag 29 oktober a.s. belooft een knal avond te worden. Iedereen kan aan deze avond nog meedoen. Aanvang 8 uur. ACCORDEON-CONCERT IN WAALWIJK WAS GROOT SUCCES L»e dirigenten van de Waalwijkse accordeonvereniging „Accordeola" o.l.v. M. v. Wanrooy, docent aan de Waalwijkse Muziekschool en de Streekmuziekscliool Oisterwijk e.o., Arie Willems, docent aan het Bra bants Conservatorium en Amster dams Muzieklyceum, zijn twee in teressante persoonlijkheden met mo derne inzichten wat de toekomst van de accordeonmuziekbeoefening aangaat. Dit impliceert dat zij in het reper toire meer toegang verlenen aan muziek van deze tijd. Dit heeft ook het gezamenlijk optreden van het Waalwijkse „Accordeola" en „Ac- cordeana" uit Helmond bewezen. In het menu dat aan het publiek werd voorgeschoteld is men niet te leurgesteld gewordeh. Ook niet wat de verrichtingen betreft. Accordeola, dat in haar eerste open baar optreden in Waalwijk wat in strumentarium aangaat, achterlag, was in musiceerdrift en ook in de trefvastheid niet de mindere van Helmond. Dat is toch wel een groot compliment, want het zuidelijke or kest heeft spelers met conservato rium-ervaring. Vooral knap werk leverde het Waalwijkse Muziek school acc. orkest in American Fan tasy van Rauch. Al met al een pracht concert maar men met trots op mag terugzien. B.V. 'T ZWAANTJE KOOS NIEUWE SECRETARIS In de dinsdag j.l. gehouden leden vergadering van de B.V. 't Zwaan tje, is tot nieuwe secretaris der ver eniging gekozen de heer Fr. van Oers. De vacature was ontstaan door het overlijden van de heer M, van Bracht, die vanaf de op richting het secretariaat had waar genomen. Bij het begin der verga dering wijdde de voorzitter, de heer Tom Burmanje enkele piëteitsvolle woorden aan de nagedachtenis van wijlen de heer van Bracht, die zijn beste krachten aan 't Zwaantje had gegeven en wienst nagedachtenis bi; bestuur en leden der vereniging in hoge ere zal worden gehouden. De voorzitter feliciteerde de nieu we functionaris en sprak de hoop uit, dat hij een even goed secretaris zal zijn als zijn voorganger. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Op 19 oktober hield de Chr. Vrou wenbond een bijeenkomst in het Wil lem van Oranje College. Spreekster van deze avond was mevr. v. d. Veen- Schenkeveld uit Zwijndrechthaar le zing: „Een hulp, die bij de man past" had veel aandacht, gezien de reacties, die erop kwamen. Zij schet ste het leven van man en vrouw in de vorige eeuw, daarna de verande ringen in de maatschappij, zoals die zich tot op heden voltrokken hebben. Aan de hand van de Bijbel besprak zij de Schepping, daarna de zonde val en welke verbeteringen Jezus voor de mens. ook voor de vrouw gebracht heeft. Men mag op een zeer geslaag de avond terugzien. De leden kijken nu uit naar de Jubileumavond en 't 10-iarig bestaan op 16 november. Nadere gegevens zullen nog bekend gemaakt worden. Wie verhinderd zou zijn op deze avond wordt verzocht voor 31 oktober daarvan kennis te geven. TOTO t b v. HET TEUGDBILJART De inzet is f 533.20. Ie prijs: H. B. Wiegerink, Bloe- menoordplein 48, Waalwiik Gera den 533.17. Ontvangt f 79,98. 2e prijs: J. J. Pullens, v. Over- schiestraat 12, Waalwijk. Geraden f 533.25. Ontvangt f 53,32. 3e priis: J. v. Bladel, St. Joris- straat, Nieuwkuyk. Geraden f 533, 30. Ontvangt f 26.66. Prijzen kunnen worden afge haald na vrijdag 28 oktober bij de heer C. v. _d. Sanden, Mr. Kappe- iine v. d. Coppellostraat 16, Waal wijk. Eventuele reklames tot zater dag 29 oktober. ■TEUGDTOTO v.v. BAARDWIJK Totale inzet was deze week f 669.90. Ie prijs: H. Molengraaf, Hooeein- de 86. Waalwiik. Geraden f 669,91. Ontvangt f 100,-. i 2e prijs: A. v. Overbeek, Prof. j Nolenslaan 16, Waalwijk. Geraden f 669,85. Ontvanet f 66.70. 3e prijs' .T. v. Esch. Prof. Nolens laan 57, Waalwijk. Geraden f 669, 80 en C. Damen, Mgr. Zwijssen- str. 9, Kaatsheuvel. Geraden f 670,- Ieder ontvangt f 16.67. Eventuele reklames voor woens dag a.s. 12 uur bij de heer Hoeve- naars, Prof. Treubstraat 20, alhier. AANRIJDINGEN Gisteravond om half elf ontstond op de kruising Besoyensestr, Grote straat, Westeinde, Kruisstraat een botsing tussen bromfietser P. S. uit Waspik en automobilist A. v. H. waarbij S. zodanig werd gewond dat Dr. Bonnier hem naar het zie kenhuis liet overbrengen. H. en S. reden gelijktijdig het kruispunt op doch H. verleende geen voorrang waardoor S. wilde remmen en be gon te slippen. Bij zijn val werd hij gewond. Ook in de Burg. Smeelelaan werd een bromfietser gewond. P. v. Z. uit Waalwijk reed op een gepar keerd staande' wagen en liep een hersenschudding op. Dr. Bonnier verleende eerste hulp en liet Z. naar het ziekenhuis overbrengen. De auto werd zwaar beschadigd en de bromfiets vernield. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zak gereedschap, hoofd doek, pinchertje, ijzerzaag, rode sjaal, Duitse herder, speelgoed hond bos sleutels, kinderboekentas, per- sianer bontjas, zwart portemonnaie met inh., autosleutels c.q. brom mersleutels, sjaal. Verloren: kinderbril, trui, Duitse herder, regenjas, diverse portemon. naies, kinderfiets, bolderwagen, Persianer bontjas, zwart, gouden vijfje, handschoen, blauwe autoped. UITSLAG VOORWEDSTRIJDEN 5e KLAS LIBRE Geplaatst voor de finale: M. de Nijs 12 1,21 6,5 P. v. Veldhoven 10 1,23 10,5 P. Rozen 8 1,24 12,5 H. Wiegerink 8 1,24 12,5 P. van Wanrooij 10 1,19 13,5 C. van Duijl 10 1,17 14,5 A. Heeren 8 1,22 15 M. Eekels 6 1,11 23 Res. K. Brok 6 1,01 25 y De eerste ronde is als volgt: Vrijdag 28 oktober: 7.00 uur: P. v. Wanrooij-A. Heeren 7.45 uur: P. Rozen- P. v. Veldhoven 8.30 uur: H. Wiegerink- C. v. Duijl 9.15 uur: M. de Nijs- M. Eekels Het verdere programma wordt vol gens A.V.-systeem afgewerkt. De finale wordt gespeeld in het club lokaal van de B.V. „Centraal" bij de heer M. Leenheers, op 28, 29 en 30 oktober a.s. BESTE JONGENS EN MEISJES, Het is weer kinderboekenweek van 29 oktober tot 5 november. Elk jaar worden er daarom boeken be kroond en dit jaar zijn het: Loeloed- ji, kleine bloem, een prachtig ver haal over een zigeunermeisjes en kinderverhalen van Mies Bouhuys. Deze boeken kun je in de biblio theek lezen. Het onderwerp van de kinder boekenweek is: Sprookjes, sagen en legenden. Daarom is er op woens dag 2 november om 2 uur in de Openbare Bibliotheek een groot sprookjesfeest, waar 125 kinderen tot en met 10 jaar naar toe mogen komen. Iedereen mag verkleed ko men als sprookjesfiguur, en wie 't mooiste is, krijgt een prijs. Er wordt ook een sprookje voorgelezen en daarna mogen jullie zelf muziek maken, een liedje zingen of voor dragen. Wie iets wil doen, kan zich opgeven in de bibliotheek. Bovendien mogen alle jongens en meisjes van de lagere school mee doen aan een puzzle-wedstrijd. De prijzen hiervoor worden uitgereikt op vrijdag 4 november om 5 uur. Kaartjes voor het sprookjesfeest en formulieren voor de puzzle-wed- strijd kun je afhalen wanneer de Jeugdbibliotheek open is. Tot ziens in de bibliotheek! AGENDA Maandag 8.30 uur: Compagnons in de misdaad. Dinsdag 8.30 uur: EVA. Woensdag geen repetitie voor da meskoor „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". OPNIEUW OVERWINNING VAN O.W.v.O.C. O.W.v.O.C. heeft ook zijn twee de competitiewedstrij d gewonnen. Dit keer was het Sarto 3 dat ten on der ging. De eerste set ging met 16-14 verloren, maar O.W.v.O.C. herstelde zich en won de tweede set met 15-13. De derde en dus be slissende set had een bijzonder spannend verloop. De oudleerlingen wonnen tenslotte met 15-11, zodat de einduitslag 2-1 werd. Wanneer iets met de tijd gegroeid is, dan is het zeer zeker ook het fotovak en fotoliefhebberij. Momenteel is men niet meer van de tijd, als men uitgaat met vakantie en men heeft geen ca mera of filmtoestel bij zich. Dat daar door de handel in deze artikelen met snelle sprongen gegroeid is, laat zich verklaren. Daarnaast gaat er geen ge legenheid of feest voorbij of de foto graaf krijgt opname om een foto of film te maken, met het gevolg, dat elke plaats van betekenis zijn foto ateliers en filmhobbyshop heeft. Kaatsheuvel is daarin niet achter gebleven. In de laatste twee jaren mo gen we wijzen op een vestiging en uitbreiding van drie belangrijke za ken. Fotograaf Korthout, heeft met de heropening van zijn bedrijf in de Hoofdstraat op vrijdag j.l. het zijne daartoe op indrukwekkende wijze bij gedragen. Met een intensieve ver bouwing van het bedrijf en de reeds bestaande winkel is Korthout er in geslaagd, een foto- filmhobbyshop te scheppen, waar elke foto-hobbyist alles naar zijn gading vindt met een projectie- en demonstratiezaal, met 'n rustig zitje waar de voordelen van de aankoop kunnen overwogen worden, bijgestaan door vakkundige adviezen, waar een speciale amateur demon stratie-donkere kamer de gelegenheid biedt om spoorwijs tè worden in het zelf ontwikkelen en afdrukken en vergroten van de opnamen, waar zelfs de geluidssynchronisatie-cel niet ontbreekt. Onder architectuur van de heer Prins is de uitbreiding en vernieuwing uit gevoerd door bouwbedrijf Pepping N.V., Kaatsheuvel. Het keurige inte rieur is natuurlijk weer het prijzens waardige werk van de interieurver zorgers Pierre van Wanrooij en Zn. Een groot woord, „Warenhuis", wanneer men weet, dat in het jaar 1922, de heer v. d. Wouw om zijn gezin uit de armoede te houden met een negotie gestart is van sigaren en klompendaar hij als gedeeltelijk in valide geen werk in de industrie kon krijgen. Geholpen door een paar vrienden, ging hij om de kost te ver dienen met deze kleine artikelen op stap. Maar v. d. Wouw had een onver zettelijke wil. Weer of geen weer el ke dag maakte hij zijn route, die steeds groter werd en waarop hij naast zijn eerste negotiewaren langza merhand ook de meest gebruikelijke huishoudelijke artikelen inschakelde. Na een paar jaren vestigde hij zich in de Huygensstraat, waar nog het kleine winkelhuisje staat om morgen door de sloper met de grond gelijk gemaakt te worden om ruimte te ma ken voor de bouw van een nieuw ge meentehuis. De stap is voor de heer v. d. Wouw groot geweest en niet ge makkelijk. In de gelegenheid gesteld om in de Marktstraat een boeren huis met schuur te kopen, heeft het heel wat moeite gekost om met het gemeentebestuur tot overeenstemming te komen. Doch met geven en nemen is de heer v. d. Wouw er in geslaagd met het gemeentebestuur tot overeen stemming te komen en hij is thans de burgemeester dankbaar te kunnen wijzen op zijn warenhuis. En de heer v. d. Wouw mag trots zijn op wat er in de Marktstraat verrezen is. Moest hij zich met zijn groot gezin zowel wat de zaak als de woning betreft in alles behelpen, thans beschikt hij over een ruimte waarop elke zakenman ja loers kan zijn. Bij de opening vrijdag j.l. herdacht pastoor v. d. Spijker 't grote godsvertrouwen, dat vader v. d. Wouw sierde en dat geen teleurstel ling heeft meegebracht. Burgemeester Van Erp, met zijn echtgenote aanwezig, opende offici eel de nieuwe zaak met genoegen te rugziende op het succes, dat de lang durige onderhandelingen voor de on dernemer heeft gebracht. Hij wenste hem nog steeds crescendo in de toe komst. Aan belangstelling heeft het de heer v. d. Wouw niet ontbroken. In de ruime gelegenheid was geen plaatsje meer onbezet met bloemen en planten, waaronder vele van de eenvoudige afnemers van de negotie- man van toen, die besloten heeft zijn routes te blijven rijden, die hem nog steeds de kost opleveren. Aannemers bedrijf A. Bakkeren uit Waspik voer de het bouwwerk uit. Namens Prins Claus en Prinses Beatrix deelt de Rijksvoorlichtings dienst mee, dat Prinses Beatrix in verwachting is. Haar gezondheids toestand is uitstekend. Het prinse lijk paar hoopt dat de heuglijke ge beurtenis omstreeks april verwacht kan worden. Desgevraagd werd meegedeeld, dat de Prinses normaal onder con trole staat van de geneesheer die reeds jarenlang haar huisarts is. In overleg met hem heeft zij pro fessor Plate te Utrecht als speci alist aangezocht. Dit bericht bete kent niet dat Prinses Beatrix voor nemens is belangrijke wijzigingen in haar programma aan te brengen. Zij voelt zich bijzonder goed en is voorlopig van plan haar activiteit op velerlei gebied voort te zetten. - Formateur Schmelzer on vangt vandaag prof. Zijlstra (AR). Men veronderstelt dat hij hem zal vra gen of hij zal willen optreden als premier van een nood-kabinet. - Bij Manilla heeft een scheepsbot- sing plaats gehad, waarbij 46 do den vielen. - In Charleroi is een huis ontploft waarbij 9 doden vielen. Burgemeester en Wethouders van SPRANG-CAPELLE roepen sollicitanten op voor de vacante betrekking van ter gemeente-secretarie. Salaris (excl. 6% vacantietoelage 316,tot 485,per maand. Het bezit van het U.L.O.- en type-diploma, alsmede de nodige ervaring, strekken tot aanbeveling. Sollicitaties binnen 10 dagen in te zenden bij de Burgemeester. Schoenfabriek - Dick Flemmingstraat SPRANG-CAPELLE vraagt voor direct PERSONEEL PERSONEEL en die daarvoor willen worden opgeleid. Aanmelden dagelijks aan de fabriek.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6