wAAlwijkse en UnqstRAAtsc couRAnt Antoon Trommelen vijftig jaar in het schoenenvak Bazar voor Hervormd Jeugdhuis in Waalwijk Henk van Boxtel behaalde titel in derde klas DIREKTEUR „JAGIL"-GILZE ^abytü©'"1 Fa. J. TAUSCH KNBB DISTRICT KAATSHEUVEL Competitie seizoen 1966-1967 Artistieke aanleg Bedrijfschap voor schoenindustrie vergadert Naar Jagil STIJL- KLOKKEN Holiandia, Nieuwste hit van Rolling Stones beloofde heel wat Bobby Hebb: „Sunny" Nieuws van soos „L'Ecurie" Ik kan 't niet, Kon. Ned. Biljart bond district Waalwijk VRIJDAG 4 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 87 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 -f 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post f 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" op de voet WAALWIJK Enige weken gele den herdacht, in alle stilte, de heer A. Trommelen uit Tilburg het feit dat hij een halve eeuw in de schoen industrie werkzaam was. De heer Trommelen, directeur van „Jagil" in Gilze heeft dit jubileum samen met familie en vrienden gevierd- In deze vijftig jaar heeft de heer Trommelen alle geheimen van het schoenenvak leren kennen. Begon nen als krullenjongen heeft hij zich op weten te werken tot directeur van de bekende „Jagil" schoenfa brieken N.V. in Gilze. De heer Trommelen zag, midden in de Bra bantse schoenenwereld het levens licht als telg uit een gezin van 14 kinderen. Zijn vader dreef in die jaren een handschoenmakerij. Zoals in die tijd gebruikelijk, moest de heer Trommelen ook het vak van zijn vader kiezen. Dat ge beurde al op jeugdige leeftijd. Toen Toontje, amper 11 jaar, uit de schoolbanken stapte, leerde zijn va der hem het handschoenenvak. De heer Trommelen vond het allemaal wel goed. Als hij echter eventjes vrij was (dat kwam niet zo vaak voor) sloeg hij aan het tekenen, zijn geliefde hobby. Dat hij een artistieke aanleg had, was wel duidelijk. Een bekend kunstschilder die een werk van de jonge Trommelen zag, vroeg zijn ouders of hij hem mocht opleiden. Vader Trommelen was daar niet direkt voor te porren. Hij had zijn zoon nodig voor de handschoenen- makerij, waarin hij zich een be kwaam vakman toonde. De heer Trommelen gaf zijn hobby echter niet op. Hij schudde dan ook al snel de fraaiste modellen uit zijn Het bestuur van het Bedrijfsschap voor de Schoenindustrie zal op Woensdag 16 november 1966 te 15.00 uur in de grote vergaderzaal van het gebouw Willem H straat 47-49 te Tilburg een openbare vergade ring houden. De agenda vermeldt o.m. voor ziening in vacatures. De heer J. Rijnhart n.l. heeft bedankt als lid van het bestuur van de stichting Vakopleiding Schoenindustrie. St. Willibrordus stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer Ed. van Hilst te Breda. Verder is de heer N. v. Loon te Nijmegen afgetreden als plaatsvervangend lid van het be stuur. De Federatie van Nederland se Schoenfabriekanten heeft als zijn opvolger benoemd de heer F. Biessels! te Nijmegen, De heer N. v. Loon had zitting in verschillende commissie's. Hij was lid van de Commissie Be ambten als zijn opvolger in deze functie draagt de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten voor de heer F. Mannaerts te Tilburg. Hij was plv. lid van de Commissie Ondernemingsraden hiervoor draagt de Federatie voor de heer F. Bies sels te Nijmegen. Tenslotte was hij lid van de Com missie Produktiviteits-bevordering. Voor deze vacature heeft de Fede ratie van Nederlandse Schoenfabri kanten nog geen voordracht ge daan. mouw. Als ontwerper en modelleur kreeg de jeugdige Trommelen (16) bekendheid. De heer Trommelen bleef het bedrijf van zijn vader trouw. Door zijn ervaring en aan geboren vakbekwaamheid werd hij zowel in binnen- als buitenland een geziene export. In 1954 werd de heer Trommelen voor de keus gesteld om directeur te worden van het Gilzer schoenfa briek „Jagil". Een bedrijf dat er in die jaren niet al te best voor stond. Collega's van de heer Trom melen adviseerden hem dan ook 't niet te doen. De heer Trommelen zette echter door en reorganiseer de het bedrijf. „Jagil" behoort nu weer tot de middelgrote schoenfa brieken. Het personeel, 100 man, draagt de heer Trommelen op de handen. Iets wat niet vreemd is als men na gaat wat deze allemaal heeft klaar gespeeld. De gouden jubilaris die dit feit voor de buitenwereld praktisch on gemerkt voorbij heeft laten gaan, is nog lang niet van plan er mee te stoppen. Daarvan zijn de laatste modieuse produkten een bewijs. POEDER - CREME - OtIE -ZEEP Zaanse- Sallanders- Twentse- Friese- stoeltjes- en staart klokken JUWELIER Grotestr. 231a Tel. 2625 Waalwijk Vrijdag 4 en zaterdag 5 november a.s. wordt er in de bovenzalen van de v.m. Openbare Lagere School in de Stationsstraat een bazar gehou den ten bate van het in aanbouw zijnde Hervormd Jeugdhuis in Waal wijk (C). Deze bazar bevat een keur van prijzen, waarvan een groot gedeelte zijn geschonken. Een aantal actie ve dames hebben in diverse stands plaats genomen om de artikelen aan de man of de vrouw te brengen. Aan de bazar zijn ook talrijke at tracties verbonden en diverse ver lotingen, waarvan de uitslag zater dagavond de laatste dag van de bazar wordt bekend gemaakt. Het comité is erin geslaagd ook de bovenzalen van de O. L. School 'n feestelijk aanzien te geven, zodat alle factoren aanwezig zijn, om de ze bazar voor de volle 100% te doen slagen. Woensdagmiddag had de opening plaats door Ds. J. van 't Kruis, Ned. Herv. Predikant van Baardwijk en Drunen. Voor deze opening bestond flinke belangstelling. Ds. Van 't Kruis had zijn openingsrede bij zonder leuk opgezet, aan de hand van het woord „Waalwijk". Op elke letter bouwde hij een zin op, be trekking hebbende op de komende dagen en het doel waarvoor deze bazar is opgezet. Ds. J. van 't Kruis sprak tenslotte de hoop uit, dat allen zich met groot enthousiasme aan dit werk zullen geven en dat deze bazar een succes zal worden. Met deze woor den verklaarde Ds. Van 't Kruis de bazar voor geopend. Direkt na de opening heerste er al een gezellige drukte, die veel beloofde voor de komende dagen. Een bezoek aan deze bazar is zeer zeker de moeite waard. Men heeft kans op één der vele fraaie prijzen, doch het voornaamste is, dat men een goed doel steunt. De bazar is geopend op woensdag en, vrijdag '/an 15.00 uur tot 17.30 u. en 's avonds vanaf 19.00 uur. Op zaterdag vanaf 15.C-0 uur. Waalwijk, Den Bosch, Dru nen, Gilze. Holiandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook u graag zult werken. „Liefje, heb jij je moeder gezien die in de schaduw staat?" is in onze moedertaal de vreemde, maar ontwapende titel van de nieuwe ROLLING STONES-hit (hun elf de!), het razendsnel gespeelde, door Mick Jagger fanatiek-vrolijk gezon gen nummer dat in alle landen met rode stippen en uitroeptekens op de hitlijsten naar de top vliegt. Producer Andrew Loog Oldham is er met de Stones weer voor naar Hollywood gereisd, waar de top- producers van alle grote Ameri kaanse maatschappijen elkaar in de studio stonden te verdringen om dit historisch plaatgebeuren als eerste op de band te kunnen horen. In Amerika verscheen ook, eerst als advertentie in de vakbladen, maar later in bijna alle kranten, de gekke foto van de Stones, verkleed als stokmagere, rijpe dames, met Brian en Bill in ouderwetse unifor men van wat bij ons de Marva en de Luva heet. Het was „for a gigg le", verklaarde Mick later aan de grinnikende pers. Hij zei: „In Ame rika is dat een beetje moeilijk ge vallen, want Amerika is een ma triarchaat en „Moeder" is daar een heilig instituut waar je géén grap jes over mag maken. In Engeland zit onze dames-foto op 10.000 ver schillende aanplakpunten, maar tot nog toe heeft er niet één Engelse dame geprotesteerd"De Ame rikaanse platenmensen hebben de grap anders best gewaardeerd, want op de dag waarop de plaat uit kwam, tijdens een live-recording in Albert Hall te Londen, kregen de Stones maar liefst twintig Gouden Platen aangeboden, voor een idem aantal miljoenen platen die van de diverse Stones-hits in de USA ver kocht zijn. „Have you seen your mother, ba by, standing in the shadow" werd door Keith en Mich geschreven „in een dolle bui" tijdens hun Ameri kaanse tournee van vorig jaar. Veel stond er niet op papier: het kwam in de studio pas goed los. Jack Nitzche was er weer bij voor het piano-werk, we horen een bekwaam gebruik van de „fuzzbox" en aan het begin zit een vioolachtig instru ment, dat soms op een gitaar lijkt, maar géén gitaar is. Mick heeft ge zegd dat hij het geheim van dat instrument (een zingende zaag is al in Amerika geopperd) spoedig zal ontsluieren. We zijn benieuwd. „Mother" heeft als koppeling „Who's driving your plane" (Decca F 12497). Nog wat losse Stones-no- tities: in de Popularity Poll van het Engelse blad Melody Maker, sep tember 1966, kwamen The Rolling Stones met miniem verschil op de tweede plaats achter de Beatles. Mick Jagger bereikte de derde plaats als „male singer". De 25-jarige negerzanger en song writer Bobby Hebb uit New York had al meer dan 3000 songs op zijn naam, voor hij besloot zijn merk waardig, fascinerend stemgeluid aan een opname te wagen. Hij koos daarvoor zijn compositie „Sunny"; Bobby associeert deze song steeds met een der schokkendste dingen die in zijn leven zijn gebeurd, wat ongetwijfeld verband houdt met de nogal indringende tekst. Hij schreef het in de morgenuren na de dag van de moord op presi dent Kennedy. „De hele middag en avond had hij op straat staan pra ten (niemand werkte meer) met mensen die net zo woedend en ver slagen waren als ik. Daarna kon ik niet slapen. Ik móést me op de een of andere manier afreageren. Toen kwam er een bluesy melodie, en ook woorden, in me op. Dat werd Sun ny". Ook soos „L'Ecurie" zorgt bij de tijd te blijven. De kreten op de maandelijkse uitnodigingen liegen er niet om: interieur: ongeëvenaard, muziek: 't einde en sfeer: steengoed. Als we dat geloven is het werkelijk het einde. Als afsluiting van de herfstvakan tie is er komende zaterdag een herfstvakantiebal, waarbij iedereen in trui en lange broek wordt ver wacht. Zondag 6 november is er een matinee dansante. Een voorproefje van carnaval staat er 13 november op het programma: het 11-11-bal. Iedereen wordt uiteraard in boeren kiel verwacht en met een zaal in carnavalsstemming zal men zich al in deze zuidelijke feestdagen wanen. Een groot aantal attracties wacht de soosleden op zaterdag 26 november. Toen zaterdag na de derde ronde de heer M. de Nijs nog ongeslagen was, met een moyenne van 3.58 was dit voor iedereen de kampioen. In zijn partij tegen H. v. d. Velden speelde hij maar liefst een moyenne van 5,88 door zijn 100 carambols in 17 beurten vol te maken, maar hier na kwam voor hem de eigenlijke strijd. Zijn eerste nederlaag werd hem die zelfde avond nog toegebracht door de heer J. Dekkers. Na nog gezegevierd te hebben over de heer C. Sschoenmakers, moest hij zijn meerdere erkennen in de heer A. Maas, die met 'n gemiddelde van 3.37 wist te winnen en de kampioens kansen van de heer M. de Nijs aan zienlijk daalde, te meer daar de heer H. v. Boxtel in constant spe lende partijen tussen de moyennes van 260 en 300 nog maar één ver- liespartij had geïncasseerd. Toen maandagavond aan de slot fase begonnen werd was de stand zo dat M. de Nijs zijn partij moest winnen van P. van Laarhoven, maar dat zijn clubgenoot v. Boxtel moest verliezen van C. Schoenmakers. Dit kwam omgekeerd uit, zodat H. van Boxtel als de grote kampioen werd aangewezen. Ook verschillende an dere partijen zijn er spannend aan toe gegaan. De heer Van Laarhoven die op de derde plaats eindigde moest tweemaal genoegen nemen met een remise. De heer J. Dek kers stelde enigszins teleur en kon zijn tweede plaats zoals zijn drie voorafgaande seizoenen niet pro longeren. Ook H. v d. Velden stak niet in de juiste conditie, maar wist toch nog de hoogste serie van 22 carambols te maken. C. Schoenma kers, welk behoorlijk van start was gegaan, moest toch in zijn laatste partijen zijn kansen prijs geven. De heren P. v. Iersel en A. Maas hebben het wat moeilijk gehad, daar zij tegen hun tegenstanders het beheersende kleine spel niet tot ontplooiing, konden brengen. De eindstand was: 1 en kampioen H. v Boxtel, HGL 687 249 21 12 2 M. de Nijs, HGL 664 206 20 8 3 P. van Laarhoven, Euphonia 668 242 21 8 4 J Dekkers, WJS 646 243 19 8 5 C Schoenmakers, Brandaris 632 281 21 7 6 P van Iersel, HGL 632 253 15 6 7 H van de Velden, Euphonia 576 222 22 4 8 A. Maas, 't Centrum 517 228 16 3 Ook hier was de Districts-voor- zitter, de heer Van der Kaa, aan wezig om de kampioen te huldigen. Na alle deelnemers met zijn passe lijk woordje de einduitslag overhan digd te hebben, feliciteerde hij de kampioen en reikte hem de Bonds- medaille uit niet veel succes toe te wensen op het Gewestelijk Kam pioenschap in Bergen op Zoom. Een extra woord van felicitatie gold hier ook voor de heer M. de Nijs, die is geen reden om niet naar Holiandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Holiandia. met zijn algemeen moyenne van 3.22 promoveerde naar de 2e klas waar bij de voorzitter hem het volgend seizoen veel succes toewenste Verder dankte spreker de Hospes voor het keurig verzorgde materi aal en de organisatie voor hun ac tiviteit, te meer daar zij het niet makkelijk hadden gehad bij het handhaven van de orde en waarbij vooral van de jeugd veel tegenwer king hadden gekregen. De voorzit ter van de organiserende vereni ging, de heer M. Klijn, dankte de Districts-voorzitter voor zijn harte lijke woorden en vond het een eer zijn clubgenoot v. Boxtel te mogen feliciteren met zijn behaald kam pioenschap. Ook hij wenste hem veel succes bij de Gewestelijke Kampioenschappen in de hoop dat hij zowel het District als zijn ver eniging HGL in Bergen op Zoom hoog zal houden. Zoals overal was de koffietafel klaar en iedereen liet het zich goed smaken en waar nog eens lekker werd nagebabbeld over de afgelopen wedstrijden, zodat het sluitingsuur er een einde aan moest maken. Uitslag finale persoonlijk kampi oenschap 5e klas libre. Gespeeld in het clublokaal van deB.V. „Central", café M. Leenheers. 1. P. Rozen 7 350 259 9 1,35 14 2. M. de Nijs 7 327 227 12 1,40 8 3. C. van Duijl 7 318 244 8 1,30 8 4. H. Wieggerink 7 299 231 8 1,29 8 5. P. v. Veldhoven 7 312 216 11 1,44 6 6. A. Heeren 7 299 225 10 1,33 6 7. K. Brok 7 299 272 9 1,10 6 8. P. v. Wanrooij 7 233 260 7 0,89 0 Kampioen de heer P. Rozen van de B.V. KOT, die afgevaardigd wordt naar de Gewestelijke Kampioen schappen te Roosendaal. De heer v. d. Made, districtvoorzitter van het district „Waalwijk", reikte na afloop de kampioensmedaille uit. De hoogste serie werd gehaald door de heer M. de Nijs, 12. Het hoogste partijgemid delde werd behaald door de heer M. de Nijs met 2,63. Tournooigemiddel- de: 1,26. Op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. worden de voorwedstrijden 4e klasse libre gespeeld. Aantal car. 75. Biljart 1: A. v. Cromvoirt: C. v. Diepstraten, N.V.; W. de Louw, Keesje; Th. Timmermans, Central; J. de Jongh, O.G.; M. de Rouw, BVO; C. v. Oorschot, KOT(E); W. Schoe- litz, KNA. Biljart 2: Fr. v. Helvoirt: P. v. Laarhoven, OOG; L. v. Lies hout, KNA; A. v. Mook, HNC; J. v. Wijk, KOT(E); P. v. Esch, BSV; A. v. d. Made, BSV; J. Swinkels OG. Biljart 3, W. v. Oers: C. Leijtens, KNA; A. Heeren, Cen tral; A. v. Munster, BSV; A. van Mook, HBS; H. IJpelaar, BVO; C. Halenbeek, Keesje; Th. Verdonk, O.G. Maandag a.s. gaat het nieuwe sei zoen van start voor de landscompe- titieteams. Ook nu weer spelen in ons district 4 klassen, in elke klas zijn zeven teams ingedeeld, zodat iedereen weer volop kan genieten van de biljartsport met de daaraan verbonden spanning en sfeer. Alle verenigingen zijn de inde lingen en speeldata's toegestuurd. De teamleiders worden er nadruk kelijk op gewezen, dat alle uitsla gen op het formulier zijn ingevuld en uiterlijk dinsdagsavonds 7 uur bij de juiste wedstrijdleider moeten zijn ingestuurd. De biljartvereni ging „Euphonia" speelt haar thuis wedstrijden voorlopig in café-res taurant „Belletable" in de Markt straat. De B.V. Brandaris in Loon op Zand speelt haar thuiswedstrij den op dinsdagavond in café „Echo der Duinen", Hoge Steenweg 10. Voor de persoonlijke kampioen schappen 2e, le en Hoofdklasse, welke mogelijk nog in november van start gaan, is de inschrijving opengesteld t/m 15 november a.s. De inschrijvingen worden vóór die datum ingewacht bij de wedstrijd leider, Fred. Hendrikpark 28. PROGRAMMA maandag 7 november: le KLAS LIBRE C 1 HGLKOT, NAS—KTO, Eupho nia—HKS. 2e KLAS LIBRE C 2 DJS 1Poedelvrees 1, HGL 3 HGL 2, Brandaris't Centrum. 3e KLAS LIBRE C 3 KOT 2—N Volleerd, KTO 2—NAS 2, HKS 2Euphoniao 2. 4e KLAS LIBRE C 4 Poedelvrees 2Poedelvrees 2, N Volleerd 2—DJS 2, KTO 3—HKS 3.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9