Uitgaan in het weekend •POLIO iemeenscSiapshuis Lido K WASPIK Bfonchiletfen Een levensverzekering beschermt uw gezin en helpt u sparenelk jaar neemt het Rijk 20% van de premie voor zijn rekening. PREMIE SPAARPLAN Musis Sacrum Romantica Juwelier Jm Tausch BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 NOV. 1966 15 Atlas Maria Rose, de meid Zet je zorgen opzij Waarover men niet spreekt De man van Marseille Moro toverdokter Liefde in het bloed CULTURE FILMCYCLUS D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden Stap óók over op Holiandia Damesmode Tilburg PANTALONS ROKKEN JUMPERS Waalwijks Symfonie Orkest zoekt nieuwe leden Ex-direkteur van Vasco Mij. ontkwam aan lynchpartij Voor jongeren Raad Drunen vergadert vrijdag De oorlogszuchtige en wrede Pra- ximedes, tiran van Seronikos, bele gert reeds drie maanden de hoofd stad van de staat Thenis Doordat enerzijds de voedsel voorraad in de stad schaars wordt en Praximedes anderzijds haast heeft om de strijd te beslechten, womt hij met Talektos, de koning van Thenis, overeen, dat de oor log beslist zal worden door een tweegevecht tussen Indros, de ver metele zoon van de koning en een door Praximedes aan te wijzen kampioen. Het gevecht zal over enkele dagen plaats vinden. Donderdag tot en met zondag. Mariarosa Apicella is een mooi dorpsmeisje, dat haar fortuin is gaan zoeken in het rijke Milaan. Hier is zij voor de verleiding be zweken en op het slechte pad ge raakt, dusdanig, dat zij tenslotte door de politie wordt uitgewezen en naar haar dorp wordt terugge stuurd. Thuis wordt zij niet be paald met blijdschap ontvangen, maar de mannen uit het dorp re ageren heel anders. Zaterdag, zondag, dinsdag, woens dag. 18 jaar. Weer een film met Laurel en Hardy, de twee comedianten, die ditmaal van een party in het leger belanden. In de mening verkerend dat zij toch niet naar het front gestuurd zouden worden met al hun stommi teiten worden ze juist daarom wel gestuurd. Dit heeft allerlei lach wekkende scenes tot gevolg en de dikke en de dunne zouden de dikke en de dunne niet zijn als ze zich ook uit deze situatie niet zouden redden. Zondag 2 uur. Dieter Fritko schreef om de film „Waarover men niet spreekt" een verantwoorde speelhandeling. Het is de geschiedenis van het meisje Monika en haar vriend Mar tin. Gedurende spaarzame uren zijn zij samen, beide studeren, en dat tegen de wil van Monika's vader. Monika ondergaat de liefde als een droom, maar het ontwaken is voor haar vreselijk. Zaterdag 11.45 uur Inspecteur Legris gaat na een ge heimzinnig gepleegde moord op on derzoek uit. De eerste sporen leid den naar Marseille waar het hevig intrigerend verhaal eigenlijk pas goed begint. Ook een meisje wordt vermoord na 4 mislukte pogingen. Steeds is er een witte sportwagen in 't spel en inspecteur Legris zit nu voor goed in het spionnenspel waarin hij de rol speelt van gevreesde in specteur waar dan jammer genoeg ook nog jacht op wordt gemaakt. Maar voor Legris krijgt het spoor zijn einde wel. Donderdag tot en met maandag Verdovende middelen zijn in deze film schering en inslag en Stark, 'n agent van Interpol, moet proberen de bende die hierachter zit te ont maskeren. Dat doet hij met hulp van Paula wienst broer vermoord is en die DIAMANT, de koning der edelstenen, kan op vele wijzen worden verwerkt. Wij tonen U met veel genoe gen de edele werkstukken, waarin de schittering van deze steen tot zijn volle recht komt De prijs Voor 85,koopt U al een 14 karaats gouden ring met een echte loep-zuivere bril jant i I Grotestraat 231 a Tel. 2625 WAALWIJK men er van verdacht heeft dat hij in de bende zat die heer het eiland Mindanao beheersen. Stark en Pau la geloven echter niet in het bende lidschap van Paula's broer. Zondag 3 uur Romagoi en zijn beide dochters Patricia en Lise wonen in een klein plaatsje in de Provence. De bruidegom van Patricia is weggelopen en de gedachte dat ze heel hun leven moeten slijten in het saaie dorpje doet de meisjes besluiten naar hun tante te ver huizen die in een stadje woont waar meer te beleven valt. Daar valt inderdaad wat te beleven. Vooral voor de twee meisjes die beide ver liefd zijn op dezelfde jongen. Vrijdag 11 uur Een heerlijke comedie met Pierre Etaic, die men nu al een nieuwe Grote filmkomiek noemt doch pas de eerste film gespeeld heeft. Hij speelt de enige zoon van een Parijs gezinnetje. Alles zou heel gewoon kunnen zijn als Pierre niet zo ver legen was. Hij wordt verliefd op een Zweeds meisjes, dat nog geen woord Frans spreekt. Hij vraagt haar zelfs in het Frans ten huwelijk. Het kind moet hem het antwoord schuldig blijven. Zij weet niet wat hij heeft ge vraagd. Dit vat Pierre echter op als een weigering. Noodgedwongen gaat hij dan weer op zoek. Maar ziet ondertussen dat waar een an dere jongen slaagt hij faalt. Toch vindt hij een meisje. Aangeschoten in de bar zit ze, geheel alleen, te huilen. Hij brengt haar naar huis en zij is dan weer zo bijgekomen dat ze koffie zet. Samen kijken ze tévé en zien ze een beroemde dan seres aan het werk. Ook hierop wordt hij verliefd en weet tot haar door te dringen om tot de ontdek king te komen dat ze helemaal zo jong niet meer is en al een volwas sen zoon heeft. Dat doet voor hem eeuwig de deur dicht, zo denkt hij en gaat moedeloos naar huis. De Zweedse heeft intussen Frans ge leerd en begrepen wat Pierre haar vroeg. In deze film komen ongelo felijke lachscenes voor. Pierre Etaix weet van gewone dagelijkse gebeur tenissen iets bijzonders te maken en juist daardoor springt zijn grote talent er uit. Dinsdag, alle leeftijden. Zaterdag wordt in het Gemeen schapshuis het 11/11 bal gehouden waar de Flying Dutchmen een gro te bijdrage tot slagen zullen leve ren. Zondag spelen de Nichols uit Den Haag. Van deze band hoort men de laatste weken steeds meer. Zondag 27 november zal Q-65 naar Waalwijk komen. In het Lido wordt vrijdag het 11/11 bal gehouden. Dit zal ge schieden met medewerking van het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. Zaterdag komen The All Stars en zondagmiddag de Rowdies, die vrijdag j.l. enorm succes hadden in ,,'t Vosje", waar zij de avond ver zorgden voor de Bernadette-paro- chie. Zondagavond zullen The Me lody Stars weer optreden. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Heuvelstraat 14 -» Telefoon 26882 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Zaterdag op het bal het Enclave Combo met nieuwe composities en een grote dosis talent dat zij ener giek weten om te zetten. Hoastdrank In tabletvorm.95ct Met het succes van het zomeravond concert in het Lido nog vers in het geheugen, is het Waalwijks Symfonie Orkest vol goede moed het muziek- seizoen 1966-67 begonnen. Voor de komende winter wordt een geheel nieuw repertoire ingestudeerd, waar voor iedere woensdagavond van 8 tot 11 uur enthousiast wordt gerepe teerd in de Muziekschoolj onder lei ding van de heer Plinsinga. Om dit enthousiast van de orkest leden te ondersteunen start de „Stich ting Vrienden van het Waalwijks Symfonie Orkest" dezer dagen met een groots opgezette donateurswer vingsactie. Op 15 december a.s. zal in het Lido een winterconcert worden gegeven met een aantrekkelijk pro gramma. O.a. zal een pianoconcert van Mozart met solistische medewer king van de heer Timm uit Oister- wijk ten gehore worden gebracht. Nieuwe orkestleden zijn nog van harte welkom en het Bestuur van het Waalwijks Symfonie Orkest nodigt dan ook gaarne iedereen, die. een in strument bespeelt uit, zich als orkest lid aan te melden. Iedere woensdag avond tussen 8 en 11 uur is hiervoor gelegenheid in de Muziekschool. Hoe heftig de emoties rond het de bacle bij de Vasco-Bouwmij in Heer len zijn opgelaaid bleek gisteren uit de volgende gebeurtenissen: - Ex- directeur Egidius Joosten ontkwam gisteren op het nippertje aan een lynchpartij toen een tiental ontslagen werknemers hem in de gang van het Vascomij-kantoor naar de keel vloog. Vakbondsleider J. Nijhuis en de tijdelijke „sanerings"- directeur Frantzen konden hem nog bijtijds ontzetten. De heer Joosten sloeg zon der iets te zeggen haastig op de vlucht. Wat hij in het kantoor, waar toe hem de toegang is ontzegd, kwam doen, is onbekend. Het is al de twee de keer dat de heer Joosten aan mo lestatie ontkomt. Veertien dagen ge leden snoerden arbeiders in het Vas- cobau-kantoor in Aken hem met zijn eigen stropdas de keel dicht. Op het nippertje kon hij ook daar door be ambten worden ontzet. - Prof. Beel heeft minister-presi dent Cals, de vice-premier Vondeling en minister Biesheuvel bij zich geroe pen en langdurig geconfereerd. Het afgetreden kabinet heeft daarop dins dagavond langdurige besprekingen gehouden, om zo spoedig mogelijk 't antwoord op de gedane voorstellen in te dienen. i JAARVERGADERING ATAK Grote opkomst was er voor de jaarver gadering van de volleybalclub Atak in ca fé „De Statie". In het jaaroverzicht bena drukte voorzitter T. van Gorp de presta ties van de beide jeugdteams die elk de kampioenstitel veroverden. Het financieel overzicht vermeldde een klein nadelig saldo. In het bestuur was een vacature door het feit dat de heer P. de Groot, 5 jaar een accurate secretaris, deze functie niet langer kon blijven vervullen. In het bestuur wer den gekozen T. van Gorp vz„ J. de Glas, secr., B. v. d. Plas, penningm. en C. de Hond A. zn„ A. van Gerwen, J. Kuysters en H. van Iersel, A.zn., leden. Besloten werd op 27 november een St. Nicolaas- avond te vieren met de leden. UNIVERSITEITSCOMITÉ Het universiteitscomité haalde middels een huis aan huis collecte een bedrag van f. 495,33 op. HARMONIE NAAR 's-GRAVENMOER Op uitnodiging van de harmonie Cre- sendo te 's-Gravenmoer zal de Waspikse Harmonie op zaterdag 12 nov. a.s. een muziekavond in het dorpshuis aldaar mee verzorgen. Het optreden van Waspik, dat de avond met de concoursnummers en en kele marsen zal besluiten, zal worden voor afgegaan door dameskoor, mannenkoor, drumband en harmonie. De avond 'begint om half 8. COR DE HOND GESELECTEERD Cor de Hond van de Waspikse volley balclub Atak is door de NeVeBo opgeno men in de selectie voor het Nederlandse B-team en traint nu regelmatig in het sportcentrum te Zeist. UITSLAGEN VOLLEYBALWEDSTRIJDEN Het le team van Atak, overgangsklasse won in Tilburg met 3 - 2 van Willem II. Setstanden 15-11, 11-15, 15-8, 15-1 en 10-15. Atak 2 verloor met 2 - 1 van Pau- lus (11-15,15-10, 9-15). Atak 3 versloeg VCU met 2-0 (15-8 en 15-10). MEDISCHE DIENST Zaterdag 12 en zondag 13 november zal in Waspik dokter R. F. Wijffels waarne men, tel. 250. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik. Zondag 13 november, 9.30 en 14.30 uur: Ds. Rebel. VOETBAL Zondag 13 november a.s. speelt het le elftal van Waspik thuis tegen Zundert. White Boys trekt zondag naar Breda voor een ontmoeting met Jeka. VOLLEYBAL Voor Atak zijn voor zaterdag 12 novem ber de volgende wedstrijden vastgesteld: Atak 1 - Minenco; Atak 3-Willem II; HBS Jongens-A - Tornado; Jongens-B- Minenco. Öp dinsdag 15 november speelt Atak 2 tegen TPSOV 2. BONDSINSIGNE VOOR MEVROUW MONTENS Tijdens een verenigingsavond in de zaal van café C. Montens ontving mevrouw Montens-Roovers uit handen van dokter R. F. Wijffels het bondsinsigne van de EHBO wegens 10-jarig lidmaatschap. Voorzitter, de heer J. Rekkers, huldigde de jubilares- se. Tevens maakte hij bekend dat op 14 november in Hank de laatste kringwedstrij den zullen worden gehouden tussen Waspik, Hank, Raamsdonksveer en Dussen. Waspik zal alles op alles zetten om het seizoen waardig af te sluiten. GESLAAGD De heer J. Vervoort uit Waspik slaagde te Utrecht voor het examen uitvoerder-we- genbouw. Hij genoot zijn opleiding aan de Koninklijke PBNA te Arn'hem. DE LOKROEP VAN HET LEVEN De toneelvereniging Henri Belletable zal op 17 en 18 december in Waspik-Boven een toneelspel van R. Feenstra opvoeren dat als titel draagt „De lokroep van het leven". Dit spannende stuk met vele dra matische verwikkelingen speelt in de oor logsjaren af. De heer C. van Hooren heeft de regie. De bezitting is 4 dames en 7 beren. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. - De schade van de overstromingen in Italië is enorm. Alleen al aan kunststukken van het museum in Flo rence hebben 750 miljoen schade ge leden. De totale schade in Italië wordt geschat op 8 miljard en dreigt een economische inzinking. - Door een aardgas-ontploffing is weer grote schade aangericht voor de N.S. in de buurt van Utrecht, waar een pas nieuw viaduct werd vernield en de rails doorgebrand was. Het ver keer moet worden omgeleid, maar de herstelwerkzaamheden zijn nu weer ver gevorderd. Voor aanvang van de vergade ring, van 7.30 - 8.30 uur, zal door de stedebouwkundige Ir. Margry en door Drs. Kwantes, socioloog, een uiteenzetting gegeven worden van 't uitbreidingsplan „Vennen-Oost" zo als dit binnenkort ter visie zal wor den gelegd. De agenda luidt: 1. vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededelingen. 4. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van mededelingen ex artikel 72 der L.O. wet ten aanzien van een verzoek van het bestuur der R.K. J.P. van Rooy-school (U.L.O.) voor de bouw van een nieuwe school. 5. Voorstel als voor ten aanzien van een verzoek van 't R.K. School bestuur te Elshout tot verbouw van de lagere School. 6. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatiever goeding aan de Kleuterscholen voor 1967. 7. Voorstel tot het verlenen van een vergoeding voor een vakleer kracht lichamelijke oefening en handwerken bij de R.K. ULO- school en vaststelling van een voorschot voor 1967. 8. Afrekening vergoeding vakleer kracht RK ULO-school over '65. 9. Afrekening exploitatie-vergoe ding 1965 ten behoeve van: a. het Kleuteronderwijs; b. het Lager Onderwijs. 10. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling ex arti kel 101 der L.O.-wet voor 1967 en vaststelling van de voorschot ten voor de lagere scholen en de ULO-school voor 1967. 11. Voorstel tot het huren van twee schoollokalen. 12. Voorstel tot verlening van de re- kening-courant-overeenkomsten voor 1967. 13. Voorstel tot aankoop en verkoop van een strookje grond. 14. Voorstel tot het verlenen van ga rantie op voet van de regeling „Eigen woningbezit" ten behoe ve van de bouw van twee parti culiere woningen. 15. Voorstel tot aanwijzing van twee (raads)leden als lid van de ge westelijk raad. 16. Voorstel tot vestiging van een zakelijk recht op enkele gemeen tepercelen i.v.m. aanlag water leiding. 17. Voorstel tot het verlenen van een uitkering aan het gemeenteper- soneel in verband met nacalcula tie van de trend 1966. 18. Voorstel tot vaststelling van nieuwe straatnamen. 19. Voorstel inzake liberalisatie con- tingenterings-, huur- en woon- ruimtebeleid. Een levensverzekering geeft u en uw gezin zekerheid. Met periodieke betalingen (waarvan u zelf de hoogte bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft hierbij daadwerkelijke steun.met het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan ver zekeringspremie ontvangen u en uw vrouwna vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2). Hoe? Bij uw betalingen laat u eenvoudig aan tekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na verloop van 4 jaar krijgt u de spaarpremie uitgekeerd. Voorbeeld Als u dit jaar 500,aan ver- 1) Per deelnemer maximaal f 250, 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, zekeringspremie betaalt, krijgt u begin 1971 de spaar premie van 100,Het betaalde bedrag mag natuur lijk ook minder zijn dan f 500,de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang als u aan uw verzekering betaalt. De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop van de jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deel nemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Levensverzekeringmaatschappijen en de Assurantie-tussenpersonen. Vraag de gratis brochure!

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 11