wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Micro-show is uitgegroeid tot nationale expositie Uitgaan in het weekend Bekende Franse ieestenfabri- kant Pierre Courty in Waalwijk Een Perzisch tapijt is een waardevol geschenk Gemeenschapshuis Boerenpartij en KVP zouden verliezen geleden hebben Jampp Musis Sacrum APOLLO H. DE ZEEUW Romantica Lido TOT EN MET ZONDAG IN DE EFTELING BIJ VERKIEZINGEN IN OKTOBER Ch. Bergmans win naar van de Coupe Micro '66 Coupe Micro Voor jongeren De beurs Misdadigers- konvooi Be naakte prooi Het huis der 1000 gruwelen Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) TILBURG, Tel. 04250-24754-31553 Mijn wapen is wet ID®cfeiid! rendez vous Mijn vriend Kazan Halve dagen werken Damesmode Tilburg PANTALONS ROKKEN JUMPERS VRIJDAG 18 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 91 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement P- week (0,26+ 2ct. inc.k.) 1 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,23 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres ..ECHO" op de voet (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL De vierde Mi cro-show in Kaatsheuvel is dinsdag morgen door burgemeeste L. van Erp officieel geopend. De beurs is ten opzichte van de voorgaande ja ren bijzonder gegroeid. Dit jaar exposeren 43 bedrijven veideeld over 41 stands. De Micro-show is dan ook een nationale expositie ge worden van de toeleveringsbedrij ven voor de schoen- en lederwaren- industrie. Tijdens de opening wer den ook de prijzen uitgereikt aan de bekroonde inzenders van de ont werpwedstrijd om de Coupe Micro '66. Winnaar werd de Waalwijker Charles Bergmans (16) die naast de trofee een geldprijs van f 200,- in ontvangst mocht nemen. Mr. A. van Oldenbeek, voorzit ter van het bestuur, zei in zijn ope ningswoord verheugd te zijn dat de beurs zo belangrijk is uitgebreid; gezien de tegenslagen in deze bran che vond hij het een knappe pres tatie van de organisatie om 43 be drijven aan te trekken. „Een sa menwerking tussen toeleveringsbe drijven en de winkels hebben we hard nodig. Versplintering werkt alleen maar kosten verzwarend", aldus mr. Van Oldenbeek. Spreker wees ook op de snel wisselende mode die hoge eisen stelt aan deze bedrijfstak. Ook hierin vond hij samenspraak een dringende vereiste. De heer v. Oldenbeek vergat ook niet de bij zonder zware taak van de model leur naar voren te halen. „De snel le ontwikkeling stelt hoge eisen aan dit fascinerende beroep", aldus de heer Van Oldenbeek, die het hoop gevend vond dat de deelname aan de Coupe Micro ieder jaar groter wordt. Burgemeester Van Erp wilde wei nig toevoegen aan de woorden van de voorzitter. „Het valt op hoezeer samenwerking tussen bedrijfsgeno- ten noodzakelijk is". De heer Van Erp wees ook op de taak van de gemeentelijke overheid ten opzich te van de plaatselijke nijverheid. „Het modisch element komt steeds meer naar voren. Hierin zal echter enige zelfbeheersing nodig zijn. De mode moeten we houden, maar hij moet ook betaalbaar zijn", aldus de heer Van Erp, die zich afvroeg wie straks de extra-fagante modellen moeten gaan kopen. „Laat ook de jeugd zich in dit opzicht beheersen". Aandacht vroeg spreker ook van het bestuur van het schoenenmu seum in Waalwijk om niet alleen modellen uit vroegere jaren maar ook hedendaagse en toekomstige schoenen te exposeren. De uitreiking van de Coupe Micro '66 geschiedde door burgemeester Van Erp. Hij kon het kostbare klei nood en de geldprijs overhandigen aan de heer Charles Bergmans. De tweede prijs (beker en f 100,-) was voor L. van Overdijk uit Vlij men, terwijl de Waalwijker A. Ver hoeven de derde prijs, een beker en een geldprijs van f 50,- in ont vangst mocht nemen. Een eervolle vermelding ontvingen de heren L. Smits, J. v. Buren, J. v. d. Heij den allen uit Kaatsheuvel, J. Molen- mnux. De heer E. Weijers, burgemeester Van Erp en mr. A. van Oldenbeek bekijken met interesse het ingezonden materiaal schot uit Volendam en A. Knapen uit Rijen. Voor deze ontwerpwed strijd hadden 28 deelnemers 91 mo dellen ingezonden. Hieronder wa ren slechts 6 modellen van heren schoenen en twee van kinderschoe nen. De wedstrijd om de, Coupe Micro werd ingesteld om meer jonge ont werpers en (of) modelleurs de kans te geven via een vrij ontwerp iets van hun vakkennis naar buiten te laten zien. De schoen wordt echter niet alleen op model en originali teit bekeken, maar ook op de draag baarheid en de mogelijkheid deze op rationele wijze te maken. De be kroonde modellen zullen dan ook zeker in de schoenenmode 1967-'68 terug te vinden zijn. Ook in deze ontwerpen was de internationale modelijn terug te vinden. De heer Jac. Bergmans, die deel uit maakte van de jury, deelde me de dat bet bestuur van het schoe nenmuseum volgend jaar een in ternationale ontwerpwedstrijd uit- schijft. Een dergelijke wedstrijd is in Nederland voor de laatste maal in 1962 gehouden ter gelegenheid van de viering „750 jaar Oisterwijk" Dat het museumbestuur er naar streeft ook hedendaagse en toekom stige modellen te exposeren bleek wel uit de mededeling van de heer Bergmans dat de bekroonde model len van de wedstrijd om de Coupe snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Micro een plaats krijgen in het mu seum. De 41 stands zijn ondergebracht in drie hallen met tesamen een op pervlakte van ruim 4000 m2. Een aparte hal staat ter beschikking aan de exposanten van bedrijfsma- chines. In de hal is ook een garde robe en restaurant aanwezig, ter wijl het secretariaat eveneens di rect bij de ingang is te vinden. De stands zijn op 'n bijzonder overzich telijke wijze samengesteld, ledereen die geïnteresseerd is in de schoen- of lederwarenindustrie kan op deze beurs zijn hartje ophalen. De Micro show '66 is tot en met zaterdag ge opend, dagelijks van 10.00 uur tot 18.00 uur, vrijdag tot 22-00 uur. De beruchte gebroeders Sim ple gen een overval on een postkoets, waarbij een meisje gedood wordt. Haar broer, Ben Lattimore, zweert haar te zullen wreken. Hij wordt echter beschoten door Ma Sim, de leidster van de familie bende, maar wanneer hij van de verwondingen genezen is maakt hij bekend dat hij z'n jacht op de moor denaars zal doorzetten. Zijn ver loofde heeft genoeg van al het ge weld en verlaat Lattimore. Deze film heeft een hevig intrigerend verhaal en zal het vooral bij de jeugd goed doen. Zondag 3 uur. Ongeveer een eeuw geleden be geeft een safari van een hebzuch tig ivoorjager zich door een nog zelden door blanken betreden ge bied van Afrika. De leiding is in handen van een blanke gids, die 't gebied kent en de taal machtig is. Wanneer de safari op een groep inlandse krijgers stuit wil de leider geschenken meegeven voor het op- pe hoofd om deze gunstig te stem men. De ivoorjager echter jaagt de krijgers weg omdat hij geschenken geven onzin en tijdverspilling vindt. Hij komt echter al gauw tot de ont dekking dat hij wel erg onwetend is. Zij worden gevangen genomen en zullen, zoals daar gebruikelijk is, de marteldood sterven. Alleen de gids krijgt om zijn dapperheid en oprechtheid de gelegenheid zijn leven te redden. Hij wordt zonder enig bezit de wildernis in gestuurd. Hij krijgt daarbij een „pijlvlucht" voorsprong. De jacht die volgt is adembenemend. De gids rent let terlijk met de dood op de hielen. Zaterdag, maandag en dinsdag 18 j. Zes mannen in een treincoupé- Een van hen stelt zich voor als dr. Terror en laat een spel vreemd soortige kaarten zien. Hij meent daarmee de toekomst te kunnen voorspellen en noemt het zijn troef der verschrikking. En dat is het ook. Van de andere mannen voorspelt hij hun toekomst en wel zo gruwe lijk dat de betrokkenen menen dat het werkelijkheid is. Het overkomt hen op dat zelfde moment echter ook. Als zij allen alles weten, vragen zij om een op lossing die hen van alle gruwelen kan bevrijden. De oplossing is er zegt dr. Terror n.l. „alleen door de dood". Op het eindstation aangeko men bemerken zij pas met wie ze de reis hebben meegemaakt. Donderdag, vrijdag en zondag 18 j. WAALWIJK - De direkteur van de bekende Parijse leestenfabriek van Gestas Courty, de heer Pierre Cour ty is deze week in Waalwijk. Met zijn vertegenwoordiger in Nederland de heer Ad. Schön toonde hij ons de leesten, met pullover bestemd voor de wintermode 1967-68. Voor wat de damesschoenen betreft toonde de heer Courty ons modellen in de klas sieke Louis Xl-stijl. Opvallend hier in is de hoge hak, 50 - 60 mm. In de Louis Xl-fantasiemodellen is de hak lager, de leesten breder, de neus vierkanter met afgeronde punten en iets gebold. De Louis Xl-schoenen blijven hun vloeiende lijn behouden. In trotteur een hak van 35, 40 mm en brede neus. De modellen zijn sim pel omdat hier de lijn van de leest belangrijk is. In de semi-sport heeft Keuze uit duizenden stuks. Lage prijzen door directe import. Alle met certificaat. men de hak van 25 mm en van 35 - 40 mm. Grappig is de hoge vierkante neus met afgeronde punten. Deze leest is ondermeer te gebruiken voor een laars. Bij de kinderschoen zien we een aangepaste mode aan de da messchoenen. Men onderscheidt hier twee stijlen, de semi-sportieve en de meer geklede schoen. De laatste is 'n vervolg op de lijn van de trotteur. Ook in de herenschoenen is de lijn van de damesmodellen terug te vin den: de brede leest en vierkante neus. Ook het klassieke model bleef ge handhaafd naast de sport en semi- sport. De semi-sport met tamelijk ho ge hak, 30 mm zijn zeer gezien in Frankrijk. De heer Courty en de heer Schön ontmoetten wij ook op de Micro show. De heer Schön was vol waar dering van deze beurs. Op onze vraag waarom ook zijn firma niet de Micro exposeerde zei de heer Schön om per soonlijke redenen de voorkeur te ge ven aan een eigen show. ,,Des al niet te min sta ik volledig achter deze beurs", aldus de heer Schön. - Dr. Beel hoopt spoedig te slagen met de KVP en AR. Prof. Zijlstra hoopt men te winnen als premier en ook de steun van de CHU en WD. Het wapen is een zeer snelle re volver in de hand van een myste rieuze jongeman die plotseling in eejj klein stadje in Mexico opduikt en diverse malen heeft weten te verhinderen dat bandieten post koetsen met goud overvallen. En die pogingen tot overvallen van postkoetsen begonnen toen er goud nodig was om een spoorlijn aanteleggen. Maar niemand weet wat nu de rol is van de jongeman. Hij is in dienst van O'Brian. Een rijk man, belust op nog meer rijk dom. Hier en daar rijst zelfs het vermoeden dat O'Brian de grote man achter de misdadigers is. Maar niemand weet het juiste, of toch? Donderdag tot en met zondag De vrouwelijke intuïtie heeft in deze film niets te vertellen. De vrouw waar het om gaat laat zich overtuigd van de juistheid mislei den door een garagehouder. Haai man is teveel, zegt deze man. Zij zegt niets, maar denkt onder tussen dat er best een middel te vinden is haar man uit. te schake len. Hij wordt immers verteerd door jaloezie. Maar de garagehou der wil enkel de man kwijt om zich meester te kunnen maken van het persoonlijk fortuin van de vrouw. En de vrouw gaat door met haar „dubbele" leven. Tot voor zo lang het duurt. Zaterdag, zondag, dinsdag, woens dag. Het avontuur van een hond, een lammetje, een jongetje en een meis je. Het lammetje is het eigendom van een jongetje dat in een wees huis is en van de direkteur geen lam mag houden, zodat het diertje naar het slachthuis zal moeten wor den gebracht. De'hond op zijn beurt is van nie mand. Hij pakt het touw dat om de nek zit van het lammetje beet en haalt het uit het slachthuis weg Iedereen denkt dat het de hond om een stuk vlees te doen is en er wordt een grote jacht georgani seerd. Door allerlei manoeuvres weet de hond het lammetje toch bij zich te houden. Het meisje dat mee- speeld is verlamd en wil als speel- vriendje een lammetje. De hond duwt het lammetje de grote tuin in en het meisje gaat zowaar lopen. Het heeft een speelvriendje en nu wil de hond aan het bedroefde jon getje laten zien wat er met zijn lammetje gebeurt is. Het is een verassende film waar veel spanning inzit. Zondag 2 uur. Zaterdagavond Don Devil and the Drifters, die alweer enige tijd niet op een Waalwijks podium hebben gestaan. Zondagavond The Ferrary's. Nog steeds staan zij bij de grote beat- bands van Nederland. Volgende week zondag (eindelijk) Q 65. De meest besproken band van de laatste weken. Zaterdagavond speelt Les Com- pains met John Desmares als de Nederlandse Adamo. De successen nemen bij hen. steeds meer toe. De belangrijkste reden daartoe is wel, dat zij niet zo maar optreden, maar rond hun repertoire een show hebben gemaakt. En daarbij bren gen zij niet alleen muziek voor de tieners. Want hoewel beat nog al tijd hoogtij viert kijkt een belang rijk deel van de jeugd alweer uit naar iets anders. Zaterdagavond The Continentals met optreden van Reggie van den Burg. Twee weken geleden trad zij nog op in het show-programma van Gert Timmerman, waar zij een van haar bekendste liedjes zong n.l. „Teddybeer". Zondagmiddag The Sound Speci als. Woensdag waren zij nog op Hilversum 3 te beluisteren. Zondagavond The All Stars met Ton Kalbreg en Trio Hellenique. Ze zijn er hier nog steeds niet uit. Ze zullen er waarschijnlijk ook wel niet uit geraken. Van de zovele groepjes die Griekse muziek bren gen, zijn zij toch wel de meest be roemde met hun optredens in vele beroemde clubs en tournees door vrijwel de gehele wereld. Wanneer er in oktober na de af faire rond de Boerenpartij en na de val van het kabinet-Cals verkiezin gen zouden zijn gehoudenzouden in vergelijking met de verkiezingen voor de Provinciale Staten in maart j.l. de Boerenpartij en de KVP - en heel verrassend ook de S.G.P., die gehal veerd zou worden - de grote ver liezers zijn geweest. De winst zou zijn opgestreken door, in de eerste plaats, de PvdA en de VVD, gevolgd door ARP en CHU. De nieuwe kleinere partijen zouden niets gemaakt heb ben. Een en ander blijkt uit een enquete, die heit NIPO heeft gehouden ten be hoeve van het NCRV-tv-programma ,,NIPO-these". Maandagavond is de uitslag van de proefverkiezing be kendgemaakt. De KVP zou in oktober op 28,5 pet. zijn gekomen (30,1 pet. bij de verkie zingen voor de Provinciale Staten), de PvdA op 27,5 pet. (23,4 pet.), de VVD op 12 pet. (10 pet.) de ARP op 9,5 pet. (8,3 pet.), de CHU op 10 pet. (9,3 pet.), de P.S.P. op 4,5 pet.), de CPN op 2,5 pet, (2,7 pet.), de SGP op 1 pet. (2,1 pet.), de GPV op 1 pet. (0,9 pet.), de Boerenpartij op 3 pet. (6,7 pet.), de overige par tijen samen op 0,5 pet. (1,6 pet.) Bij het overzicht diene men te be denken dat 14 pet. van de ongeveer 1000 ondervraagden geen antwoord gaf op de vraag welke partij men zou kiezen. Bij de proefverkiezingen in september was dat percentage nog 11,5 pet., zodat de politieke gebeur tenissen in oktober de groep van zwe vende kiezers weer heeft doen toene men. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. - De heer v. d. Weelen, voorzitter van de Zuid-Ned. Middenstandsbank heeft gezegd dat de stijgende kosten funest zijn voor het bedrijfsleven. Heuvelstraat M - Telefoon 26882 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13