\vAAlw13kse en UnestPAAtse couRAnt m Veel belangstelling voor het Cabaret der Onbekenden De beschouwingen in de Provinciale Staten J SPARKLETS SYPHON Kofflbi Waalwijk VERZILVERDE ARTIKELEN, SCHAARLAMP Kombi Waalwijk Kop met schotel Kombi WaalwPk Les Cruches Geef een vanaf 49.75 De Franse zanger Richard Anthony Jury Frans Kamp Alle sieraden bij ons gekocht zijn gedurende 2 jaar gratis verzekerd tegen verlies en diefstal. Ziet ook onze enorme sortering waarvan wij tijdelijk on2e verkoop hebben overgebracht naar HEUVELSTRAAT 96a (IJssalon de Lorenzo) HEUVELSTRAAT 61 HOEK WILLEM II STRAAT TILBURG TEL. 34868 vanaf 18.50 bij a 1.95 Invloed Het Nederlands Concilie in Doorn GOUDEN ARMBANDEN F. van Rooi] Huurverhoging half jaar uitstellen VRIJDAG 18 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 91 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement P- week (0,26+ 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10ct.lnc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm Contract.advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwjjk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Mill—lil WW WAALWIJK Soos St. Denis blijkt met de organisatie van het Caba ret der Onbekenden in de roos te hebben geschoten. De belangstel ling voor dit festijn is enorm. Vol gende week vrijdagavond om negen uur draait in het Weekend-café, zaal Van Helvoirt aan de Putstraat, de eerste voorronde. Volgende week maken de organisatoren bekend wie op deze eerste avond voor het voet licht treden. Zoals bekend zullen niet meer als zes kandidaten hun kunnen tonen. De disc-jockey van soos St. Denis, Joop Hoffmans, zal tussen deze op tredens de nieuwste platen draaien, terwijl ook nieuwe dansen worden EEN CADEAU VAN STANDING Fris sprankelend spuitwater op ieder moment In de tijd, dat een Johnny Ray, 'n Frankie Laine en Paul Anka de hit parade beheersten, luisterde Richard Anthony dagelijks naar hun platen. Hij verdiende de kost als vertegen woordiger voor een firma, die in koelkasten handelde. In die kwaliteit stond hij op een huishoudbeurs in St. Tropez. Daar liet hij uit tijdverdrijf een vriend de bandopname horen, die hij had gemaakt van zichzelf, zin gend. Hij had daarvoor de hit van Paul Anka „Teil me that you love me" gebruikt, nadat hij die in het Frans had vertaald. De vriend gaf hem toen het advies, deze opname aan enkele platenmaat schappijen ter beluistering te geven. Het was Pathé Marconi, die hem proefopnamen liet maken met Guy Lafitte, het Trio de Parijs en met Christian Chevallier. In de zomer van 1958 werd hij gecontracteerd. Daar mee was een zangers- en showcarrière begonnen, die langzaamaan werd op gebouwd. Richard Anthony was van het begin af van plan niet té hard van stapel te lopen. Zo kon het dus ge beuren, dat hij in 1962 nog weigerde als de grote ster op te treden in het beroemde Parijse theater I'OIympia. Niettemin kwam al in 1964 zijn zes miljoenste plaat van de persen en werd hij ter gelegenheid van dit feit tot ere-burger van Chatou benoemd, de stad waar de fabrieken van Pathé- Marconi staan. Richard Anthony heeft een Turkse vader en een Engelse moeder. Hij werd op 13 januari 1938 te Caïro geborenHet gezin is vele malen ver huisd en Richard bezocht in Egypte een Engelse school, in Buenos Aires een Amerikaanse en toen zijn ouders in Parijs woonden een kostschool in Engeland. Hij heeft er een voor hem aangename souplesse in de vreemde talen van over gehouden, die voor ve len een verrassing zal betekenen. Vooral voor de francofielen, die dik wijls uitsluitend zweren bij groothe den als George Brassens en Yves Montand. geïntroduceerd.. De N.V. Grammo- foonplatenmij. Phonogram, die het festijn mee organiseert, maakt van iedere deelnemer een opname op de band. In de studio's wordt alles dan nog eens beoordeeld en mede aan de hand van het jury-rapport be oordeelt men of men over gaat tot het maken van een plaatopname. De organisatoren zijn er in ge slaagd een uitermate deskundige jury aan te trekken. De juryleden zijn: Wim Verbruggen, scout van Phonogram, Fons v. d. Schoot, ma nager van de beat-band Leg Cru ches, Wim v. d. Ven, de bekende Waal wij kse zanger, Peter Gons, re- dakteur van „De Echo van het Zui den" en Jan v. d. Lee, disc-jockey van soos St. Denis. Dit vijftal zal dus beoordelen wie van de kandi daten in de volgende ronde mag te rugkeren en wie zich straks de uit eindelijke winnaar van de Waal wij k-Muziek-Tr of ee mag noemen. Aan het winnen van deze trofee zitten nog een boel andere aan trekkelijke prijzen vast. Overigens krijgt iedere deelnemer een gram mofoonplaat aangeboden. Om ieder een in de gelegenheid te stellen 't Cabaret der Onbekenden te bezoe ken hebben de organisatoren beslo ten geen entree te vragen. Belang stellenden, die aan een van de vier voorronden willen deelnemen kun nen inlichtingen en inschrijfformu lieren aanvragen bij Joop Hoffmans Grotestraat 318, tel 04160-2785 in Waalwijk. Deelname staat open voor ieder- i een die denkt wat te presteren op 1 het gebied van de lichte muziek. Deelnemers die geen begeleiding hebben, worden begeleid door de bekende Kaatsheuvelse organist/pi anist Frans Kamp. Technici van de N.V. Phonogram zorgen er voor dat eventuele problemen met geluids installaties snel worden opgelost. De plaat waarmee de Tilburgse beat-groep Les Cruches de laatste weken door veelvuldig draaien op Radio Veronica nogal furore maakt op de vaderlandse hitladders, Keep off/I try to find (CBS-2425) is sinds de vorige week ook uitgebracht in België en Italië. De Belgische en Italiaanse verte genwoordigingen van CBS (Colum bia Broadcasting System Inc. USA) gaven, het inmiddels voor de Ve ronica Top-40 getipte Keep off, vol doende kansen voor een goede re lease in hun land. Uiteraard komen er nu optredens in België en Italië. Bij onze zuider buren is dat al zover, met de Ita lianen wordt nog onderhandeld. JUWELIER Aug. PIJNENBURG teak-hout met royale kap, zeer handig bij het lezen DEN BOSCH - Dinsdag zijn de algemene beschouwingen gehouden over de provinciale begroting 1967. De fractieleiders benadrukten dat men de economische situatie in Mid den-Brabant allesbehalve rooskleurig achtte. Vooral op industrieel terrein heerst een gevaarlijke toestand waar tegen op het hoogste niveau onmid dellijk maatregelen genomen moeten worden. De heer Teijssen, fractieleider van de KVP, heeft in het algemeen ge steld, dat er een aarzeling is in de ontwikkeling van de Nederlandse in dustrie en dat Brabant daarvan ook kan meepraten. G.S., aldus de heer Teijssen, hebben opdracht aan het ETI gegeven om de industriële situa tie in Midden-Brabant te bestuderen maar waarom bemoeit de minister van Economische Zaken zich niet ermee1 zoals hij ook elders in onze provincie deed? Dit gebied moet tot ontwikke lingsgebied verklaard worden. Voor wat heel Brabant betreft moet het provinciaal bestuur duidelijk oog hebben voor de industriële ontwikke lingen in de aangrenzende gebieden: Zeeland, Rotterdam en België en daaruit onmiddellijk zijn conclusies trékken. „Wij kunnen nu nog iets doen n.I. onverwijld de Theodorushaven aan leggen", aldus de heer J. Willems. Er staan grote belangen op het spel. Tot zijn teleurstelling had hij in de beleidsnota van G.S. niets gevonden over het Berielux-Middenge'bied ter wijl aan onze zuidelijke grens ontwik- Richard Anthonywiens eerste plaat in 1958 uitkwam, de eerste van een aantal, dat in 1964 de zes miljoen bereikte. Hij is de zoon van 'n Turk se vader en een Engelse moeder, werd in Egypte geboren en woonde in Buenor Aires en Parijs. SPECIALE AANBIEDING hotelporselein, stapelbaar, in 6 pasteltinten bij kelingen gaande zijn, die niet gene geerd kunnen worden. De heer Schouten vond het voor de problemen van Midden-Brabant be langrijk, dat allereerst voor dit ge bied een globaal streekplan wordt vastgesteld. De Belgische concurren tie bij de industrialisatie werd onder de loep genomen door mr. J. Schol ten (Pr. Ghr. Groep). De heer A. Buijs kwam met gede tailleerde gegevens op tafél. Het Ontwikkelingsplan 1950 stelde, dat de industriële groei in Midden-Bra bant met Tilburg als kern 24 pro cent had moeten bedragen. Het wer den maar 7 procentDei zorgen nemen toe; van de 586 arbeidsplaat sen in de schoenen- en textiëlbranche gingen in de eerste 8 maanden van dit jaar er 256 verloren. In de ko mende jaren mag men verwachten, dat het aantal arbeidsplaatsen in de schoenindustrie met 50 per jaar zal teruglopen. In de textielbranche eveneens. Tijdens de begrotingsdebatten stel den diverse sprekers de vraag hoe groot de invloed is die Prov. Staten hebben op het provinciaal beleid. De heren Teijssen en J. Willems voor al hebben deze vraag bijzonder in dringend gesteld. Beiden waren van mening, dat de bedoelingen van de Provinciewet 1962 niet voldoende tot hun recht zijn gekomen. Het verkeer G.S.-Staten voltrekt zich noodzakelijk via voorstellen van G.S., aldus de heer Teijssen. Ook de heer J. Willems was van oordeel, dat de Staten veel meer „inspraak" moe ten hebben op het provinciaal beleid. De jongste beleidsnota gaf hem in deze echter enige hoop. Wat de fi nanciën betreft wees de heer Teijssen erop, dat de inkomsten al spoedig de uitgaven niet meer zullen dekken. Zuinigheid is geboden. Het subsidie beleid is naast het investeringsbeleid uitermate belangrijk en essentieel blijven de subsidies op sociaal en cul- tureél terrein. „In de Kerk van vandaag kan de koers van ons pastoraal concilie slechts een progressieve zijn, mits u in 's hemelsnaam dit woord goed wilt verstaan en zonder het onmiddellijk opduikende alternatief". Aldus kar dinaal Alfrink gisteren in Doorn, waar hij voor een internationaal fo rum van pers en publiciteit het Ne derlands concilie, dat zondag 27 no vember begint, inleidde. „Wij zijn een Kerk in beweging en in die beweging willen wij de Heer volgen. Hij gaat verder in de wereld en in de tijd en Hem volgen is: voor waarts gaan." Volgens sommigen gaat dit te hard, anderen gaat het te langzaam", aldus de kardinaal. „Er is aan weerszijden verontrusting. Werkelijk verontrustend wordt het pas, wanneer men zich in eigen op-' vatting en positie verschanst, want uit verschansing volgt verkettering en verkettering is in de Kerk altijd de dood van de liefde geweest. „Het is bedoeld als een gezamenlijk pastoraal beraad, waarbij iedere stem gehoord kan worden en iedere opvatting haar inbreng kan hebben. In de hoop dat ieder ook bereid zal zijn zich aan te sluiten bij hetgeen uit dit gezamenlijk beraad als conclusie naar voren zal komen". Voor een grote sortering JUWELIER Gasthuisstraat, Kaatsheuvel Minister Bogaers (Volkshuisvesting) heeft bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend om de huurverho ging van 1 januari 1967 een half jaar uit te stellen tot 1 juli. Dit uitstel is een onderdeel van 't pakket maatregelen van het kabinet- Cals om de lastenstijging voor de werknemers volgend jaar zoveel te be perken, dat een geringere loonstij ging voldoende is om de hogere las ten te compenseren. Daardoor blijft een groter deel over voor reële inko mensverbetering. Drs. Bogaers zegt ook in zijn toelichting dat uitstel van de huurverhoging van gemiddeld 10 percent in feite niet te rijmen valt met zijn bouw- en huurbeleid. Slechts de overweging om de druk op de lonen te verminderen is bepalend voor in diening van dit wetsontwerp.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5